NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Florida - 20. ledna 2023   01:00

Montreal
Montreal
42:12' R. Pitlick (Hoffman) • 48:06' Jos. Anderson (R. Pitlick, Ylönen)
2:6
(0:0, 0:5, 2:1)
Florida
Florida
26:30' Reinhart  (Barkov) • 28:27' Bennett  (Forsling, Lundell) • 34:58' M. Tkachuk  (Reinhart) • 36:03' G. Smith  (Gudas) • 39:17' M. Tkachuk  (Reinhart, Barkov) • 49:11' Lomberg  (Verhaeghe, Bennett)
Montreal
Montembeault (41. Primeau) – Savard, Matheson, J. Barron, Edmundson (A), Kovacevic, Harris, Xhekaj – Ylönen, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson (A), Dvorak, Hoffman – Dadonov, Dach, Pezzetta – R. Pitlick, Harvey-Pinard.
Ghislain Hebert, Jake Brenk – Scott Cherrey, Matt MacPherson.
Bell Centre, Montreal
Florida
Bobrovskij (3. Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Reinhart, Barkov (C), Lundell – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Děnisenko, Luostarinen, Cousins – G. Smith, E. Staal, Lomberg.

3. Rem Pitlick (MTL) 1+1
Zápas mezi Montrealem a Floridou skončil výsledkem 2:6. Největší kus chleba se lámal v prostřední třetině, kterou domácí hokejisté prospali. Dvojnásobný budíček ve třetí části pak zazvonil už příliš pozdě. Poslední slovo navíc měli Panteři, kteří si z Bell Centre zaslouženě vezou plný počet bodů.
59:40'
Oba týmy uklidnily emoce a vypadá to, že zápas dohrají ve férovém duchu.
58:51'
Mahurova křižná střela prosvištěla kolem tyče.
58:00'
Kirby Dach u mantinelu srazil na led Gudase. Oba borci se pak chvíli pošťuchovali, ale jít do rvačky se žádnému z nich nechtělo.
57:00'
Nick Cousins a Eetu Luostarinen v přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe, ale Cayden Primeau v posledních minutách působí jako neprůstřelná zeď.
56:09'
Montreal je kompletní.
55:59'
Palebnou pozici si připravil i Brandon Montour, Cayden Primeau opět připraven.
55:37'
Ekbladovu střelu po ledě Cayden Primeau vyrazil do bezpečných míst rohu kluziště.
54:10'
Florida má k dispozici přesilovku.
54:09'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Michael Pezzetta – 5 min., bitka + 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Ryan Lomberg – 5 min., bitka.
54:09'
A další pěstní souboj! Michael Pezzetta nepříjemně dohrál Lundella, kterého šel pomstít Ryan Lomberg. Tady bych to viděl na spravedlivou remízu.
53:50'
Přiostřuje se. Kirby Dach dohrál Marca Staala, ten chtěl potom trefit Andersona, ale netrefil ho.
52:46'
Arber Xhekaj – 5 min., bitka.

Givani Smith – 5 min., bitka.
52:46'
Diváky přivedla do varu další bitka! Arber Xhekaj a Givani Smith si to mezi sebou rozdali po odpykání osobních trestů. Pěstní výměnu vyhrál domácí bek.
51:49'
Barronovu pumelici od modré dorážel Jevgenij Dadonov jen do brankáře.
50:58'
Zkusil to, nevyšlo to. Jordan Harris brankáře Lyona střelou od mantinelu nepřekvapil.
50:00'
Ofsajd a v něm Ryan Lomberg.
49:11'
Florida právě vstřelila branku!
Panteři nic nechtějí nechat náhodě a luxusní náskok si berou zpět. RYAN LOMBERG se uvolnil Verhaeghemu před brankou, a i když natěsno hlídán Pezzettou se dokázal prosadit. Asistence: Carter Verhaeghe a Sam Bennett.
48:06'
Montreal právě vstřelil branku!
Habs ještě nesložili zbraně! Pěknou kombinaci předvedli Ylönen a Pitlick, následně vypálil JOSH ANDERSON a snížil na 2:5. Asistence: Rem Pitlick a Jesse Ylönen.
47:58'
Florida je kompletní.
47:00'
Výborně Radko Gudas! Český bek zablokoval Caufielda, před kterým zívala poloprázdná branka.
45:58'
Nervozita se stupňuje a po Bennettově faulu kolenem se strhla bitka! V ní proti sobě stanuli Michael Matheson a Matthew Tkachuk. Navrch měl hostující kapitán.
45:14'
Pokračuje se čtyři na čtyři.
45:13'
David Savard – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování, odpyká Jesse Ylönen.

Marc Staal – 2 min., hrubost.
43:39'
Verhaegheho střelu z otočky zablokoval obránce.
42:12'
Domácí se probudili až ve třetí třetině. REM PITLICK projel kolem trestných lavic, a přestože ho Radko Gudas stínoval, tak z ostrého úhlu procpal kotouč do branky. Kudy, to je (nejen) pro mě záhadou. Asistence: Mike Hoffman.
42:01'
40:01'
Střídání v týmu Montreal Canadiens:
ze hřiště odchází Samuel Montembeault, přichází Cayden Primeau.
40:01'
Arber Xhekaj – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Gustav Forsling – 2 min., krosček,
Givani Smith – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
40:01'
Druhou třetinu Montreal totálně zpackal. Nechal si v ní dát pět gólů (z toho čtyři v oslabení) a už bude mít dost těžké vrátit se zpět do zápasu. Florida, ta je naopak v laufu. Na hat-trick má zaděláno dvougólový Matthew Tkachuk a jeden bod za asistenci má i Radko Gudas.
Střely: 16:33.
Grigorij Děnisenko v závěru třetiny natlačil na mantinel Xhekaje a po hvizdu se kvůli tomu ještě trhla strkanice, takže není vyloučeno vyloučení. Případný seznam hříšníků se dozvíme před startem třetí části.
40:00'
39:17'
Ani tohle oslabení Canadiens neubránili a v závěrečné části budou mít co dělat. Reinhart poslal do pravého kruhu pro vhazování diagonální pas, puk zpracoval MATTHEW TKACHUK a před dvojicí beků s ním se zvednutou hlavou zakvedlal. Pak zamířil kolem vyrážečky o zadní tyč. Líp to trefit nešlo. Asistence: Sam Reinhart a Aleksander Barkov.
38:55'
Domácí jsou už alespoň ve čtyřech.
38:18'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jordan Harris.

Tohle už je vyloženě nepozornost hokejistů Canadiens, kteří si to sami dělají čím dál těžší.
37:58'
Pokus o útok v oslabení zůstal bez odezvy.
37:05'
Chvíli po vyhraném buly střílel z pravého kruhu Carter Verhaeghe. Brankář Montembeault měl štěstí, že ho zachránila tyč!
36:55'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jesse Ylönen.
36:03'
Skóre stoupá závratným způsobem a Montreal si musí přiznat, že tahle třetina se mu vůbec nepovedla. Radko Gudas dostal puk na modrou čáru, odkud roztáhl hru doprava. GIVANI SMITH vystřelil a ihned šel proti vyraženému puku, ten si našel v trmě-vrmě a dorazil ho do sítě – 0:4. Asistence: Radko Gudas.
34:58'
Třetí přesilovkový gól! Sam Reinhart při jízdě vzad nahodil od modré čáry puk před branku, Samuel Montembeault ho vykopl před sebe a dorážející MATTHEW TKACHUK už měl jednoduchou práci. Asistence: Sam Reinhart.
33:46'
Aaron Ekblad získal vhazování v útočném pásmu.
33:37'
33:17'
Josh Anderson – 2 min., krosček.
33:10'
Josh Anderson ani nadvakrát neuspěl sám před bránou, skvěle chytající Alex Lyon zaslouží absolutorium!
32:01'
Pozoruhodný zákrok! Kolmice narýsovaná z levé strany akorát pro Caufielda, jehož střelu bez přípravy zneškodnil přesunující se Alex Lyon lvím skokem.
31:37'
Givani Smith – 2 min., hrubost.
31:00'
Dvorakovu ránu z první blokuje Marc Staal.
30:00'
Střely: 12:22.
29:38'
Matthew Tkachuk našel křižným pasem Cousinse, ale ten se přes několik hráčů nebyl schopen probít do palebné pozice.
28:27'
Panteři využili další přesilovku! Nebojácný Verhaeghe vnikl proti přesile do útočného pásma, kde předal puk Lundellovi. Ten zpětným pasem oslovil Forslinga, jehož přihrávku zvedl SAM BENNETT do horní poloviny branky. Asistence: Gustav Forsling a Anton Lundell.
26:30'
2 min. za zdržování hry, trest odpyká Cole Caufield.
26:30'
Už známe rozhodnutí: gól platí!
26:30'
Hosté přesilovku přeci jen využili a v Bell Centre jdou do vedení V pravém kruhu zůstal nehlídaný Barkov, dostal přihrávku a pohotově vystřelil. Samuel Montembeault vyrazil na betonem na druhou stranu, kde ještě pohotověji dorážel SAM REINHART. Ale pozor! Ještě není jasné, zda jde o regulérní gól, domácí kvůli Tkachukově postavení v brankovišti berou trenérskou výzvu. Asistence: Aleksander Barkov.
25:35'
Matthew Tkachuk skvěle načasoval přihrávku na Ekblada, jenže Samuel Montembeault se bleskově přesunul k pravé tyči a nedopustil změnu stavu skóre.
25:06'
Rafaël Harvey-Pinard v šanci poté, co Alex Lyon zaváhal při rozehrávce! Pohotový bekhend končí ve výstroji floridského brankáře.
24:34'
Kirby Dach – 2 min., hákování.
23:37'
Dost prostoru mezi kruhy dostal Matthew Tkachuk. Nevyužil ho však tak, jak by si představoval a Samuel Montembeault má další úspěšný zákrok.
22:52'
Sam Bennett nebojácně vnikl do útočného pásma, z jeho střely udělal Christian Dvorak oblouček, který dopadl do připravené lapačky.
21:58'
Vpředu osamocený Cole Caufield nezpracoval Kovacevicův přímočarý pas a je z toho icing.
21:22'
Ofsajd Canadiens.
20:55'
Tkachukovu ránu z pravého kruhu pro vhazování vytěsnil Samuel Montembeault ramenem!
20:51'
To už neplatí, vyloučený Edmundson je zpátky na ledě.
20:01'
Florida pokračuje v přesilové hře.
20:01'
V první třetině gól nepadl. Montreal měl dvakrát smůlu, když Anderson i Dvorak trefili shodně tyč. Ale šance měla také Florida. Jejím problémem jsou zranění. Už ve třetí minutě se musel z branky poroučet Bobrovskij, v závěru třetiny pak po tvrdém hitu odešel do šaten Eric Staal. Pokračování obou mužů v utkání je nejisté.
Střely: 9:11.
20:00'
19:47'
Na vrcholu pravého kruhu napřáhl Sam Bennett, jeho tečovaný pokus skončil vysoko nad plexisklem.
19:11'
Při hledání palebné pozice Nick Suzuki ztratil puk, brejk potom dotáhl do zakončení Aleksander Barkov. A Samuel Montembeault? Ten jako vždy připraven.
18:51'
Joel Edmundson – 2 min., nedovolené bránění.
18:26'
18:21'
Viditelně otřesený Staal míří do útrob stadionu.
18:21'
Michael Matheson si počkal na Erica Staala a uštědřil mu tvrdý hit. Rozhodčí raději přerušili hru, aby mohli zkontrolovat zdravotní stav hráče.
17:59'
Dvě minuty před koncem třetiny vypálil Jesse Ylönen z vrcholu levého kruhu, Alex Lyon bez potíží kryje.
17:19'
Neviditelný puk najednou vyplaval z klubka hráčů před překvapeného Christiana Dvoraka, který bekhendem připravil Lyonovi snadný zákrok.
16:31'
Cole Caufield vystřelil hned po buly, Alex Lyon puk přizvedl do ochranné sítě.
16:26'
Nick Cousins – 2 min., sekání.
15:59'
V pravém kruhu napřáhl ke střele Radko Gudas, bohužel pro Panthers trefil pouze Dadonova.
14:56'
Ryan Lomberg mezi kruhy. Puk se mu zamotal mezi nohama, čehož domácí okamžitě využili k jeho odpalu do bezpečných míst.
14:04'
Domácí pomalu stahují střelecké manko. Palebné pozice si našli Jesse Ylönen a Jordan Harris, ani jeden však gólmana Floridy neprostřelil.
12:46'
V poslední minutě se hrálo hodně do těla.
12:00'
Střely: 4:9.
11:38'
Od modré čáry střílející Radko Gudas otestoval odolnost Montembeaultovy vyrážečky.
11:01'
Výborný blok. Do Forslingovi tvrdé střely se obětavě položil Rafaël Harvey-Pinard.
10:29'
Florida se během přesilovky k ničemu pořádnému nedostala a nově už útočí do plných.
09:59'
Další vyhození kotouče od Canadiens.
09:40'
Hosté se vrátili zpět a měli dvě rychlé střely. Brandon Montour ani Aleksander Barkov zatím skvěle chytajícího Montembeaulta nepokořili.
08:35'
Montreal se ihned osvobodil.
08:29'
Rem Pitlick – 2 min., hákování.
07:30'
Christian Dvorak ve výborné pozici mezi kruhy trefuje ze svého pohledu pravou tyč! Brankové konstrukce zachránila Panthers už podruhé.
07:10'
Matthew Tkachuk nabil Forslingovi, i jeho dělovku spolehlivě kryje Samuel Montembeault.
05:38'
Aaron Ekblad a jeho další pokus. Tentokrát to zkusil z první, Montembeault přerušuje hru.
05:12'
Nick Cousins posunul puk na modrou čáru, odkud pálil Aaron Ekblad mimo.
04:01'
02:11'
Anton Lundell v samostatném úniku! Ve vlastním oslabení ujel obraně Canadiens, tváří v tvář na Montembeaulta ale nevyzrál.
02:01'
Střídání v týmu Florida Panthers:
ze hřiště odchází Sergej Bobrovskij, přichází Alex Lyon.

Nečekaně rychlý konec pro ruského gólmana, který se při přesunu v brankovišti zranil v dolní části těla.
02:01'
Eetu Luostarinen – 2 min., vysoká hůl.
01:31'
Rušno bylo i na druhé straně, kde z bezprostřední blízkosti střílel Sam Bennett. Samuel Montembeault dvojitým zákrokem udržel bezbrankový stav.
01:06'
První šance pro Montreal! Mike Hoffman si po opětovném zisku puku sjel po levém mantinelu, odkud střílenou přihrávkou našel Andersona zakončujícího do tyče!
00:46'
Dvě přerušení hry. Nejprve kvůli ofsajdu, potom kvůli icingu. Hra se stěhuje před branku Canadiens.
00:05'
Nad úvodním buly sklonili své hlavy Nick Suzuki a Aleksander Barkov. K radosti větší části publika vyhrál domácí kapitán a Montreal jde dopředu.
00:01'

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Savard, Matheson, J. Barron, Edmundson (A), Kovacevic, Harris, Xhekaj – Ylönen, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson (A), Dvorak, Hoffman – Dadonov, Dach, Pezzetta – R. Pitlick, Harvey-Pinard.
Trenér: Martin St. Louis.

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Reinhart, Barkov (C), Lundell – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Děnisenko, Luostarinen, Cousins – G. Smith, E. Staal, Lomberg.
Trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Jake Brenk – Scott Cherrey, Matt MacPherson.
První vzájemný zápas v sezoně

Florida v závěru kalendářního roku deklasovala Montreal 7:2 a oplatila mu ostudný debakl 2:10 z konce minulého ročníku.

Florida – Montreal 7:2 (3:2, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
3. Barkov (Forsling, Verhaeghe), 12. Barkov (Reinhart, M. Tkachuk), 16. Barkov, 27. M. Tkachuk (Montour, Barkov), 45. Verhaeghe, 48. M. Tkachuk (Barkov, Montour), 50. Luostarinen (Bennett) – 15. Xhekaj (Drouin, Dadonov), 20. Jos. Anderson (Hoffman, Xhekaj).
Florida Panthers

V tabulce Východní konference desátá Florida se chystá zakončit třízápasový trip po cizích kluzištích. Bitvu "o čtyři body" v Buffalu Panteři zvládli a z přestřelky v Torontu mají cenný bod. K jeho zisku přispěl svým výkonem i obránce Radko Gudas, který na ledě strávil 16 minut a 37 vteřin.

Toronto – Florida 5:4pp (2:3, 1:1, 1:0 – 1:0)
3. D. Hunt (Rielly, Aston-Reese), 16. Kerfoot (Järnkrok, Liljegren), 40. Matthews (Nylander, Marner), 46. Nylander (Marner, Giordano), 62. Nylander (Timmins, Tavares) – 2. Verhaeghe (Ekblad), 13. Lundell (Barkov), 19. Mahura (Gudas, Děnisenko), 22. Barkov (Montour, Reinhart).

Nejproduktivnější hráči:
Matthew Tkachuk (USA) – 56 bodů (22+34)
Aleksander Barkov (FIN) – 37 bodů (12+25)
Brandon Montour (CAN) – 37 bodů (8+29)
Montreal Canadiens

Jeden z nejhorších týmů Východní konference se v posledních dnech přiblížil zbytku startovního pole. Z posledních čtyř utkání Montreal vyhrál tři a předevčírem si dokonce vyšlápl na lídra Západní konference Winnipeg, který po obratu ve skóre porazil i díky dvěma gólům Jevgenije Dadonova.

Montreal – Winnipeg 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
28. Dadonov (J. Barron, Dvorak), 30. Hoffman (Dach, J. Barron), 34. Dadonov (Dvorak, Savard), 45. Jos. Anderson (Dach, Matheson) – 22. Connor (Morrissey, Ehlers).

Nick Suzuki (CAN) – 37 bodů (16+21)
Cole Caufield (USA) – 36 bodů (26+10)
Kirby Dach (CAN) – 29 bodů (8+21)
Vítejte u zápasu kanadsko-americké NHL mezi Montrealem Canadiens a Floridou Panthers. Úvodní buly bude v Bell Centre vhozeno v noci ze čtvrtka na pátek krátce po první hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.