NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Kings - 17. února 2024   18:30

Boston
Boston
08:03' J. van Riemsdyk (Frederic, Shattenkirk) • 14:45' J. van Riemsdyk (McAvoy, Pastrňák) • 33:04' Richard (J. Boqvist, Lauko) • 47:12' Frederic (Geekie, J. van Riemsdyk)
4:5
(2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Kings
Kings
11:02' M. Roy  (Lewis, Englund) • 36:38' Gavrikov  (B. Clarke, Dubois) • 45:51' Laferriere  (Dubois, Byfield) • 58:25' Kopitar  (Doughty, Arvidsson) • 64:33' B. Clarke  (Danault)
Boston
Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, Forbort – Heinen, Coyle, Marchand (C) – Pastrňák (A), Zacha, DeBrusk – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Lauko, J. Boqvist, Richard.
O'Rourke, Dunning – Cormier, MacPherson
TD Garden, Boston
17 850 diváků
Kings
Rittich (Talbot) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, B. Clarke, Englund – Fiala, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Kempe, Dubois, Laferriere – Lewis, Turcotte, Anderson-Dolan.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Pavel Zacha (BOS) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 19:11
David Pastrňák (BOS) – 0+1, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 22:34

Tři hvězdy utkání
1. James van Riemsdyk (BOS) 2+1
2. Brandt Clarke (LAK) 1+1
3. Trent Frederic (BOS) 1+1
Je za námi utkání mezi Bostonem a Los Angeles. Králové se nakonec radují ze zisku dvou bodů, přestože v utkání víceméně pořád ztráceli. O vyrovnání se ale v 59. minutě postaral Anže Kopitar a následné prodloužení rozhodl v poslední minutě Brandt Clarke.
64:33'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
BRANDT CLARKE se vrátil z trestné lavice a pak se dostal do samostatného úniku. Obránce Kings si domácího brankáře vychutnal a rozhodl tak utkání ve prospěch hostů. 4:5 po prodloužení. Asistence: Phillip Danault.
64:24'
64:02'
James van Riemsdyk tečoval pobídku ze strany, jenže kotouč do klece neumístil.
63:24'
Charlie McAvoy šikovně hledal Coylea před prázdnou bránou, ale hosté to stačili zachytit a následně vyhodili.
62:52'
David Pastrňák z levého kruhu mířil do šibenice, ale Rittich se přesunul.
62:24'
David Pastrňák se téměř dokonale dostal do šance, ale fauloval jej soupeř. Brandt Clarke dostává dvě minuty za hákování.
62:09'
Heinen nabídku spoluhráčů neměl, tak zvolil návrat do obranného pásma. Prodloužení je docela opatrné.
61:42'
Jake DeBrusk se po přihrávce McAvoye dostal do velké šance, avšak Rittich parádně zasáhl ramenem.
61:12'
Brad Marchand si na pravé straně kluziště kotouč nezpracoval. Los Angeles se zatím dobře brání.
60:33'
Zatím drží ve svém pásmu kotouč hosté. Konkrétně je u puku Anže Kopitar.
60:01'
Dnes je to zasloužená dělba bodů. Králové na konci třetí třetiny stáhli ztrátu a za pár chvil půjdeme do prodloužení.
60:00'
59:09'
Rozběhla se nám poslední minuta řádné hrací doby. Bostonští se snaží v útočném pásmu něco vymyslet.
58:25'
Do svých rukou to vzali nejzkušenější hostující hráči! Krátce po buly se ke kotouči na modré čáře dostal Drew Doughty, jehož nahození do sítě tečoval kapitán ANŽE KOPITAR. Zřejmě dnes půjdeme do prodloužení. 4:4. Asistence: Drew Doughty a Viktor Arvidsson.
58:17'
Hosté měli několik šancí! Kempe nejprve trefil tyč, o pár sekund později Trevor Moore z mezikruží těsně přestřelil.
57:49'
Už je hostující brankář na střídačce, takže Kings hrají v šesti proti čtyřem.
57:12'
Hokejisté v černých dresech posílají černou gumu přes všechny čáry, s rozehrávkou musí pomoct David Rittich.
56:52'
Zatím Rittich zůstává ve své bráně. Dopředu se tlačil domácí Coyle, ale útočnou akci nedotáhl.
56:25'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Pavel Zacha – 2 min., držení.
56:18'
Na konci ale bude pořádně rušno, neboť na hosty čeká přesilová hra. Nyní mají ponechanou výhodu.
55:59'
Mikey Anderson se dokázal rychle vrátit s Pavlem Zachou, který měl ofenzivní choutky.
55:35'
Králové si situaci v obranném pásmu nekomplikovali. Kotouč poslali přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
55:00'
James van Riemsdyk nabízel svou střílenou přihrávku před bránu, pokus byl ovšem zablokován.
54:29'
Danton Heinen byl v útočné třetině zastaven na hranici pravidel, ale vylučovat se v tento moment nebude.
53:42'
Pokus Davida Pastrňáka byl zastaven obránci. Medvědi si teď chtějí vynutit tlak.
53:18'
V útočném pásmu se otočil Viktor Arvidsson, který ale možnost na střelu neměl. Obránci Bostonu jej rychle dostoupili.
52:46'
Morgan Geekie uklidnil hru ve svém pásmu. Do konce třetí třetiny už zbývá jen sedm minut. Tento čas dělí domácí od vítězství.
51:47'
Brandon Carlo – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Pierre-Luc Dubois – 2 min., hrubost.
51:37'
Jesper Boqvist se dostal dopředu po pravém křídle, k mantinelu jej ale přistrčil jeden ze soupeřů.
50:49'
Matt Grzelcyk zavezl touš do útočného pásma, poté jej pouze nahodil směrem vpřed.
50:07'
Phillip Danault přihrál do strany a poté si najížděl před bránu, ale přihrávka to na něj přesná nebyla.
49:39'
Andreas Englund nahazoval od modré čáry, kotouč byl ale sražen do rohu hrací plochy.
48:50'
Kotouč opustil hrací plochu. Hra je tedy přerušena.
48:17'
Brad Marchand se šikovně dostal k zakončení, avšak David Rittich spodní část své klece utěsnil na výbornou.
47:12'
Boston právě vstřelil branku!
Medvědi znovu vedou! Po inkasování byli aktivní a teď jsou odměnění! Morgan Geekie se dostal před bránu, ale neuspěl. Dorážející TRENT FREDERIC ovšem zametl kotouč pod Ritticha. 4:3. Asistence: Morgan Geekie a James van Riemsdyk.
45:51'
Hosté na konci 46. minuty srovnávají! Pierre-Luc Dubois naservíroval puk před brankoviště, kde bylo pořádně rušno. Důrazný ALEX LAFERRIERE nakonec dostal pod betonem Ullmarka v nepřehledné situaci hrací předmět za čáru. 3:3. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Quinton Byfield.
45:27'
Kevin Shattenkirk zablokoval pokus Alexe Laferrierea, jenž se celkem snadno dostal do útočné třetiny.
44:49'
Tentokrát si ale hosté vynutili v útočné třetině tlak. Domácí brankář musel hned dvakrát v řadě do zákroku.
44:10'
Boston je na začátku třetí periody lepším mužstvem. Opět v útočném pásmu zatlačil, ale Los Angeles vyhodilo na icing.
43:35'
Zacha vybízel Pastrňáka na levém kruhu, jenže pobídka to byla až příliš pomalá. Defenzíva hostů se stačila přesunout.
42:50'
Nahozený kotouč zastavil domácí gólman ve své výstroji. Bude se vhazovat ve třetině Bruins.
42:22'
Jesper Boqvist dnes hraje skvělé utkání. Obkroužil bránu soupeře, jenže ke střele se člen čtvrté formace nakonec nedostal.
41:09'
Trevor Moore se v pádu pokusil o zakončení, které vůbec nebylo špatné. Linus Ullmark své mužstvo podržel.
40:01'
Druhá třetina skončila. V první polovině druhé dvacetiminutovky se hrálo bez větších šancí, na 3:1 pak pro domácí zvýšil člen čtvrté formace Anthony Richard. Poslední slovo v této třetině ale měli hosté, a tak momentálně platí stav 3:2.
40:00'
39:38'
Pierre-Luc Dubois se dostal k ráně z mezikruží, avšak jistě zasáhl Linus Ullmark.
39:22'
Rozběhla se nám poslední minuta druhé periody. Kotouč je ve středním pásmu.
38:29'
Jeden z hostujících hráčů při přihrávce v útočném pásmu upadl. Vylučovat se ale v tomto případě nebude.
37:56'
Danton Heinen z červené čáry posouvá kotouč za bránu hostů, kam si vyjel Rittich.
37:05'
Velkou možnost měl Zacha, který zůstal před bránou Los Angeles úplně volný. Branku ale český centr nedal, Rittich byl lepší.
36:38'
Kings snižují! VLADISLAV GAVRIKOV dostal přihrávku na modrou čáru, ze které pálil. Zdálo se, že před brankovištěm touš tečoval Quinton Byfield, ale gól je připsán ruskému obránci. 3:2. Asistence: Brandt Clarke a Pierre-Luc Dubois.
36:19'
Po delší době i hosté zatlačili před bránou, ale domácí brankář Linus Ullmark dával pozor.
35:46'
Jaret Anderson-Dolan získal puk pro Alexandera Turcottea, který ale přihrávku do předbrankového prostoru neprostrčil.
35:18'
Jakub Lauko dostal přihrávku do jízdy, poté kotouč zasekl a pohotově vypálil. David Rittich zakročil.
34:50'
Boston se nyní snaží držet v útočném pásmu, ale před bránou to Los Angeles má celkem pokryté.
33:44'
Trevor Moore se dostával do velké rychlosti, ale proti volnému puku vyrazil Linus Ullmark, jenž přerušil hru.
33:04'
Domácí už vedou o dva góly! Jakub Lauko příkladně bojoval za bránou, následně Jesper Boqvist posunul touš před ni, a tam stál ANTHONY RICHARD. Útočník Medvědů vstřelil svůj první gól v této sezoně. 3:1. Asistence: Jesper Boqvist a Jakub Lauko.
32:29'
Kevin Shattenkirk bekhendem posouval kotouč na brankoviště, tam ale bruslí zapracoval Matt Roy.
31:45'
Kopitar se tlačil před bránu, ale zakončení mu o pár centimetrů nakonec uteklo.
31:23'
Kevin Fiala bojoval u mantinelu, ale právě na něj jej čistě přitlačil důrazný zadák Brandon Carlo.
30:50'
Pokus Hampuse Lindholma byl sražen do ochranné sítě. Po reklamní pauze se bude vhazovat před Rittichem.
30:24'
Brad Marchand se výborně vrátil na obrannou polovinu a v rohu kluziště kotouč získal.
29:31'
Králové zatím ve druhém dějství moc nebezpeční nejsou. Nyní se dostávali do ofenzívy, avšak zastavilo je postavení mimo hru.
29:10'
Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny řádné hrací doby. Boston stále vede poměrem 2:1.
28:42'
Lauko posunul puk na Boqvista, jenž měl ale ke kotouči hodně daleko. Nakonec se k němu dostal, ale pouze jej nahodil dopředu.
28:08'
Derek Forbort nahodil kotouč od modré čáry. Rána ale zapadla vedle zadní tyče o několik čísel.
27:41'
27:02'
Kings už ale poslali touš alespoň do středního pásma. Uvidíme, jestli se Boston v této přesilovce ještě dostane do šance.
26:32'
Po dlouhé kombinaci Bruins vystřelil z mezikruží Pastrňák do betonu gólmana. Následně dorážející Zacha jen těsně minul bránu.
25:41'
Drew Doughty – 2 min., vražení na hrazení.
25:38'
Drew Doughty velice ostře u mantinelu dohrál Davida Pastrňáka. Znovu se bude vylučovat na straně Kings.
25:00'
Jesper Boqvist se snažil dostat před brankoviště, ale tam v daný moment bylo plno. Medvědi kombinovali, jenže poté si Rittich připsal další úspěšný zákrok.
24:20'
Poměrně nebezpečně vystřelil útočník Alex Laferriere. Linus Ullmark měl i štěstí, že kotouč nešel přímo do klece.
23:41'
23:19'
Jake DeBrusk se probil po levém křídle vpřed, ale na kotouči moc dlouho nevydržel. Zdá se, že tentokrát hosté oslabení přežijí.
22:46'
Marchand posunul kotouč na Charlieho McAvoye, jehož dělovku zablokoval jeden z hostujících hráčů.
21:50'
James van Riemsdyk zpoza brány vybídl na kruhu Pavla Zachu, jenž pohotově vypálil, ale David Rittich si přední tyč pokryl.
21:41'
Brandt Clarke – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
21:33'
Boston zatlačil a hosté raději vyhodili kotouč na icing. Bude se vhazovat před Rittichem.
21:08'
Hampus Lindholm si vyměnil kotouč s Carlem, ale poté Marchandovi utekla černá guma do středního pásma.
20:38'
Trevor Moore se dostal do útočného pásma. Jeho rána zaplavala znatelně mimo brankový prostor.
20:01'
Je za námi první třetina, po které jdou do kabin spokojenější domácí, kteří vedou 2:1. Dvě branky má dnes na kontě na brankovišti dostatečně důrazný James van Riemsdyk, za hosty zatím skóroval pouze obránce Roy. Sledujeme kvalitní hokej, tak snad to takhle bude pokračovat i v části druhé.
20:00'
19:58'
V posledních dvou sekundách se do šance dostal i Kempe, ale Linus Ullmark skvěle zasáhl.
19:12'
Obrovskou šanci měl na hokejce Viktor Arvidsson. Švédský útočník pádil sám na bránu, ale jeho dlouhá bekhendová klička skončila pouze na boční síti.
18:50'
Na konci třetiny se hra přenáší ze strany na stranu. Teď už nabírá rychlost Pavel Zacha.
18:15'
Tentokrát bojoval v ofenzívě Boston, ale defenzíva Kings si v tomto případě poradila.
17:35'
Alexander Turcotte nahazuje touš do útočného pásma, kde se několik hráčů vydává bojovat.
16:29'
Kapitán Anže Kopitar operoval před bránou, ale k teči se zkušený Slovinec nedostal.
15:50'
Trevor Moore vyslal nepříliš důraznou střelu, kterou Linus Ullmark vyrazil do rohu kluziště.
14:45'
Boston bleskově využívá přesilovku a znovu vede! David Pastrňák posunul kotouč k modré čáře, odkud pálil Charlie McAvoy. Bek domácích trefil JAMESE VAN RIEMSDYKA, jenž se u brankoviště skvěle zorientoval a dal další gól. 2:1. Asistence: Charlie McAvoy a David Pastrňák.
14:38'
Drew Doughty – 2 min., sekání.
14:33'
Sotva se Marchand dostal zpět na led, zamířil dopředu, ale upadl.
14:03'
Drew Doughty vyslal od modré čáry tvrdou ránu, ta ale o několik centimetrů minula cíl.
13:25'
Nyní ale zabojoval Zacha, který dostal kotouč pryč z vlastního pásma. Oba celky střídají.
13:04'
Králové drží kotouč v útočném pásmu. Přihrávají si a jsou pořádně nebezpeční.
12:32'
Ke střele se dostal Brandt Clarke, jehož projektil skončil na hrudi bostonského brankáře.
12:23'
Brad Marchand – 2 min., nedovolené bránění.
12:09'
Adrian Kempe zkusil štěstí z poměrně značného úhlu. Útočník Kings ale klec Bostonu minul.
11:02'
Trent Frederic – 5 min., bitka.

Andreas Englund – 5 min., bitka.
11:02'
Hosté vyrovnávají! Střela od modré čáry sice přesná nebyla, ale dorážející MATT ROY ze záporného úhlu dostal kotouč od brankáře Ullmarka za čáru. Poté jsme viděli pěstní souboj mezi Andreasem Englundem a Trentem Fredericem. 1:1. Asistence: Trevor Lewis a Andreas Englund.
10:27'
James van Riemsdyk srdnatě bojoval o kotouč na zadním mantinelu, lépe z tohoto souboje vyšli hosté.
09:50'
Brandt Clarke neměl potřebnou rychlost, a proto puk jen posunul do útočné třetiny.
09:09'
Nyní bojovali hosté v útočném pásmu, ale Pastrňák obloučkem posunul touš do neutrální zóny.
08:30'
David Pastrňák se u mantinelu nádherně uvolnil, nechal před sebou Danaulta a poté vypálil. Český útočník skóroval, jenže Králové si vzali trenérskou výzvu, jež byla úspěšná. Došlo ke kontaktu útočníka s brankářem Rittichem.
08:03'
Krátce po buly se domácí dostávají do vedení! JAMES VAN RIEMSDYK posílal zpoza brány kotouč na brankoviště, kde byl hodně důrazný Frederic. Rittich kotouč v lapačce nepřikryl, a tak dorážející James van Riemsdyk skóroval. 1:0. Asistence: Trent Frederic a Kevin Shattenkirk.
07:52'
Rittich udržel touš u svého brankoviště. Máme tady reklamní pauzu.
07:14'
Ve velmi dobré pozici se ocitl Brad Marchand, jehož rána ale skončila jen na boční síti. První větší šance Bruins.
06:56'
Do útočné zóny se dostával Kevin Fiala, kterému se ale hrací předmět zamotal na hokejce.
06:22'
Pavel Zacha posunul touš jen do útočného pásma, ale úvod zatím patří hostujícímu celku.
05:56'
Drew Doughty nebezpečně nahodil puk od modré čáry. Linus Ullmark předvedl nejistý zákrok, ale nakonec přece jen kotouč před brankovou čárou udržel.
05:30'
Lauko vysoko napadal rozehrávku soupeřova celku, ale kotouč nakonec hosté přece jen odehráli.
04:50'
Linus Ullmark si pohlídal střelu útočníka Duboise. Hra je tedy znovu přerušena.
04:01'
Adrian Kempe udržel kotouč u mantinelu na hokejce, jenže poté pouze nahodil vpřed. Každopádně sledujeme hodně opatrný začátek.
02:56'
Hosté si nepřesně předali kotouč v útočné třetině. Přece jen ale poté vypálil Viktor Arvidsson, nicméně jeho krajan Linus Ullmark úspěšně zakročil.
01:56'
Andreas Englund nahazoval kotouč od modré čáry. Obránce hostů ale branku netrefil.
01:25'
Brandon Carlo vyčkává s rozehrávkou. Los Angeles zatím moc nenapadá.
00:51'
Boston se v úvodu chtěl usadit v útočné třetině, ale nepovedlo se mu to.
00:01'

LOS ANGELES KINGS

Králové prožili povedený vstup do sezony, jenže v lednu na ně dolehla velká krize, kterou neustál hlavní trenér Todd McLellan. V poslední době se ale Los Angeles zvedlo i díky skvělým výkonům Davida Ritticha, jenž naposledy vychytal vítězství na ledě New Jersey. Kings teď patří v Západní konferenci sedmá příčka se ziskem 60 bodů po 51 odehraných zápasech. Na devátý Nashville drží čtyřbodový náskok. Nejlépe si v týmové produktivitě vede Adrian Kempe s 45 kanadskými body.

BOSTON BRUINS

Boston v pátek po delší době opustil první místo ve Východní konferenci. Příčinou jsou tři porážky za sebou, kvůli kterým tedy Bruins přeskočila Florida. Boston nejprve v minulém týdnu nezvládl domácí utkání s Washingtonem 0:3, následně po nájezdové loterii nestačil na Tampu. Nepříliš povedené období zakončil porážkou 1:4 na domácím ledě se Seattlem. Dokáží Medvědi zareagovat na tyto výsledky a porazí Los Angeles? Napomoct by k tomu měl David Pastrňák, který je se 78 kanadskými body čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Jakub Lauko (Boston)
Pavel Zacha (Boston)
David Pastrňák (Boston)
David Rittich (Los Angeles)
Hezký sobotní večer při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se od 18:30 společně zaměříme na utkání mezi Bostonem a Los Angeles. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.