NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Seattle Kraken : Edmonton - 18. března 2023   21:00

Ukončeno
Seattle Kraken
Seattle Kraken
06:34' Schwartz (Dunn, Beniers) • 24:07' Eberle (McCann, A. Larsson) • 34:23' Bjorkstrand (Gourde, Oleksiak) • 59:13' Tolvanen (Geekie, Oleksiak)
4:6
(1:2, 2:2, 1:2)
Edmonton
Edmonton
01:35' E. Kane  (Hyman, Nurse) • 16:36' Yamamoto  (Nugent-Hopkins, Draisaitl) • 20:44' E. Kane  (McDavid, Ekholm) • 27:28' Hyman  (McDavid, Ekholm) • 50:20' E. Kane  (Draisaitl, Kulak) • 56:10' McDavid  (Ekholm, Draisaitl)
Seattle Kraken
Sestavy:
Grubauer (27. Mar. Jones) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Soucy, Schultz – McCann, Beniers, Eberle – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – Schwartz, Wennberg, Hayden – Donato, Geekie, B. Tanev.
Edmonton
Sestavy:
S. Skinner (Campbell) – Nurse, Ceci, Ekholm, Bouchard, Kulak, Desharnais, Broberg – E. Kane, McDavid, Yamamoto – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Foegele – Kostin, Bjugstad, Janmark – Shore, Ryan, Hyman.
Přenos se aktualizuje automaticky

Seattle Kraken ještě zabojoval bez brankáře, ale na velkou ztrátu už neměli potřebný čas zareagovat. Edmonton si dvěma trefami ve třetí části vytvořil velmi pohodlný náskok 3:6, který až v poslední minutě dokázal ztenčit Eeli Tolvanen.

Hrdinou utkání krom zasahujícího Skinnera je samozřejmě také autor hattricku Evander Kane, který dokázal proměnit všechny své tři střelecké pokusy.
Statistika
Střely na bránu: 37 – 23 | Přesilová hra: 0/2 – 1/3 | Trestné minuty: 13 – 11

Kdo se postavil do brankoviště?
Philipp Grubauer (SEA) – 7 zákroků, 3 OG, úspěšnost 70,0 %, odchytal 26:30
Martin Jones (SEA) – 10 zákroků, 3 OG, úspěšnost 76,9 %, odchytal 32:46
Stuart Skinner (EDM) – 33 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,2 %, odchytal 00:00

Tři hvězdy utkání
1. Evander Kane (EDM) 3+0
2. Connor McDavid (EDM) 1+2
3. Jaden Schwartz (SEA) 1+0
Konec zápasu.
59:30'
Domácí to zkouší bez brankáře.
Oddechový čas pro tým Seattle Kraken.
59:13'
Seattle právě vstřelil branku!
V poslední minutě domácí celek ještě snižuje, ale obávám se, že vedení Edmontonu je už nedosažitelné. Geekie před zajetím za branku přistrčil puk do předbrankového prostoru, kde zakončil v pokleku k levé tyči EELI TOLVANEN. Brankář Skinner nic neviděl přes soupeřící dvojici před ním a na koncovku nestihl zareagovat. Asistence: Morgan Geekie a Jamie Oleksiak.
56:10'
Edmonton právě vstřelil branku!
Přesilovou hru hosté využívají a v závěru upevňují své vedení. CONNOR MCDAVID předvedl skvělou práci krytí kotouč a po chvilkovém uvolnění dokázal dostat puk k levé tyči, kde Jones na poslední chvíli jakoby nadzvedl svůj beton, pod kterým puk zapadl do branky. Asistence: Mattias Ekholm a Leon Draisaitl.
55:12'
Nugent-Hopkins podobně jako při své brance byl postavený na hranici brankoviště, kde se snažil sklepnout puk opět mezi Jonesovy betony.
54:50'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Jamie Oleksiak – 2 min., hákování.
Oba borci si z trestných lavic vyměňují pohrdavé pohledy.
53:25'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Jared McCann – 2 min., sekání.

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Vincent Desharnais – 2 min., sekání.
52:56'
Janmark se vytáhl proti Schultzovi a zblokoval jeho střelecký pokus.
51:23'
Podobně jako Eberle to zkusil na druhé straně kluziště Hyman, ale i on branku přestřelil.
50:39'
Eberle ze spodní části pravého kruhu míjí branku a hra se přesouvá do středu hřiště.
50:37'
Bekhend Donata měl gólové parametry, ale Skinner sebejistě zasáhla a přerušuje hru.
50:20'
Edmonton právě vstřelil branku!
Čepice padají na ledovou plochu! EVANDER KANE totiž dokazuje jak skvělý je střelec a jeho služby v Edmontonu budou více než cenné. Po diagonální rozehrávce na střed hřiště vedl Kane kotouč na střed levého kruhu, odkud podobně jako při první brance prostřelil Jonese na zadní tyč. Asistence: Leon Draisaitl a Brett Kulak.
49:55'
Sraženou střelu ukrývá Skinner pod lapačkou. Z Janmarkova trestu zbývá posledních pár vteřin.
49:14'
Domácí dali přednost delší kombinaci, která nakonec vyústila v obrovský tlak do branky. Wennberg dostal průnikovou přihrávku na hranici brankoviště, kde se snažil uklidit puk mezi betony Skinnera. Ten už se musel roztáhnout po brankovišti, kam si během vteřin sjelo asi osm hráčů, ne-li více.
48:12'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Mattias Janmark – 2 min., hákování.
47:03'
Donato odpykávající trest za příliš mnoho hráčů je zpět ve hře.
46:19'
Nurseho dělovka zapadlo přímo do lapačky Jonese.
45:10'
Po vhazování přišla rychlá střela, kterou se Draisaitl před brankou snažil bekhendem protečovat za brankovou čáru.
45:03'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
TH – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Ryan Donato.
43:14'
Seattle je v úvodu třetí části jasně aktivnějším týmem. Edmonton je zahnán do defenzivy.
42:49'
Útočící Larsson se pokusil obhodit a projít přes bránícího hráče, který ho ale dobře vybruslil.
40:51'
Nahození ze střední třetiny vyslané Dunnem kryje Skinner.
40:01'
Začala třetí třetina.
Vyrovnaná třetina je u konce a Seattle dokázal dotáhnout nevyhovující průběh a je těsně v kontaktu. Uvidíme, co nám poslední dvacetiminutovka nabídne.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
38:57'
Po delší době musel zasahovat také Jones, když se osou hřiště dostal do nebezpečné pozice mezikruží Draisaitl.
37:49'
Tlak Krakenu stále pokračuje. Po Bjokstrandově příležitosti pálil ze spodní části pravého kruhu Gourde, ale to už byl příliš ostrý úhel a Skinner si pravou tyč pohlídal.
37:04'
Nahození se odrazilo k pravé tyči, kde se přes bránícího hráče snažil prosadit Eberle.
36:51'
Z levého kruhu mířil na bližší tyč Soucy, ale Skinner nátlaku Seattlu zatím odolává.
36:07'
Skinner zasahuje proti Borgenově střele od modré. Před brankou se domácí snažili dorážet, ale kotouč skončil až v rohu kluziště.
34:23'
Seattle právě vstřelil branku!
Po ztrátě puku přešli domácí do protiakce, kterou zakončil úspěšnou střelou z pravého kruhu OLIVER BJORKSTRAND. Asistence: Yanni Gourde a Jamie Oleksiak.
32:15'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
John Hayden – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Klim Kostin – 5 min., bitka.
32:15'
Máme tady rvačku mezi Haydenem a Kostinem. Spíše než rvačka to vypadalo jako velký kolotoč, do kterého se zaklínění borci dostali. Hayden navíc odchází do kabin a zdá se, že si při pádu pohmoždil nohu.
31:43'
U nahození domácích byl první Desharnais, ale i přesto napadající Tolvanen znepříjemňoval rozehrávku a donutil soupeře na zakázané uvolnění.
30:53'
Domácí zachytili puk už za modrou čarou a je odpískán ofsajd. Draisatil po přerušení obdaroval Taneva krosčekem do beder.
29:04'
Larssonovu střelu od modré vyrazil Skinner ramenem přímo mezi kruhy, odkud bleskově zakončoval Schwartz, ale i jeho střelu Skinneru dokázal zneškodnit.
27:28'
Edmonton právě vstřelil branku!
Přihrávku McDavida na levé křídlo domácí zachytili, ale v jejich smůlu zpět ke kapitánu Oilers, který si všiml najíždějícího ZACHA HYMANA. Ten po přiklepnutí puku vyslal přesný projektil do levého růžku. Asistence: Connor McDavid a Mattias Ekholm.
26:30'
Střídání v týmu Seattle Kraken:
ze hřiště odchází Philipp Grubauer, přichází Martin Jones.
25:11'
Povzbuzený Seattle jde okamžitě do útoku. Schwartz to zkoušel z levého kruhu, ale bránícího hráče před sebou neprostřelil.
24:07'
Seattle právě vstřelil branku!
Domácí jsou opět v kontaktu. JORDAN EBERLE se vymanil z osobního souboje a nakonec se mu otevřel velký prostor. Svižnou ránu zápěstím poslal mezi betony Skinnera, kterému se puk podařilo přibrzdit, ale i přesto doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Jared McCann a Adam Larsson.
23:08'
Desharnaisovo nahození od modré srazil brankář domácích před sebe, kde se snažilo dorážet několik hráčů. Puk nakonec projel kolem pravé tyče.
22:27'
Ceci dalekonosnou přihrávkou na modrou našel Janmarka, který dopravil puk do útočné třetiny. Po kratším souboji za brankou Seattlu se puk odrazil ke Grubauerovi, který hru přerušuje.
20:44'
Edmonton právě vstřelil branku!
Velmi rychlý nástup Oilers do druhé části. Hosté se usadili v útočném pásmu a po křižné přihrávce skrz mezikruží trefil EVANDER KANE z pravého kruhu kus odkryté branky, kam se Grubauer nestihl přemístit. Asistence: Connor McDavid a Mattias Ekholm.
20:01'
Začala druhá třetina.
V první třetině jsme mohli vidět hned tři branky. Zkraje utkání se prosadil Kane po přesné střele z levého kruhu. Brzy přišla po ubráněném oslabení vyrovnávací branky Dunna z prostoru mezikruží. Poslední slovo měli ale Oilers, když Yamamoto sklepl puk z předbrankového prostoru mezi betony Grubauera.
20:00'
První třetina skončila.
19:28'
McDavid vystartoval z levého kruhu blíže k tyčce a rukama se snažil rozpohybovat Grubauera, který zůstal přibitý jako socha.
19:16'
Po přihrávce na levý kruh pálil přízemní střelou Kulak. Grubauer si nebyl zákrokem vůbec jistý a puk pouze vyrazil před sebe, čímž umožnil dorážku Yamamoty.
17:04'
Eberle kopíroval pohyb Kane a jeho pokus z osy hřiště dokázal zastavit.
16:36'
Edmonton právě vstřelil branku!
Aktivní hra v útočném pásmu je odměněna brankou. Draisaitl ustál sobouj a přistrčil puk na Nugent-Hopkinse, který střílenou přihrávkou před brankou našel přesně položenou čepel KAILERA YAMAMOTY, který sklepl puk mezi betony Grubauera. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Leon Draisaitl.
15:20'
Přečíslení dva na jednoho měl zakončovat po přihrávce z pravého kruhu Tolvanen, ale střela mu vůbec nesedla.
13:32'
Bouchardovu laxní rozehrávku zachytil napadající Eberle, který na nic nečekal a namířil si to do branky soupeře.
12:25'
Tentokrát nabral rychlost Kulak, který těsně před modrou prodloužil hru na Draisaitla. Ten měl v úmysl střelou nahodit puk do brankového prostoru, ale domácí ho rychle zablokovali.
11:58'
Janmark se z obranné třetiny pokusil o rozehrávku na osu hřiště, ale domácí hru rychle vrátili zpět před branku Oilers.
10:38'
Po střele z levé strany vyrazil Skinner puk před sebe, kde jej Beniers sklepl před pravou tyč. Letící kotouč ale Eberle nedokázal zpracovat a odkrytá branka se mu pomalu a jistě zavřela.
07:27'
Nyní brankář Edmontonu kryje střelu Schwartze z levé strany modré čáry a nedovolil nikomu dorážet.
06:59'
Hayden ze středního pásma nastřelil puk do středu branky, ale Skinner dával pozor na probíhající hru.
06:34'
Seattle právě vstřelil branku!
Po ubráněném oslabení domácí srovnávají. Beniers přistrčil puk zadovkou mezi kruhy na VINCE DUNN, jehož střela se nejspíše svezla po hokejka bránícího hráče a puk zapadl přímo pod horní tyč. Asistence: Vince Dunn a Matthew Beniers.
05:22'
Hosté zatím pouze kombinují bez žádné střely. Chvíli nato to zkusil z pravého kruhu McDavid, ale nastřelil pouze blokujícího Oleksiaka.
04:11'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Justin Schultz – 2 min., podrážení.
04:11'
Vracející se Janmark z trestné se ihned zapojil do hry a vykoledoval si faul pro svůj tým.
03:14'
Když to nejde z dálky, co to zkusit z blízka. Schwartz po objetí branky zkoušel procedit puk u levé tyče.
03:06'
Po vyhraném vhazování pálil z obdobné pozice Gourde, ale ani on nedokázal najít mezeru, kterou by dostal puk za Skinnerova záda.
02:52'
A nyní už Skinner nepustil kotouč ze své výstroje. Ránu Dunna ze středu modré skryl ve své náruči.
02:30'
McCann pálil z levého kruhu ale Skinner vyráží za pomoci Ceciho, jenž ubránil dorážejícího Wennberga.
01:58'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Mattias Janmark – 2 min., držení.
01:35'
Edmonton právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení po rychle založené protiakci. Po křižné přihrávce Hymana z pravého křídla prostřelil Grubauera z levého kruhu EVANDER KANE. Asistence: Zach Hyman a Darnell Nurse.
01:06'
Eberle se zpoza branky našel přihrávat na levé křídlo, ale se spoluhráči si příliš neporozuměl.
00:53'
Rozehrávku na středu hřiště zachytil Schwartz, který se snažil posunout po přechodu modré na pravém křídle Taneva.
00:22'
Pomalejší puk mířící na branku ukryl Grubauer pod lapačku a hru raději přerušuje.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Soucy, Schultz – McCann, Beniers, Eberle – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – Schwartz, Wennberg, Hayden – Donato, Geekie, B. Tanev.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Nurse, Ceci, Ekholm, Bouchard, Kulak, Desharnais, Broberg – E. Kane, McDavid, Yamamoto – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Foegele – Kostin, Bjugstad, Janmark – Shore, Ryan.
Vítám Vás u hokejové NHL.

Souboj o střed tabulky pokračuje. Třetí až sedmé místo od sebe dělí pouhé čtyři body!

Šestý Edmonton má 84 bodů a v posledních pěti zápasech dokázal čtyřikrát zvítězit. Jediné zaváhání přišlo na ledě Toronta, které v gólově bohatém zápase zvítězilo 4:7.

Na druhé straně stojí sedmý Seattle s 83 body. Krakeni v posledních pěti zápasech zaznamenali tři porážky v řadě, které zastavili vítězstvím nad Hertlovým San Jose 2:1p.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud