NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Tampa - 18. prosince 2022   01:00

Montreal
Montreal
40:16' Suzuki (Guhle)
1:5
(0:2, 0:2, 1:1)
Tampa
02:58' Hagel  (Cole, Černák) • 11:39' Paul  (Perbix, Stamkos) • 29:26' Cirelli  (Perry, Kučerov) • 37:47' Hagel  (Hedman, Stamkos) • 58:01' Kučerov  (Hagel)

Česká a slovenská stopa

Juraj Slafkovský (MON) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, 2 TM, čas na ledě 14:35
Erik Černák (TBL) – 0+1, 0 účast, 0 střel na bránu, 2 TM, čas na ledě 19:13
Tři hvězdy utkání

1. Brandon Hagel (TBL) – 2+1
2. Steven Stamkos (TBL) – 0+2
3. Kaiden Guhle (MON) – 0+1
Zápas je u konce. Montreal snížil hned po šestnácti sekundách poslední třetiny a zdálo se, že by s výsledkem mohl ještě něco udělat. Šancí měl mnoho, po celou třetí třetinu byl lepší, ale padl už pouze jeden gól, který vstřelil parádně Nikita Kučerov. Tampa tak vyhrává 5:1 a v tabulce je už čtvrtá. Montreal je až o deset příček níže.
58:01'
Tampa právě vstřelila branku! Hosté nakonec i v této třetině přidávají gól. NIKITA KUČEROV si vyměnil kotouč s Hagelem, který mu ho přihrál zpět. Kučerov si najel k pravé tyčce a z bezprostřední blízkosti kotouč zvedl do malé skulinky u pravého vinglu. Asistence: Brandon Hagel.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny zápasu.
57:26'
Naměstnikov opět vhodil puk do třetiny. Pak ho ale soupeř poslal k zemi.
56:43'
Naměstnikov potáhl sám kotouč až k brance soupeře podél pravého mantinelu. Oba týmy nyní o něj bojují za brankou.
56:13'
Další neskutečné šance Montrealu zastavil Erik Černák, který se "rozplácl" před Vasilevským a pokryl dvě střely, které šly po ledu.
55:53'
Cirelli mířil dopředu za kotoučem, který jeden z hokejistů "loboval", ale byla ž moc rychlý.
55:15'
Jeden z hokejistů inkasoval od Perbixe hit v útočném pásmu, ale Tampě se kotouč ve třetině podržet nepodařilo.
54:53'
Montreal stále bezúspěšně dobývá branku Tampy. V pásmu je o mnoho více, ale střelba mu schází.
52:04'
Tampa se snažila prosadit střelou Kučerova, který ovšem dokázal pouze donutit Allena kotouč podržet-
51:48'
Suzuki chtěl vyhodit, jeho kotouč zastavil Hagel a okamžitě ho odvezl do útočného pásma.
51:07'
Další obrovský závar před brankou hostujícího týmu. Jednu střelu vyřešil lehající si obránce, druhou Vasilevskij.
50:36'
Perry obral Armiu a rychle si to namířil do útočného pásma. Tam pálil jeho spoluhráč, který však střílel velice nepovedeně.
50:12'
Perbixovi se nepovedlo procpat kotouč do útočného pásma, Tampa jela střídat a Canadiens pro puk.
49:52'
Ve středním pásmu se oba týmy několikrát utkaly o kotouč. Nyní míří dopředu Tampa.
47:31'
Canadiens stále diktují tempo hry v této třetině. Zatím ale nebyli schopni toho pořádně využít.
46:12'
Xhekaj měl před sebou volný prostor na střelu k brance. Neodvážil se však, a tak kotouč raději poslal pod sebe, čímž celou akci zazdil.
45:17'
Tampě se povedlo pomalu vyhodit až na druhou stranu kluziště. Kotouč dojeli domácí, takže se nepískla icing, a Blesky mohly vystřídat.
44:59'
Montreal nyní kraluje v útočném pásmu a posílá na Vasilevského branku jednu střelu za druhou.
43:31'
Point se z ničeho nic dostal k puku před Allenem, ale neprostřelil ho.
42:49'
Montreal je z počátku třetí třetiny o hodně aktivnější, než Tampa. Jde vidět, že chce s utkáním něco udělat.
40:16'
Montreal právě vstřelil branku! Tak to je vstup do třetiny! Canadiens skórují po šestnácti sekundách z hokejky NICKA SUZUKIHO. Asistence: Kaiden Guhle.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Tampa skórovala v polovině zápasu už potřetí. Hodně krát se vylučovalo, a i čtvrtý gól Tampy tak padl z přesilovky. Blesky vedou již 4:0 a Canadiens mají co dělat, aby s utkáním v posledních dvaceti minutách něco provedli.
40:00'
37:47'
Tampa právě vstřelila branku! Tak to byla tedy bleskurychle využitá přesilová hra! Victor Hedman pálil z dálky a chvíli to vypadalo, že propálil brankáře čistě, bez teče. Nakonec se ale teč odhalila, kotouč usměrnila hokejka BRANDONA HAGELA. Asistence: Victor Hedman a Steven Stamkos.
37:41'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Josh Anderson – 2 min., krosček.
37:27'
Po ráně Kovacevice se kotouč dostal mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před Vasilevským.
36:41'
Foote poslal od modré krásný křižný pas na Kučerova u pravé tyčky. Ten ale Allena nedokázal propálit.
36:05'
35:46'
Juraj Slafkovský – 2 min., nedovolené bránění.

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Nick Paul – 2 min., vysoká hůl.
35:30'
Další vyhození Tampy, tentokrát se Bleskům podařilo kotouč vypíchnout a poslat pryč už na modré.
35:12'
Akce tři na jednoho v oslabení hostům nevyšla. Bellemare přesunul na Hedmana, který nevypálil ze středu moc dobře. Tampa alespoň získala buly v útočném pásmu.
34:39'
Další dlouhé vyhození hostujících hokejistů zase ukrojilo přesilovkový čas soupeře.
34:15'
Tampě se podařilo po zisku kotouče z buly rychle vyhodit až za Allenovu branku.
34:05'
Erik Černák – 2 min., nedovolené bránění.
33:43'
Jeden z domácích provedl pěkný protiútok, objel dva hráče, ale ne útočné modré byl velkým hitem odstaven.
31:46'
29:26'
Tampa právě vstřelila branku! Perry dostal k levé tyči milimetrovou přihrávku od Kučerova. Kotouč rychle přesunul před branku, kde už operoval ANTHONY CIRELLI, který ho na dvakrát dostrkal do branky. Asistence: Corey Perry a Nikita Kučerov.
29:13'
Tampa dlouho kombinovala. Kučerovova rána šla ale mimo branku.
28:46'
Jake Evans – 2+2, vysoká hůl.
28:38'
Kučerov pálil z pravé strany, ale jeho rána nebyla moc dobrá. Pro Allena jednoduchý zákrok.
28:11'
Allen se nyní blýskl proti střele Stamkose z levého kruhu.
27:55'
Tampa dlouho v přesilovce kombinuje, nemůže ale nalézt optimální pozici ke střelbě.
27:20'
Michael Matheson – 2 min., nedovolené bránění.
27:02'
26:25'
Velká závar před Vasilevským nakonec nedopadl brankou. Gólman Tampy pochytal dvě střely a dorážku, následně už Blesky vyhodily.
25:51'
Další vyhození Tampy. Soupeři už zbývá z přesilovky pouze jedna minuta.
25:26'
Následně Tampa vyhrála v vhazování a znovu rychle prověřila Allena. Ten ale v této třetině zatím zůstává stoprocentní
25:21'
I v oslabení se Tampa vydala do útoku. Nebezpečně to zkoušel Bellemare, ale Allen ho vychytal. Hra se přerušuje.
25:02'
Cal Foote – 2 min., sekání.
24:38'
Tampa neuspěla v šanci tři na dva. Zakončoval Fleury, který ale pálil pouze do hrudi gólmana domácích.
24:01'
Cirelli zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho následně musel vybojovat. To se mu povedlo, ale přihrávka už byla špatná.
23:30'
22:43'
Další nepřesnost hostujícího týmu v pásmu opět posouvá do k vyhození Montreal.
22:26'
Montrealu se podařilo již po několikáté hezky vyhodit.
21:30'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jonathan Drouin.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Montreal.
20:01'
První třetina je u konce. Tampa dokázala dvakrát skórovat. Už během prvních tří minut to zvládl Hagel, ve 12. minutě se trefil také Nick Paul. Tampa tak poklidně vede 2:0 a nemusí nikam spěchat.
20:00'
19:55'
18:57'
Teď to ze strany Tampy vypadalo, jak kdyby přesilovku trénovala, ne hrála. Hra trochu připomínala fotbalovou Tiki-taku.
18:17'
Hedman neměl komu, tak to vzal na sebe a vypálil od modré čáry. Jeho rána byla velice dobrá, brankář Allen s ní měl problémy.
17:55'
Rem Pitlick – 2 min., vysoká hůl.
17:43'
Hedman nyní dvakrát nasadil své tělo proti střelám soupeře. Obě vyblokoval, za to by asi měl od trenéra dostat pochvalu.
17:11'
V rychlém přechodu se nyní octla třetí formace Tampy. Maroon nakonec pálil z levého křídla, ale brankáře nepropálil.
16:35'
Další nahození Bolts opět nedovedlo k ohrožení branky. Puk zpracoval za svou svatyní brankář Allen.
16:15'
Tampa chtěla nahodit do pásma, o kotouč tak ale pouze zbytečně přišla.
15:31'
Montreal se pokusil o útočnou akci, střela Mathesona la skončila pouze na těle Vasilevského.
14:07'
Černák s Pointem mířili na brankáře soupeře dvěma projektily, ani jeden ale neprošel za gólmana.
13:37'
Bellemare si vyžádal kotouč na střed a hned po jeho zisku do něj práskl neskutečně. Kotouč ale i tak zůstal na rukavici brankáře.
11:39'
Tampa právě vstřelila branku! Hosté vedou o dva góly. Po Hedmanově ráně se kotouč odrazil na NICKA PAULA, který si povyjel před soupeře a zametl kotouč do branky. Asistence: Nick Perbix a Steven Stamkos.
10:46'
Jeden z domácích se snažil v dobré akci přesunou na volného spoluhráče před brankou, hráč Tampy al zareagoval parádním vypíchnutím.
10:10'
09:38'
Po dlouhé kombinaci zamířil na branku Hoffman, který ovšem z velkého úhlu trefil pouze Vasilevského.
09:14'
Suzuki pálil z pravé strany, před brankou se ještě jeden z hráčů snažil dorážet, ovšem marně.
08:45'
Tampa dlouho drží soupeře mimo pásmo a zatím hraje fantastické oslabení.
08:10'
Cal Foote – 2 min., podrážení.
07:48'
Tampa se snažila soupeře přehrát v pásmu, ovšem na konec mu sama na hrála a tak se z něj vyhnala.
07:10'
Stamkos jemně nahodil puk na brankáře Montrealu, ten ho ovšem musel podržet, protože se k němu blížil soupeř.
06:28'
Vasilevskij si připsal čtvrtý zákrok, tentokrát proti střele z pravého kruhu. Kotouč rychle poslal zpět do hry.
05:48'
U branky Tampy probíhaly velké souboje o kotouč. Blesky nakonec otočily hru.
04:52'
Arber Xhekaj – 5 min., bitka.

Patrick Maroon – 5 min., bitka.
04:51'
Xhekai se pobil s Maroonem. Docela mu naložil, ani jeden z hráčů se ale nedostal na zem, sudí nakonec oba hráče rozdělil a ti se tak poroučeli na trestnou lavici.
02:58'
Tampa právě vstřelila branku! Domácí se dostávají do vedení velice brzy! Cole dostal přihrávku od Černáka a uviděl BRANDONA HAGELA na modré. Ulicí mu kotouč posunul do úniku, čehož Hagel náležitě využil. Asistence: Ian Cole a Erik Černák.
02:50'
Tampa kombinovala v pásmu, nepřišla ale ani žádná střela a následně soupeř vyhodil.
02:21'
Montreal hodně dlouho držel kotouč za brankou. Jeho následná rozehrávka pak ale byla velice špatná.
01:40'
Zajímavá je statistika, že nejvíc přihrávek v NHL na Stamkosovy góly, má za Tampu Martin St. Louis, dnešní kouč Montrealu.