NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Edmonton - 9. listopadu 2022   01:30

Tampa
Tampa
09:53' Hagel (Kučerov, Point) • 40:49' Killorn (Perbix, Point)
2:3
(1:1, 0:2, 1:0)
Edmonton
Edmonton
07:45' Foegele  (R. McLeod) • 22:09' McDavid  (Nugent-Hopkins, Barrie) • 24:07' Draisaitl  (McDavid)

3. Jack Campbell (EDM) 35 zákroků, 1 OG, úspěšnost 94,6 %
Třetí třetina a tedy i celý zápas je u konce. Tampa už v první minutě poslední části skórovala. Pak se jí podařilo dokonce vyrovnat, ale opět zaúřadoval videorozhodčí a gól kvůli předcházejícímu ofsajdu neplatil. Tampa už další vstřelit nedokázala i navzdory velkému tlaku v power-play, a z utkání tak odchází poražena. Edmonton naopak utne třízápasovou sérii proher.
59:30'
Posledních třicet sekund zápasu, pokud domácí nevyrovnají, je tady. Nyní o zkoušel znovu Kučerov, ale nyní neuspěl.
59:10'
Stamkos a Kučerov zkoušeli pálit každý z jiné strany. Edmonton ale zatím skvěle odoává talku blesků.
58:45'
Edmonton se ke kotouči dostal, ale vyhodil ho velmi rychle přes všechny čáry, a tak se píská icing.
58:23'
Lightning jsou usazeni v pásmu, ale střelba zatím chybí.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:47'
Vasilevsij vystartoval z branky pryč. Tampa hraje v obranném pásmu!
57:19'
Vasilevskij ještě zůstal v brance a bylo to dobře, protože soupeř nahodil kotouč přím na domácí svatyni.
56:45'
Tampa se snaží protečovávat kotouče do pásma a držet ho co nejvíc, aby se už připravila na hru bez gólmana.
55:36'
Bellemare si parádně obhodil soupeře a zatáhl puk za branku. Nepodařilo se mu ale naservírovat kotouč před branku.
54:40'
Edmonton se dopustil ofsajdového přestupku a tak se bude vhazovat před modrou čarou.
52:00'
Tampa právě vstřelila branku! Ani tento gól ale neplatí a radost PATRICKA MAROONA, který dostrkal kotouč z dorážky za záda brankáře, byla předčasná. Gólů totiž předcházel ofsajd, který odhalil videorozhodčí při coach challenge Edmontonu.
51:29'
Jeden z hostů inkasoval pas před branku, ale nedokázal kotouč umístit k tyči do volného místečka.
51:07'
Tampa se zformovala ve svém pásmu a rychle přenesla útok do útočné třetiny.
50:14'
Kučerovova rána z dálky skončila jen ve výstroji Jacka Campbella.
49:57'
Na druhou stranu si to rychle zamířil Edmonton. hyman ale kotouč včas nedostihl
49:41'
Tampa dlouho obývá útočné pásmo. Nedaří se ji ale moc střílet.
47:30'
Hagel bojoval za brankou o kotouč, ale byl tvrdě sražen k zemi o mantinel.
46:52'
Kotouč z hradby těl nakonec vydoloval Zach Hyman, který okamžitě projel až do útočného pásma a obtočil branku. Následně pálil, ovšem hodně mimo.
46:06'
Domácí hokejisté si našli kotouč za svou brankou a rychle přenesli hru do útočného pásma, kde se ale zasekli ve skrumáži u mantinelu.
45:40'
45:01'
Nugent-Hopkins byl na ledě 2 minuty a 53 sekund bez přestávky! Po zásahu brankáře se bude vhazovat před svatyní Vasilevského.
44:42'
Další vyhození domácích. Edmontonu zbývá z přesilovky už jen minuta.
44:29'
Tampě se již třikrát podařilo vyhodit a ukrojit čas v oslabení.
43:40'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Pierre-Édouard Bellemare – 2 min., podrážení.
43:19'
Bellemarova střela byla velice špatná, vůbec nemířila na branku a Edmonton se dostal z pásma.
42:58'
Dvě dorážky a jedna teč nyní mířily na hostující svatyni. Campbell si ale se vším poradil.
42:38'
Hosté vyvezli kotouč až za branku Vasilevského, Tampa si ho ale rychle přebrala zpět a už je zase v útoku.
40:49'
Tampa právě vstřelila branku! Tak to je úvod! Domácí snižují na rozdíl jedné branky po devětačtyřiceti sekundách. Point od mantinelu nahrál Perbixovi, ten se snažil pálit, ale jeho ránu před brankou ještě úspěšně tečoval ALEX KILLORN. Asistence: Nick Perbix a Brayden Point.
40:01'
Úvodní buly poslední třetiny vyhrál Edmonton Oilers.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Pro Lightning to byla třetina hrůzy a utrpení. Nejprve jim McDavid vstřelil gól v přesilovce, později početní výhodu proměnil i McDavid. Edmonton se skoro dotáhl v počtu střel na branku a byl ve druhé třetině jednoznačně lepším. Pak vstřelil ještě jeden gól, ten ale po zásahu videa uznán nebyl. Pro Edmonton měla tato třetina jediné negativum, Evander Kane musel zápas se zraněním opustit.
40:00'
39:46'
Edmonton třetinu dohrává ve svém obranném pásmu v poklidném tempu.
39:06'
Domácí dostali kotouč do třetiny a následně dokázali i ohrozit branku. Sergačjovova rána ale pro Campbella nebyla těžkým oříškem.
39:00'
Probíhá poslední minutka druhé třetiny.
38:29'
Tampa se zdržuje u své branky a neví, jak by mohl tentokrát zaútočit.
38:02'
Tampa se prezentovala pouze zakázaným uvolněním. hra se přesune znovu před její svatyni.
37:34'
Edmonton právě vstřelil branku! Ta ale platit nebude. Po zásahu u videa se rozhodčí shodli, že po Draisaitlově pasu přes brankoviště ZACH HYMAN do kotouče kopl a tímto nedovoleným způsobem ho dostal do branky.
36:57'
Další střela, tentokrát Zacha Hymana, opět nebyla úspěšná. Vasilevskij se znovu předvedl.
36:24'
Úplně osamocen zůstal před brankou McDavid, který toho ale nevyužil a nechal jen vyniknout Vasilevského.
35:45'
Steven Stamkos – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
35:24'
Kučerov pálil z pravého kruhu, ale Campbella nepřekonal.
35:10'
Na levé straně útočné třetiny Tampy se vytvořila u mantinelu skrumáž. Kotouč dlouho nemohl nikdo vydolovat.
34:55'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Derek Ryan – 2 min., sekání.
33:32'
Přesilovky dnes opravdu nejsou silné stránky domácích. Ti museli čelit dalším třem vyhozením. Nyní už se však chvíli hraje v plném počtu na obou stranách.
33:06'
32:13'
Tampě se nepodařilo udržet pásmo, Edmonton dvakrát vyhodil.
31:26'
Point byl na pravé straně sám, podél mantinelu si sjel až k Campbellovi, ale neproměnil.
31:06'
Warren Foegele – 2 min., vražení na hrazení.
31:06'
Druhá rvačka se teď strhla u mantinelu. Zapojili se do ní všichni hráči, kteří zrovna byli na ledě, a to kromě gólmanů. Stalo se to po tvrdém hitu na Koupekeho o plexisklo.
30:15'
Edmonton už skoro dohnal Tampu ve střeleckých pokusech, a to v první třetině tolik stagnoval. Nyní je to 19-17.
29:28'
Jeden z obránců Tampy si kotouč riskantně zpracoval před brankou a následně si kotouč stahovačkou potáhl pryč.
29:03'
Edmonton se přenesl přes střední pásmo s lehkostí pírka. Draisaitl pak nahodil "lob" na branku Tampy. Vasilevskij kotouč chytil ze vzduchu do lapačky.
28:20'
28:08'
Edmonton vyhodil a bleskům trvalo hodně dlouho, než se vrátily.
27:48'
Tampě se dlouho nedařilo v přesilovce dostat do pásma. Nyní už ale utahuje šrouby.
26:20'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jesse Puljujärvi.
25:54'
Tampa nahodila do pásma, kotouč tam ale získat zpět na své hole nedokázala.
24:07'
Edmonton právě vstřelil branku! Edmonton znovu skóruje v početní výhodě a vede tak již o dvě branky! LEON DRAISAIT získal kotouč na levé straně a krásným bekhendem ho poslal za Vasilevského. Asistence: Connor McDavid.
23:58'
Nikita Kučerov – 2 min., podrážení.
23:27'
Evander Kane byl sražen k zemi. Následně se zvedl a jednou rukou si pevně držel tu druhou. Sprintoval ke střídačce a okamžitě pádil pryč. Následně zdravotníci přivezli lehátko ke střídačce Edmontonu, ovšem Kane se na něm neobjevil a zůstává kdesi v útrobách. Doufejme, že bude v pořádku.
22:09'
Edmonton právě vstřelil branku! Hosté tentokrát skórují v přesilové hře. CONNOR MCDAVID byl dobře postaven u levé tyčky, po Draisaitlově bekhendu, který letěl mimo, kotouč zachytil a rychle ho poslal do odkryté klece. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Tyson Barrie.
21:56'
Edmonton dále drží pásmo. Obránci Tampy se skoro nehýbou.
21:35'
Vasilevskij si připsal dva zákroky v rychlém sledu. Po tom druhé kotouč přikryl a tak se u něj bude vhazovat.
21:20'
Michail Sergačjov – 2 min., držení.
20:58'
Tampa přebrala kotouč, ale stáhla ho pouze za svou branku. Tam vyčkává s rozehrávkou.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Edmonton Oilers.
20:01'
Je za námi první třetiny dnešního zápasu. V ní byla jednoznačně lepší Tampa, která soupeře nepustila ke střele na branku až do osmé minuty. První soupeřova rána ale dopadla brankou v oslabení. Bleskům se podařilo vyrovnat o chvíli později a soupeře po zbytek třetiny tlačit. Další gól už ale nevstřelily.
20:00'
19:36'
Domácí se hnali dopředu, kotouč si ale až moc předhodili. Píská se icing.
19:20'
Tampa drží kotouč za svou brankou ve třech hráčích a rozhoduje se jak bude postupovat dál.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:48'
Kučerovova rána z dálky minula branku. Kotouč se odrazil od mantinelu tak silně, že až vyletěl z třetiny.
18:22'
domácí kombinovali v útočném pásmu, nakonec ale přišlo jen Maroonovo nahození na Campbella, který jednoduše kotouč pokryl.
17:47'
Tampa se dlouho nedostala ke střele, už minutu přitom drží pásmo.
16:50'
Jeden z hostů nasměroval kotouč zpoza branky před ní, nikdo z jeho spoluhráčů si pro něj ale nedojel a nevypálil.
16:16'
Tampa chtěl započít kombinační útok, kotouč z přihrávky ji ale unikl a píská se zakázané uvolnění.
15:58'
Shore si dojel do pásma a ukradl kotouč soupeři přímo z hokejky. Následně vyslal brutální ránu, která ale skončila jen zákrokem ruského gólmana.
15:32'
Dva hráči Edmontonu se snažili dorážet u branky Vasilevského, ten ale všechny kotouče bezpečně pokryl.
14:54'
Draisaitl zbystřil a v pásmu rychle dojel pro odražený kotouč. Následně ho přihrál za sebe na kruh, kde se ale nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.
14:11'
Sergačjov teď snad patnáct sekund držel kotouč za brankou a čekal, jestli se mu některý ze spoluhráčů uráčí přijet.
13:44'
Domácí dovolili soupeři další přečíslení dva na jednoho, Hedman ale nakonec perfektně oponenta s pukem zastavil.
13:25'
Nyní obraně ujel Puljujärvi, který prodloužil přihrávku spoluhráče na Vasilevského. Mířil mezi nohy, brankář Tampy ale sevřel betony.
13:02'
A jakmile přesilovka skončila, Bolts jsou zase usazeni v pásmu a v pohodě si kombinují.
12:16'
11:48'
Další vyhození Edmontonu a Tampě zbývá posledních třicet sekund početní výhody.
11:15'
Tato přesilová hra blesků, zatím vůbec nevychází. Oilers vyhazují a vyhazují.
10:37'
Tampa znovu v přesilovce propadla v obraně. Naštěstí pro ni McLeodovi kotouč z hokejky ujel až do rohu kluziště.
10:16'
Connor McDavid – 2 min., hákování.
09:53'
Tampa právě vstřelila branku! Domácí své zaváhání rychle napravují a znovu je tak srovnáno. Akci založil Point, který ale kotouč přenechal na levé straně Kucherovovi. Ten se rozhodl pro dobře provedený pas na napravo operujícího BRANDONA HAGELA, který skvěle vmetl kotouč mezi Campbellův beton a lapačku. Asistence: Nikita Kučerov a Brayden Point.
09:08'
Druhá střela Edmontonu byla znovu dost nebezpečná. Brankáře tentokrát prověřil McDavid.
08:45'
07:45'
Edmonton právě vstřelil branku! Tak to je šok! Doposud "jaloví" Oilers si svou první střelou v zápase, a to dokonce v oslabení, připisují také úvodní branku a vedou 1:0. Po zmatcích při návratu pro puk se herní pomůcka dostala k McLeodovi, ten vyslal pěkný pas na WARRENA FOEGELEHO, jenž se perfektní střelou zpoza Hedmana dokázal trefit do volného prostoru v brance Floridských. Asistence: Ryan McLeod.
07:30'
Edmontonu se podařilo již třikrát vyhodit a hráči Tampy museli znovu a znovu pro kotouč zpět na svou polovinu.
06:45'
Tyson Barrie – 2 min., hrubost.
06:45'
Killornův další pokus skončil na rameni Campbella. Po jeho následném zákroku se strhla u branky menší potyčka, sudí ji ale rychle rozdělili.
05:53'
Hosté drželi pásmo docela dlouho, ovšem ani tentokrát se jim nepodařilo vystřelit.
05:30'
Sedmá střela na branku Edmontonu taktéž nedopadla úspěchem. Pak se už Oilers konečně osvobodili.
04:59'
Tampa už přes minutu hýří aktivitou v pásmu soupeře. Ten se nemůže dostat ven, ale zatím se statečně brání.
04:25'
Killorn dostal pas do mezikruží, jeho nahozený kotouč ale skončil pouze na Campbellově hrudi.
03:48'
Dalším zákrokem končí střela Pata Maroona, který kotouč získal z mantinelu, najel si do levého kruhu a odtamtud vypálil.
03:18'
Puk se zastavil o za brankou volně ležící hokejkou a oba týmy to dost zmátlo. Tampa se ale nakonec ze své třetiny bezpečně dostala.
03:02'
Tampa má již pět střel na branku, zatímco Edmonton svůj pokus stále nevyslal ani jedinkrát.
02:22'
Edmonton se konečně taky dostal do útočné třetiny, nevytěžil z toho ale ani střelu.
02:05'
Myers nahazoval od modré čáry. Kotouč se zajímavě dostal až k brankáři soupeře. Tampa v úvodu hodně tlačí.
01:39'
Campbell má první zákrok. Překonat se ho snažil Koepke, kterému se to ale nepovedlo.
00:01'
Úvodní buly zápasu vyhrála Tampa Bay.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Hedman (A), Perbix, Sergačjov, Foote, Cole – Kučerov, Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos (C) – Colton, Naměstnikov, Koepke – Perry (A), Bellemare, Maroon.
Trenér: J. Cooper

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Kulak, Barrie, Murray – Puljujärvi, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Hyman, Draisaitl (A), E. Kane – Ryan, R. McLeod, Foegele – Yamamoto, Holloway, Shore.

RDMONTON OILERS

Edmonton je na šesté pozici západní konference. V posledních zápasech ale nemá dobrou formu. Podlehl jak New Jersey, Dallasu, tak i posledně Washingtonu. Celkem má na kontě čtrnáct bodů při 50 vstřelených a 47 inkasovaných brankách.

Poslední zápasy:
Washington – Edmonton 5:4
Edmonton – Dallas 2:6
Edmonton – New Jersey 3:4
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa momentálně operuje na sedmé pozici východní konference NHL. Za dvanáct zápasů nastřádala patnáct bodů. Horší start vyvážila dobrou formou v posledních zápasech, čtyři z pěti vyhrála. S Carolinou navíc padla až po nájezdovém dramatu. Vstřelila 40 a inkasovala 38 branek.

Tampa Bay – Buffalo 5:3
Tampa Bay – Carolina 3:4sn
Tampa Bay – Ottawa 4:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.