NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Pittsburgh - 17. března 2023   00:00

Rangers
Rangers
02:51' Zibanejad (Panarin, Tarasenko) • 36:53' Motte  • 51:45' Kreider (Fox, P. Kane) • 59:10' Kreider (Trocheck, Zibanejad)
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Pittsburgh
Pittsburgh
34:40' Rakell  (Crosby) • 49:09' Guentzel  (Crosby, Rakell)
Rangers
Dunning, Lee – Berg, Smith
Madison Square Garden, New York
18 006 diváků
Pittsburgh

Skončilo nám utkání mezi Rangers a Pittsburghem. Dva body berou domácí, kteří tedy dokázali vyhrát 4:2. Tučňáci dvakrát dokázali svou ztrátu vyrovnat, ale v 52. minutě rozhodla rychlá dorážka Chrise Kreidera, který pak ještě skóroval do prázdné branky. Hrdinou duelu byl bezesporu také Igor Šesťorkin, jenž kryl 30 pokusů soupeřova týmu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

59:24'
Hosté si ještě vzali oddechový čas a vzdát se nechtějí. Opět tedy hrají bez brankáře.
59:10'
Rangers právě vstřelili branku!
Hra bez brankáře hostům vydržela jen pár sekund! Přišla ztráta kotouče a pak už Rangers skórovali. Vincent Trocheck sice gól ještě nedal, ale dorážející CHRIS KREIDER byl úspěšný. 4:2. Asistence: Vincent Trocheck a Mika Zibanejad.
58:23'
Nyní ale mají hosté problém se dostat před svatyni Rangers. Tlak, který byl k vidění zhruba před minutou a půl, je pryč.
57:52'
Do konce třetí třetiny už zbývají pouze dvě minuty. Pittsburgh zakládá další ofenzivní akci.
57:25'
Dopředu vyrazil Kreider, jehož bekhendová rána skončila na boční síti.
56:59'
Rustova střela od modré čáry byla sražena mimo tři tyče. Nepřesná byla také následná střela z prostoru mezi kruhy.
56:32'
Crosby opět velice nebezpečně operoval u branky Rangers. Domácí mají za sebou těžké střídání, ale podařilo se jim alespoň vyhodit na zakázané uvolnění.
56:03'
Hosté si nyní vytvořili značný tlak v útočném pásmu, ale Igor Šesťorkin zatím odolává.
55:38'
Vladimir Tarasenko bekhendem tlačil kotouč do brankoviště, tam ale Jarry velice dobře zapracoval.
55:09'
Tyler Motte vypálil kousek za modrou čárou přesně na hruď hostujícího brankáře. Tristan Jarry raději přerušil hru.
54:39'
Jacob Trouba tvrdě vypálil. Jeho pumelice byla sražena do ochranné sítě, takže na řadu přichází poslední dnešní komerční pauza.
54:08'
Rickard Rakell si pro kotouč musel dojet až za svou svatyni. Rangers se nyní už primárně soustředí na co nejkvalitnější defenzívu.
53:41'
Crosby zabojoval o puk a hosté se tedy mohli usadit v útočném pásmu.
53:00'
Brian Dumoulin zachytil kotouč ve středním pásmu, jinak by se domácí pravděpodobně dostali do přečíslení.
51:45'
Znovu domácí vedou! Foxova rána od modré čáry se od brankáře odrazila před brankoviště, kde se nejrychleji zorientoval CHRIS KREIDER, jenž okamžitě doklepl puk za brankovou čáru. Dokáží tentokrát Rangers své vedení už udržet? 3:2. Asistence: Adam Fox a Patrick Kane.
51:09'
Mika Zibanejad na pravé straně útočného pásma mnoho prostoru od obránců Pittsburghu nedostal.
50:37'
Ben Harpur nebezpečně střílel zápěstím od modré čáry. Hostující gólman rychle a hlavně včas zacvakl betony.
49:43'
Na druhé straně se v dobré pozici objevil Chytil, ale Jarry si proti němu povyjel a zasáhl.
49:09'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
V 50. minutě je podruhé v zápase srovnáno! Domácí nevyhodili puk z pásma, což se stalo klíčovým faktem. Crosby poté z rohu kluziště nádherně vybídl mezi kruhy JAKEA GUENTZELA, který zamířil přesně mezi betony. 2:2. Asistence: Sidney Crosby a Rickard Rakell.
48:34'
O puk se teď bojuje v rohu kluziště v útočném pásmu Tučňáků. Dokáží něco kloudného vymyslet?
48:07'
Carter našel Joshe Archibalda, který napálil jen a pouze beton domácího muže v masce.
47:44'
Igor Šesťorkin si v lapačce našel nahození Briana Dumoulina od modré čáry. Hru raději přerušil.
47:25'
Rust se dostával do útočného pásma, ale mnoho prostoru před sebou neměl.
46:55'
Igor Šesťorkin přidržel puk za svou klecí. Nyní si jej bere Fox, který se pokusí co nejpřesněji rozehrát.
46:14'
Panarin šikovně našel Zibanejada, jehož rychlá střela byla sražena do ochranné sítě.
45:42'
Malkinova dlouhá přihrávka byla protečována, takže icing se v této chvíli pískat nemusel.
44:55'
Hostující obránce měl problémy s Tarasenkem, který na pravém křídle zrychlil. Následně ale ruský útočník přesnou přihrávku nevyprodukoval.
44:12'
Kreider šikovně vybídl na pravé straně Kanea, který okamžitě střílel, ale Jarry vytáhl své rameno. Další perfektní zákrok.
43:39'
Alexis Lafreniere bekhendem se štěstím prostrčil touš na Kakka, který se objevil sám před bránou, ale bekhendový blafák nebyl úspěšný. Jarry znovu svůj mančaft podržel.
43:04'
Fox uklidnil hru ve vlastním pásmu. Následně předal dlouhou přihrávku směrem dopředu.
42:17'
Jake Guentzel rychle vracel kotouč na brankoviště, kde hrací předmět poté poskakoval. To byla velká možnost Pittsburghu na srovnání.
41:49'
Kreider při souboji s Letangem zabojoval o kotouč, poté jej ale nedokázal přesně přihrát mezi kruhy.
41:12'
Dělovka Trouby hostujícího brankáře pořádně protáhla. Jarry si ovšem připsal úspěšný zásah.
40:21'
Kane sice zavezl touš do útočného pásma, ale poměrně rychle jej hosté obrali. Poté puk vyhodili.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 21 – 18
Také druhá třetina je minulostí. Dlouho se v ní nic důležitého nedělo, ale na konci periody přece jen padly dva góly. Vyrovnával Rickard Rakell, jenž využil chytré Crosbyho přihrávky, ale vedení na stranu Rangers vrátil poměrně brzy Tyler Motte. Na začátku třetí části budou domácí dohrávat přesilovku.
40:00'
39:34'
Na začátku oslabení celek v bílých dresech poslal kotouč přes celé kluziště.
39:21'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
Marcus Pettersson – 2 min., držení.
39:01'
Chytil byl čistým způsobem odstaven od kotouče. V útočné snaze ale pokračují jeho spoluhráči.
38:19'
Brian Dumoulin vyrazil dopředu po pravém křídle. Poté kotouč vyplaval před brankou týmu z New Yorku, ale zakončení jsme neviděli.
37:40'
Závěr druhého dějství je poměrně zajímavý. Nyní si tlak v útočné třetině chtějí vynutit hosté.
36:53'
Opět se potvrdilo, že hokej je hra chyb! Tentokrát zaváhal Pierre-Olivier Joseph, který ztratil puk a TYLER MOTTE se tedy objevil sám před brankou. Útočník čtvrté lajny domácích přesně trefil místo mezi betony brankáře Jarryho. 2:1. Bez asistence.
36:22'
Zucker s Malkinem znovu velice kvalitně kombinovali, ale přesní v koncovce nebyli.
35:56'
Přihrávka Malkina byla sražená. Pierre-Olivier Joseph ale útočné pásmo pro svůj celek udržel.
35:32'
Tučňáci najednou ucítili šanci a teď poměrně vysoko napadají rozehrávku domácího celku.
34:40'
Velká chyba Millera je potrestána vyrovnávacím gólem! Zatím nevýrazný Crosby zachytil puk za brankou a okamžitě jej předložil RICKARDU RAKELLOVI, jehož přesná střela doputovala do sítě. 1:1. Asistence: Sidney Crosby.
34:24'
Domácí vyrazili dopředu do přečíslení čtyř proti dvěma. Miller ale udělal zbytečnou kličku, takže hra byla zastavena kvůli ofsajdu.
33:02'
Přečíslení dvou proti jednomu táhl Kane, který ještě přihrál kotouč na Kreidera, jenž střílel z první. Brankový prostor ale těsně minul, takže z druhého gólu se domácí radovat nemohli.
32:42'
Pittsburgh poslal kotouč pouze na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Jarrym.
32:08'
Panarin si klepl o kotouč mezi kruhy, avšak jeho projektil byl zablokován. O chvíli dříve skončila pohotová rána Tarasenka na vnějším oblouku brány.
31:40'
Kris Letang už pravděpodobně měl z vrcholu pravého kruhu střílet, avšak nakonec si to rozmyslel, což nebylo ideální řešení.
31:12'
Zucker připravil kotouč pro Malkina, který se snažil přihrávku vrátit, ale prvně jmenovaný ji nezpracoval.
30:52'
Jarry raději podržel puk ve své lapačce. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
30:09'
Alexander Nylander přihrával na modrou čáru Letangovi, jemuž ale ideálně nevyšlo zpracování, a proto střelecký pokus nepřišel na řadu.
29:26'
Ryan Poehling vybídl na pravé straně rozjetého Joshe Archibalda, který ale nezamířil úplně nejlépe. Nechal vyniknout domácího brankáře.
28:48'
Rychlý výpad domácího celku druhým úspěchem neskončil.
28:22'
Bryan Rust si nezpracoval ideálně přihrávku, a proto nemohl přihrávat okamžitě před brankoviště. Pittsburgh ale nyní pobývá v útočné třetině.
27:59'
Adam Fox se rychle musel vracet do svého obranného pásma. Situaci elitní zadák celé NHL zvládl velmi dobře.
27:18'
Zucker příkladně bojoval za brankou Rangers o kotouč, ale domácí se v danou chvíli ocitli v přesile.
26:47'
Igor Šesťorkin svému celku pomohl s rozehrávkou, touš poslal po mantinelu do středního pásma.
25:56'
Třetí formace hostů se dostala pod tlak, avšak to nejhorší už přečkala.
25:30'
Chytil zkusil štěstí z poměrně značného úhlu. Brankář Penguins se překvapit nenechal.
25:22'
Bradenu Schneiderovi připravil kotouč přihrávkou do tandemu Tarasenko. Rána obránce domácích zamířila na připravenou hruď Jarryho.
24:52'
Dá se říct, že druhá třetina je zatím hodně opatrná. Ani jeden celek nechce udělat chybu.
24:09'
Vincent Trocheck si nezpracoval puk na útočné modré čáře. Následně se kupředu snažil dostat Kane, ale těsně před ním byl hrací předmět odpálen. O sekundu později se pískal ofsajd Rangers.
23:37'
Fox sice nabral rychlost, ale zároveň si všiml, že před ním stojí obránce, a proto jen nahodil puk na zadní mantinel.
22:56'
Pittsburgh se teď snažil něco vymyslet v útočné zóně, ale domácí to měli dobře pokryté.
22:18'
Pierre-Olivier Joseph pálil od modré čáry po ledě. Až k Igoru Šesťorkinovi puk nedoletěl.
21:43'
Millerova dlouhá přihrávka byla protečována na gólmana Jarryho, jenž posunul hrací předmět na svého kolegu z obrany.
21:00'
Rutta se dostal do potíží, poněvadž rychlejší byl v bruslařském souboji Kreider. Rangers nyní kombinují v útočné třetině.
20:34'
Igor Šesťorkin si připsal první zákrok ve druhé třetině. Poté rychle rozehrál do strany.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 12 – 7
Je za námi první třetina. V jejím úvodu byli domácí jasně lepší a do 10. minuty měli opravdu velký tlak, ale postupem času se hra srovnala. Zatím jediným střelcem duelu je domácí Mika Zibanejad. Pokračovat budeme zhruba v 1:00.
20:00'
19:30'
Mikael Granlund se dostával na brankoviště, ale přihrávka jeho kolegy adresáta nakonec nenašla.
19:02'
Rozběhla se nám poslední minuta úvodní periody. Rangers se opětovně ženou směrem dopředu.
18:16'
Zatím velice aktivní Chytil se prodral vpřed po levém křídle. Puk tlačil k bližší tyči, ale vyrážečka Jarryho byla připravená.
17:19'
Tarasenko posunul na Panarina, který byl posléze v rohu kluziště o puk obrán. Pittsburgh je nyní daleko důslednější než v úvodu.
16:48'
K'Andre Miller se štěstím udržel černou gumu v útočném pásmu. Rangers se ale déle v pásmu soupeře neudrželi.
15:56'
Pierre-Olivier Joseph si nabruslil na levý kruh na přihrávku zpoza brány, Igor Šesťorkin byl ale dostatečně pohotový.
15:14'
Tristan Jarry zachytil kotouč za klecí hostujícího celku. Posléze se ale hosté do útočného pásma pořádně nedostali.
14:39'
Vypadalo to, že by se domácí mohli dostat do přečíslení tři na dva, ale Chytilův bekhend přesný nebyl.
13:51'
Alexander Nylander se dostal do útočného pásma, jenže nevystřelil. To se na druhé straně povedlo Kreiderovi, který byl ale zastaven Jarrym.
13:18'
Domácí celek zastavil ofsajd. Po další reklamní pauze nás čeká vhazování v neutrální zóně.
12:40'
Letangova střela zápěstím zapadla do připravené vyrážečky domácího brankáře, který zatím v permanenci příliš není.
12:10'
Miller si dělal prostor na levé straně útočného pásma. Pak to domácí vykombinovali ke střeleckému pokusu, ten ale minul cíl.
11:39'
Ruttovo nahození bylo zablokováno pozornými obránci.
11:06'
Tentokrát právě Zucker hledal u zadní tyče nabrusleného Malkina, jenž se nakonec k zakončení nedostal, přestože k tomu byl velmi blízko.
10:39'
Malkin si kotouč v útočném pásmu nepřebral zrovna nejlépe. Na levé straně Zuckera tedy nevybídl.
09:58'
Jacob Trouba si tentokrát najel mezi kruhy, odkud zápěstím velice rychle střílel, jenže přišel blok obránců v bílých dresech. Tučňáci se ale ocitají pod velkým tlakem.
09:28'
Mika Zibanejad pálil hned po přejetí útočné modré čáry. Zadní tyč hostující klece těsně minul.
08:52'
Tarasenko vybídl u zadní tyče úplně volného Panarina, kterého fantasticky vychytal Jarry. Mohlo to být už o dva góly!
08:35'
Na druhé straně zahrozil Barclay Goodrow, který se proháčkoval před bránu. Jarry byl pozorný a na řadu přichází první komerční pauza.
08:15'
Z ničeho nic se ale do velké šance dostal Zucker, kterého vychytal pohotový Igor Šesťorkin.
07:59'
Barclay Goodrow jen odevzdal hrací předmět do útočného pásma. Jeho spoluhráči mohli vystřídat.
07:36'
07:02'
Josh Archibald ale vyhodil hrací předmět přes všechny čáry. Následně Jezdce zastavil ofsajd.
06:40'
Domácí posílají na led druhou přesilovkovou formaci. Ta první si vytvořila závar jen na začátku.
05:58'
Alexis Lafreniere měl na hokejce obrovskou šanci po tom, co jeho spoluhráči kombinovali. Mladý forvard ale tísněn obránci nedostal touš do sítě.
05:36'
Marcus Pettersson – 2 min., vysoká hůl.
05:22'
Před brankou se znovu objevil Zibanejad, jenž si ještě stahoval touš do bekhendu, ale střela z toho nakonec nebyla.
05:12'
Na ledě zůstal ležet Jeff Petry, který narazil do loktu Tylera Motteho. Úmysl v tom určitě nebyl, byl to spíše nešťastný moment pro zkušeného obránce Pittsburghu.
04:58'
Pittsburgh už měl za sebou dlouhé střídání, a tak pouze odevzdal kotouč směrem dopředu. Za bránou hru uklidnil Trouba.
04:39'
Znovu hokejisté v modrých dresech operují v útočném pásmu. Zatím jsou jasně lepším týmem.
03:59'
Alexis Lafreniere si najel mezi kruhy, odkud střílel. Jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
02:51'
Hosté udělali obrovskou chybu a díky ní jdou Rangers do vedení! Panarin získal puk na své polovině a poté přihrávkou, která se odrazila od mantinelu, našel zcela volného MIKU ZIBANEJADA, jenž pádil sám na bránu. Švédský útočník našel místo nad Jarryho lapačkou. 1:0. Asistence: Artěmij Panarin a Vladimir Tarasenko.
02:25'
V úvodu utkání se domácí snaží být aktivnější, ale zatím na bránu Penguins vyslali jediný pokus.
01:52'
Velkou rychlost středem kluziště nabral Chytil, jehož střelu bekhendem brankář Jarry vyrazil.
01:03'
Poprvé je pískáno. Pittsburgh vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
00:40'
Miller musel rychle za svou bránu, poněvadž za kotoučem se dostával hokejista v bílém dresu. Bek Rangers situaci zvládl.
00:12'
Panarin hned na začátku zachytil špatnou rozehrávku hostů, nicméně ke střele se neodhodlal.
00:01'

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, Mikkola, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Harpur – Tarasenko, Zibanejad (A), Panarin – P. Kane, Trocheck, Kreider – Kakko, Chytil, Lafreniere – Motte, Goodrow (A), Vesey.
Trenér: Gerard Gallant

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), M. Pettersson, Rutta, P. Joseph, Petry, Dumoulin – Rust, Crosby (C), Guentzel – A. Nylander, Malkin (A), Zucker – Rakell, Granlund, D. O'Connor – Archibald, Carter, Poehling.
Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Dunning, Lee – Berg, Smith.

PITTSBURGH PENGUINS

Tučňáci budou muset o svou účast ve vyřazovací části ještě tvrdě bojovat, nicméně na v konferenci devátou Floridu drží náskok pěti bodů. Pittsburgh momentálně bojuje s Islanders o sedmou příčku na Východě, je tedy už téměř jisté, že případné play-off začne na hostujícím ledě. Naposledy Penguins doma nestačili 4:6 na Montreal, předtím však zdolali 5:1 Philadelphii a 3:2 po prodloužení svého dnešního soupeře. Nejlepší čísla z celého týmu si drží nestárnoucí Sidney Crosby, jenž zapsal už 81 kanadských bodů.

NEW YORK RANGERS

Newyorští Jezdci jsou momentálně na páté pozici ve Východní konferenci. V 67 zápasech uhráli 86 bodů a vyřazovací část je nemine. Díky tomu, že Newyorčané před koncem přestupní uzávěrky opravdu posílili, jsou najednou jedním z největších favoritů na zisk Stanley Cupu. Do kádru Rangers přišli Patrick Kane a Vladimir Tarasenko, kteří ještě zvýšili ofenzivní sílu celého mužstva. Do zápasu proti Penguins půjdou Rangers při sérii čtyř zápasů s bodovým ziskem, naposledy slavný celek na domácím ledě porazil 5:3 Washington. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Artěmij Panarin, který dosud nasbíral 20 branek a 54 asistencí.

Jan Rutta (Pittsburgh)
Hezké brzké páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Rangers a Pittsburghem. Úvodní buly padne po půlnoci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.