NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Seattle Kraken : Dallas - 14. března 2023   03:00

Seattle Kraken
15:00' Gourde (Dunn, Frödén) • 33:28' Tolvanen (Dunn)
2:5
(1:2, 1:2, 0:1)
Dallas
Dallas
03:13' Dadonov  (W. Johnston, Heiskanen) • 05:43' Ja. Benn  (J. Robertson, Pavelski) • 23:03' Pavelski  (Ja. Benn, Heiskanen) • 33:42' W. Johnston  (Dadonov, R. Suter) • 40:40' J. Robertson  (Heiskanen, Ja. Benn)
Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson (A), Oleksiak, Borgen, Jayc. Megna, Schultz – Beniers, McCann, Eberle (A) – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde, Frödén – B. Tanev, Donato, Sprong.
Rehman, Markovic – Tobias, Apperson
Climate Pledge Arena, Seattle
17 151 diváků
Dallas
Oettinger (M. Murray II) – Heiskanen (A), C. Miller, Lindell, Hakanpää, R. Suter, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dadonov – Marchment, Domi, Dellandrea – Kiviranta, Faksa, F. Olofsson.

Dallas naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas 5:2 a získává další výhru a body do tabulky. Seattle nedokázal se svým soupeřem dnes držet krok. Radek Faksa se do zápasových statistik nezapsal.

59:28'
Jesper Frödén a Daniel Sprong dostali kotouč do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit.
59:00'
Hlasatel oznámil poslední minutu hry ve třetině, Dallas se dostal do útočného pásma. Faksova rána byla zblokovaná.
58:40'
Domácí hokejisté dál bojují, pokouší se s výsledkem něco udělat, ale naráží na dobře hrající obranu soupeře.
58:00'
Dvě minuty hry nás dělí od konce zápasu, sledujeme klidnou pasáž hry. Dallas míří za třetí výhrou v řadě ve venkovních zápasech.
57:07'
Jamie Oleksiak se dostal do zakončení, jeho dobrou střelu dokázal zblokovat Radek Faksa.
56:38'
Miro Heiskanen pálil od modré čáry, jeho rána se od tyče odrazila zpět do hry.
56:18'
Hraje se především ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.
55:30'
Nyní se dostáváme do finální fáze zápasu, Dallas vede o tři branky a podle všeho tento zápas vyhraje.
55:27'
Komerční přestávka. Zdá se, že bude v pořádku.
55:27'
Mason Marchment má nějaké zdravotní problémy, zůstává ležet na hrací ploše a míří k němu lékaři.
55:18'
Nyní se už v poklidném tempu zápas dohrává, hostující celek míří za výhrou.
54:15'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Dallasu.
53:22'
Alexander Wennberg kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.
52:50'
Wyatt Johnston byl volný před brankou, dostal puk, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.
52:00'
Po krátké přestávce pokračuje utkání dál, Domi nabral rychlost ve středním pásmu, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.
51:34'
Max Domi pálil z dobré pozice, domácí brankář kryje kotouč, komerční přestávka.
50:50'
Jordan Eberle se dostal do brejku, mířil sám na brankáře, ale neuspěl.
50:24'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí nestranné fanoušky bavit.
49:22'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Krakenů.
48:56'
Eeli Tolvanen hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale asi chyběla přesnost.
48:40'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, oba kluby se snaží hrát atraktivní hokej.
47:42'
Domácí se pokouší hrát aktivně, Jordan Eberle pálil od modré čáry, brankář si s jeho pokusem dokázal poradit.
47:00'
Jake Oettinger kryje kotouč, komerční přestávka.
46:44'
Domácí hokejisté toto oslabení přečkali, nyní se pokouší hrát aktivně a se zápasem něco udělat.
46:00'
Jake Oettinger má kotouč za svou brankou, odkud musí rozehrávat.
45:50'
Dallas kombinuje před brankou soupeře.
45:20'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, nyní dokázal vyhodit přes všechny čáry.
44:31'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Will Borgen – 2 min., vysoká hůl.
44:04'
Dallas se dostal do útočného pásma, Ty Dellandrea tečoval puk před brankou, a pak musel Martin Jones zasahovat.
42:25'
Jamie Oleksiak se šikovně dokázal vrátit do svého obranného pásma a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.
42:00'
Jen těžko se domácí hokejisté dostávají do střeleckých pozic, hostující celek v tomto zápase dominuje.
40:40'
Dallas právě vstřelil branku!
I třetí přesilovku v tomto zápase dokázal hostující celek proměnit. Po rychlé akci se prosazuje tvrdou ránou JASON ROBERTSON. Asistence: Miro Heiskanen a Jamie Benn.
40:01'
Dallas se dostal do vedení o dvě branky, následně domácí dokázali šikovnou tečí snížit na rozdíl jediného gólu. Velmi rychle ale hosté odpověděli a vzali si náskok o dva góly zpět.
40:00'
39:30'
Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
39:15'
Adam Larsson – 2 min., podrážení.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:25'
Sledujeme rychlejší pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.
38:09'
Jamie Benn se propracoval do zakončení, s jeho pokusem si tak tak poradil brankář.
37:42'
Seattle vybojoval buly v útočném pásmu.
37:42'
Jake Oettinger vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale dokázal ho udržet před brankovou čárou.
37:10'
Vince Dunn mohl zakončovat od modré čáry, pokračoval v kombinaci, ale následně puk kryje brankář.
37:00'
Tlak Krakenů pokračuje dál.
36:33'
Oliver Bjorkstrand měl obrovskou šanci, jeho rána ke vzdálenější tyči jen o malý kousek minula cíl.
35:46'
Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí rozehrávat od své branky.
35:33'
Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Mason Marchment – 2 min., držení.
35:09'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí celek sice snížil, ale hosté bleskově odpověděli.
33:42'
Je to gól, vylučovat se nebude, po pěkné individuální akci se prosazuje faulovaný WYATT JOHNSTON. Probojoval se okolo obránců, a pak blafákem oklamal brankáře a zakončoval do odkryté části branky Asistence: Jevgenij Dadonov a Ryan Suter.
33:28'
Seattle právě vstřelil branku!
Šikovnou tečí před brankou usměrnil ránu od modré čáry do branky nedostatečně obsazený EELI TOLVANEN. Asistence: Vince Dunn.
32:30'
Jordan Eberle měl obrovskou šanci, zůstal sám před brankou, ale brankáře prostřelit nedokázal. Velmi dobré čtení hry od gólmana Dallasu.
32:10'
Joe Pavelski postupoval do útočného pásma, ale píská se ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
31:40'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.
30:36'
Justin Schultz vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče, Jordan Eberle však minul branku.
30:02'
Jared McCann pálil z dobré pozice na kruhu, Jake Oettinger na jeho pokus dobře viděl a puk zastavil.
29:08'
Přesilovku si nyní vyzkouší také domácí celek, který se po vyhraném buly usadil v útočném pásmu.
29:08'
Jani Hakanpää – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
28:30'
Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme atraktivní hokej, který musí fanoušky bavit. Především ty Dallasu.
28:11'
Yanni Gourde se propracoval do zakončení, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal.
27:06'
Jake Oettinger kryje další ránu soupeře, Matthew Beniers pálil z pravé strany, trefil masku brankáře.
27:00'
Matthew Beniers ani jeho spoluhráč nedokázali z dobré pozice před brankou přesněji zamířit.
26:24'
11:19, tak vypadá statistika střel na branku, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
26:10'
Martin Jones kryje ránu, kterou vyslal Colin Miller. Komerční přestávka.
25:55'
Hostující celek se dostal do brejku, ale domácí brankář své spoluhráče dokázal podržet.
25:12'
Delší dobu nyní čekáme na nějakou výraznější šanci.
24:17'
Zakázané uvolnění se píská proti Dallasu, vhazovat se bude před jeho brankou.
24:00'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, střelecky aktivnější hosté vedou o dva góly.
23:03'
Hostující celek navyšuje své vedení, střelou od modré čáry dokázal kotouč poslat přesně do horní části branky JOE PAVELSKI. Asistence: Jamie Benn a Miro Heiskanen.
22:36'
Z kraje druhé třetiny si přesilovku zahrají hosté. Tu první dokázali proměnit, uvidíme, jak si povedou nyní.
22:36'
Jamie Oleksiak – 2 min., podrážení.
22:25'
Fredrik Olofsson napadal rozehrávku soupeře a málem se dostal k puku před brankou. Domácí obránce situaci zvládl.
22:04'
Martin Jones kryje kotouč po střele soupeře od modré čáry. Dallas získal buly v útočném pásmu.
21:45'
Hosté se pokoušeli získat útočné pásmo, což se jim nepodařilo. Následné zakončení míří vedle.
20:40'
Jason Robertson hlídkoval před brankou, ale nedokázal volný kotouč dostat do branky.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou, lepší výchozí pozici mají hosté. Ti vedou o jednu branku.
20:01'
20:00'
19:35'
Už se pravděpodobně nic nestane.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině. Střelecky mají převahu hosté.
Jake Oettinger zasahuje proti střele, kterou vyslal Jared McCann. Bude se vhazovat v útočném pásmu Krakenů.
18:16'
Jani Hakanpää rozehrává od své branky, Esa Lindell pokračoval v akci, ale nakonec je z toho jen icing.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, Dallas se usadil před brankou soupeře, ale prosadit se nedokázal.
16:41'
Martin Jones musel zasahovat, poradil si s rychlou střelou soupeře z otočky. Více ze hry mají nyní hosté, kteří se pokouší získat zpět dvoubrankové vedení.
15:39'
Vhazovat se bude před brankou domácích, ti prohráli buly, a pak museli čelit ráně od modré čáry. Brankář si dokázal poradit.
15:00'
Domácí celek se prosazuje a snižuje na rozdíl jediné branky, od zadního mantinelu se odrazil puk před branku, kde byl YANNI GOURDE. Jeho bekhendové zakončení si do vlastní branky srazil Joe Pavelski. Asistence: Vince Dunn a Jesper Frödén.
14:27'
Eeli Tolvanen zblokoval zajímavou střelu Dallasu od modré čáry. Sledujeme atraktivní hokej.
14:03'
Jamie Benn se dostal do útočného pásma, Will Borgen jeho šanci dokázal dobrým defenzivním zákrokem zastavit.
13:10'
Fanoušci jsou ve varu, tři dobré střely vyslali domácí hráči na branku soupeře během jednoho střídání, ale obrana si dokázala poradit v čele s brankářem.
12:44'
Jaycob Megna ani nadvakrát nedokázal proměnit své dobré střelecké pozice. Nejlepší pasáž hry ze strany domácích.
12:18'
Jared McCann se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, objevil se s pukem před brankou, ale neuspěl.
12:00'
4:9, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku, více ze hry má hostující celek.
11:12'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, následně se domácí dostali do ofsajdu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
10:10'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Miro Heiskanen se dostal k bekhendové střele, kterou zblokovala obrana.
10:05'
Zakázané uvolnění proti domácím.
09:43'
Domácí rozehrávají od své branky, přes střední pásmo se však Krakeni do útočné třetiny nedostali.
09:22'
Jani Hakanpää zakončoval jako obránce od modré čáry, jeho pokusu nechybělo moc.
08:34'
4:5, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají hráči Dallasu.
08:14'
Úvod zápasu vyšel jednoznačně lépe hostujícímu celku, který se dvakrát dokázal prosadit a zaslouženě vede.
Komerční přestávka.
06:50'
Fredrik Olofsson se propracoval do útočného pásma, ale přihrávka před braku mu nevyšla podle představ.
05:43'
Hostující celek velmi rychle dokázal proměnit přesilovku a dostává se do dvoujnásobného vedení. Po pěkné akci v útočném pásmu oklamal brankáře a prostřelil JAMIE BENN. Asistence: Jason Robertson a Joe Pavelski.
05:34'
Yanni Gourde – 2 min., sekání.
05:00'
Domácí celek se pokouší vrátit k aktivní hře, snaží se vypracovat si stabilnější tlak v útočném pásmu.
03:13'
Hostující celek se dostává do vedení, po šikovné a možná i šťastné teči před brankou dokázal střelu z ostré pozice usměrnit do branky JEVGENIJ DADONOV. Asistence: Wyatt Johnston a Miro Heiskanen.
02:10'
Jake Oettinger vůbec nevěděl, kde je kotouč, ale dokázal jej udržet před brankovou čárou. Následně se domácí dostali do ofsajdu.
01:20'
Domácí začali aktivně, usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.
00:47'
Eeli Tolvanen se propracoval do střelecké pozice, z mezikruží vypálil a jeho pokus o malý kousek minul branku.
00:28'
Jake Oettinger kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Jaden Schwartz nahodil šikovně kotouč na branku.
00:17'
Dallas se jako první dostal do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel.
00:01'

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Jayc. Megna, Schultz – Beniers, McCann, Eberle – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde, Frödén – B. Tanev, Donato, Sprong.

Dallas Stars: Oettinger (M. Murray II) – Heiskanen, C. Miller, Lindell, Hakanpää, R. Suter, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Ja. Benn, W. Johnston, Dadonov – Marchment, Domi, Dellandrea – Kiviranta, Faksa, F. Olofsson.
Hokejisté Dallasu jsou v tabulce Centrální divize na prvním místě, mají 85 bodů z 66 zápasů. Z posledních pěti zápasů vyhráli hned čtyři, klubu z Texasu se velmi daří. Seattle je v tabulce Pacifické divize třetí za Vegas a Los Angeles. Poslední dva zápasy tým prohrál. Vzhledem k boji o play-off se v tomto zápase hraje o velmi důležité body.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Seattle Krakena Dallas Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.