NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Nashville - 16. prosince 2022   02:00

Winnipeg
Winnipeg
15:24' DeMelo (Connor, Morrissey) • 63:31' Connor (Lowry)
2:1
(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Nashville
Nashville
09:04' F. Forsberg  (Granlund, Duchene)
Winnipeg
Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Perfetti, Scheifele (A), Wheeler – Connor, Dubois, Eyssimont – Barron, Lowry (A), Harkins – D. Gustafsson, Stenlund, Gagner.
South, Sutherland – Murchison, Daisy
Canada Life Centre, Winnipeg
13 949 diváků
Nashville
Saros (Lankinen) – Josi (C), Gross, Ekholm (A), Fabbro, Gravel, McKeown – F. Forsberg, Granlund (A), Duchene – Niederreiter, Glass, Sissons – Co. Smith, R. Johansen, Jankowski – Trenin, Pärssinen, Jeannot.

Statistiky
Střely na bránu: 41 – 26 | Přesilová hra: 0/4 – 0/3 | Trestné minuty: 15 – 17

Kdo se postavil do brankoviště?
Connor Hellebuyck (WPG) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2 %, odchytal 63:31
Juuse Saros (NSH) – 39 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,1 %, odchytal 63:31

Česká a slovenská stopa
Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání
1. Juuse Saros (NSH) – 39 zákroků
2. Dylan DeMelo (WPG) – 1+0
3. Kyle Connor (WPG) – 1+1
Filip Forsberg poslal hostující celek v první třetině do vedení, následně srovnal Dylan DeMelo. Za stavu 1:1 dospěl zápas do prodloužení, které rozhodl tvrdou střelou mezi betony brankáře Kyle Connor.
63:31'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Jedna z mála šancí v prodloužení končí gólem. KYLE CONNOR vypálil mezi betony brankáře a kotouč se tak tak dostal za brankovou čáru. Šťastná výhra pro Jets. Asistence: Adam Lowry.
62:00'
Mnoho šancí k vidění není, hraje se hodně opatrně.
61:26'
Josh Morrissey pálil z bezprostřední blízkosti, ale obrovskou šanci neproměnil, brankář Juuse Saros kryje kotouč, bude se vhazovat.
Sledujeme opatrné prodloužení, na výraznější šanci čekáme.
60:01'
Ani ve třetí třetině jsme neviděli branku, a proto tento zápas půjde za stavu 1:1 do prodloužení.
60:00'
58:31'
Pionk neuspěl od modré čáry, šancí není k vidění mnoho. Zdá se, že tento zápas půjde do prodloužení.
57:26'
Connor Hellebuyck kryje kotouč poté, co vypálil od modré čáry hostující Jordan Gross.Bude se vhazovat.
56:45'
Dylan DeMelo se jako obránce dostal k puku na modré čáře, jeho rána z této vzdálenosti končí nad brankou.
56:08'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav je stále nerozhodný.
54:07'
Juuse Saros nyní zasahovat nemusel, střela soupeře končí nad. Pierre-Luc Dubois nedokázal mířidla seřídit přesně.
52:51'
Po delší době se do střelecké pozice dostali domácí, Josh Morrissey vypálil od modré čáry a jeho pokus kryje celkem snadno Juuse Saros.
52:03'
Po zakázaném uvolnění se vhazuje před brankou Winnipegu.
51:54'
Filip Forsberg si sjel před branku a šikovně tečoval kotouč, i tak ale dokázal domácí brankář Connor Hellebuyck zasáhnout.
50:52'
Connor Hellebuyck kryje kotouč poté, co pálil z bezprostřední blízkosti Cody Glass.
50:18'
Sledujeme hodně takticky vedený hokej, ani jeden celek nechce chybovat. Šancí není k vidění mnoho.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
49:25'
Aktivně hrající Filip Forsberg se dostal do další střelecké pozice, ale jeho projektil kryje brankář. Connor Hellebuyck rychle vyklepal kotouč a hra pokračuje dál.
48:31'
Connor Hellebuyck kryje kotouč, vhazovat se bude po Forsbergově střele před jeho brankou.
48:29'
Filip Forsberg zblokoval střelecký pokus, který vyslal jeden ze soupeřů.

46:29'
Domácí celek sice hraje přesilovku, ale nemůže se dostat stabilněji do útočného pásma. Na nějakou výraznější šanci čeká.
45:25'
Roland McKeown – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
45:00'
Úvodních pět minut ze třetí třetiny je pryč, zatím sledujeme rychlý hokej, který přinesl dvě branky.
44:07'
Od modré čáry zakončoval Cody Glass, s jehož pokusem neměl domácí brankář žádné problémy.
42:33'
Juuse Saros byl připravený a dokázal se poradil s dobrou střelou, kterou vyslal z bezprostřední blízkosti Kyle Connor.
41:15'
Wheeler tečoval kotouč před brankou, ale jeho projektil kryje brankář Saros.
40:43'
Colton Sissons se jako první hráč dostal ve třetí části ke střele na branku, s jeho pokusem neměl Connor Hellebuyck problém.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou, stav je stále vyrovnaný 1:1.
40:01'
Navzdory přesilovkám a šancím jsme ve druhé třetině branku neviděli. Stále tedy v tomto zápase platí smírný stav 1:1, který stanovila úvodní dvacetiminutovka.
40:00'
39:46'
Roland McKeown zblokoval střelecký pokus soupeře do ochranné sítě nad brankou. Ještě jedno vhazování.
38:44'
Connor Hellebuyck kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou.
37:50'
Filip Forsberg – 2 min., držení.
37:02'
Gross to vzal na sebe, jeho rána končí nad brankou. Zakončení z kruhu se hráči nepovedlo podle představ.
35:54'
Další práce pro domácího brankáře, tentokrát si poradil se zakončením, které vymyslel Duchene.
35:00'
Connor Hellebuyck kryje pokus od modré čáry, který ještě před brankou tečoval Cody Glass.
34:11'
Jansen Harkins – 2+2, vysoká hůl.
34:07'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.
34:05'
Nashville pokračuje v dobré hře, další zajímavou šanci měl Mattias Ekholm, ale brankáře překonat nedokázal.
33:49'
Filip Forsberg a jeho tvrdé zakončení. Domácí brankář kryje jeho ránu. Bude se vhazovat.
33:35'
Juuse Saros přerušuje hru, po střele DeMela našel kotouč v rukavici. Nechtěl rozehrávat.
31:54'
Další vyhrané buly v útočném pásmu pro Winnipeg, domácí tlak může pokračovat dál.
31:13'
Domácí hokejisté hrají aktivně v útočném pásmu, tlačí se do zakončení, ale obrana zatím odolává.
31:12'
Kyle Connor se dostal do zakončení z pravého kruhu, brankář si s jeho střelou poradil.
31:00'
Ryan Johansen – 2 min., hákování.
30:59'
Juuse Saros tentokrát zasahovat nemusel, domácí Kevin Stenlund nedokázal z mezikruží trefit branku.
30:40'
Josh Morrissey se po chybě soupeře zmocnil puku před brankou, ale nedokázal přesněji vypálit. Jeho rána končí vedle.
30:15'
29:49'
Brenden Dillon pálil v přesilovce, střelecký pokus dokázal před brankou zblokovat Mattias Ekholm.
28:41'
Morrisey to zkoušel z dobré pozice, ale jeho přesilovková rána končí vedle branky.
28:15'
Cole Smith – 2 min., nedovolené bránění.
27:50'
Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje, hra plyne.
26:19'
Sam Gagner neměl komu přihrát, a proto se rozhodl pro střelu zápěstím. Brankář Juuse Saros si s jeho projektilem v pohodě dokázal poradit.
25:33'
Dylan Samberg to vzal na sebe, jeho nahození od modré čáry bylo snadnou prací pro brankáře. Neměl komu nahrát, a tak to zkusil takto.
24:22'
Connor Hellebuyck přerušuje hru, dokázal si poradil se střelou, kterou vyslal Duchene.
23:42'
Blake Wheeler se dostal do dobré střelecké pozice, jeho rána od modré čáry, tedy spíše z kruhu, končí vedle branky.
21:55'
Connor Hellebuyck byl připravený a poradil si se střelou, jejímž autorem je Trenin.
21:09'
Ekholm zakončoval, jeho projektil zblokoval domácí Wheeler, který se dobře pohyboval před brankou.
20:10'
Utkání, ve kterém platí nerozhodný stav, pokračuje druhou třetinou.
20:01'
Po první třetině platí nerozhodný stav, viděli jsme dvě branky, bitvu a další zajímavé momenty. Hosté se dostali do vedení, ale domácím se podařilo srovnat stav zápasu.
20:00'
19:50'
Už se pravděpodobně nic nestane.
19:00'
Brenden Dillon si sjel hodně hluboko do útočného pásma, s jeho pokusem neměl brankář Saros problém.
17:45'
Trenin z ostré pozice trefil jen brankáře soupeře, následně se hra rychle přesunula.
17:27'
Aktivně hrající Roman Josi se dostal do zakončení z hranice brankoviště. Connor Hellebuyck kryje kotouč, bude se vhazova.t
17:07'
Adam Lowry – 5 min., bitka.

Tanner Jeannot – 5 min., bitka.
17:03'
Hra je nyní přerušena kvůli zranění. Následně se vhazuje ve středním pásmu.
16:54'
Wheeler pálil z dobré pozice, jeho rána ovšem končí vysoko nad brankou. To byl hodně nepovedený pokus.
16:45'
Pierre-Luc Dubois se propracoval ke střele od modré čáry, jeho rána ovšem končí nad brankou.
15:24'
Connorova střela skončila na tyči, akce pokračovala dál, a pak z bezprostřední blízkosti dorazil kotouč do branky DYLAN DEMELO. Asistence: Kyle Connor a Josh Morrissey.
14:22'
Po vzájemném vyloučení sledujeme hru čtyři na čtyři.
14:16'
Pierre-Luc Dubois – 2 min., hrubost.

Roman Josi – 2 min., hrubost.
14:10'
Pierre-Luc Dubois Pierre-Luc Dubois z bezprostřední blízkosti zakončoval, jeho střelu kryje brankář.
12:51'
Josh Morrissey se jako obránce rozhodl pro střelu od modré čáry, s jeho pokusem si celkem snadno poradila obrana soupeře.
11:32'
Nino Niederreiter se rychle po vhazování dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, domácí brankář byl připravený.
11:29'
Wheeler nedokázal proměnit dobrou šanci svého celku, následně se hra rychle přenesla a Josi zakončoval zápěstím. Connor Hellebuyck si s jeho pokusem dokázal poradit. Bude se vhazovat.
10:40'
Josh Morrissey si dobře počínal před vlastní brankou a dokázal zblokovat střelecký pokus, který vyslal Matt Duchene.
10:23'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, zatím vede hostující celek o jednu branku.
09:49'
Pionk a Smith se střetli ve středním pásmu, oba jsou po kontaktu otřesení, ale podle všeho budou v zápase pokračovat.
09:04'
Nashville právě vstřelil branku!
Hostující celek se dostává zhruba v polovině první třetiny do vedení, po rychlé akci se střelou zápěstím z kruhu prosazuje FILIP FORSBERG. Asistence: Mikael Granlund a Matt Duchene.
08:42'
David Gustafsson pořádně protáhl brankáře soupeře, Juuse Saros vyklepal kotouč z výstroje, hraje se dál.
07:29'
Mark Scheifele zakončoval, jeho ránu zblokoval Colton Sissons do ochranné sítě nad brankou. Hra je přerušená.
07:07'
Autorem další domácí střely je Mark Scheifele. S jeho pokusem si gólman v pohodě dokázal poradit.
05:47'
David Gustafsson se protlačil do dobré střelecké příležitosti, ale jeho rána končí vysoko nad brankou.
05:24'
Dylan Samberg ani Dylan DeMelo nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit, oba pokusy byly zblokované obranou. Defenziva Jets hraje dobře v úvodu zápasu.
04:05'
Mark Scheifele to vzal na sebe, jeho rána z mezikruží končí mimo branku, hostující gólman zasahovat nemusel.
03:38'
Michael Eyssimont vedl zajímavou domácí akci, jeho rána nebyla příliš povedená, gólman Juuse Saros si celekm snadno dokázal poradit.
03:25'
Hostující Cody Glass se dostal do dobré střelecké pozice, jeho pokus však končí z kruhu nad brankou.
00:26'
Pierre-Luc Dubois vypálil z dobré pozice, jeho pokus před brankou šikovně dokázal zblokovat Roman Josi.
00:01'
Úvodní buly pro domácí celek, zápas začal.
00:01'
Zápas brzy začne.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Perfetti, Scheifele, Wheeler – Connor, Dubois, Eyssimont – Barron, Lowry, Harkins – D. Gustafsson, Stenlund, Gagner.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi, Gross, Ekholm, Fabbro, Gravel, McKeown – F. Forsberg, Granlund, Duchene – Niederreiter, Glass, Sissons – Co. Smith, R. Johansen, Jankowski – Trenin, Pärssinen, Jeannot.
Nastupují proti sobě dva kluby ze Západní konference. Lepší pozici má Winnipeg, který odehrál 28 zápasů s bilancí 12-6-1-9 a získal 37 bodů. Nashville Predators je v tabulce na jedenácté pozici a poslední čtyři zápasy tým prohrál. Nestačil na Tampu 2:5,Ottawu 2:3, St. Louis 0:1 v prodloužení a Edmonton 3:6. Favoritem zápasu je domácí celek.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Winnipeg Jets a Nashville Predators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.