NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Edmonton - 13. prosince 2022   02:00

Minnesota
Minnesota
12:36' Boldy (Kaprizov, Zuccarello) • 29:39' F. Gaudreau (Boldy)
Edmonton

Děkuji vám za pozornost, přeji krásné úterý a všem Luciím vše nejlepší k svátku!
Tři hvězdy utkání

1. Matthew Boldy (MNS) – 1+1
2. Jonas Brodin (MNS) – 0+0
3. Jared Spurgeon (MNS) – 0+0
Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Kdo se postavil do brankoviště?

Marc-Andre Fleury (MNS) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2 %, odchytal 59:43

Stuart Skinner (EDM) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3 %, odchytal 59:08
Statistiky

Střely na bránu: 30 – 21 | Přesilová hra: 1/3 – 1/5 | Trestné minuty: 6 – 10
Utkání začalo poměrně vyrovnaně, Minnesota sice od začátku působila aktivněji, ale v první třetině ještě především kvůli oslabením neměla jednoznačnou převahu. Ve druhé části už si ji ovšem vytvořila, vstřelila svůj druhý gól a Edmonton téměř k ničemu nepustila. To se nezměnilo ani v poslední třetině, v níž Oilers byli překvapivě zcela bezradní, a místo toho, aby ostřelovali Fleuryho branku z jakékoli pozice, na ni za posledních 20 minut vystřelili pouze šestkrát. Minnesota skvěle bránila a zcela zaslouženě tedy bere vítězství, ovšem sama dnes nebyla zrovna perfektní v zakončení, což se jí mohlo nakonec vymstít, neboť do konce utkání stačil Edmontonu jediný gól k vyrovnání.

Utkání v Xcel Energy Center sledovalo 17 707 diváků.
59:38'
Po šavlovačce před Fleurym v pádu odmetl puk Gaudreau ven z pásma.
59:08'
Bude se vhazovat před Fleurym, a tak Oilers rovnou odvolávají brankáře, zkusí to v šesti proti čtyřem.
59:08'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Mats Zuccarello – 2 min., podrážení.
58:51'
Stuart Skinner ani nemá šanci odjet na střídačku, naopak musí sám hasit šance Zuccarella a Kaprizova.
57:43'
Fleury zachytil nahozený puk do lapačky, jeho spoluhráči poté vyhodili poměrně snadno, neboť na ně nebyl vytvořen téměř žádný tlak ze strany edmontonských útočníků.
56:18'
Oilers jeli ve třech proti dvěma, McDavid udělal manévr na střed, aby poté přihrával pod sebe Draisaitlovi. Na něj nepropustil kotouč Jared Spurgeon.
55:53'
Hra se moc nepřerušuje, Draisaitl čekal na puk před Fleurym, ale přihrávku nedostal.
54:32'
První útok Minnesoty se nicméně dostal do útočného pásma, kde mu hostující obrana nechala nepochopitelně hodně prostoru a času na pohodovou kombinaci.
53:50'
Domácí už si nekomplikují život, klidně jen posouvají puky do středního pásma a rozhodně se nijak bezhlavě nepouštějí do útočení.
52:42'
McDavid sice na koncové čáře vymyslel hezkou otočku, jenže pak neměl kudy střílet ani kam přihrát. Puk poté vyjel z útočného pásma.
51:40'
Bezradné dobývání Fleuryho branky ze strany hostů pokračuje, stále beze změny a bez většího počtu střel.
50:42'
Naopak Wild před Stuartem Skinnerem působí mnohem živěji, Matthew Boldy z ostrého úhlu zleva netrefil branku prudkou střelou zápěstím.
49:50'
Pobyt hostů v útočném pásmu pokračoval, ale ani takový hráč, jako je Leon Draisaitl, si se situací nevěděl rady.
48:45'
Edmonton kombinuje v útočném pásmu, ale domácí zase brání velmi natěsno a nenechávají žádný prostor ke střelbě.
47:53'
Od zadního mantinelu zpoza Skinnerovy branky se puk překvapivě odrazil do mezikruží, kde byl osamocený Sam Steel. Chvilku mu trvalo, než kotouč zkrotí, nakonec zápěstím vypálil nepřesně.
46:40'
Olejáři ujeli do přečíslení ve třech proti jedinému obránci. Connor McDavid přesně nahrál na levý kruh, kde byl Darnell Nurse. Hostující obránce, však z velké příležitosti Fleuryho příliš nevystrašil, spíš k němu kotouč lehce přistrčil.
45:45'
Jared Spurgeon zůstal schovaný na útočné modré, takže se po rychlé přihrávce dostal k nadějné střele od levého mantinelu, kterou poslal vysoko nad branku.
44:42'
Mats Zuccarello si úplně v pohodě kroužil útočným pásmem, někteří jeho spoluhráči během toho vystřídali. Zuccarellův střelecký pokus nakonec zblokoval Derek Ryan.
43:45'
Minnesota hraje v plném počtu.
43:33'
Aktuální zmar vystihuje nepřesná přihrávka mezi hostujícími obránci, kteří se úplně sami vyhnali z útočné třetiny.
42:45'
První minuta početní převahy je fuč a hosté zatím nevystřelili na branku, ani se k tomu nepřiblížili.
42:18'
Oilers se zatím nemohou udržet v útočném pásmu, Minnesota podruhé vyhazuje.
41:45'
Matt Dumba – 2 min., sekání.
41:42'
McDavid našel na levém kruhu zcela volného Leona Draisaitla, který ve skvělé pozici minul branku.
40:50'
První útok Minnesoty už zase dělá problémy hostující obraně, Kaprizovova střela ani Dumbova dorážka neuspěly.

Vhazování 15:26
Druhá třetina vyšla lépe Minnesotě, která v podstatě po celých 20 minut ohrožovala branku Stuarta Skinnera. Platný gól ovšem vstřelila jen jediný, což by ve třetí třetině nemuselo stačit. V obraně jsou ale Wild velmi precizní, takže Edmonton dychtící po vyrovnání nepustili do žádné větší šance, čímž výrazně zjednodušují práci gólmanovi Fleurymu.

Třetí třetina začne přibližně ve 4:07.
40:00'
39:43'
Connor McDavid získal prostor na levé straně, odkud nabízel puk před branku pro hlídkujícího Kailera Yamamota. Marc-Andre Fleury vykopnul kotouč betonem mimo dosah hostujícího forvarda.
38:45'
Edmonton se snaží zakončit třetinu v útoku, jenže jen posouvá puky po mantinelu a nemůže se dostat do střelecké příležitosti.
37:57'
Kombinace domácích je oproti té hostů jaksi uvolněná a plynulá. Kaprizov z rohu narážel Brodinovi, jenž na Skinnera u pravé tyčky nevyzrál.
36:31'
Samuel Walker skvěle kličkoval s pukem na levé straně útočného pásma, uvolnil se mezi několika soupeři. Sám sice nevystřelil, ale nakonec skvěle nabil za sebe Folignovi.
35:36'
McDavid si nenechal sebrat kotouč za brankou, takže bekhendem centroval před ni. Leon Draisaitl však puk nezachytil, ten dnes zatím nic nepředvedl.
34:20'
Krátké přečíslení řešil Klim Kostin pasem doleva na Devina Shora. Před vlastní brankou ale skvěle zasáhl Jared Spurgeon, jenž přihrávku zachytil.
33:43'
Minnesotě se teď nabízejí možnosti pro rychlé protiútoky, a tak se hra najednou zrychlila. První polovina druhé třetiny se totiž odehrávala především před Stuartem Skinnerem, nyní se hraje po celém kluzišti.
32:20'
McDavid dostal přihrávku na pravý kruh, kde se neunáhlil a místo střely ještě narazil před branku Hymanovi. Ten už ale byl tak blízko, že neměl kudy prostřelit Fleuryho.
31:45'
Oilers se snaží odpovědět, avšak velmi těsné bránění ze strany domácích jim dělá velký problém.
30:47'
Eriksson Ek se zkusil vytočit s pukem kolem levé tyčky, Skinnera ani kohokoli jiného tím ovšem příliš neohromil.
29:39'
Minnesota právě vstřelila branku!
Tohle už by platit mělo. Matthew Boldy sebral kotouč ve středním pásmu, za útočnou modrou si ho trochu kostrbatě přehodil na bekhend, ovšem poté zaskočil hostující obranu skvělým křižným prostrčením doleva. Tam čekal FRÉDÉRICK GAUDREAU, na kterého v tu chvíli čekala prázdná branka. Asistence: Matthew Boldy.
28:24'
Kirill Kaprizov vyšťoural puk ze skrumáže u pravého hrazení a okamžitě z ostrého úhlu střílel zápěstím. Střela letěla vysoko a o kousek minula vzdálenější tyčku.
27:46'
V nepřehledné situaci puk vyskočil nad pravým kruhem, kde bylo hned několik hráčů. Nakonec dopadl k MATTU DUMBOVI, jenž okamžitě vystřelil zápěstím, čímž překvapil Skinnera na bližší tyč. Hosté si ovšem vzali trenérskou výzvu, která odhalila, že Wild předtím zavezli puk do útočného pásma ofsajdově.
27:42'
Edmonton hraje v plném počtu.
26:48'
Krátce hrozilo, že by útočník Edmontonu ujel do úniku, ale domácí se štěstím udrželi pásmo. Nakonec z toho naopak málem byla dobrá šance pro Kaprizova, jenž však dostal přihrávku na paty.
25:56'
Domácí to zkusili sehrát téměř totožně, jako při Boldyho úvodním gólu. Tentokrát ale Kaprizovův pas k vlastnímu gólmanovi srazil Darnell Nurse.
25:42'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Philip Broberg – 2 min., držení.
24:54'
Samuel Walker za modrou chytře prostrčil kotouč na střed Boldymu, jenž byl díky tomu krátce sám před brankou. Zleva byl ale už bráněn a bekhendem nezamířil přesně.
23:29'
Brett Kulak individuálně projel středním pásmem, v tom útočném i sám vypálil zápěstím. Přes obránce však nedokázal pořádně zamířit, puk přeletěl branku.
22:50'
22:21'
Kaprizov zkusil překvapit Skinnera rychlým zakončením po krátké přihrávce na pravou stranu.
21:30'
Domácí už se usadili před Skinnerem, který v pohodě chytil Zuccarellovu pecku od levého mantinelu.
20:55'
Hosté vyhráli vhazování, takže logicky ihned posílají puk přes všechny čáry.
20:50'
Tyson Barrie – 2 min., podrážení.
20:16'
Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním Minnesoty.

Vhazování 9:12
První perioda byla poměrně vyrovnaná, o něco aktivnějším týmem byla ale Minnesota. Přestože Edmonton hrál o dvě přesilovky více, větší šance si vytvořili domácí. Jedna využitá početní převaha na každé straně nicméně znamená vyrovnané skóre po 20 minutách.

Druhá třetina začne přibližně ve 3:06.
20:00'
19:27'
Domácí se snaží ještě využít poslední minutu první třetiny produktivně, alespoň nutí soupeře k vyhození na zakázané uvolnění.
18:50'
Opět oběma týmům dělá problém přechod středního pásma, pro brankáře je to klidná pasáž.
17:25'
Domácí se usadili v útočném pásmu, Mats Zuccarello zleva mohl sám střílet, avšak rozhodl se ještě vylepšit pozici Kaprizovovi. Naservíroval mu tedy přesný pas doprava, jenže Kirill Kaprizov trefil brusli blokujícího obránce.
16:45'
Hra je nyní rozháraná, oba týmy mají problém udržet puk.
16:01'
15:36'
Tato přesilová hra hostům moc nevychází, dlouho sami krotili puk u mantinelů. Nakonec Connor McDavid střílel z pravého kruhu, Fleury puk chytil lapačkou.
14:01'
HL – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.
14:01'
Domácí trenér Dean Evason si vzal výzvu kvůli možnému nedovolenému bránění gólmanovi, sudí však gól uznal. Minnesotu tedy čeká další oslabení.
14:01'
Edmonton právě vstřelil branku!
Tak i hosté využívají svou početní převahu. Barrie od modré vypálil z nápřahu, ZACH HYMAN před brankou chtěl střelu tečovat. Hokejkou ale v podstatě stáhnul kotouč vedle sebe a ihned poté ho zametl do prázdné branky. Asistence: Tyson Barrie a Connor McDavid.
13:20'
Hosté sice vyhráli buly, jenže tak prudce, že ho Barrie nezachytil. Musí se pro něj vracet do středního pásma.
13:12'
Mason Shaw – 2 min., krosček.
12:36'
Takto se využívá přesilovka! Zuccarello nahrál křižně doprava Kaprizovovi, jenž bez dívání poslal prudký puk do mezikruží přesně na hokejku MATTHEWA BOLDYHO, jenž tečoval kotouč za bezmocného Skinnera. Asistence: Kirill Kaprizov a Mats Zuccarello.
12:28'
12:05'
Krásnou otočkou ve vlastním pásmu Kaprizov vybojoval přesilovku, Minnesota zatím má výhodu.
11:21'
Mattias Janmark dojel puk v levém rohu útočného pásma, chtěl ho po mantinelu za brankou poslat na druhou stranu. Kotouč se však zvláštně odrazil před branku, a tak musel Marc-Andre Fleury být velmi pozorný a rychle ho přikrýt.
10:38'
Tyson Barrie zajistil vhazování před Fleurym jednoduše: vjel do útočného pásma podél pravého mantinelu, napřáhl, vypálil doprostřed branky. Domácí gólman puk pochopitelně podržel v náručí.
09:16'
Joel Eriksson Ek tečoval v mezikruží skvělou střílenou nabídku od Dumby. Přesměroval puk těsně vedle branky, sice se dostal sám k dorážce, jenže to už byl Skinner přilepen na tyčce.
08:38'
Connor McDavid se ze středního pásma prokličkoval v podstatě až do střelecké pozice, jenže někdo z jeho spoluhráčů vjel do útočného pásma dřív, a tak se píská ofsajd.
07:45'
Oba dva týmy si v krátkém sledu vyzkoušely útok za rychlé jízdy, ani v jednom případě se ale nedostali k zakončení.
06:54'
Kirill Kaprizov nabral ve středním pásmu slušnou rychlost a dokázal vystřelit i přes dvojici obránců. Stuart Skinner byl připraven se svým betonem.
06:24'
05:50'
Hosté se od té chvíle stále nedostali do útočného pásma a přesilovkového času už mnoho není.
05:15'
Další pokračování akce domácí přerušují a vyhazují přes celé hřiště.
04:53'
Pěkná kombinace končila na ose hřiště u Tysona Barrieho, jehož nepřesná bomba se odrazila od zadního mantinelu.
04:24'
Jared Spurgeon – 2 min., hákování.
03:27'
Oilers se dlouho v útočné třetině neohřáli, Fleuryho branku neohrozili. Naopak se museli rychle vracet, při tom jim pomáhá ofsajd domácího týmu.
02:30'
Wild pokračují v útočení, další rány však už Skinnerovi problémy nenadělaly.
01:38'
Na druhé straně to z dálky zkoušela třetí obranná dvojice Minnesoty. Jon Merrill nahazoval zápěstím, před brankou tečoval Eriksson Ek a puk trefil horní tyčku.
00:48'
Po McDavidově prvním zavezení puku do útočného pásma pálil od modré čáry Brett Kulak. Branku ovšem po pečlivém nápřahu ani netrefil.
00:01'

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Addison, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Sa. Walker – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Shaw, Dewar, Reaves.
Trenér: Dean Evason.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Janmark – Puljujärvi, Hamblin, Holloway – Ryan, Shore, Kostin.
Trenér: Jay Woodcroft.

Rozhodčí: Rooney, Hebert – Cormier, Murray.

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon, Middleton, Dumba, Brodin, Addison, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – M. Foligno, Eriksson Ek, Greenway – Boldy, F. Gaudreau, Sa. Walker – Shaw, Dewar, Reaves.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg – Hyman, McDavid, Draisaitl – Yamamoto, Nugent-Hopkins, Janmark – Puljujärvi, Hamblin, Holloway – Ryan, Shore, Kostin.

Do zápasu nezasáhne ani jeden český či slovenský hráč.

Edmonton Oilers

Edmontonu příliš nevyšel listopad, neboť tehdy měl šňůru deseti zápasů, z nichž pouze tři vyhrál. Poté už se ale vrátila dobrá forma a v následujících osmi duelech Oilers neuspěli jen dvakrát. Se 32 body jsou na 6. místě Západní konference, takže pozici v tabulce nemají rozhodně jistou. O síle útoku netřeba mluvit, jenže problémem tradičně zůstává obrana, která inkasovala šestý nejvyšší počet branek z celků Západní konference.

Minnesota Wild

Výkony Minnesoty jsou zatím letos poměrně nevyrovnané, nicméně aktuální forma není špatná – z posledních deseti utkání Wild sedmkrát zvítězili. Se 30 body jsou nyní ve vyrovnaném středu Západní konference na 8. místě. Stejný počet bodů mají i sedmé Colorado a deváté Calgary. V útoku tým stejně jako loni táhne Kirill Kaprizov, v bráně si hlasitě o post jedničky říká Filip Gustavsson, jenž v posledním zápase pochytal všech 35 střel Vancouveru a připsal si své první letošní čisté konto. I úspěšnost zákroků 92 % a průměr 2,47 obdržených gólů v deseti zápasech, které odchytal, nejsou vůbec špatné statistiky.

Joel Eriksson Ek – 23 bodů (10+13)
Zdravím všechny fanoušky zámořské NHL! Dnes tu máme potřetí za posledních 11 dní souboj mezi Minnesota Wild a Edmonton Oilers. Bilance je vyrovnaná 1:1 na vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.