NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Pittsburgh - 29. listopadu 2023   02:00

Ukončeno
Nashville
Nashville
10:20' McCarron (Barrie, Nyquist) • 18:38' McCarron (Tomasino, F. Forsberg) • 60:12' F. Forsberg (Josi, O'Reilly)
3:2
(2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
25:49' Malkin  (R. Smith) • 42:26' Rust  (Ludvig, Guentzel)
Nashville
Sestavy:
Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi, Lauzon, A. Carrier, Fabbro, Barrie, L. Schenn – F. Forsberg, O'Reilly, Nyquist – Sherwood, Pärssinen, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Tomasino – Trenin, Sissons.
Pittsburgh
Sestavy:
Jarry (Nedeljkovic) – Graves, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, Ludvig – Guentzel, Crosby, Rust – R. Smith, Malkin, D. O'Connor – Zohorna, Eller, Hinostroza – Nieto, Acciari, Carter – Harkins.
Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost, doufám, že jste si dnešní zápas společně se mnou užili a budu se opět těšit u dalších zápasů kanadskoamerické NHL.
Statistiky
Střely na bránu: 26 – 31 | Přesilová hra: 0/3 – 0/2 | Trestné minuty: 9 – 11

Kdo se postavil do brankoviště?
Juuse Saros (NSH) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,5%, odchytal 59:14
Tristan Jarry (PIT) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5 %, odchytal 59:55

Česká a slovenská stopa
Radim Zohorna (PIT) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:49

Tři hvězdy utkání
1. Filip Forsberg (NSH) 1+1
2. Michael McCarron (NSH) 2+0
3. Gustav Nyquist (NSH) 0+1
Tak dnes máme dobojováno!

Nashville ve třetí třetině sice brzy ztratil vedení, mrzet jej ho to ale nakonec nemuselo. Zaprvé, zbytek třetiny odehrál domácí výběr kvalitně, označil bych jej za lepší tým na ledě, odpracováno bylo každé střídání. A zadruhé, Filip Forsberg v prodloužení okamžitě rozhodnul, jeho parádní gól znamená výhru 3:2.

Z hráčů zmíním ještě dvě jména. Tím prvním je Michael McCarron, který měl našlápnuto na dva hattricky, jeden klasický, druhý tzv. "Gordieho Howea" a odehrál padrádní duel.

Svůj nejlepší zápas v NHL odehrál i český Kanaďan John Ludvig, jenž zapsal premiérový bod za asistenci, stihl bitku a taky několik bloků, přičemž jeden v tutové šanci. To vše za nějakých 10 minut.

Suma sumárum: Nashville Predators – Pittsburgh Penguins 3:2 po prodloužení.
Konec zápasu.
Tristan Jarry nevěřícně kouká na kostku, trenér Mike Sullivan zuří. Výzvu si ale nebere, rozhodčí mu navíc dávají jasně najevo, že tady nechtějí o ničem diskutovat.

Je oficiálně konec.
60:12'
Penguins se ještě nikam nechystají, chtějí si brát challenge! Zato domácí už jsou na ledě a slaví!
60:12'
Nashville právě vstřelil branku!
To byl fofr! Hrdinou je nakonec FILIP FORSBERG, který okamžitě rozhoduje. A jak! Domácí útočník nabral rychlost, k tomu přidejme šikovné ruce a rázem z toho byl únik. Přišla prudká střela a pak už jen ruce nad hlavou a burácející tribuny. Je hotovo – 3:2. Asistence: Roman Josi a Ryan O'Reilly.
60:01'
Začalo prodloužení.
Šedesát minut nerozhodlo, nyní nás tedy čeká 5 minut v mimořádně atraktivním formátu 3 na 3!
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:58'
A to se málem povedlo! Do puku se na levé straně opřel Philip Tomasino, Colton Sissons se ještě tlačil k dorážce! Bez úspěchu.
59:53'
Icing, ještě jedno buly nás čeká před bránou Pittsburghu. Poslední šance pro Predátory vzít si všechny body...
59:48'
Rychlý výpad! Colton Sissons rychle zakončoval, otevřel se před ním prostor mezi dvěma beky! Tristan Jarry se nechal trefit do hrudi a zachránil svému týmu zápas!
59:08'
Matt Nieto teď o vlastní hůl ztečoval kotouč do své tváře, tohle muselo zabolet! Hra je raději přerušena, ačkoli Nieto vypadá víceméně v pořádku.
58:41'
Po dlouhé pasáži soubojů na mantinelu se uvolnil kapitán Preds Roman Josi, jenž ještě hledal v mezikruží Trenina, ten byl blokován, i tak se ale snažil ještě něco vymyslet. Nezakončil...
57:46'
Juuso Pärssinen se dostal k zakončení a taky zahrozil směr Tristan Jarry. Ten je připraven.
57:16'
Crosby nahazoval, puk byl ještě tečován a i tady je v akci boční síťka. Juuse Saros nemusel zasahovat.
55:44'
Pittsburgh hromadně střídal a domácí (možná trochu záměrně) poslali puk tak aby se ho někdo z hostů musel dotknout. V tomto případě tedy bruslí. To rozpoutalo menší strkanici, zapojen byl Harkins a Radim Zohorna, vylučovat se ale nakonec nebude a to ani za hrubost, ani za příliš mnoho hráčů.
55:38'
3 na 2! Luke Evangelista chtěl zakončovat z druhé vlny, výborně se ale vrátil Ludvig, jenž zaklekl a kotouč zablokoval.
55:07'
Další přerušení, tentokrát vinou icingu. Do útočného pásmu se vrací domácí tým.
54:46'
Kotouč vypadl ze hřiště na střídačku Nashvillu, hra je tedy přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
54:37'
Ryan O'Reilly trefil sice síťku, ovšem pouze z boku a nic se tak neděje. Pokračují Tučňáci.
54:02'
Střely na branku ve 3. třetině: 4 – 4.
54:02'
Kris Letang hrál puk ve chvíli, kdy už byl bez helmy a diskutován je trest za zdržování hry! Ten ale zdá se udělen nebude.
53:57'
Alexandre Carrier si vzal puk na modré, využil volné chvilky a protáhl se do mezikruží. Nakonec backhandem zakončuje, míří ale těsně nad.
53:25'
Noel Acciari číhal za obranou, tenhle vysoký lob se ale až k němu nedostane, domácí obránci si jej rukavicí stáhnou ve středním pásmu.
52:19'
Tomasino se snažil zahájit kombinaci, kotouč mu byl ale vypíchnut a dopředu se snaží jít Radim Zohorna, který ještě hledá Ellera. Ten je však po chvíli v ofsajdu...
51:01'
Chybička v rozehrávce a najednou se Preds hnali do přečíslení! Ryan McDonagh napřáhl a ještě se snažil elegantně zadovkou předat před prázdnou, nakonec ale chybělo pár centimetrů aby mohl Colton Sissons efektivně zakončit.
50:31'
Juuse Saros před chvílí absolvoval kolizi s jedním ze soupeřů, nyní už je ale opět v pořádku. Tenhle puk si raději přikryje, zabrání tak případnému tlaku do brány.
50:03'
Barrie viděl clonu před bránou a tak to od modré zkusil. Tristan Jarry si poradil, zasahuje betonem.
49:13'
Zajímavou kombinaci zakončoval Michael McCarron po Tomasinově pasu. zkoušel to na bližší tyč, tentokrát ale nemířil přesně.
Střely na branku ve 3. třetině: 3 – 3.
47:51'
Crosby se pokusil nachytat brankáře soupeře skákavým nahozením ze středního pásma, Saros se ale nenechá a navíc stihne rozehrát na své obránce.
46:51'
Jake Guentzel velmi dobře viděl Malkina, pro kterého nahazoval do brankoviště. Stejně dobře o něm ale věděl Juuse Saros, jenž puk sebral ještě před tím, než se dostal k ruskému ostrostřelci.
46:39'
I nadále se Predátoři brání dobře, přichází další vyhození.
45:51'
Start veledůležitého oslabení vychází domácímu týmu výborně! Colton Sissons se nejprve snažil zahrozit v oslabení, Pens se pak navíc provinili těsným zakázaným uvolněním a vhazuje se tak až před Jarrym.
45:28'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Cole Smith – 2 min., hákování.
45:28'
Tučňáci si zahráli v signalizované výhodě, blízko byl Malkin s Crosbym, pořádnou bombu od modré vyslal jeden z obránců, zřejmě to byl při chuti hrající Ludvig! Nyní přichází přerušení.
44:55'
Preds naháněli puk po mantinelu, nakonec jej ale ukořistil soupeř a přichází otočení hry.
42:26'
První bod v NHL navíc může oslavit Kanaďan s českým pasem John Ludvig, dočkal se v pátém zápase!
42:26'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Ludvig posunul na BRYANA RUSTA, ten se do puku opřel z pravé strany a mířil tak dobře, že kotouč skončil až v síti. Předmětem bližšího zkoumání bude ještě případná teč, zatím je ale gól připsán právě navrátilci do sestavy Rustovi. Začínáme od znovu! Asistence: John Ludvig.
41:59'
Trenin chtěl jít dopředu, nicméně Ryan Shea si jej pohlídal a bere si puk. Dopředu jdou Penguins.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku (celkem): 18 – 26

Střely ve 2. třetině: 9 – 15
Druhá třetina byla o kus zajímavější než ta první, a to i přes to, že jsme viděli o gól míň. Přibylo totiž velkých šancí, hra se otevřela, přidalo se na důrazu a sledovat jsme mohli i jednu regulérní bitku.

Spokojenější tentokrát odcházejí Tučňáci, ti konečně zužitkovali střeleckou převahu a alespoň snižují. To nám taky slibuje ještě pořádné drama ve třetí třetině!

Nashville Predators – Pittsburgh Penguins zatím 2:1.
Další třetina začne přibližně v 3:56.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:33'
Josi to znovu zkoušel zápěstím od modré, před bránou se pak rozpoutal boj o puk. Končí to plichtou, domácí vyklidili prostor před Jarrym, kotouč si ale nechali a kombinují.
39:22'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
Marcus Pettersson – 2 min., držení.
39:02'
Velká šance! Jeden z hostů se zapomněl v souboji na modré a vznikla tak situace 2 na 1! Colton Sissons chtěl nahrávat, kotouč ale vypíchl Marcus Pettersson!
37:40'
V posledních řekněmwm deseti minutách se také dost přitvrdilo, jeden hit schytal Crosby, teď se zapojil Michael McCarron, vidět je tradičně Lauzon. Uvidíme jestli to nepřinese třeba ještě nějakou bitku...
36:56'
Guentzel hledal před bránou Crosbyho, ten ale na puk nedosáhne a musí do ostrého souboje v rohu...
36:31'
John Ludvig tentokrát ukázal i ofenzivní choutky, když si jemně nahodil puk do pásma, sám chtěl obskočit obránce a protáhnout se do šance. Juuse Saros byl pohotovější a puk přikryl.
35:48'
Drew O'Connor bojuje u střídaček, zřejmě ale proti dvěma soupeřům neuspěje a hrát tak budou domácí.
34:16'
Bryan Rust ve velké šanci, když se prosmýkl až před bránu! Juuse Saros si teď hodně pomohl hokejkou a kotouč v rozhodujícím okamžiku vypíchl.
Střely na branku ve 2. třetině: 6 – 12.
32:51'
Tohle byla hodně intenzivní pasáž, do přečíslení 2 na 1 si nejprve najížděli Tučňáci, do krátkého úniku se pak tlačil Filip Forsberg, jenž byl ale důsledně obtěžován obráncem.
32:17'
Ryan O'Reilly byl volný ve slotu a ostře pálí! Tristan Jarry připraven.
31:19'
Zajímavá situace. Eller vedl útok v oslabení, vypálil a vypadalo to, že vybojuje vhazování v útočném pásmu, před bránu si navíc nebezpečně sjížděl Jevgenij Malkin. Juuse Saros ale zariskoval a těsně před soupeřem zamával rukou a puk z lapačky vytřepal.

Sudí to vidí jako přihrávku rukou, vhazuje se tak přeci jen před Sarosem.
30:40'
Philip Tomasino pálí z pravé strany! Tristan Jarry byl ale dobře postaven, tady moc místa nebylo.
30:00'
Josi nahazoval od modré, možná chtěl na teč vyzvat Sissonse. Nepovedlo se, Pens teď navíc vyhazují.
29:26'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
Jansen Harkins – 2 min..
29:26'
Preds nyní v signalizované výhodě pořádně zmáčkli soupeře, před bránou byl třeba blízko Colton Sissons. Skórovat se nepodařilo, nyní je ale na řadě přesilovka!
28:25'
Jansen Harkins si najížděl k levé tyči, tady už by se Saros asi nestačil přesunout. Pomohl mu ale Colton Sissons, jenž puk pohotově vypíchnul.
28:06'
Malkin teď vyzval Drew O'Connora, který si nabruslil mezi beky do mezikruží, dostal puk a plácl do něj. Výborně Juuse Saros!
26:44'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Michael McCarron – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
John Ludvig – 5 min., bitka.
26:44'
Mimochodem, Michael McCarron teď může zaútočit hned na dva hattricky! Na ten gólový mu chybí jedna branka, ten pojmenovaný po Gordiem Howeovi zase asistence.

John Ludvig pro změnu zapisuje svou první bitku v NHL!
26:44'
Pozor, bitka!

Dvougólový Michael McCarron vyzval ve středním pásmu českého Kanaďana Johna Ludviga, rukavice šly okamžitě dolů a šlo se do boje. Michael McCarron nakonec prodal své zkušenosti, soupeře obral o helmu a nakonec jej povalil na led.
25:49'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Další parádní rána! Reilly Smith zadovkou uvolnil JEVGENIJE MALKINA, ten dostal trošku prostoru, vypálil a trefil opět výtečně! Malkin zapisuje desátý gól v sezoně a Pens jsou zpět ve hře – 2:1. Asistence: Reilly Smith.
25:37'
Sledujeme trošku neurovnanou pasáž, hraje se hlavně ve středním pásmu, kombinacím chybí přesnost. Na tahu jsou hosté.
24:19'
Rodící se přečíslení 3 na 2 táhl Jake Guentzel, jenž byl ale dostoupen Lauzonem, kotouč byl ztečován a je po šanci. Guentzel ještě schytá hit na mantinelu a na řadě je střídání.
22:58'
V závěru přesilovky přišla možná nejlepší možnost Tučňáků. Kris Letang si rozmyslel střelu a raději vybídl Zohornu, ten ještě šikovně nahazoval před bránu pro Cartera. Ten tečoval, Juuse Saros ale vytáhl reflex lapačkou a přerušuje hru.
22:18'
Domácí jednou dokonce zahrozili v oslabení, nyní už si ale puk vzal Zohorna. Daleko jeho cesta nevedla, vystavil se totiž do ofsajdu.
21:29'
Jake Guentzel zatím vytváří velké nebezpečí prací před bránou, až na jeden moment si ale Preds zatím ví rady. Colton Sissons pak sice rybičkou nevypíchl puk, po chvíli ale přeci jen dojde k výhozu.
20:58'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Jérémy Lauzon – 2 min., hákování.

Jevgenij Malkin šel dopředu, pomohl si i velkou postavou. Jérémy Lauzon souboj úplně nezvládl, pomohl si holí a nyní ho čeká dvojka za hákování.
20:13'
Do své první šance se chtěl proháčkovat navrátilec do hostující sestavy Rust, jenž sice dostal puk na bránu, nakonec ale nešlo o nijak nebezpečné zakončení.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 9 – 13
První třetina byla poměrně svižná a plynulá. Herně je zápas vyrovnaný, nicméně opravdu dobré šance bychom napočítali na prstech jedné ruky... Predátoři z Nashvillu jsou každopádně o kus efektivnější a to je zatím rozdíl mezi oběma týmy. Abychom ale byli konkrétní, efektivní je především jeden hráč – zatím dvougólový Michael McCarron.

Nashville Predators – Pittsburgh Penguins po 20 minutách 2:0.
Další třetina začne přibližně v 3:00.
20:00'
První třetina skončila.
18:38'
Nashville právě vstřelil branku!
MICHAEL MCCARRON udeřil znovu! V signalizované výhodě se kotouč dostal před bránu, kde jej srazil padající Pettersson, nicméně přijel si pro něj právě McCarron, jenž trefil naprosto ukázkově horní růžek brány – 2:0. Asistence: Philip Tomasino a Filip Forsberg.
18:11'
Juuso Pärssinen to vzal za brankou hodně ostře, jednoho ze soupeřů totiž srazil k ledu. Ten ale oplácel a to rozhodčí nemají rádi... Na ledě je šestý hráč, Preds hrají v signalizované výhodě.
17:33'
Střely na branku: 8 – 11
17:06'
Dante Fabbro to zkoušel z dálky, puk až na bránu ale nedostal, zablokoval jej Karlsson. Tučňáci obracejí hru.
15:56'
Teď sice Tristan Jarry zasáhl, nebylo to ale úplně o tom, že by musel, spíš si vyzobl nahození na pravý mantinel. Hra je přerušena.
15:17'
Po úvodní kombinaci se hostujícímu týmu podařilo rozbít vzorec soupeře a přichází jeden výhoz za druhým. Je vidět, že Pens hrají v oslabení ve velké pohodě.
14:47'
Pittsburgh vyhazuje.
14:26'
Josi to zkoušel hodně štiplavě, kotouč ale letí jen na zadní mantinel. Domácí ale pokračují v kombinaci.
14:14'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
Jeff Carter – 2 min., podrážení.
14:02'
Noel Acciari šel sám mezi tři, zkusil si stáhnout puk a vypálit, rána je ale nakonec sražena.
13:29'
Velká úleva pro obranu domácích, puk jde nakonec pomalu a nepíská se zakázané uvolnění, což znamená klidné a vytoužené střídání. Pens mají za sebou hodně slušné střídání, opravdovou tutovku si však Crosby a spol. zatím nevytvořili.
12:36'
Zkouší to další obránce, tentokrát Graves! Pens začínají bránu soupeře slušně ostřelovat, naopak Predátoři momentálně nestíhají...
11:30'
Erik Karlsson a jeho šikovné nahození, před bránou se motal ještě Crosby. Elitní bek Karlsson to pak zkusil ještě jednou, tentokrát o kus ostřeji, brankář Juuse Saros byl ale připraven.
11:26'
Střely na branku: 4 – 7.
11:26'
Dvě slušné střely Tučňáků, nejprve si do mezikruží sjel Noel Acciari, následně Sarose prověřil z levé strany Jake Guentzel. Hosté ani náhodou neskládají zbraně!
10:20'
Nashville právě vstřelil branku!
První gól je tu! Preds šikovně přenesli hru na modrou, Barrie se opřel do puku, ten ještě parádně tečoval MICHAEL MCCARRON úspěch je na světě! Domácí jdou do vedení – 1:0. Asistence: Tyson Barrie.
09:00'
Dvě slušné pozice Predátorů, před bránou málem dostal nabito Kiefer Sherwood, chvíli poté štiplavou ránu vyslal Filip Forsberg. Tristan Jarry připraven, zasáhl hřbetem lapačky.
07:39'
Philip Tomasino se schoval za obranu a Ryan McDonagh ho málem našel! Kotouč nakonec letěl až moc rychle a domácí útočník ho nestihne. Na řadě je střídání.
06:34'
Gustav Nyquist byl vysunut do zajímavé pozice, nicméně rozhodl se ještě zadovkou hledat spoluhráče. Škoda, tady to měl na střelu...
06:23'
Střely na branku: 2 – 3.
04:30'
Rodící se přečíslení 2 na 1, Marcus Pettersson se ale dobře vrátil a vytlačil střílejícího Tomasina mimo nebezpečný úhel. Zakončení sice přijde, nicméně slabé a navíc sražené...
04:09'
První velká šance! Marcus Pettersson se opřel do rány, mířil na beton. Před bránou se ještě pohyboval Lars Eller, který dorážel hned několikrát, za pukem se tlačil i Zohorna. Zatím neúspěšně.
03:46'
Letang to myslel dobře, když nahazoval an teč před bránu! Kotouč míjí hůl jeho spoluhráče o pár centimetrů.
02:47'
Crosby to zkoušel ze střední vzdálenosti, kotouč byl ale sražen a vzhledem k tomu, že zkušený Kanaďan útočil sám, domácí zvládnou rychle otočit hru a za chvíli střílí od modré Luke Schenn.
02:01'
Ofsajd zastavuje další výpad Preds, hra je přerušena.
01:45'
Philip Tomasino hledal před brankou Trenina, kotouč byl ale sražen jedním z množství těl, které se v ten okamžik pohybovaly před bránou. Hrají ale nadále domácí.
00:50'
První šance i pro hosty, Preds se totiž provinili icingem a čeká nás tak buly před Juuse Sarosem.
00:35'
Roman Josi si počkal na modré, po pěkné kombinaci se před ním otevřel prostor a on okamžitě ostře pálí! Tristan Jarry připraven.
00:04'
Na prvním buly vyzval zkušený Ryan O'Reilly ještě zkušenějšího Sidneyho Crosbyho. Uspěl první zmíněný, hraje kapitán Josi, jenž nahazuje do pásma.
00:01'
Utkání právě začalo.
Předpokládané zahajovací sestavy:

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi, Lauzon, A. Carrier, Fabbro, Barrie, L. Schenn – F. Forsberg, O'Reilly, Nyquist – Sherwood, Pärssinen, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Tomasino – Trenin, Sissons.

Pittsburgh Penguins: Jarry (Nedeljkovic) – Graves, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, Ludvig – Guentzel, Crosby, Rust – R. Smith, Malkin, D. O'Connor – Zohorna, Eller, Hinostroza – Nieto, Acciari, Carter.
Poslední vzájemné zápasy:

x

Pittsburgh vs Nashville 2:0

Nashville vs Pittsburgh 1:3

Poslední tři zápasy:

Nashville vs Winnipeg 3:2
St. Louis vs Nashville 3:8
Nashville vs Calgary 4:2Poslední tři zápasy:

Pittsburgh vs Toronto 3:2
Buffalo vs Pittsburgh 3:2
Pittsburgh vs Rangers 0:1
Československá stopa v utkání:

Radim Zohorna (PIT): 16 zápasů 3+3
Zdravím všechny fanoušky a příznivce toho nejlepšího hokeje!

Dnes se zaměříme na další kolo slavné NHL, v souboji Východu proti Západu se utká ve formě hrající Nashville, jemuž patří 10. místo západní konference proti Pittsburghu, který je dvanáctý v konferenci Východní.

Přeji Vám příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud