NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Seattle Kraken : Nashville - 9. listopadu 2022   04:00

Seattle Kraken
00:38' Eberle (Burakovsky, Bjorkstrand) • 07:29' Borgen (Burakovsky, Geekie) • 15:16' Burakovsky (Wennberg) • 16:25' Eberle  • 58:49' B. Tanev (Gourde)
Nashville
Saros (17. Lankinen) – Gross, Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Lauzon, McDonagh – Duchene, Granlund (A), F. Forsberg – Sanford, R. Johansen, Niederreiter – Jeannot, Sissons, Trenin – McCarron, Jankowski, Co. Smith.

3. Will Borgen (SEA) – 1+0
Seattle začal svou sérii šesti domácích zápasů za sebou skvěle a vyhrál popáté v řadě. Kraken si bez problému poradil s Nashvillem a obrovskou zásluhu na tom mají dvougólový Jordan Eberle a André Burakovsky, který na úvodní dva góly zápasu přihrál a poté sám skóroval. Jediný čestný úspěch hostí obstaral Filip Forsberg. Konečný výsledek jednoznačného utkání v Climate Pledge. Seattle Kraken 5 Nashville Predators 1.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:49'
Seattle právě vstřelil branku! BRANDON TANEV vystihl rozehrávku Preds, hodil si puk o mantinel do jízdy a po přebruslení Filipa Forsberga, který ho navíc ještě podrazil, dovezl puk do prázdné brány! Je hotovo. Asistence: Yanni Gourde.
58:13'
Roman Josi práskl do puku na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Martin Jones byl ovšem na přední tyči připraven a puk sevřel v náručí. Další přerušení hry.
57:59'
Domácí hokejisté vyhodili puk z obranného pásma a málem se prosadili, kotouč ale minul levou tyč a pískalo se zakázané uvolnění. Buly před Martinem Jonesem.
57:26'
Predators se ocitli v postavení mimo hru a po přerušení následuje poslední krátká reklamní přestávka. Stav 4:1.
57:02'
Seattle vyhodil puk podél střídaček na zakázané uvolnění v momentě, kdy do konce zbývají necelé tři minuty. Kevin Lankinen je venku!
55:50'
Karson Kuhlman se dostal ke střele v mezikruží, jeho pokus ale minul pravou tyč brány. Hodně dlouho se hraje bez přerušení a Kraken stále vede o tři góly.
53:24'
Daniel Sprong měl na pravém křídle otevřený prostor a pěknou střelou zápěstím otřel puk o vzdálenější levou tyč! Málem pátý gól domácích.
51:17'
Vyloučený Matt Duchene se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a ihned mohl skórovat, jenže jeho pokus z mezikruží minul pravý horní roh brány.
49:58'
Predators mohli skórovat po střele z pravého kruhu v oslabení, jenže domácí zachránila tyč, která krátce na to zazněla i na opačné straně!
49:05'
Matt Duchene dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Kraken bude hrát přesilovku. Krátký komerční brejk.
48:31'
Jaden Schwartz se ocital na vzdálenější levé tyči po diagonální přihrávce z pravého křídla ve velké šanci, puk mu šel ale trochu na paty a nezakončil přesně! Kotouč velice těsně minul pravou tyč!
47:26'
Mattias Ekholm vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem a jeho pokus mířil ke vzdálenější tyči, kde puk vykopl levým betonem Martin Jones!
46:17'
Kevin Lankinen předvedl další parádní zákrok levým betonem, když vykopl ránu domácích hráčů z vrcholu levého kruhu pro vhazování!
45:37'
Zachary Sanford se ocitl před bránou Krakenu ve velké šanci, jenže jeho střela byla domácími zablokována.
44:39'
Jamie Oleksiak schytal v závěru druhé části nepříjemný hit a vypadá to, že není na domácí střídačce přítomen.
43:15'
André Burakovsky vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela byla dvakrát tečována, přesto Kevin Lankinen skvěle zasáhl levým betonem!
43:00'
Nashville nikdy v historii organizace nedokázal otočit vývoj utkání, ve kterém prohrával o čtyři góly a ani dnes to zatím nevypadá na výjimku.
42:36'
Zachary Sanford na levém křídle nemohl pokračovat v útočném snažení, protože se ocitl v postavení mimo hru. Následovalo vhazování ve středním pásmu.
41:48'
Matt Duchene mohl snížit na rozdíl dvou gólů, když se v levém kruhu ocitl nikým neatakován, jenže jeho střela zápěstím skončila nad bližším horním rohem brány.
40:28'
Jakov Trenin vystřelil na levém křídle z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Martin Jones byl ovšem připraven a po dobrém zákroku stále inkasoval jen jednou.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 12-19; Zablokované střely: 14-9; Vhazování: 41%-59%; Hity: 9-19; Přesilové hry: 0/0-0/2; Trestné minuty: 4-0.
Třetí třetina začne přibližně v 6:08.
Kraken sundal nohu z plynu a Predators začínají být střelecky mnohem více aktivnější, bohužel se to ale zatím do skóre příliš nepromítlo. Filip Forsberg po přestávce sice snížil, jenže hosté stále prohrávají o tři góly. Skóre po druhé třetině dnešního utkání v Climate Pledge Areně. Seattle Kraken 4 Nashville Predators 1.
40:00'
39:20'
Mattias Ekholm se pomazlil na levém křídle s pukem a z ostrého úhlu ho chtěl nahodit na vzdálenější pravou tyč, Martin Jones to ale skvěle přečetl a přerušil hru.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:14'
Carson Soucy vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela se snášela nebezpečně před bránu, kde ji jeden z hráčů Nashvillu vkleče obětavě zablokoval. Stav 4:1.
37:11'
Morgan Geekie byl zřejmě hráčem, který zakončoval na domácí straně na bodu pravého kruhu pro vhazování, Kevin Lankinen ale puk hokejkou odpálil mimo bránu.
36:21'
Vince Dunn se opřel na opačné straně ledové plochy do odraženého puku, jeho rána z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale byla zablokována Mikaelem Granlundem.
35:52'
Roman Josi si dobře pokryl puk v pravém kruhu pro vhazování tělem a snažil se zakončit bekhendem, jenže byl nepříjemně tísněn a domácí bránu neohrozil.
35:46'
Další nahození Predators od modré čáry skončilo v ochranné síti a následuje krátká komerční přestávka. Nashville se zapsal na listinu a prohrává o tři góly.
35:32'
Nino Niederreiter vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela, která letěla přibližně dvacet čísel nad ledem, minula přední levou tyč brány.
34:36'
Ryan Johansen dobře mířil střelou z pravého kruhu pro vhazování ke vzdálenější levé tyči, Martin Jones byl ale ve střehu a dobře zasáhl svým pravým betonem.
33:26'
Morgan Geekie byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Predators mají další příležitost snížit stav zápasu.
31:59'
Dante Fabbro vypálil na pravém křídle a připravený Martin Jones ukryl puk v náručí. Následuje komerční přestávka. Nashville snížil, ale stále prohrává o tři.
30:25'
Nashville právě vstřelil branku! FILIP FORSBERG vystihl v blízkosti střídaček rozehrávku Krakenu a samostatný únik poté zakončil střelou pod pravým teploměrem Martina Jonese! Alespoň čestný úspěch. Sníženo na 4:1. Bez asistence.
29:38'
Roman Josi zatancoval s pukem na modré čáře a Colton Sissons vypálil na vrcholu levého kruhu, jeho střela zápěstím ale byla na přední tyči brány zablokována.
28:34'
Vince Dunn vypálil na levém křídle od modré čáry a Kevin Lankinen si připsal snadný zákrok, protože měl čistý výhled a puk ukryl v náručí. Hra byla přerušena.
26:25'
Predators sice hrají aktivně a poměrně často střílejí, jenže se jim vůbec nedaří prosadit. Jejich poslední akci zastavilo postavení mimo. Komerční přestávka.
25:16'
Justin Schultz zkusil na pravém křídle vypálit od modré čáry, v mezikruží ovšem došlo k teči, po které puk skončil v ochranné síti a hra byla přerušena – 4:0.
24:58'
Kraken vyrazil do útoku a Yanni Gourde mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže se ocitl v příliš velké blízkosti brány a Kevin Lankinen ucpal veškerý volný prostor.
21:43'
Filip Forsberg mohl snížit, když se ocitl sám před bránou a chtěl puk zasunout k pravé tyči, Martin Jones ale výborně zasáhl svým levým betonem!
20:52'
Kevin Lankinen předvedl spektakulární zákrok proti střele z pravého kruhu a Oliver Bjorkstrand mohl skórovat u levé tyče do prázdné brány, jenže jeden z obránců Predators se mu vrhl pod nohy a zabránil jistému gólu! Mark Jankowski!
20:21'
Yanni Gourde číhal před bránou a málem se mu podařilo tečovat nahození z pravého křídla a ostrého úhlu ke vzdálenější tyči, puk ale skončil těsně mimo.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-8; Zablokované střely: 9-3; Vhazování: 47%-53%; Hity: 3-11; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 5:16.
Seattle pokračuje ve fantastické formě a na domácím ledě drtí Nashville. Obrovský podíl na tom zatím mají dvougólový Jordan Eberle a André Burakovsky, který vstřelil gól a na dalších dvou se podílel asistencí. Trefil se také obránce Will Borgen. Skóre po první třetině zápasu. Seattle Kraken 4 Nashville Predators 0.
20:00'
19:55'
Daniel Sprong vystřelil v rychlosti na vrcholu levého kruhu, střídající Kevin Lankinen měl ale čistý výhled a puk zachytil. Necelých pět sekund do konce první části.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:58'
Oliver Bjorkstrand nebezpečně vypálil na vrcholu mezikruží a Kevin Lankinen si zřejmě připsal první zákrok, puk každopádně minul levý horní roh brány.
17:01'
Nashville vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Martin Jones toho příliš neviděl, bývalý brankář San Jose šel ale rychle do kolen a kotouč zachytil.
16:43'
Hra byla přerušena a po dvou slepených gólech Krakenu následuje krátká komerční přestávka. Nashville je zralý na ručník, když inkasoval rychle čtyři góly. Je to 4:0.
16:25'
Střídání v týmu Nashville Predators:
ze hřiště odchází Juuse Saros, přichází Kevin Lankinen.
16:25'
Seattle právě vstřelil branku! JORDAN EBERLE zachytil další špatnou rozehrávku Nashvillu a parádní střelou z mezikruží vymetl přesně pravý horní roh brány! Juuse Saros máchl lapačkou naprázdno a v dnešním utkání končí. Debakl pokračuje. Domácí vedou 4:0. Bez asistence.
15:16'
Seattle právě vstřelil branku! Aktivní Alexander Wennberg zachytil na pravém křídle velice špatnou rozehrávku Predators a poté poslal puk před bránu, kde si ho ANDRÉ BURAKOVSKY potáhl k levé tyči a kolem ležícího brankáře ho zasunul z ostrého úhlu do odkryté sítě! Už je to o tři góly – 3:0! Asistence: Alexander Wennberg.
14:49'
Filip Forsberg je nejčastějším střelcem svého týmu a nyní se to snažil potvrdit, jeho střela z pravého kruhu ale skončila v lapačce připraveného Martina Jonese.
14:30'
Hokejisté Krakenu jako by přestali hrát a osvobodili se pouze za cenu zakázaného uvolnění. Roman Josi poté vypálil z levého kruhu do náruče Martina Jonese, po jehož zákroku následuje krátká reklamní přestávka.
13:57'
Jérémy Lauzon vypálil na pravém křídle od modré čáry a na přední tyči došlo k drobné teči, Martin Jones byl ovšem ve střehu a puk vyrazil do rohu ledové plochy.
12:58'
Mikael Granlund skončil v levém kruhu pro vhazování na ledě, o faul se ovšem nejednalo a zpoza vlastní brány vzápětí mohl rozehrávat domácí obránce Vince Dunn.
11:58'
Nashville odvedl skvělou práci v levém i pravém rohu útočného pásma a Nino Niederreiter se otáčel s pukem před bránou, do zakončení se ovšem nedostal.
10:08'
Během první přesilové hry Nashvillu se ani jednou hra nepřerušovala a hosté měli několik střel, zejména první z levého kruhu byla nebezpečná, jenže zamířila mimo.
08:08'
Oliver Bjorkstrand byl vyloučen na dvě minuty za držení a Preds si zahrají po komerční přestávce přesilovku.
07:29'
Seattle právě vstřelil branku! Juuse Saros sice předvedl spektakulární zákrok pravým betonem proti střele Krakenu v blízkosti levé tyče, jenže hra pokračovala a WILL BORGEN vymetl skvělou střelou z vrcholu mezikruží levý horní roh brány! Asistence: André Burakovsky a Morgan Geekie.
06:48'
Predators si vytvořili obrovský tlak a trojice střel byla velmi nebezpečná, Martin Jones ale vyrazil střelu z pravého kruhu vyrážečkou a věděl si i s pokusem z levého kruhu.
05:18'
Jordan Eberle málem poslal Kraken do vedení o dva, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování ale skončila na brankové konstrukci! Málem!
04:35'
Oliver Bjorkstrand mohl skórovat z bodu pravého kruhu, jenže bránu Predators přestřelil a na opačné straně zmrazil volný puk Martin Jones pod lapačkou.
04:00'
Alexander Wennberg skvěle zabojoval v levém rohu útočného pásma a André Burakovsky se otáčel s pukem na vrcholu mezikruží, Preds ho ale odzbrojili.
02:39'
Predators se snažili odpovědět střelami od modrých čar, jenže Seattle velice dobře blokuje veškeré pokusy hostí. Nahození Ryana McDonagha končí v ochranné síti.
00:38'
Seattle právě vstřelil branku! JORDAN EBERLE napřáhl před vrcholem pravého kruhu k prudké ráně s příklepem, která nad lapačkou finského brankáře zamířila k přední pravé tyči! První střela Krakenu na bránu a je to 1:0! Asistence: André Burakovsky a Oliver Bjorkstrand.
00:11'
Alexander Wennberg se dostal po jedenácti sekundách k první střele a jeho pokus z vrcholu levého kruhu pro vhazování byl přizvednut do ochranné sítě.
00:01'
Vypadá to, že kvůli televizním právům v USA začne dnešní utkání mezi Seattlem a Nashvillem ihned po skončení zápasu, v němž Tampa Bay hostí Edmonton.

Seattle Kraken: Mar. Jones (Daccord) – Larsson (A), Dunn, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – Bjorkstrand, Wennberg, Burakovsky – B. Tanev, Gourde, Kuhlman – Eberle (A), Beniers, Schwartz – Donato, Geekie, Sprong.
Trenér: Dave Hakstol

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Gross, Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Lauzon, McDonagh – Duchene, Granlund (A), F. Forsberg – Sanford, R. Johansen, Niederreiter – Jeannot, Sissons, Trenin – McCarron, Jankowski, Co. Smith.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Furman South, Corey Syvret. Čároví: James Tobias, Mitch Hunt.
Nashville Predators

Nashville se po dvou porážkách za sebou zvedl a po výhrách nad Calgary a Vancouverem bude usilovat o třetí vítězství za sebou. Podle internetových stránek HockeyViz.com jde na brankáře Nashvillu abnormální počet střel z pravé strany, takže Seattle má větší šanci skórovat z levého křídla, jelikož s tím brankáři tolik nepočítají a nejsou na to zvyklí. V týmu Predators není žádný jiný hráč, který by střílel více častěji než Filip Forsberg, jehož průměr střel na 60 minut činí 19,76.

Kraken má velice dobrou hru v oslabení, naopak mu ale příliš nejdou přesilové hry. Seattle má čtvrtou nejhorší početní výhodu v lize a má na čem pracovat. Domácí hokejisté využili během posledních čtyř zápasů 2 z 11 přesilových her a nyní navíc budou čelit sedmé nejlepší hře v početní nevýhodě. Seattle ale vyhrál všechny tři venkovní zápasy, když po domácí výhře proti Penguins postupně uspěl na ledě Calgary, Minnesoty a naposledy Pittsburghu. Celkem tedy vyhrál čtyři utkání za sebou.
Seattle prožil velice úspěšný venkovní trip a nyní se vrací zpět do Climate Pledge Areny, kde ve středu ráno odstartuje proti Nashvillu sérii šesti domácích zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.