NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Nashville - 20. ledna 2023   02:00

St. Louis
St. Louis
20:11' B. Schenn (Faulk, Mikkola) • 28:30' Saad (T. Pitlick, Tucker) • 35:34' Kyrou (Thomas, Bučněvič) • 41:03' Thomas (Saad, Rosén) • 42:01' Toropčenko (T. Pitlick, N. Walker)
5:2
(0:0, 3:1, 2:1)
Nashville
Nashville
22:36' Sissons  (Co. Smith) • 57:52' Ekholm  (A. Carrier, Novak)
St. Louis
Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Mikkola, Faulk, Tucker, Rosén – Saad, Thomas (A), Kyrou – Neighbours, Bučněvič, B. Schenn (A) – Acciari, Barbašev, Leivo – Toropčenko, T. Pitlick, N. Walker.
Luxmore, Rooney – Gawryletz, Deschamps
Enterprise Center, St. Louis
18096 diváků
Nashville
Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi (C), Ekholm (A), A. Carrier, Lauzon, Fabbro – Glass, F. Forsberg, Duchene – R. Johansen, Niederreiter, Granlund (A) – Sissons, Co. Smith, Pärssinen – Jeannot, Trenin, Novak.

3. Tyler Tucker (STL) 0+1
Hokejisté St. Louis dokázali na domácím ledě porazit Nashville 5:2, když o svém vítězství prakticky rozhodli ve druhé třetině a na začátku třetiny třetí. Domácí se dostali postupně od stavu 1:1 až do vedení 5:1 a svůj náskok dokázali hájit až do samého konce střetnutí. Pouze v 58. minutě kosmeticky upravil skóre utkání při hře čtyři na čtyři hostujícího Mattias Ekholm.
59:20'
58:42'
Domácí ale byli v útočném pásmu sotva pět sekund, než Nashville vyhodil přes všechny čáry.
58:16'
Začíná zkrácená přesilovka St. Louis.
57:52'
Nashville právě vstřelil branku!
Zcela sám se před brankou Blues zjevil MATTIAS EKHOLM, který dostal přihrávku od modré čáry, udělal kličku do bekhendu a přehodil ležícího brankáře Binningtona, který už šel do rozkleku. Asistence: Alexandre Carrier, Tommy Novak.
57:29'
Tucker srazil střelu hostujícího týmu až do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude po pravici Binningtona.
57:20'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Filip Forsberg – 2 min., vysoká hůl.
57:11'
Parssinen při střele z levého kruhu zlomil hokejku a jeho projektil tak zamířil pouze na zadní hrazení.
56:38'
Blues dvakrát v rychlém sledu vyhodili kotouč přes všechny čáry.
56:16'
Komerční pauza.
56:16'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Colton Parayko – 2 min., podrážení.
55:30'
St. Louis má utkání pod kontrolou. To naznačuje i statistika střel, ve které domácí vedou už 33-24.
54:35'
Josi se, jako správný kapitán, snaží trochu nabudit své spoluhráče. Střelecky se mu ale nedaří. Nedokáže najít recept na Binningtona, případně se trefuje jen do zadního mantinelu.
52:53'
Acciariho střela neprošla přes bránícího Carriera. Hra plynule pokračuje dál.
52:44'
Oba týmy jsou v plném počtu.
51:49'
Přesto se Nashville dostal do obrovské šance. Napřed čelil střele z mezikruží, kterou vyrazil před sebe a pak na něj přilétla rána zpoza kruhů. Tu zastavil v hodně krokolomné pozici, kdy skončil na zádech s nohama nahoře. Josiho ránu ovšem do své sítě nepropustil.
51:25'
Hosté se pokusili jít ve dvou proti dvěma do útočného pásma, ale akci zbrzdil dobrý obranný zákrok domácích.
50:44'
Justin Faulk – 2 min., nedovolené bránění.
50:36'
50:36'
Dante Fabbro – 2 min., držení hole.
50:13'
Čtvrtá formace Blues nyní odvádí výborně svou práci. Drží puk v útočném pásmu a nepouští soupeře k ničemu.
49:37'
Vhazuje se ve středovém kruhu.
49:15'
St. Louis výborně brání své obranné pásmo. Soupeři nedává ani metr svého území zadarmo a pomalu se dostává do fáze, kdy obrat ve skóre nebude reálný.
48:21'
Pokud chce Nashville zkusit zázračně obrátit vývoj skóre, nutně se potřebuje okamžitě střelecky prosadit. Jenže hostům se nedaří najít recept na obranu soupeře.
47:35'
Tempo hry se po krátké přestávce trochu zklidnilo. Oba týmy se nyní tolik nehoní s pukem po celé délce kluziště.
46:43'
Po přerušení hry se do pěstního souboje dostali domácí Tucker a hostující Smith. Po krátké šarvátce skončili oba na ledě a nyní si pět minut odpočinou na trestných lavicích. Komerční pauza.
46:14'
45:31'
45:04'
McDonagh se prodral mezi kruhy a vypálil na Binningtona, který těžkým zákrokem podržel svůj tým.
44:14'
Nino Niederreiter – 2 min., hákování.
44:14'
Domácí se dostali v oslabení do útoku! Bučněvič na útočné modré dokázal obejít soupeřova obránce a přihrát před brankoviště na Acciariho, který byl faulován a do čtyř půjde také Nashville.
43:31'
Brayden Schenn – 2 min., hákování.
43:16'
Josi střílel od modré čáry, Binnington zapisuje svůj devatenáctý zákrok v utkání.
42:30'
Blues, kteří měli prakticky dokonalý vstup do třetí třetiny, pokračují ve svém aktivním hokeji. Nehodlají nechat soupeře vykřesat jakoukoliv naději nějakým rychlým gólem.
42:01'
St. Louis právě vstřelilo branku!
A další úder ze strany domácích! Akce tentokrát začala za brankou St. Louis a na jejím konci Walker našel před brankou rozjetého Pitlicka, který ještě posunul puk na ALEXEJE TOROPČENKA, jenž překonal už pořádně frustrovaného Sarose, jenž kapituluje popáté v utkání. Asistence: Tyler Pitlick, Nathan Walker.
41:03'
Naopak další střela domácích se už ujala! Rosen pálil od modré čáry, už tečovanou střelu před brankovištěm znovu tečoval ROBERT THOMAS a Saros byl bez šance! Asistence: Brandon Saad, Calle Rosen.
40:30'
Bučněvič byl vedle branky Nashvillu, přesto se pokusil vystřelit na Sarose, který byl nalepen u své tyče. Neprosadil se.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:52.
St. Louis zvládlo druhou třetinu zápasu s Nashvillem lépe a do kabin odchází za stavu 3:1. Domácí skóre otevřeli už po jedenácti sekundách a přestože ve 23. minutě hosté vyrovnali díky gólu Sissonse, v dalším průběhu druhé třetiny se prosazovali už jen domácí. Po trefách Saada a Kyroua je St. Louis už hodně blízko k vítězství v tomto dramatickém střetnutí.
40:00'
39:50'
Acciari musel odpalovat kotouč z prostoru před brankovištěm. Binnington byl u pravé tyče a nedokázal by čelit dorážce, která k jeho štěstí nepřišla.
39:05'
O poznání nebezpečnější byla útočná zteč domácích. Saros si ovšem s tímto problémem poradil a podržel svůj tým.
38:32'
Nakonec Binnington musel zasahovat proti střele Fabbra z pravého kruhu, puk za svá záda nepropustil.
38:20'
Predators jsou usazeni v útočném pásmu, marně ale hledají dobrou střeleckou pozici, kterou by ohrozili Binningtona.
37:25'
Blues vedou na střely 24-18. Mnohem podstatnější ale je, že díky svému výkonu ve druhé třetině vedou 3:1 na góly.
36:45'
Faulkovi na modré čáře při pokusu o střelu sjel kotouč po čepeli. Tím se dal prostor Nashvillu k protiútoku, jenže hosté toho nevyužili.
35:45'
35:34'
JORDAN KYROU využívá přesilovou hru a zvyšuje vedení St. Louis na 3:1! Kyrou, jenž operoval podstatnou část přesilovky za brankou či v nulovém úhlu vedle klece, si povyjel před brankoviště, dostal prostor k zamíchání kotoučem a zvednul svůj bekhend kolem Sarose pod horní tyč brány Nashvillu. Asistence: Robert Thomas, Pavel Bučněvič.
35:02'
Před brankou se po krátké souhře se spoluhráčem dostal do zakončení Walker, ale klec Sarose minul.
34:40'
Nashville poslal kotouč po vyhraném buly přes všechny čáry do bezpečí.
34:31'
Mikael Granlund – 2 min., držení.
34:31'
34:20'
Bude se vylučovat na straně Nashvillu. Blues mají výhodu.
33:25'
Ale přeci se povedlo Blues dostat puk ze svého pásma a dokonce až do třetiny Nashvillu. Takže hosté mohou prostřídat.
33:18'
Kyrou je na ledě už dlouhé dvě minuty! Nyní, kvůli náporu Nashvillu, se vůbec nemůže dostat na střídačku.
32:40'
Smith si najel mezi kruhy, dostal se k odraženému kruhu a prudkou ránou z nápřahu trefil Binningtona do hrudi. Hra dál pokračuje.
31:58'
Saros měl další těžké chvíle, obě střely Blues však zvládl. Především ta od Mikkoly z pravého kruhu mu ale nadělala problémy a Saros puk vytěsnil ramenem na zadní mantinel.
30:55'
Hraje se další hodně dlouhý úsek bez přerušení. Ve druhé třetině se celkově moc nepřerušuje a hra má hodně rychlý spád.
29:58'
Blues vedou na střely 18-17. Druhá třetina je zatím o poznání ofenzivnější než ta první.
29:18'
Na druhé straně nebyl sice Sissons v dobré střelecké pozici, přesto to od pravého mantinelu zkusil.
28:46'
Blues po vstřelené brance pokračují ve snaze tlačit na své soupeře. Kyrou z pravého kruhu přinutil Sarose k dalšímu zákroku.
28:30'
BRANDON SAAD se ujal puku ve středním pásmu, dokázal obejít obránce, který se na něj hodně nepříjemně lepil, a po najetí před brankoviště šikovně poslal svůj bekhend mezi betony Sarose, který podruhé v utkání kapituluje! Asistence: Tyler Pitlick, Tyler Tucker.
28:08'
Také Pitlickova střela od modré čáry nebyla přesná a zamířila mimo tři tyče.
27:18'
Parayko od modré čáry nedokázal zamířit přesně a své nahození poslal jen za branku Nashvillu.
26:30'
Stále se hraje bez přerušení. Tempo hry ovšem trochu povadlo a tlak St. Louis byl nakonec zažehnán. Nyní se hraje převážně ve středním pásmu s neúspěšnými průniky do útočných pásem.
25:05'
Saros měl hodně horké chvilky. Hůl mu odletěla až někam do pravého kruhu, přesto dokázal vychytat nejen střelu Kyroua, ale i na následnou dorážku z prostoru před brankovištěm. Hra pokračuje.
24:58'
24:38'
Blues se zatím nedaří návrat před branku Sarose.
24:13'
Zblokovaná střela domácích od modré čáry má za následek další ztrátu útočného pásma.
23:55'
V oslabení se dokonce hosté vypravili do útoku. Binnington ale neměl se střelou od levého mantinelu větší obtíže.
23:20'
Predators se povedlo vyhodit puk ze svého pásma až na zadní hrazení za brankou soupeře.
22:58'
Juuso Pärssinen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
22:36'
A je vyrovnáno! Smith se dostal s kotoučem mimo střelecký úhel, povedlo se mu ale od levého mantinelu najít před brankou rozjetého COLTONA SISSONSE, který okamžitou střelou zápěstím překonal Binningtona. Asistence: Cole Smith.
21:19'
Domácí Rosen se napřáhl ke střele zpoza pravého kruhu, branku Nashvillu však netrefil.
20:26'
Forsberg se pokusil na druhé straně ledu odpovědět vlastním úderem, proti ale byl Binnington.
20:11'
Ideální začátek druhé třetiny! Po úvodním buly vyrazilo St. Louis do útoku, BRAYDEN SCHENN se dostal po levé straně až k levému kruhu pro vhazování. Jeho střelu následně tečoval bránící hráč Nashville a puk propadl Sarosovi mezi betony smolně až za záda. Asistence: Justin Faulk, Niko Mikkola.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:04.
Úvodní třetina zápasu mezi St. Louis a Nashvillem branku nepřinesla. Přestože Nashville dosáhl ve třetí minutě gólu, ten nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáři Binningtonovi, který po kontaktu s Lauzonem nemohl chytat proti dorážce Novaka. Predators vedou po první třetině na střely 12-10.
20:00'
19:30'
Po vyhraném buly v útočném pásmu se Josi dostal k další střele, kterou před brankovištěm protečoval Duchene. Binnington ale byl dobře postaven a puk, který změnil svůj směr, ho trefil.
19:25'
Poměrně těžká práce také pro Binningtona, který musel nadvakrát zastavit útok Nashvillu. Zvládl ale jak střelu Josiho z mezikruží, tak i jeho následnou dorážku z levé strany a přerušil hru. Komerční pauza.
19:03'
Acciari se teď před brankou Nashvillu dostal ke dvěma střelám. Obě dokázal i přes drobné problémy Saros vyrazit mimo nebezpečný prostor.
18:42'
Icing St. Louis vrací hru před Binningtona.
17:57'
Betony zasahoval i na druhé straně Binnington, který odrazil prudké zakončení z nápřahu Lauzona od modré čáry.
17:37'
Kyrou vypálil z okraje mezikruží a přinutil Sarose k zákroku betony.
17:15'
Ač se hraje ze strany na stranu, hodně se šetří se střelbou. I kvůli tomu, že se oba týmy honí za pukem nahoru dolů, tak se do střeleckých pozic dostávají hodně obtížně.
16:10'
Hra stále pokračuje. Příliš se nepřerušuje a hra má hodně plynulý průběh.
15:15'
Leivo se snažil z mezikruží vypálit k levé tyči branky Nashvillu, ale těsně míjí svůj cíl.
14:35'
Blues se již povedlo poměr střel vyrovnat na 7:7. Dá se říct, že od svého oslabení jsou o poznání lepším týmem na kluzišti.
13:52'
Saros vyrazil střelu zpoza kruhů před sebe. V nepřehledné situaci se kotouč zmocnili útočící hráči St. Louis, kteří tak setrvali v útočném pásmu.
13:24'
Bučněvič schytal úder holí do obličeje, ke své smůle to ovšem bylo od vlastního spoluhráče. Schennovi totiž přizvedl hokejku Smith a ta zasáhla Bučněviče. Díky tomu se Smith z Nashvillu vyhnul vyloučení.
12:37'
Mlčení z hlediska střel na branku ukončil až Nick Leddy z okraje levého kruhu. Saros má kotouč pod kontrolou. Komerční pauza.
12:10'
Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení, ale v tuto chvíli také zcela bez střel.
11:06'
Thomas s Kyrouem vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu. Finální přihrávka před brankovištěm Nashvillu na Thomase ovšem nebyla od Kyroua přesná a celá šance tím byla zazděna.
10:25'
Průniky do útočných pásem jsou ze strany obou týmů neúspěšné. Dochází rychle ke ztrátám puku.
09:40'
Tempo hry se trošičku zklidnilo. Nashville vede na střely 7-4. Nyní se hraje hodně s nepřesnostmi z obou stran.
08:22'
Rodící se útok Nashvillu byl zastaven kvůli postavení mimo hru.
08:04'
Kyrou je dnes hodně při chuti. St. Louis vyslalo na Sarose čtyři střely, sám Kyrou pak už svou třetí. I tentokrát ale byl z pravého kruhu vychytán.
07:45'
Komerční pauza. Kotouč je v ochranné síti za brankou Nashvillu.
07:38'
07:20'
Teď už ale na branku St. Louis doletěly projektily. Granlund střílel zpoza kruhů, Johansen dorážel.
06:32'
Josiho ránu zastavil mezi kruhy bránící Mikkola. Nashvillu se zatím nepovedlo ohrozit Binningtona.
06:15'
Predators kombinují v útočném pásmu a hledají dobrou střeleckou pozici.
05:38'
Pavel Bučněvič – 2 min., hákování.
04:55'
Tohle už bylo o poznání nebezpečnější. Přečíslení dvou proti jednomu. Znovu to byl Kyrou, kdo zakončoval po přenesení hry na pravé křídlo – Saros tentokrát zasahuje lapačkou a přerušuje hru.
04:22'
Vůbec první střela St. Louis. Kyrou se snažil prosadit a ohrozit brankáře Sárose z pravé strany. Kotouč skončil v ochranné síti.
03:35'
Smith zpoza pravého kruhu provětral betony Binningtona, který čelil už čtvrté střele.
02:45'
Predators však pokračuje v aktivním výkonu. V úvodních minutách nedovolili svým soupeřům vůbec nic, drží kotouč v drtivé většině času na hokejkách a sami ostřelují branku St. Louis.
02:03'
Nashville sice otevřel skóre, ale gól neplatí! Novak zavezl kotouč do útočného pásma po levém křídle a přihrál na střed najíždějícímu Lauzonovi. Jeho protečování sice Binnington vychytal, ale puk se odrazil zpět k Tommymu Novakovi, který ho úspěšně dorazil do sítě. Lavička Blues si však vzala challenge kvůli domnělému nedovolenému bránění brankáři. A tato challenge byla úspěšná.
01:07'
Forsberg první střelou utkání přinutil Binningtona k zákroku lapačkou. Domácí brankář úspěšně zasahuje a přerušuje hru.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko, Leddy, Mikkola, Faulk, Tucker, Rosén – Saad, Thomas, Kyrou – Neighbours, Bučněvič, B. Schenn – Acciari, Barbašev, Leivo – Toropčenko, Alexandrov, T. Pitlick.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi, Ekholm, A. Carrier, Lauzon, Fabbro – Glass, F. Forsberg, Duchene – R. Johansen, Niederreiter, Granlund – Sissons, Co. Smith, Pärssinen – Jeannot, Trenin, Novak.

Rozhodčí: Luxmore, Rooney – Gawryletz, Deschamps.
Obdobně je na tom i St. Louis, které má o jeden bod méně. Blues dokázali vyhrát druhý vzájemný zápas těchto dvou týmů 1:0 po prodloužení. St. Louis ale jinak v průběhu této sezony dost trápí horší defenziva. Se 160 inkasovanými brankami ve 45 zápasech patří spíš k podprůměru. Co je ale o poznání horší, tak že nedokážou svou děravou obranu nahrazovat nějakým elitním útokem. V bilanci skóre mají -19, tedy o devatenáct branek inkasováno více, než kolik mají gólů vstřelených. V domácím prostředí by ovšem mohlo St. Louis těžit z podpory publika a očekávaný vyrovnaný duel s Nashvillem strhnout na svou stranu.
První zápas mezi těmito celky se hrál v říjnu a Nashville vyhrál 6:2. Byl to jeden z těch zápasů, se kterými mohli být Predators nadmíru spokojení. Zas tolik jich ale v této sezoně nebylo. Dokonce mají bilanci 21 výher a 23 porážek, kvůli čemuž jsou až na desátém místě Západní konference. V posledních dvou duelech si sice připsali dvě těsné výhry, ale ke spokojenosti měli v těchto duelech daleko. Nashville si až příliš komplikoval situaci, byť byl v roli favorita. To ostatně Nashville provází po celou sezonu, jeho duely jsou často velmi těsné a ne v každém případě dokáže strhávat výhry na svou stranu. I proto je jeho pozice v tabulce tak nízko.
Noc ze čtvrtka na pátek nabídne v zámoří pořádnou várku hokeje. Jedním ze zápasů, které se v NHL uskuteční, bude souboj mezi St. Louis a Nashvillem, které čeká už třetí vzájemný zápas v této sezoně. V předchozích dvou duelech si oba týmy připsaly po jedné výhře, přičemž rozhodující bylo domácí prostředí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.