NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Columbus - 26. února 2023   20:00

Minnesota
Minnesota
41:14' Kaprizov (Spurgeon, Hartman) • 46:00' Kaprizov  • 64:22' Kaprizov (Addison, Zuccarello)
3:2
(0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Columbus
Columbus
16:20' Olivier  (E. Robinson) • 23:04' L. Foudy  (Gudbranson, Bemström)
Minnesota
Columbus

Columbus Blue Jackets utkání rozehrál poměrně dobře, když do poslední dvacetiminutovky šel s dvoubrankovým vedením. Hned v úvodu dokázali ale domácí snížit a o pár minut později dokonce vyrovnat.

V průběhu třetiny už byla Minnesota mnohem aktivnější a také nebezpečnější.

V prodloužení zkompletoval hattrick Kaprizov, jenž využil spousty místa u pravé tyče, odkud rovněž překonal Merzlikinse.

Minnesota právě vstřelila branku!
Čepice létají na led, protože KIRILL KAPRIZOV zkompletoval hattrick, když doklepl kotouč do odkryté sítě po Addisonově přihrávce skrz hranici brankoviště. Hosté si špatně přebrali hráče a nechali Kaprizovovi spoustu místa. Asistence: Calen Addison a Mats Zuccarello.
64:00'
Začala poslední minuta prodloužení.
63:44'
Znova Laine. Tentokrát přistrčil puk do brankového prostoru na projíždějícího Gaudreaua.
63:16'
Laine si sjížděl k levé tyči, kam dostal skrz brankoviště příliš prudkou přihrávku.
62:19'
Zuccarello o kotouč ale přišel a Kuraly bleskově přešel do útoku a z ostrého úhlu zkusil Fleuryho překvapit.
62:05'
Dumba znova na kotouči a Minnesota se opět stahuje.
61:59'
Dumba už dostal přihrávku před Merzlikinse, ale sudí odpískali ofsajd.
61:34'
Boldy si individuálně zkusil obhodit soupeře na levém hrazení a málem o kotouč přišel. V osobním souboji předvedl velký důraz.
61:00'
Goligoski podklouzl v obranné třetině, naštěstí pro něj nebyl nikým napadaný.
60:35'
Domácí kontrolují hru. Eriksson si vyměnil kotouč s Kaprizovem, který opouští útočné pásmo.
60:01'
Základní hrací doba nám vítěze neudělila. Rozhodnout tak bude muset prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00'
58:30'
Vysoké nahození domácí zpracovali na útočné modré a Gaudreau mohl pálit z pravého křídla. Jeho střelu ale zbrzdil obránce.
58:00'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny a stav je stále nerozhodný.
57:01'
Eriksson zastavil přihrávku podél hrazení a pohotově dostal puk do brankového prostoru, kde do kotouče vložil svou hůl Boldy. Střelu srazil ale přímo do lapačky Merzlikinse.
56:43'
Columbus ubránil další nápor a vyhodil puk těsně před červenou čáru. Minnesota musí hrát.
56:25'
Počet střel na branku – 42:22.
55:40'
Kaprizov v obrovské šanci nastřelil bekhendem nejdříve bránícího hráče na těsno. Puk se k němu znova odrazil a to už pálil do levé tyče! Merzlikins pustil hokejku a vrhl se po kotouči oběma rukama.
55:13'
Merzlikins už byl položený, ale dokázal nechat přitisknuté betony u tyče a Greenway nedokázal dorazit puk do odkryté branky.
53:56'
Za brankou zůstal nikým nenapadaný Peeke, který se nikam nežene a s rozvahou vyčkává.
53:32'
Boldyho pokus nebyl přesný a hrát můžou obránci Blue Jackets.
53:16'
Nepřesnou přihrávkou soupeře získává puk znova Minnesota.
52:45'
Rychlou přihrávku mezi kruhy hosté odhadli a obloučkem posílají puk ven. Columbus je pod velkým tlakem.
52:23'
Domácí jsou znova nastěhováni v útočném pásmu a kombinují podél hrazení.
49:54'
Další vyhození obranné čtyřky Minnesoty a to už je Dumba připraven naskočit do hry.
49:08'
Dewar zachytil rozehrávku ve středním pásmu a rychle přešel do protiútoku. Jeho střelu z levého kruhu Merzlikins zastavil.
48:28'
Domácí Gaudreau odpaluje puk přes všechny čáry. Chvíli na to jej doplnil také Middleton.
47:59'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Matt Dumba – 2 min., hákování.
46:24'
Kaprizov musím mít snad dvojníka nebo nevím. Dvoubrankový střelec Minnesoty je stále na ledě a byl u další velké šance Minnesoty. Nejprve pálil po křižné přihrávce z pravého kruhu Zuccarello a pokus o dorážku měl právě Kaprizov.
46:00'
Je srovnáno! Kotouč po vhazování vyletěl mezi kruhy, kde byl vševědoucí KIRILL KAPRIZOV jenž nejprve naznačil střelu, ale poté rychlým švihem zápěstím překonal Merzlikinse mezi betony. Bez asistence.
45:58'
Zuccarello nabil z rohu kluziště Kaprizovovi, který z levého kruhu v pokleku nastřelil Peekeho brusli. Kotouč skončil v ochranné síti.
45:40'
Důležité vhazování pro oslabený Columbus. Rychlé vyhození přes všechny čáry až k Fleurymu.
45:36'
Zuccarello míchal s kotoučem před levou tyčí a na poslední chvíli zkusit nastřelit čepel Erikssona, který sváděl osobní souboj na středu brankoviště.
45:02'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
Liam Foudy – 2 min., vysoká hůl.
45:02'
Foudy použil svou hůl jako sekeru a doslova s ní přetáhl Addisona.
44:09'
Nick Blankenburg – 2 min., vysoká hůl.
43:59'
Kaprizov to zkusil z ostřejšího úhlu, ale pravou tyč Merzlikins kryje.
41:14'
Domácí celek vstupuje do závěrečné části aktivně a hned je odměněn brankou. Spurgeonovu střelu od modré dokázal před brankou tečovat KIRILL KAPRIZOV a kotouč se štěstím propadl Merzlikinsovi k levé tyči. Asistence: Jared Spurgeon a Ryan Hartman.
40:01'
Hostující Columbus přidal ve druhé třetině další branku a do závěrečné třetiny nastoupí s jistou výhodou.
40:00'
39:22'
Bemström dostal nabito do skvělé pozice mezikruhy, odkud pálil z první! Jeho střela šla ale příliš vysoko a Fleury nemusel zasahovat.
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
37:44'
Rozehrávku zachytil Kuraly, který okamžitě přešel do protiakce přejezdem do brankového prostoru, kde se Fleury ve snaze zasáhnout musel pořádně roztáhnout.
36:48'
Boldy asistoval za brankou Folignovi, ale dvojici útočníku WIld se puk održet nepodařilo.
36:46'
Minnesota se točí v útočném pásmu a zatím marně hledá cestu, kterou by překonala dosud bezbrankového Merzlikinse.
35:19'
V momentu, kdy Zuccarello vrestlingově složil Oliviera, přiletěl tvrdý projektil Addisona od modré čáry. Merzlikins puk nejprve vyrazil před sebe a poté jej rychle schoval. To už se do brankoviště nastěhovalo několik hráčů ve snaze puk odehrát.
35:00'
Rozjetý Kaprizov si podržel kotouč až k brance Columbusu a přihrávkou skrz brankoviště hledal Zuccarella, který už byl ale příliš hluboko a pas dostal za sebe.
33:33'
Fleury si musel dávat pozor proti nahození Sillingera ze středního pásma, které šlo přímo do jeho branky.
32:24'
Domácí puk rychle rozehráli a dopředu spěchal Shaw, který neměl už mnoho sil. Proto zkusil vyslat velkou dělovku po které se Merzlikins jen ohlédl.
32:13'
Laine znova pálil z levého kruhu, tentokrát už musel zasahovat Fleury.
31:12'
Spurgeon se postavil proti střele Laineho, jenž dostal nabito na levý kruh.
31:05'
Ryan Hartman – 2 min., krosček.
30:20'
Folignovu přihrávku za brankou hostí vystihl Blankenburg a podél mantinelu hru posílá ven z pásma.
28:31'
Goligoski podpořil útok střelou z levého kruhu, kde zůstal naprosto osamocený, ale Merzlikins jeho střelu vyrazil.
27:55'
Hra se teď rychle přelévá ze strany na stranu. po Shawově střele vyrazit do protiakce Foudy, jenž podobně jako jeho soupeř neuspěl.
27:15'
Peekeho pokus od pravého hrazení Fleury likviduje jistým zákrokem.
25:59'
Od modré to zkusil zápěstím Goligoski, jehož pokus našel Merzlikins svou lapačkou.
24:55'
Kaprizov je ve druhé třetině snad prokletý! Hartman zavezl hru do útočné třetiny a pohledem kontroloval pohyb soupeře i spoluhráčů. Nakonec zvolil střelu na vzdálenější tyč, aby Merzlikins zasáhl betonem a puk vyrazil na osu hřiště. To se tak stalo a Kaprizov mohl dorážet do odkryté části branky, ale s těsnou obranou na zádech se mu to nepodařilo
24:39'
Middleton dostal nabito na modrou čáru zpoza branky soupeře a tvrdou ranou prověřil Merzlikinse.
23:04'
Columbus právě vstřelil branku!
Dvougólové vedení Blue Jackets! Střílenou přízemní střelu Gudbransona, tečoval před pravou tyčí LIAM FOUDY mezi betony. Asistence: Erik Gudbranson a Emil Bemström.
22:51'
Hosté se usazují v pásmu.
21:33'
Zmatky také na druhé straně. U vyraženého kotouče byl první Kuraly, který měl navíc dostatek prostoru mezi kruhy. Fleury puk vytěsnil ramenem.
20:10'
Kaprizov ihned po buly ujel hostující obraně a byť s bekem na zádech, tak se dokázal dostat do zakončení! Merzlikins ale jeho pokus i dorážku udržel.
20:01'
20:00'
20:00'
Se závěrečnou sirénou se snaží opět zviditelnit Reaves, který se dostal do klinče s Gudbransonem. Ten o něj nejeví nejmenší zájem.
18:19'
Laine šel dva na jednoho, ale jeho přihrávka na levé křídlo neprošla.
17:50'
Z opakovaných záběrů je naprosto zřejmé, že to byl právě Jenner, který sekl Kaprizova a o jeho hůl si zlomil tu svou.
17:24'
Pravděpodobně Jennerovi byla přeseknuta hůl a centr Blue Jackets se rozčiluje na rozhodčí.
17:05'
Columbus je při chuti a stále kombinuje v útočném pásmu.
16:20'
Chybná rozehrávka zpoza branky znamená branku hostí! Kotouč zachytil Robinson a rychle jej posunul před levou tyč na MATHIEU OLIVIERA, který se otočil a rychle zakončil do vzdálenějšího růžku. Asistence: Eric Robinson.
15:44'
Strkanice před Merzlikinsem. Mimo jiné se nezapojil nikdo jiný než domácí Reaves.
15:40'
Erikssonovo nahození od levého mantinelu bylo pro Merzlikinse nepříjemné, neboť přímo předním stál clonící Foligno.
13:33'
Laine šel mezi kruhy do stahovačky a už se zdálo, že se dostane i ke střele. Jenže na poslední moment mu domácí hůl zablokovali v rámci pravidel.
13:00'
V okolí branky nebezpečně rozehrával přes prostor mezikruží Bayreuther a naštěstí pro něj se soupeř k puku nedostal.
11:50'
Peeke za pomoci Roslovice dostal puk do střední třetiny. Foligno nepříjemně napadal.
10:49'
Na levý kruh si sjel Dumba, jehož bekhend skončil na boční síti.
10:30'
Probíhá poměrně delší pasáž bez přerušení, nikdo se nikam moc nežene.
08:46'
Sillinger v útočném pásmu neměl rychlost a po uskočení kotouče propadl. Minnesota přešla do rychlé protiakce, kterou zastavil Merzlikins.
08:10'
Od levého hrazení Goligoski nastřelil puk do předbrankového prostoru, kde měl nachystanou čepel Eriksson. Puk srazil vedle levé tyče.
07:35'
Střelu od modré vyrazil Fleury nejistým zákrokem před sebe a dal tak možnost Roslovicovi dorážet.
07:23'
Fleury opět zasahuje. Tentokrát si musel najít prostor proti skryté střele Peekeho z pravé strany modré čáry.
06:53'
Domácí Middleton neměl komu přihrát a tak objel celé útočné pásmo. Nakonec chtěl předat kotouč na střed modré, ale trefil brusle soupeře a musel rychle spěchat za odraženým pukem.
06:21'
Po necelých sedmi minutách se Fleury dočkal zákroku po střele Bayreuthera a raději přerušuje hru.
05:03'
Goligoski se zvládl natlačit před útočícího Robinsona, který byl u puku až druhý.
04:51'
Pronikající Kuraly byl zastaven před modrou čarou na pravém hrazení.
04:18'
Boldy s Erikssonem napadali hluboko v pásmu a snažili se hosty donutit k chybě. Columbus dokázal rozehrát podél hrazení ven z obranné třetiny.
03:56'
Foligno kontroluje kotouč na své holi a čeká na čerstvé síly ze střídačky.
02:46'
Blue Jackets chvíli kombinovali za domácí brankou, ale do žádné šance se nedostali.
01:37'
Rozjetý Greenway naznačil střelu a vracečkou dostal puk na osu hřiště, kam z druhé vlny přijel střílející Duhaime.
00:43'
Na středu modré čáry dlouho váhal Merrill se střelou, kterou nakonec nepřesně vyslal na branku. Chvíli na to se pokoušel dorážet Hartman.
00:01'

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon, Dumba, Goligoski, Addison, Mermis, Merrill – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Boldy – Greenway, F. Gaudreau, Duhaime – Shaw, Dewar, Reaves.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Berni, Gudbranson, Blankenburg, Peeke, Bayreuther, A. Boqvist – J. Gaudreau, Jenner, Marčenko – K. Johnson, Roslovic, Laine – E. Robinson, Kuraly, Olivier – L. Foudy, Sillinger, Bemström.
Vítám Vás u klání mezi Minnesotou a Columbusem.

Minnesota se drží na středu tabulky před Coloradem, na které má náskok jeden jediný bod, ale za cenu tří zápasů k dobru. Nutno dodat, že 70ti bodová Minnesota ztrácí na první tým tabulky Západní konference, tedy Vegas jen pět bodů, takže první polovina tabulky je pěkně vyrovnaná.

Columbus se mezitím snaží odlepit ode dna tabulky, kde jej dělí na předposlední Montreal propast devíti bodů.

Minnesota Wild v posledních pěti zápasech dokázala zvítězit čtyřikrát v řadě. V závěrečném odehraném utkání narazila na Toronto, které zásluhou Nylandera zvítězilo v prodloužení.

Columbus Blue Jackets v přestřelce překonali McDavidův Edmonton Oilers a zastavili tak sérii dvou porážek. Po vítězství nad Dallasem byl toto další cenný skalp.

Jak si ale Blue Jackets s Korpisalem včele povede nad Minnesotou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.