NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Calgary - 25. února 2024   04:00

Edmonton
Edmonton
18:29' Hyman (McDavid, Bouchard) • 24:34' Hyman (Draisaitl, McDavid) • 56:16' Janmark
3:6
(1:3, 1:2, 1:1)
Calgary
Calgary
02:02' Kadri  (Duehr, Hanifin) • 09:11' Pospíšil  (Zary, Pachal) • 15:53' Hanifin  (Backlund, Huberdeau) • 31:46' Dr. Hunt  (Huberdeau, Kylington) • 34:09' Hanifin  (Zary, R. Andersson) • 52:51' Coleman  (Mangiapane)
Edmonton
S. Skinner (Pickard) – Ekholm, Bouchard, Nurse (A), Ceci, Kulak, Desharnais – Foegele, McDavid (C), Hyman – Nugent-Hopkins, Draisaitl (A), E. Kane – Janmark, R. McLeod, Perry – Holloway, Ryan, C. Brown.
O'Rourke, Nicholson – Barton, Nansen
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Calgary
Vladař (Markström) – Weegar, R. Andersson (A), Hanifin, C. Tanev, Pachal, Kylington – Huberdeau (A), Šarangovič, Pelletier – Zary, Kadri, Pospíšil – Mangiapane, Backlund (C), Coleman – Dr. Hunt, Rooney, Duehr.

Statistika
Střely na bránu: 35 – 31 | Přesilová hra: 1/3 – 1/4 | Trestné minuty: 46 – 34

Kdo se postavil do brankoviště?
Stuart Skinner (EDM) – 25 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 59:24
Daniel Vladař (CGY) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4 %, odchytal 59:52

Česká a slovenská stopa
Martin Pospíšil (CGY) – 1+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:24

Tři hvězdy utkání
1. Noah Hanifin (CGY) 2+1
2. Connor Zary (CGY) 0+2
3. Zach Hyman (EDM) 2+0
Třetí bitva o Albertu v této sezoně je u konce! Bylo to opět vyhecované, znovu dost násilné a rozdáno bylo 80 trestných minut, ale byl to i parádní hokej plný branek. Po dvou výhrách Edmontonu se tentokrát z vítězství raduje Calgary, které na ledě soupeře zvítězilo 6:3, na čemž má lví podíl i Dan Vladař, který startoval po více než měsíci a vychytal 32 z 35 střel Edmontonu. Jedním gólem se pak na výhře Flames podepsal Martin Pospíšil.
59:20'
Flames by zajisté ještě rádi využili přesilovou hru a zvýšili své vedení, Edmonton ale nyní dobře brání své pásmo.
58:30'
Prudkou střelu Hanifina Skinner vyrazil a Oilers vyhazují přes všechny čáry.
58:22'
Kane úplně zbytečně trefil krosčekem Kadriho, který mířil na střídačku. Dostává trest na dvě minuty a také osobní desetiminutový trest.
58:02'
Nurse a Kadri se ve středním pásmu počastovali několika strkanci, nakonec se ale rozešli, hra pokračuje.
57:32'
Přes clonu zkoušel štěstí z pravého kruhu McLeod, Vladař si ale puk našel a přerušuje hru.
57:01'
Vladař nemohl nic dělat, a tak si v brankovišti lehl, půlkou těla do své branky a čekal. Foegele na pravé strany brankoviště trefil jen dvakrát boční síťku.
56:45'
Oba dostávají osobní tresty a zápas pro ně skončil.
56:45'
Ofsajd zastavuje akci Edmontonu a ve středním pásmu se do sebe tentokrát pouští Coleman s Hollowayem.
56:25'
Puk skončil v hledišti. Komerční pauza.
56:16'
Edmonton právě vstřelil branku!
Domácí nyní v útočném pásmu předvedli velkou bojovnost, dokázali se prokousat k puku a MATTIAS JANMARK snižuje na 3:6, když se zjevil za obranou Calgary a kličkou do bekhendu si poradil i s Vladařem. Bez asistence.
55:33'
Po delší době zaútočili také hosté. Backlund dostal naservírován puk do pravého kruhu, Skinner však střelu vytěsnil nad branku.
55:01'
Draisaitl pronikl až k brankoviště a z pravé strany zkusil zakončit bekhendem. Vladař znovu vyráží puk mimo tři tyče.
54:38'
McDavidovi dnes není dopřáno skórovat, Vladař si poradil i s jeho další střelou z pravé strany. Hra pokračuje, Edmonton se ještě snaží tvořit tlak.
53:35'
Foegele v pravém kruhu při své střele upradl, Vladař měl ale i tak plné betony práce s nepříjemnou střelou soupeře. Kotouč srazil za branku.
52:51'
Calgary právě vstřelilo branku!
Hyman se tlačil do zakončení před brankou Calgary, stejně tak McDavid, jenže Vladařovi se povedlo puk vyrazit a o zbytek se už postarala obrana hostů. BLAKE COLEMAN střelou přes celé kluziště zvyšuje na 6:2. Asistence: Andrew Mangiapane.
52:38'
Hanifin vyhodil puk přes všechny čáry a kotouč se dotkl levé tyče!
52:21'
Skinner je na střídačce! Edmonton hraje vabank už nyní.
52:21'
Draisaitl mířil svou střelu k levé tyči, Vladař si ale prostor pohlídal lapačkou, ve které má ukrytý puk.
51:52'
Hosté se dopustili icingu.
51:30'
Oproti prvním dvěma třetinám je průběh závěrečné třetiny poněkud klidný. Ani tempo hry není tak ostré. Calgary se díky tomu nedostává moc pod tlak a kontroluje skóre.
51:06'
Calgary předvedlo rychlý přechod středního pásma a Backlund nutí střelou z okraje pravého kruhu Skinnera k přerušení hry.
50:54'
Puk v obranném pásmu Calgary vyletěl mezi diváky. Komerční pauza.
50:05'
Závěrečná třetina se přehoupla do své druhé poloviny. Edmonton nutně potřebuje nějaký impulz – tedy gól – který jej nakopne.
49:15'
Další průnik Rooneyho po straně a zakončení z bekhendu, tentokrát Skinner přerušuje hru.
48:54'
Rooneyho bekhendová střela se odrazila od Skinnera ke Kadrimu, jenž se ovšem z dorážky prosadit nedokázal. Hra pokračuje.
48:15'
Vhazuje se ve středovém kruhu po ofsajdu hostujícího týmu.
47:57'
Domácí byli usazeni v útočném pásmu, ale jak Draisaitl, tak posléze i Ekholm měli vychýlené mušky a na branku Vladaře se netrefili.
47:27'
Šarangovič se pokusil zapsat do statistik utkání, jeho střelu však zblokoval Ekholm.
47:08'
Oilers byli při přechodu středního pásma zastaveni ofsajdem.
46:22'
Oilers se pokusili také zaútočit, ale zastavuje je nakonec přihrávka rukou. Reklamní pauza.
45:50'
Calgary je nyní jednoznačně pohyblivější a aktivnější. Andersson se pokusil vystřelit od modré čáry, ale trefil jen bránícího protihráče.
45:09'
Hra nadále pokračuje, a to i po zblokované střele Pachala, kterou vychýlil z trajektorie Desharnais.
44:42'
Mangiapane tentokrát pálil z levého kruhu, Skinner si připisuje další zákrok.
44:10'
Coleman vyrazil do úniku za obranu Edmontonu a dostal se až do mezikruží. Jeho střelu švihem však Skinner dokázal vytěsnit k zadnímu mantinelu!
42:52'
Nápor Edmontonu je ukončen hvizdem rozhodčího. A opět se soupeři strkají u mantinelu. Tentokrát se vylučovat nebude.
42:20'
Domácí pálí ostrými. Hymana a Hollowaye Vladař vychytal, další rána Boucharda už práskla o zadní mantinel.
41:46'
41:41'
McDavid se po buly dostal ke střele z okraje pravého kruhu, branku Calgary ovšem minul!
41:35'
Hra je před brankou Calgary přerušena, Vladař má puk pod lapačkou.
40:59'
Trest Perryho vypršel, Edmonton je v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilovka.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 06:15.
Ve druhé třetině to znovu na kluzišti jiskřilo, ale také padaly góly. Calgary vede po 40 minutách už 5:2 a je velmi blízko skalpu nenáviděného Edmontonu v bitvě o Albertu.
40:00'
39:46'
A je po přesilovce. Andersson fauloval Ryana, který se hnal v oslabení do úniku.
39:25'
Calgary hraje v přesilovce. Skinner přerušuje hru, když si sáhl pro odražený puk po nepřesné střele Kadriho.
38:59'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Mattias Ekholm – 2 min., sekání,
Corey Perry – 2 min., nesportovní chování + 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
MacKenzie Weegar – 5 min., bitka,
Jonathan Huberdeau – 2 min., sekání.
38:59'
Po dlouhém uklidňování situace dochází k dlouho diskuzi, jak se nakonec bude vylučovat. Vypadá to na přesilovku pro Calgary.
38:59'
Dochází k hromadné skrumáži a zajisté se bude opět vylučovat.
38:59'
V rohu pásma Edmontonu se to začalo mlít. Rozhodčí dlouho vyčkával, jakmile ale začaly padat krosčeky, tak zápolení o puk přerušil.
38:11'
38:02'
Kadri se vrhnul do střely Kanea a zblokoval jeho pokus z okraje levého kruhu.
37:40'
Calgary se osvobozuje a může prostřídat.
37:25'
Draisaitl se mezi od brankoviště dostal k puku a chtěl střílet k pravé tyči, jenže Vladařovu klec míjí!
36:50'
Edmonton hledá cestičku zpět do útočného pásma.
36:22'
Hyman a McDavid ohrozili v rychlém sledu branku Calgary, Vladař obě střely vyrazil.
36:11'
Jonathan Huberdeau – 2 min., podrážení.
36:05'
Desharnais se napřáhl ke střele z první od modré čáry, Vladař srazil letící puk za branku.
35:02'
Mangiapane mohl střílet z mezikruží, ale byl příliš blízko protihráči, jehož nohu také trefuje.
34:19'
Vladař přerušuje hru po střele Evandera Kanea z ostrého úhlu na levé straně. Reklamní přestávka.
34:09'
Hosté využívají přesilovou hru! NOAH HANIFIN využil odkryté branky a z pravého kruhu poslal kotouč do sítě Edmontonu! Asistence: Connor Zary, Rasmus Andersson.
33:19'
Zblokovaná Hanifinova střela vyletěla až do ochranné sítě za brankou Edmontonu.
32:28'
Edmontonu se povedlo vyhodit zkraje oslabení puk přes všechny čáry.
32:14'
Leon Draisaitl – 2 min., hákování.
31:46'
Hosté vytvořili v pásmu Edmontonu výrazný tlak. Skinner si sice dokázal poradit se střelami Kylingtona a Pachala, ale rána DRYDENA HUNTA z okraje mezikruží k levé tyči už prošla za záda domácího gólmana! Hunt vsítil svůj první gól v této sezoně. Asistence: Jonathan Huberdeau, Oliver Kylington.
30:27'
Vladař následně zastavuje pumelici Ceciho. Komerční pauza.
30:19'
McDavid hledal před brankou Calgary Draisaitla, který ale letící puk netrefil.
29:53'
Kane se od levého mantinelu začal blížit k brance a mohl si vybrat jestli nahraje, nebo vystřelí. Nakonec z levého kruhu vypálil a Vladař lapačkou přerušuje hru.
29:30'
Edmonton prohrává na střely 15-18. Ve druhé třetině je ale zatím mírně střelecky aktivnější.
29:06'
Ve středním pásmu se do sebe zhurta pustili Janmark s Colemanem, kteří shodili rukavice a shodně si pořádně naložili v divoké pěstní přestřelce.
28:42'
Prudká střela Šarangoviče z okraje pravého kruhu se odrazila od Skinnerova betonu za branku. Krátce poté je hra přerušena.
28:03'
Kotouč ve středním pásmu vyletěl na střídačku Edmontonu.
27:40'
Kadriho jedovku z nápřahu se snažil dorážet Huberdeau, ale branku Skinnera minul! U pravé tyče se na něj smála odkrytá klec, čehož trestuhodně nevyužil.
27:02'
Po komerční pauze se bude hrát ve čtyřech.
27:02'
Hra je přerušena v pásmu Oilers a bude se vylučovat. Janmark se provinil krosčekem, nicméně Coleman faul soupeře tak trošku přihrál, čehož si rozhodčí všimli a udělují trest i jemu.
26:26'
Zatímco na tribunách se překřikují oba tábory fanoušků, tempo na ledě se zrychluje. Rychlý průnik Janmarka vyřešil svým betonem Vladař.
26:02'
Skinner byl na ledě a mimo branku, Calgary toho ale nevyužilo! Střelu Kylingtona nedokázal nikdo dorazit!
25:42'
Draisaitl nabral ve středním pásmu rychlost, ale to už chtěl moc. Vjel mezi tři protihráče, kteří ho sevřeli jako do svěráku.
25:00'
Icing Calgary, vhazovat se bude před Vladařem.
24:34'
Draisaitl poslal přihrávku do středního pásma do úniku ZACHOVI HYMANOVI, jenž v nájezdu na Vladaře nezaváhal a střílí svůj druhý gól v dnešním střetnutí! Povedený bekhendový blafák, kterým obhodil českého gólmana. Asistence: Leon Draisaitl, Connor McDavid.
23:54'
Holloway před pravým kruhem doslova skočil do střely a při své rybičce poslal svou střelu do ochranné sítě. Puk se mu zvedl na hranu, což mělo za následek výraznou nepřesnost.
23:23'
Edmonton je zatím ve třetí třetině jasně aktivnější. Další útok domácího týmu, tentokrát od modré střílel Nurse. Vladař si připisuje dvanáctý zákrok.
22:17'
Další dvě střely Oilers po vhazování v útočném pásmu. Vladař vyrazil jak pokus Nugenta-Hopkinse, tak střelu Perryho.
22:07'
Akce Edmontonu pokračovala a Vladař nakonec zastavuje protečování Foegeleho. Přerušuje hru a ukončuje nápor domácích.
21:54'
Hymanovo nahození na branku se snažil dorážet Foegele, ale pouze promáchl!
21:46'
Oba celky jsou v plném počtu.
21:19'
Hra nyní probíhala převážně ve středním pásmu. Calgary se dopouští postavení mimo hru.
20:22'
Hanifin po průniku před brankoviště zvedl svou střelu až příliš vysoko a trefil se do ochranné sítě.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:08.
Tresty za hrubost dostávají domácí Nurse a hostující Huberdeau.
Vypadá to, že se bude ještě vylučovat, před druhou třetinou se tak dozvíme další tresty.
Zatímco se první třetina dohrávala, došlo k dalšímu konfliktu u střídaček. Důvodem byl tvrdý hit Huberdeaua na Nugenta-Hopkinse. Úvodní dějství mezitím skončilo a Calgary je na tom o poznání lépe, když vede 3:1.
20:00'
20:00'
Darnell Nurse – 2 min., hrubost.

Jonathan Huberdeau – 2 min., hrubost.
19:46'
A už se tak také děje, tuto skrumáž ve středním pásmu nepřejdou. Tresty dostávají McDavid a Andersson za hrubost.
19:46'
Pro změnu se to mele ve středním pásmu u střídaček. Rozhodčí doposud mají trpělivost, brzy ale začnou za tyto konflikty vylučovat.
19:00'
Vladař zastavuje střelu Foegeleho a vedle branky se strhla menší strkanice několika hráčů. Je asi otázkou času, kdy dojde k nějakému pěstnímu souboji, který trochu uvolní emoce na ledě.
18:29'
A z pokračující akce se nakonec Edmonton raduje z prvního gólu v utkání! ZACH HYMAN před brankovištěm dokázal překonat otřeseného Vladaře, který se sice vrátil do brankoviště, ale nedokázal akci soupeře zastavit. Asistence: Connor McDavid, Evan Bouchard.
18:20'
Vladař byl trefen pronikajícím Draisaitlem, hra ale není přerušena a pokračuje!
17:56'
Hosté vyhodili puk přes všechny čáry.
17:42'
Rasmus Andersson – 2 min., podrážení.
17:30'
Bude se vylučovat na straně Calgary. Domácí tým má výhodu.
16:36'
Hosté byli znovu usazeni v útočném pásmu. Skinner čelil dvěma střelám, tu druhou od Backlunda chytá do lapačky a přerušuje hru. Komerční pauza.
15:53'
Nedáš, dostaneš! Calgary zvyšuje na 3:0 po střele NOAHA HANIFINA z pravého kruhu k levé tyči. Asistence: Mikael Backlund, Jonathan Huberdeau.
15:28'
McDavid s Draisaitlem rozjeli zajímavý kolotoč a dokonce se jim povedlo Vladaře položit na led, jenže v poslední chvíli zasáhl Weegar, který zblokoval Draisaitlovu střelu, jež mířila do odkryté klece!
14:46'
14:25'
Zary to nakonec zkusil z levé strany. Domácí vybojovali po Skinnerově zákroku puk a vyvezli ho ze svého pásma.
14:05'
Hosté trpělivě kombinují v útočném pásmu...
13:29'
Teď už Edmonton vyhazuje plnohodnotně přes všechny čáry.
13:13'
Nepřesná Šarangovičova přihrávka má za následek ztrátu útočného pásma.
12:46'
Dvě minuty vyfasoval Zach Hyman za hákování. Calgary bude hrát přesilovku po komerční pauze.
12:39'
Bude se vylučovat na straně Edmontonu, hosté mají výhodu.
12:05'
Duehr se opřel do střely z pravého kruhu a za Skinnerem zazvonila tyčka! Je pravdou, že se jednalo o vnější část brankové konstrukce.
11:21'
Backlundovu střelu z pravého kruhu vyrazil Skinner zpět do pravé strany a nedal tím šanci pronikajícímu hráči Calgary, který se dostal před brankoviště.
10:59'
Icing Calgary, vhazovat se bude před brankou českého brankáře.
10:40'
Holloway se dostal z ideálního střeleckého úhlu, přesto to z pravé strany zkusil. Jeho jedovatá střela zaduněla o Vladařův beton.
09:52'
Postavení mimo hru zastavuje útočnou akci domácího týmu.
09:11'
MARTIN POSPÍŠIL se zapisuje do statistik dnešní bitvy o Albertu! Pronikl na okraj levého kruhu a vypálil přesně do pravého horního růžku! Calgary vede 2:0. Asistence: Connor Zary, Brayden Pachal.
08:50'
Ekholm si sjel před branku Calgary, dostal přihrávku zpoza klece, jenže Vladař dokázal bleskově padnout k ledu a betony vyráží jeho střelu.
07:30'
Mangiapane zůstal trestuhodně volný v levém kruhu a obrana Edmontonu proti němu nevystoupila ani ve chvíli, kdy měl puk. Skinner měl na něj ale i díky tomu ideální výhled a jeho střelu vyrazil.
07:15'
Backlund se dokázal po pravém křídle dostat ze strany až k brankovišti, ale Skinner ramenem vytěsnil puk za branku.
06:53'
Ekholm zahrozil v pásmu Calgary, jeho střela z pravé strany však šla příliš vysoko. Vladař se při přesunu brankovištěm opřel o pravou tyč a branka vyjela ze svého postavení.
06:33'
Puk vyletěl ve středním pásmu na střídačku Edmontonu. Reklamní brejk.
05:54'
Weegar tentokrát střílel zpoza levého kruhu, taková šance jako před několika desítkami sekund to ovšem nebyla. Skinner bez obtíží střelu vyráží.
05:34'
Další z řady ofsajdů, kterých se Calgary na začátku střetnutí dopouští.
05:20'
Na druhé straně kluziště se do šance dostal Weegar na okraji levého kruhu. Otevřela se před ním dálnice a přiblížil se k brance od modré čáry, nicméně Skinner zasáhl vyrážečkou.
04:55'
Perry vypálil z voleje po přihrávce Ekholma, puk ale trefil přímo do Vladaře, od něhož se odráží mimo brankoviště.
04:36'
Postavení mimo hru zastavilo útok Calgary a u střídačky Edmontonu dochází k prvnímu většímu konfliktu mezi oběma celky. Vylučovat by se ale nemělo, rozhodčí situaci uklidňují.
04:20'
První zásah Vladaře, jenž vyráží prudkou střelu Kanea od modré čáry.
04:01'
Edmonton se vydal do útoku, Holloway ale dopadl stejně jako před chvilkou Hanifin. Následný protiútok Flames končí ofsajdem.
03:34'
Calgary je zatím na začátku střetnutí aktivnějším týmem. Ránu Hanifina od modré čáry ovšem dokázal zblokovat Brown.
02:02'
Edmonton při přechodu středního pásma přišel o puk a hosté vyrazili do bleskového protiútoku, na jehož konci NAZEM KADRI protečoval z mezikruží přihrávku Duehra a poslal puk k pravé tyči Skinnerovy klece! Asistence: Walker Duehr, Noah Hanifin.
01:35'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Začalo se v poměrně ostrém tempu.
00:58'
Oba týmy se počastovaly prvními útoky. Střely však mířily jen do zadních mantinelů.
00:01'
Dan Vladař nastoupí do brankoviště od začátku zápasu poprvé od 20. ledna. A podruhé v řadě v bitvě o Albertu, právě 20. ledna totiž chytal proti Edmontonu a Calgary prohrálo 1:3.
Start atraktivní bitvy o Albertu se pravděpodobně trošičku zpozdí.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Ekholm, Bouchard, Nurse, Ceci, Kulak, Desharnais – Foegele, McDavid, Hyman – Nugent-Hopkins, Draisaitl, E. Kane – Janmark, R. McLeod, Perry – Holloway, Ryan, C. Brown.
Trenér: Kris Knoblauch

Calgary Flames: Vladař (Markström) – Weegar, R. Andersson, Hanifin, C. Tanev, Pachal, Kylington – Huberdeau, Šarangovič, Pelletier – Zary, Kadri, Pospíšil – Mangiapane, Backlund, Coleman – Dr. Hunt, Rooney, Duehr.
Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: O'Rourk, Nicholson – Barton, Nansen.
Hokejisté Edmontonu tento týden prohráli dva domácí zápasy a nenachází se v úplně nejlepším rozpoložení. Napřed padli s Bostonem 5:6 po prodloužení a posléze nestačili na Minnesotu, se kterou prohráli 2:4. Aktuálně šestý nejlepší tým Západní konference se pokusí na třetí pokus před domácím publikem uspět, tentokrát v utkání proti Calgary.

Flames po třech porážkách dokázali v posledních dvou utkáních na svém ledě zvítězit 6:3 nad Winnipegem a 3:2 nad Bostonem. Po celkem čtyřech domácích zápasech se vydávají do Edmontonu, se kterým v této sezoně zatím dvakrát prohráli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.