NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Pittsburgh - 18. dubna 2024   01:00

Islanders
Islanders
04:56' Nelson (Holmström) • 33:18' Cizikas (A. Romanov, S. Bolduc) • 39:45' Palmieri (Nelson, Reilly) • 41:36' S. Bolduc (Pulock, Ischakov) • 54:27' Holmström (MacLean)
5:4
(1:1, 2:2, 2:1)
Pittsburgh
Pittsburgh
18:29' Rakell  (Bunting, Malkin) • 26:14' Malkin  (Crosby, E. Karlsson) • 34:40' Puustinen   • 50:56' Carter  (Crosby, Bunting)
Islanders
Sorokin (Varlamov) – S. Bolduc, A. Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly, S. Aho I – Wahlstrom, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson, Holmström – Pageau, Clutterbuck, MacLean – M. Martin, Ischakov.
Wes McCauley, Kelly Sutherland – Steve Barton, David Brisebois
UBS Arena, New York
Pittsburgh
Nedeljkovic (Jarry) – Letang, P. Joseph, E. Karlsson, M. Pettersson, St. Ivany, Shea – Rust, Crosby, D. O'Connor – Rakell, Malkin, Bunting – Puustinen, Eller, R. Smith – Puljujärvi, Carter, Harkins.

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště.
Statistika
Střely na bránu: 32 – 41 | Přesilová hra: 2/3 – 2/2 | Trestné minuty: 4 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Ilja Sorokin (NYI) – 40 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,91 %, odchytal 59:45
Alex Nedeljkovic (PIT) – 27 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,38 %, odchytal 57:34

Česká a slovenská stopa
Tento zápas neměl žádné české ani slovenské zastoupení.

Tři hvězdy utkání
1. Simon Holmström (NYI) 1+1
2. Brock Nelson (NYI) 1+1
3. Jeff Carter (PIT) 1+0
Sidney Crosby vyjel proti domácímu brankáři, po dvou kličkách chtěl zakončit bekhendem nad levým betonem, Ilja Sorokin ale přečetl všechny plány útočníka Pittsburghu a puk vyrazil.
59:30'
Velmi nepřehledná situace v brankovišti New Yorku, po které přijde trestné střílení pro Pittsburgh.
59:00'
Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
57:43'
Pittsburgh to zkouší se šesti hráči v poli.
57:26'
Hru přerušuje domácí brankář přikrytím puku po střele z mezikruží.
56:47'
Ofsajd New Yorku.
56:20'
Sidney Crosby nebyl daleko od srovnání, poté co se snažil na brankovišti dostrčit puk do brány.
54:27'
Islanders právě vstřelili branku!
Nepovedené rozehrávky Penguins ve vlastním pásmu dokázali domácí využít rychlou kombinací, na jejímž konci byla střela SIMONA HOLMSTROMA, který vymetl brankovou síť. Asistence: MacLean
53:48'
Icing Pittsburghu.
51:39'
Pittsburgh znovu strávil delší dobu v útočném pásmu, nevyužil tuto šanci k žádné akci, která by vyrovnala stav utkání.
51:06'
50:56'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Střela Sideny Crosbyho z pravého kruhu skončila na teči JEFFA CARTERA, který puk nasměroval přímo do brány. Asistence: Crosby, Bunting
50:24'
První minuta přesilovky je velmi přerušována a Pittsburgh se ještě nedokázal dostat k žádné větší šanci.
49:06'
Vyloučení v týmu New York Islanders:
Robert Bortuzzo – 2 min., nedovolené bránění.
48:45'
Pierre-Olivier Joseph spíše nahodil než vystřelil do předbrankového prostoru, kde ale nebyl nikdo, kdo by mohl jeho střelu tečovat.
46:47'
Hra teď velmi plyne a hraje se skoro bez přerušení.
45:35'
Přeci jen se konečně Penguins podívali do útočné třetiny. Dlouho tam ale nepobyli a už musí zase bránit.
44:25'
Pittsburghu se nedaří dostat přes střední pásmo, tempo hry momentálně udávají domácí.
41:36'
Islanders zvyšují na rozdíl jednoho gólu! Po dlouhé kombinaci se ke střele z pravého kruhu dostal SAMUEL BOLDUC, kterého střela se nešťastně odrazila od brusle Ryan Shea a zamířila přímo za brankovou čáru. Asistence: Pulock, Iskhakov
41:08'
Pittsburghu se daří osvobodit vyhozením z obranného pásma a Islanders tak musí znovu zavážet puk.
40:15'
New Yorku stále zbývá minuta a půl přesilovky, a proto se hned na začátku druhé třetiny dostává do útočného pásma.
40:01'
40:00'
39:45'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
HL – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.
39:45'
Špatná rozehrávka Bryana Rusta způsobila rychlou akci Islanders na jejímž konci byl KYLE PALMIERI, který vypálil z první z levého kruhu a vymetl brankovou síť. Asistence: Nelson, Reilly
39:00'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:30'
John St. Ivany – 2 min., nedovolené bránění.
37:04'
Islanders se dostali k další příležitosti tvořit tlak, nepřesná přihrávka přes mezikruží končí na hokejce hráče hostujících.
34:40'
Penguins velmi rychle odpovídají a znovu jdou do vedení! VALTTERI PUUSTINEN se jako první dostal k odraženému puku a vypálil z blízkosti, jho střela prošla čistě do brankové sítě.
33:18'
Islanders přeci jen po velkém tlaku přidávají další branku a srovnávají zápas! Alexandr Romanov vypálil od modré, tuto střelu před brankou tečoval CASEY CIZIKAS, díky kterému neměl hostující brankář proti tomuto puku žádnou šanci. Asistence: Romanov, Bolduc
32:34'
Casey Cizikas se dostal až na levý kruh odkud vystřelil, puk byl vyražen mimo bránu.
31:35'
Ani tentokrát branka nebude platit! New York dokázal dostat puk za brankovou čáru, ale způsobem takovým, kdy se jeden z domácích hráčů ocitnul v brankovišti a puk do brány dokopnul bruslí.
31:08'
Pittsburgh je znovu velmi pod tlakem a dělá zbytečné chyby při rozehrávce.
30:00'
New York dlouho kombinuje v útočném pásmu, hra je přerušena až po vyražení střely od modré do ochranné sítě.
28:13'
Kyle Palmieri a Brock Nelson se dostali do situace dva na jednoho, na prvního zmíněného prošla přihrávka přes předbrankový prostor, Palmieri vyslal prudkou střelu, kterou skvělým zákrokem vyrazil hostující brankář.
27:33'
Pittsburgh i přes neuznaný gól nadále trápí obranu Islanders v útočném pásmu.
27:05'
Valtteri Puustinen dostal puk za brankovou čáru, celé této situaci ale předcházel ofsajd, kvůli kterému si domácí brali trenérskou výzvu, na jejímž základě nemohl být gól uznán.
26:14'
Pittsburgh využívá přesilovku a jde do vedení! Netrvalo to dlouho a ke střele z levého kruhu se dostal Sidney Crosby, jehož střelu umístil od své brusle do brány JEVGENIJ MALKIN, tento gól byl ještě přezkoumáván na videu, ale rozhodčí tuto branku pouze potvrdili. Asistence: Crosby, Karlsson
25:53'
Sebastian Aho – 2 min., podrážení.
25:47'
Vhazování po pravici domácího brankáře vyhrál Pittsburgh, puk se snažili získat domácí, kteří se ale provinili nepovoleným zákrokem.
24:14'
Islanders přejeli rychle střední pásmo a snažili se zakončit z bezprostřední blízkosti, hostující brankář byl pozorný.
22:44'
Jeden z domácích hráčů zlomil hokejku při bránění ve vlastním pásmu, toho se snažili využít Penguins střelou od modré, ta ale neprošla za brankovou čáru.
21:50'
Ani jeden z týmů se nedokáže udržet delší dobu na puku a hra se tak otáčí ze strany na stranu.
20:38'
New York nahodil puk po mantinelu do útočného pásma, první jej ale získal obránce Pittsburghu, který následně rozjel další akci.
20:01'
První třetina je za námi. Po celý čas New York vypadal jistěji než Pittsburgh, po vyrovnávacím brance převzali krok právě hosté, což dokazuje i počet střel na bránu, který je v poměru 12:17. První gól za Islanders dával svou tečí Brock Nelson, v posledních dvou minutách vyrovnal Rickard Rakell.
Druhá třetina začne přibližně v 2:01.
20:00'
19:40'
Pittsburgh se dostává k poslední šanci v této třetině. Střela z pravého kruhu byla vyražena a k další se ani jeden tým už nedostane.
19:00'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:29'
Pittsburgh dává svou první branku a vyrovnává stav utkání! Po převzetí kotouče ve středním pásmu se ke střele z mezikruží dostal RICKARD RAKELL, kterého střela proletěla těsně pod lapačkou domácího brankáře. Asistence: Bunting, Malkin
17:58'
Islanders jsou na puku ve vlastní třetině a uklidňují hru, následně ale dělají chybu při rozehrávce, čehož se snaží využít Lars Eller, tomu se nedaří zasadit puk mezi tři tyče.
16:36'
Nahození na brankoviště se snažil tečovat Reilly Smith, puk ale brankovištěm pouze projel.
15:47'
Hosté se snažili prosadit v útočném pásmu, Islanders je ale nepustili k žádné nebezpečné střele na bránu.
14:30'
Bo Horvat přihrával na mezikruží, kudy projížděl Simon Holmström, ten ale puk minul.
13:30'
Lars Eller přejel přes modrou čáru a přihrál na levý kruh přímo na holi Erika Karlssona, který vypálil z voleje. Domácí brankář v pozoru.
12:23'
Kyle Palmieri získal jako první odražený puk od zadního mantinelu a ihned pálil na bránu hostí. Střela útočníka New Yorku rozezněla brankovou konstrukci.
11:47'
Pienguins získali puk za vlastní bránou a ihned rozjeli akci kupředu, po přejetí modré narazili na obranu Islanders, která převzala puk do své moci.
10:13'
Kyle Palmieri prokličkoval mezi všemi bránícími hráči v útočném pásmu a dostal se do zakončení z bezprostřední blízkosti brankáře. Střela byla vyražena betonem.
08:20'
Drew O'Connor nečekaně získal puk po chybné rozehrávce Islanders na mezikruží a pohotově vystřelil. Ilja Sorokin předvedl skvělý zákrok lapačkou.
07:47'
Valtteri Puustinen zkusil vystřelit z hranice levého kruhu, jeho střela byla zblokována.
04:56'
Islanders otevírají skóre utkání! Simon Holmström zavezl puk do útočného pásma, až z pravého kruhu nahodil přímo na brankoviště, kam dojížděl BROCK NELSON, který přesně tečoval puk do brankové sítě. Asistence: Holmström
03:38'
Pittsburgh se dostal do útočného pásma, střela z mezikruží skončila v lapačce domácího brankáře.
02:39'
02:20'
Islanders se nepodařilo využít přesilovku a Pittsburgh se znovu osvobozuje.
01:05'
Pittsburghu se podařilo ve vlastním oslabení vyjet do útočného pásma a strávit tam neuvěřitelných 25 vteřin, čímž velmi zkrátili přesilovku Islanders.
00:39'
Bryan Rust – 2 min., podrážení.
00:20'
První akci zápasu rozjíždí Pittsburgh, ihned ale puk u zadního mantinelu ztrácí a hra se obrací.
00:01'

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – S. Bolduc, A. Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Wahlstrom, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson, Holmström – Pageau, Lee, Clutterbuck – MacLean, M. Martin.
Trenér: Patrick Roy

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Letang, P. Joseph, E. Karlsson, M. Pettersson, St. Ivany, Shea – Rust, Crosby, D. O'Connor – Rakell, Malkin, Bunting – Puustinen, Eller, R. Smith – Puljujärvi, Carter, Zohorna.
Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Wes McCauley, Kelly Sutherland – Steve Barton, David Brisebois.
Preview zápasu

New York Islanders: Tým, který má zajištěné play-off a nachází se na sedmém místě tabulky Východní konference s devadesáti dvěma body. New Yorku se poslední dobou velmi daří, dokázali přehrát New Jersey Devils (1:4), Montreal Canadiens (3:2 po prodloužení) a New York Rangers (4:2). Prohráli proti týmům New York Rangers (3:2 po nájezdech), Tampa Bay Lightning (4:1) a New Jersey Devils (0:4). Na soupisce Islanders nenajdeme žádné české ani slovenské zastoupení, můžeme se ale těšit na nejproduktivnějšího hráče, kterým je Mathew Barzal s bilancí 23+57 bodů.

Pittsburgh Penguins: Pittsburgh se nachází na desátém místě taktéž tabulky Východní konference s osmdesáti osmi body. Po včerejší výhře Washingtonu už Penguins nemají možnost, jak se dostat do play-off, a proto pro ně sezóna tímto zápasem končí. Penguins mají velmi podobnou formu v posledních zápasech jako Islanders. Vyhráli proti Nashville Predators (4:2), Detroit Red Wings (6:5 po prodloužení) a Tampa Bay Lightning (5:4). Podlehli týmům Boston Bruins (4:6), Toronto Maple Leafs (3:2 po prodloužení) a Columbus Blue Jackets (4:3 po nájezdech). Oproti Islanders hraje v Pittsburghu jediný Čech, a to Radim Zohorna s bilancí 4+3. Nejproduktivnějším hráčem je Sidney Crosby s bilancí 42+50 bodů.

Tyto týmy se v letošní sezóně setkaly již třikrát. První zápas jasně zvítězili Penguins vysokým výsledkem 0:7. Druhý též vyhrál Pittsburgh už menším poměrem 3:1 a třetí zápas převzali Islanders, když zvítězili 4:5 po prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.