NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Colorado - 7. dubna 2023   04:30

Ukončeno
San Jose
San Jose
15:43' E. Karlsson (Labanc, Peterson) • 28:41' Lorentz (E. Karlsson, MacDonald)
2:6
(1:1, 1:4, 0:1)
Colorado
Colorado
16:45' Rantanen  (MacKinnon, Girard) • 22:32' Rantanen  (Rodrigues, MacKinnon) • 27:19' MacKinnon  (Girard, Rantanen) • 28:06' Rantanen  (MacKinnon, D. Toews) • 35:08' Meyers  (Nieto) • 43:12' Meyers  (Newhook, Nieto)
San Jose
Sestavy:
Kähkönen (29. Reimer) – E. Karlsson (A), M. Vlasic, Benning, Ferraro (A), Thrun, Šimek – Zetterlund, Couture (C), Bordeleau – Gregor, Hertl, Peterson – Labanc, Sturm, J. Svečnikov – Raška, Lorentz, MacDonald.
Rozhodčí
Blandina, StPierre – Johnson, Brisebois
SAP Center, San Jose
Colorado
Sestavy:
Georgijev (J. Johansson) – Girard, D. Toews (A), Byram, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Rodrigues – Ničuškin, Compher, Malgin – L. O'Connor, Eller, Cogliano – Nieto, Newhook, Meyers.
Přenos se aktualizuje automaticky

Statistika
Střely na bránu: 23 – 31 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2

Kdo se postavil do brankoviště?
Kaapo Kähkönen (SJS) – 15 zákroků, 4 OG, úspěšnost 78,9 %, odchytal 28:06
James Reimer (SJS) – 10 zákroků, 2 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 31:54
Alexandar Georgijev (COL) – 21 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,3 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Tomáš Hertl (SJS) – 0+0, -2 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 18:38
Radim Šimek (SJS) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:45
Adam Raška (SJS) – 0+0, 1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:13

Tři hvězdy utkání
1. Mikko Rantanen (COL) 3+1
2. Nathan MacKinnon (COL) 1+3
3. Matt Nieto (COL) 0+2
Je dobojováno, ve třetí třetině už jen skórovali hosté, kteří přidali další branku a nakonec vyhráli na ledě Sharks 6:2. Domácí tak před svým publikem opět nevyhráli a budou se tak o to snažit v dalším zápase, který je čeká hned zítra. Díky za pozornost a u dalších online přenosů z NHL se budu těšit na shledanou.
Konec zápasu.
59:45'
Ještě to zkusili také domácí hráči, kteří se natlačili před klec Alexandara Georgijeva, ovšem jejich pokus se mezi tři tyče nevešel.
59:17'
Hosté se dostali na puk a hned s ním zamířili před Jamese Reimera, ten nemusel zasahovat, pomohla mu obrana.
58:21'
Tomáš Hertl zadovkou našel před brankou Jacoba Petersona, ale ten z nápřahu zařízení netrefil, na druhé straně vytasil dobrý zákrok Reimer proti jedovce Nathana MacKinnona.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:10'
Alexandar Georgijev přikryl puk pod lapačku před dotírajícím Fabianem Zetterlundem a hra je zastavena, vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího brankáře.
56:15'
Hosté se ještě nadechli k další akci, jejich souhru ale pokazila obrana San Jose, která pak puk vyhodila do neutrální zóny.
55:51'
Mezi kruhy se ke střele dostal Noah Gregor, ale jeho pokus byl sražen mimo. Následoval výhoz puku hosty šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
55:22'
Následuje poslední komerční přestávka.
54:57'
Další snaha domácích o korekci skóre, ale znovu se Sharks nedostali do vážnějšího ohrožení branky Georgijeva, ten tak stále drží bezpečný náskok svého týmu.
54:19'
Erik Karlsson zadovkou vyhodil puk z pásma a nasměroval hru Sharks dopředu, ale před Georgijevem opět moc rušno nebylo.
53:42'
Zakázané uvolnění Colorada, hra se stěhuje opět před klec Alexandara Georgijeva.
53:19'
Tomáš Hertl mezi kruhy tečoval pokus spoluhráče, puk změnil směr, ale mezi tři tyče Colorada nezapadl.
52:37'
Hertl vyhodil žabkou puk z obranné třetiny do neutrální zóny, Žraloci se ale do žádné šance před klecí Alexandara Georgijeva nedostali.
52:07'
Mikko Rantanen, který dnes dosáhl na třígólový večer, se nyní dostal do další šance, ale proti stál znovu připravený James Reimer.
51:43'
Jacob Peterson ve spolupráci s Tomášem Hertlem se dostal až do těsné blízkosti Alexandara Georgijeva, ten ale pokus lapil a nechal hru přerušit. Buly bude vhozeno po jeho pravé ruce.
51:29'
Lars Eller vyzkoušel pozornost Jamese Reimera, který proti jeho střele vytasil další zákrok a následně pak nechal hru přerušit. Po další komerční přestávce se tak bude vhazovat před jeho brankou.
50:46'
Henry Thrun vybojoval puk v obranném pásmu a hned s ním vybruslil ven. Následně pak se rodila akce Sharks, kterou zmařil obranný zákrok Colorada.
50:04'
J. T. Compher si klepl o přihrávku do jízdy, ale nakonec jeho spoluhráč střílel sám, ale jen do chrániče jednoho z domácích beků.
49:22'
Za branku se vydal Alexandar Georgijev, aby pomohl s rozehrávkou Lavin, to se povedlo a hosté okamžitě otáčejí hru před klec Jamese Reimera.
48:46'
Další menší tlak před Reimerem Sharks ustáli a po zisku puku míří na opačnou stranu.
48:12'
Na opačné straně pak zakončil před Reimerem Andrew Cogliano, ale jeho pokus mířil jen přímo do brankáře San Jose, který následně pak hru přerušil.
47:44'
Adam Raška číhal v prostoru mezi kruhy, kam mířila přihrávka, ale český útočník se střelecky neprosadil i díky pozornému obrannému zákroku Erika Johnsona.
46:31'
Další komerční pauza.
46:31'
Evan Rodrigues na pravé straně zakončil, jeho pokus šel jen na boční konstrukci Reimerovy branky.
45:18'
Mikko Rantanen se dostal do prostoru mezi kruhy a jeho švih pak končí na Jamesu Reimerovi. Nicméně akce hostů pokračuje dále a Sharks se opět brání.
44:45'
Žraloci tak musí dotahovat už čtyřbrankovou ztrátu, což nebude rozhodně jednoduché. Hosté si své vedení nebudou chtít nechat sebrat.
43:12'
Colorado právě vstřelilo branku!
Hosté navyšují své vedení a mají tak bezpečný náskok. Alex Newhook poslal kotouč do prostoru před brankářem Reimerem, tam nastavil svoji hůl BEN MEYERS a kotouč usměrnil mezi tři tyče – 2:6. Asistence: Alex Newhook a Matt Nieto.
42:40'
Obraně Colorada udělal kličku Tomáš Hertl a poté poslal dalekonosnou přihrávku do útočného pásma, kde střílel Erik Karlsson, ovšem mimo tři tyče.
42:07'
Matt Nieto obral soupeře o kotouč a nasměroval hru před klec San Jose, tam ale neměl nikoho, komu by přihrál. Touš tak na svou stranu získávají zase Žraloci.
41:20'
Od vlastní branky po vystřídání rozjíždějí další akci Laviny a derou se před Jamese Reimera.
40:26'
Domácí na začátku třetí třetiny rozjeli akci, ale nakonec se před Alexandarem Georgijevem nedokázali prosadit. Hned na to pak hru na druhou stranu otáčejí hosté.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 6:25.
Střely na branku: 14 – 23
Také druhé dějství je u konce. V něm se roztrhl pytel s góly, padlo jich hned pět. Hattrick završil Mikko Rantanen a Colorado se dostalo postupně do vedení 5:2. Žraloci měli nějaké šance ke snížení nepříznivého stavu, ale ke gólovému efektu to nevedlo.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:18'
Tomáš Hertl napřáhl mezi kruhy ke střele, puk letěl na coloradskou branku, ale tam byl postavený Alexandar Georgijev a jeho pokus zneškodnil.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:02'
Alexandar Georgijev se musel znovu otáčet ve svém brankovišti, střelu Jevgenije Svečnikova zlikvidoval svým pravým betonem a hru nechal plynout. Hosté tak jsou znovu před Reimerem.
37:12'
Hosté v obranném pásmu získali puk na svou stranu a okamžitě otočili hru, ale před Jamesem Reimerem nezahrozili.
36:15'
Zblízka natáhl ke střele Mikko Rantanen, ale Reimer proti němu vytasil dobrý zákrok. Následně pak na druhé straně proti Raškově střele zakročil Alexandar Georgijev.
35:21'
Další komerční přestávka.
35:08'
Colorado právě vstřelilo branku!
A hned na druhé straně v protiakci zahrozili hosté a jdou do tříbrankového náskoku. Matt Nieto poslal puk BENU MEYERSOVI, ten si ho rukou zpracoval a poslal na hůl a poté v těsné blízkosti Reimera ho prostřelil – 2:5. Asistence: Matt Nieto.
35:08'
Henry Thrun napřáhl ke střele na vrcholu levého kruhu a jeho pokus končí na pozorném Alexandaru Georgijevovi.
33:46'
Henry Thrun se otočil za sebe, kde viděl stíhajícího soupeře, nakonec puk od zadního mantinelu poslal až do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
32:53'
Agilní hosté potvrzují roli favorita a znovu byli všude. Nyní zblízka střílel Nathan MacKinnon, jeho švih ale srazila obrana Shakrs do rohu obranného pásma.
31:08'
Colorado je v plném počtu.
31:01'
Nyní na řadu přichází další komerční přestávka.
30:44'
Žralokům se zatím přesilová hra nedaří, hosté se dobře brání a vyhazují puky do bezpečí.
29:08'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Lars Eller – 2 min., hákování.
28:41'
San Jose právě vstřelilo branku!
Erik Karlsson obkroužil útočné pásmo, poté puk nasměroval na levou stranu, kde ho do odkryté sítě poslal STEVEN LORENTZ – 2:4. Asistence: Erik Karlsson a Jacob MacDonald.
28:06'
Střídání v týmu San Jose Sharks:
ze hřiště odchází Kaapo Kähkönen, přichází James Reimer.
28:06'
Colorado právě vstřelilo branku!
A nyní je to už jasné. Na hraně brankoviště byl dobře postavený MIKKO RANTANEN, jenž bez větších problémů poslal kotouč do odkryté klece a čepice mohou začít létat na led – finský útočník totiž završil hattrick – 1:4. A tím také vyhnal z branky Kaapa Kähkönena. Asistence: Nathan MacKinnon a Devon Toews.
27:19'
Colorado právě vstřelilo branku!
Hned po vhazování ve žraločím pásmu na levé straně natáhl ke střele NATHAN MACKINNON a doslova prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:3. Asistence: Samuel Girard a Mikko Rantanen.
27:13'
Další komerční přestávka.
26:43'
Kurtis MacDermid zblízka ohrozil Kaapa Kähkönena, ten sklapl betony a poté je nechal zavřené, puk mezi nimi tedy za jeho záda neprošel.
26:10'
Hosté opět kroužili v útočném pásmu, na Kähkönena si ale nepřišli. Následovala akce na druhé straně, ve které Sharks nemířili přesně.
24:54'
Domácí jsou v plném počtu.
24:40'
Žraloci se osvobodili a poslali puk až před branku Colorada, díky tomu pošetřili další vteřiny ze své početní nevýhody.
23:53'
Mikko Rantanen nyní útočil na hattrick, z pravého kruhu vyslal nepříjemnou střelu, se kterou si ale Kaapo Kähkönen poradil a tříbodový večer finskému dravci znemožnil.
22:54'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
Tomáš Hertl – 2 min., podrážení.
22:32'
Colorado právě vstřelilo branku!
Hosté poprvé v utkání strhávají vedení na svou stranu. Dobře to udělal Evan Rodrigues, jenž před domácí brankou naznačil, že bude střílet, místo toho ale přiťukl puk pro MIKKU RANTANENA a ten ho poté nasměroval mezi tři tyče – 1:2. Asistence: Evan Rodrigues a Nathan MacKinnon.
22:13'
Andrew Cogliano se utrhl a pádil před branku San Jose, jeho pokus z nápřahu pokryl Kaapo Kähkönen a ten raději nechal hru přerušit. Vhazovat se za chvíli bude před jeho brankou.
21:18'
Valerij Ničuškin na pravém kruhu napálil puk směrem na Kähkönena, ale ten byl pozorný a jeho pokus zneškodnil.
20:41'
Po velké šanci hostů šli dopředu Žraloci, ale před Georgijevem nijak nezahrozili.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 6 – 7
První třetina je u konce. V ní se dlouho neměnilo skóre, změnilo se to až v šestnácté minutě, kdy skóre otevřel Erik Karlsson, jenž prostřelil Georgijeva mezi jeho betony. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Taktéž Mikko Rantanen našel místo mezi betony Kähkönena a dostal kotouč za jeho záda. Brzy se tak začínalo zase znovu od začátku. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství, které začne přibližně v 5:30.
20:00'
První třetina skončila.
19:37'
Nico Sturm hned vystřelil před hostující klecí, ale další zákrok vytasil Alexandar Georgijev, jenž opět kryje pokus Žraloků.
19:15'
Matt Benning za brankou poslal puk na spoluhráče a do akce se postupně dostávají znovu hráči San Jose.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:06'
Denis Malgin se zjevil těsně před Kähkönenem, sklepl puk a ten se dostával mezi tři tyče, kde ale připravený brankář San Jose zakročil a podržel svůj tým.
17:13'
Začíná se tedy zase od začátku, po krátké komerční pauze pokračujeme, u puku jsou Žraloci a opět se tlačí před Georgijeva.
16:45'
Colorado právě vstřelilo branku!
Jenže hosté bleskově srovnávají stav. Po střele Nathana MacKinnona se puk odrazil k MIKKU RANTANENOVI, a ten taktéž gólmana Sharks prostřelil mezi jeho betony – 1:1. Asistence: Nathan MacKinnon a Samuel Girard.
15:43'
San Jose právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají vedení. Odražený kotouč si našel ERIK KARLSSON, který ho poté nataženou holí poslal mezi betony Alexandara Gerogijeva a puk tak končí za jeho zády – 1:0. Asistence: Kevin Labanc a Jacob Peterson.
15:36'
Na řadě je další komerční přestávka.
15:02'
Další akce domácích, Hertl našel Jacoba Petersona před brankou soupeře, druhý jmenovaný pak vystřelil, ale jen do betonů Alexandara Georgijeva.
13:50'
Nepřesnosti na obou stranách, nyní má puk Matt Nieto, který to v San Jose velmi dobře zná, neboť do Colorada odešel letos v lednu. Ale své bývalé spoluhráče neohrozil.
13:05'
Domácí vytáhli puk do středního pásma, kde ho ale zase zpět získali hosté, kteří se vrátili zase zpět do útočné třetiny.
12:22'
Od vlastní branky zakládá další akci Avalanche Devon Toews a hosté se tak pomalu přemisťují opačným směrem.
11:53'
Laviny se dostaly do další šance před Kaapem Kähkönenem, ale i obrana Sharks byla pozorná.
11:08'
Tentokráte se do zakončení procpal Thomas Bordeleau, ale včas zakročila obrana soupeře, jenž jeho pokus zastavila a pomohla tak Georgijevovi.
10:34'
Na řadě je první komerční přestávka.
10:10'
Alex Newhook svižnou ranou neohrozil Kähkönena, následně šli domácí do protiútoku, který táhl Tomáš Hertl, ale zblízka na pravé straně poslal svou střelu do tyče!
08:51'
Matt Benning nahodil kotouč do předbrankového prostoru, kde si ho sebral Tomáš Hertl, ale jeho táhlý pokus skončil opět na pozorném Alexandaru Georgijevovi.
08:03'
J. T. Compher dostal nahrávku na levý kruh a jeho prudká střela pak zamířila těsně vedle tyče Kähkönenovy branky!
07:05'
Jacob Peterson zahrozil před Georgijevem, který sklapl betony a neinkasoval. Následně pak šli do akce zase hosté, ale před Kähkönenem nezahrozili.
05:40'
Bowen Byram v obranném pásmu sebral odražený puk a nasměroval ho do neutrální zóny. Ovšem Sharks si ho vrátili zase zpátky a útočí.
04:46'
Andrew Cogliano vypíchl soupeři puk a hned zahrozili před Kähkönenem, ale dobrý obranný zákrok předvedl Radim Šimek, který soka odzbrojil.
03:31'
Nathan MacKinnon se dostal do zakončení před Kähkönenem, ten ale ve svém brankovišti předvedl další dobrý zákrok. Hned na to Žraloci otáčejí hru.
02:21'
Alex Newhook dostal přihrávku od Byrama a pálil z levého kruhu, jeho pokus však zastavila obrana San Jose a vytahuje puk do útočného pásma.
01:45'
Kaapo Kähkönen nyní zakročil proti pokusu Nica Sturma a hra je zastavena. Buly bude vhozeno po jeho pravé ruce. Domácí si tak prodlouží pobyt v útočném pásmu.
00:30'
Hosté se hned na začátku zápasu dostali do útočného pásma, ale obrana Sharks je zastavila.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson (A), M. Vlasic, Benning, Ferraro (A), Thrun, Šimek – Zetterlund, Couture (C), Bordeleau – Gregor, Hertl, Peterson – Labanc, Sturm, J. Svečnikov – Raška, Lorentz, MacDonald.
Trenér: David Quinn

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – Girard, D. Toews (A), Byram, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Rodrigues – Ničuškin, Compher, Malgin – L. O'Connor, Eller, Cogliano – Nieto, Newhook, Meyers.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Blandina, StPierre – Johnson, Brisebois.
Česká a slovenská stopa

Tomáš Hertl (SJS)
Martin Kaut (SJS)
Radim Šimek (SJS)
Adam Raška (SJS)
Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba týmy utkaly dvakrát, pokaždé vyhrálo Colorado. Změní to dnes hokejisté San Jose Sharks?
Colorado Avalanche

To hosté mohou být v klidu, ti už mají postup do vyřazovacích bojů jistý a po roce si opět zahrají o Stanleyův pohár, který je stále v jejich vlastnictví, protože loni po finálových bojích tuto trofej zvedli nad hlavu. A letos prvenství budou obhajovat. Hráče Colorada Avalanche najdeme v Centrální divizi na prvním místě s osmadevadesáti body, celkově jsou pak na místě čtvrtém. Laviny nyní mají dva vyhrané zápasy po sobě, nad Dallasem a jak už bylo zmíněno, nad Žraloky ze San Jose. Dnes se tak pokusí být na ledě Sharks znovu úspěšní a naváží na výherní sérii.

Nejproduktivnější hráči

Nathan MacKinnon 36+64
Mikko Rantanen 49+45
Cale Makar 17+49
San Jose Sharks

Hokejisté San Jose už sezónu jen dohrávají a znovu se do vyřazovacích bojů nepodívají. V Pacifické divizi je najdeme na sedmém místě s šedesáti body, takže je jasné, že ztrátu na postupující místa už nemohou dohnat. I když ví, že po dohrání základní sezóny jim skončí sezóna, aspoň v posledních zápasech dělali svým příznivcům radost. Třikrát po sobě vyhráli, když porazili Winnipeg, Vegas a také Arizonu. Naposledy padli doma 3:4 po prodloužení, právě s dnešním soupeřem z Colorada, se kterým si to dnes rozdají znovu a opět by rádi bodovací šňůru natáhli. Oplatí Coloradu porážku starou pouhé dva dny?

Nejproduktivnější hráči

Erik Karlsson 22+74
Logan Couture 27+39
Tomáš Hertl 21+39
Hezké časné sváteční páteční ráno přeji všem příznivcům hokeje, zejména pak zámořské NHL. Ta má na programu poslední dva týdny základní části a poté už bude následovat play-off a líté boje o slavný Stanleyův pohár. Prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy San Jose Sharks a Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.
Aktuální zápasy
Články odjinud