NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Islanders - 21. února 2024   01:00

Pittsburgh
Pittsburgh
12:48' M. Pettersson (Rakell, E. Karlsson) • 36:35' Eller (Ruhwedel, Graves) • 52:06' Puustinen (Letang, R. Smith) • 53:02' D. O'Connor (Malkin)
4:5
(1:0, 1:3, 2:1 - 0:1)
Islanders
Islanders
23:40' Nelson  (Pulock, Pelech) • 26:37' Barzal  (Sorokin) • 33:15' Holmström   • 50:42' Reilly  (Nelson, Lee) • 60:57' Pelech  (Barzal, Horvat)
Pittsburgh
Hebert, Sandlak – Kovachik, Kelly
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18 016 diváků
Islanders

Utkání je u konce a po dramatickém průběhu se z výhry radují hosté. Ve třetí části jsme sledovali snahu Pittsburghu o srovnání skóre, jenže v 51. minutě se ke střele dostal Mike Reilly a hosté rázem vedli zase o dva góly. Jenže domácí celek se nevzdal, stále útočil a budoval si šance a byl z úvodu 53. minuty snížil Valtteri Puustinen a o minutu později srovnal Drew O'Connor. Pittsburgh dokonce sahal po obratu ve skóre, jenže Sorokin si vše zvládl pohlídat a šlo se tak do prodloužení. V něm se nehrálo ani minutu, když individuální průnik předvedl Adam Pelech, svou ranou překvapil gólmana a zařídil tak konečný výsledek 4:5. Pittsburgh je po této prohře na sedmém místě Metropolitní divize s 56 body, NY Islanders jsou ve stejné divizi pátí s 60 body.

Pittsburgh se v dalším utkání představí v pátek od 1:00 doma proti Montrealu, NY Islanders budou hrát ve stejný den od 2:00 na ledě St. Louis.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Islanders právě vstřelili branku!
No a vyplatilo se! V obranném pásmu převzal puk ADAM PELECH, středem projel až ke kruhům a svou ranou zápěstím dokonale nachytal Nedeljkovice, který měl dobrý výhled, ale střela mu prolétla kolem vyrážečky do sítě – 4:5. Asistence: Mathew Barzal, Bo Horvat.
60:37'
Hosté u puku, zatím se trojice v bílém nikam nežene a hledá si trpělivě cestu k brance.
60:01'
60:00'
59:44'
Z takřka nulového úhlu to zkusil Puustinen, tohle si ale Sorokin zvládl u své levé tyčky pohlídat.
59:38'
Crosby nabil Karlssonovi na bombu od modré čáry, Sorokin si připsal ještě jeden zákrok.
59:05'
Zprava střílel na první tyčku Rakell, Sorokin puk lapil a raději přerušil hru.
58:44'
Reilly zastavil rodící se akci Pittsburghu a poslal puk přes modrou čáru.
58:21'
Malkin srazil puk mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
57:25'
Od Horvata dostal přihrávku do jízdy Barzal, po sprintu objel branku a chtěl zasunout za tyčku, byl ale odtlačen.
56:30'
Od levého mantinelu přihrával Clutterbuck, skákavý puk se pak ale stal kořistí domácích hráčů.
55:52'
Hosté se osvobodili, Barzal podržel puk a poté nahodil od modré čáry. Nedeljkovic musel vytáhnout těžký zákrok, před jeho brankovištěm totiž clonil Anders Lee.
55:37'
Zakázané uvolnění NY Islanders, domácí pokračují ve svém tlaku.
54:59'
Najednou je domácích plný led, Pittsburgh cítí, že dokonání obratu je blízko.
54:17'
Letang se po souboji o puk octil na ledě, dle sudích to ale bylo čisté a pokračuje se ve hře.
53:02'
Lavička NY Islanders si okamžitě bere oddechový čas!
53:02'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Pittsburgh ožil, opět se usadil v útočném pásmu, zprava nahazoval před branku DREW O'CONNOR a jeho pas nešťastně srazil bruslí do vlastní branky Anders Lee – 4:4! Asistence: Jevgenij Malkin.
52:06'
Zase sníženo, zápas má zase náboj. Po Letangově střele z levého kruhu, kterou Sorokin pouze vyrazil před sebe, dostal VALTTERI PUUSTINEN prostor na dorážku a procedil puk za brankovou čáru – 3:4. Asistence: Kris Letang, Reilly Smith.
51:29'
Další tlak NY Islanders v útočném pásmu, Nedeljkovic musel zasáhnout ve svém brankovišti proti Nelsonovi.
50:42'
Hosté opět utíkají do dvoubrankového náskoku. Předvedli výtečné napadání v útočném pásmu, což vedlo k zisku puku, po dvou rychlých přihrávkách vystřelil z vrcholu pravého kruhu MIKE REILLY a trefil se pod horní tyčku – 2:4. Asistence: Brock Nelson, Anders Lee.
49:04'
Trochu kostrbatá rozehra Pittsburghu nakonec vedla ke Crosbyho zakončení z bekhendu, trefil ale jen Sorokinovu lapačku.
48:12'
Domácí celek chvíli operoval v útočném pásmu, vše ale skončilo, když Karlsson nezachytil na modré čáře přihrávku a puk mu utekl do středního pásma.
47:21'
Dobson zachytil rozehru domácího celku, okamžitě posouval puk do středního pásma.
46:05'
Vyhození hostujícího celku skončilo na zakázaném uvolnění, vše se vrací před Sorokina.
45:40'
Hraje se dlouho bez přerušení, na ledě se hlavně bojuje. technická část hry šla do pozadí.
44:21'
Nevyšla ani rozehra NY Islanders, při přechodu modré čáry se pískal ofsajd.
44:14'
Trocha nepřesností na obou stranách, hráči mají problém si přihrát i na krátkou vzdálenost.
43:24'
Z druhé vlny si do útoku najel hostující Wahlstrom, rychlou kličkou si udělal prostor na střelu, tu mu ale Nedeljkovic vyrazil k rohu.
42:38'
Pittsburgh jde do pozvolného útoku, zleva jej táhne Puustinen.
41:50'
Až nyní Sorokin přerušil hru, předtím musel čelit hlavně Malkinově nepříjemné střele z úhlu.
41:27'
Hosté už jsou v pěti, stále se ale musí bránit ve svém pásmu.
40:38'
Ve vlastním oslabení se ke střele dostal Nelson, jeho rán z levé strany skončila vedle branky.

Trestné minuty: 4:6
Čtyřicet minut hry je za námi a zápas dostal novou zápletku. Druhá třetina byla dlouho v režii hostujícího celku, který skvělou hrou dokázal otočit výsledek, po gólech Brocka Nelsona, Mathewa Barzala a Simona Holmströma se dostal do dvoubrankového náskoku a to ještě několik dalších slibných šancí pochytal domácí Nedeljkovic, nicméně Pittsburgh se nesložil a povedlo se mu snížit. Ve 37. minutě skončilo tečované nahození Larse Ellera v horním růžku Sorokinovy branky a stav je tak těsný, 2:3. Domácí navíc nastoupí do třetí třetiny s přesilovou hrou.
40:00'
39:54'
Obrovský závar na brankovišti hostů, Sorokin se musel hodně ohánět, aby puk nakonec skryl pod svou lapačkou.
39:27'
Navíc je tu další přesilovka pro Pittsburgh, dvě minuty za podrážení si vykoledoval Mike Reilly.
38:59'
Domácí tým pospíchá, cítí, že vyrovnání ještě před odchodem do kabin není nemožné.
38:35'
A hráči New Yorku už jsou zase v plném počtu.
38:22'
Další vyhození, přesilovka se chýlí ke svému konci.
37:51'
Romanov dobře vložil hůl do domácí rozehrávky, puk vysokým obloučkem vyletěl do středního pásma.
37:12'
Domácím rázem narostla křídla, máme tu tlak. Hosté se v tuto chvíli alespoň na chvíli osvobodili vyhozením přes všechny čáry.
36:35'
Lavička hostů zkusila trenérskou výzvu, kdy reklamovala přihrávku rukou, jenže sudí po kontrole videa gól uznali a to znamená jediné, Pittsburgh bude hrát přesilovku. Dvouminutový trest za neúspěšnou trenérskou výzvu odsedí Oliver Wahlstrom.
36:35'
Najednou je tu ale snížení! Pittsburgh dostal hru na modrou čáru, odkud nahodil puk LARS ELLER, letící puk nechtěně tečoval Adam Pelech a střela skončila v horním růžku Sorokinovy branky – 2:3! Asistence: Chad Ruhwedel, Ryan Graves.
36:07'
Rakell bojoval u levého mantinelu o možnost přihrávat na střed, hosté ale v tuto chvíli vládnou na obou stranách kluziště.
35:19'
Horvatovi dnes není přáno. Tentokrát se zapojil do rychlého přečíslení, byl na konci akce, po Leeho příhře ale zase trefil jen Nedeljkovicův postoj.
34:20'
Zlomit to chtěl Crosby, jeho střelu z pravé strany dokázal Sorokin zneškodnit betonem.
33:58'
Pittsburgh je teď pod těžkou dekou, domácím nevychází prakticky nic.
33:15'
Po buly před Nedeljkovicem ale udeřilo a hosté už vedou o dva góly. SIMON HOLMSTRÖM předvedl výborné napadání rozehrávky, za brankou obral Karlssona a poté se rychlým pohybem dostal k levé tyčce, kde procedil puk za brankovou čáru – 1:3. Bez asistence.
33:07'
Horvat se uvolnil rychlou otočkou, přihrál na Nelsona, jeho střelu z první ale Nedeljkovic zvládl zastavit, puk jej trefil do hrudi.
32:30'
Ve vlastním oslabení se Pittsburgh vydal do protiútoku a byla z toho i nepříjemná střela od pravého mantinelu.
31:53'
Blízko úspěchu byl Horvat, když dostal od Barzala přihrávku do druhé vlny, Nedeljkovic ale jeho ránu zápěstím dokázal vyrazit.
31:32'
Přechod do útočného pásma se hostům vůbec nevyvedl, pískal se ofsajd.
31:10'
Přesilovka pro hostující celek, s dvěma minutami za nedovolené bránění odjel Rickard Rakell.
30:51'
Po přihrávce k levému mantinelu si na zpětný pas najel Nelson a zakončoval z první. Nedeljkovic zakročil u své pravé tyčky.
29:42'
Sorokin vyrazil střelu zblízka, puk je v rohu, domácí se snaží jej ohrožovat ze všech možných pozic.
28:27'
Pittsburgh se snaží o kombinaci v útočném pásmu, zatím vystřelil jen Smith z bekhendu, více hosté nedovolili.
28:00'
Horvat chtěl zprava rozvinout kombinaci příhrou na střed, tu mu ale srazil vracející se Reilly Smith.
27:01'
Rázem v aréně panuje mnohem mrazivější atmosféra, domácí tým najednou docela nestíhá.
26:37'
Závěr přesilovky domácím vůbec nevyšel, z trestné lavice naskakující MATHEW BARZAL dostal puk do jízdy, své sólo zakončil střelou nad Nedeljkovicovu lapačku a upravil tak na 1:2! Asistence: Ilja Sorokin.
26:19'
Až moc dlouhá rozehra domácích, bránící čtveřice se dobře rozestavěla a nepřekvapila ji tak ani rána v podání Krise Letanga.
25:40'
Puk je u zadního mantinelu, přesilovka zatím není podle domácího gusta.
24:59'
Puk letí přes všechny čáry až k Nedeljkovicovi, ten zrychluje rozehru posunutím na své spoluhráče.
24:28'
Pittsburgh bude moci zareagovat v přesilovce, dvě minuty za hákování totiž vyfasoval Mathew Barzal.
23:40'
No a už je i srovnáno. Před modrou čárou se puku chopil BROCK NELSON, kličkou se hezky zbavil i Petterssona a bekhendem do Nedeljkovicova protipohybu rozvlnil síť domácí branky – 1:1. Asistence: Ryan Pulock, Adam Pelech.
23:16'
Engvall z otočky minul, hosté se v posledních okamžicích nadechují k nějakému tomu tlaku.
22:46'
Přes obránce vyslal trochu nečekanou střelu hostující Holmström, Nedeljkovic vykopl pravým betonem.
22:28'
Pelech nerozehrál zrovna přesně, puk skončil na střídačce NY Islanders, kde jej zachytil dnes druhý gólman Semjon Varlamov.
21:34'
Před sprintujícím O'Connorem musel Sorokin k zadnímu mantinelu, aby byl u puku jako první a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
20:40'
první okamžiky druhé části se odehrály v pásmu hostujícího celku, na Sorokina ale nakonec nic neletělo.

Trestné minuty: 2:0
Je za námi první třetina, ve které jsme sledovali celkem aktivní hokej z obou stran. V úvodu byli živější hosté, Nedeljkovic v brance Pittsburghu ale zvládl všechny výpady zastavit. S postupem času se vše přelilo na domácí stranu, a Pittsburgh pod dohledem Jaromíra Jágra v hledišti začal stupňovat tlak na Sorokinovu branku. Vše pak bylo korunováno zatím jedinou brankou, kterou po Rakellově přihrávce dal volný Marcus Pettersson a zařídil tak stav 1:0.
20:00'
19:57'
Reilly Smith si najížděl levou stranou a zakončoval na poslední chvíli. Povyjetý Sorokin jeho dělovku zastavil.
19:22'
Nelson nezachytil dlouhý pas k červené čáře, obranná dvojice Pittsburghu okamžitě zakládala protiútok.
18:03'
Engvall si našel u modré čáry prostor pro nahození, to mu ale nohou srazil bránící Karlsson.
17:45'
Reilly objel domácí branku a chtěl pohotově zakončit. V rozhodujícím okamžiku mu ale puk sjel z hole.
17:20'
Crosbymu se vyplatil forčekink, dostal se v útočném pásmu k puku a ihned z bekhendu vyslal nečekané zakončení. Sorokin střelu zastavil dobrým postojem na brankovišti.
16:41'
Je po přesilovce, Pettersson se už vrátil na ledovou plochu.
16:19'
Pittsburghu se podařilo vyhodit alespoň do středního pásma.
15:58'
Po dlouhé rozehrávce v útočném pásmu střílel z pravého kruhu Nelson, Nedeljkovicovu branku ale minul.
15:07'
Trochu kostrbatá rozehrávka hostů, Horvat nebyl daleko, aby o puk přišel už ve vlastním obranném pásmu.
14:41'
Hosté si dají svou první přesilovku, na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za držení zamířil Marcus Pettersson.
13:50'
Hosté se snaží o co nejrychlejší reakci, Nedeljkovic se ale v posledních minutách rozchytal a je na brankové čáře zcela jistý.
12:48'
Teď už to domácímu celku vyšlo a Pittsburgh vede! Vše pokr5ačovalo v pásmu před Sorokinem, od zadního mantinelu přilétla příhra od pravého kruhu, kde byl volný MARCUS PETTERSSON, který uklidil ránu z první pod horní tyčku – 1:0! Asistence: Rickard Rakell, Erik Karlsson.
12:07'
Blízko otevření skóre byl domácí Rust, když se zleva natlačil před Sorokina, ten ale dokázal nějakým způsobem zakročit a puk srazit.
11:55'
Nedeljkovic zastavil výpad, vedený pravým křídlem a už se zase otáčí vše opačným směrem.
10:26'
Vše se přesunulo zase do pásma hostů, zprava to zkoušel Karlsson, Sorokin vyrážel holí.
10:15'
Po delší době se hra přesunula před Nedeljkovice, ten krotil střelu zápěstím od Adama Pelecha.
09:31'
Carterova střela z otočky se na branku hostů nevešla, Sorokin vše jen kontroloval dobrým postavením.
08:38'
Puustinen poslal z pravé strany až moc prudký pas na spoluhráče, nadějná akce tak byla lehce pozastavena.
07:59'
Z ostrého úhlu střílel domácí Phillips, Sorokin puk vyrazil a gólman NY Islanders pak musel čelit i pokusu o dorážku od O'Connora.
06:49'
Další střelecké pokusy na obou stranách, svižný hokej si užívá i Jaromír Jágr, který je stále v Pittsburghu.
05:55'
Mayfieldova rána z pravého křídla byla sražena Puustinenem.
05:36'
Po nahození do pásma Pittsburghu byl puk sražen mimo ledovou plochu, vhazuje se po Nedeljkovicově pravici.
04:36'
Zatím se hraje v opravdu svižném tempu, oba celky se snaží o co nejčastější střelbu a gólmani si musí dávat obrovský pozor.
03:47'
Zasahovat už musel i Sorokin a to proti Crosbymu, který na něj zkusil golfák z levého kruhu. Puk byl sražen do protějšího rohu.
03:26'
Opět zákrok domácího gólmana, nyní proti Barzalově pokusu od modré čáry. Zase máme přerušenou hru.
03:12'
Od pravého mantinelu nahodil Mayfield, jeho pokus sklepával zase Nelson a tentokrát už donutil Nedeljkovice k zákroku.
02:55'
Domácí ztratili ve vlastním pásmu puk, Brock Nelson toho ale nevyužil a sám skončil jen za brankou.
02:14'
Nedeljkovic poprvé zasahoval a to proti obloučku z pravé strany. Puk přikryl a přerušil hru.
01:08'
Nevyšel ani druhý pokus, tentokrát se ale nepískalo a Mayfield musel pospíchat za pukem.
00:49'
Rozehra domácího celku byla až moc prudká, puk skončil na zakázaném uvolnění.
00:01'

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Letang (A), P. Joseph, E. Karlsson, M. Pettersson, Ruhwedel, Graves – Rust, Crosby (C), Rakell – M. Phillips, Malkin (A), D. O'Connor – Puustinen, Eller, R. Smith – White, Carter, Harkins.
Trenér: Mike Sullivan

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Mayfield, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Wahlstrom, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Hebert, Sandlak – Kovachik, Kelly.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Utkání v PPG Paints Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Radim Zohorna (PIT) 7 (4+3)
New York Islanders

Hosté jsou na tom v Metropolitní divizi o malinko lépe, na pátém místě mají 58 bodů, na čtvrté New Jersey ztrácí dva a na třetí Philadelphii sedm bodů. Forma od týmu v posledních dnech odešla, poslední tři duely NY Islanders prohráli a co hůř ve všech případech na svém ledě postupně proti Calgary, Seattle a dokonce i proti městským rivalům z NY Rangers po přestřelce 5:6. O góly se v tomto neúspěšném duelu postarali Nelson, Horvat, Barzal, Lee a Romanov.

Lídři kanadského bodování

Noah Dobson 58 (7+1)
Mathew Barzal 57 (16+41)
Bo Horvat 48 (22+26)
Pittsburgh Penguins

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě Metropolitní divize se ziskem 55 bodů a na čtvrté New Jersey ztrácí pět bodů. Naposledy Pittsburgh zahájil čtyřzápasovou sérii na vlastním ledě a nebylo to úspěšné. Domácí sice vedli po Crosbyho gólu, ve třetí části však dvěma góly otočil skóre Kempe a Los Angeles vyhrálo 2:1.

Sidney Crosby 55 (31+24)
Jake Guentzel 52 (22+30)
Jevgenij Malkin 41 (16+25)
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Pittsburgh Penguins a New York Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.