NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Boston - 17. března 2023   01:00

Winnipeg
Winnipeg
0:3
(0:2, 0:0, 0:1)
Boston
Boston
00:50' Frederic  (Bertuzzi, Coyle) • 13:22' Zacha  (Carlo, Orlov) • 59:54' Nosek  (Pastrňák)
Winnipeg
Joannette, Beach – Suchanek, O'Quinn.
Canada Life Centre, Winnipeg
14 555. diváků
Boston

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný pátek i následný víkend a všem Vlastimilům dnes vše nejlepší k svátku!

3. Josh Morrissey (WPG) 0+0
V utkání byla k vidění spousta šancí na obou stranách, ujaly se však jen ty jednoho týmu. Střel měl sice více Winnipeg, ovšem už v první třetině si Boston vytvořil dvoubrankový náskok. I díky štěstí ho dokázal po zbytek zápasu ubránit, na konci třetí třetiny už jen skóre upravil střelou do prázdné branky Tomáš Nosek. Celkově šlo tedy o vyrovnaný duel, jehož vítěz měl především více štěstí než soupeř.

Utkání v Canada Life Centre sledovalo 14 555 diváků.
59:54'
Boston právě vstřelil branku!
Tentokrát TOMÁŠ NOSEK zachytil přihrávku uprostřed hřiště, v pohodě dojel k červené čáře a s trefou do prázdné branky už si poradil. Asistence: David Pastrňák.
59:40'
Hosté ještě ostřelují branku hostů, ale času už je málo.
59:00'
Pastrňák posunul po mantinelu kotouč do středního pásma, kde ho dojel Tomáš Nosek. Ten si zřejmě myslel, že má ještě spoluhráče na levé straně, protože tam přihrál. Nikdo z Bruins tam však nebyl.
Utkání v Canada Life Centre sleduje 14 555 diváků.
58:40'
Winnipeg si vytvořil tlak, ale žádná ze střel za poslední minuty nebyla dostatečně nebezpečná. Domácí kouč Rick Bowness si bere oddechový čas.
57:43'
Další vyhození už z vlastního pásma měl na svědomí Hampus Lindholm, jehož vinou se píská zakázané uvolnění.
57:20'
Pastrňák se dostal s pukem ven z vlastního pásma, ale byli u něj dva soupeři, takže musel posílat puk na prázdnou branku bekhendem. Minul.
57:10'
Connor Hellebuyck už spěchá na střídačku, Winnipeg hraje v šesti.
56:17'
Charlie Coyle ukradl puk ve středním pásmu, rychle se s ním otočil a spěchal do útočné třetiny. Nalevo se mu nabízel Tyler Bertuzzi, ale Coyle se rozhodl sám vystřelit.
55:21'
Domácí vyhráli buly a Nate Schmidt od modré okamžitě střílel zápěstím. Swaymanova lapačka jen reflexivně máchla a chytila puk.
55:15'
Swayman drží puk po nahození od modré, protože před ním byl připraven na dorážku Nino Niederreiter.
54:50'
Hosté už si nebudou chtít komplikovat život, raději teď jen vyvážejí kotouč za polovinu hřiště a nepouštějí se do bezhlavého útoku.
53:54'
Třetí třetina se hraje určitě v nejvyšším tempu, a to první dvě třetiny nasadily laťku vysoko. Orlovovu dělovku od modré tečoval Patrice Bergeron, Hellebuyck vůbec nevěděl jak, ale zřejmě puk zasáhl.
52:43'
Jeremy Swayman vyjel za branku, aby pomohl s rozehrávkou. Po mantinelu ale poslal puk pouze k Dylanu DeMelovi, jenž od modré okamžitě vracel puk prudkým nahozením na branku.
51:34'
Morgan Barron proskočil podél pravého mantinelu do útočného pásma a pálil zápěstím. Swayman puk udržel a Barron byl sám, kdo chtěl dorážet, protože jeho spoluhráči střídali.
50:46'
Kyle Connor nabral dobrou rychlost, v útočném pásmu přenechal puk za sebe Marku Scheifelemu. Jeho zakončení zápěstím bylo tečováno do ochranné sítě.
49:12'
Krátce nato však ukázala svou skvělou sehranost česká útočná trojka Bostonu, ani jeden z forvardů však Hellebuycka různými střelami nepřekonal.
48:27'
Domácí měli obrovskou šanci, ale stále to není gól! Scheifele tečoval puk před Swaymanem, jenž kotouč vyrazil k Morrisseymu. Na něj zívala celá prázdná branka, avšak domácí obránce nabral puk na vidle a přestřelil.
47:22'
Matt Grzelcyk ještě solidně střílel od modré, Winnipeg stále drží svou naději.
46:56'
Bruins pokračují s pukem v útočném pásmu, daleké nahození míří mimo branku.
46:35'
Winnipeg hraje v plném počtu.
45:58'
Na ledě už je druhá přesilovková formace Bostonu, které se podařilo vykombinovat to ke klasické ráně Davida Pastrňáka z levého kruhu. Ta se ale neujala.
45:06'
David Krejčí několikrát chtěl nahodit, ani jednou si na to ale netroufl, takže nakonec o puk přišel. Jets pochopitelně vyhazují přes celé kluziště.
44:35'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Josh Morrissey – 2 min., krosček.
43:31'
Mason Appleton přebruslil obranu hostů, díky čemuž mohl sám střílet. Spolu se spoluhráči se tlačil i k dorážkám, Boston situaci řeší vyhozením na zakázané uvolnění.
42:42'
David Gustafsson zkusil prosvištět do útoku po levé straně, přechod modré čáry ale na začátku třetí třetiny dělá domácím problémy.
41:40'
Bruins nahodili puk po mantinelu do útočné třetiny, domácí obrana ho tam ale převzala a obrací hru.
40:20'
Jake DeBrusk nabral v útočném pásmu velkou rychlost, se kterou se natlačil z pravého rohu před branku. Connor Hellebuyck ale jeho zakončení z blízkosti pohlídal.

Vhazování 15:19
Druhá třetina pokračovala podobně, jako probíhala ta první. Aktivnější byli spíš domácí Jets, kteří si tu a tam i vytvořili solidní střeleckou příležitost, ale doposud ani jednu neproměnili v gól. Bruins tak stále vedou o dvě branky, což se každopádně stále dá během 20 minut v pohodě dohnat.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:56.
40:00'
39:37'
Mason Appleton zavezl kotouč podél pravého mantinelu až do rohu, odkud zkusil překvapit Swaymana bekhendovou střelou z ostrého úhlu.
38:43'
Domácí si na konci třetiny opravdu silný tlak. Nikolaj Ehlers neuspěl s ranou od pravého hrazení.
38:30'
Boston hraje v plném počtu.
37:57'
Jets trpělivě kombinovali v útočném pásmu, Morrisseyho nahození od modré však nakonec nebylo tou nejsložitější praví pro Jeremyho Swaymana.
36:46'
Nino Niederreiter hlídkoval před brankou při střele jeho spoluhráče od modré. Swayman ji zneškodnil, ale neudržel. Niederreiter tedy pochopitelně nebyl vůbec nadšený z toho, že sudí ukvapeně přerušil hru.
36:30'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Hampus Lindholm – 2 min., hákování.
35:49'
Vladislav Naměstnikov se dostal za obranu, z pravé strany se snažil prostřelit Swaymana pod vyrážečkou. To se mu nepovedlo, gólman hostí uspěl, načež se kolem něj strhla mela.
34:17'
Domácí ujeli do nadějného přečíslení ve dvou proti jednomu, Kyle Connor dostal ideální pas na levou stranu, avšak Swayman se stihnul proti jeho ráně přesunout.
33:32'
Pavel Zacha spěchal za volným pukem, který klouzal do útočného pásma. Hellebuyck proti němu vyjel ze své branky, závod sice skončil vítězně pro českého útočníka, jenže Hellebuyck na poslední chvíli skvěle zasáhl hokejkou.
32:16'
Morgan Barron se na konci protiútoku dostal k nadějnému zakončení z levého kruhu, Jeremy Swayman však zůstává neprůstřelný.
31:21'
Boston dostal soupeře nakrátko pod tlak, což se popravdě v dnešním zápase zatím nedělo. Při Orlovově střele od modré před brankou nikdo nebyl, takže si Connor Hellebuyck připsal snadný zákrok.
30:20'
Jakub Lauko měl dvě šance krátce za sebou, nejprve jeho ránu z mezikruží vychytal Hellebuyck, tu druhou Lauko sám poslal mimo branku.
29:03'
Domácí se opravdu snaží s nepříznivým skóre něco udělat, ani Kyle Connor ani Brandon Dillon ale nejsou úspěšní.
28:13'
Dobré střídání se povedlo Bradu Marchandovi, po jeho střele z první se bude vhazovat před Hellebuyckem.
27:45'
Saku Mäenalanen situaci za modrou vyřešil jednoduchým nahozením do Swaymanovy lapačky, takže se bude vhazovat právě před hostujícím gólmanem.
26:53'
Blake Wheeler si v útočném pásmu poradil skvěle, aby mohl předat puk doleva najíždějícímu spoluhráči. Nate Schmidt ale střelou zápěstím trefil horní tyčku.
25:30'
Dlouhý pas přes střední pásmo přeskočil Appletonovu hokejku, a tak puk sbírá hostující obrana za vlastní brankou.
24:28'
Nino Niederreiter si nabral příliš velké sousto v pravém rohu útočného pásma. Přijeli k němu dva hráči Bostonu a švýcarský útočník neměl moc možností, takže o puk přišel.
23:41'
Hraje se v pásmu před Hellebuyckem, zatím to jsou jen tvrdé souboje u mantinelů, domácí nepouštějí soupeře ke střelbě.
22:46'
Bruins se dlouho v útočném pásmu neohřáli, to samé však platí o domácím týmu a jeho protiakci.
21:45'
Boston ještě před vypršením trestu stihli vyhodit, takže toto oslabení zvládli opravdu dobře.
21:38'
20:54'
Domácí začínají druhou třetinu v přesilové hře, ale zatím se jim nepovedlo udržet se v útočném pásmu. Místo toho ujel dopředu Nosek s Coylem, který i prověřil Connora Hellebuycka.

Vhazování 8:11
První třetina nabídla rychlý bruslivý hokej i zajímavé gólové šance. ovšem prosadil se pouze Boston, a to paradoxně ze situací, které zprvu vůbec nebezpečně nevypadaly. Hned v první minutě takto udeřil Trent Frederic, v minutě 14. pak parádní ranou Pavel Zacha. Mimoto útočili převážně hosté, ale ani jeden jejich pokus se neujal, přestože hráli hned několik přesilovek.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:03.
20:00'
19:45'
Hosté se díky vyhranému vhazování snadno osvobozují vyhozením.
19:38'
Garnet Hathaway – 2 min., faul kolenem.
18:37'
Hosté nemohli dostat puk pryč z vlastního pásma, až se k němu u levého mantinelu dostal volný Nino Niederreiter. Jeho střelu ze strany Swayman neudržel v lapačce, ale zrovna poblíž nebyl nikdo na dorážku.
17:42'
17:22'
16:35'
Connorovu střelu z osy hřiště Swayman jen vyrazil, takže přišla okamžitá dorážka z hole Marka Scheifeleho. Nebyl však čas na míření, a tak Scheifele branku netrefil.
15:56'
Neal Pionk se dvakrát v útočném pásmu dostal tak trochu zdarma k puku, podruhé si ho navedl na pravou stranu, odkud zápěstím vystřelil.
15:42'
Hampus Lindholm – 2 min., nedovolené bránění.
15:22'
Vladislav Naměstnikov – 2 min., hrubost.
15:10'
Přechod Winnipegu přes střední pásmo nyní zastavuje ofsajd.
14:30'
Domácí se snaží hrát ve vysokém tempu, co se týče bruslení, na tom nejsou špatně, ale zatím nemohou najít recept na obranu Medvědů.
13:22'
Ihned po ubráněném oslabení se po pravém křídle rozjel PAVEL ZACHA, jenž byl v útočném pásmu sám. Nijak ho to nerozhodilo, český útočník totiž vyslal perfektní střelu zápěstím, která zacinkala o břevno nebo o vnitřní horní tyčku, každopádně se dostala za Connora Hellebuycka. Asistence: Brandon Carlo a Dmitrij Orlov.
13:11'
12:44'
Pokračování přesilovky už ale vypadalo lépe, několikrát od levého mantinelu zakončoval Kyle Connor, Nino Niederreiter odváděl dobrou tvrdou práci na brankovišti.
11:40'
Winnipeg si zatím místo útočení v této početní převaze musí dávat pozor na obranu vlastní branky.
11:11'
Dmitrij Orlov – 2 min., podrážení.
10:15'
David Pastrňák ve svižném protiútoku předal puk doleva Krejčímu, jehož tvrdou pecku musel zneškodnit Connor Hellebuyck.
10:00'
Právě když skončilo oslabení hostů, musel Jeremy Swayman předvést neuvěřitelný zákrok. Nejprve proti střele Kyla Connora, který dostal na levý kruh chytrý pas od Wheelera, následně Scheifeleho dorážka nějakým způsobem skončila mimo branku.
09:57'
09:18'
Nino Niederreiter převzal přihrávku vedle branky, odkud zkusil rychlé vytočení před ni a zakončení. Swaymana však neobstřelil.
08:23'
Hosté za vlastní brankou důrazem získali kotouč, který Tomáš Nosek okamžitě odpálil přes celé hřiště.
07:57'
Trent Frederic – 2 min., podrážení.
07:48'
Protiakci Bostonu vedl ve vysokém tempu Trent Frederic, jenž zápěstím od levého mantinelu vypálil nepřesně.
06:33'
Poprvé v zápase se Jets na chvíli udrželi v útočném pásmu, Josh Morrissey si u modré troufnul na riskantní kličku směrem na osu hřiště, odkud pak zajímavě bekhendem nahazoval na branku.
05:31'
Domácí v protiútoku zavezli kotouč do pravého rohu útočného pásma, ale ve dvou tam nic nevymysleli, a tak se puku zase zmocňuje soupeř.
04:28'
Opět se daří třetímu bostonskému útoku, Bertuzzi tentokrát dostával přihrávku od zadního mantinelu na levý kruh, střelou bez přípravy však netrefil branku.
04:14'
Hra je zatím celkem rozháraná, Boston se proviňuje dalším ofsajdem.
03:20'
03:19'
Nakonec přeci jen Bruins zavezli puk do útočné třetiny a chvíli tam i kombinovali. Nakonec z toho byla alespoň Krejčího rána z dálky.
02:30'
Boston se zatím vůbec nemůže dostat do útočného pásma, Jets se brání naprosto v pohodě.
01:50'
Hosté neudrželi puk v útočném pásmu, Mason Appleton ho posílá směrem k Jeremymu Swaymanovi.
01:20'
Dylan DeMelo – 2 min., nedovolené bránění.
00:50'
Tentokrát to ale už hostům vyšlo, a to tedy parádně! Charlie Coyle bojovně udržel puk na zadním mantinelu, Tyler Bertuzzi se přihnal a okamžitě přihrál před branku TRENTU FREDERICOVI, jehož rána z první končí v síti. Asistence: Tyler Bertuzzi a Charlie Coyle.
00:31'
Podobně to dopadlo i v podání Bostonu, bude se vhazovat uprostřed kluziště.
00:20'
První přechod do útoku domácímu Winnipegu nevyšel, protože se píská ofsajd.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey, Pionk, Dillon (A), Schmidt, Samberg – Niederreiter, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Naměstnikov, Ehlers – Appleton, Lowry (A), M. Barron – Mäenalanen, Stenlund, D. Gustafsson.
Trenér: Rick Bowness.

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Orlov, H. Lindholm, Carlo, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, Bertuzzi – Hathaway, Lauko, Nosek.
Trenér: Jim Montgomery.

Rozhodčí: Joannette, Beach – Suchanek, O'Quinn.

Boston Bruins

O formě Bostonu není třeba hovořit, sluší se pouze zmínit, že aktuálně je na čele ligy se 105 body. Druhá Carolina ztrácí celých devět bodů a asi nehrozí, že by se ještě snažila před vedoucí tým dostat. Poslední dva duely sice Bruins prohráli, ale je to teprve podruhé v celé sezoně, kdy prohráli alespoň dva zápasy v řadě, což je zkrátka neuvěřitelná statistika. I Bostonu se podařil před uzávěrkou přestupů skvělý úlovek, jímž je obránce Dmitrij Orlov. V devíti zápasech nasbíral 11 bodů (3+8), což se od obránce opravdu hodí.

Winnipeg Jets

Winnipeg bude v závěru základní části ještě tvrdě bojovat o play-off. Momentálně je sice s 79 body na 4. místě Centrální divize a na 8. místě Západní konference s náskokem čtyř bodů před Nashvillem, nicméně ten má oproti Winnipegu tři zápasy k dobru. Fanouškům Jets se každopádně zatím velmi pozitivně ukazují dvě posily, jenž přišly před uzávěrkou přestupů. Vladislav Naměstnikov má po dosavadních šesti zápasech v novém dresu průměr téměř bod na zápas (2+3), stejně jako Nino Niederreiter který stihnul o dva zápasy i o dva body více (4+3).

Carolina – Winnipeg 5:3
Tampa Bay – Winnipeg 2:3
Florida – Winnipeg 4:5 po prodl.
Winnipeg – Minnesota 2:4
Winnipeg – San Jose 2:3 po prodl.