NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Arizona - 22. března 2023   01:00

Winnipeg
Winnipeg
04:17' Ehlers  • 11:33' Lowry (M. Barron, Pionk)
Arizona
Vejmelka (Prosvetov) – Kesselring, Välimäki, Moser, Nemeth, Söderström, Mackey – Keller (A), Hayton, Schmaltz – Crouse (A), McBain, Maccelli – Fischer (A), Boyd, B. Ritchie – O'Brien.

Děkuji vám za pozornost, přeji klidný zbytek noci a všem Leonám vše nejlepší k svátku!

3. Adam Lowry (WPG) 1+0
Ve třetí třetině nebyl k viděni žádný tlak hostů, kteří toužili po vyrovnání. Mohla za to především jejich zbytečná vyloučení, z nichž jedno bylo čtyřminutové. Winnipeg sice žádnou z přesilovek nevyužil, avšak z defenzivního hlediska zvládl poslední dvacetiminutovku bezchybně, neboť nepustil soupeře do žádné vyložené šance. Winnipeg tedy vítězí v celku zaslouženě.
59:35'
Arizona ještě zkouší odvolat gólmana a hrát alespoň v pěti, ale na žádnou útočnou šanci už to nevypadá.
59:20'
Kvůli riskantní hře hostů se Jets dostali do přečíslení, Scheifele ale ve velké šanci nezamířil přesně.
58:40'
Domácí už jen jednoduše kombinují po obvodu útočného pásma a klidně by to vydrželi dělat až do konce třetiny.
58:17'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
Juuso Välimäki – 2 min., podrážení.
58:07'
Clayton Keller nic složitého nevymýšlel, za modrou čarou převzal puk od Schmaltze a ihned pálil zápěstím.
57:25'
Connor Hellebuyck za vlastní brankou zastavil nahozený kotouč a měl spoustu času na promyšlení rozehrávky.
56:16'
Od zadního mantinelu kotouč vyplaval na pravý kruh, kde měl čas na přípravu střely Vladislav Naměstnikov. Vejmelka včas snížil střelecký úhel a nadále drží naději svého celku.
55:46'
Naopak Winnipeg zvládá třetí třetinu dobře, Nikolaj Ehlers rychle střílel od levého mantinelu, ale branku netrefil.
54:55'
Hostům se čas krátí čím dál rychleji a zatím si stále nevytvořili souvislý tlak. Ani nyní se jim nedaří usadit se v útočném pásmu.
53:07'
Adam Lowry byl díky vysoké rychlosti jako první u volného puku ve středním pásmu, takže se sám řítil od levého mantinelu na branku hostů. V nadějné pozici ale Vejmelkovu svatyni kompletně minul.
52:19'
Nebezpečný protiútok Winnipegu zakončoval Mark Scheifele, jenž byl v mezikruží zcela volný. I s jeho ranou si však poradil český gólman ve službách Arizony.
51:46'
Konečně už jsou zase u slova hosté, Clayton Keller si po pěkné kombinaci od levého mantinelu krátce stáhl puk na střed a prověřil Connora Hellebuycka zápěstím.
50:56'
Domácí se nadále jakžtakž drží v útočném pásmu, Dylan DeMelo jednoduše nahazoval od modré na branku, s čímž Karel Vejmelka neměl potíže.
50:29'
Capobianco při pokusu o nahození do útočného pásma poslal puk do ochranné sítě.
49:20'
Právě při vypršení trestu se hosté hnali ve dvou do přečíslení, ale riskantní obranný zákrok Neala Pionka znemožnil jakékoli zakončení.
49:15'
Arizona hraje v plném počtu.
48:30'
I další hrozbu hosté ustáli a nyní stihnou vystřídat, neboť se jim podařilo zase vyhodit přes všechny čáry.
47:30'
Domácí si nechtějí nechat tuto přesilovku protéct mezi prsty, Adam Lowry pálil z předbrankového prostoru po rychlé narážečce od Appletona zpoza branky.
46:55'
Christian Fischer vyvezl kotouč až za útočnou modrou čáru, kde u mantinelu obětavě schytal tvrdý bodyček.
46:21'
Jets už se dostali zpátky do útočné třetiny, úplně volno měl nalevo Pierre-Luc Dubois. Karel Vejmelka předvedl pozorný zákrok proti jeho střele zápěstím.
45:37'
Hostům se brzy po vhazování daří vyvézt puk do středního pásma a poslat ho za Hellebuyckovu branku.
45:15'
Liam O'Brien – 2+2, vysoká hůl.
44:58'
44:33'
Tohle je zatím určitě nejlépe sehraná přesilová hra kteréhokoli z týmů v dnešním utkání. Domácí hráči rychlou kombinací donutili bránící čtveřici hostů stáhnout se až úplně k Vejmelkovi, takže ale potom každá střela letěla z bezprostřední blízkosti.
43:17'
Po Connorově předávce se Pierre-Luc Dubois snažil vytočit kolem tyčky a nacpat puk jakkoli za brankovou čáru.
42:58'
Michael Kesselring – 2 min., držení.
42:25'
Na druhé straně trochu vylekalo Hellebuycka nenápadné nahození od modré čáry, které na vlastní branku nepříjemně srazil Kyle Capobianco.
41:55'
Nikolaj Ehlers hned po vhazování tvrdě vypálil, puk se od břevna odrazil do ochranné sítě.
41:45'
Jets byli před brankou ve dvou, Connor Mackey obětavě zamezil důležitému krátkému pasu.
40:37'
Domácí začínají třetí třetinu v útočném pásmu, nahození Joshe Morrisseyho ne branku neprošlo.

Vhazování 21:12
Hosty z Arizony nepovedený výsledek první třetiny nijak nerozhodil, do druhé třetiny nastoupili velmi odhodlaně. Houževnaté dobývání branky Connora Hellebuycka sice vedlo zatím jen ke snížení, ale sebevědomí hostujícím hráčům určitě přidalo, a tak i ve třetí třetině lze očekávat tvrdý boj.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:54.
40:00'
39:55'
Ihned po vhazování v útočném pásmu ještě zkoušel pálit od modré Janis Moser, Hellebuyck opět drží kotouč v lapačce.
39:46'
Christian Fischer ještě stihnul využít nepříliš povedeného střídání domácích, rána od modré čáry ale Hellebuyckovi moc starostí nenadělala.
38:46'
Blake Wheeler chtěl z pravého rohu najít někoho ze spoluhráčů pasem po mantinelu, ten byl ale vyražen do ochranné sítě.
37:48'
Domácím se skoro poprvé za celou třetinu podařilo ohrozit branku Karla Vejmelky, hosté proto u mantinelu okamžitě pořádně přitvrdili.
36:44'
Hosté ujeli ve dvou proti jednomu, jenže tím jedním byl Dylan DeMelo, jenž ze vzduchu před brankou skvěle sklepnul klíčovou křižnou přihrávku.
35:45'
35:20'
Chvilku to vypadalo, že se hosté vrhnou do útoku, aby vrátili soupeři gól v oslabení z první třetiny, ale Clayton Keller se nakonec otočil a raději zkušeně potahal čas.
34:40'
Zatím se domácím tato přesilová hra vůbec nedaří, hosté již poněkolikáté vyhazují přes celé hřiště.
33:45'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě.
33:26'
Kojoti už jsou zpátky před Hellebuyckem, kde rychle kombinují kolem domácích obránců.
32:38'
Winnipeg se snaží rychle odpovědět, ale jeho první útok si v útočném pásmu neví s pukem rady.
31:46'
Arizona právě vstřelila branku!
A je tady snížení. Keller si v útočném pásmu u modré čáry troufl přehodit puk na bekhend, objet obránce na pravý kruh a i bekhendově hodit puk na branku. Hellebuyck ho vyrazil jen před sebe, kde byl s dorážkou připraven BARRETT HAYTON. Asistence: Clayton Keller a Nick Schmaltz.
30:53'
Jets vyvážejí puk co nejdál od své branky a určitě si pořádně oddechli, protože nyní byli pod velkým tlakem.
30:01'
Winnipeg hraje v plném počtu.
29:52'
Victor Söderström na konci přesilovky dostal přihrávku na osu hřiště, odkud měl volnou cestu pro střelu, jenže ji poslal mimo branku.
29:06'
Hosté už se dostali opravdu blízko k Hellebuyckově bráně, ale ani několik střel či dorážek na domácího gólmana nestačilo.
28:20'
Domácí se po vybojování puku opět při vlastním oslabení nebáli zaútočit, ale zastavuje je ofsajd.
28:01'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Adam Lowry – 2 min., podrážení.
27:30'
Karel Vejmelka zatím ve druhé třetině neměl moc práce a nepřibyde mu ani nyní, neboť se píská ofsajd Winnipegu.
26:52'
Lawson Crouse ve vysoké rychlosti prolétl středním pásmem, v tom útočném pak ještě stihnul přihrát doleva Maccellimu, jenž zakončoval na bližší tyč.
25:36'
Hayton dalším pokusem trefil jen obránce, krátce nato ještě jemně tečoval pomalé nahození od modré, které ale zamířilo za branku.
24:58'
Arizona pokračuje ve vysokém tempu, které nastavila na začátku této periody. Nick Schmaltz tentokrát ze středu útočného pásma přiťuknul puk doprava Barrettu Haytonovi, jenž svižnou ranou prověřil Connora Hellebuycka.
23:44'
Morgan Barron – 5 min., bitka.

Connor Mackey – 5 min., bitka.
23:44'
Morgan Barron se natahoval po dobré přihrávce před Vejmelku, což se vůbec nelíbilo hostující obraně. Connor Mackey to Barronovi ukázal krátkým pěstním soubojem.
22:50'
První útok Arizony zamknul domácí obranu před Hellebuyckem, všechno vyvrcholilo ranou Nicka Schmaltze z levého kruhu, která trefila tyčku.
21:28'
Nyní už to domácí sehráli hezky, Nikolaj Ehlers dostal kotouč na levou stranu do jízdy a solidně zakončoval z první.
20:58'
Kyle Connor se řítil do rychlé akce, ale znovu mu ji zhatilo právě postavení mimo hru.
20:22'
Druhá dvacetiminutovka začíná ofsajdem domácích.

Vhazování 11:4
V první třetině začali aktivněji hosté, kteří se dostali i k brzké přesilové hře, jenže jí nedokázali využít, naopak brzy po jejím skončení zásadně chybovali a dovolili domácímu Winnipegu otevřít skóre. Domácí díky tomu převzali sebevědomí a po zbytek třetiny kontrolovali hru, k čemuž pomohl další vstřelený gól, tentokrát rovnou v jejich vlastním oslabení.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:00.
20:00'
19:05'
Matias Maccelli ve velké rychlosti proskočil do útočného pásma, kde u pravého mantinelu prudce zabrzdil a hezky našel v mezikruží Lawsona Crouseho. Jeho zakončení z první těsně minulo Hellebuyckovu branku.
18:01'
17:45'
Ani ve druhé minutě přesilovky Winnipegu se to nezměnilo, na stranu Connora Hellebuycka míří jeden vyhozený puk za druhým.
16:50'
Hosté zatím s bráněním soupeřovy početní převahy nemají velký problém, paradoxně zrovna teď může být Karel Vejmelka v klidu.
16:01'
Janis Moser – 2 min., držení.
15:57'
Masonu Appletonovi se na levém kruhu otevřel prostor ke střele, kterého zkusil využít švihem zápěstím. Vejmelka dobře viděl a byl na místě.
14:45'
Hra se nyní rychle přelévá z jedné strany na druhou, neboť domácí nechávají soupeře hrát, ale na vlastní modré čáře udržují úspěšnou hradbu, z níž vyrážejí do protiútoků.
13:02'
V dalším samostatném úniku domácího týmu byl brzy po skončení trestu Dylan DeMelo, kterého však tentokrát Karel Vejmelka skvělým zákrokem vychytal!
12:49'
12:30'
Hosté ještě pokračují v útočném pásmu, ale srovnaná obrana Winnipegu je do výrazné šance nepouští.
11:33'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Arizona inkasuje opět zrovna ve chvíli, kdy sama mohla gólově zahrozit. V jejím pásmu ale dojel kotouč Morgan Barron, který přesně našel napravo ADAMA LOWRYHO, jehož dělovka byla nechytatelná. Asistence: Morgan Barron a Neal Pionk.
10:49'
Dylan DeMelo – 2 min., sekání.
10:21'
Clayton Keller v přečíslení dvou proti jednomu už nestíhal přihrát svému spoluhráči na pravou stranu, a tak neváhal sám vystřelit. Mířil na bližší tyč, ke které však byl Connor Hellebuyck přilepen.
09:50'
Jets pokračují v útočné třetině, kde momentálně kombinací hledají ideální pozici ke střelbě.
08:42'
Po zakázaném uvolnění Arizony měl Vejmelka práci při střele z velké dálky. Jeho spoluhráči jsou nyní všude později.
07:26'
Podobně to zkoušel na druhé straně zleva Clayton Keller, jeho nahození Hellebuyckovi vypadlo, nicméně puk odvezla domácí obrana do bezpečí.
06:28'
Nate Schmidt nahazoval od modré čáry, puk byl tečován vysoko do ochranné sítě.
05:50'
Najednou se hosté do útočného pásma zdaleka nedostávají tak snadno jako na počátku utkání.
04:17'
Nadějný začátek Kojotů je ten tam, protože stačila jediná špatná přihrávka, aby se do vedení dostal domácí tým. NIKOLAJ EHLERS jel od vlastní modré čáry do samostatného úniku, kde jeho první svižnou střelu Vejmelka vyrazil, sám Ehlers ale svůj pokus rychle doklepl za gólmanova záda. Bez asistence.
03:42'
Domácí se zatím k ničemu nedostali, nyní jim velkou šanci zhatil perfektní obranný zákrok vracejícího se Matiase Maccelliho.
02:29'
01:32'
Lawson Crouse od levého mantinelu nebezpečně vypálil zápěstím, Connor Hellebuyck vyrazil kotouč jen před sebe, takže hrozily nepříjemné dorážky.
00:51'
Domácí rychle po vhazování posílají puk přes celé kluziště, takže se Arizona musí vrátit do útočného pásma.
00:29'
Josh Morrissey – 2 min., hákování.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Capobianco – Niederreiter, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Dubois, Ehlers – Appleton, Lowry (A), Naměstnikov – Mäenalanen, Stenlund, M. Barron.
Trenér: Rick Bowness.

Arizona Coyotes: Vejmelka (Prosvetov) – Kesselring, Välimäki, Moser, Nemeth, Söderström, Mackey – Keller (A), Hayton, Schmaltz – Crouse (A), McBain, Maccelli – Fischer (A), Boyd, B. Ritchie.
Trenér: Andre Tourigny.

Rozhodčí: Lee, Syvret – Marquis, Mills.

David Rittich (WPG) – 20 OZ, úspěšnost zákroků 90,3 %, GAA 2,65

Karel Vejmelka (ARI) – 44 OZ, úspěšnost zákroků 90,3 %, GAA 3,36
Vzájemné zápasy

16.01.2023 Winnipeg – Arizona 2:1
29.10.2022 Arizona – Winnipeg 2:3 po prodl.
28.03.2022 Winnipeg – Arizona 2:1 po prodl.
27.02.2022 Arizona – Winnipeg 3:5
05.01.2022 Arizona – Winnipeg 1:3
Arizona Coyotes

Arizona se ke konci základní části překvapivě rozjela. Z posledních osmi zápasů ani jednou nevyšla bodově naprázdno, hned šestkrát přímo vyhrála. Odlepila se tím ode dna Západní konference, protože je se 65 body na 13. místě s náskokem devíti bodů na čtrnáctý Anaheim. Na poslední postupové pozici do play-off je ale právě dnešní soupeř z Winnipegu, na který tedy Yotes ztrácí 16 bodů, a tak se zase nedá říct, že by ještě měli šanci o postup bojovat. Do konce základní části jim totiž zbývá odehrát už jen 12 zápasů.

Winnipeg Jets

Winnipeg bude v závěru základní části ještě tvrdě bojovat o play-off. Momentálně je sice s 81 body na 4. místě Centrální divize a na 8. místě Západní konference s náskokem pěti bodů před Nashvillem, nicméně ten má oproti Winnipegu tři zápasy k dobru. Do týmu Jets každopádně velmi dobře zapadly dvě posily, jenž přišly před uzávěrkou přestupů. Vladislav Naměstnikov má po dosavadních devíti zápasech v novém dresu šest bodů (2+4), Nino Niederreiter stihnul o dva zápasy a o jeden bod více (4+3).

St. Louis – Winnipeg 3:0
Nashville – Winnipeg 2:3 po prodl.
Winnipeg – Boston 0:3
Carolina – Winnipeg 5:3
Tampa Bay – Winnipeg 2:3