NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Edmonton - 2. prosince 2022   02:00

Minnesota
Minnesota
21:51' Eriksson Ek (Kaprizov) • 30:53' Kaprizov (Boldy, Eriksson Ek) • 33:59' F. Gaudreau (Petan, Merrill) • 43:13' Steel (Zuccarello, Merrill) • 51:48' Zuccarello (Dumba, Kaprizov)
5:3
(0:1, 3:1, 2:1)
Edmonton
Edmonton
11:17' Draisaitl  (Bouchard, McDavid) • 24:22' McDavid  (Draisaitl, Hyman) • 59:56' Kostin  (Shore, Ryan)
Minnesota
Dunning, Hebert – Suchánek, Cherrey
Xcel Energy Center, St. Paul
17 651 diváků
Edmonton

Utkání je u konce a domácí mohou spustit oslavy. Ve třetí části se Edmonton marně snažil o srovnání, naopak přišly dva údery domácích. Ve 44. minutě dostal po rychlé akci příhru do jízdy Sam Steel a forhendovou kličkou vykoupal Campbella. Na tříbrankový náskok pak v 52. minutě navyšoval jemnou tečí Dumbova nahození Mats Zuccarello a domácí mohli zbývající minuty odehrát ve větším klidu. Na radosti z bodů jim pak neubralo nic ani snížení v posledních okamžicích zápasu z hole Klima Kostina, duel skončil výsledkem 5:3. Minnesota má po tomto úspěchu 24 bodů a je v Centrální divizi na čtvrtém místě, Edmonton je v Pacifické divizi taktéž na čtvrtém místě, bodů má 26.

V příštím utkání se Minnesota představí v sobotu od 20:00 doma proti Anaheimu, Edmonton bude hrát v neděli od 1:00 doma proti Montrealu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 651 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, nebo slovenský hráč.

Edmonton právě vstřelil branku!
Tak ještě jeden gól, který už ale na výhře domácích nic nemění. Po buly se puk dostal na hůl KLIMA KOSTINA, jeho okamžitá střela zápěstím prosvištěla kolem Fleuryho lapačky a skončila za jeho zády – 5:3. Asistence: Devin Shore, Derek Ryan.
59:40'
Ještě jeden Fleuryho zákrok proti tečovanému puku, ten skončil v rohu.
59:30'
Domácí publikum aplauduje, už se oslavuje výhra.
58:45'
Ještě nějaká snaha Edmontonu zdramatizovat závěr, už to ale vypadá, že to domácí v poklidu uhrají.
57:43'
Forčekink domácích drží Edmonton v hloubi vlastní poloviny, to Minnesotě bohatě stačí.
56:34'
Gólman hostů měl teď velké štěstí, když zasahoval proti Steelovi, který čepelí hole sklepával Kaprizovovo nahození z pravé strany!
56:12'
Zakázané uvolnění Edmontonu, hra se přemístí před Campbella.
55:32'
Steel hledal přihrávkou přes šíři pásma Dumbu, jeho pas srazil vracející se Puljujärvi.
54:43'
Greenway má svým tělem pokrytý puk za brankou Edmontonu, nikam s rozehrou nechvátá, stačí mu držet hru tak, aby sudí neměl důvod hru přerušit.
54:12'
Ceci neudržel útočné pásmo, hosté jej musí co nejdříve vyklidit.
53:28'
Snaha hostů by tu byla, na opačné straně ale vidíme skvělou práci Minnesoty ve vlastním pásmu.
52:50'
Edmonton už musí opravdu zabrat a pokud chce ještě pomýšlet na případný bodový zisk, musí co nejdříve snížit.
51:48'
Minnesota právě vstřelila branku!
Následovalo buly, puk se dostal na modrou čáru, odkud nahodil do chumlu před brankovištěm Dumba, jeho pokus jemně tečoval MATS ZUCCARELLO a povedlo se mu puk dostat mezi Campbellovy betony tak šikovně, že ten doklouzal za brankovou čárou – 5:2. Asistence: Matt Dumba, Kirill Kaprizov.
51:43'
Ale pozor si musí dávat i Campbell. Nyní to na něj zkoušel Greenway, gólman Edmontonu zakročil po rychlém přemístění se a přerušil hru.
50:50'
Snaha hostů o korekci skóre narůstá, před Fleurym je stále živo.
49:54'
Fleury si vyjel až do kruhu pro vhazování pro vysoký puk, hned poté rozehrál a byl pak u své branky docela důrazně atakován Shorem. Dle sudích to ale faul nebyl.
48:54'
Domácí přečkali oslabení bez úhony a nebyli ani daleko od navýšení náskoku.
48:40'
Sólo domácích v oslabení, prudká střela trefila Campbellovu tyčku!
48:17'
Nugent-Hopkins opět neuspěl, nyní ale nebyl daleko od gólu. Puk se po jeho zásahu u brankoviště vykutálel těsně vedle pravé tyčky!
47:48'
Střela Nugenta-Hopkinse byla zablokována, hosté zůstávají v útočném pásmu.
47:16'
Nekompromisní vyhození přes všechny čáry, Edmonton musí začínat od nuly.
47:13'
Za kruhy se ke střele dostal obránce Bouchard, jeho rychlá rána šla těsně vedle Fleuryho branky.
46:54'
Přesilovka pro Edmonton, dvě minuty za hákování v obranném pásmu dostal Nic Petan.
46:21'
Kaprizov vířil útočným pásmem, hledal Zuccarella, ten byl ovšem zablokován a zakončil až Dumba. Jeho rána z levé strany prolétla těsně nad brankou.
45:20'
McDavid se snažil o dorážku střely od modré čáry, Fleury měl ale své území dokonale pokryté a akci Edmontonu ukončil jistým zákrokem.
44:44'
Domácí oproti tomu nyní pouze drží puk mimo své pásmo, tohle jim bohatě stačí.
44:10'
Ráze mají hosté docela problém, zvlášť, když se dnes na střely neskutečně nadřou.
43:13'
Další výpad domácích už ale končí gólem! Po rychlé akci přihrával Zuccarello od levého mantinelu na volného SAMA STEELA, ten předvedl kličku do forhendu a zasunul za na ledě roztáhnutého Campbella – 4:2! Asistence: Mats Zuccarello, Jon Merrill.
42:58'
Od modré čáry nahazoval Merrill, tohle Campbell viděl velice dobře a vyrazil puk svým rozklekem.
42:10'
Pokryl i Puljujärviho pokus z ostrého úhlu, zakročil sklapnutými betony u své levé tyče.
41:45'
Fleury předvedl zákrok svým ramenem, puk se mu povedlo odrazit do rohu kluziště.
40:43'
Třetí část začala tvrdším hitem v pásmu Edmontonu, hosté pak dostali hru blíže k červené čáře.

Trestné minuty: 4:6
Čtyřicet minut hry je za námi a najednou jsou blíže k výhře domácí hráči. Ti dokázali vyrovnat už ve 22. minutě, kdy přesilovku využil Joel Eriksson Ek a i když hned ve 25. minutě udeřil Connor McDavid a vrátil Edmontonu náskok, tak se Minnesota rozhodně nezhroutila a pokračovala ve své hře. A ta přinesla ovoce. Ve 31. minutě využil domácí tým druhou přesilovku gólem Kirilla Kaprizova a ve 34. minutě se o obrat postaral bekhendovým zakončením pod břevno Frédérick Gaudreau. Minnesota tak vede 3:2 a v šatně hostů se tak bude zajisté probírat, jak se postarat o další obrátku skóre v tomto utkání.
40:00'
39:52'
V úplném závěru mohli skórovat Boldy s Goligoskym, oba jejich pokusy skončily u levé tyčky u gólmana Campbella!
39:21'
Draisatlovi nevyšel pokus o rychlou kličku u pravého mantinelu, uvolnit se nedokázal a vzápětí hosté přišli o puk.
38:24'
Domácí podnikli rychlý přechod modré čáry, Kaprizov na levé straně zmátl obranu svým naznačením kličky a najednou mohl zakončovat. Campbell jeho střelu vyrazil do rohu.
37:42'
Campbell si nemůže stěžovat na nevytíženost, nyní raději po střele z dálky přerušil hru.
36:30'
Shore srazil svého gólmana, pokračuje se ale ve hře. Sám útočník Edmontonu reklamoval, že byl přistrčen a mělo se pískat, rozhodčí však byli jiného názoru.
35:48'
Už ale musí dávat velký pozor gólman Fleury, před jeho brankovištěm se tvoří závar, do zahuštěného prostoru létají puky ze všech úhlů.
34:24'
Další atak Minnesoty zastavil pozorný Campbell.
33:59'
Jak na to, to nyní ukázali domácí. Nevymýšleli žádné složitosti, Petan od levého mantinelu poslal žabičku na FRÉDÉRICKA GAUDREAUA, ten si zpracoval, puk si hodil na bekhend a svou střelu pověsil pod horní tyčku Campbellovy branky – 3:2. Asistence: Nic Petan, Jon Merrill.
33:35'
Hosté v rychlé kombinaci v útočném pásmu, hráči vířili prostorem, jenže to bylo jen a efekt, střela nepřišla žádná.
32:40'
Vše se nám přesunulo na opačnou stranu, zákrok vytasil Campbell a po přerušení hry se konala krátká strkanice u zadního mantinelu. Rozhodčí vše rychle ukončili a nebudou ani vylučovat.
32:03'
Edmonton zahrozil střelou od modré čáry v podání Barrieho, tu ještě tečoval Nurse a Fleury měl docela těžkou pozici na zákrok. Přesto to zvládl a přerušil hru.
31:40'
Minnesota opět v útoku, sledujeme teď opravdu svižný a pohledný hokej.
30:53'
Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka! Hned po buly předvedli domácí rychlou kombinaci, Boldy přiklepl na KIRILLA KAPRIZOVA a ten zblízka překonal Campbella bekhendovým způsobem – 2:2. Asistence: Matthew Boldy, Joel Eriksson Ek.
30:46'
Už se pískalo a na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za podrážení míří Mattias Janmark.
30:36'
Neučili tak ani Ceci, nebo Nurse, navíc se dopustili faulu a Minnesota má zatím ponechanou výhodu.
30:05'
Nugent-Hopkins to měl na bekhend a i když byl v celkem dobré pozici, tak na Fleuryho svůj pokus nevyslal.
29:32'
Z pravé strany střílel hostující Shore, tohle ale nemohlo Fleuryho nijak ohrozit.
28:41'
Urputný souboj v pásmu Edmontonu, Goligoski čelí přesile hostujících hráčů, přesto se neúnavně snaží vyšťourat puk a poslat jej před branku.
27:51'
Kaprizov posunul hru do středního pásma, zastavil tak snahy hostů o vybudování tlaku před Fleurym.
27:08'
Edmonton je už v plném počtu, Janmark se vrátil na ledovou plochu.
27:02'
Kombinace mezi Kaprizovem a Erikssonem Ekem nevyšla, puk skončil v rohu kluziště.
26:24'
A opět. Domácí celek v této dvouminutové výhodě ještě nevystřelil.
25:59'
Edmonton se v tomto oslabení výborně brání, puk nyní letí přes všechny čáry.
25:08'
Minnesota může zareagovat v další přesilovce, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Mattias Janmark.
24:22'
Hosté ale ukázali, v čem jsou opravdu silní. Vybojovali ve vlastním pásmu puk, bleskově se dostali do přečíslení dva na jednoho, po Draisaitlově přihrávce překonal přemisťujícího se Fleuryho CONNOR MCDAVID a dostal tak Edmonton opět do vedení. Stav je 1:2. Asistence: Leon Draisaitl, Zach Hyman.
24:04'
Další pouhé posunutí puku ven z vlastního pásma, Jon Merrill tak rozjíždí protiútok.
23:50'
Nepovedená rozehra Edmontonu znamená zakázané uvolnění a tedy buly před Campbellem.
22:45'
Jak vidno, vyrovnávací trefa domácí tým nabudila a ti se zase cpou před branku soupeře.
21:51'
Po následném vyhraném buly už ale domácí uspěli a i oni využili přesilovku. Kaprizovova střela ještě sice nebyla ta pravá, nicméně k odraženému puku se pak dostal JOEL ERIKSSON EK a z úhlu jej dokázal propasírovat za Campbellova záda – 1:1. Asistence: Kirill Kaprizov.
21:45'
Na levé straně měl trochu místa Zuccarello a využil toho pro střelu z vrcholu kruhu. Mířil ovšem doprostřed branky, kde byl připravený Campbell.
21:15'
První přesilovka pro Minnesotu, dvě minuty za podrážení totiž obdržel Cody Ceci.
20:47'
První výpady ve druhé třetině patřily Edmontonu, zatím ovšem bez střeleckého vyjádření.

Trestné minuty: 4:0
Je za námi první třetina, která přinesla aktivní hokej, minimum přerušení a mírnou převahu Edmontonu. Ten měl k dispozici hned dvě přesilovky, ta první ještě skončila bez využití, v té druhé se už ale prosadil rychlou ranou z pravého kruhu Leon Draisaitl a dostal tak hosty do vedení. Minnesota měla za celou dobu pouze jednu opravdu velkou příležitost, Greenway ovšem trefil pouze tyčku a tak se do šaten odešlo za stavu 0:1.
20:00'
19:07'
Po přenesení hry do útočného pásma vznikl před Fleurym krátký závar a gólman musel vytáhnout pohotový zákrok pravým betonem.
18:41'
Hosté nikam nespěchají, nyní drží puk za svou brankou a čekají na vhodný okamžik pro start akce.
18:06'
Connor McDavid neúspěšně zavezl puk do útočného pásma, od pravého mantinelu se k zakončení nedostal.
17:07'
Zuccarello chytrou zadovkou zpoza branky vybídl spoluhráče k zakončení, před Campbellem však bylo přehuštěno a puk se zastavil o obránce hostů.
16:08'
Foligno přerušil rozehrávku Edmontonu, domácí celek už míří do postupné protiakce.
15:20'
Pozor si však musí dávat i Campbell, domácí to zkouší klidně i z dálky.
14:45'
Edmonton začíná přidávat na tlaku, poslední okamžiky se hrají převážně před Fleurym a zvláště, kdy jsou na ledě Draisaitl s MacDavidem.
13:37'
Pravou stranou se prohnal hostující Shore a vystřelil zápěstím na vzdálenější tyčku. Fleury si tohle kontroloval vyrážečkou, nakonec šel puk kousek mimo branku.
12:57'
Další střela na hostujícího gólmana, Campbell si teď musel poradit s nepříjemným padáčkem, našel jej ale v lapačce.
12:25'
O srovnání se pokoušel Kaprizov, jeho pohotovou ránu ale Campbell dokázal vyrazit.
11:17'
Teď už to ale hostům vyšlo a ti se tak v přesilovce dostávají do vedení. Další přihrávku na pravou stranu už LEON DRAISAITL využil a ranou z první překonal přemisťujícího se Fleuryho – 0:1. Asistence: Evan Bouchard, Connor McDavid.
10:51'
Po rychlé výměně puk vystřelil z pravého kruhu Draisaitl, jeho pokus zastavila dobře postavená obrana před Fleurym.
10:23'
Další vyloučení, opět na straně Minnesoty. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jon Merrill.
09:37'
Od modré čáry nahazoval domácí Middleton a k dorážce se dostával Eriksson Ek. Campbell si musel na brankovišti dát obrovský pozor, předvedl ovšem celkem jistý zákrok a puk našel mezi svými chrániči.
09:04'
Teď už to bylo s dlouhou přihrávkou Edmontonu horší, pískalo se zakázané uvolnění a vše míří před Campbella.
08:09'
Hosté vyhodili z vlastního pásma, puk se došoural k Fleurymu, ten musel svým spoluhráčům pomoci s rozehrávkou.
07:36'
Po rychlé výměně puk u útočné modré čáry střílel před obránce Zuccarello, Campbell jeho pokus našel v lapačce a přerušil hru.
06:34'
Hraje se dlouho bez přerušení, oba celky střídají během hry.
05:41'
Hyman nahodil do útočného pásma, sám si dokázal puk dojet, z rohu kluziště se už ovšem nevymotal.
04:21'
V úvodu zápasu se hraje velmi aktivně z obou stran. Za Edmonton hrozil Kostin, ten měl na levé straně dost prostoru pro průnik a z kruhu vytáhl střelu zápěstím. Ta šla mimo Fleuryho bránu.
03:31'
Za Campbellem to zacinkalo, domácí byli po Greenwayově ráně z levého kruhu blizoučko vedoucí branky!
02:55'
Za domácí poprvé zaútočil Zuccarello, jeho střela z pravé strany, těsně ale minul.
02:17'
A nyní už je Minnesota v plném počtu, Foligno je opět na ledě.
01:59'
Puk zase letí ven z pásma, přesilovka se blíží ke svému konci.
01:40'
Domácí se sice dokázali v úvodu oslabení osvobodit, Edmonton se však dokázal rychle vrátit do útočného pásma. Po dlouhé kombinaci zakončoval Draisaitl, jeho bomba skončila na zadním mantinelu.
00:17'
Hned po několika okamžicích se nám vylučuje, přesilovku si zahraje Edmonton. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Marcus Foligno.
00:01'

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Goligoski, Addison, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Boldy, F. Gaudreau, Petan – Reaves, Dewar, Shaw.
Trenér: Dean Evason

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg – Hyman, McDavid (C), Draisaitl (A) – Puljujärvi, Nugent-Hopkins, Janmark – Ryan, Shore, Kostin – Hamblin, Malone, Holloway.
Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Dunning, Hebert – Suchánek, Cherrey.
Pba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Utkání v Xcel Energy Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Connor McDavid 41 (18+23)
Leon Draisaitl 36 (15+21)
Ryan Nugent-Hopkins 25 (10+15)
Edmonton Oilers

Hostům patří v Pacifické divizi čtvrté místo s 26 body, na páté Calgary mají náskok tří bodů, zatímco na třetí Los Angeles ztrácí jeden bod a na druhý Seattle čtyři. Edmonton je momentálně celkem v laufu, vyhrál totiž poslední tři zápasy, a to na ledě NY Rangers, doma s Floridou, v obou případech 4:3 a naposledy 5:4 v Chicagu.

Minnesota Wild

Domácí tým je v tuto chvíli na pátém místě Centrální divize se ziskem 22 bodů, což je stejně, jako má čtvrté St. Louis a o tři méně, než třetí Colorado. Minnesota dnes odehraje svůj šestý zápas v řadě na domácím ledě a zatím má v této sérii bilanci tří výher a dvou porážek. Naposledy mužstvo udolalo Arizonu těsně 4:3, když se gólově prosadili Kaprizov, Steel, Spurgeon a vítěznou trefu zaznamenal Boldy.

Minnesota – Pittsburgh 4:6
Minnesota – Carolina 2:1 pp
Minnesota – Winnipeg 6:1
Minnesota – Toronto 3:4
Minnesota – Arizona 4:3
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Minnesota Wild a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.