NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Islanders - 3. prosince 2023   00:00

Florida
Florida
13:42' Reinhart (Rodrigues, Montour) • 33:14' M. Tkachuk (Verhaeghe, Mikkola) • 49:36' Verhaeghe (Forsling, Ekblad)
3:4
(1:1, 1:2, 1:1)
Islanders
Islanders
12:35' Lee  (Palmieri, Nelson) • 24:37' Engvall  (Romanov, Nelson) • 29:12' Holmström  (Gauthier, Horvat) • 43:43' Gauthier  (Horvat)
Florida
Stolarz (Bobrovskij) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Rodrigues, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Cousins – Lorentz, Stenlund, Lomberg.
Nicholson, Lambert – Alphonso, Marquis
Amerant Bank Arena, Sunrise
18721 diváků
Islanders
Sorokin (Varlamov) – Romanov, Dobson, Reilly, Pulock, Bolduc, Mayfield – Lee (C), Horvat, Wahlstrom – Engvall, Nelson (A), Palmieri – Holmström, Pageau, Gauthier – Fasching, Cizikas, Clutterbuck (A).

3. Ilja Sorokin (NYI) 43 zákroků
Ještě těsně před sirénou zkoušel Montour jeden útok podél pravého mantinelu se střelou z pravého kruhu, ale Sorokin jeho pokus zastavil. A Islanders díky tomu vítězí na Floridě 4:3! Byla to neskutečně dramatická třetí třetina z vyhecovaným závěrem, a celkově dramatický celý zápas. Floridě ovšem nestačila ani obrovská střelecká převaha k tomu, aby Ostrovany dokázala přestřílet.
59:48'
Islanders znovu dostali kotouč mimo svou třetinu!
59:27'
Domácím ujel puk do středního pásma!
59:20'
Montourova střela od modré zaplula kolem pravé tyče do zadního mantinelu.
58:59'
Islanders odvrací útoky soupeře vyhazováním do neutrální zóny.
58:39'
Domácí se zmocnili puku a Stolarz opět peláší na střídačku!
58:21'
Icing Floridy! To je chyba. Stolarz musí zpátky do branky.
58:14'
A také nyní zažehnali Panthers hrozbu. Islanders hraje dobré protiútoky, zatím ale ani jednou nevystřelili.
57:42'
Po zblokované střele Montoura se povedlo Gauthierovi vyvézt puk po levém mantinelu až do útočného pásma Islanders, ale ani on se nedostal ke střele.
57:15'
Hosté dostali puk do středního pásma, ale nedostali se do zakončení. Musí se zase vracet do obrany.
56:52'
Stolarz už nyní odchází na střídačku!
56:52'
Ekblad se snažil zachytit vysoké vyhození svou rukou, ale puk srazil jen na vlastní střídačku.
56:26'
Hned po buly vystřelil Forsling z levé strany, Sorokin byl připraven a odvrací puk za branku.
56:22'
Mayfieldovo vyhození ve vlastním pásmu bylo protečováno do hlediště. Vhazuje se před Sorokinem.
56:11'
Icing domácího týmu. Rodrigues nebyl ve sprinterském souboji dostatečně rychlý.
55:58'
Stolarz zakročil proti ráně od modré čáry, ale puk se pak několikrát odrazil před brankovištěm a došlo ještě k dorážce. Brankář Floridy měl teď štěstí, že ho puk trefil a povedlo se mu přerušit hru.
55:46'
Obdobně nyní pronikl do útoku Horvat, jehož střela z levého kruhu skončila na zadním plexisklu a odrazila se mimo kluziště. Komerční pauza.
54:36'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Hostující Engvall útočil po levém křídle, ale netrefil branku Stolarze.
53:32'
A mohlo být zase pro Floridu zle! Pageauova střela byla tečována vedle branky a proskákala skrz brankoviště kolem pravé tyče!
52:58'
Tentokrát se vyhození Islanders obešlo bez zakázaného uvolnění.
52:25'
A zakázané uvolnění Ostrovanů.
52:14'
Florida se procpala zpět do útoku, Forsling ovšem neseřídil svá mířidla dobře.
51:47'
Teprve druhá a třetí střela na Stolarze ve třetí třetině. Nic snadného pro domácího brankáře, který po celou dobu chladne. S pokusy Engvalla a Romanova si ale poradil a povedlo se mu přerušit hru.
51:14'
Postavení mimo hru prozatím překazilo Floridě další útočné pokusy o vyrovnání.
50:54'
Hra je přerušena v pásmu Islanders, kde se hraje až na malé výjimky celou třetí třetinu. Komerční pauza.
50:45'
Ekman-Larsson se napřáhl v levém kruhu a jedovatou střelou vyzval své spoluhráče k dorážení. Nikdo se ale k odraženému puku od Sorokina nedostal.
49:36'
Florida právě vstřelila branku!
Islanders obří nápor nakonec neustáli! Forslingovu dělovku z nápřahu od modré dokázal za záda Sorokina dorazit z prostoru před brankovištěm CARTER VERHAEGHE. Asistence: Gustav Forsling, Aaron Ekblad.
49:10'
Florida vede na střely už 41-22. Sorokin zatím kanonádu zvládá více než obstojně. Tlak domácích se ale nadále stupňuje.
47:54'
A střela Kulikova vyletěla až do ochranné sítě, když byla nadražena ramenem brankáře hostů. Komerční pauza.
47:43'
Snaha o překvapivé zakončení z bekhendu po vyjetí zpoza branky. Lundell Sorokina ale nezaskočil.
47:16'
Další icing Islanders. Ti se poté, co dokázali vstřelit před pár minutami gól, opět byli přinuceni zatáhnout do defenzivy, stejně jako na začátku třetiny.
46:37'
Icing Islanders. Bolducova rozehrávka nenašla adresáta.
45:51'
Panthers se natlačili do útočného pásma. Napřed střílel Cousins z pravého kruhu do vyrážečky Sorokina, následně zkoušel štěstí Montour a od Sorokina se puk odráží do ochranné sítě.
44:45'
Útok Floridy je zastaven ofsajdem, vhazuje se ve středním pásmu.
44:12'
Luostarinenovi vyletěla střela až do ochranné sítě za brankou Islanders.
43:43'
Islanders právě vstřelili branku!
To nejhorší, co se Floridě mohlo stát, se stává. Horvat vyhrál buly, JULIEN GAUTHIER vypálil z okraje pravého kruhu a trefil se pod víko Stolarzovy klece. Jak jednoduše strhnout psychickou převahu zase na svou stranu. Asistence: Bo Horvat.
43:41'
Domácí se pokusili o rychlý přesun do útoku, ale končí to pouhým icingem.
43:09'
Stenlund při své střele z levého kruhu zlomil hokejku, před brankoviště se pak dostali Lomberg a Lorentz, oba se snažili dorážet, ale Sorokin i tentokrát odolal! Florida už stihla osm střel za tři minuty.
42:30'
Domácí pokračují v nátlakové hře, dostávají obranu soupeře i Sorokina do velkých problémů. Na branku létá jedna střela na druhou.
42:00'
Zatímco trest Cizikase vypršel, má Sorokin puk pod lapačkou a přerušuje hru.
41:38'
Lundell se procpal k brance soupeře po pravé straně, Sorokin musel rychle na led, podstřelit beton si nenechal ani z dorážky Rodriguese.
40:45'
Několik střel mířilo na Sorokina, Barkov dvakrát pálil z pravé strany, prozatím ale brankář Islanders drží těsné vedení svého týmu. A Islanders se osvobozují.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 01:57.
Islanders po dvou třetinách vedou nad Floridou 3:2, rozhodně ale nemají na růžích ustláno. Panthers mají střeleckou převahu, jsou v zakončení hodně nebezpeční a na začátku třetí třetiny budou hrát bez tří sekund dvouminutovou přesilovku.
40:00'
39:57'
Dvě dělovky Floridy od modré čáry, Sorokin obě vytěsnil za branku. Bude se ovšem vylučovat na straně hostů. Nedovoleným bráněním se provinil Cizikas.
39:42'
Icing Islanders, ještě vhazování před Sorokinem.
39:31'
Forsling poslal od modré prudkou střelu zápěstím, jen do hrazení.
38:44'
Nakonec se to povedlo a okamžitě z toho byl protiútok Barkova, avšak zakončen jen střelou do mantinelu za brankou.
38:30'
Domácím se nedaří získat puk pod kontrolu, Islanders drží iniciativu.
38:08'
Horvat se napřáhl ke střele okamžitě po přejetí útočné modré čáry, Stolarz ramenem vytěsnil puk za branku.
36:54'
36:42'
Stolarz musel skákat v brankovišti, jak rychle se měnily směry přihrávek, prudkou střelu Reillyho ale dokázal srazit do strany.
36:15'
Domácí se ubránili menšímu tlaku soupeře s blokovanou střelou a tečí Leeho, která se odrazila od Stolarzova betonu, a dokonce vyrazili do přečíslení tří proti dvěma! Jenže jejich útok zastavilo postavení mimo hru...
35:33'
Domácí se osvobodili vyhozením. Formují obranu před dalším útokem soupeře.
35:06'
Dobsonova rána od modré se odráží od levé tyče Stolarzovy branky do strany!
34:54'
Přesilovku si Islanders zahrajou po komerční přestávce.
34:54'
Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Niko Mikkola – 2 min., držení.
34:41'
Nelson se po přerušení hry vydává na střídačku a odchází do kabiny. Kulhá, snad to nebude nic vážného.
33:48'
33:14'
Domácí vsítili kontaktní gól! Bojovnost u zadního hrazení vynesla Verhaeghemu možnost přihrát do pravého kruhu na MATTHEWA TKACHUKA, který prudkou ránou na vzdálenější tyč překonal Sorokina! Asistence: Carter Verhaeghe, Niko Mikkola.
31:30'
Nikdo si nevšímal puku ležícího zhruba metr od brankoviště Sorokina. Nikdo, až na Rodriguese, který se přiřítil až k němu, ale netrefil branku soupeře. Sorokin se jen ohlédl za křižnou střelou, která šla do zadního mantinelu.
30:59'
Přihrávka rukou domácího týmu je důvodem k přerušení hry. Vhazuje se u modré čáry Floridy.
30:28'
Po další střele Floridy je hra přerušena. Komerční pauza.
30:09'
Domácí vytvořili velký tlak do brankoviště Islanders, ale Sorokin nepropustil puk přes své betony. V rozkleku uhájil svůj post.
29:12'
Panthers mají problém! Inkasují už potřetí a ztrácí dvě branky. Znovu se přitom hostům povedla úspěšně dorazit za záda Stolarze, který napřed vyrazil střelu z levého kruhu od Gauthiera, ale proti dorážce SIMONA HOLMSTROMA byl bez šance. Asistence: Julien Gauthier, Bo Horvat.
28:30'
Hraje se dlouho bez přerušení. Ekblad se dvakrát pokoušel o dlouhý pas na útočnou modrou, jeho spoluhráči toho ale v obou případech nevyužili.
27:42'
Verhaeghe si dobře tělem kryl kotouč při přejezdu před brankoviště, ale jak byl tísněn protihráčem, tak místo zakončení spadl, skončil v brankovišti a puk mu ujel do strany.
26:30'
Pasáž bez střel ukončil Dobson, který procpal puk až na Stolarze, jenž vyráží mimo brankoviště.
26:05'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů si momentálně nedokáže vybojovat delší postavení v útočném pásmu.
24:37'
Domácím se nepovedlo odehrát puk ze svého pásma, v přetlačované u mantinelu neuspěli a jsou za to potrestáni! Zblokovaná střela Romanova propadla ke Stolarzovi, jenž puk vyrazil jen před sebe a PIERRE ENGVALL ho z prostoru před brankovištěm dorazil do sítě. Asistence: Alexandr Romanov, Brock Nelson.
23:04'
Cousins zachytil přihrávku na útočné modré a okamžitě vysunul mezi kruhy Luostarinena, který ale tváří v tvář Sorokinovi nedokázal uspět!
22:20'
Islanders se dostali do útoku. Pulockova střela je sražena Reinhartem do hlediště.
21:42'
Tkachuk puk za brankou sebral a rozehrál před kruhy na Ekblada, jehož pokus už drží Sorokin v lapačce.
21:35'
Tkachuk projel až téměř za levý kruh, Sorokin jeho střelu srazil za branku.
21:00'
Dobson nahodil na branku Stolarze od pravého mantinelu, pro brankáře domácích nebylo problémem puk odvrátit.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 01:06.
První třetina skončila nerozhodně 1:1. Na přesilovkovou trefu Anderse Leeho ze třinácté minuty dokázal odpovědět hned ve 14. minutě Sam Reinhart. Florida vede na střely 16-7.
20:00'
19:59'
Těsně před závěrečnou sirénou ještě musel Stolarz řešit nepříjemnou vysokou střelu z bezprostřední blízkosti. Zvládl to.
19:49'
Islanders se snaží držet v závěru třetiny iniciativu. Domácí jen odvrací útoky.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:36'
Horvat ránou zpoza levého kruhu pořádně protáhl v brankovišti Floridy brankáře Stolarze. Tomu se povedlo střelu vykopnout betonem.
18:09'
Ekblad se napřáhl, přišla mu na modrou čáru přihrávka a jeho jedovka z voleje končí v lapačce Sorokina. Hostující brankář už má na kontě 15 zásahů.
17:03'
Islanders se dopustili přihrávky rukou. Hra je ve středním pásmu přerušena.
16:53'
16:28'
Skvěle vykombinovaná akce, Tkachuk rychle přihrával na pravou stranu brankoviště do protipohybu Sorokina, ale Rodrigues trefuje jen pravou tyč! A Sorokin následně ukořistil puk pro sebe.
15:35'
Domácí se snažili ostřelovat branku Sorokina, Tkachuk ale dvakrát protečoval jen do zadního mantinelu. A nakonec se hosté osvobozují.
14:53'
Vyloučení v týmu New York Islanders:
Pierre Engvall – 2 min., podrážení.
14:07'
Komerční pauza.
13:42'
A to se stává skutečností! Domácí pronikli až k brance Sorokina, rozjeli rychlý ťukec, na jehož konci SAM REINHART zakončoval z levé strany do odkryté branky. Sorokin vůbec nestíhal, stejně jako obrana Islanders. Asistence: Evan Rodrigues, Brandon Montour.
13:27'
Domácí se poměrně důrazně tlačí do útoku a zakončení, touží po rychlém vyrovnání.
13:13'
Reinhart vysunuldo pravého kruhu Barkova, jehož střelu Sorokin srazil na zadní mantinel.
12:35'
Bleskově využitá přesilovka! ANDERS LEE zaujal postavení před brankovištěm a protečoval střelu Palmieriho z levé strany za záda Stolarze. Asistence: Kyle Palmieri, Brock Nelson.
12:29'
Až příliš byl Verhaeghe agresivní při forčekingu. Dostává dvě minuty za hákování.
12:18'
Přestože to nejhorší zvládli, i tak se Islanders dopouští opět zakázaného uvolnění.
11:50'
Rodrigues a po něm Reinhart se dostali do šancí před brankovištěm, Sorokin obě střely dokázal vyrazit. První opravdu horké chvilky pro brankáře hostů.
11:28'
Pro změnu icing Islanders, kteří přišli o útočné pásmo a návrat jim vůbec nevyšel.
11:14'
Buly v útočném pásmu využil Reilly, který se procpal k rychlé střele. Stolarz puk zastavuje a přerušuje hru.
11:09'
Icing Floridy. Nepřesný pas do středního pásma je toho viníkem.
10:07'
Islanders se konečně dokázali také usadit v útočném pásmu. Lee dobře protečovával mezi kruhy a Stolarz si zapsal první zásah v utkání. Další dvě střely byly zblokované a puk končí sražen do ochranné sítě. Komerční pauza.
09:12'
Hned po buly se ke střele dostal z levé strany Tkachuk, Sorokin připisuje svůj sedmý zákrok.
09:07'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
08:50'
Islanders jsou prozatím v utkání zcela bezzubí. Pouze se brání, byť úspěšně. Tři zblokované střely během tohoto úseku hry.
07:58'
Mikkola je zatím na začátku zápasu velmi střelecky aktivní. Jeho další pokus ovšem znovu likviduje Sorokin.
07:38'
Mikkolova jedovka z voleje od modré proletěla až k Sorokinovi, jemuž se ovšem povedlo přerušit dění na hřišti. Komerční pauza.
07:10'
Další icing hostů, nezachycená rozehrávka podél levého mantinelu.
06:42'
Icing hostujícího týmu.
06:25'
V útoku Islanders schází dnes Mathew Barzal, jehož trápí nemoc a na utkání se nepřipravil. Prozatím je to na hře hostů patrné, přeci jen nejproduktivnější hráč týmu umí tempo rozhýbat.
05:25'
Mikkolova dělovka zpoza levého kruhu se odráží od Sorokinovy vyrážečky. Islanders prozatím ještě nevystřelili na branku, Panthers už čtyřikrát.
04:33'
Rodrigues z levého kruhu zamířil na vzdálenější tyč, Sorokin svou lapačkou puk vyráží mimo nebezpečný prostor.
04:13'
Bennett nezachytil rozehrávku svého týmu a následuje další zakázané uvolnění.
04:02'
Dlouhou pasáž ukončil icing Floridy.
02:50'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se prohání po celé délce kluziště, kotouč létá ze strany na stranu a rychle střídá majitele.
01:50'
Hra se zase přesunula do pásma Islanders, kde se Ekblad opřel do střely z první, avšak Sorokin byl připraven.
01:09'
Také Ostrované si na začátku střetnutí zaútočili. Palmieri nicméně trefil jen bránícího Kulikova.
00:45'
Domácí se rychle vrhli do útoku. Stenlundovu střelu vyřešil Sorokin, Mikkolův pokus byl zblokovaný. Nakonec se Islanders osvobozují icingem.
00:01'

Florida Panthers: Stolarz (Bobrovskij) – Forsling, Ekblad, Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Rodrigues, Barkov, Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk – Luostarinen, Lundell, Cousins – Lorentz, Stenlund, Lomberg.
Trenér: Paul Maurice

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Romanov, Dobson, Reilly, Pulock, Bolduc, Mayfield – Lee, Horvat, Wahlstrom – Engvall, Nelson, Palmieri – Holmström, Pageau, Gauthier – Fasching, Cizikas, Clutterbuck.
Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Nicholson, Lambert – Alphonso, Marquis.
Hlavní ofenzivní silou Floridy je Sam Reinhart, autor už 15 branek. K tomu přidal ještě 13 asistencí a patří k nejproduktivnějším hráčům ligy. Islanders tak významnou osobnost postrádá, přestože Mathew Barzal (7+16) a obránce Noah Dobson (5+16) nejsou vůbec špatné opory. S deseti góly je nejlepším střelcem Brock Nelson.
Hokejisté Floridy se pokusí navázat v noci na neděli na kvalitní výkon, který předvedli v utkání proti Montrealu Canadiens. V noci na pátek zvítězili suverénně 5:1 a napravili tím svou porážku z ledu Toronta, kterou zkraje týdne museli překousnout.

Panthers aktuálně náleží třetí místo ve Východní konferenci a po celou sezonu se prezentuje vcelku solidní defenzivou. Ne vždy to ale dokážou doplnit i dobrým útokem, který však po drtivou většinu odehraných zápasů mají dobrý.

Potvrdit to bude Florida chtít proti New Yorku Islanders, kterému se povedlo v noci na pátek přestřílet Carolinu a porazit ji 5:4 po prodloužení. Jednalo se o třetí vítězství z posledních pěti utkání, forma Ostrovanů je tedy celkově poměrně dobrá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.