NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Vancouver - 13. ledna 2023   01:00

Tampa
14:37' Perry (Sergačjov, Colton) • 21:30' Killorn (Perbix, Hagel) • 35:44' Kučerov (Stamkos, Point) • 39:30' Hagel (Killorn, Cole) • 45:30' Stamkos (Point, Kučerov)
5:4
(1:1, 3:1, 1:2)
Vancouver
Vancouver
04:14' Garland  (Horvat, L. Schenn) • 25:34' J. Miller  (Q. Hughes, Delia) • 54:40' Q. Hughes  (E. Pettersson, Kuzmenko) • 57:52' E. Pettersson  (Q. Hughes, J. Miller)

3. Brandon Hagel (TBL) – 1+1
Třetí třetina a celý zápas jsou u konce. A bylo to nakonec ohromné drama. Přitom Patnáct minut do konce Tampa vedla o tři branky. V čase 54:40 ale skóroval Hughes a v čase 57:52 zase Pettersson. Najednou to bylo jen o jeden gól a Vancouver hrál bez brankáře a navíc proti oslabenému soupeři, protože Killorn seděl na trestné lavici za podrážení. Tampa ale dokázala poslední minutu a půl ubránit i přes obrovský tlak soupeře a tak toto utkání vyhrála.
59:59'
V poslední sekundě se před brankou Tampy objevili dva hráči Vancouveru. Brock Boeser před brankovištěm přihrál na úplně volného Curtise Lazara, kterého ale vyčapal Andrej Vasilevskij!
59:40'
Tampě se podařilo dvakrát vyhodit a je již velice blízko výhry.
57:57'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Alex Killorn – 2 min., podrážení.
57:52'
Vancouver právě vstřelil branku! Tak tohle je obrovské drama! ELIAS PETTERSSON propálil po buly vše, co mu stálo v cestě a už to je jen o jednu branku! Navíc zbývá víc, než minuta a Vancouver bude mít ještě přesilovku. Asistence: Quinn Hughes a J. T. Miller.
57:45'
Vancouver si vyžádal oddechový čas. Jeho branka už zeje prázdnotou.
54:40'
Vancouver právě vstřelil branku! Kosatky ještě dramatizují utkání! Pettersson našel na mezikruží volného QUINNA HUGHESE, které nádhernou střelou vmetl kotouč do branky. Asistence: Elias Pettersson a Andrei Kuzmenko.
54:29'
Před brankou Tampy byl volný kotouč, který ale nikdo z Canucks nedostal do držení.
52:44'
Dlouhé nahození z pravé strany z modré čáry prošlo až na branku. Delia ho pokryl a podržel.
52:19'
Zach Bogosian to nebezpečně zkoušel přes hráče z pravé strany. Delia zkrotil jeho kotouč na hrudi.
51:54'
Po dlouhém vyhození Tampy se píská icing a vhazuje před Vasilevským.
51:00'
Po delší době se střelecky prosadil také soupeř, kterého ale zase odmítl Vasilevskij.
50:23'
Vladislav Naměstnikov se dostal z pravé strany s kotoučem až k brance. Z blízky to zkoušel, ale Delia ho odmítl.
49:28'
Tampa šla do akce dva proti dvěma. Point nahazoval kotouč na pravou stranu pro Stamkose, ale ten promáchl.
48:35'
Hughes vyhodil kotouč přes všechny čáry a píská se tak zakázané uvolnění.
47:01'
45:30'
Tampa právě vstřelila branku! Domácí se dostávají už do velkého náskoku, vedou o tři branky. A ani v tomto zápase tak nemohla chybět klasická bomba z první od STEVENA STAMKOSE z levého kruhu. Ten tak proměnil přesilovku 5 na 3. Asistence: Brayden Point a Nikita Kučerov.
45:15'
Po dvou střelách Tampy ve dvojnásobné přesilovce se kotouč vykutálel z pásma a jeden z hostů ho poslal až k Vasilevskému.
45:01'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Tyler Myers – 2 min., sekání.
44:26'
Luke Schenn – 2 min., vysoká hůl.
44:26'
Perry se proháčkoval zprava až k brance Delii, který ale jeho kotouče zastavil.
43:57'
Tampa kombinovala na modré čáře v pásmu, pak ale kotouč propustila do střední třetiny.
42:21'
40:21'
Nick Paul – 2 min., držení.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Tentokrát se Tampa dostala rychle do vedení gólem Killorna, jenže Vancouver pak skóroval z hole J. T. Millera. Závěr třetiny přesto patřil Tampě. Nejdříve se prosadil Nikita Kučerov, těsně před sirénou pak Brandon Hagel.
40:00'
39:30'
Tampa právě vstřelila branku! Domácí poprvé vedou o dvě branky! Cole poslal parádní oblouček do úniku Killornovi, ten jel sám, ale místo toho, aby zakončil, poslal nádhernou zadovku před branku pro BRANDONA HAGELA, který poslal kotouč do branky. Asistence: Alex Killorn a Ian Cole.
39:12'
Dlouhé nahození soupeře skončilo jen za brankou Tampy, kde kotouč Vasilevskij zachytil a rozehrál.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:32'
Sergačjov hodně zbytečně ztratil kotouč, Vancouver ale místo toho, aby unikl do šance dva na jednoho, odjel střídat.
37:56'
V pásmu Tampy se Kosatky dlouho držely, ale ke střele se nakonec nedostaly.
35:44'
Tampa právě vstřelila branku! Domácí jdou znovu do vedení! Point potáhl kotouč do pásma, tam ho předal NIKITOVI KUČEROVOVI, který přihrával Stamkosovi. Ten brankáře nepřekonal, ale k brance znovu přijel právě Kučerov, který už kotouč do svatyně Kosatek poslal. Asistence: Steven Stamkos a Brayden Point.
35:03'
Tampa se dostala do rychlého brejku, unikl Hagel, který zkusil kotouč procpat u levé tyče, ale neuspěl.
34:45'
Canucks kombinují v útočném pásmu, ovšem nemůžou se dsotat ke střele.
25:34'
Vancouver právě vstřelil branku! A je srovnáno! J. T. MILLER, který v minulosti sám dres Tampy oblékal, se utrhl do samostatného úniku, chvíli s kotoučem míchal a nakonec překonal Vasilevského bekhendem. Asistence: Quinn Hughes a Collin Delia.
24:44'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě.
21:30'
Tampa právě vstřelila branku! Blesky hned ze začátku jdou do vedení! Do toho je poslal ALEX KILLORN, který sebral odražený kotouč, otočil se s ním v mezikruží a následně poslal parádní střelu. Asistence: Nick Perbix a Brandon Hagel.
20:01'
První třetina je u konce. Do utkání vstoupil mnohem lépe Vancouver. Ten se taky hned v páté minutě prosadil gólem Garlanda. Jak ale čas postupoval, výkon Tampy se zlepšoval a zlepšoval, až to vyústilo perfektní tečí Perryho, která skončila v brance také. Třetina tak končí výsledkem 1:1.
20:00'
19:10'
Delia rozehrával ta brankou. U mantinelu se pak pro kotouč sjelo několik hráčů, ale srazili se.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:35'
Brandon Hagel byl v obrovské šanci, od betonu Delii se k němu odrazil kotouč, který mohl bekhendem poslat do volné branky, ale minul.
17:35'
Černák se ve vlastním pásmu začal pošťuchovat se soupeřem, zatímco zbývající osmička hráčů hrála dále.
17:09'
Point se proháčkoval přes několik soupeřů. Z pravého křídla pak pálil Kučerov, kterému Point přihrál. Kotouč ale vytěsnil Delia.
14:37'
Tampa právě vstřelila branku! Blesky nakonec přesilovku využívají! Sergačjov vypálil zezadu, před brankou ale clonil COREY PERRY, který parádní tečí dostal kotouč do horní části branky. Je tak srovnáno. Asistence: Michail Sergačjov a Ross Colton.
14:23'
Před brankou dostal kotouč Nick Paul, který ho z první bekhendem poslal těsně nad.
13:58'
Kombinace Tampy byla velice pomalá. Blesky se dostaly do potíží a soupeře jim kotouč několikrát sebral.
13:34'
Canucks znovu vyhodili a zatím Tampu k ničemu nebezpečnému nepustili.
12:39'
Ethan Bear – 2 min., podrážení.
12:39'
Vhazování před brankou Delii vyhrál soupeř, a tak Canucks velice rychle převrátili hru do útočného pásma.
11:16'
Dvě střely Canucks pochytal Vasilevskij, který následně přerušil hru.
11:01'
Kotouč poskakoval v brankovišti Tampy. Nakonec ho ale nikdo nedokázal dovnitř došťouchnout.
10:29'
Nick Paul clonil u branky a taky tečoval jednu ze střel. Delia ale bezpečně chytá.
09:56'
Pierre-Édouard Bellemare – 2 min. + 10 min. osobní trest, vyprovokování bitky.

Luke Schenn – 2 min., držení.
09:56'
Pierre-Édouard Bellemare – 5 min., bitka.

Lane Pederson – 5 min., bitka.
09:56'
Bellemare se do sebe pustil s Pedersonem, a to poté, co hokejkou do hlavy dostal Naměstnikov. Ti dva se spolu dlouho prali, až je nakonec rozdělili sudí.
09:30'
Nyní se skrumáž utvořila v pásmu Tampy. Tam přetrvávala několik sekund u levého mantinelu.
08:48'
Jeden z hráčů Vancouveru se v mezikruží natáhl pro přihrávku a z otočky pálil. Kotouč mu ale zkouzl.
07:33'
Tampa přebrala kotouč při útoku soupeře, ale zavezla ho pouze za branku, kde vznikla skrumáž.
07:18'
Stamkos to zkoušel klasicky z první z levého kruhu, ale Delia proti němu parádně zasáhl a hru přerušil.
06:32'
Hedman se nyní chtěl vytáhnout v útočné třetině, kam zavezl kotouč, ale následně už nedokázal vystřelit.
06:07'
Vancouver dobývá branku Tampy a ve vzduchu visí další gól.
04:14'
Vancouver právě vstřelil branku! Kosatky se dostávají do vedení! Vancouver byl u branky velice důrazný, po snaze Horvata se kotouč dostal k dojíždějícímu CONORU GARLANDU, který okamžitě vmetl kotouč do sítě. Asistence: Bo Horvat a Luke Schenn.
03:41'
Bo Horvat zavezl kotouč po levé straně k brance. Následně ho ale ztratil.
03:16'
Vancouver zatím drží kotouč na hokejkách více.
00:19'
Úvodní buly první třetiny vyhrál Vancouver Canucks.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Bogosian, Hedman (A), Černák, Cole, Perbix, Sergačjov – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Stamkos (C), Cirelli – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.
Trenér: J. Cooper

Vancouver Canucks: Delia (S. Martin) – L. Schenn, Q. Hughes, T. Myers, Dermott, Bear, Stillman – Boeser, E. Pettersson, Kuzmenko – J. Miller (A), Horvat (C), Garland – Lockwood, Lazar, Joshua – Studnicka, Pederson, Michejev.
Trenér: B. Boudreau

Rozhodčí: K. Rehman, P. MacDougall.
VANCOUVER CANUCKS

Vancouveru se moc nedaří. Je až dvanáctý, z posledních pěti zápasů prohrál čtyřikrát a zvítězil pouze nad Coloradem. Ve 40 zápasech nastřádal 37 bodů.

Forma: P – P – V – P – P

Poslední zápasy:
Pittsburgh – Vancouver 5:4
Winnipeg – Vancouver 7:4
Vancouver – Colorado 4:2
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa je aktuálně v lize na sedmé pozici s 51 body po 39 zápasech. V posledních pěti utkáních zvítězila třikrát. Na své soupeře výše v tabulce východní konference má alespoň dva zápasy k dobru.

Forma: V – P – P – V – V

Tampa – Columbus 6:3
Winnipeg – Tampa 4:2
Minnesota – Tampa 5:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.