NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Seattle Kraken - 15. února 2023   02:00

Seattle Kraken
33:20' Hayden  (Geekie, Oleksiak) • 39:33' McCann  (Dunn, Tolvanen)

3. Josh Morrissey (WPG) 0+1
Winnipeg se představil popáté v řadě na domácím ledě a po sérii tří porážek dnes potřetí za sebou vyhrál, když tentokrát dokázal udolat Seattle. Na obou stranách padl jeden gól po nešťastném odrazu puku od brusle, a tak zřejmě spravedlivě rozhodly nájezdy, v nichž skórovali pouze Jets a rozhodující proměnil Mark Scheifele. Konečný výsledek. Winnipeg Jets 3 Seattle Kraken 2.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Winnipeg Jets.
Autorem vítězné branky je MARK SCHEIFELE.
Pierre-Luc Dubois proměňuje poté, co zpomalil v mezikruží a rychlou střelou zápěstím zamířil k levé tyči!
Jordan Eberle také zpomalil před bránou, jenže mezi betony Davida Ritticha nedokázal zamířit.
Kyle Connor také zpomalil před bránou, mezi betony ale Philippa Grubauera nepřekonal.
Ryan Donato zvolil rychlé zakončení zápěstím, jenže na rozdíl od domácího hráče minul bránu.
Mark Scheifele zahájil nájezdy a bekhendem zamířil přesně k levé tyči! Rychlé ruce a míchání s pukem.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení vítěze nepřineslo a před námi jsou nájezdy. Vrchol. Winnipeg Jets 2 Seattle Kraken 2.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:33'
Matthew Beniers se pěkně uvolnil na vrcholu pravého kruhu, jeho střela zápěstím ale zamířila pouze do náruče klečícího Davida Ritticha. Budou nájezdy?
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:42'
Jaden Schwartz mohl rozhodnout střelou z pravého kruhu, jenže David Rittich včas sevřel betony a v závěru prodloužení podržel domácí tým nad vodou. Stav 2:2.
62:42'
Střela hráčů Seattlu z pravého křídla byla přizvednuta do ochranné sítě, ještě předtím měl ale velkou šanci Blake Wheeler, jeho bekhend pak ale minul levou tyč.
61:39'
Jordan Eberle mohl rozhodnout, když na levém křídle vystřelil na bodu vzápětí zápěstím, jeho následná střela ale minula vzdálenější pravou tyč brány. Stále stav 2:2.
60:55'
Oba dnešní brankáři si připsali během úvodní minuty prodloužení jeden zákrok. Nejprve Philipp Grubauer a na opačné straně ledové plochy poté také David Rittich.
60:01'
Seattle sice otočil skóre, jenže Pierre-Luc Dubois vyrovnal po šťastném odrazu puku a poslal zápas do prodloužení. Skóre po třetí třetině dramatického utkání na ledě Winnipegu. Winnipeg Jets 2 Seattle Kraken 2.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
56:58'
Hra plyne v závěru zápasu velice rychle a vyloučený Oliver Bjorkstrand je zpět na ledové ploše. Stále 2:2.
54:58'
Oliver Bjorkstrand byl vyloučen za sekání a po komerční přestávce si Winnipeg zahraje třetí přesilovou hru.
54:52'
Mason Appleton se řítil sám na bránu a mohl přiblížit Winnipeg k vítězství, jenže jeho střela zápěstím skončila na levé tyči hostující brány!
54:00'
Will Borgen vystřelil na pravém křídle od modré čáry a dobře mířil ke vzdálenější levé tyči, kde David Rittich zasáhl vyrážečkou. A vzápětí ještě jedna střela hostí.
52:54'
Eeli Tolvanen vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování zápěstím, jenže na přední tyči byl připravený David Rittich, do jehož náruče zamířil. Hra přerušena.
51:56'
Winnipeg si vytvořil tlak a Nikolaj Ehlers vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování zápěstím, Philipp Grubauer byl ale připraven a vyrazil puk do rohu ledu.
51:20'
David Rittich nezasahoval po nepřesném nahození Krakenu a udělal dobře, protože proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se vrací zpátky.
50:39'
Do konce utkání zbývá necelých deset minut a po krátké komerční přestávce se vhazovalo ve středovém kruhu. Aktuálně jsme blízko prodloužení. Stav je 2:2.
49:39'
Winnipeg právě vstřelil branku! PIERRE-LUC DUBOIS se snažil dostat u levé tyče k dorážce poté, co Philipp Grubauer neudržel puk v své lapačce, a kotouč se od brusle Vince Dunna odrazil do sítě! Na šťastné góly také vyrovnáno – 2:2. Asistence: Josh Morrissey a Kyle Connor.
49:32'
Josh Morrissey vystřelil na levém křídle ihned po vhazování, jeho pokus od hrazení ale zamířil přímo do náruče klečícího brankáře Philippa Grubauera. Snadný zákrok.
49:28'
Philipp Grubauer skočil pod nohy jednomu z hráčů Winnipegu a za bránou se strhla menší mela. Zda se bude vylučovat se dozvíme po reklamní přestávce.
48:56'
Josh Morrissey vyhrál na levém křídle závod o puk a proti Seattlu se pískalo zakázané uvolnění. Přerušení.
47:50'
Winnipeg konečně získal puk a oba týmy odjely střídat. Agilní Brandon Tanev se před pár okamžiky dostal k odraženému puku, u pravé tyče si ale netroufl zakončit.
45:47'
Will Borgen práskl do puku na pravém křídle a Davida Ritticha tentokrát zachránila branková konstrukce! Zřejmě přední pravá tyč. Stále 1:2.
44:44'
Brandon Tanev nabral rychlost a mezi dvěma protihráči se krásně protáhl před bránu, jenže mu sjel kotouč z hokejky a David Rittich ho zmrazil pod svou lapačkou.
43:43'
Karson Kuhlman vzápětí vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána byla zřejmě tečována, Philipp Grubauer ale každopádně dobře zasáhl holí.
42:47'
Adam Lowry práskl do puku na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho rána mířila do vzdálenějšího rohu brány, Philipp Grubauer ale skvěle zasáhl ramenem.
41:11'
Jordan Eberle se řítil na ose útočného pásma sám na bránu a bekhendem chtěl zvednout puk do levého horního rohu brány, vyrážečkou ale byla proti! Brankář David Rittich fantasticky zasáhl.
41:02'
Mark Scheifele mohl vyrovnat střelou z pravého kruhu pro vhazování, jenže minul vzdálenější levý horní roh brány a jeho pokus skončil pouze na ochranném skle.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-17; Zablokované střely: 11-8; Vhazování: 50%-50%; Hity: 7-10; Přesilové hry: 0/2-1/4; Trestné minuty: 8-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:59.
Blake Wheeler sice poslal po přestávce Winnipeg do vedení, jenže John Hayden na své narozeniny rychle srovnal a Jared McCann poté otočil skóre pouhých 27 sekund před koncem prostřední části ve prospěch hostí. Skóre po druhé části. Winnipeg Jets 1 Seattle Kraken 2.
40:00'
39:33'
Seattle právě vstřelil branku! JARED MCCANN vypálil s příklepem na vrcholu levého kruhu a puk se od brusle Masona Appletona odrazil ke vzdálenější pravé tyči! Kraken využil přesilovou hru a otočil skóre na svou stranu. Seattle vede 2:1. Asistence: Vince Dunn a Eeli Tolvanen.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:46'
Pierre-Luc Dubois inkasoval hit v rohu ledové plochy a při bekčekingu poté fauloval. Šlo o nedovolené bránění.
37:42'
Blake Wheeler je dnes hodně aktivní a nyní vystřelil na pravém křídle téměř od hrazení, jeho střela ale skončila na přední tyči v lapačce pozorného Philippa Hrubauera.
37:09'
Kyle Connor byl zřejmě hráčem, který chtěl u pravé tyče zasunout puk do sítě, jenže měl příliš velkou rychlost a nakonec se mu to nepodařilo. Brána hostí posunuta.
36:00'
David Rittich dobře zasáhl proti tečované střele a vyrazil puk do hry, zatímco střelu Olivera Bjorkstranda poté ukryl ve své výstroji a hra byla přerušena. Stav 1:1.
34:59'
Alexander Wennberg zablokoval střelu Jets z pravého křídla a přizvedl kotouč do ochranné sítě. Hra byla přerušena a prostor dostává krátká komerční přestávka.
33:20'
Seattle právě vstřelil branku! Morgan Geekie zpracoval na levém křídle velmi těžkou kolmou přihrávku podél hrazení a poté před bránou našel JOHNA HAYDENA, který z blízkosti usměrnil kotouč k levé tyči a své narozeniny oslavil gólem! Asistence: Morgan Geekie a Jamie Oleksiak.
32:47'
Blake Wheeler vypálil nepříjemně na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Philipp Grubauer ale puk vyrazil.
31:02'
Jaden Schwartz vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka. Jets vedou.
30:54'
Alexander Wennberg rychle objel bránu a u pravé tyče chtěl puk bekhendem zasunout do sítě, což se mu sice nepodařilo, od brusle Blakea Wheelera se ale odrazil po ledě do vzdálenější levé tyče! Málem bylo kuriózně srovnáno 1:1.
29:02'
Pierre-Luc Dubois se snažil dostat na pravém křídle a Eeli Tolvanen ho fauloval. Dvě minuty za vysokou hůl.
28:56'
Winnipeg byl od úvodních minut lepším týmem a zaslouženě se ujal vedení. Sráží ho akorát oslabení.
27:01'
Winnipeg právě vstřelil branku! BLAKE WHEELER převzal puk od Nikolaje Ehlerse a z nulového úhlu si sjel před bránu, aby rychle zamíchal s pukem a vzápětí ho těsně nad ledem poslal z blízkosti k pravé tyči! Asistence: Nikolaj Ehlers.
26:14'
Puk byl ve středním pásmu sražen mimo ledovou plochu a prostor dostává krátká reklamní přestávka. Stav 0:0.
24:31'
Vyloučený hráč Jaden Schwartz je zpět na ledě a ani hokejisté domácího Winnipegu přesilovou hru nevyužili.
22:31'
Jaden Schwartz fauloval a Winnipeg si zahraje v úvodu druhé třetiny svou první přesilovou hru v střetnutí.
22:31'
Pierre-Luc Dubois nyní dostal krásnou kolmou přihrávku před bránu a po rychlém zamíchání s pukem chtěl zamířit bekhendem pod horní tyč, jenže Philipp Grubauer předvedl senzační zákrok lapačkou, kterou puk vytáhl před svou bránu!
21:30'
Cole Perfetti předvedl na pravém křídle parádní stahovačku a poté se z ostrého úhlu natlačil před bránu, kde pak narazil do Philippa Grubauera!
20:42'
Josh Morrissey vystřelil na levém křídle od modré čáry a pozorný Philipp Grubauer jemně tečovaný kotouč zpomalil levou rukou a poté puk ukryl pod lapačkou.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-10; Zablokované střely: 7-3; Vhazování: 53%-47%; Hity: 4-4; Přesilové hry: 0/0-0/3; Trestné minuty: 6-0.
Druhá třetina začne přibližně v 3:02.
Hra byla od úvodního vhazování opravdu hodně plynulá a nabídla několik šancí na obou stranách, jenže Philipp Grubauer zůstal nepřekonán, stejně jako na opačné straně David Rittich, který čelil společně se spoluhráči jedné běžné a jedné dvojnásobné přesilové hře Jets. Skóre po první části. Winnipeg Jets 0 Seattle Kraken 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:54'
Vyloučený Morgan Barron je zpět na ledě a Winnipeg dokázal přečkat čtyřminutové oslabení. Stále bez gólu.
17:10'
Alexander Wennberg se ocitl před bránou Jets v obrovské šanci, jenže David Rittich ho senzačně vychytal pravým betonem! Dorážka už nepřišla.
15:55'
Jordan Eberle teď vystřelil na ose útočného pásma na vrcholu mezikruží, jeho střela zápěstím ale byla vzápětí přizvednuta do ochranné sítě. Saku Mäenalanen blok.
14:54'
Morgan Barron chtěl hrát puk na levém křídle příliš vysoko a hokejkou zasáhl protihráče do obličeje. Navíc tam je krvavé zranění, takže dvě plus dvě minuty.
14:54'
Jeden z hráčů zahrál na levé straně útočného pásma Winnipegu vysokou holí a hra byla přerušena. Ve Winnipegu zatím gól nepadl a následuje TV přestávka.
14:13'
David Rittich rychle vyjel ze své brány u levé tyče, aby před jedním z hráčů Seattlu rychle rozehrál za bránu.
13:01'
Pierre-Luc Dubois předvedl skvělý forčeking za bránou a po jeho zpětné přihrávce pálil v blízkosti levé tyče Cole Perfetti, ovšem pouze do náruče brankáře. Bez gólu.
12:41'
Alexander Wennberg spěchal za nahozeným kotoučem, jenže David Rittich ho měl už v držení a ze své lapačky ho raději nevyhodil. Zatím tedy marně čekáme na gól.
12:04'
Jaden Schwartz vypálil na vrcholu mezikruží těsně před skončením přesilové hry Seattlu bez přípravy, jeho pokus ale skončil na ochranném skle. Další přerušení.
11:24'
Winnipeg odvádí v oslabení fantastickou práci a kromě nahození z pravého křídla se Seattle k ničemu nedostal. Až Jaden Schwartz vypálil na levém křídle, David Rittich byl ale připraven a na přední tyči kotouč podržel – 0:0.
10:06'
Dylan DeMelo šel do brány v blízkosti pravé tyče příliš důrazně a dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. Velký tlak končí. Krátká komerční přestávka.
08:40'
Hokejisté Winnipegu kroužili kolem brány Seattlu jako hladoví supi, Philipp Grubauer je ale vychytal a u levé tyče své svatyně pak zmrazil puk pod svou lapačkou.
08:02'
Mark Scheifele nabral rychlost na levém křídle a dobře mířil z úhlu ke vzdálenější pravé tyči, Philipp Grubauer ale předvedl nádherný semafor. Komerční přestávka.
04:37'
Josh Morrissey vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Philipp Grubauer toho příliš neviděl, přesto dokázal kotouč na vzdálenější pravé tyči vyrazit.
03:51'
Utkání začalo velice svižně a hodně dlouho se hrálo bez přerušení. Nyní vypálil na pravém křídle Mark Scheifele a pozorný Philipp Grubauer ukryl puk ve své lapačce.
00:55'
Nikolaj Ehlers měl slibnou příležitost, když vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování ostře s příklepem, pozorný brankář Philipp Grubauer ale jeho ránu vyrazil.
00:01'

Winnipeg Jets: Rittich (Holm) – Pionk, Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Schmidt, Samberg – Wheeler, Scheifele (A), Ehlers – Perfetti, Dubois, Connor – Appleton, Lowry (A), M. Barron – Kuhlman, Stenlund, Mäenalanen.
Trenér: Rick Bowness

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – A. Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Soucy, Schultz – Eberle, Beniers, McCann – Donato, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Hayden, Geekie, B. Tanev.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Peter MacDougall, Kyle Rehman. Čároví: Ryan Jackson, Ryan Galloway.

Seattle zahájil únor sérií čtyř venkovních utkání, z nichž dokázal vyhrát pouze poslední proti Philadelphii. Kraken dvakrát prohrál v New Yorku, když nestačil na Islanders s Rangers, a mezitím na New Jersey. Tým táhne Jordan Eberle, který má na kontě 40 kanadských bodů za 11 gólů a 29 asistencí. Páté venkovní utkání hostí v řadě.
Winnipeg Jets

Winnipeg Jets je v Centrální divizi na druhém místě a úspěšně usiluje o účast v playoff, na konci ledna ovšem prohrál třikrát v řadě, když nestačil na Nashville, Buffalo a Philadelphii. Špatnou sérii ovšem Jets dokázali ukončit a do utkání proti Krakenu budou vstupovat s dvěma výhrami v řadě. Winnipeg hraje doma popáté v řadě.
V Canada Life Centre se ve středu v noci střetnou dva týmy, které mají totožnou formu. Winnipeg a Seattle nedávno prohrály třikrát v řadě, špatnou sérii se jim ovšem podařilo ukončit a čtvrtou prohru nepřipustily.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.