NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Chicago - 17. prosince 2022   02:00

Minnesota
Minnesota
04:54' Zuccarello (Kaprizov, Steel) • 28:33' Kaprizov (Zuccarello, Steel) • 39:18' Zuccarello (Boldy, J. Eriksson Ek) • 57:51' Zuccarello (Kaprizov, Spurgeon)
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Chicago
Chicago
48:27' J. Toews  (P. Kane, Set. Jones)
Minnesota
M. Fleury (Gustavsson) – Dumba (A), Brodin, Spurgeon (C), Middleton, Merrill, Addison – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Boldy, Sa. Walker, F. Gaudreau – M. Foligno (A), Greenway, J. Eriksson Ek – Dewar, Shaw, Reaves.
Chmielewski, MacDougall – Galloway, Johnson
Xcel Energy Center, St. Paul
18501 diváků
Chicago
Mrázek (A. Söderblom) – McCabe, Set. Jones, Tinordi, Murphy (A), J. Johnson, Cal. Jones – P. Kane (A), Domi, Lafferty – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Dickinson, Athanasiou, Entwistle – Khaira, Blackwell, R. Johnson.

3. Sam Steel (MIN) 0+2
Minnesota v domácím prostředí porazila Chicago 4:1 a vyhrála čtvrtý zápas v řadě. Vítězství si domácí zajistili už po dvou třetinách, kdy vedli 3:0 a nic na tom nezměnil ani gól Jonathana Toewse ve 49. minutě. Dvě minuty před koncem utkání totiž zkompletoval svůj hattrick Mats Zuccarello, který zvýšil na 4:1 a rozhodl o tom, že Chicago prohrálo pošesté v řadě.
59:40'
A už se ani do útoku hnát nebudou. Drží kotouč a dohrávají.
59:23'
Blackhawks se povedlo vyrazit do útoku, střelu z uctivé vzdálenosti však Fleury bez problémů vyráží a domácí se vrací do držení puku.
58:52'
Minnesota už neponechává nic náhodě. Drží kotouč v útočném pásmu a nehodlá nechat soupeře už cokoliv vymýšlet.
58:20'
Mrázek, který už je opět v brance Chicaga, čelil nebezpečnému protečování puku před brankovištěm. Zakončení Reavese ale dokázal zlikvidovat a přerušit hru.
57:51'
Minnesota právě vstřelila branku!
Jenže risk Chicagu nevyšel a kluziště zasypaly kšiltovky! Gólem do prázdné branky se totiž prosadil MATS ZUCCARELLO, který vsítil svůj druhý hattrick v kariéře! Asistence: Kirill Kaprizov, Jared Spurgeon.
57:30'
Chicago odvolalo Mrázka a jde do šesti!
57:19'
Dumbova střela byla sražena až do ochranné sítě. Komerční pauza.
56:02'
Hra se přesunula zase před branku Minnesoty, Fleury si poradil se střelou Toewse zpoza kruhů. Hra pokračuje.
55:30'
Foligno se nerozpakoval a poslal střelu do chumlu hráčů před brankovištěm Chicaga. Kotouč prošel dokonce až na Mrázka, který ho odráží mimo nebezpečný prostor.
55:01'
Icing Chicaga.
54:16'
Mrázek se opět vypravil mimo brankoviště. Při hře s holí zvládl i druhou situaci, když odpálil kotouč mimo dosah najíždějícího soupeře.
54:01'
Entwistle nahodil kotouč ze středního pásma, Fleury hru přerušil. Podle rozhodčích k tomu ale neměl důvod, a tak se musí okamžitě vhazovat před brankou Minnesoty, aniž by domácí mohli prostřídat.
53:38'
Tentokrát Kaprizov dokázal poslat svou střelu na branku soupeře. Mrázek se proti ráně zpoza levého kruhu blýsknul dalším zákrokem.
53:11'
Wild převzali nyní, alespoň krátce, taktovku střetnutí. Kaprizov se ale mezi tři tyče netrefil.
53:01'
Po velmi dlouhé době byl v centru dění Petr Mrázek. Naštěstí pro svůj tým nevytuhnul a zastavil nebezpečnou střelu z voleje od Dumby, který pálil z pravého kruhu.
52:35'
Chicago, které je v posledních minutách velmi aktivní a snaží se dál něco s výsledkem udělat, se snažilo o rychlý návrat do útočného pásma. Ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.
51:50'
Toews vyslal prudkou střelu zpoza kruhů, Fleury byl pozorný a povedlo se mu kotouč odrazit mimo nebezpečí.
50:32'
Po dalším přerušení hry následuje komerční pauza.
50:10'
Minnesota se dopustila zakázaného uvolnění.
49:29'
Hostující Athanasiou se nadvakrát dostal ke střele na branku. První pokus mu zblokoval Dumba, ten druhý pak vykryl svým betonem Fleury.
49:07'
Hra je vykázána z pásma Chicaga kvůli tomu, že útočící tým zahrál puk vysokou holí.
48:27'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté velmi rychle využívají přesilovku! JONATHAN TOEWS mezi kruhy protečoval puk od Patricka Kanea a jeho střela propadla Fleurymu mezi betony za záda! Asistence: Patrick Kane, Seth Jones.
48:20'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Jonas Brodin – 2 min., hákování.
48:20'
Jones se dostal před brankou Fleuryho k dorážce Kaneovy střely, Fleury ale nadvakrát dokázal kotouč zastavit a přerušit hru. Bude se ovšem vylučovat.
47:15'
Rozhodně se dá hovořit o tom, že Chicago zvýšilo svou aktivitu a snaží se s výsledkem něco udělat. Dost ale naráží buď na obranu Minnesoty, nebo v neposlední řadě na brankáře Fleuryho.
46:10'
Dickinson šikovně protečoval mezi kruhy křižný pas z pravé strany, Fleury však byl připraven, puk zastavil betonem a posléze přerušil hru. Komerční pauza.
44:45'
A nakonec Blackhawks o postavení v útoku přichází.
44:30'
Chicago je v útočném pásmu už minutu! Kromě McCabeovi střely z levého kruhu ale branku Fleuryho neohrozilo.
43:38'
Hra se přesunula před branku Fleuryho, Blackwell ovšem z pravého kruhu netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
42:56'
Gaudreau se dostal do zakončení před kruhy, trefil však jen bránícího Athanasioua.
41:47'
Mezi kruhy se ke střele po přihrávce od levého mantinelu dostal Foligno, nebyl ale v dobrém postavení a trefil jen zadní mantinel.
41:21'
Vhazovat se bude ve středním pásmu kvůli postavení mimo hru hráčů Minnesoty.
40:27'
Middleton se pokusil zapsat do statistik tohoto utkání, od modré čáry ale Mrázkovu klec netrefil.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:00.
Minnesotě se povedlo ve druhé třetině navýšit své vedení na 3:0! Střelecky se ve 29. minutě prosadil Kirill Kaprizov a už třetí kanadský bod v utkání a druhou branku zaznamenal v poslední minutě Mats Zuccarello, který využil přesilovou hru svého týmu.
40:00'
39:49'
Ještě jedno přerušení. Icingu se dopustili domácí hokejisté.
39:18'
A domácí tuto přesilovku využívají! Mrázek si kryl pohyb kotouče, ale po přihrávce na Boldyho do pravé strany se mu nepovedlo přibrzdit a dostal se z brankoviště. Boldy přenesl hru na levou stranu, odkud MATS ZUCCARELLO využil odkryté klece Chicaga a zvyšuje na 3:0! Asistence: Matt Boldy, Joel Eriksson Ek.
38:51'
Kaprizov se vrátil z trestné lavice, začíná tedy početní výhoda Minnesoty.
38:46'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Philipp Kurashev – 2 min., vysoká hůl.
38:20'
Blackhawks vyhráli v útočném pásmu buly a zkusil toho využít Athanasiou. I jeho střelu ale Fleury likviduje, jeho spoluhráči pak vyhodili mimo své pásmo.
38:08'
A další střela hostujícího celku. Znovu to byl Seth Jones, který ale nenašel na výborně chytajícího Fleuryho recept a nechal ho přerušit hru.
37:12'
Domi se napřáhl zpoza pravého kruhu, Fleury si připisuje další úspěšný zákrok, když betonem letící puk vykopl.
36:58'
S. Jones vyslal jedovatou ránu od modré čáry. Fleury nedal příležitost k dorážce, kotouč vyrazil až do ochranné sítě.
35:27'
Chicago se nedokáže usadit v útoku a čelí velkým problémům! Tentokrát Mrázek vyrazil dokonce až za kruhy, aby zamezil hrozícímu úniku domácích. A uspěl.
34:33'
A další útok domácích v oslabení! Tentokrát S. Jones zblokoval střelu Shawa, která končí až v ochranné síti.
33:55'
Jenže právě Minnesota se vydala v oslabení do útoku a třetí gól visel ve vzduchu! Vlastně mu zabránila tyč Mrázkovy klece, do které se snesla sražená střela Gaudreaua. S. Jones zblokoval jeho střelu, puk obloučkem přeletěl Mrázka připraveného na zákrok a zastavil se o tyčku.
33:39'
Chyba střídačky domácích. Minnesota se dostala do útočného pásma, ale hrála v šesti. Takže přesilovou hru si zahraje Chicago.
32:07'
Hosté předvedli rychlý přechod do útočného pásma. Kane pálil od modré čáry, Fleury sebejistým zákrokem přerušuje hru.
31:35'
31:18'
Rychlý přechod středního pásma předvedl po pravém křídle Tinordi. Jeho zakončení však zbrzdil Dewar a Fleury už neměl problém odražený kotouč ukrýt pod lapačku. Komerční pauza.
30:05'
Chicago, co se týče útoku, je ve druhé třetině zatím zcela nulové. Branku Fleuryho sice ohrozilo dvakrát, ale tyto střely nebyly nikterak nebezpečné.
29:30'
Přišel další rychlý kontr Minnesoty, který zastavil až brankář Mrázek. Puk po střele Walkera z levé strany vyrazil do vzduchu před sebe a chytil ho do lapačky.
28:33'
Tentokrát už ale Petr Mrázek gólu domácích zabránit nedokázal. V brankovišti se sice snažil kotouč zalehnout, ale podle všeho KIRILL KAPRIZOV zvládl kotouč svou hokejkou pod tělem brankáře Chicaga zasáhnout a dostat do branky. Obrana hostů nezvládla odstavit důrazného domácího útočníka. Asistence: Mats Zuccarello, Sam Steel.
27:21'
Fleury musel poprvé ve druhé třetině zasahovat. Střelu Murphyho od modré čáry ale bez větších obtíží likviduje a přerušuje hru.
26:45'
Minnesota šla ve třech proti jednomu, Mrázek za svým obráncem ale skvěle přečetl hru a zastavil hrozbu ze strany domácích! Boldyho dělovku z voleje z pravého kruhu vyrazil do vzduchu před sebou a lapačkou snášející se kotouč zachytil. Komerční pauza.
25:55'
Svou šanci měli i hráči Chicaga, jejich útok ale nakonec Fleuryho neohrozil.
25:18'
Wild se vrátili do útočného pásma a těžit z toho chtěl Dumba. Domácí bek byl ale zblokován při zakončení z pravého kruhu.
24:40'
Ovšem domácí to nyní změnili. A to výrazně. Mrázek napřed čelil nahození od modré čáry, akce Minnesoty následně pokračovala a Zuccarello se dostal v levém kruhu k ráně z první. Těžký, ale úspěšný zákrok českého brankáře.
24:00'
A když už přijde střela, kterých je nyní jako šafránu, je zablokována. Zuccarello se z pravé strany neprosadil.
22:25'
Druhá třetina je oproti té první zatím trochu vlažnější, co se týče aktivního přístupu obou týmů. Hraje se především ze zabezpečných obran, což trochu eliminuje příležitosti k usazení se v útočných pásmech.
21:22'
Kotouč skončil v ochranné síti za brankou Minnesoty.
20:46'
Hosté se při přechodu středního pásma dostali do postavení mimo hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:04.
Úvodní třetina nabídla poměrně ofenzivní hokej, který nakonec díky dobrým zákrokům brankářů přinesl jen jednu branku. Té docílili v páté minutě domácí, když se štěstím dostal puk za přesouvajícího se Mrázka Zuccarello.
20:00'
19:32'
Dva icingy Minnesoty v rychlém sledu.
19:08'
Mezi kruhy se k puku dostal Dickinson a vystřelil přes obránce na Fleuryho, jenž reflexivně kotouč srazil do strany.
18:47'
Hru přerušilo zakázané uvolnění Minnesoty, které rozhodně nebylo chtěné. Prudký pas se ale nepovedlo zachytit.
17:40'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, soupeři se pravidelně střídají ve vedení kotouče.
16:44'
Těžký zákrok pro Mrázka, který ale zvládl rychlý kontr domácích, jenž zakončil Boldy střelou z první z pravého kruhu. Komerční pauza.
15:55'
15:23'
Navíc se nyní Shaw dostal v oslabení do útoku, střelou zpoza levého kruhu napálil lapačku brankáře Mrázka.
15:15'
Když už to vypadá pro hosty nadějně, podaří se domácím vybojovat kotouč a vyhodit ho pryč.
14:55'
Chicagu se stále nepovedlo usadit se v útočném pásmu.
14:22'
Hra je při přechodu Chicaga do útočného pásma přerušena. Puk byl sražen do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
14:08'
Wild vyhodili kotouč přes všechny čáry.
13:55'
Zatímco tresty za hrubost se nulují mezi sebou, hlavním potrestaným je Boldy za podražení Blackwella, čehož se dopustil ve středním pásmu. Chicago tak hraje přesilovku.
13:55'
Matthew Boldy – 2 min., podrážení,
Calen Addison – 2 min., hrubost.

Colin Blackwell – 2 min., hrubost.
13:55'
Bude se znovu vylučovat. Po přerušení hry se strhla u mantinelu v pásmu Minnesoty hromadná strkanice. Nic by to nemělo změnit na tom, že Blackhawks budou hrát přesilovku.
13:40'
13:23'
A neuspěl aní z pravé strany Boldy, který pálil prudce z voleje. Mrázek se ale stihl brankovištěm přesunout, kotouč zachytil a přerušil hru.
12:45'
Eriksson zkoušel štěstí od levého mantinelu, na Mrázka si ale z poměrně ostrého úhlu nepřišel.
12:29'
Shaw je zpět na ledě, začíná zkrácená přesilovka Minnesoty.
12:07'
Při hře ve čtyřech měl nyní Mrázek plné betony práce. Povedlo se mu ale nepříjemnou a skákavou střelu vyrazit mimo brankoviště. Ke své smůle puk vyrazil před sebe, ke svému štěstí však nebyl v prostoru nikdo na dorážku.
11:40'
Je po přesilovce. Ve středním pásmu se dopustil nedovoleného bránění Patrick Kane, který putuje na trestnou lavici.
10:50'
Po ráně S. Jonese od modré čáry se povedlo Minnesotě dostat kotouč přes všechny čáry do bezpečí.
10:40'
Do velké šance se na pravé straně brankoviště dostal Max Domi, který už mohl střílet do odkryté části klece, ale obětavě mu do střely skočil Eriksson, jenž zachránil Minnesotě prozatimní vedení.
10:29'
Komerční pauza.
10:29'
Mason Shaw – 2 min., podrážení.
09:06'
Caleb Jones se napřáhl od modré čáry, Fleury sebejistým zákrokem vyráží puk do bezpečí.
08:16'
Sam Steel pronikl za obranu Chicaga a řítil se na brankáře Mrázka! Před brankovištěm stihl šikovnou kličku do strany, na Mrázka si ale nepřišel. Český brankář vyrazil puk mimo své vymezené území a následně byla hra přerušena, když se kotouč po další střele dostal do ochranné sítě.
07:54'
Hra se přesunula před klec Petra Mrázka. Český brankář přerušuje dění na kluzišti zákrokem proti Addisonově střele od modré. Komerční pauza.
07:25'
Hostující Kurashev se dostal do dobré pozice mezi kruhy, ale branku Fleuryho přestřelil.
06:25'
Po úvodní brance utkání se oba týmy prohání po celé délce kluziště. Nikomu se nedaří na delší úsek usadit v útočném pásmu.
04:54'
Domácí otevírají skóre zápasu! Kirill Kaprizov skvělým křižným pasem skrz prostor mezi kruhy našel MATSE ZUCCARELLA, jenž sice zpracoval puk trochu se štěstím, aledokázal se v postoji srovnat a dostal ho za záda přesouvajícího se Mrázka. Asistence: Kirill Kaprizov, Sam Steel.
04:30'
Hraje se delší úsek bez přerušení, Minnesota je v útočném pásmu.
03:18'
Chicago vyhrálo ve svém pásmu buly a vyrazilo do útoku. Napřed Lafferty a po něm McCabe však nedokázali svými střelami výrazněji ohrozit brankáře Fleuryho, který obě hrozby odvrátil.
02:58'
Minnesota své soupeře během minuty hry k ničemu nepustila. Dlouho se sama ale nedokázala prosadit do střelecké pozice, dokud si Dumba nesjel do pravého kruhu. Mrázek vyráží kotouč do ochranné sítě.
01:54'
První zákrok Petra Mrázka v utkání. Se střelou Dumby od modré čáry si dokázal poradit a přerušuje hru.
01:17'
Další icing domácích po nepřesné rozehrávce.
00:42'
Icing Minnesoty.
00:12'
Velmi rychle je hra přerušena. McCabe srazil svým blokem střelu Kaprizova až do ochranné sítě.
00:01'

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Dumba, Brodin, Spurgeon, Middleton, Merrill, Addison – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Boldy, Sa. Walker, F. Gaudreau – M. Foligno, Greenway, J. Eriksson Ek – Dewar, Shaw, Reaves.

Chicago Blackhawks: Mrázek (A. Söderblom) – McCabe, Set. Jones, Tinordi, Murphy, J. Johnson, Cal. Jones – P. Kane, Domi, Lafferty – Kurashev, J. Toews, Raddysh – Dickinson, Athanasiou, Entwistle – Khaira, Blackwell, R. Johnson.
Blackhawks jsou přitom v pozici, kdy je netrápí nikterak široká marodka, spíš naopak. Přestavba ale neprobíhá podle plánu, je zlepšení nedochází a stále je potřeba, aby se tým posílil a zároveň, aby mladí hráči vyzráli.
Hlavním důvodem přitom nejsou pouze výkony v průběhu sezóny, ale především aktuální forma. Minnesota vyhrála třikrát v řadě a drží se v Centrální divizi na třetím místě. Chicago naopak herně strádá, padlo pětkrát za sebou a je jedním z nejhorších týmů celé ligy. Nadále tak pokračuje strádání tohoto celku, který je už několik sezón jen stínem úspěšného celku z let předchozích.
Oba celky se spolu už jednou v této sezoně utkaly. Na konci října uspěli po samostatných nájezdech hráči Minnesoty, kteří tak vyloupili kluziště soupeře. Vítězství by rádi zopakovali i před domácím publikem a rozhodně jsou favority střetnutí.
Zámořská NHL nezadržitelně pokračuje a nic se na tom nezmění ani během páteční noci. Hokejisty Minnesoty a Chicaga čeká v noci na sobotu utkání na ledě Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.