NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Anaheim - 22. února 2023   01:00

Tampa
Tampa
27:15' Paul  • 29:48' Colton (Sergačjov, Killorn) • 30:51' Cirelli (Perbix, Killorn) • 33:10' Bogosian (Maroon, Colton) • 41:06' Point (Kučerov, Hagel) • 42:23' Perry (Naměstnikov, Perbix)

Erik Černák (TBL) – 0+0, 1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 18:41
Duel je u konce. Poslední třetina ze začátku vypadala, že bude dost podobná, jako ta předchozí. Tampa přidala ještě dvě branky. Prosadil se nakonec i Anaheim, který ovšem pouze korigoval na 1:6.
59:36'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Zach Bogosian – 2 min., podrážení.
59:19'
Perry se proháčkoval přes dva soupeře a zakončil. Ovšem Dostál mu gól nedopřál.
58:39'
Dostál teď pokryl střelu Kučerova z velké blízkosti.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
56:44'
Anaheim vytvořil lehký závar před brankou soupeře. Vasilevskij ale zůstává od gólu Stroma stoprocentní.
55:46'
Další dva pokusy Tampy zase zlikvidoval Dostál.
54:02'
Tampa už přesáhla čtyřicet střel, zatímco Ducks jich mají na kontě pouze jednadvacet.
53:25'
Point přebruslil hráče podél levého mantinelu a následně, fotbalovou terminologií, centroval. Kučerov ale kotouč z křídla nedostal, Dostál vyjel a "chňapl" ho do rukavice.
52:52'
Hra se teď zasekla u střídačky Tampy. Před vrátky se vytvořila skrumáž, takže čekající hokejisté Tampy nemohli jít na led.
52:24'
Perbix znovu přivezl kotouč do pásma. Tentokrát až k brance, odkud rozehrál další kombinaci.
51:52'
Perbix zachytil vyhození soupeře, takže Tampa mohla vjet rychle zase do pásma, aniž by Anaheim stihl kompletně vystřídat.
51:16'
Killorn čekal dlouho na přihrávku u pravé tyčky. Byl tam sám, ale jediný puk, který dostal, byl příliš pomalý.
49:39'
Hagel ukradl kotouč při přechodu Anaheimu středním pásmem. Následně ho dostal k brance, ale nevypálil.
49:10'
Fowler získal kotouč, ale stáhl se s ním za branku a čekal, až spoluhráči vystřídají.
46:57'
Victor Hedman – 2 min., sekání.
46:28'
Anaheim právě vstřelil branku! Tak přece jen Anaheim neodjede s prázdnou. A Vasilevskij nepřipíše čisté konto. Po dobré kombinaci v pásmu se před brankou dostal ke kotouči RYAN STROME, který ruského brankáře překonal. Asistence: Cam Fowler a Trevor Zegras.
46:12'
Trevor Zegras přebral kotouč a jel na branku Tampy zcela sám. Ovšem na Vasilevského rychlým přehozením a následnou střelou z forehandu nevyzrál.
44:12'
Patrick Maroon – 5 min. + 10 min. osobní trest, bitka.

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Sam Carrick – 5 min. + 10 min. osobní trest, bitka.
44:12'
Je tady další bitka. Pat Maroon nejdříve Samu Carrickovi, který bitku vyprovokoval, pořádně naložil, ale svalit na zem ho nedokázal. Carrick se vzchopil rozdal taky pár ran a pak už oběma hráčům došly síly. Sudí tak neaktivní dvojičku roztrhli a poslali na trestnou lavici.
44:12'
Megnova rána po delší době prověřila brankáře Tampy. Vasilevskij byl ale připraven.
42:23'
Tampa právě vstřelila branku! Demolice Anaheimu pokračuj brankou COREYHO PERRYHO, který dostal přihrávku od bočního mantinelu a ani nevystřelil. Kotouč pouze přizvedl pod víko velice šikovnou tečí. Asistence: Vladislav Naměstnikov a Corey Perry.
42:17'
Corey Perry poslal kotouč těsně kolem vzdálenější tyčky. Dostál teď měl štěstí.
41:46'
Michail Sergačjov – 2 min., bitka.

Max Jones – 2 min., bitka.
41:06'
Tampa právě vstřelila branku! Střelecká forma z druhé třetiny pokračuje. Nyní v přesilovce dostal přímo před branku přihrávku BRAYDEN POINT, která rychle uklidil kotouč k tyčce. Asistence Nikita Kučerov a Brandon Hagel.
40:42'
Jakob Silfverberg – 2 min., hákování.
40:01'
Druhá třetina je minulostí. Ovšem bylo to úplně o něčem jiném, než v předchozí části. Tampa doposud dobře chytajícího gólmana Dostála přechytračila. A když se jí to jednou povedlo, najednou přicházely další a další možnosti, až se tak Tampa během pár minut nakonec prosadil čtyřikrát.
40:00'
39:27'
Zegras se proháčkoval přes dva hráče, ale cestu k brankáři nakonec nenašel.
39:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
38:51'
Vasilevskij vytáhl parádní zákrok! V téhle třetině opravdu moc v permanenci nebyl.
38:21'
Anaheim dobře přebruslil Tampu ve středním pásmu a získal od ní kotouč, místo útoku ale zajel zpět za svou branku.
37:10'
Tampa hraje úsporně vzadu, o to víc jí to jde vepředu, kde už si vytvořila dva další nebezpečné útoky.
36:21'
Statistika střelby je drtivá. Tampa vypálila za tuto třetinu už dvacetkrát, Anaheim ještě ani jednou.
35:21'
Shattenkirk, který toto prostředí moc dobře zná, jelikož zde ještě docela nedávno působil, se nyní pokusil nebezpečně vypálit z křídla, což se mu ovšem nepovedlo.
33:10'
Tampa právě vstřelila branku! Neuvěřitelné minuty ze strany Tampy pokračují, tentokrát se trefil ZACH BOGOSIAN, pro kterého to byl vůbec první letošní gól. Pozici mu nachystal Maroon, Bogosian pak z dálky pálil, ale jeho střela byla tvrdá a přesná. Asistence: Patrick Maroon a Ross Colton.
30:51'
Tampa právě vstřelila branku! Dostálovi zápas hodně hořkne. Poté, co byl první polovinu zápasu velice přesvědčivý, nyní dostává v průběhu čtyř minut tři góly. ANTHONY CIRELLI dostal přihrávku před něj, "udělal" si ho kličkou a zakončil. Asistence: Nick Perbix a Alex Killorn.
29:48'
Tampa právě vstřelila branku! Tak tohle šlo rychle. Parádní kombinace tří hráčů. Nejprve Killorn nahodil kotouč o puk Sergašjovovi, ten si všiml spoluhráče, a kotouč mu naservíroval na druhou stranu. ROSS COLTON ho téměř okamžitě dostal do sítě, Dostál se nemohl stihnout přesunout. Asistence: Michail Sergačjov a Alex Killorn.
29:16'
Sergačjov pálil od modré čáry, ale kotouč dostal pouze na Dostálův beton.
28:51'
Cam Fowler – 2 min., podrážení.
27:15'
Tampa právě vstřelila branku! Domácí se dostávají do vedení. NICK PAUL přebral kotouč ve středním pásmu a sám ho dotáhl až před branku. Následně propálil Dostála pěknou střelou. Bez asistence.
26:01'
Stamkos porušil při přechodu přes modrou čáru pravidlo o ofsajdu. Hra se nyní přeruší a následuje i komerční brejk.
25:32'
Nyní Perry společně s Perbixem zavezli kotouč za branku soupeře, ale nic z toho nakonec nevytěžili.
24:53'
Perbix zaostával při bránění, nakonec hoa le zachránil Černák.
23:47'
Max Jones si pro vzdušný pas najel několik metrů do pásma, ovšem byl v obrovském ofsajdu.
23:32'
23:21'
Dostál se předvedl dvěma skvělými zákroky proti Coltoni a Hagelovi.
21:28'
Cam Fowler – 2 min., držení.
20:01'
Úvodní buly vyhrál znovu Anaheim.
20:01'
První třetina je u konce. Oba týmy hrály velice vyrovnaný hokej. Ani jeden neskóroval, přestože si oba dvakrát vyzkoušely přesilovou hru. V posledních minutách už Lightning začali dost výrazně tlačit, ale skvělý Dostál v brance soupeře Kačery drží.
20:00'
19:19'
V posledních minutách je Tampa mnohem aktivnější, ovšem v zakončení stále a pořád dokola selhává.
19:04'
Dostála má už dvanáctý zákrok. Tentokrát to zvládl proti Cirelliho pokusu.
19:00'
18:35'
Tampa od poslední přesilovky výrazně přidala. Zatím ale stojí v cestě výborný Dostál.
17:54'
17:32'
První přesilovka Tampy stále drží soupeře zamknutého v útočném pásmu.
17:01'
Další zmařená dobrá šance Tampy. Ta krásně vykombinovala skrze pásmo několika přihrávkami klasickou pozici na levém kruhu pro Stamkose, tomu ale kotouč sklouzl z hokejky.
16:32'
Kučerov našel zpoza branky Pointa před ní, ten ale jen naprázdno promáchl.
16:10'
Stamkos dostal kotouč na levý kruh, ale netrefil ho. Soupeř ho rychle přebral a vyhodil.
15:54'
Dmitrij Kulikov – 2 min., držení.
15:12'
Pomalá střela Coleovi trvala celou věčnost. Dostál už v pohodě čekal připraven.
14:45'
Oba týmy se nyní několikrát vystřídaly v držení kotouče, ani jedna strana ho ale nedržela dlouho a nedostala se ke střele.
13:48'
Černákova rána opět nebyla pro branku soupeře žádným oříškem.
13:25'
Cirelli se do pásma cpal až moc rychle. Porušil tak pravidlo o ofsajdu.
12:58'
Jeden z hostů pálil zápěstím v dobré pozici, ovšem přestřelil branku Tampy.
12:39'
Lightning kombinují v pásmu, ale jejich akce jsou pomalé a nenesou žádné známky nebezpečí pro soupeře.
10:01'
Anaheim teď opravdu mocně dobýval bránu Lightning, kterou ale Vasilevskij naprosto parádně uzavřel a pochytal několik dorážek!
09:49'
Na druhé straně Vasilevskij rychle zasáhl proti střele Henriqua.
09:17'
Černák dostal kotouč do volného prostoru, odkud mohl velice nebezpečně pálit. Jeho rána se ale vůbec nepovedla.
08:48'
Ducks se nyní při útoku dopustili ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
08:33'
Nečekaná střela šla z levého kruhu na Vasilevského, ten ale utavřel prostor u tyče.
07:32'
07:22'
Ducks kombinovali, to nakonec zakončili střelou Silfverberga, kterého ovšem jednoduše vychytal ruský gólman.
07:08'
Anaheim je většinu přesilovky na puku, ovšem vůbec se nedostává do zakončení.
05:32'
Ian Cole – 2 min., držení.
04:55'
03:31'
K velice dobré kombinaci se dostala oslabená Tampa. Ta zaútočila hned ve třech hráčích, kteří se všichni u puku vystřídali. Nakonec to ale skončilo zákrokem Dostála.
02:55'
Corey Perry – 2 min., podrážení.
02:53'
02:47'
Tampě se přesilovka moc nedaří. Za celou dobu nastřádala pouze jednu střelu.
01:51'
Ducks se znovu dostali k puku a vyhodili ho až k Vasilevskému.
01:17'
Anaheim poprvé v přesilovce v držení kotouče. Ten rychle vyvezl pryč.
00:53'
Kevin Shattenkirk – 2 min., držení.
00:01'
Úvodní buly zápasu vyhrál Anaheim Ducks.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Bogosian, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Perbix, Cole – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Stamkos (C), Cirelli – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.
Trenér: Jon Cooper

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Beaulieu, Shattenkirk, Benoit – R. Strome, Zegras, Gawdin – Max Jones, McTavish, Henrique (A) – Silfverberg (A), Lundeström, Vatrano – Carrick, Jays. Megna, Comtois.
Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: M. Joanette, J. McIsaac – S. Cherrey, D. Berg.

ANAHEIM DUCKS

Anaheim je nejhorším týmem západní konference a společně s Columbusem, který ve druhé konferenci získal shodně 41 bodů, i nejhorším týmem ligy. Ducks se nedaří vůbec nic a už pět zápasů po sobě prohráli.