NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Nashville - 25. února 2024   04:00

Ukončeno
San Jose
San Jose
41:10' Granlund (Emberson) • 49:34' Zadina (Rutta)
2:4
(0:1, 0:1, 2:2)
Nashville
Nashville
10:14' Sherwood  (McCarron, Josi) • 38:27' F. Forsberg  (Novak, Nyquist) • 43:40' Sherwood  (A. Carrier) • 59:48' Nyquist  (F. Forsberg)
San Jose
Sestavy:
Kähkönen (Blackwood) – Emberson, Ferraro (A), Rutta, Thrun, Addison, Burroughs – Zetterlund, Granlund (A), Duclair – Barabanov, Eklund, Hoffman – Bailey, Sturm, Zadina – G. Smith, Carpenter, Kunin (A).
Rozhodčí
South, Chmielewski – Hughes, O'Quinn
SAP Center, San Jose
15 919 diváků
Nashville
Sestavy:
Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), L. Schenn, A. Carrier, McDonagh (A), Lauzon – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Glass, Sissons, Trenin – Evangelista, Jankowski, Novak – Sherwood, McCarron, Co. Smith.
Přenos se aktualizuje automaticky

Statistika
Střely na bránu: 25 – 35 | Přesilová hra: 0/2 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
Kaapo Kähkönen (SJS) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 58:57
Juuse Saros (NSH) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92 %, odchytal 59:33

Česká a slovenská stopa
Filip Zadina (SJS) – 1+0, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:39
Jan Rutta (SJS) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 21:59

Tři hvězdy utkání
1. Kiefer Sherwood (NSH) 2+0
2. Mikael Granlund (SJS) 1+0
3. Juuse Saros (NSH) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92 %, odchytal 59:33
Je dobojováno. Hosté nakonec pečetili výhru střelou do prázdné branky a vyloupili žraločí led. Domácí měli hodně příležitostí k vyrovnání, ale nestal se tak. Znovu tak neberou žádné body.
Konec zápasu.
59:48'
Nashville právě vstřelil branku!
Nyní už se hosté prosazují a dávají klid na své hokejky. K odraženému puku od Forsberga se dostal GUSTAV NYQUIST, který od levého hrazení skrze hráče Sharks trefuje zcela prázdnou branku – 2:4. Asistence: Filip Forsberg.
59:31'
Domácí se snaží o vyrovnání, ale hosté jim to nedovolují. Nyní vyhodili puk z pásma a z dálky jen těsně minuli úplně prázdnou klec.
58:43'
Domácí jsou v šesti a bez brankáře!
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33'
Calen Addison poslal puk do prostoru mezi kruhy, ale nakonec tam nebyl nikdo, kdo by zakončil.
56:38'
Hosté u modré čáry sebrali domácím kotouč a hned otočili hru. Před Kähkönenem pak zakončil Filip Forsberg, ale zařízení netrefil.
55:30'
Komerční pauza.
55:20'
William Eklund převzal puk ve středním pásmu a zamířil s ním hned před Sarose, ale znovu před ním Sharks přesně nezakončili.
54:14'
Další tlak Žraloků končí na obraně hostů a ti přenášejí hru do pásma domácího týmu.
53:24'
Anthony Duclair se zjevil těsně před Sarosem a v pádu zakončil, ovšem hostující brankář zapisuje další důležitý zákrok a notně svůj tým podržel!
52:21'
Neúspěšná akce domácích, kdy střílel opět Filip Zadina, ovšem jeho střelecký pokus ztroskotal na obraně Nashvillu.
50:52'
Hosté se natlačili před domácí branku, kde operovali, ale nakonec na Kaapa Kähkönena nevystřelili.
50:32'
Na řadě je další komerční přestávka.
50:19'
Jsme za polovinou třetí třetiny a domácí jsou stále na dostřel svému soupeři. Urputně se snaží o vyrovnání, které ale nepřichází.
49:58'
Další závar před hostující brankou, kde zakončoval Anthony Duclair a ten doslova nadvakrát zatlačil na pilu. Poté byla hra přerušena a zkoumalo se video, zda přeci jen puk nepřešel brankovou čáru. To ale odhalilo, že nikoliv a branka tedy neplatí.
49:34'
San Jose právě vstřelilo branku!
Spolupráce dvou českých Žraloků a domácí snižují na rozdíl jediného gólu. Jan Rutta objel klec hostů a zakončil před Sarosem. Kotouč se ale odrazil na pravou stranu, kde byl s dorážkou do odkryté klece připraven FILIP ZADINA – 2:3. Asistence: Jan Rutta.
49:01'
Ryan McDonagh dostal nabito nad kruhy, ale puk špatně zpracoval a nedostal se do zakončení. Na druhé straně hned zahrozil Filip Zadina, ale nepropasíroval puk za záda Sarose.
48:06'
Další zákrok domácího brankáře, kterému pomohl Addison dobrým obranným zákrokem. Hra je zastavena a vhazovat se bude před domácí klecí.
47:41'
Následuje další komerční přestávka.
47:16'
Mezi kruhy vystřelil Alexandr Barabanov a do akce šel Juuse Saros, ale s jeho zakončením neměl hostující brankář větší problémy.
46:35'
Jan Rutta odzbrojil soupeře a puk tak získali domácí hráči, ti otočili hru před Sarose, ovšem zakončit před ním se jim nepovedlo.
45:04'
Hosté si zase vytvořili tlak před brankou San Jose, Kaapo Kähkönen tak měl opět co dělat ve svém brankovišti.
43:40'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté nacházejí brzkou odpověď. Do samostatné akce se vydal KIEFER SHERWOOD a na pravé straně zakončil do teploměru a puk končí za zády domácího brankáře – 1:3. Asistence: Alexandre Carrier.
42:37'
Po chvilce se do střelecké pozice dostal Thomas Novak a do akce musel Kaapo Kähkönen, který tak dalším zákrokem udržel naděje pro svůj tým.
41:10'
San Jose právě vstřelilo branku!
V úvodu třetí třetiny udeřili domácí a jdou tak soupeři na kontaktní gól. Na pravé straně si sjel blíže Sarosovi MIKAEL GRANLUND a zvednutou střelou ho překonal nad jeho ramenem – 1:2. Asistence: Ty Emberson.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 6:03.
Střely na branku: 13 – 23
Také druhá třetina je u konce. V ní se několikrát povedlo Žralokům dostat soupeře pod tlak, ale nevytěžili z toho nic. Naopak v závěru v přesilové hře udeřili hosté, když domácího brankáře překonal Filip Forsberg a ten tak navýšil náskok hostů.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:45'
Ještě domácí byli v šanci, ale Saros byl znovu pozorný a neinkasoval. Vypadá to, že se ke svému konci blíží i druhé dějství.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:27'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté přesilovku využívají a jdou do dvoubrankového náskoku. Novak poslal puk na FILIPA FORSBERGA, který natáhl ke střele a skrze několik těl prostřelil Kaapa Kähkönena – 0:2. Asistence: Thomas Novak a Gustav Nyquist.
37:10'
Na řadě je další komerční přestávka a po ní si další přesilovou hru zahrají hráči Nashvillu.
37:10'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
Henry Thrun – 2 min., podrážení.
36:59'
Filip Zadina byl u další šance domácích, na pravé straně zvedl kotouč a proti jeho švihu pak vytasil další zákrok Juuse Saros.
36:31'
Fabian Zetterlund dorážel pokus Anthonyho Duclaira a Juuse Saros se zase vyznamenal skvělým zákrokem. Hosté tak pořád vedou.
35:52'
A hned se vydali do akce, před klecí Sarose zakončil Jan Rutta, jeho pokus však končí na betonu hostujícího brankáře, který udržel těsný náskok svého týmu.
34:52'
Sharks jsou v plném počtu.
34:00'
Hned na to se do šance na druhé straně dostali hosté, přesilovku ale nevyužili. Po zákroku domácího brankáře je hra přerušena a Kaapo Kähkönen tak bude čelit dalšímu vhazování před svou brankou.
33:43'
Ryan Carpenter si nabruslil až před Sarose, na levé straně pak z bekhendu vyslal přízemní pokus, který hostující brankář kryje pod svým ležícím tělem a hra je přerušena.
32:52'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
Ty Emberson – 2 min., držení.
32:12'
Pozor si nyní musela dávat znovu obrana San Jose. Zblízka zakončoval Colton Sissons a do akce musel opět Kaapo Kähkönen.
31:21'
Na druhé straně pak proti rychlé akci a střele Nica Sturma zakročil Juuse Saros a raději nechává hru přerušit.
30:33'
Jsme za polovinou řádné hrací doby a hosté nyní pořádně zatopili obraně Sharks i brankáři Kaapu Kähkönenovi. Ten se ve svém brankovišti řádně zapotil.
30:11'
Následuje další komerční přestávka.
29:50'
Roman Josi napřáhl na modré čáře a jeho pokus končí zmarem. Nicméně hosté stále drží útočnou třetinu a snaží se překonat Kaapa Kähkönena.
29:01'
Jan Rutta vytáhl puk u zadního mantinelu a domácí šli dopředu, ale nakonec se ke střele nedostali, protože jim rychle kotouč sebral soupeř a ten už míří zase před Kähkönenovu klec.
28:00'
Cole Smith na druhé straně svou střelou orazítkoval tyč Kähkönenovy branky a i akce Nashvillu tak nekončí dalším gólem v utkání.
27:05'
Žraloci byli znovu hodně aktivní před soupeřovou brankou a jejich snaha skončila další střelou. Ale ani z této akce není vyrovnáno.
26:30'
Filip Zadina dostal přihrávku na levou stranu a jeho pohotové zakončení pořádně vystrašilo Juuseho Sarose. Ten jeho pokus vyrazil a akce domácích pokračuje dále.
26:15'
Další komerční přestávka.
26:01'
Fabian Zetterlund po chvilce vystřelil v prostoru mezi kruhy a proti jeho táhlé střele zakročil opět Juuse Saros.
25:30'
Anthony Duclair si nabruslil do těsné blízkosti Juuseho Sarose a jeho zakončení pak právě hostující brankář kryje a znovu dalším zákrokem svůj tým podržel.
24:40'
Thomas Novak se zjevil před domácí klecí a jeho následný pokus končí na obraně Sharks. Poté si puk převzal Kaapo Kähkönen a hra je přerušena.
24:05'
San Jose je v plném počtu.
23:38'
Mezi kruhy nyní napřáhl Gustav Nyquist a jeho švih končí na pozorném domácím brankáři. Nicméně stále akce Nashvillu trvá.
22:59'
Po dalším pokusu hostů získali puk hráči San Jose a vyhodili ho daleko od Kähkönena až před branku Juuseho Sarose.
22:12'
Roman Josi napřáhl ke střele z pravého kruhu a nechal vyniknout lapačku Kaapa Kähkönena. Ten poté hru přerušil, buly po jeho levé ruce.
22:05'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
Kyle Burroughs – 2 min., hákování.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 5:02.
Střely na branku: 8 – 7
První třetina je minulostí a v ní se více dařilo hostům, kteří se v jedenácté minutě ujali vedení po přesném zakončení Kiefera Sherwooda a domácí tak ztrácejí jeden gól. V závěru ale v přesilové hře byl ve velké šanci Mikael Granlund, kterého po nebezpečné střele vychytal lapačkou Juuse Saros.
20:00'
První třetina skončila.
19:40'
Hosté jsou v plném počtu.
19:31'
Hosté ubránili další přesilovkou akci soupeře a opět se osvobozují výhozem až před Kähkönena.
19:15'
Mikael Granlund se na levé straně dostal do zakončení, ale proti jeho svižném pokusu zasáhl lapačkou Juuse Saros a drží tak svůj tým dalším zákrokem.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:43'
Hosté si sebrali odražený puk po střele Fabiana Zetterlunda a vyhodili ho daleko od branky Juuseho Sarose. Šetří tak další vteřiny z oslabení.
18:06'
Juuse Saros zakročil proti jedovce Anthonyho Duclaira a má kotouč ve své moci. Hra je přerušena, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
17:40'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Dante Fabbro – 2 min., vysoká hůl.
17:27'
Další komerční přestávka.
17:03'
Mark Jankowski z pravého kruhu vyslal tvrdou ránu a ta končí na Kaapu Kähkönenovi. Ten zapisuje další důležitý zákrok a puk je daleko od jeho klece.
16:30'
Lepší chvilky domácích, ti se znovu natlačili před Sarose, ale horší to opět bylo s jejich zakončením.
15:41'
A znovu stejný hráč po chvilce zatáhl hru před Sarose, tentokráte před ním ale nevystřelil.
15:13'
Givani Smith se zjevil před klecí hostů a po přihrávce od spoluhráče pak vystřelil, jeho přízemní pokus ale kryje pozorný Juuse Saros.
13:59'
Luke Kunin byl osamocen před brankou hostů, skrze obranu Nashvillu se mu ale nepovedlo pořádně zakončit. Puk získali hosté a otáčejí hru před branku San Jose.
12:17'
Juuse Saros se nyní činil když zastavil pokus soupeře. Hned na to pak jdou do útočné akce zase jeho spoluhráči a na pozoru se musí mít Kaapo Kähkönen.
10:55'
Komerční pauza.
10:14'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení. Do prostoru před domácí branku dostal přihrávku od McCarrona od zadního mantinelu KIEFER SHERWOOD, který nastavil hůl a jeho zakončení končí až za zády Kaapa Kähkönena – 0:1. Asistence: Michael McCarron a Roman Josi.
08:51'
Ryan O'Reilly se snažil dojet puk v pásmu domácích, dříve u něho byl domácí obránce Ty Emberson a Sharks tak mají znovu kotouč ve své moci.
07:36'
Calen Addison se rozjel do útočného pásma, naslepo pak vyzval přihrávkou Fabiana Zetterlunda, ten ale na pravé straně pouze promáchl. Rázem tak bylo po další domácí šanci.
07:17'
Na řadě je první komerční přestávka.
06:53'
Nashville je v plném počtu.
06:38'
Z pravého kruhu pálil Filip Zadina a český útočník zaměstnal Sarose, ten má kotouč a následně pak se jeho tým opět osvobozuje.
05:15'
Domácí mají jako první k dispozici přesilovou hru a už se snaží o akci v teritoriu Predátorů. Ti jsou ale zatím pozorní a touš hned vyhazují až před Kaapa Kähkönena.
04:53'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Jérémy Lauzon – 2 min., podrážení.
04:13'
Zakázané uvolnění San Jose a hra se stěhuje před klec Kaapa Kähkönena. Buly bude vhozeno po jeho pravé ruce.
03:46'
Justin Bailey spěchal za kotoučem do prostoru mezi kruhy, už ale neměl tolik sil, aby na skákavý puk dosáhl. Puk tak mají beci Nashvillu a míří s ním před klec Kaapa Kähkönena.
03:01'
Na druhé straně se rýsovala akce San Jose, ale najíždějící Alexandr Barabanov se nedostal před Juusem Sarosem do přesnějšího zakončení.
01:43'
Luke Evangelista na levém kruhu švihl do puku a jeho rána končí jen vedle Kähkönenovy branky. Nicméně nadále trvá obléhání jeho území.
01:18'
Kaapo Kähkönen si připsal pozorný zákrok proti nebezpečnému zakončení Filipa Forsberga a raději přerušuje hru. Buly po jeho pravé ruce.
00:35'
Hned po buly se do útočného pásma drali hosté, ale příliš dlouho tam nepobyli. Hned na to Žraloci otáčejí hru na opačnou stranu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

San Jose Sharks: Kähkönen (Blackwood) – Emberson, Ferraro, Rutta, Thrun, Addison, Burroughs – Zetterlund, Granlund, Duclair – Barabanov, Eklund, Hoffman – Bailey, Sturm, Zadina – G. Smith, Carpenter, Kunin.
Trenér: David Quinn

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi, L. Schenn, A. Carrier, McDonagh, Lauzon – Nyquist, O'Reilly, F. Forsberg – Glass, Sissons, Trenin – Evangelista, Jankowski, Novak – Sherwood, McCarron, Co. Smith.
Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: South, Chmielewski – Hughes, O'Quinn.
Česká a slovenská stopa

Tomáš Hertl (SJS) – operace
Filip Zadina (SJS)
Jan Rutta (SJS)
Radim Šimek (SJS) – farma SJ Barracuda
Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba celky utkaly jednou, když zvítězil Nashville 5:1.
Nashville Predators

To Predators jsou na tom lépe a na rozdíl od San Jose na vyřazovací boje mohou pomýšlet. V tabulce ve stejné konferenci je najdeme na devátém místě s dvaašedesáti body. Na elitní osmičku nemají žádnou ztrátu, neboť s osmým týmem mají shodně bodů. Predátoři po debaklu 2:9 od Dallasu třikrát po sobě vyhráli a jsou tak na vítězné vlně. Postupně porazili St. Louis Blues, Vegas a naposledy pak uspěli po výsledku 4:1 nad Los Angeles Kings. V San Jose tak chtějí tuhle úspěšnou šňůru natáhnout.
San Jose Sharks

Žraloci se v tabulce Západní konference nacházejí na patnáctém místě a jsou tedy předposlední. Hůře jsou na tom už jen hokejisté Chicaga. Na svém kontě mají Sharks pětatřicet bodů a letos opět nemohou pomýšlet na vyřazovací boje. Navíc jim několik týdnů bude chybět Tomáš Hertl, jenž podstoupí operaci uvolněné chrupavky v koleni. Sezónu ale chtějí dohrát se ctí. Poslední dny je vidět, že se jejich herní obraz zlepšil a třeba do budoucna se jim začne blýskat na lepší časy. Po výhře 6:3 nad Calgary pak Žraloci dvakrát padli, s Columbusem a s Vegas. Spraví si dnes doma chuť?
Hezké brzké nedělní ráno přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je další porce zápasů ze zámořské NHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy San Jose Sharks a Nashville Predators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud