NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Edmonton - 12. března 2023   01:15

Toronto
Toronto
03:05' Acciari (Aston-Reese, Kämpf) • 32:56' Marner  • 34:49' W. Nylander (Marner) • 35:56' Tavares (Matthews) • 38:55' Tavares (Marner, W. Nylander) • 50:50' Matthews (Tavares, Marner) • 59:10' Acciari
7:4
(1:2, 4:1, 2:1)
Edmonton
Edmonton
03:27' Ekholm  (Bouchard, Nugent-Hopkins) • 11:24' E. Kane  (McDavid, Ceci) • 22:33' McDavid  (Bouchard, Bjugstad) • 52:31' Draisaitl  (Nugent-Hopkins, McDavid)
Toronto
Joannette, Lee – Brisebois, Smith
Scotiabank Arena, Toronto
19 549 diváků
Edmonton

Utkání je u konce a domácí tým se po přestřelce může radovat z výhry a dvou bodů. Ve třetí části navýšil náskok na tři branky Auston Matthews a vše vypadalo jasně, nicméně Edmonton se vrátil do hry využitou přesilovkou z hole Leona Draisaitla a čekal se tak ještě dramatický závěr. V něm hosté odvolali gólmana což ale potrestal Noel Acciari a uzavřel tak skóre na 7:4. Toronto je po této výhře na druhém místě Atlantické divize s 88 body, poraženému Edmontonu patří čtvrté místo v Pacifické divizi s 80 body.

Toronto se v dalším utkání představí v úterý od 0:30 doma proti Buffalu, Edmonton bude hrát až ve středu na svém ledě od 2:00 s Ottawou.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Toronto právě vstřelilo branku!
O malou chvíli později se ale k puku dostal NOEL ACCIARI a obloučkem prázdnou branku trefil. Svou dnes druhou brankou tak navýšil náskok Toronta na 7:4. Bez asistence.
59:00'
Marner sice prázdnou branku netrefil, bylo to však s tečí a tak se zakázané uvolnění nepískalo.
58:15'
Skinner je na střídačce, Edmonton hraje v šesti!
57:52'
Marner je na ledě, Toronto je v plném počtu.
57:37'
Z levého kruhu vystřelil Nugent-Hopkins, prováhal ale možnost zakončovat z první. Takhle už byl Murray připraven.
56:50'
Obětavou rybičkou se o další posunutí puku až k brankáři hostů postaral Acciari.
56:18'
Vyhozený puk letí až za Skinnerovu branku, hosté musí vymyslet něco nového.
55:52'
Další přesilovka pro Edmonton, tentokrát na trestnou lavici odjel Mitchell Marner, a to s dvouminutovým trestem za podrážení.
55:45'
Za dalším vyhozením se pustil Kerfoot a Skinner musel rychle vyjet z branky, aby spoluhráči pomohl situaci vyřešit!
55:06'
Aston-Reese pouze posunul do středního pásma, za volným pukem pospíchá Bouchard.
54:43'
Už se zase hraje na opačné straně a kombinace Edmontonu připomíná přesilovkový tlak.
53:56'
Domácí v rychlém útoku, před brankou se objevil Acciari, jeho sklepnutí ale gólman Edmontonu vytěsnil do rohu.
52:31'
Edmonton právě vstřelil branku!
Přesilovka je bleskově využitá a hosté ještě bojují. V útočném pásmu přišla rychlá kombinace z levé strany na tu pravou a z úhlu se LEONU DRAISAITLOVI povedlo procedit puk mezi tyčku a Murrayho beton – 6:4. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid.
52:14'
Nyní ale přichází přesilovka právě pro hosty, dvě minuty za podrážení dostal Timothy Liljegren.
51:55'
S Edmontonem to už nevypadá nejlépe, týmu se nedaří v koncovce a ve hře hostů je i hodně nervozity, ze které rezultují fauly.
50:50'
Další akci už ale domácí dotáhli do zdárného konce. Kousek od modré čáry poslal přihrávku Marner, Tavares z první sklepl na volného AUSTONA MATTHEWSE a ten zamířil do odkryté části branky překvapeného Skinnera – 6:3. Asistence: John Tavares, Mitchell Marner.
50:30'
Tavares a Marner se natlačili před brankoviště a zejména prvně jmenovaný byl blízko hattricku. Skinner ale odolal.
49:37'
Bude se zase vylučovat, dvouminutový trest za sekání na unikajícího Acciariho vyfasoval Warren Foegele.
49:21'
Povedlo se to až teď McDavidovi, jeho střelu z kruhu ale Murray zvládl vytěsnit.
48:49'
Hra je ve středním pásmu, hosté mají problém se dostat na dostřel.
47:59'
Jak Michael Bunting, tak i Evander Kane dostali 2+2 minuty za hrubost.
47:59'
Bude se opět vylučovat, neboť před Skinnerem se do sebe pustili Kane a Bunting, kteří na sebe měli spadeno už od středního pásma.
47:31'
Edmontonu se povedlo vystrkat puk do středního pásma, hosté si tak mohou na chvíli vydechnout.
46:21'
Matthews byl blízko využití přesilovky, chybělo jen několik centimetrů, neboť trefil tyčku!
45:58'
Toronto dostává přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Darnell Nurse.
44:08'
Zleva přihrával Marner na Matthewse, ten ihned sklepával na branku, Skinner však tuto šanci zmařil dobrým postavením v brankovišti.
43:41'
Dnes se už potřetí vylučuje na obou stranách zároveň. Domácí John Tavares dostal dvě minuty za sekání, hostující Vincent Desharnais zase za krosček.
42:47'
Domácí poprvé ve třetí části v útočném pásmu, SKinner však nemusel zasahovat proti nějak zvlášť obtížným pokusům.
41:58'
Toronto přečkalo oslabení a hraje v pěti.
41:33'
Další Bouchardova rána od modré čáry, nyní tak prudká, až Acciarimu vyrazila hůl z rukou.
40:59'
Zprava zakončoval Draisaitl, i on minul Přesilovka hostů je ale zatím velmi aktivní.
40:31'
Edmonton se hned pouští do útočení, od modré čáry střílel Bouchard, jeho tečovaná rána ale byla sražena.

Trestné minuty: 6:10
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře má teď domácí Toronto. Jako první sice ve druhé části udeřili hosté, když ve 23. minutě skóroval po parádně provedené akci Connor McDavid, pak se ale i on mohl dívat, jak jeho tým páchá obrovské chyby v rozehrávce a Toronto během tří minut otočilo výsledek. Vše ve 33. minutě načal Mitchell Marner, poté na něj navázal William Nylander a ve 36. minutě dostal domácí do vedení John Tavares. V závěru pak ještě Toronto využilo přesilovku a John Tavares svou druhou brankou upravil na současných 5:3.
40:00'
40:00'
Hosté zkusili odvolat gólmana a i když neměli mnoho času, tak dokázali po buly hned vystřelit. Murray si ale na brankové čáře poradil a puk vyrazil.
39:58'
Ještě jedno vyloučení na straně Toronta, dvě minuty za podrážení obdržel Justin Holl.
39:32'
Na straně hostů je už vidět velká nervozita, která se odráží na hře. U Murrayho se odehrála krátká strkanice, kterou museli sudí rychle trhat. A kupodivu se obešla bez trestů.
38:55'
Akce ale pokračovala a domácí ji dotáhli do úspěšného konce. Hra se dostala od modré čáry blíže k brance, Marner bekhendem přihrával mezi kruhy, kde se nejlépe zorientoval JOHN TAVARES a z otočky zametl puk za Skinnera – 5:3! Asistence: Mitchell Marner, William Nylander.
38:49'
Zprava vyslal prudký pokus zápěstím Nylander, tohle letělo ale vedle branky.
38:30'
Domácí celek si zahraje další přesilovku, dvě minuty za podrážení dostal Darnell Nurse.
38:07'
Po delší době se ukázali i hosté, od modré čáry vystřelil Bouchard, mířil ale vedle levé Murrayho tyčky.
37:15'
Za brankou se dokázal od svého strážce odpoutat Acciari a rychlým vyjetím se pokoušel překvapit Skinnera. Ten si prostor u své pravé tyčky pohlídal a předvedl jistý zákrok.
36:37'
Vypadá to, že domácí nemají dost a chtějí využít těchto chvil k doražení soupeře. Zprava zakončoval Kämpf, jeho rána šla těsně vedle.
35:56'
Neskutečné, domácí již vedou! Toronto si vybojovalo puk u červené čáry, předvedlo rychlý kontr, v útočném pásmu přihrál Matthews na lépe postaveného JOHNA TAVARESE a ten střelou pod horní tyčku překonal bezmocného Skinnera – 4:3. Asistence: Auston Matthews.
35:37'
Domácí doslova řádí, zase jsou usazeni v útočném pásmu a Skinner je pod palbou.
34:49'
Je srovnáno! Edmonton předvedl další chybu v rozehrávce, tu vystihl Marner, přihrál na rozjetého WILLIAMA NYLANDERA, ten využil prostoru pro zakončení a střelou mezi Skinnerovy betony upravil na 3:3! Asistence: Mitchell Marner.
33:45'
Najednou se probralo i publikum a žene domácí celek do dalších útočných výpadů.
32:56'
No vida, hned je tu gól, který dá utkání velký náboj. Hostující Nurse při rozehrávce ve vlastním pásmu doslova namazal na hůl MITCHELLA MARNERA, ten před brankou předvedl rychlou otočku se stahovačkou a o tyčku dostal puk za brankovou čáru – 2:3. Bez asistence.
32:04'
Domáći pouze posunuli puk z vlastního pásma a odjeli střídat. Není to teď zrovna strhující zápas.
31:11'
Dvouminutové tresty již vypršely a máme tak oba celky v plných počtech.
30:26'
Domácí Lafferty dostal na levé straně trochu prostoru, nenašel však odvahu zakončit a raději přihrával do druhé vlny. A to si už hráči Edmontonu pohlídali.
29:11'
Zase tu máme tresty na obou stranách, domácí Michael Bunting dostal dvě minuty za nafilmovaný pád nebo přihrávání, hostující Ryan McLeod zase za nedovolené bránění.
28:50'
Zápas teď ztratil tempo, spíše se na ledě urputně bojuje o každý puk a ve hře je i dost přerušení.
27:27'
Už je po přesilovce, hosté zvládli i druhé dnešní oslabení.
27:20'
Neuspěl ani Gustafsson se svým pokusem od modré čáry.
26:58'
Rychlá kombinace domácích skončila na pravé straně u Nylandera, ten ranou z první Skinnerovu branku přestřelil!
26:25'
Zpoza branky hledal Marner Matthewse, ten i vystřelil, chtělo to ale ještě o něco více přesnosti.
25:27'
Vyloučení na straně Edmontonu, dvě minuty za podrážení dostal Kailer Yamamoto.
24:24'
Po pěkném kolotoči v útočném pásmu měl prostor pro střelu z levé strany domácí Holl, Skinner jeho prudký pokus dokázal ztlumit.
23:49'
A pro Toronto mohlo být ještě hůře, neboť v další akci se před branku dostal Foegele a nebyl daleko od úspěšného sklepnutí. Murray tentokrát svým zákrokem přerušil hru.
22:33'
Hosté unikají do dvoubrankového náskoku. Ve vlastním pásmu si vybojovali puk, dlouhý pas našel CONNORA MCDAVIDA, ten si z pravé strany najel přes střed až na levé křídlo, našel si prostor pro najetí si k brance a střelou mezi Murrayho betony upravil na 1:3. Asistence: Evan Bouchard, Nick Bjugstad.
22:20'
Oba provinilci se již vrátili na led, hraje se v pěti na obou stranách.
22:18'
Přihrávku na modrou čáru dostal Brodie, jeho ránu zápěstím ale zastavil Ekholm.
21:39'
Více prostoru na ledě zatím nepřináší šance, o něco více aktivnější však jsou hráči Toronta.
20:20'
Hned v úvodu tu máme vyloučení na obou stranách, za oboustranné nesportovní chování byli vyloučeni domácí Auston Matthews a hostující Connor McDavid.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina, která měla velice akční úvod a už v úvodu čtvrté minuty se domácí dostali po gólu Noela Acciariho do vedení. To jim vydrželo ale pouze několik málo okamžiků, neboť ještě v téže minutě srovnal po tvrdé ráně Mattias Ekholm. Poté se oba celky předháněly ve snaze strhnout vedení na svou stranu a úspěšnější byli nakonec hosté, když na současných 1:2 upravil po rychlém kontru a objetí branky Evander Kane.
20:00'
19:42'
Ještě jeden útok pro Toronto, akci rozjíždí Gustafsson.
18:51'
Hostům se povedlo dostat puk pod svou kontrolu, Foegele v náznaku brejku hledal McDavida, poslal mu ovšem přihrávku na dlouhou hůl.
18:11'
Riellymu nevyšla rozehrávka, puk doklouzal až za Skinnerovu branku, bylo to však s tečí, takže se zakázané uvolnění nepískalo.
17:42'
Další nápor už Skinner raději přerušil přikrytím puku lapačkou a přerušením hry.
16:04'
Nahození od pravého mantinelu bylo hosty sraženo a Yamamoto už vyváží do středního pásma.
15:03'
Toronto se snaží o srovnání, vystupňovalo nyní tlak na brankoviště, jenže Skinner se překonává a drží svému celku těsný náskok.
14:37'
O malou chvíli později musel Skinner zasáhnout levým betonem, tím zastavil Laffertyho pokus o sklepnutí zblízka.
14:14'
Prudkou ránu vyslal Nylander, Skinnerova lapačka šla do prázdna, mohl si však oddechnout, puk mířil těsně vedle jeho branky.
13:41'
Krátký nápor Toronta v útočném pásmu, aktivní byl zejména Acciari, jenže ani jemu nebylo přáno poslat na branku nebezpečný puk.
12:57'
Na opačné straně střílel od mantinelu McCabe, Skinnera tím ovšem nepřekvapil.
12:26'
Domácí ve vlastním pásmu ztratili puk, ke střele se rychle našteloval Nugent-Hopkins, mířil ale o kousek vedle pravé Murrayho tyčky.
11:24'
Hostující tým se dostává do vedení. Útočnou a hlavně rychlou akci založil McDavid, ve středním pásmu přihrál na EVANDERA KANEA, ten po přechodu modré čáry bleskově objel branku a zasunul za Murrayho tyčku. Gólman Toronta se sice snažil o přemístění, byl tam ale krapítek pozdě – 1:2. Asistence: Connor McDavid, Cody Ceci.
10:55'
Domací Brodie svedl úspěšný bruslařský souboj proti Hymanovi, zabránil tak výpadu Edmontonu do útočného pásma.
09:36'
Závar před brankovištěm se naopak odehrál na druhé straně, na brankoviště se tlačil Foegele, Murray puk pro jistotu přikryl.
08:51'
Giordano hned dvakrát zavážel puk levou stranou, ale ani jednou se mu nepovedlo přihrát tak, aby z toho byla šance a Skinner byl pod případným tlakem.
07:54'
Elitní útok Toronta se snaží udržet v útočném pásmu, hosté v tuto chvíli jen pouze vyhazují ven z pásma.
06:59'
Zpoza branky si vyjel Matthews a zkusil Skinnera překvapit střelou z nulového úhlu. Gólman Edmontonu ale byl u levé tyčky připraven a puk vyrazil.
06:37'
Od pravého mantinelu nahazoval hostující Kane, spoluhráče ovšem nenašel a puk skončil v rohu.
05:38'
Toronto se pokoušelo o výpad pravou stranou, hostující obrana však Järnkröka zastavila ještě před modrou čárou.
04:53'
Najednou se nám rozjel hokej v obrovském tempu, Edmonton je zase v útoku a Murray si musí dávat pozor na nepříjemné výpady.
03:27'
Je ale bleskově srovnáno. Hosté se dostali do útočného pásma, dokázali puk udržet na modré čáře a po krátké kombinaci vyslal z levé strany nechytatelnou ránu nad Murrayho rameno MATTIAS EKHOLM. Stav je tedy 1:1. Asistence: Evan Bouchard, Ryan Nugent-Hopkins.
03:05'
Domácí jdou do vedení! O puk se dlouho bojovalo v rohu, hráčům v modrém se jej pak povedlo dostat do lepšího úhlu, Kämpfovu přihrávku nejprve nevyužil Aston-Reese, k dorážce se pak ale dostal NOEL ACCIARI a ten již Skinnera překonal – 1:0. Asistence: Zach Aston-Reese, David Kämpf.
02:55'
Hosté přečkali své první oslabení, Kane je opět na ledě.
02:49'
Puk skončil mimo ledovou plochu, tohle ale za dvě minuty nebude, neboť Nurseho vyhození tečoval Kerfoot.
02:16'
Přihrávku do druhé vlny dostal Kerfoot, i tohle ale Skinner dokázal zneškodnit.
01:39'
První Skinnerovy zákroky, zkusili to na něj Marner a i Matthews.
00:55'
Máme tu první přesilovku, tu si zahraje Toronto. Dvě minuty za podrážení dostal Evander Kane.
00:25'
Domácí se hned usadili v útočném pásmu a před brankovištěm se k zakončení cpal Marner. Puk mu ale odskočil a skončil mimo centrum dění.
00:01'

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Samsonov) – Brodie, McCabe, Holl, Giordano, Liljegren, Rielly (A), E. Gustafsson – Marner, Matthews (A), Kerfoot – Järnkrok, Lafferty, W. Nylander – Acciari, Kämpf, Aston-Reese – Tavares (C), Bunting.
Trenér: Sheldon Keefe

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Janmark, Bjugstad, Foegele – Ryan, R. McLeod, Shore.
Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Joannette, Lee – Brisebois, Smith.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve Scotiabank Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.