NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Arizona - 18. října 2022   01:10

Arizona
19:34' N. Ritchie  (Gostisbehere, Moser) • 28:30' Fischer  (Bjugstad) • 58:27' Gostisbehere  (Keller, N. Ritchie) • 59:49' Crouse  (Fischer)
Toronto
Sutherland, Rank – Johnson, Flemington
Scotiabank Arena, Toronto
18 346 diváků
Arizona

Utkání je u konce a my viděli drama až do posledních vteřin. Hosté sice měli dvoubrankový náskok, jenže ve třetí části čelili rostoucímu náporu Toronta a nakonec neodolali. V 53. minutě snížil William Nylander a v následující minutě dokonce srovnal Mitchell Marner. Domácí pokračovali v tlaku a chtěli rozhodnout v základní hrací době. Jenže po Järnkrokově faulu hrála Arizona přesilovku a v 59. minuté se ranou z první trefil Shayne Gostisbehere. Domácí museli odvolat gólmana a dokonce se jim v šesti povedlo srovnat, jenže gól byl po kontrole u videa odvolán pro přihrávku rukou. Další pokračování power-play už hosté v úplném závěru potrestali a Lawson Crouse pečetil na konečných 2:4.

Toronto tak po této porážce zůstává na čtyřech bodech a je na pátém místě Atlantické divize, Arizona vybojovala své první body a je na sedmém místě Centrální divize.

Toronto se v dalším utkání představí v pátek od 1:00 doma proti Dallasu, Arizona ve stejný termín bude hrát na ledě Montrealu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Arizona právě vstřelila branku!
A je definitivně rozhodnuto. Hosté se zmocnili puku a střelou přes obránce do prázdné branky upravil na 2:4 LAWSON CROUSE. Asistence: Christian Fischer.
59:35'
Källgren se opět chystal na střídačku, musel ale nejprve vyřešit nepříjemnou střelu z dálky.
59:21'
Domácí se při power-play radovali z vyrovnávací trefy, když se po závaru prosadil zblízka Alexander Kerfoot, jenže hosté si vzali challenge, kdy reklamovali přihrávku rukou u modré čáry. Po kontrole u videa jim dali rozhodčí zapravdu. Rielly se proti tomuto pravidlu skutečně provinil a gól tak nebyl uznán! Stav je stále 2:3!
58:59'
Källgren je na střídačce, domácí Toronto hraje v šesti!
58:27'
Přesilovka je využitá a hosté se vrací do vedení. Při bránění oslabení zlomil Kämpf svou hůl a tak byli domácí chvíli oslabeni o dalšího plně vybaveného hráče. Arizona toho využila, Keller přihrál na pravý kruh, kde napřáhl SHAYNE GOSTISBEHERE a ranou z voleje prostřelil Källgrena – 2:3. Asistence: Clayton Keller, Nick Ritchie.
57:55'
Tlak Toronta se teď otupí, neboť je tu přesilovka hostů. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Calle Järnkrok.
57:07'
Matthews byl na poslední chvíli zablokovaný, Toronto chce zápas rozhodnout v základní hrací době.
56:50'
Nepovedená rozehrávka Arizony, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po Vejmelkově pravici.
56:07'
Další pokus domácích, nyní z hole Riellyho, Vejmelka se rozhodně nenudí, je v ohni střel.
55:45'
Zprava vyslal golfák Matthews, Vejmelka jeho dělovku vyrazil do rohu.
54:59'
Jenže domácí si musí dávat pozor v obraně a nenechávat v ní okénka. Do jednoho se snažil dostat Maccelli, nakonec byl ale vytlačen do rohu.
54:20'
Rázem je Toronto ve velkém laufu a hosté mají co dělat, aby soupeře uhlídali.
53:18'
Toronto právě vstřelilo branku!
Neskutečné, už je srovnáno! Puk doklouzal za branku Arizony, odkud se jej hostům nepovedlo ideálně rozehrát, před brankovištěm se k bekhendovému zakončení dostal MITCHELL MARNER a pověsil puk pod horní tyčku – 2:2. Bez asistence.
52:54'
Domácí využívají přesilovku a snižují na jednobrankový rozdíl. Tavaresova střela zpoza kruhů se odrazila od Browna na zcela volného WILLIAMA NYLANDERA, který nezaváhal a poslal střelu do horního růžku Vejmelkovy branky – 1:2. Asistence: John Tavares, Morgan Rielly.
52:27'
Nylanderova střela z pravé strany šla do chumlu před Vejmelkou, i tohle hosté ubránili.
51:19'
Už se pískalo a na trestnou lavici zamířil Jack McBain s dvouminutovým trestem za držení.
50:52'
Bude se zase vylučovat na straně Arizony, domácí mají ponechanou výhodu.
50:12'
Rielly minul. Hraje se dlouho bez přerušení, tohle hraje do karet domácím, neboť soupeř nemůže ideálně střídat.
49:37'
Brodieho střela z levého kruhu trefila pouze jednoho z obránců, hosté vzápětí vyhodili do středního pásma.
49:06'
Neuspěl ani Matthews, který si středem najel mezi dva obránce, kteří jej vzápětí obrali o puk.
48:14'
Sledujeme nápor Toronta v útočném pásmu, hosté se snaží soupeře vytláčet k mantinelu. Je to teď hodně úporná snaha domácích o korekci skóre.
47:29'
Naději na zvrat teď domácím udržel gólman Källgren, když zneškodnil Kassianovu střelu z brejku!
47:06'
Boyd se vrátil do hry, ani tuto přesilovku nedokázalo Toronto využít.
46:37'
Od modré čáry to zkusil Giordano, Vejmelka měl na jeho pokus dobrý výhled a i tohle zneškodnil.
45:53'
McBain vyhazuje puk po mantinelu až za Källgrenovu branku a z publika se zase nese nespokojené bučení fanoušků.
45:06'
Vzápětí Travis Boyd fauloval protivníka a dostal dvě minuty za podrážení. Přesilovka pro Toronto.
45:04'
Po pravé straně se do útočného pásma prohnal Boyd, jenže při následné otočce mu puk odskočil od hokejky.
44:01'
Střela z pravé strany Vejmelkovi velké problémy nenadělala, přesto raději puk přikryl a přerušil hru.
43:14'
Rychlý kontr Arizony zakončoval Bjugstad, z tohohle šlo ale určitě vytěžit více. Källgren jeho střelu po ledě vyrazil.
42:44'
V obranném pásmu předvedl dobrou práci hostující Kassian, dokázal podržet puk a po mantinelu rozvinul akci Arizony.
41:47'
Zákrok musel vytasit i Källgren, úvod třetí třetiny se tak nese ve slušně útočném tempu.
40:58'
Tvrdou střelu z pravé strany vyslal Järnkrok, Vejmelka byl ale u své levé tyčky připraven a puk vyrazil na opačnou stranu.

Trestné minuty: 10:8
Je za námi čtyřicet minut hry a výsledek je pro domácí ještě horší, než tomu bylo po první třetině. I ve druhé dvacetiminutovce jsme sledovali snahu Toronta o Vejmelkovo překonání a také obětavou práci hostující obrany. Ta drží i po druhé třetině, naopak domácí gólman Källgren podruhé inkasoval. Postaral se o to ve 29. minutě Christian Fischer, když zužitkoval Bjugstadovu přihrávku zpoza branky a upravil na současných 0:2.
40:00'
39:45'
Domácí tým oslabení ubránil, oba celky jsou zase v pěti.
39:28'
Maccelli ztratil puk na útočné modré čáře, Toronto opětovně vyhazuje.
38:37'
Puk letí přes všechny čáry, domácí se mohou připravit na další výpad Arizony.
38:14'
V oslabení se dostali domácí do rychlého kontru a Vejmelka musel krotit teč Morgana Riellyho.
37:45'
Je tu další přesilovka pro Arizonu, domácí lavička dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Nicolas Aube-Kubel.
37:33'
Arizona je v tlaku a náročné torontské publikum už začíná nespokojeně bučet.
36:48'
Na levé straně zrychlil Bjugstad, zbavil se obránce a natlačil se před branku. Nebyl daleko od úspěchu, Källgren jen tak tak vytlačil puk vedle své tyče!
35:30'
Zpoza branky hledal spoluhráče Guenther, tohle obrana Toronta zpacifikovala a nedovolila jakékoliv zakončení na Källgrenovu branku.
34:50'
Po Välimäkiho přihrávce střílel od modré čáry Mayo, jeho pokus skončil jen těsně vedle Källgrenovy branky!
34:20'
Je po přesilové hře Toronta, hosté jsou zase v plném počtu.
33:54'
Gostisbehere svým obětavým zákrokem srazil střelu mimo led, vhazovat se bude v pásmu Arizony.
33:27'
Arizoně se daří vyhodit přes všechny čáry, Källgren zahajuje další akci domácích.
32:54'
Pěkná kombinace domácích s finální příhrou na Matthewse, jeho střele zpoza kruhů ale scházelo více přesnosti.
32:20'
Pískal jeden z hlavních sudích a je tu přesilová hra pro Toronto. Dvě minuty za krosček dostal Josh Brown.
32:07'
Nahození domácích do útočného pásma, puk letěl po mantinelu, Vejmelka své spoluhráče navigoval pro lepší zpracování.
31:01'
A už jsou zase oba celky v plném počtu, Holl naskočil na ledovou plochu.
30:45'
Přesilovka zatím hostům moc nevychází, Toronto se dobře brání.
29:01'
Navíc je tu vyloučení na straně Toronta, Justin Holl vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.
28:30'
Už je to o dvě branky! Hosté dostali puk za branku Toronta, kde jej po souboji vyšťoural Bjugstad, přihrál před brankoviště, kde měl prostor CHRISTIAN FISCHER a zblízka prostřelil Källgrena. Na lavičce domácích se mohl trenér pouze kysele zatvářit, neboť stav je 0:2. Asistence: Nick Bjugstad.
27:35'
Bunting se vydal do útoku středem ledové plochy, jenže u modré čáry narazil a o puk přišel.
26:22'
Na druhé straně střílel z dálky Gostisbehere a Källgren si nebyl zákrokem vůbec jistý! Puk se vykutálel těsně vedle jeho pravé tyčky.
25:44'
Neuspěl ani Nylander se střelou od modré čáry, tohle zastavili obětaví obránci Arizony.
25:33'
Vejmelka opět přerušil tlak Toronta, zatím předvádí nervy ze železa a nenechá se všemi střelami a dorážkami rozhodit.
25:09'
Aube-Kubel se vymanil ze sevření protivníka, objel branku a najednou tu byl poskakující puk před Vejmelkou. Hned o dva pokusy dorážky se pokoušel Kämpf, vše ale bylo marné.
24:40'
Rozehra Toronta začíná lehce váznout, další výpad skončil nepřesnou Kämpfovou přihrávkou, pískalo se zakázané uvolnění.
23:43'
Vejmelku prověřil i tečí před brankou Järnkrok, český gólman ale i nadále drží čistý štít.
22:11'
Na opačné straně Vejmelku prověřil Giordano, opět ale český gólman předvedl své umění zákrokem přerušil hru.
21:45'
Hosté se vydali do rychlého protiútoku a Fischer se zleva nacpal před branku a Källgren musel vytáhnout bleskový zákrok na čáře.
20:28'
Druhá třetina nám začala zakázaným uvolněním Toronta, vše se tak stěhuje před Källgrena.

Trestné minuty: 6:6
Je za námi první třetina, do které měli domácí opravdu aktivní vstup a jako velká voda se nahrnuli před Vejmelku. Na něj to zkoušeli ze všech možných pozic, nicméně český gólman potvrzoval své kvality a vše dokázal sám, nebo s pomocí své obrany zneškodnit. Nápor Toronta po čase opadl a ke slovu se začala dostávat i Arizona. A nakonec to byli právě hosté, kdo se dostal do vedení, když tým ukázal, že umí přesilovky a v poslední minutě po pěkné kombinaci skóroval Nick Ritchie. Do šaten se tak odešlo za stavu 0:1 a v kabině Toronta mají rozhodně o čem přemýšlet.
20:00'
19:34'
No a přesilovka je nakonec využitá a hosté vedou! Arizona pokračovala v kombinaci, po přihrávce na pravou stranu naznačil střelu Gostisbehere, ale nakonec posunul puk mezi kruhy, kde stál NICK RITCHIE a z první o tyčku zakončil po ledě za Källgrenova záda – 0:1! Asistence: Shayne Gostisbehere, Janis Moser.
19:21'
U vrcholu levého kruhu plácl do puku Ritchie a Källgren musel vyrážet.
18:43'
Přesilovku si teď zase zahraje hostující Arizona, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Calle Järnkrok.
18:34'
A je po přesilovce Toronta...
18:06'
Nyní se domácí sami zbavili nepřesnou kombinací útočného pásma, rychle se ale snaží o nápravu.
17:25'
Nylander po několika výměnách puku zakončoval z pravého kruhu, opět to skončilo v davu, který se udělal před Vejmelkou.
16:34'
Vylučuje se na straně Arizony, dvě minuty za vražení na hrazení dostal Nick Ritchie.
16:19'
Zleva se o průnik snažil hostující Guenther, obhodil si hned dva protivníky, ale na třetím, ještě před útočnou modrou čárou, pohořel.
15:36'
Ve velmi dobré pozici mezi kruhy byl Nylander, čekal na nejlepší okamžik na střelu, trefil ale pouze clonícího Maya.
15:16'
Na opačné straně nahazoval na branku Malgin, puk byl sražen do rohu.
14:51'
Tvrdá střela od modré čáry, předvedl ji hostující Mayo. Källgren si musel dávat velký pozor, aby si puk přes stínící hráče našel, nakonec si ale připsal úspěšný zákrok.
13:33'
No, tohle už ale bylo vážnější. Zprava vystřelil Brown a před Källgrenem ještě tečoval Maccelli. Gólman Toronta měl co dělat, aby puk vytěsnil mimo své brankoviště.
12:51'
Bjugstad byl se svou snahou o založení protiakce Arizony osamocen, na levém křídle se dostal pouze k modré čáře.
12:00'
Hra teď trochu ztratila na tempu, Torontu nejde navázat na svůj počáteční nápor.
11:26'
Kombinace hostů mezi Mayem a Maccellim nevyšla, domácí se hravě osvobodili a dostali hru do středního pásma.
10:13'
Po přerušení se u branky strhla krátká potyčka, po které rozhodčí vylučovali na obou stranách. Domácí TJ Brodie dostal dvě minuty za tahání za soupeřovu helmu, hostující Jack McBain zase dvě minuty za hrubost.
10:13'
Najednou se nám do útoku dostala Arizona a po přechodu přes modrou čáru zakončil zprava Josh Brown. Zamířil přesně doprostřed branky mezi chrániče Erika Källgrena.
09:44'
Nevyšel mu ani úmysl tečovat nahození od pravého mantinelu, tohle skončilo za brankou.
09:09'
Bunting dostal možnost zakončovat u levé Vejmelkovy tyče, český gólman se ale stihl přemístit a opět puk vyrazit.
08:15'
Holl si sjel z z modré čáry, svou následnou střelu zápěstím ale pouze opřel o jednoho z obránců.
07:50'
Muzzin tlačil před branku přihrávku od pravého mantinelu, puk pouze prolétl prostorem.
06:49'
Tlak Toronta způsobil, že někteří hráči hostů jsou už na ledě přes dvě minuty bez vystřídání, jenže je to dost statické, chybí tomu dorážky z mezikruží. Se střelami z dálky si Vejmelka zatím bez problémů dokáže poradit.
06:18'
Teď už Rielly vystřelil do chumlu před Vejmelkou, puk skončil těsně vedle branky Arizony.
05:37'
Rielly už měl napřaženo na tvrdou střelu od modré čáry, Matthewsova přihrávka na něj ale neměla potřebnou přesnost a domácí se sami vytlačili do středního pásma.
04:55'
Karel Vejmelka odklepal konec přesilovky Arizony, zase tak hrajeme v pěti na obou stranách.
04:08'
V oslabení se do trháku dostal domácí Kerfoot, vzniklo přečíslení dva na jednoho, které vzal na sebe, Vejmelka jeho střelu z pravého kruhu dokázal vyrazit.
03:29'
Justin Goll vyhodil po mantinelu, puk doklouzal přes všechny lajny až k Vejmelkovi.
02:55'
Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, přesilovku si teď dají hosté. Dvě minuty za faul kolenem obdržel Nicolas Aube-Kubel.
02:34'
A je po přesilovce, Moser se vrátil na ledovou plochu.
02:08'
A opět. Kromě úvodu oslabení, kdy byli hosté pod tlakem, tak nyní hru ve čtyřech zvládají výborně.
01:20'
Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry, bránící čtveřice může odjet střídat.
00:48'
Z levého kruhu se po přihrávce zpoza branky do zakončení dostal Tavares, Vejmelkovu branku ale těsně minul.
00:34'
Toronto se hned po úvodním buly usadilo v útočném pásmu a vybojovalo si přesilovku. Dvě minuty za krosček dostal Jasin Moser.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Källgren (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Sandin, Giordano – Marner (A), Matthews, Bunting – Nylander, Tavares (C), Malgin – Järnkrok, Kerfoot, Engvall – Aube-Kubel, Kämpf, Aston-Reese.
Trenér: Sheldon Keefe

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Stecher, Moser, J. Brown, Gostisbehere, Välimäki, Mayo – Keller (A), Boyd, Crouse (A) – Guenther, Hayton, N. Ritchie – Kassian, McBain, Maccelli – Fischer (A), Bjugstad, O'Brien.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Sutherland, Rank – Johnson, Flemington.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve Scotiabank Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.