NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Calgary - 17. ledna 2023   02:00

Nashville
Nashville
08:26' Josi (McDonagh, Duchene) • 14:24' Pärssinen (Jeannot, Sissons)
2:1
(2:0, 0:1, 0:0)
Calgary
Calgary
38:07' Zadorov  (Backlund, Mangiapane)
Nashville
Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi (C), Ekholm (A), A. Carrier, Lauzon, Fabbro – F. Forsberg, Glass, Duchene – Niederreiter, R. Johansen, Granlund (A) – Co. Smith, Pärssinen, Sissons – Trenin, Novak, Jeannot.
MacDougall, Rank – Barton, Gawryletz
Bridgestone Arena, Nashville
Calgary
Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev (A), Zadorov, Mi. Stone – Dubé, E. Lindholm (A), Toffoli – Lucic, Kadri, Huberdeau – Mangiapane, Backlund (A), Coleman – Lewis, Ružička, Duehr.

Nashville Predators vyhrává tento zápas těsně 2:1, o výhře domácích rozhodla jejich povedená první třetina. Ve druhé třetině hosté snížili, ve třetí se při hře bez brankáře pokoušeli vyrovnat, ale nepodařilo se to. Body berou Predators.

59:30'
Nikita Zadorov pálil, jeho rána byla zblokovaná. Tyler Toffoli následně neuspěl.
59:00'
Poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:44'
Ofsajd Flames, vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:26'
Hosté hrají v šesti.
58:20'
Oddechový čas pro tým Calgary Flames.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.
57:35'
Obrovský tlak v útočném pásmu, do šance se dostal Filip Forsberg, ale jeho rána se od tyče odrazila mimo branku.
56:50'
Juuse Saros si poradil s další střelou, kterou vyslalo Calgary z dobré pozice.
56:03'
Mnoho času už hostující celek na vyrovnání nemá.
55:37'
Roman Josi hledal spoluhráče v útočném pásmu, do zakončení se on ani jeho kolegové nedostali.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry, domácí stále drží těsné vedení.
54:44'
Nazem Kadri získal kotouč a rychle jej vyhodil přes všechny čáry, puk byl tečovaný, icing se nepíská.
53:53'
Cody Glass pálil a Jacob Markström kryje jeho střelecký pokus. Bude se vhazovat.
53:34'
Domácí se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet před brankou.
53:03'
Flames hrají zodpovědně a drží kotouč daleko od vlastní branky.
52:40'
Domácí hokejisté mají možnost přesilovky, ale zatím se nemohou dostat do útočného pásma.
52:27'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Michael Stone – 2 min., držení.
51:40'
Sledujeme rychlý hokej, který musí domácí fanoušky bavit. Mnoho šancí momentálně k vidění není.
50:30'
Flames během přesilovky vyprodukovali dvě střely, oba pokusy zastavil brankář.
50:20'
49:43'
Juuse Saros kryje kotouč po rychlé akci hostů. Dillon Dubé se dostal do zakončení, ale neuspěl.
49:20'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, dobře hrají domácí při vlastním oslabení.
48:27'
Přesilovku hraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu, Colton Sissons rychle vyhodil přes všechny čáry.
48:17'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Dante Fabbro – 2 min., podrážení.
46:40'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí hokejisté drží těsné vedení o jeden gól.
46:33'
Komerční přestávka.
45:02'
Mikael Backlund pálil z dobré pozice, ze které trefil jen brankáře soupeře.
44:43'
Sledujeme už nyní hru pět na pět. Domácí hokejisté komplikovanou situaci zvládli.
43:58'
Calgary právě vstřelilo branku!
TYLER TOFFOLI sice dostal kotouč do branky a radoval se z vyrovnání, ale po poradě s videocentrálou v Torontu branka neplatí, jelikož došlo k úmyslnému kopnutí puku do branky.
43:17'
Jonathan Huberdeau hlídkoval před brankou, zakončil dvakrát, ale Juuse Saros kryje oba pokusy. Obrovské šance hostů a skvělé zákroky domácího brankáře.
42:44'
Flames rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma. Elias Lindholm vypálil, ale brankář ho vychytal.
42:40'
Dvojnásobné přesilovky si hosté příliš neužili, nyní budou hrát jen ve čtyřech.
42:40'
Rasmus Andersson – 2 min., vysoká hůl.
42:25'
Tanner Jeannot – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
42:06'
Cole Smith – 2 min., podrážení.
41:34'
Mnoho šancí k vidění není, Mattias Ekholm vypálil od modré čáry, jeho akce udělala brankáři hodně problémů, Jacob Markström si nakonec poradil.
40:34'
24:18, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Střeleckou převahu mají domácí.
40:16'
Utkání pokračuje třetí třetinou, sledujeme klidnější pasáž hry v jejím úvodu.
40:01'
40:00'
39:30'
Už se pravděpodobně nic nestane, v poklidném tempu se třetina dohrává.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.
39:00'
Mikael Granlund měl obrovskou šanci, ale brankář jej vychytal. Jacob Markström se vyznamenal proti střele soupeře.
38:07'
Hostující celek se prosazuje z ničeho nic a rázem je sníženo na rozdíl jediné branky. Po rychlé akci využil NIKITA ZADOROV přihrávku Backlunda, a pak z mezikruží pálil přesně. Asistence: Mikael Backlund a Andrew Mangiapane.
36:01'
Milan Lucic se dostal po rychlé akci do zakončení, ale Juuse Saros mu zmenšil střelecký úhel, přesněji nezakončil.
35:37'
Predators se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet, ale obrana soupeře je pozorná.
35:05'
Jacob Markström má na svém kontě další zákrok.
34:43'
Mattias Ekholm se dostal do zakončení, jeho rána míří vedle branky.
34:30'
Domácí jsou dál aktivní, tlačí se do střeleckých pozic.
34:20'
Nino Niederreiter dostal hru do útočného pásma, rána od modré čáry byla zblokovaná.
33:57'
Dobrou šanci měli domácí, po rychlé kombinaci trefili brankovou konstrukci. Nechybělo moc.
33:05'
Přesilovku hraje domácí celek, Thomas Novak byl volný před brankou, poskakující kotouč nezpracoval.
32:55'
Blake Coleman – 2 min., hákování.
32:26'
Tanner Jeannot to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, následně pálil Novak nepřesně.
31:45'
21:16, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají domácí, kteří se sice snadněji dostávají do zakončení, ale na výraznější šanci čekají.
30:34'
Domácí sice vybojovali buly v útočném pásmu, ale do zakončení se dostat nedokázali.
30:11'
29:24'
Jacob Markström kryje kotouč poté, co na něj vyslal tvrdou ránu Filip Forsberg. Brankář tak tak udržel puk před brankovou čárou.
29:00'
Noah Hanifin neuspěl z bezprostřední blízkosti, následná rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou.
28:40'
Rasmus Andersson pokračoval v útočné akci, dostal se do zakončení, ale minul branku.
27:25'
Domácí rozehrávají od své branky, dostali se do útočného pásma, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.
27:00'
Sedm minut hry ze druhé třetiny je pryč, sledujeme nyní aktivní hru Flames, mají více ze hry, snadněji se dostávají do zakončení a jsou střelecky aktivnější.
26:04'
26:00'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, Juuse Saros má další zásah na svém kontě.
24:40'
Juuse Saros kryje dobrou šanci soupeře, na první střelecký úspěch hokejisté Flames čekají. Další rána pak nebyla přesná.
24:15'
Domácí se dostali ke střele od modré čáry, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.
22:40'
Jacob Markström kryje kotouč, který na jeho branku vyslal dnes aktivně hrající Roman Josi.
22:18'
Dillon Dubé se výborně dokázal vrátit a poradil si s nebezpečně vypadající akcí soupeře.
22:03'
Domácí hokejisté hrají takticky velmi dobře v úvodu druhé třetiny, nyní se ovšem dopustili špatné rozehrávky a pískalo se zakázané uvolnění.
20:54'
Tyler Toffoli vedl akci na druhé straně, ale do zakončení se dostat nedokázal přes dobrou hru obrany.
20:30'
Nino Niederreiter rozehrával od své branky, dostal se do zakončení, ale s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.
20:15'
Utkání pokračuje dál druhou třetinou, domácí mají dvoubrankový náskok.
20:01'
Po první třetině vede aktivněji hrající domácí celek 2:0. Střely na branku 13:9 ve prospěch Predators.
20:00'
19:50'
Už se nic nestane.
18:29'
Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Flames. Domácí následně vypálili od modré čáry.
18:00'
17:28'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, Josi hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Flames si poradila.
15:43'
Sledujeme klidnější pasáž hry, dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, aktivnější jsou domácí hráči.
15:09'
14:24'
Nashville právě vstřelil branku!
Domácí celek přečkal oslabení, a pak se prosazuje při hře pět na pět. Důrazu před brankou dokázal využít JUUSO PÄRSSINEN, který přetlačil beton brankáře, vedle kterého poslal kotouč. Asistence: Tanner Jeannot a Colton Sissons.
14:14'
13:40'
Adam Ružička mohl zakončoval, ale rozhodl se pro kombinaci. Následně puk kryje brankář Predators.
13:19'
Domácí vyhazují přes všechny čáry, Flames musí bojovat o útočné pásmo.
12:30'
Jen těžko se hostující celek dostává do útočného pásma, velmi dobře hraje domácí obrana.
12:14'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.
12:14'
Juuso Pärssinen – 2 min., hákování.
11:31'
Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje, Alexandre Carrier měl dobrou střeleckou pozici, odkrytou část branky netrefil.
10:34'
Thomas Novak se protlačil do útočného pásma, jeho akci chybělo přesnější zakončení. Dobré čtení hry od obrany Flames.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, nyní se v útočném pásmu usadili hosté, ale nevypracovali si velkou šanci.
08:26'
Domácí celek se prosazuje jako první v tomto zápase a po tlaku v útočném pásmu uspěl ránou od modré čáry dobře hrající ROMAN JOSI. Asistence: Ryan McDonagh a Matt Duchene.
07:30'
Hra je přerušená, vhazovat se nyní bude před brankou domácích. Hosté vybojovali buly v útočném pásmu.
07:04'
Domácí jsou nyní aktivnějším týmem, ale narážejí na dobře hrající obranu soupeře v čele s brankářem.
06:35'
Jacob Markström si dokázal poradit s dobrými střelami domácích. Predators si vypracovali dobré šance, ale brankář byl připravený.
05:56'
Juuse Saros kryje další šanci hostujícího celku, střely na branku jsou vyrovnané 4:4.
05:52'
Blake Coleman pálil po rychlé akci, s jeho pokusem si brankář poměrně snadno dokázal poradit.
05:01'
Roman Josi vybojoval kotouč v útočném pásmu, kde se pokoušel něco vymyslet, ale obrana si s jeho akcí dokázala poradit.
04:02'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude tedy ve středním pásmu.
03:36'
Christopher Tanev rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí v úvodu zápasu k vidění není.
02:40'
Juuse Saros kryje kotouč, který vyslal Tyler Toffoli z hodně ostré pozice.
02:07'
Brankář Flames rozehrává od své branky, následně jeho tým rychle přenesl hru do útočného pásma. Rána od modré čáry byla zblokovaná.
01:35'
Ofsajd domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:40'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.
00:20'
Ryan Johansen dostal kotouč do útočného pásma, následně ale hosté otočili směr hry.
00:01'
Úvodní buly pro hosty, zápas začal.
00:01'
Zápas brzy začne.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi, Ekholm, A. Carrier, Lauzon, Fabbro – F. Forsberg, Glass, Duchene – Niederreiter, R. Johansen, Granlund – Co. Smith, Pärssinen, Sissons – Trenin, Novak, Jeannot.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev, Zadorov, Mi. Stone – Dubé, E. Lindholm, Toffoli – Lucic, Kadri, Huberdeau – Mangiapane, Backlund, Coleman – Lewis, Ružička, Duehr.
Poslední vzájemný zápas se odehrál na počátku listopadu a Nashville vyhrál 4:1.
Nashville Predators odehrál 42 zápasů s bilancí 14-5-6-17 a ziskem 44 bodů. V tabulce Západní konference je tým na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Porazil Washington 3:2 a Ottawu 3:0. Nestačil na Toronto 1:2, Montreal 3:4 a Buffalo 3:5.
Calgary Flames odehrálo 44 zápasů s bilancí 18-3-9-14 a získalo 51 bodů. V tabulce Západní konference je tým na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. Porazil Islanders 4:1. St. Louis Blues 4:1 a Dallas 6:5. Nestačil na Chicago 3:4 v prodloužení a na Blues 3:4 v prodloužení.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Nashville Predators a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.