NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Chicago - 29. března 2024   00:00

Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:54

Tři hvězdy utkání
1. Anton Forsberg (OTT) 32 zákroků
2. Parker Kelly (OTT) 1+0
3. Jake Sanderson (OTT) 0+0
Statistika
Střely na bránu: 34 – 18 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4
Hokejisté Ottawy poráží Chicago 2:0 a zapisují už čtvrté vítězství v řadě! Vše důležité se dnes událo hned v úvodu zápasu. Již po 36 sekundách hry se prosadil ve vlastním oslabení Claude Giroux. V 7. minutě pak potvrdil výborný vstup Sens do zápasu Parker Kelly, jehož střelu tečoval za záda vlastního gólmana Zajcev. Ve zbytku duelu se už skóre neměnilo. Senátoři si náskok celkem v klidu hlídali, hosté se v ofenzivě spíše trápili, a když už něco prošlo, spolehlivě zasahoval brankář Forsberg. Ten může se spoluhráči oslavovat druhé čisté konto v sezóně. V samotném závěru pak hráči Ottawy ještě dvakrát nastřelili tyčku opuštěné klece soupeře.
59:58'
Drake Batherson trefil z vlastního obranného pásma opět jen tyčku prázdné branky!
59:15'
Závar před svou brankou přestál ve spolupráci s obránci Forsberg! Neprosadil se ani Connor Bedard.
58:45'
Jejda! Domácí vyrazili do brejku na opuštěnou branku soupeře. Giroux chtěl nechat vyniknout Mathieua Josepha, který z pravého kruhu trefil bližší tyčku!
58:01'
A tam gólman Chicaga také odjel. Hosté to zkoušejí v šesti!
57:51'
Hosté konečně získali pod kontrolu puk. Teď se s ním budou snažit dostat do pásma, aby mohl Mrázek na střídačku.
56:23'
Prostor ke střele si našel Erik Brännström. Puk tečoval bránící Vlasic tak, že ten proklouzal o centimetry vedle levé Mrázkovy tyčky!
55:41'
Střely na branku – 32:18
55:00'
Do konce třetí třetiny schází pět minut. Domácí drží puk za vlastní brankou.
54:15'
Je tu poslední reklamní přestávka v tomto zápase.
53:55'
Střela Philippa Kurasheva z levé strany. Forsberg ji ale dobře viděl a sáhl si pro ni lapačkou.
53:33'
Domácí teď navíc docela umně drží puk na hokejkách a šetří cenné sekundy.
52:30'
Čas utíká. Hosté zatím nejsou v koncovce dostatečně nebezpeční na to, aby vstřelili alespoň kontaktní gól.
51:38'
Střelu Jacoba Bernarda-Dockera pokryl Mrázek.
51:27'
Nahození Jonese stačil někdo ze spoluhráčů alespoň tečovat. Nepíská se tak hostující zakázané uvolnění.
51:02'
Střelu Andrease Athanasioua z vrcholu pravého kruhu dokázal zachytit Forsberg. Ten přerušuje hru.
50:34'
Nyní puk skončil v ochranné síti za brankou Blackhawks. Reklamní přestávka.
50:14'
Další dobrá šance domácích! Z pravého kruhu přestřelil Drake Batherson.
49:35'
Seth Jones zlomil při střele hokejku a to znamenalo rychlý brejk Ottawy. Mathieu Joseph v jeho finále nahrál z druhé vlny najíždějícímu obránci Erikovi Brännströmovi, jehož střela na přesouvajícího se Mrázka by byla dost možná gólová. Tyler Johnson však do ní stačil vložit hůl a srazit puk do ochranné sítě!
48:35'
Tim Stützle aktivně dojížděl vyhozený kotouč a zabránil v odpískání icingu. Za brankou se pak ocitl pod tlakem obránce Vlasic. Došlo ke ztrátě kotouče a pálit mohl Claude Giroux, který netrefil branku.
47:54'
O puk se nyní bojuje v rohu za brankou hostujícího týmu.
46:46'
Od modré čáry vypálil Arťom Zub a za Mrázkem zazvonila jeho pravá tyčka!
46:20'
Opět Mathieu Joseph! Ten pálil z jedničky z levého kruhu. Mrázek předvedl dobrý zákrok a přerušil hru. Reklamní přestávka.
45:50'
Mathieu Joseph se dostal před Setha Jonese a byl už sám před Mrázkem. Ten si s bekhendovou koncovkou poradil!
45:27'
Kevin Korchinski to zkoušel z levé strany. Do střely mu vložil hůl bránící hráč.
44:37'
Jaycob Megna od modré čáry minul domácí branku.
43:54'
Donato hledal přihrávkou zpoza branky právě Reichela. Ten se na slotu neprosadil k další střele.
43:42'
Střelu Lukase Reichela pokryl Forsberg. Vhazuje se po jeho pravici.
43:33'
Ottawa je již kompletní.
43:01'
Nástřel Connora Bedarda neusměrnil u tyčky do branky Nick Foligno.
42:08'
Další kontr Ottawy. Ridly Greig si chtěl obhodit Setha Jonese, ale ten ho zastavil čistým stromem.
41:50'
Kelly se pokoušel v oslabení nastartovat Girouxe, který nezpracoval přihrávku.
41:32'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
Arťom Zub – 2 min., sekání.
41:24'
Signalizované vyloučení na straně Ottawy.
40:44'
Angus Crookshank vyvezl puk dopředu na levém křídle. Následně zkoušel střelu, která nebyla přesná.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 1:54.
Statistiky
Střely na bránu: 27 – 14 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 4
Ve druhé třetině gól nepadl. Sens si relativně v klidu hlídali svůj dvougólový náskok. Opravdu velké šance se urodily až těsně před přestávkou. Nejprve Reichel s Athanasiouem neprotlačili puk za roztaženého domácího gólmana Forsberga. Na druhé straně servíroval Tkachuk před branku Pintovi, jenž však nepřekonal Mrázka. Ottawa – Chicago stále 2:0.
40:00'
39:28'
Na druhé straně zatáhl Tkachuk kotouč před branku z pravého křídla. Tam našel přihrávkou z otočky Shanea Pinta, který z bezprostřední blízkosti neusměrnil puk za Mrázka!
38:46'
Asi největší šance hostí ve druhé třetině! Lukas Reichel projel s pukem až před branku, kde se ho snažil společně se spoluhráčem Andreasem Athanasiouem protlačit za brankovou čáru. Forsberg se však v brankovišti roztáhl a uchránil Ottawě dvougólový náskok!
38:05'
Kličkujícímu Bedardovi vypíchl puk Parker Kelly, který je po zásahu kotoučem do obličeje již zpátky ve hře.
37:24'
A Chicago je už v plném počtu.
36:58'
Teď už se Senátoři přeci jen usadili v útočné třetině. Zakončení vzal na sebe na pravém kruhu Claude Giroux, jehož ránu přizvedl Mrázek vyrážečkou až do ochranné sítě.
36:07'
Domácí se zatím nedokázali v přesilovce usadit v útočném pásmu.
35:30'
Hosté vyhráli vhazování a hned vyhodili.
35:23'
Jason Dickinson podrazil Bradyho Tkachuka a Ottawa tak bude hrát přesilovku.
34:54'
Ránu Jakea Sandersona schoval Mrázek ve výstroji. Čas na další z reklamních přestávek.
34:25'
Tim Stützle se pustil do strkanice s jedním z hráčů Chicaga. Toho si přijel převzít Jakob Chychrun, který zřejmě nechtěl, aby se nejproduktivnější hráč týmu pral. Zatímco čárový rozhodčí se snaží kohouty roztrhnout, hra pokračuje bez přerušení.
33:36'
Hosté se v ofenzivě příliš neprosazují. Obrana Senátorů dnes funguje spolehlivě.
32:33'
Tyler Kleven se snaží hodně střílet. Nyní se z první opřel do nahrávky Bathersona a těsně minul Mrázkovu klec.
31:50'
Connor Bedard to vzal na sebe. Své sólo zakončil střelou, která mu nesedla.
31:34'
Nepříjemný moment pro Parkera Kellyho! Ten clonil před hostující brankou a střela spoluhráče Jakoba Chychruna ho trefila do obličeje! Kelly má na tváři krvavý šrám, ale snad to spraví jen nějaké drobné ošetření.
31:14'
Střely na branku – 23:11
30:35'
Hostující snaha v útočném pásmu skončila jen několika zablokovanými střelami: Tu poslední vyslal Taylor Raddysh.
29:56'
Drake Batherson a jeho rána od pravého mantinelu. Puk končí ve výstroji Mrázka.
29:24'
Ridly Greig zavezl puk z levé strany do útočného pásma a střelou zápěstím donutil Mrázka k zákroku lapačkou.
28:20'
Dobrou přihrávku na levý kruh dostal Tyler Kleven. Dobrá rána na bližší tyč končí na vyrážečce Mrázka.
27:39'
Hosté si vytvořili zajímavý tlak. Forsberg už ležel v brankovišti, ale gólová dorážka nakonec nepřišla!
27:13'
Tyler Johnson to zkoušel z úhlu na bližší tyčku. Tam byl připravený Forsberg.
26:33'
Mrázek si však masku tentokrát zvládl rychle upravit a může se pokračovat.
26:31'
Arťom Zub vystřelil od modré. Puk tečoval Shane Pinto a kotouč zasáhl Mrázka do spodní části masky. Podobný problém dnes řeší již podruhé. Během první třetiny si musel pokrývku hlavy vyměnit.
26:04'
Po Bedardově nahrávce střílel Philipp Kurashev. Forsberg rychle švihl levou rukou a schoval puk do lapačky. Reklamní přestávka.
25:15'
Už to vypadalo, že Tyler Kleven puk ztratil. Ten ale zůstal stát na levém kruhu a domácí obránce se zorientoval nejrychleji. Mrázek si musel připsat dobrý zákrok.
24:21'
Jason Dickinson se uvolnil na pravé straně útočného pásma. Bekhendová střela však zamířila vedle vzdálenější tyčky.
23:11'
Dobrá práce čtvrté domácí formace, která si vytvořila tlak. Kastelic našel od zadního mantinelu Borise Katchouka, který střílel vedle branky.
22:08'
Zajímavá střela Connora Bedarda. Pokus to byl skrytý, ovšem Forsberg byl v rozkleku včas.
21:46'
Jake Sanderson střílel od modré čáry. Mrázek zasáhl vyrážečkou.
21:32'
Další icing Chicaga.
20:46'
Zakázané uvolnění hostí.
20:25'
Seth Jones střílel z vrcholu pravého kruhu. Forsberg byl připraven a připsal si první zákrok ve druhé třetině.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:03.
Statistiky
Střely na bránu: 16 – 7 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2
První třetina vyšla lépe Ottawě, která vede nad Chicagem 2:0. Hosté dostali hned po pár sekundách hry možnost hrát přesilovku, jenže v čase 0:36 skóroval ve vlastním oslabení Claude Giroux. Skvělý vstup Sens do zápasu pak podtrhl v 7. minutě Parker Kelly, jehož nahození tečoval za záda Mrázka bránící Zajcev. Černí jestřábi se pak trochu probudili až v závěru úvodní části, ovšem na snížení jejich snaha zatím nestačila.
20:00'
19:46'
Seth Jones se prokličkoval až do střelecké pozice. Jeho švih byl prudký, ovšem kotouč minul Forsbergovu branku.
19:01'
Je tu už poslední minuta první třetiny.
18:46'
Ryan Donato střílel z osy hřiště nad lapačku Forsberga, ale také nad branku.
18:04'
Dobrá práce Claudea Girouxe na obranné modré čáře, který vytlačil do středního pásma Korchinskiho.
17:16'
Hosté si snad poprvé v zápase vytvořili nějaký tlak. Střela Setha Jonese od modré čáry minula branku.
16:56'
Kevin Korchinski nahodil kotouč na branku od levého mantinelu. Puk skončil v lapačce Forsberga.
16:15'
Andreas Athanasiou střílel z pravé strany na vzdálenější tyčku. Forsberg zasáhl vyrážečkou.
15:32'
Čas na poslední reklamní přestávku v první třetině.
15:03'
Jakob Chychrun střílel od modré čáry. Petr Mrázek nic neviděl a měl štěstí, že puk lízl část jeho výstroje, od které se odrazil vedle levé tyčky!
14:26'
Jake Sanderson si na modré čáře vylepšil střeleckou pozici a zaměstnal Mrázka. Před ním se pak ještě bojovalo o puk, dorážka nakonec nepřišla.
14:13'
13:47'
Další vyhození. To bylo tečováno a kotouč dopadl na střídačku Senators.
13:25'
Hostům se podařilo vyhodit.
13:00'
Puk se odrazil mezi kruhy k Bradymu Tkachukovi, který ale trefil jen bránícího Vlasica.
12:12'
Dominik Kubalík byl zahákován Taylorem Raddyshem, který vyfasoval dvouminutový trest.
11:56'
Z Petra Mrázka dnes zatím puky docela vypadávají. Nyní neudržel v lapačce ránu Anguse Crookshanka.
11:15'
Po vyhraném buly v útočném pásmu přišla střela Erika Brännströma od modré čáry, kterou vyrazil Mrázek. Následovala dorážka Marka Kastelice, kterou gólman Chicaga rovněž pokryl.
11:04'
Od pravého mantinelu vystřelil švihem Drake Batherson. Mrázek schoval puk pod betony. Reklamní přestávka.
10:53'
Domácí jsou nadále aktivnějším týmem. Vstřelené góly je dostaly do sedla.
09:58'
Tim Stützle se natlačil z levé strany do zakončení. Z úhlu mířil nahoru a trefil Mrázka do masky. Český brankář následně svou ochranu hlavy setřásl a donutil rozhodčí hru přerušit. Mrázek si odjel ke střídačce pro náhradní masku, která tam byla připravena.
09:47'
Kurashev přenechal puk zadovkou Connorovi Bedardovi. Ten hledal střílenou přihrávkou Ryana Donata, jenž ale netrefil prudký kotouč dobře.
09:25'
Střely na branku – 7:3
08:49'
Katchouk našel přihrávkou od zadního mantinelu Parkera Kellyho, který přestřelil hostující branku.
08:27'
Na druhé straně pálil Jason Dickinson. Anton Forsberg přerušil hru.
08:20'
V kleče to zkoušel z pravého kruhu Drake Batherson. Kotouč nedošel až k Mrýzkovi.
08:02'
Po ráně Bradyho Tkachuka si připsal další úspěšný zákrok Mrázek. Následuje reklamní přestávka.
06:28'
Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Greig předal puk Dominikovi Kubalíkovi, jehož střelu dokázal Mrázek vyrazit!
06:08'
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí navyšují své vedení! Connor Bedard chyboval ve vlastním obranném pásmu, když puk odevzdal PARKEROVI KELLYMU. Ten ho od levého mantinelu nahodil na branku a bránící Nikita Zajcev hrací předmět nešťastně tečoval mimo Mrázkův dosah. Bez asistence.
05:35'
Domácí to teď trochu změnili. Z osy hřiště tvrdě pálil Jakob Chychrun. Mrázek puk vyrazil před sebe a k nějaké nebezpečnější dorážce se pak Ottawští neprotlačili.
05:25'
Po divokém začátku se hraje bez dalších příležitostí.
04:04'
Od modré čáry vystřelil Jake Sanderson. Obrana Blackhawks srazila puk do rohu.
03:39'
Nyní to byl opět Joseph, který se snažil přebruslit Tinordiho. Ten ho vytlačil do rohu.
02:17'
Mathieu Joseph mohl přidat druhý domácí gól. Natlačil se přes obránce a ocitl se tváří v tvář Mrázkovi. Ten si poradil s prvním zakončením a bekhendovou dorážku pak schoval do lapačky!
02:10'
Domácí jsou v plném počtu. V oslabení se paradoxně ujali vedení.
00:36'
Domácí skórují ve vlastním oslabení! Dopředu vyrazila dvojice Jacob Bernard-Docker a CLAUDE GIROUX. Oba si kotouč několikrát vyměnili a Giroux zamířil z mezikruží k pravé tyčce z pohledu Petra Mrázka. Asistence: Jacob Bernard-Docker.
00:09'
Hned tu máme první vyloučení. Dvě minuty za podrážení dostal domácí Arťom Zub.
00:01'
Hraje se v Ottawě, ale v hledišti je spousta kanadských fanoušků v dresech hostující hvězdičky Connora Bedarda. Trošku to tedy vypadá jako domácí utkání Chicaga.

Ottawa Senators: A. Forsberg (Korpisalo) – Zub, Sanderson, Bernard-Docker, Chychrun, Brännström, Kleven – Giroux (A), Stützle (A), Crookshank – Batherson, Pinto, B. Tkachuk (C) – M. Joseph, Greig, Kubalík – Kelly, Kastelic, Katchouk.
Trenér: Jacques Martin

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, Zajcev, Kaiser – Kurashev, Bedard, Donato – T. Raddysh, T. Johnson, N. Foligno (A) – Reichel, Athanasiou, Entwistle – Joe. Anderson, Dickinson (A), Slaggert.
Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Hebert, Kea – Cormier, Toomey.
Ottawa Senators:
Ottawa odehrála 71 zápasů a nasbírala v nich 66 bodů. V tabulce Východní konference je tak až čtrnáctá. Sens přitom už měli být na rozdíl od Chicaga na konci přestavby a rozhodně měli alespoň bojovat o play-off, ne-li v něm být. Poměrně rychle však bylo jasné, že tento ročník skončí zklamáním. Senátoři aktuálně naznačují, že špatný tým nemají, když vyhráli poslední tři zápasy. Naposledy hladce 6:2 v Buffalu.