NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Columbus - 29. března 2024   00:00

Pittsburgh
Pittsburgh
29:50' Malkin (Letang, Rust) • 36:11' Malkin (Crosby, Bunting) • 40:35' D. O'Connor (Crosby, P. Joseph)
3:2
(0:0, 2:2, 1:0)
Columbus
Columbus
25:20' Olivier  (Severson, Sillinger) • 33:11' Sillinger  (Texier, Provorov)
Pittsburgh
Nedeljkovic (Jarry) – P. Joseph, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, St. Ivany – D. O'Connor, Crosby (C), Rust – Bunting, Malkin (A), Rakell – R. Smith, Eller, Puustinen – Poulin, Carter, Puljujärvi.
Markovic, MacDougall – Barton, Daisy
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18 191 diváků
Columbus
Tarasov (Merzļikins) – Werenski (A), Severson, Bean, Provorov, Christiansen, Gudbranson (A) – J. Gaudreau, Jenner (C), Voronkov – Texier, Sillinger, Marčenko – Pyyhtiä, Gaunce, Olivier – Malatesta, Angle, Meyer.

Statistika
Střely na bránu: 36 – 19 | Přesilová hra: 2/5 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
Alex Nedeljkovič (PIT) – 17 zákroků, 2 OG, úspěšnost 89,4 %, odchytal 60:00
Dabiil Tarasov (CBJ) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,6 %, odchytal 57:45

Česká a slovenská stopa
Žádný Čech ani Slovák do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání
1. Evgeni Malkin (PIT) 2+0
2. Drew O'Connor (PIT) 1+0
3. Sidney Crosby (PIT) 0+2
Ode mě je to všechno, díky za pozornost a na shledanou.
Pittsburgh to nakonec zvládl! Po nervy drásajícím konci, kdy si Columbus vypracoval několik dobrých příležitostí, skóre zůstává stejné a Pittsburgh právem vítězí.
59:48'
Marčenkova střela minula branku.
59:32'
Columbus má jedinečnou šanci vyrovnat! Půl minuty před koncem hraje s prázdnou brankou a přesilovku.
59:32'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
Sidney Crosby – 2 min., držení.
58:50'
Hra se odehrává za prázdnou brankou Columbusu.
58:28'
Letang minul prázdnou branku.
57:35'
Tarasov na střídačce, Columbus v šesti.
56:52'
Karlssonova střela zblokována a odražena do rohu.
53:44'
Marchenkovo nahození Nedeljkovič pro jistotu přikryl.
50:54'
Malkinovu střelu od modré z jedničky Tarasov vyrazil.
49:55'
48:32'
Jenner jel s Texier při oslabení 2 na 1. Texier netrefil mezírku mezi betony.
48:19'
Crosbyho střelu z levého kruhu likviduje Tarasov.
46:35'
Columbus nahazuje, Nedeljkovič si zahraje hokejkou.
44:06'
Tentokrát střílel Texier z vrcholků kruhů, puk jen na hrudi Nedeljkoviče.
44:01'
Střelu Beana od modré Nedeljkovič schoval pod lapačku.
43:55'
O'Connor chtěl nahodit puk a dojet si ho, to mu nevyšlo a píská se zakázané uvolnění.
43:07'
Pittsburgh teď svírá Columbus v jejich útočném pásmu.
40:35'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
DREW O'CONNOR to skvěle umístil. Dostal přihrávku od Crosbyho do jízdy a z levého kruhu to umístil na levé rameno Tarasova.
Asistence: Sidney Crosby, Pierre-Olivier Joseph
40:01'
V druhé třetině padly hned čtyři góly! Pittsburgh začal trestat vyloučení Columbusu, když oba góly dal z přesilovky. Do druhé třetiny se jde opět za nerozhodného stavu, s očekáváním ,co přinese další dějství.
40:00'
39:42'
Marchenko a Texier jeli dva na jednoho, ale překombinovali akci a nic z ní nebylo.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:30'
Bunting obkroužil bránu a po ledě zakončoval, ale Tarasov natáhl svůj beton a zabránil gólu.
38:17'
Columbusu se nepodařilo nahodil, a tak puk skončil na zakázaném uvolnění.
36:11'
Dvojce veteránů z Pittsburghu to teď vyřešila dokonale. Malkin dával přes osu na Crosbyho, ten mu ti vrátil a EVGENI MALKIN svým druhým gólem vykoupal brankáře, kterému to poslala pod betonem do brány.
Asistence: Sidney Crosby, Michael Bunting
35:30'
Sillinger při vlastním oslabení zkoušel střelecké štěstí, jeho pokus byl zblokován.
34:56'
První přesilovku dokázal Pittsburgh využít. Podaří se mu to i teď?
34:56'
Boone Jenner – 2 min., podrážení.
34:33'
Offside domácích.
34:13'
Před brankou Tarasova se teď strhla menší mela, rozhodčí ji ale rozpustili.
33:11'
Columbus právě vstřelil branku!
Texier dostal puk od COLA SILLINGERA do mezikruží při přečíslení tři na jednoho, Texier si puk potáhl a přihrál zpátky na Sillingera, ten už to na lapačku Nedeljkoviče prostřelil.
Asistence: Alexandre Texier, Ivan Provorov
32:50'
Pittsburgh je teď jako politý živou vodou.
29:50'
EVGENI MALKIN a jeho bomba z levého kruhu končí v síti Tarasova. Malkin dával na modrou na Letanga, ten naznačil střelu z první, nevystřlil, vrátil Malkinovi a ten to prostřelil.
27:24'
Letangovu střelu od modré vyrazil Tarasov pravým ramenem.
26:11'
Teď je hra opravdu živá, Columbus pokračuje v touze vstřelit další gól.
25:20'
Gól platí.
25:20'
Rozhodčí se kukají na video, zda-li Olivier nehrál vysokou holí.
25:20'
MATHIEU OLIVIER dostal puk příhodně před bránu, jeho teč nejdříve chytil Nedeljkovič, puk se ale odrazil do vzduchu, odkud ho právě Olivier dorazil do brány.
Asistence: Damon Severson, Cole Sillinger
25:15'
24:46'
Teď se Columbusu nedaří projít do pásma.
24:17'
Pittsburgh vyhazuje.
23:15'
Columbusdostává příležitost otevřít gólový účet.
23:15'
Samuel Poulin – 2 min., podrážení.
22:44'
Další zakázané uvolnění domácích.
22:07'
Malkin viděl dobře postaveného Rakella v mezikruží, Rakellovi puk ujel a do zakončení se nedostal.
21:26'
Ellerova nepřesná přihrávka vyhání Pittsburgh z pásma.
20:36'
Columbus bojuje o puk za bránou, Pittsburgh odolává.
20:06'
Po šesti sekundách zde máme zakázané uvolnění domácích.
20:01'
V první třetině jsme gól neviděli. Oba týmy hrají velmi vyrovnaně, svědčí o tom i počet střel – 10:9 pro domácí. Zapotil se více brankář modro kabátníků, který čelil dokonce i přesilovce domácích, tu vychytal. Těšme se do druhé třetiny, která bude mít určitě co nabídnout.
20:00'
18:56'
Offisde hostů.
18:25'
Gaudreau si teď skvěle stáhl bránícího hráče a ocitl se tváří v tvář Nedeljkovičovi. Lapačka domácího brankáře byla připravena.
18:12'
Letang zkoušel z pravého rohu přihrávat před bránu, puk se tam vůbec nedostal.
17:47'
Puk teď zmizel na střídačce Columbusu.
16:19'
Christiansenovo nahození od modré čáry se sneslo do brány, pro jeho neštěstí puk ale zasáhl Voronkov vysokou holí a gól nemůže platit.
15:52'
Icing Columbusu.
15:19'
14:36'
Crosby si vybruslil zpoza levé tyčky až před bránu, ale Tarasov celou dobu kopíroval jeho pohyb a puk betonem vyrazil.
13:19'
Erik Gudbranson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
12:55'
Vypadalo to, že Pittsburgh pásmo udrží, nepovedlo se a Columbus má čas na rozehrávku.
12:05'
Rustovo zakončení z pravého kruhu backhandem bylo nepovedené a končí mimo branku.
09:52'
Jenner vystihl rozehrávku domácích, nabruslil si do mezikruží, ale nahození backhandem si našel brankář.
09:12'
Columbusu se podařilo dostat puk do středního pásma.
08:37'
Pettesrron se svou střelou neuspěl, minula levou tyčku.
07:58'
Vhazování po levici Nedeljkoviče bylo úspěšnější pro domácí.
07:21'
Po úvodním tlaku Pittsburghu se teď do hry více zapojuje i Columbus.
06:27'
Jenner byl ve výborné situaci před Nedeljkovičem, ten jeho pokus vychytal.
05:50'
Karlsson to zkoušel od pravého mantinelu, pravý betony Tarasova se pohotově vymrštil.
03:40'
Columbus měl přečíslení 3 na 1, bohužel Gaudreau při přihrávce trefil hokejku ležícího obránce.
03:15'
Střela Crosbyho minula levý růžek branky soupeře.
02:27'
Puljujarvi jel z pravé strany sám na Tarasova, střelu mezi betony Tarasov zneškodnil.
01:47'
Columbus hledá cestu do útočného pásma, ani nahození se jim nepodařilo.
01:07'
Bunting si teď nerozuměl s obránci, rychlý výpad Texiera skončil pouze na hrudi Nedeljkoviče.
00:37'
Zakázané uvolnění Columbusu.
00:20'
Letang to vzal na sebe z pravé strany, Tarasov vyrazil přes sebe.
00:01'
COLUMBUS BLUE JACKETS:
Modrokabátníci ztratili šanci na play – off již dávno. Ve Východní konferenci jsou poslední s 58 body. Na Capitals ztrácejí 23 bodů, což je neřešitelná situace pro účast ve vyřazovacích bojích.

Československá stopa:
Šestka draftu z roku 2022 má letos na kontě v NHL 36 zápasů. David Jiříček sice hraje převážně na farmě, letos už ale v nejlepší hokejové lize světa 1 gól a 8 asistencí
Jakub Zbořil byl do Columbusu vyměněn z Bostnu. Za první tým ještě nehrál, na farmě má ale 6 zápasů se ziskem dvou asistencí.
PITTSBURGH PENGUIS:
V okrajovém případě můžou ještě pomýšlet na play – off. Pittsburgh má na svém kontě 72 bodů ze 71 zápasů. Washington, který drží poslední postupové místo, má 81 bodů. V případě, pokud by Penguins vše vyhráli a Capitsl vše prohráli, je zde ta okrajová možnost.

V drese Tučňáků se může představit Radim Zohorna. Ten má letos odehráno 31 zápasů, ve kterých získal 4 góly a 3 asistence. Na farmě získal ve 25 zápasech 7+13.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.