NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Toronto - 22. února 2024   04:00

Ukončeno
Arizona
Arizona
24:28' Maccelli (Bjugstad) • 25:38' Hayton (Kerfoot, J. Brown) • 39:53' Guenther (Keller, Durzi)
3:6
(0:3, 3:1, 0:2)
Toronto
Toronto
01:56' McMann  (Brodie, Liljegren) • 05:01' Matthews  (Liljegren, Marner) • 15:27' W. Nylander  (Marner, Tavares) • 36:07' Matthews  (Marner) • 42:00' W. Nylander  (Brodie) • 48:24' Tavares  (N. Robertson, McMann)
Arizona
Sestavy:
Vejmelka (Villalta) – Moser, Dumba, Durzi, Kesselring, Välimäki, J. Brown – Keller (A), L. Cooley, Guenther – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Kerfoot, Hayton, Schmaltz (A) – Carcone, McBain, Zucker.
Rozhodčí
Schrader, Brenk – MacPherson, Gawryletz
Mullet Arena, Tempe
4 600 diváků
Toronto
Sestavy:
Samsonov (Mar. Jones) – Brodie, Liljegren, Benoit, McCabe, Rifai, Lajoie – Knies, Matthews (A), Marner (A) – Bertuzzi, Domi, W. Nylander – McMann, Tavares (C), N. Robertson – Holmberg, Kämpf, Gregor.
Přenos se aktualizuje automaticky

V právě skončeném zápase jsme mohli sledovat přesvědčivou výhru Toronta Maple Leafs, které tak úspěšně odstartovalo svůj roadtrip po západním pobřeží. Dvakrát se prosadili Auston Matthews a William Nylander. Domácí, ač v druhé třetině zápas zdramatizovali, na soupeře dnes nestačili a připisují si již 11 prohru v řadě. Toronto se představí již zítra proti Vegas od 04:00, Arizona si na zápas počká až na 26.2., kdy o půlnoci startuje jejich utkání s Winnipegem. Děkuji za pozornost a přeji hezký den.
Konec zápasu.
59:15'
Arizona se snaží připsat si ještě jeden gól. Hosté však zodpovědně nebezpečné prostory vykrývají.
56:41'
Ač se domácí jistě snaží zápas ještě zdramatizovat, Toronto si poslední minuty zápasu kontroluje a nepouští domácí ani do náznaků šancí.
55:03'
Při průniku Cooleyho ztratil hostující bek Benoit rovnováhu a poslal se do vlastní branky. Rozhodčí jsou tak nuceni hru přerušit a branku ukotvit na původní místo.
53:50'
Hra se v posledních chvílích přelévá mezi třetinami bez vážnějších šancí na jedné či druhé straně.
51:03'
Po dalším zákroku českého gólmana ve službách Arizony dochází k přerušení hry a následuje komerční přestávka.
48:24'
Toronto právě vstřelilo branku!
Hosté odskakují na rozdíl 3 branek. JOHN TAVARES zacílil přesně na vzdálenější horní roh Vejmelkovy brány a střelou zápěstím nedal gólmanovi domácích šanci. – 3:6. Asistence: Nicholas Robertson a Bobby McMann
47:49'
Další nelehký zákrok Karla Vejmelky. Tentokrát proti Pontusi Holmbergovi.
45:27'
Max Domi se řítil zprava na branku domácích. Jeho střelu na bližší tyč Vejmelka však vytěsnil ramenem mimo svou svatyni.
43:14'
Carcone byl při dorážce před Samsonovem sám, ale nedokázal usměrnit kotouč do branky. Hostující brankář se totiž vyznamenal důležitým zákrokem.
42:00'
Toronto právě vstřelilo branku!
Hned při návratu z trestné lavice se dostal WILLIAM NYLANDER do samostatného úniku a nemýlil se. – 3:5. Asistence: TJ Brodie
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina začala pro domácí Kojoty velmi pozitivně, když se dotáhli zásluhou slepených gólů Maccelliho a Haytona na rozdíl jedné branky. Ačkoli poté Matthews náskok hostí opět navýšil, domácí si vzali na konci třetiny poslední slovo. V přesilovce snižoval Guenther. Na začátku 3. části bude Arizona dohrávat ještě 1:53 dlouhou přesilovku. 3. třetina začne přibližně v 06:07.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:53'
Arizona právě vstřelila branku!
Při signalizovaném vyloučení se domácí prosazují. Střelou příklepem se trefil jeden z mnoha mladíčků v dresu domácích DYLAN GUENTHER. – 3:4. Asistence: Clayton Keller a Sean Durzi
38:20'
V obranném pásmu Arizony se dopustil útočník Toronta Holmberg nedovoleného zákroku. Je vyloučen za podražení Seana Durziho.
38:15'
Tlak Toronta byl zakončen Nylanderovou střelou z úhlu. Tu si však Vejmelka lapačkou našel.
36:07'
Toronto právě vstřelilo branku!
Při hře 4 na 4 byli úspěšnější hráči hostujícího týmu. Z dorážky se neprosadil nikdo jiný, než AUSTON MATTHEWS. – 2:4. Asistence: Mitch Marner
35:53'
Po střele byl Nylander (TOR) dohrán Seanem Durzim (ARI), z čehož rezultovala následná potyčka. Rozhodčí je oba vyloučili na 2 minuty za hrubost.
35:53'
William Nylander prověřil nebezpečnou střelou zápěstím z úniku Karla Vejmelku. Ten však znovu zasahuje a drží akcie svého týmu nad vodou.
34:28'
Další formace Toronta si také vytvořila tlak v pásmu Arizony. Žádná velká gólová příležitost z něj však nevznikla.
32:32'
Leafs rozjeli kolotoč v obranném pásmu Arizony. Ta se vzmohla pouze na vyhození kotouče přes všechny čáry.
31:20'
Noah Gregor se řítil z pravého křídla na Karla Vejmelku. Ten však předvedl kvalitní zákrok a drží tak domácí stále na dostřel.
30:00'
Oba týmy hrají v plném počtu.
29:28'
McCabe se dostal do slibné příležitosti. Střela z levého kruhu ale Vejmelku nepřekonala.
28:52'
Logan Cooley se po střetu s obráncem Toronta svíjel bolestí u mantinelu. Nakonec však odjíždí však po svých, což by mohlo být dobré znamení pro jeho další pokračování ve hře.
28:00'
Durzi (ARI) a Domi (TOR) dostávají za předcházející šarvátku trest za hrubost. Hra tak bude pokračovat ve 4 na obou stranách.
28:00'
Také Toronto se teď připomnělo střelou. Vejmelka měl však volný výhled a další puk ve své síti nedopustil. Poté se před jeho brankou strhla menší šarvátka.
26:56'
Nick Schmaltz měl vyrovnání zápasu na hokejce. Kvalitní střelou zápěstím však z mezikruží trefil jen tyč branky hostí.
25:38'
Oddechový čas pro tým Toronto Maple Leafs.
25:38'
Arizona právě vstřelila branku!
V krátkém sledu se Arizona prosazuje podruhé. Střelu Alexe Kerfoota šikovně tečoval BARRETT HAYTON a dostává svůj tým na dostřel jednoho gólu. – 2:3. Asistence: Alex Kerfoot a Josh Brown
24:28'
Arizona právě vstřelila branku!
MATIAS MACCELLI dostal přihrávku do volného prostoru, nabruslil si na levý kruh a střelou zápěstím na vzdálenější tyč nedal Samsonovovi v bráně Toronta šanci. – 1:3. Asistence: Nick Bjugstad
23:20'
Domácí mají problém usadit se v pásmu.
22:10'
Už poněkolikáté dnes je poslán hráč na trestnou lavici za hru vysokou holí. Tentokrát je tam poslán John Tavares (TOR) a Arizona si zahraje svojí první přesilovku.
20:35'
Samsonov se musel vytáhnout proti střelám Haytona a Durziho z předbrankového prostoru. Toronto se následně osvobodilo jen za cenu zakázaného uvolnění.
20:01'
Začala druhá třetina.
V Arizoně jsme během 1. třetiny mohli sledovat hokejovou nadvládu hostů z Kanady, když v ní vstřelili 3 góly bez odpovědi. Pomohly jim k tomu ovšem velkou měrou přesilovky, kterých jim domácí dopřáli hned 5. Dvakrát nabídnutou možností početní přesily nepohrdli a mohou se těšit z pohodlného náskoku. Uvidíme, jestli se v dalších třetinách Coyotes ještě zmůžou na obrat ve skóre nebo jestli se bude jednat o zápas v pevné režii Toronta. 2. třetina začne zhruba v 05:05.
20:00'
První třetina skončila.
19:30'
V přesilovce se ke střele od modré dostal Liljegren. Ale ani z ní, ani z následných dorážek gól nepadl.
18:12'
Další vyloučení na straně domácích. Tentokrát to byl Kesselring (ARI), kdo poslal Domiho na zem nedovoleným způsobem. Za faul vysokou holí si půjde na 2 minuty odpočinout na trestnou lavici.
17:35'
Po zákroku Karla Vejmelky se lehce poštuchovali Knies s Bjugstadem. V žádnou větší šarvátku však konflikt neeskaloval a Toronto tak bude pokračovat v klasické přesilovce.
16:42'
Logan Cooley se řítil na Samsonova ve vlastním oslabení. Obránce Liljegren ho však dobře a hlavně čistě atakoval a do střelecké pozice ho tak nepustil.
15:27'
Toronto právě vstřelilo branku!
Neudržitelný tlak Toronta vyústil již v 3. gól zápasu. Po chytrém přiťuknutí Marnera neměl William Nylander problém dopravit kotouč do prázdné části branky. – 0:3. Asistence: Mitch Marner a John Tavares
14:00'
Vysoká hůl od Matta Dumby (ARI) poskytuje hostům přesilovku 5 na 3. Navíc se jedná o krvavé zranění, a tak Dumba dostává trest na 2+2 minuty.
13:58'
Nepochopitelná chyba lavičky Arizony, která teď hrála jasně v 6. Nemůže následovat nic jiného než trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
12:13'
Tvrdá střela, vyslaná J.J. Moserem, nenadělala brankáři Leafs žádné velké problémy. Kotouč ukryl bezpečně ve své náruči a vhazovat se tak bude v jeho bezprostřední blízkosti.
10:46'
Domácí Kojoti se snaží se stavem zápasu něco udělat a přebírají iniciativu. Toronto se nyní osvobodilo jen za cenu zakázaného uvolnění.
10:05'
Po vyhození puku mimo hrací plochu následuje, po strhujícím úvodu, ve kterém jsme viděli několik šancí a 2 branky Toronta, první komerční přestávka.
09:06'
Po střele od modré se k dorážce dostal Kerfoot. Samsonov však dnes zůstává bechybný.
07:10'
Brown a Maccelli se prezentovali nebezpečnými projektily směřujícími na branku Samsonova, ovšem ani jeden z nich rozdíl ve skóre nesnížil.
05:01'
Toronto právě vstřelilo branku!
AUSTON MATTHEWS se opět prosazuje. Tentokrát připisuje gól v početní výhodě, kdy střelou po ledě překvapil Karla Vejmelku v brance Arizony. Jedná se o jeho jubilejní 50. gól v sezóně. – 0:2. Asistence: Timothy Liljegren a Mitch Marner
03:09'
První přesilovka pro Toronto po faulu od Carconeho (ARI), který se provinil sekáním vůči Marnerovi.
01:56'
Toronto právě vstřelilo branku!
Po skvělé přihrávce na úroveň brankoviště se prosadil BOBBY MCMANN. Ten se tímto gólem dostává na 7 gólů z posledních 5 zápasů. – 0:1. Asistence: TJ Brodie a Timothy Liljegren
01:20'
Skvělá obrana J. Browna při přečíslení Maple Leafs. Vystihnul přihrávku Nylandera a zažehnal nebezpečí.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Arizona Coyotes: Vejmelka (Villalta) – Moser, Dumba, Durzi, Kesselring, Välimäki, J. Brown – Keller (A), L. Cooley, Guenther – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Kerfoot, Hayton, Schmaltz (A) – Carcone, McBain, Zucker.
Trenér: André Tourigny

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Mar. Jones) – Brodie, Liljegren, Benoit, McCabe, Rifai, Lajoie – Knies, Matthews (A), Marner (A) – Bertuzzi, Domi, W. Nylander – McMann, Tavares (C), N. Robertson – Holmberg, Kämpf, Gregor.
Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Schrader, Brenk – MacPherson, Gawryletz.
Máme zde další hrací den NHL, v rámci kterého se uskuteční hned 5 zápasů. Jedním z nich bude zápas mezi domácí Arizonou a hosty z Toronta. Zatímco pro Arizonu se zápas odehrává uprostřed prázdnějšího zápasového programu, Toronto tímto zápasem startuje 3 zápasy dlouhý náročný roadtrip na západním pobřeží USA. Ve 4 dnech se tu postupně střetne s Arizonou, Vegas a Coloradem.

Kojoti do tohoto zápasu vstupují s 10 zápasovou sérií porážek v zádech, během které dokázali bodovat pouze s Nashvillem. Během této série asi definitivně přišli o možnost senzačního postupu do playoff. V posledních zápasech navíc postrádali na pozici brankáře Connora Ingrama (91.24 SV%), který v letošní sezóně přechytává jeho kolegu Karla Vejmelku (89.32 SV%). Ten se nejspíše v tomto zápase představí v bráně domácích.

Maple Leafs naopak pevně drží pozici zajišťující playoff. Navíc disponují dobrou formou z posledních zápasů (8-2-0 z posledních 10). V brance lze očekávat jednoho z dvojice Ilya Samsonov (88.23 SV%) – Martin Jones (90.80 SV%). Útok nabitý hvězdami poté táhne americký sniper Auston Matthews, který v jeho letošním 54. zápase může dosáhnout již svého 50. gólu!

Vzájemné zápasy však, možná až překvapivě, vyznívají lépe pro Arizonu. Z posledních 5 střetnutích si připsala 3 vítězství v základní hrací době a po 1 vítězství a prohře v prodloužení.

Již od 04:00 ráno se budeme moci na vlastní oči přesvědčit, zdali se forma domácích ve vzájemných zápasech potvrdí nebo budou Matthews a spol. nad jejich síly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud