NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Vegas - 2. listopadu 2022   00:00

Washington
Washington
03:39' M. Johansson (D. Strome, Ovečkin) • 21:01' T. van Riemsdyk (D. Strome)
2:3
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Vegas
Vegas
18:55' Eichel  (Stephenson, Pietrangelo) • 54:04' W. Carrier  (W. Karlsson, Pietrangelo) • 61:35' Theodore  (Eichel, Pietrangelo)
Washington
C. Lindgren (Kuemper) – Orlov (A), T. van Riemsdyk, Fehérváry, Jensen, E. Gustafsson, Irwin – Ovečkin (C), Kuzněcov (A), Mantha – M. Johansson, D. Strome, Sheary – Protas, Eller, Snively – Malenstyn, Dowd, Hathaway.
Sutherland, Halkidis – Suchánek, Hughes
Capital One Arena, Washington
18 573 diváků
Vegas
Lo. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Ma. Stone (C) – Re. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Amadio, Howden, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Statistiky
Střely na bránu: 21 – 31 | Přesilová hra: 1/2 – 1/2 | Trestné minuty: 6 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Charlie Lindgren (WSH) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3 %, odchytal 61:35
Logan Thompson (VGK) – 19 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,5 %, odchytal 61:26

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 22:14

Tři hvězdy utkání
1. Shea Theodore (VGK) – 1+0
2. Charlie Lindgren (WSH) – 28 zákroků
3. Dylan Strome (WSH) – 0+2
Hokejisté Las Vegas pokračují v dobrém výkonu v úvodu sezony, nyní porážejí na ledě soupeře Washington. Skvělou práci v prodloužení odvedl hostující Jack Eichel, který má asistenci na vítězné brance Theodora.
61:35'
Vegas právě vstřelilo branku!
Hokejisté Las Vegas vyhrávají tento zápas. Po krásné Eichelově akci se prosazuje střelou mezi tělo a ruku brankáře SHEA THEODORE. Asistence: Jack Eichel a Alex Pietrangelo.
60:48'
Nyní hrají domácí, dostali se do útočného pásma, kde kombinují.
60:18'
Reilly Smith minul branku, měl vekou šanci, ale brankáře neprostřelil. Nicméně vybojoval buly v útočném pásmu.
60:01'
Prodloužení začalo.
60:01'
Trpělivá hra se Vegas vyplatila a hosté dokázali ve třetí třetině vyrovnat. Za stavu 2:2 uvidíme prodloužení.
60:00'
60:00'
Capitals dostali kotouč do branky, radovali se, ale gól padl až po čase. Uvidíme prodloužení.
59:23'
Hra nyní patří Vegas, hosté jsou aktivnější a snaží se rozhodnout ve třetí třetině.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Následně puk kryje Logan Thompson.
57:33'
Jack Eichel ránou od modré čáry netrefil branku, následně ani obránce hostů neuspěl podle svých představ.
57:23'
Shea Theodore pálil od modré čáry, jeho pokus kryje brankář domácích.
56:31'
Capitals měli dvě velké šance, ale branku přesněji trefit nedokázali. Vegas musí myslet také na obranu. Domácí jsou extrémě šikovní.
55:49'
Anthony Mantha bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale nepodařilo se mu přinutit obranu Vegas k chybě.
55:23'
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, více ze hry mají nyní hokejisté Vegas.
54:55'
Charlie Lindgren kryje ránu, kterou po krátké akci vyslal Stone.
54:04'
Z ničeho nic se Vegas podařilo vyrovnat, tvrdou rychlou ránou z mezikruží uspěl obranou Capitals neobsazený WILLIAM CARRIER. Asistence: William Karlsson a Alex Pietrangelo.
53:28'
Capitals hrají tak, jak potřebují. Hru drží ve středním pásmu a soupeřům mnoho prostoru nedávají.
52:44'
Charlie Lindgren si poradil se střelou, kterou od modré čáry vyslal hostující kapitán.
52:16'
Hostující trenér přeskupil formace, zdá se, že hosté budou hrát jen na tři útočné formace.
51:20'
Jevgenij Kuzněcov se dostal do útočného pásma, ale nedokázal překonat brankáře soupeře. Obrana Vegas situaci zvládla.
50:49'
Alex Pietrangelo se marně natahoval pro přihrávce od spoluhráče. Sledujeme takticky velmi dobře hrající domácí celek.
50:20'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav je stále lepší pro domácí celek.
49:19'
Brayden McNabb vypálil po dobré přihrávce kapitána Stonea, ale brankář Capitals byl připravený. Komerční přestávka.
49:07'
Špatná rozehrávka Vegas znamená zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu.
48:13'
Sledujeme rychlý hokej, více ze hry a optickou převahu mají hokejisté Capitals.
46:47'
Anthony Mantha postupoval v situaci dva na jednoho, ale nedokázal přesněji přihrát spoluhráči. Tuším, že to by Ovečkin.
46:16'
Alec Martinez pálil, domácí brankář mnoho neviděli, ale i tak dokázal kotouč udržet před brankovou čárou.
45:23'
Jack Eichel ani Chandler Stephenson nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit.
44:56'
Garnet Hathaway se dostal do střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Vegas. Bude se vhazovat.
44:18'
Alex Pietrangelo nyní se dostal do útočného pásma a rychle bez přípravy vypálil. Jeho rána končí vedle.
43:45'
Až nyní se domácí dostali do útočného pásma, Alexandr Ovečkin ránou z první minul branku.
43:23'
Nyní hraje přesilovku domácí celek, který musí o útočné pásmo tvrdě bojovat.
42:20'
Jonathan Marchessault vypálil z mezikruží, domácí brankář Charlie Lindgren si s jeho ránou snadno poradil.
42:08'
Sledovat budeme nyní hru čtyři na čtyři. Hodně zbytečné vyloučení hráče Vegas.
42:08'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Alex Pietrangelo – 2 min., držení.
41:18'
Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Trevor van Riemsdyk – 2 min., podrážení.
40:41'
Dylan Strome tečoval střelu, ale kotouč o malý kousek minul branku. Nechybělo moc.
40:20'
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu,
40:01'
Domácí celek se dokázal prosadit ve druhé třetině, a tak v tomto nepříliš atraktivním zápase vedou domácí hráči těsně 2:1.
40:00'
39:30'
William Karlsson neměl mnoho času na útočnou akci, rychle k němu přistoupili soupeři.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině, Dmitrij Orlov pálil, ale brankáře prostřelit nedokázal.
38:55'
Logan Thompson kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou. Tento styl hry vyhovuje více domácím.
38:09'
Jack Eichel po samostatné akci nedokázal zakončit přes obránce. Na druhé straně neuspěl Anthony Mantha.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Střelecky vede Vegas, ale na góly prohrává.
37:15'
Mnoho zajímavých momentů momentálně k vidění není.
36:02'
Brayden McNabb vypálil, jeho rána byla zblokovaná. Komerční přestávka.
35:11'
Hodně přes dvě minuty jsou na ledě obránci Vegas, nemohou dostat puk pod kontrolu.
34:45'
Dylan Strome to zkoušel individuálně, vypracoval si velkou šanci, ale obrana Vegas dokázala puk na poslední chvíli získat.
34:00'
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nedaří se jim vypracovat si velkou šanci. Orlov individuální akcí neuspěl.
33:09'
Vegas se pokouší hrát aktivně, ale naráží na výborně hrající obranný val soupeře. Domácí velmi dobře brání.
31:39'
Charlie Lindgren kryje kotouč, bude se vhazovat. Zajímavou akci Vegas vedl Chandler Stephenson. Zakončit však nedokázal.
30:28'
Jack Eichel mohl přihrávat, ale vzal to na sebe, jeho rána končí vedle branky. Následně domácí rychle otočili hru a Logan Thompson musel zasahovat.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, domácí mají těsný náskok a kontrolují hru.
29:38'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznějších šancí.
28:31'
Keegan Kolesar se dostal do šance, hostující hráč však trefil jen rukavici brankáře. Jedna z prvních útočných akcí Vegas ve třetině.
28:00'
Keegan Kolesar a William Carrier sice postupovali do útočného pásma, ale ani jeden z nich se nedokázal dostat do střelecké pozice.
27:51'
Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
27:23'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry. Vegas sice vede na střely, domácí však mají jednobrankový náskok.
26:38'
Po komerční přestávce bude zápas pokračovat dál.
25:50'
Conor Sheary z dobré střelecké pozice trefil mantinel za brankou. Domácí se prosadit nedokázali.
25:26'
Jonathan Marchessault minl branku z dobré střelecké pozice, jeho ráně nechybělo moc.
25:16'
Charlie Lindgren kryje kotouč, bude se vhazovat. Vegas má možnost buly v útočném pásmu.
24:43'
William Karlsson dostal hru do útočného pásma, ale obrana Capitals si celkem snadno dokázala poradit.
23:35'
Alexandr Ovečkin snadno zblokoval střelecký pokus soupeře. Následně se bude vhazovat ve středním pásmu.
23:02'
Domácí mají jasnou převahu, snadněji se dostávají do zakončení. Vegas má velké problémy s defenzivní hrou.
21:01'
Washington právě vstřelil branku!
Domácí celek se dostává do vedení, po úspěšném vhazování se prosazuje obranou Vegas zcela zapomenutý TREVOR VAN RIEMSDYK. Asistence: Dylan Strome.
20:45'
Domácí si vypracovali velké šance, ale brankář Vegas kryje kotouč. Vhazovat se bude před jeho brankou. Garnet Hathaway zkoušel dorážet.
20:25'
Reilly Smith je na střídačce, zdá se, že jeho zdravotní stav je přiznivý.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou.
20:01'
Reilly Smith po střetu se soupeřem opustil hrací plochu v první třetině a jeho stav je naprosto bytostní otázkou pro Vegas.
Po první třetině platí nerozhodný stav 1:1. Marcus Johansson poslal domácí do vedení, v přesilovce dokázal srovnat v závěru třetiny Jack Eichel.
20:00'
18:55'
Je vyrovnáno, Vegas vyšla přesilovka, tvrdou ránou ze střední vzdálenosti se prosazuje JACK EICHEL. Asistence: Chandler Stephenson a Alex Pietrangelo.
18:22'
Erik Gustafsson – 2 min., držení.
17:26'
Hosté se pokoušeli využít špatné rozehrávky domácích, ale do střelecké pozice se nedostali.
17:00'
Sledujeme hru čtyři na čtyři a více ze hry mají domácí hokejsté.
16:17'
Martin Fehérváry – 2 min., vražení na hrazení.

Jonathan Marchessault – 2 min., hrubost.
15:45'
Alex Pietrangelo jen nahodil do útočného pásma a rychle šel střídat. Mnoho šancí momentálně k vidění není.
15:17'
Hosté se sice usadili v útočném pásmu, ale do výraznější šance se tým nedostal. Následně Capitals odehráli jen na icing.
14:13'
Logan Thompson kryje kotouč, bude se vhazovat. Komerční přestávka.
14:00'
Zach Whitecloud nahodil kotouč do útočného pásma, Charlie Lindgren v pohodě a nikým neatakovaný rozehrál.
13:05'
Další hostující rána od modré čáry byla zblokovaná, následně Alexandr Ovečkin rozehrává. Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
12:43'
Capitals to zkoušeli po rychlé akci, ale host se k puku dostali za svou brankou a otočili směr hry.
12:26'
Dobrá rána hostujícího celku, ale obrana domácích byla pozorná. Beck Malenstyn to byl, kdo zblokoval střelecký pokus Haguea.
10:53'
Dmitrij Orlov pálil od modré čáry, jeho pokus zblokoval jeden z obránců hostujícího celku.
10:23'
Jonathan Marchessault to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit přes obránce soupeře.
10:02'
Logan Thompson raději přerušil hru, komerční přestávka. Domácí vedou 1:0.
09:35'
Sledujeme klidnější pasáž hry, Vegas má sice střeleckou převahu, ale inkasovalo jako první.
08:41'
Komerční přestávka.
08:14'
Domácí musí rozehrávat od své branky, Jack Eichel se dostal do útočného pásma, ale šanci pro spoluhráče nevypracoval.
07:10'
Martin Fehérváry rozehrává od své branky, následně si Garnet Hathaway si hodně důrazně počínal útočném pásmu, ale sudí nechávají hru plynout.
06:41'
William Karlsson měl dobrou šanci, ale trefil jen brankáře. Náslendé šance Vegas nedokázalo proměnit.
06:22'
Phil Kessel jen nahodil kotouč do útočného pásma, aby z toho nebyl icing a šel střídat.
05:48'
Domácí mají více ze hry, snadněji se dostávají do útočného pásma, kde kombinují.
05:10'
Vegas rozehrává od své branky, Phil Kessel prodloužil do útočného pásma, následně puk vypadl z hrací plochy.
04:39'
Nicolas Hague pálil od modré čáry, domácí brankář si s jeho pokusem dokázal poradit poměrně snadno.
03:39'
Využitá přesilovka a domácí jdou do vedení. Obrana Vegas nechala před brankou volného soupeře, kterým byl MARCUS JOHANSSON. Dostal puk a snadno dokázal překonat brankáře Vegas. Asistence: Dylan Strome a Alexandr Ovečkin.
03:25'
Jevgenij Kuzněcov pálil, Alec Martinez zblokoval jeho projektil. Dobrá defenzivní práce.
03:02'
Domácí celek hraje přesilovku, nastěhoval se do útočného pásma, kde kombinuje.
03:01'
Brett Howden – 2 min., sekání.
02:04'
Reilly Smith a Jonathan Marchessault vymysleli velmi dobrou šanci, ale brankář Charlie Lindgren se natáhl a vyrazil puk.
01:31'
Jack Eichel to zkoušel individuálně, ale přes obranu Capitals se do střelecké pozice hostující hráč nedostal.
01:00'
Beck Malenstyn hlídkoval před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali poslat přihrávku přesněji.
00:40'
Anthony Mantha pálil po přihrávce spoluhráče, ale jeho rána končí nad brankou. Velká šance hostů.
00:07'
Utkání začalo, domácí se dostali do útočného pásma, ale vypálit nedokázali.
00:01'

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Orlov, T. van Riemsdyk, Fehérváry, Jensen, E. Gustafsson, Irwin – Ovečkin, Kuzněcov, Mantha – M. Johansson, D. Strome, Sheary – Protas, Eller, Snively – Malenstyn, Dowd, Hathaway.

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Ma. Stone – Re. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Amadio, Howden, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
Poslední vzájemný zápas se odehrál na jaře a Vegas vyhrálo 4:3 v prodloužení, utkání rozhodl obránce Shea Theodore.
Washington Capitals odehrál 10 zápasů s bilancí 5-0-1-4 a ziskem 11 bodů. V tabulce východní konference je tým na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. V posledním utkání prohrál na ledě Caroliny 2:3 po nájezdech.
Vegas Golden Knights odehráli 10 zápasů s bilancí 7-1-0-2 a získali 16 bodů. V tabulce Západní konference je Vegas na prvním místě, vyhrálo poslední čtyři zápasy v řadě.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a Vegas Golden Knights.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.