NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Chicago - 14. října 2022   04:00

Vegas
Lo. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Re. Smith (A), Eichel, Kessel – Howden, Stephenson, Stone (C) – Cotter, W. Karlsson, Marchessault – W. Carrier, N. Roy, Amadio.
South, Hanson – Apperson, Gawryletz
T-Mobile Arena, Las Vegas
18 467 diváků
Chicago
Stalock (Mrázek) – J. Johnson, Set. Jones, Tinordi, Cal. Jones, Roos, Murphy (A) – Athanasiou, Domi, P. Kane (A) – T. Johnson, J. Toews (C), Raddysh – Kurashev, Lafferty, Entwistle – Khaira, R. Johnson, Blackwell.

3. Alex Stalock (CHI) – 36 zákroků
Domácí úvodní zápas Vegas vyšel. Paul Cotter vstřelil jedinou branku zápasu a Logan Thompson předvedl klíčové zákroky v době, kdy systém domácího trenéra příliš nefungoval. Druhé čisté konto pro brankáře Thompsona přišlo pro Vegas ve správný čas. Fanoušci ze stadionu mohou odcházet spokojení.
59:50'
Puk je daleko od branky Vegas.
59:20'
Vhazování před brankou Vegas. Domácí celek prohrál buly.
59:20'
Zakázané uvolnění Vegas. Domácím se to nelíbí, ale sudí to vyhodnotili takto.
59:00'
Poslední minuta hry.
58:50'
Jack Eichel mohl rozhodnout, ale netrefil prázdnou branku.
58:15'
Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
58:05'
Ofsajd Vegas, buly ve střední třetině.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.
57:39'
Chandler Stephenson se výborně dostal k brance, kotouč měl s sebou, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.
57:10'
Mnoho času z tohoto zápasu už nezbývá.
56:27'
Chicago rozehrává od své branky, rychle se dostalo do útočného pásma, ale tam přišlo o puk.
56:08'
William Carrier měl dobrou příležitost, ale bekhendovou stranou hokejky minul branku.
55:27'
Následná domácí rána od modré čáry nebyla přesná. nepovedené bylo také zakončení Chicaga od modré čáry.
55:04'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Phil Kessel se pokoušel dobruslit puk v útočném pásmu, ale neuspěl.
Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu utkání přihlíží 18 467 platících diváků.
54:41'
Logan Thompson dobře viděl na ránu od modré čáry, komerční přestávka.
54:14'
Ani třetí přesilovku v tomto zápase nedokázali domácí hráči proměnit, Chicago prohrává těsně 0:1.
54:09'
53:26'
Vegas se po rychlé akci dostalo do útočného pásma, kde kombinuje.
53:00'
Shea Theodore rozehrává od své branky, následně William Karlsson pokračoval v akci. Pak se domácí propracovali před branku. Alex Stalock kryje ránu, kterou vyslal William Karlsson z kruhu.
52:24'
Vegas hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.
52:02'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Caleb Jones – 2 min., držení.
51:44'
MacKenzie Entwistle prodloužil do útočného pásma, zakázané uvolnění se tak nepíská.
51:10'
Brayden McNabb se pokoušel napadat rozehrávku soupeře což se mu podařilo, Jonathan Marchessault mohl těžit z jeho hry, ale výraznější šanci si nevypracoval.
50:40'
Taylor Raddysh hlídkoval před brankou Vegas, ale k dorážce střely od modré čáry se nedostal.
50:17'
Komerční přestávka.
49:59'
Andreas Athanasiou to zkoušel individuálně, dostal se do útočného pásma, ale jeho rána nebyla příliš povedená. Brankář Vegas si v pohodě poradil.
48:53'
William Karlsson byl volný před brankou, ale spoluhráč mu od modré čáry nedokázal poslat přihrávku.
48:11'
Mark Stone dobře vypálil, hostující brankář kotouč neudržel, ale k dorážce se nikdo z domácích nedostal. Zajímavá příležitost Vegas.
47:50'
Connor Murphy rozehrává od své branky, vypadalo to na zakázané uvolnění, ale kotouč byl tečovaný.
47:00'
31:23, tak vypadá statistika střel na branku, v tomto ohledu jsou lepší domácí hráči.
46:30'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější šanci čekáme.
46:04'
Komerční přestávka po zákroku domácího brankáře.
45:50'
Alec Martinez pálil od modré čáry, jeho ránu v pohodě před sebe vyrazil brankář, a pak hrála obrana.
45:30'
Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí se dnes na svého maskovaného muže mohou spolehnout.
45:06'
Brett Howden byl volný před brankou, dostal puk, ale jeho zakončení bylo příliš nepřesné. Gólman zasahovat nemusel.
44:43'
Nicolas Hague se sice dostal do útočného pásma, ale spoluhráči mu nedokázali přihrát. Následně kryje puk brankář Chicaga, bude se vhazovat.
44:08'
Logan Thompson si dokázal poradit se střelou hostujícího hráče z pravého kruhu. Následně uspěl i proti další šanci.
43:20'
Zach Whitecloud hledal spoluhráče ve střední třetině, přihrávka byla přesná, ale následné zakončení už ne.
43:00'
Philipp Kurashev nedokázal přesněji vypálit, t se už hraje pět na pět. Domácí si výraznější šanci nevypracovali.
42:37'
Tato přesilovka se Vegas nedaří podle představ, domácí se nemohou stabilněji usadit před brankou soupeře.
42:15'
Chandler Stephenson rozehrává ze svého obranného pásma.
42:00'
Znovu dokázalo Chicago vyhodit přes všechny čáry, Alex Pietrangelo má kotouč za svou brankou.
41:33'
Po zajímavé akci se k puku dostali hosté a vyhazují.
41:10'
Jonathan Toews – 2 min., hákování.
40:40'
Alec Martinez jen nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z ho nebyl icing. Hra pokračuje dál.
40:01'
Utkání pokračuje dál třetí třetinou, domácí hokejisté mají těsné vedení.
40:01'
Paul Cotter je zatím jediným střelcem v tomto zápase, díky jeho ráně vedou domácí hokejisté na svém ledě 1:0.
40:00'
39:50'
William Carrier se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus kryje brankář Blackhawks Bude se vhazovat.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině. Hosté vyhodili přes všechny čáry.
38:53'
Alex Stalock s vypětím všech sil dokázal udržet kotouč před brankovou čárou. Nicolas Roy se natahoval po dorážce, ale nezvládl ji.
38:24'
Mark Stone si připravoval puk pro zakončení, ale v rozhodující chvíli jej nechal za sebou.
37:46'
Jack Eichel pálil z první, jeho rána ale končí mimo. Hosté následně vyhazují.
37:22'
Hra je přerušená, bude se vhazovat před brankou Chicaga.
37:13'
Sam Lafferty – 2 min., nedovolené bránění brankáři.
37:00'
Jack Eichel po individuální akci nedokázal vypálit, ani přihrát před branku na spoluhráče.
36:00'
Chandler Stephenson se po krásné spoluhráčově přihrávce dostal před branku, ale ležícího brankáře překonat nedokázal. Alex Stalock měl nyní i trochu štěstí.
35:24'
Chicago se pokoušelo dostat do útočného pásma, ale nepovedlo se, píská se ofsajd.
35:10'
Utkání pokračuje dál, dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.
34:48'
Alex Stalock přerušil hru, následně se před jeho branko strhla potyčka. Komerční přestávka.
34:13'
Vegas se pokouší hrát aktivně, ale v současné době má problémy s přechodem do útočné třetiny.
33:59'
Domácí hokejisté mají převahu, diktují tempo hry a pokouší se svůj náskok navýšit. Alex Stalock ve spolupráci se svými obránci zatím odolává.
33:28'
Brayden McNabb obkroužil branku, dostal se před odkrytou část, ale kotouč poslal vedle. Pěkná domácí akce nebyla úspěná.
32:34'
Alex Stalock kryje kotouč po střele, kterou vyslal Alex Pietrangelo. Domácí vybojovali buly v útočném pásmu.
32:21'
Ofsajd Chicaga, komerční přestávka, a pak buly ve středním pásmu.
32:02'
Nyní sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, mnoho velkých šancí k vidění není
31:13'
Vegas rozehrává od své branky, Shea Theodore to zkoušel individuálně, ale prosadit se přes střední pásmo nedokázal.
30:30'
Reese Johnson vedl zajímavou akci hostů, ale jeho pokus o zakončení byl nepovedený. Obrana Vegas si dokázala poradit.
30:09'
Polovina druhé třetiny i zápasu je pryč. Domácí hráči drží pracně vybudovaný náskok.
29:36'
Chicago se nyní dostalo do útočné třetiny, ale rána byla zblokovaná před brankou Vegas.
28:44'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Vegas jde do vedení, přečkalo oslabení a nyní se po situaci dva na jednoho pohotovou střelou prosazuje PAUL COTTER. Asistence: Zach Whitecloud.
28:21'
Logan Thompson zastavil šanci soupeře, následně se domácí dostali do přečíslení, ale Stone trefil brankáře.
27:53'
Logan Thompson si poradil se střelou z velké dálky, ale hosté jsou dál u kotouče.
27:34'
Domácí se zatím brání dobře, podařilo se jim vyhodit kotouč přes všechny čáry.
26:29'
26:29'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Paul Cotter – 2 min., hákování.
25:47'
Shea Theodore pálil od modré čáry, nebyla to špatná rána, ale puk končí vedle branky.
25:20'
Jack Eichel to zkoušel individuálně, ale přes dobrou obranu Chicaga se nedokázal dostat do zakončení.
24:24'
Ofsajd Vegas a v něm byl Chandler Stephenson. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:24'
Velkou šanci měli hosté, ale Jones nedokázal přesněji trefit prostoru u tyčky. Na druhé straně Vegas přišlo o puk při pokusu o přihrávku před branku.
23:01'
Jonathan Marchessault se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale neuspěl. William Karlsson si vybruslil před branku, přihrávka postrádala přesnost.
22:28'
Na úvodní branku v tomto zápase zatím čekáme. Střelecky aktivnější jsou hosté, v tomto ohledu vedou 11:9.
22:16'
Jack Eichel pálil z dobré pozice, jeho pokus vyrazil brankář. Následná rána končí vedle branky
21:10'
Chandler Stephenson se natahoval po přihrávce spoluhráče, na kotouč však nedosáhl. Nebyla to špatná akce Vegas, ale chyběla přesnost.
20:38'
Las Vegas vyhazuje přes všechny čáry. Max Domi se následně dostal do útočného pásma, ale nevypálil přesně.
20:25'
Utkání pokračuje druhou třetinou a domácí ji zahájí v oslabení.
20:01'
V první třetině měli více ze hry hosté, snadněji se dostávali do šancí, ale Logan Thompson podal spolehlivý výkon. Po první třetině platí bezbrankový stav.
20:00'
19:20'
Caleb Jones měl velkou šanci, ale odkrytou část branky trefit nedokázal. Následně Logan Thompson výborně zasáhl.
18:58'
Brett Howden – 2 min., nedovolené bránění.
18:37'
Domácí hokejisté mají nyní více ze hry, ale nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice.
18:18'
Vegas vybojovalo buly v útočném pásmu, hostující obrana musí být pozorná.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:04'
Paul Cotter se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky. Následně pálil už lépe, ale brankáře nepřekonal.
16:24'
Domácí se sice usadili v útočném pásmu, ale rána od modré čáry končí vedle.
15:50'
Jack Eichel pálil z dobré pozice, brankáře soupeře sice nepřekonal, ale vybojoval buly v útočném pásmu.
15:29'
Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.
13:47'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, William Carrier se pokoušel něco vymyslet před brankou, ale obrana Blackhawks si poradila.
13:18'
Chicago hraje nyní aktivněji, tlačí se do zakončení, ale domácí obrana v čele s brankářem je zatím pozorná.
11:27'
Logan Thompson senzačně zastavil dva střelecké pokusy soupeře, ležící brankář Vegas proti střele nastavil beton. Velká šance pro hosty.
11:07'
Brayden McNabb pálil jako obránce od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal brankář poradit. Bude se vhazovat.
10:49'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, zatím čekáme na úvodní branku, střelecky lepší jsou hosté, v tomto ohledu vedou 6:5.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, zatím platí bezbrankový stav.
09:31'
Shea Theodore autorem další domácí zajímavé střely, ale jeho pokus vyrazil hostující brankář maskou. Dobré pasáže Vegas střídají ty slabší. Tento hokej musí bavit.
09:08'
Reilly Smith měl velkou šanci, dostal se do útočného pásma, ale trefil jen brankáře. Alex Stalock své spoluhráče nyní podržel.
08:24'
Kotouč vypadl z hrací plochy, bude se vhazovat. Vegas se pokouší vrátit se k aktivní hře z úvodu zápasu.
07:47'
William Karlsson minul branku z dobré pozice mezi kruhy. Jeho ráně nechybělo moc.
07:00'
Hra pokračuje dál, ale Golden Knights se nedokázali usadit na útočné části hrací ploch. Patrick Kane rychle otočil směr hry. Jeho rána nebyla přesná.
06:53'
Po dobrém úvodu Vegas jsou nyní aktivnější hostující hokejisté, kteří se snadněji dostávají do zakončení. Chicago vede na střely 5:3.
06:46'
Logan Thompson kryje ránu od modré čáry. Komerční přestávka.
06:14'
Čtvrtá domácí formace měla velkou šanci, ale puk po vyjetí brankáře končí vedle. Nechybělo moc a domácí šli do vedení.
05:40'
Hosté vypálili od modré čáry, rána končí výrazně vedle branky.
05:30'
MacKenzie Entwistle si vybruslil před branku, kde byl zcela volný, ale spoluhráči na něj nedokázali dostat puk.
05:05'
Kotouč vypadl z hrací plochy, bude se vhazovat ve středním pásmu.
04:30'
Nyní musel poprvé zasahovat také domácí brankář, Logan Thompson si poradil. Domácí brankář také uspěl proti následnému brejku soupeře. Andreas Athanasiou na něj nevyzrál.
04:15'
3:0, tak vypadá statistika střel na branku.
03:29'
Brayden McNabb zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale obrana si poradila. Následně hosté zahráli jen na zakázané uvolnění.
02:43'
Vegas rozehrává od své branky, následně musel znovu zasahovat brankář Chicaga.
01:52'
Nicolas Hague pálil od modré čáry, jeho tvrdá rána končí v moci brankáře. Alex Stalock si snadno dokázal poradit.
01:21'
Alex Stalock přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Více ze hry v úvodu zápasu mají hráči Vegas.
00:24'
Reese Johnson pálil od modré čáry, ale trefil jen obránce, která se dobře pohyboval před brankou.
00:10'
Utkání začalo, domácí hrají ve zlatém, hosté v bílém.
00:01'

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Re. Smith, Eichel, Kessel – Howden, Stephenson, Stone – Cotter, W. Karlsson, Marchessault – W. Carrier, N. Roy, Amadio.

Chicago Blackhawks: Stalock (Mrázek) – J. Johnson, Set. Jones, Tinordi, Cal. Jones, Roos – Athanasiou, Domi, P. Kane – T. Johnson, J. Toews, Raddysh – Kurashev, Lafferty, Entwistle – Khaira, R. Johnson, Blackwell.
Zápas začne o něco později.
Vegas dokázalo úvodní zápas sezony vyhrát, v dramatickém zápase rozhodl v poslední minutě Mark Stone o výhře Vegas nad Los Angeles. Chicago se představilo v Coloradu, kterému podlehlo 2:5. Pro Vegas se jedná o první domácí duel nové sezony, Blackhawks pokračují v sérii venkovních zápasů.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.