NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Anaheim - 13. prosince 2022   01:30

Ottawa
Ottawa
05:42' Kelly (Zajcev) • 10:19' DeBrincat (Giroux, Chabot) • 52:00' DeBrincat (Batherson, Giroux)
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Anaheim
Anaheim
Ottawa
Talbot (A. Forsberg) – Zajcev, Chabot (A), Sanderson, Hamonic, Brännström, Holden – Stützle, B. Tkachuk (C), Giroux (A) – DeBrincat, Batherson, Pinto – Kelly, Chartier, Motte – Watson, Kastelic, Brassard.
Luxmore, Joannette – Barton, Nansen
Canadian Tire Centre, Ottawa
14204 diváků
Anaheim
Dostál (Stolarz) – Fowler (A), Kulikov, Klingberg, Benoit, Shattenkirk, Vaakanainen – Zegras, Terry, Henrique (A) – Vatrano, Comtois, R. Strome – McTavish, Leason, Max Jones – Megna, Silfverberg (A), Carrick.

3. Claude Giroux (OTT) 0+2
Ottawa dokázala zvítězit v domácím utkání proti Anaheimu 3:0. Už v šesté minuty otevřel skóre svou první brankou v sezoně Kelly, na což navázal DeBrincat v jedenácté minutě. Právě Alex DeBrincat se následně prosadil také během přesilovky ve třetí třetině a sebral tím veškeré naděje Anaheimu na zvrat v utkání. Hosté totiž čelili dnes bezchybnému Camu Talbotovi, který si připsal 32. zákroků. V brance Ducks odvedl velmi dobrý výkon Lukáš Dostál, který odehrál první zápas v sezoně. Ani jeho 35 zásahů ale nestačilo k tomu, aby Ducks uspěli.
59:31'
Ještě Watson před brankovištěm dostal rychlý pas zpoza branky, Dostál ale už kapitulovat nehodlá.
59:01'
Hraje se poslední minuta utkání.
58:26'
Sanderson vypálil od modré čáry, Dostál si ještě vylepšuje statistiky. To je ale jen chabá útěcha, porážce ani jeho solidní výkon nezabrání.
57:29'
Senators se ale během této minuty k ničemu nedostali a Anaheim je v plném počtu.
55:29'
A rozhodčí uznali, že skutečně došlo k nedovolenému bránění brankáři. Trenér Anaheimu nevěřícně kroutí hlavou, jak mohli rozhodčí prvně branku uznat.
55:29'
Rozhodčí gól uznali! Ale ještě se to snaží změnit střídačka Anaheimu, která si bere challenge kvůli nedovolenému bránění brankáři.
55:29'
Z opakovaných záběru je vidět, že kotouč skončil za zády Dostála, ale stalo se tak až poté, co jej Chartier srazil. Rozhodčí míří k videu.
55:29'
Domácí vyrazili v oslabení do útoku a Chartier po zakončení vjel do Dostála, kterého srazil do branky. Za to pak schytal hodně tvrdou odvetu ze strany hráčů Ducks. Zegras bude vyloučen za krosček.
54:54'
Henrique pronikl až před brankoviště, jenže se mu nepovedlo svůj beton usměrnit za záda Talbota, který už začíná střelce Anaheimu dost frustrovat.
54:31'
Komerční pauza.
54:31'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
Shane Pinto – 2 min., podrážení.
53:40'
Na druhé straně Dostál zapisuje po nahození Brassarda jubilejní třicátý zákrok. Pokud se nestane nějaký zázrak, tak to ale k bodování jeho týmu stačit nebude.
53:26'
Jayson Megna se prosmýkl za obranu Ottawy. Byl sice obtěžován Watsonem, ale povedlo se mu útok zakončit, jenže stopku mu opět vystavil dnes zcela bezchybný Talbot! Ten si připsal 28. zákrok!
52:45'
Icing Ottawy po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.
52:34'
Ryan Strome přinutil brankáře Talbota k přerušení hry. Vybojoval tak vhazování v obranné třetině Ottawy.
52:00'
Ottawa právě vstřelila branku!
V samém závěru přesilovky se povedlo Ottawě skórovat! Rychlý přechod zpět do útočného pásma, při kterém hostující obrana zaspala. Po pravém křídle zavezl kotouč Batherson, který poslal před brankoviště střílenou přihrávkou, jíž se ALEXOVI DEBRINCATOVI povedlo protečovat, čímž překonal Lukáše Dostála. Asistence: Drake Batherson, Claude Giroux.
51:43'
Rozhodčí odpískali Ottawě postavení mimo hru, byť to nevypadalo, že by kotouč překročil modrou čáru.
51:05'
Hosté dostali kotouč mimo své pásmo a nutí Ottawu k tomu, aby hledala cestu zpátky.
50:27'
Tkachuk byl v ideálním střeleckém postavení před brankovištěm, leč prostor mezi třemi tyčemi svou tečí vůbec netrefil.
50:04'
Bude z toho přesilovka domácích. Vatrano totiž dostává dvě minuty za krosček a také dvě minuty za hrubost. Hamonic dostává pouze dvě minuty za hrubost.
50:04'
Při přerušení hry se do sebe pustili Vatrano s jedním hráčem Ottawy, přičemž oba skončili na ledě, kde se nechtěli za žádnou cenu pustit ze sevření. Komerční přestávka. Uvidíme, jestli se bude vylučovat.
49:37'
Zegras si výborně přebruslil z levé strany až do prostoru mezi kruhy, dokonce se dostal ke střele, ale tu srazil Zajcev až do ochranné sítě.
49:11'
Terry se dostal ke střele zpoza kruhů, ale Talbot je dnes zatím bezchybný!
48:57'
Hosté se vypravili do útočného pásma. To udrželi i po zblokované střele Benoita. Snaží se najít dobrou pozici pro zakončení.
48:17'
Tentokrát musel Dostál zasahovat. Byl to jeho 29. zářez na pažbě, po kterém přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho pravici.
47:58'
Domácí si sice vytvořili tlak, branku Dostála ale neohrozili. A nakonec se zblokovaná střela Hamonica odrazila až mimo kluziště.
46:45'
Tentokrát drží Lukáš Dostál kotouč pod kontrolou. Vychytal střelu Chartiera od levého mantinelu a přerušil hru. Komerční pauza.
46:24'
Claude Giroux se prodral až takřka před brankoviště, Dostál ale zůstal klidný a zapsal další zákrok svými betony.
45:22'
Teď už se ale na ledě situace přiostřila o poznání více. Rozhodčí u mantinelu krotí vášně a zatím se k vylučování uchylovat nebude. Vhazovat se bude ve středním pásmu po ofsajdu hostů.
44:52'
Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, rychlá střela se ovšem znovu stala kořistí Talbota.
44:45'
Comtois a Vatrano se prodrali až před brankoviště a obtěžovali brankáře Talbota. To se pochopitelně domácím moc nelíbí, nicméně kromě pár strkanců se celá situace nijak nevyostřila.
44:06'
A další icing Ottawy po nepřesné rozehrávce.
43:14'
Dvě rychlé střely na Dostála. Sanderson ani DeBrincat ale recept na gólmana Ducks nenašli.
42:55'
Icing domácího týmu.
42:05'
Na druhé straně to z mezikruží zkoušel Vatrano, Talbot ale zatím stále drží čisté konto.
41:36'
Přišla ovšem zajímavá příležitost domácích. Před kruhy dostal přihrávku Kastelic, který vyslal prudkou ránu směrem na Dostála. Ke své smůle ale trefil přímo brankáře Anaheimu, který přerušuje hru.
40:50'
Vstup do třetí třetiny je poněkud těžkopádný a vlažný z obou stran. Puk je prozatím převážně na zadním mantinelu, ať už v pásmu domácích, nebo v pásmu hostů.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:36.
Druhá třetina branku nenabídla, přestože oba týmy měly své šance. Za zády domácího Talbota například zazvonila horní tyč, Dostál se zase musel popasovat s hodně silným závěrem Senators. I po 40 minutách tak Ottawa vede 2:0.
40:00'
39:55'
A ještě jedna velká šance, ale z mezikruží se nedokázal mezi tři tyče trefit Giroux!
39:29'
Závěr druhé třetiny patří domácímu týmu. Další ránu vyslal na branku Ducks DeBrincat z levého kruhu, Dostál vyráží puk až do ochranné sítě.
39:05'
A podržel ho i při další střele Ottawy. Kelly pálil od modré čáry, Dostál znovu nenabídl možnost k dorážce.
38:17'
Neskutečné, co nyní zahodili domácí! Šli ve třech proti nikomu, respektive proti Dostálovi! Český brankář nezazmatkoval a povedlo se mu dobře přečíst hru, zastavil tedy zakončení Kastelice, který si narazil se spoluhráčem z pravé strany, a další střelu už domácí vyslat nedokázali. Teď Dostál hodně podržel svůj tým.
37:11'
Dostál musel zasahovat lapačkou proti rozjetému Brannstromovi, opět si ale s hrozbou poradil a připisuje si už 19. zákrok v utkání.
36:30'
Další nepovedená rozehrávka Senators, další zakázané uvolnění.
36:10'
Hra se přesune před branku Talbota. Domácí totiž zahráli na icing.
35:47'
První střela Chabota na Dostála neprošla, ta druhá, od modré čáry, už ano. A český brankář úspěšně vyráží kotouč do bezpečí.
34:42'
Dostál si pohlídal bekhendové zakončení Kellyho z pravé strany brankoviště. Hru přerušuje. Komerční přestávka.
33:37'
Ducks nyní střílí ze všemožných pozic, od Talbota se ale puk ne a ne odrazit k dorážce. Další zákrok domácího brankáře, po kterém přerušuje hru.
33:21'
A další zásah Talbota! Lapačkou vychytal nepříjemnou střelu McTavishe z pravé strany.
33:09'
Jones se prosmýkl až mezi kruhy a nutí Talbota k dalšímu těžkému zákroku. Rozhodně má domácí brankář ve druhé třetině mnohem více práce než jeho protějšek.
32:25'
32:10'
A další vyhození domácích, kteří toto oslabení už nejspíš zvládnou.
31:40'
Ottawě se povedlo znovu vyhodit puk ze svého pásma. Teď Anaheim vůbec k ničemu nepouští.
31:10'
Hosté musí hledat cestu zpátky do útočného pásma.
30:45'
Dvě rychlá přerušení za sebou. První přišla po střele Henriqua zpoza pravého kruhu, to druhé pak po střele McTavishe z obdobné pozice.
30:25'
30:25'
Derick Brassard – 2 min., nedovolené bránění.
29:58'
Zatímco byla hra přerušena, přišla informace, že kromě Stutzleho se do utkání nevrátí ani Tyler Motte! To jsou tedy hned dva hráči Ottawy, kteří dnes kvůli zranění dohráli.
29:28'
Ducks vyhráli buly v útočném pásmu, Klingbergova rána od modré zaduněla o Talbotův beton a odrazila se mimo brankoviště.
29:19'
Rychlý kontr hostujícího týmu. Tuto akci řídil a také zakončil Silfverberg, který ale nechal vyniknout lapačce brankáře Talbota.
28:45'
Rychlý přechod Ottawy do útočného pásma, Pintova rána byla Dostálem vyražena až mimo kluziště. Ve druhé třetině zatím Lukáš Dostál předvádí sebejistý výkon.
28:35'
Shattenkirk dostal příležitost ke dvěma střelám za sebou, puk ani jednou neohrozil Talbota.
27:50'
Tkachuk se před brankovištěm marně snažil protečovat nahození od modré čáry. Pro Dostála to byla tentokrát jednodušší práce.
27:12'
Kontaktní gól visel ve vzduchu, jenže Troy Terry přizvedl svou střelu možná až příliš! Trefil horní tyč Talbotovy klece, od níž kotouč zamířil do ochranné sítě.
27:00'
Talbot zkrotil na své hrudi střelu zpoza pravého kruhu, kterou na něj vyslal Fowler. Komerční pauza.
26:20'
Tkachuk měl dost času na střelu z prostoru před kruhy, před brankovištěm ale bylo až příliš živo. A kotouč tak neprošel.
26:01'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení.
25:05'
Hra se nyní přenáší rychle ze strany na stranu. Usadit se v útočném pásmu se nedaří ani jednomu týmu. Oba ale předvádí solidní napadání rozehrávky soupeře.
24:07'
A rychle se dění vrací zase před Dostála. Brady Tkachuk se pokusil o svou první střelu v utkání, jenže z mezikruží neseřídil mířidla a trefil jen zadní mantinel.
23:36'
Po střele Vaakanainena končí kotouč v ochranné síti. Prudká střela z prostoru před kruhy byla vyražena brankářem Talbotem mimo kluziště.
22:44'
Rozhodně Ducks zlepšili svůj herní projev a dostávají se více do zápasu. Oproti první třetině nepůsobí takovým zakřiknutým dojmem, což se projevuje i na statistikách. Další střelu zapsal Frank Vatrano, který od modré příliš Talbota ovšem neohrozil.
21:59'
Také Ducks se podívali do útočného pásma. Jones střílel z ostrého úhlu, Talbot nezaváhal a kotouč vytěsnil mimo brankoviště. Domácí následně zahráli na icing.
21:15'
Senators vyhráli buly v útočném pásmu a Chabot vyslal od modré čáry prudkou střelu, kterou český brankář vyrazil do bezpečí.
21:10'
Těžká práce pro Dostála, který pokryl svým betonem střelu z první po přihrávce zpoza branky, kterou na něj poslal Pinto. Právě Pinto se okamžitě dostal i k dorážce a Dostál tentokrát kotouč zachytil a hru přerušil.
20:44'
Giroux se zkrátka nenechal odstavit od puku, nakonec jeho důraz ale nebyl nic platný, když po přebruslení do pravého kruhu trefil jen bránícího Benoita.
20:01'
Přišla informace, že Tim Stutzle se do tohoto utkání nevrátí.
Další třetina začne přibližně v 02:39.
Ottawa měla první třetinu zápasu s Anaheimem zcela pod kontrolou. Svou převahu okořenila i dvěma brankami. V šesté minutě protečoval střelu Zajceva Parker Kelly, čímž zcela změnil směr letu puku, který šel do protipohybu Lukáše Dostála. V 11. minutě pak využil bleskově přesilovku po souhře s Girouxem Alex DeBrincat.
20:00'
19:29'
Terry pronikl až k brankovišti Ottawy, dostal se ke kotouči, ale z bezprostřední blízkosti se prosadit nedokázal.
18:47'
18:31'
Giroux byl tísněn bránícím protihráčem, navíc ho následně zdvojil Megna. A Anaheim vyhazuje kotouč do bezpečí.
18:05'
Domácí už jsou zase v útočném pásmu a ostřelují branku Lukáše Dostála.
17:17'
Dostál se blýsknul zákroky proti protečované střele Bathersona i následné dorážce Girouxe. Navíc tím založil protiútok Henriqua, který šel sám na branku Ottawy, ale po najetí mezi kruhy poslal svůj bekhend na zadní mantinel.
16:47'
Jakob Silfverberg – 2 min., nedovolené bránění.
16:25'
Byť Ducks nyní tráví dost času v útočném pásmu, nemohou se vůbec dostat ke střele, která by ohrozila branku domácích.
15:40'
Talbot stále čelil jen třem střelám, které na něj šly během oslabení Ottawy. Jinak hru jen pečlivě pozoruje a kontroluje.
15:05'
Shattenkirk si dal se svou střelou záležet, ale nebylo to nic platné. I tak trefil jen zadní mantinel.
14:14'
Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru domácích, komerční pauza.
14:09'
Velká šance domácího Tylera Motteho, který se prosmýkl až k brance Dostála po pravém křídle. Jeho bekhendové zakončení český brankář vytěsnil na vnější stranu tyče své klece, od které se odrazil na zadní hrazení.
12:45'
Rychlý přechod Ottawy do útoku. Ránu Chabota od modré čáry Dostál odvrátil mimo tři tyče.
12:10'
Hra se přesunula před branku domácích, McTavish se ale jen marně snažil z mezikruží ohrozit Talbota. Stopku mu vystavil bránící Brannstrom.
11:43'
Delší úsek bez přerušení a bez šancí ukončil svou střelou od modré čáry Kastelic. Dostál kotouč chytá a přerušuje hru.
10:19'
Tak to je hodně rychle proměněná přesilovka! Giroux si s pukem sjel od modré až do pravého kruhu a přesným pasem do levé strany vyzval ALEXE DEBRINCATA k zakončení do odkryté brány. Dostál se nestihl přesunout brankovištěm. Asistence: Claude Giroux, Thomas Chabot.
10:10'
Brett Leason – 2 min., nedovolené bránění.
10:10'
10:10'
Stutzle byl na zadním mantinelu tvrdě atakován. Po přerušení hry spěchá pryč z ledu a okamžitě zamířil do kabiny. Drží se za pravou paži.
09:00'
Než se Brannstrom vrátil na led, povedlo se Ducks ještě dvakrát vystřelit na Talbota, ten ale odolal krátkému náporu.
08:35'
Přeci jen je tu první střela Ducks v utkání. A byla hodně nebezpečná! Klingberovo nahození do ohně protečoval Silfverberg, jenž trefil šťastně postavený beton brankáře Talbota.
08:06'
Ottawa dostala kotouč mimo své pásmo a ještě šetří čas. Dobrá práce v oslabení.
07:42'
Anaheimu se stále nepovedlo vystřelit na branku soupeře. Nezměnil to z pravého kruhu ani McTavish, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě bránícím protihráčem.
07:07'
Domácí rychle vyhazují kotouč přes všechny čáry.
07:00'
Erik Brännström – 2 min., podrážení.
06:41'
Ale bude se hrát před brankou Talbota. Senators se totiž dopustili zakázaného uvolnění.
06:30'
Jeden z mála útoků hostů v první třetině. Po sražené střele od modré je však po akci.
06:05'
A další útok domácích! Bathersonovu střelu má tentokrát Dostál pod kontrolou. Komerční pauza.
05:42'
A Senators jsou za svou aktivitu odměněni. PARKER KELLY byl postaven mezi kruhy a výborně protečoval střílené nahození Zajceva od modré. Úplně změnil směr letu kotouč, který šel do protipohybu Dostála, jenž byl zcela bez šance. Asistence: Nikita Zajcev.
04:29'
Hra je přerušena kvůli ofsajdu domácího týmu. Ten má v prvních minutách jednoznačně více ze hry.
03:47'
Menší nápor Ottawy dál pokračuje, DeBrincat ale v mezikruží tentokrát nezamířil přesně.
03:14'
Při DeBrincatově střele z levého kruhu už musel dvaadvacetiletý rodák z Brna zapojit své betony, kotouč odvrátil.
02:48'
Kotouč nebezpečně prolétl kolem brankoviště Dostála, který svým pohybem kopíroval cestu kotouče po zakončení Chartiera. Zasahovat nemusel.
02:34'
Delší úsek bez přerušení byl zakončen postavením mimo hru hostujícího celku.
01:20'
V útočném pásmu se pokusili prosadit také hosté, nicméně Benoit byl mezi kruhy zblokován.
00:41'
Lukáš Dostál, který chytá ve svém prvním utkání v NHL v této sezoně, si připisuje první zákrok. Bathersonovu střelu od modré se nepovedlo Pintovi protečovat a pro českého gólmana to byla snadná práce.
00:01'
Před utkáním probíhá ceremoniál pro bývalého obránce Ottawy Wadea Reddena,který byl uveden do tzv. Ring of Honour.

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Zajcev, Chabot, Sanderson, Hamonic, Brännström, Holden – Stützle, B. Tkachuk, Giroux – DeBrincat, Batherson, Pinto – Kelly, Motte, Gambrell – Watson, Kastelic, Brassard.

Anaheim Ducks: Dostál (Stolarz) – Fowler, Kulikov, Klingberg, Benoit, Shattenkirk, Vaakanainen – Zegras, Terry, Henrique – Vatrano, Comtois, R. Strome – McTavish, Leason, Max Jones – Megna, Silfverberg, Carrick.

Rozhodčí: Luxmore, Joannette – Barton, Nansen.
I tentokrát bude Ottawa v roli favorita. Anaheim totiž prohrál osm z posledních deseti zápasů, má nejhorší defenzivu, jednu z nejhorších ofenziv a v lize mu náleží poslední místo ze všech. Kvůli tomu, že mají Ducks děravou obranu, tak jsou také čísla brankářů tohoto týmu hrozivá. Přitom marodka týmu není nikterak široká, jenže v posledních letech je to velké trápení a bude potřeba usilovně pracovat na přestavbě.

To ostatně bude asi i případ Ottawy, která je na tom sice o něco lépe (má o sedm bodů více), vyhrála tři z posledních pěti zápasů, ale i tak patří k nejhorším týmům ve Východní konferenci. Ani soupiska Senators nijak nezáří a bude potřeba ještě nějaké změny učinit, aby se z Ottawy stal skutečně konkurenceschopný tým, který bude pomýšlet na play-off.
Hokejisté Ottawy a Anaheimu spolu absolvují druhý vzájemný zápas v této sezoně. V tom prvním, který se hrál před dvěma týdny, uspěli na ledě Anaheimu hráči Senators, kteří zvítězili poměrně hladce 5:1, přičemž gól inkasovali až na konci zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.