NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Tampa - 7. ledna 2023   02:00

Winnipeg
Winnipeg
19:21' Dubois (Connor, Morrissey) • 27:05' Dubois (Morrissey, Scheifele) • 45:38' Connor (Scheifele, Morrissey) • 58:34' M. Barron (Lowry)
4:2
(1:1, 1:1, 2:0)
Tampa
11:48' Cirelli  (Stamkos) • 21:35' Kučerov  (Cole, Cirelli)
Winnipeg
J. McIsaac, Ch. Lee – C. Apperson, T. Baker
Canada Life Centre, Winnipeg
15 325 diváků
Tampa

To je ode mě vše, děkuji za pozornost, přeji dobré ráno a hezký víkend.

3. Anthony Cirelli (TBL) 1+1
Také závěrečná perioda přinesla dva zásahy, tentokrát ale oba padly do jedné brány. K radosti většiny osazenstva se po ně postaral domácí tým, který nejprve v 46. minutě šel poprvé v duelu do vedení a následně v závěru potvrdil svou cennou výhru trefou do prázdné brány. Tampě chybělo více štěstí, v přesilovce byla velmi blízko vyrovnání, avšak nestalo se.
59:30'
Hosté to zkouší opět bez gólmana, čas se jim ale krátí.
58:34'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Hostům risk bez gólmana nevyšel, MORGAN BARRON si sjel pro puk do útočného pásma, kde byl zcela sám, přesto se dokázal prosadit a dopravit kotouč do brány. Ani dva hráči Lightning mu v tom nezabránili.
Asistence: Adam Lowry.
58:08'
Andrej Vasilevskij zůstává na střídačce.
58:08'
Následuje pochopitelně oddechový čas Tampy a můžeme předpokládat, že to hosté zkusí v šesti proti čtyřem. Přesilovku budou hrát až do konce třetiny, pokud samozřejmě nedají gól.
58:08'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Kyle Connor – 2 min., podrážení.
58:02'
Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:56'
Domácí vyváží puk ze svého pásma do bezpečí, dlouho se hraje bez přerušení.
57:01'
Brandon Hagel střílel nebezpečně kousek vedle bližší tyče, tohle by gólman Winnipegu zřejmě nechytil.
55:57'
Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu, šance k vidění nejsou, ovšem domácím tohle jistě vyhovuje.
54:32'
Axel Jonsson Fjällby mohl zvýšit vedení, o puk přišel ale dřív, než stihl zakončit.
54:04'
Domácí vyhazují tak, aby to nebyl icing, ještě zbývá dost času do konce třetiny.
53:48'
Oba týmy jsou kompletní.
52:45'
Steven Stamkos byl blízko vyrovnání, po jeho tvrdé ráně se puk odrazil od lapačky gólmana a putoval do odkryté brány, tam nedorazil, neboť jej stačil odehrát do bezpečí jeden z hráčů Winnipegu. Velké štěstí pro domácí tým.
52:38'
Nepřesná střela jednoho z hostů letí mimo bránu.
51:48'
Pierre-Luc Dubois – 2 min., vysoká hůl.
51:33'
Erik Černák nezpracoval přihrávku na modré čáře, domácí posílají puk ven ze svého pásma.
50:44'
Mark Scheifele – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Anthony Cirelli – 5 min., bitka.
50:44'
A máme tu další ostrou výměnu názorů v rohu kluziště obranného pásma hostů.
50:22'
Málem se dostal do šance, ovšem obrana Winnipegu stačila nebezpečnou přihrávku před brankoviště včas zneškodnit.
50:15'
Ten zakládá útok od své brány.
49:32'
Po delší době se konečně hraje zase více bez přerušení, na puku je více hostující tým.
48:38'
Patrick Maroon si najížděl osamocen před bránu na přihrávku, té se však nedočkal.
47:55'
Nyní jsou kompletní.
47:51'
Domácím se povedlo dostat se z tlaku a vyhodit.
47:20'
Connor Hellebuyck nyní sám ani nevěděl, jak se mu povedlo puk vyrazit, ten skončil v rohu kluziště.
46:40'
Začíná zkrácená přesilovka hostů.
45:55'
Blake Wheeler – 2 min., nedovolené bránění brankáři.
45:38'
Domácí tým jde poprvé v utkání do vedení. KYLE CONNOR poslal svou prudkou ránu z pravého kruhu mezi betony gólmana za brankovou lajnu, Andrej Vasilevskij se na sebe hodně zlobil.
Asistence: Mark Scheifele a Josh Morrissey.
45:27'
Hosté hrají velmi obětavě, několik pokusů hráči zblokovali, ale jeden z nich vinou toho přišel o hokejku.
44:40'
Hodně těžká situace pro hostující tým, podruhé v utkání bude hrát ve třech proti pěti.
44:40'
Vladislav Naměstnikov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
44:34'
Steven Stamkos – 2 min., krosček.
44:25'
Domácí vyrazili v přečíslení dva na jednoho, Andrej Vasilevskij však podržel svůj tým a střelu Nikolaje Ehlerse vyrazil. Bude se vylučovat.
44:13'
Alex Killorn promáchl v dobré pozici a gólmana tak neohrozil.
43:25'
Connor Hellebuyck ukryl puk do lapačky a přerušil hru.
42:49'
Tampa se osvobodila z tlaku vyhozením, icing to nebude.
42:25'
Mark Scheifele mohl poslat svůj tým poprvé do vedení, z dobré pozice ale mířil jen do gólmana.
41:35'
Brayden Point pálil od modré na bližší tyč, Connor Hellebuyck špičkou levého betonu puk vyrazil.
41:20'
Hosté neudrželi puk v útočném pásmu, brankáře tak neohrozili.
40:01'
Také druhá část končí nerozhodně, opět se vedení ujali hosté, ovšem tentokrát už v úvodu dějství a nehájili jej až do závěrečné minuty, nýbrž inkasovali už po dalších 5,5 minutách. I přes další šance se skóre neměnilo a oba celky mají k výhře stejně daleko.
Další třetina začne přibližně ve 3:58.
40:00'
39:42'
Kevin Stenlund pro změnu kotouč spíš jen nahodil a mezi tři tyče nezamířil.
39:08'
Ian Cole vyslal na soupeřovu svatyni velmi tvrdý projektil, Connor Hellebuyck vyráží puk betony.
39:02'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Nyní už se domácí do zakončení nedostali, hosté puk vyhodili tak, aby to nebyl icing a vystřídali.
38:05'
Andrej Vasilevskij se má v závěru druhého dějství co ohánět, střelu z dálky ale dobře viděl a puk uklidil do výstroje.
37:33'
Vladislav Naměstnikov nabruslil po levé straně před bránu, trefil ale jen boční konstrukci.
36:34'
Nate Schmidt střílel od modré, puk byl ještě tečován, cestu do brány si ale nenašel.
35:56'
Blake Wheeler adresoval svou střelu z dálky jen do protihráče, brankář hostů tak zasahovat nemusel. Opět to zavánělo šarvátkou, ovšem rozhodčí situaci rychle uklidnili.
34:56'
Domácí jsou kompletní.
34:33'
Puk končí opět u gólmana Lightning.
34:19'
Steven Stamkos střílel tvrdě bez přípravy do protipohybu gólmana, tomu se ale povedlo kotouč lapit.
33:50'
Hráči Tampy nyní protestují poté, co jim byl odpískán ofsajd, ale nic s tím dělat nemohou.
33:14'
Kombinace na jeden dotek hostům nevyšla a domácí vyhazují.
32:56'
32:10'
Nick Perbix v dobré šanci střílel z mezikruží, trefil ale jen připraveného gólmana.
31:17'
Nate Schmidt netrefil kotouč v pravém kruhu úplně ideálně a gólmana tak neohrozil.
31:14'
Oba celky jsou kompletní.
30:37'
Josh Morrissey pálil od modré, Andrej Vasilevskij byl připraven a kotouč lapil do výstroje.
30:05'
Hosté znovu vyhazují přes všechny čáry.
29:43'
Domácí si špatně přihráli v útočném pásmu, dopředu vyráží soupeř.
29:14'
Pierre-Luc Dubois – 2 min., hrubost.

Cal Foote – 2 min., hrubost + 2 min., krosček.
29:14'
Máme tu šarvátku u brány Tampy, uvidíme, zda se bude vylučovat.
28:46'
Ross Colton pálil tvrdě přes obránce, puk skončil mimo bránu.
27:05'
Teď už se ale domácí radují a z deváté střely na bránu střílí druhý gól. První šanci ještě nevyužili, Andrej Vasilevskij tečovaný puk zblízka stačil vyrazit, akce ale pokračovala, ránu bez přípravy vyslal na hostující klec PIERRE-LUC DUBOIS a zamířil ze svého pohledu k pravé tyči, kde byl odkrytý prostor.
Asistence: Josh Morrissey a Mark Scheifele.
26:37'
Dvojnásobná výhoda Winnipegu zatím nevychází, hosté vyhazují.
26:05'
Nick Paul – 2 min., vysoká hůl.
25:32'
Cal Foote – 2 min., držení.
25:24'
Steven Stamkos si z druhé vlny najel na přihrávku, té se ovšem nedočkal.
24:22'
Hosté defacto jen odevzdali puk soupeři, naštěstí pro ně se jim povedlo vyhodit jej aspoň do středního pásma.
23:22'
Josh Morrissey vyrazil se spoluhráči do přečíslení, velmi dobře se zbavil obránce a zakončoval prakticky sám před gólmanem, trefil ale jen hranu jeho lapačky.
22:41'
Pierre-Édouard Bellemare mohl zvýšit náskok, místo střely ale volil přihrávku, kterou žádného ze spoluhráčů nenašel.
21:35'
Tampa právě vstřelila branku!
Tampa je zpět ve vedení. NIKITA KUČEROV vystřelil zápěstím z pravé strany, puk byl zřejmě ještě tečován a prošel někde mezi rukou a tělem gólmana do domácí brány.
Asistence: Ian Cole a Anthony Cirelli.
20:27'
20:01'
Úvodní dějství tak končí nerozhodně, jeho první půle se hrála prakticky v kuse, druhá už byla pomalejší a právě v ní padly oba góly, hosté nejprve nevyužili obrovskou možnost, poté se ujali vedení, které drželi do poslední minuty, ve které se domácím povedlo vyrovnat. Skóre odpovídá i dění na ledě, které je hodně vyrovnané.
Další třetina začne přibližně ve 3:02.
20:00'
19:21'
Domácí v samém závěru první části srovnávají krok. Kyle Connor dlouho míchal s pukem na holi, nakonec se rozhodl pro střelu z levého kruhu z úrovně vhazování, kotouč ještě stihl tečovat PIERRE-LUC DUBOIS a černý nesmysl zastavila až síť za zády gólmana Lightning.
Asistence: Kyle Connor a Josh Morrissey.
19:02'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:27'
Neal Pionk – 2 min., hrubost.

Anthony Cirelli – 2 min., hrubost.
17:47'
Rozehrávka se domácím vůbec nezdařila, kotouč končí na icingu.
17:42'
Dylan DeMelo čeká na vystřídání a rozehrává od své brány.
16:56'
Adam Lowry mohl zakončovat sám, volného prostoru měl před sebou dost, místo toho ale přihrával do jízdy najíždějícímu spoluhráči před odkrytou bránu, ovšem ten trestuhodně kotouč nezasáhl. Kdyby se mu to povedlo, byl by to zřejmě gól.
16:43'
Pokus Brandona Hagela byl nepříjemné tečován, Connor Hellebuyck si ale dokázal poradit a zastavit puk před brankovou lajnou.
16:00'
Přesilovka je u konce, Jets brankáře hostů prakticky neprověřili.
15:25'
Winnipeg neudržel puk v útoku a musel vyklidit třetinu, početní výhoda mu vůbec nevychází.
14:24'
Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
14:00'
Vladislav Naměstnikov – 2 min., vysoká hůl.
14:00'
Puk letí ven z ledové plochy, bude se vylučovat.
13:20'
Domácí špatně rozehráli a byla z toho další šance pro hosty, jeden z hráčů prokličkoval do zakončení, bekhendem ale minul vzdálenější tyč.
11:48'
Teď už se hosté radují, Stamkos opět v hlavní roli, ani v tomto případě sice neuspěl, když jeho bekhendové zakončení vyrazil domácí brankář betonem, ovšem k dorážce dojel ANTHONY CIRELLI a i s trochou štěstěny trefil bližší odkrytý kout svatyně Winnipegu.
Asistence: Steven Stamkos.
11:41'
První tutovka utkání. Steven Stamkos zůstal zcela sám před brankářem, měl dost volného prostoru v jeho svatyni, neboť Connor Hellebuyck ležel na ledě, ovšem hráč Tampy dostal přihrávku na bekhend a jím i zakončoval a kotouč adresoval po ledě do pravého betonu gólmana.
11:21'
Pierre-Luc Dubois a Brandon Hagel skončili po vzájemném souboji na ledové ploše, hra je přerušena, vylučovat se však nebude.
10:42'
Nick Perbix nahodil z pravé strany puk na bránu, Connor Hellebuyck celkem snadno zasáhl.
09:55'
Morgan Barron přihrával bekhendem z levé strany před bránu, puk byl zblokován obranou Tampy.
09:36'
Až nyní se píská, navzdory tomu, že jeden z arbitrů rozpažil. Téměř celou první polovinu úvodní části se hrálo bez přerušení.
08:56'
Axel Jonsson Fjällby se snažil protivníkovi vypíchnout v útočném pásmu puk, to se mu nepovedlo a k ohrožení branky se tím nedostal.
08:13'
Útočí však hosté, střela jednoho z nich letí mimo tři tyče.
07:38'
Teď už vypadalo, že se bude pískat, icing to ale nakonec není, neboť domácí stihli být u puku jako první.
06:50'
Domácí kombinují v obranné třetině, bude to znít možná kuriózně, ale stále se nepřerušovalo.
05:34'
Axel Jonsson Fjällby na přihrávku na slepo nedosáhl a do šance se tak nedostal.
04:52'
Hosté kombinovali v útočném pásmu, vlastní vinou o něj přišli.
03:50'
Josh Morrissey střílel nepřesně mimo tři tyče.
03:25'
Útok převzala Tampa, která rozehrává od své svatyně.
02:58'
Zatím se hraje bez přerušení, ale i bez nějaké příležitosti.
02:00'
Hosté drží puk za svou bránou, oba celky střídají.
01:18'
Domácím se dvakrát za sebou nepovedlo udržet puk v útočné třetině a gólmana tak neohrozili.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Samberg, Schmidt – Ehlers, Dubois, Connor – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Kuhlman, Lowry (A), M. Barron – Gagner, Stenlund, Jonsson Fjällby.
Trenér: R. Bowness.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Perbix, Sergačjov, Černák, Cole, Foote, H. Fleury – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Stamkos (C), Cirelli – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.
Trenér: J. Cooper.

Rozhodčí: J. McIsaac, Ch. Lee – C. Apperson, T. Baker.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Tampa – Winnipeg 7:4 (17.4.2022)
Winnipeg – Tampa 7:4 (9-.3.2022)
Tampa – Winnipeg 7:1 (18.1.2020)
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa po prohře v minulém kole (1:5 proti Minnesotě) klesla až na sedmou příčku ligové tabulky východní konference. Odehrála sedmatřicet zápasů, což je méně, než všechny týmy nad ní, a získala taktéž devětačtyřicet bodů.

Forma: P – V – V – V(sn) – V

Poslední zápasy:
Minnesota – Tampa 5:1
Chicago – Tampa 1:4
Tampa – Arizona 5:2
WINNIPEG JETS

Winnipeg hraje letos v dobré formě. Aktuálně je v západní konferenci na čtvrté pozici, po osmatřiceti zápasech nastřádal již devětačtyřicet bodů, a to má ještě na všechny vyšší týmy alespoň dva zápasy k dobru. V posledních pěti zápasech třikrát zvítězil.

Forma: V – V- V – P – P

Winnipeg – Calgary 3:2
Edmonton – Winnipeg 1:2
Winnipeg – Vancouver 4:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.