NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Seattle Kraken : Anaheim - 27. března 2024   03:00

Seattle Kraken
07:50' Tolvanen (Beniers, Oleksiak) • 16:51' Eberle (McCann, Schultz) • 25:08' Bjorkstrand (Tolvanen, Beniers) • 35:55' Beniers (Tolvanen)
Anaheim

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

3. Joey Daccord (SEA) – 13 zákroků
Seattle dnes na domácím ledě dokázal porazit hokejisty Anaheimu jednoznačně 4:0. O své výhře rozhodl už v prvních dvou třetinách, kdy vstřelil všechny své čtyři branky. Poslední část se už víceméně dohrávala.
59:06'
Oliver Bjorkstrand z vrcholu pravého kruhu prudce vypálil, ale těsně minul místo u zadní tyče.
58:38'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Frank Vatrano – 2 min., krosček.
58:19'
V plném proudu už jsou poslední dvě minuty tohoto utkání. Hraje se v obranném pásmu Ducks.
57:54'
William Lagesson nabízel kotouč před bránu, kde ovšem k teči nedošlo, takže domácí gólman měl snadnou práci.
56:58'
Brian Dumoulin tvrdě pálil z dálky. Zdálo se, že jeho pokus byl tečován, ale Gibson zasahovat nemusel.
56:28'
Yanni Gourde táhl přečíslení dvou proti jednomu. Jeho přihrávka na levou stranu byla sražená.
55:51'
Na řadu teď přichází poslední komerční pauza v tomto utkání.
55:29'
Utkání se už z obou stran víceméně dohrává. Kačeři si teď přihrávají v obranné třetině.
54:32'
Jackson LaCombe zachytil přihrávku, která mířila na levý kruh. Domácí ale i nadále kombinují.
53:14'
John Gibson má dnes hromadu práce. Také nyní musel zasahovat, ale poradil si.
52:16'
Mason McTavish měl před sebou skoro prázdnou bránu, ale na kotouč mu skočil obránce, který tedy svůj celek zachránil. Anaheim ani v tomto případě svou první dnešní trefu nevstřelil.
51:50'
Leo Carlsson si navedl kotouč ke střele, ale pak byl zablokován. O chvíli později přišla na řadu další rána, tu lapačkou zastavil Joey Daccord.
51:02'
Znovu byla defenzíva hostujícího celku docela otevřená. Štěstí zkusil Tye Kartye, jehož ránu Gibson vyrazil.
50:30'
William Lagesson podklouzl a rázem domácí vyrazili do brejku. Nakonec si ve finální fázi kotouč nepředali dobře.
49:34'
André Burakovsky dostal přihrávku na pravý kruh, odkud po ledě střílel. Jeho pokus byl sražený mimo brankový prostor.
48:40'
Hosté protečovali puk do útočné zóny a následně rozehrává domácí brankář Joey Daccord.
47:59'
John Gibson svému celku pomohl za bránou s rozehrávkou, Seattle ovšem vysoko napadal.
47:07'
Ryan Winterton dostal přihrávku do tandemu a rychle vystřelil. John Gibson ránu vyrazil do rohu kluziště.
46:22'
Po šikovné kombinaci se mezi kruhy ocitl volný Frank Vatrano, který kotouč tlačil nahoru, ale Joey Daccord si s potížemi poradil.
45:20'
Anaheim nyní vyhodil kotouč na icing. Zkraje 46. minuty utkání se bude vhazovat před Gibsonem.
44:46'
Štěstí střelou po ledě zkusil útočník Jared McCann, jehož ránu ale bez problémů vyrazil Gibson.
43:43'
Ryan Winterton mířil do úniku, ale kotouč mu přece jen ještě stačil odpálit hostující Pavel Mintjukov.
42:45'
André Burakovsky se šikovně protáhl do útočného pásma. Před ním se snažil blokovat obránce a svou úlohu v tento moment nakonec zvládl.
41:58'
Už se zdálo, že Terry z levého kruhu dopraví kotouč do sítě, ale černá guma se dost možná odrazila od tyče.
41:09'
Hned po buly si Oliver Bjorkstrand najel mezi kruhy. Útočník domácího celku o kousek minul prostor mezi třemi tyčemi.
40:45'
40:27'
André Burakovsky si nabruslil na levý kruh, odkud tvrdě střílel. Útočník Seattlu trefil Johna Gibsona.
40:01'
Také ve druhé třetině se hokejisté Seattlu dvakrát prosadili, a tak v této chvíli vedou už o čtyři branky a je de facto jisté, že z dnešního utkání získají dva body. Skvělé utkání hraje první formace domácího mužstva.
40:00'
39:48'
Znovu domácí rychle kombinovali. Nakonec z levého kruhu vystřelil Eeli Tolvanen, jehož ránu vyrazil Gibson betonem.
39:19'
Cam Fowler dokázal zablokovat tvrdou ránu obránce Justina Schultze od modré čáry.
38:45'
Alex Killorn – 2 min., hákování.
37:58'
William Lagesson dostal nabito proti hokejce, rána hostující zadáka ale minula cíl.
37:21'
Joey Daccord zastavil nahození hostujícího celku od modré čáry. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.
36:40'
Už na konci druhé třetiny se zdá, že o osudu tohoto utkání je rozhodnuto. Seattle se nadále snaží bojovat v útočné třetině.
35:55'
Seattle právě vstřelil branku!
Domácí vedou už o čtyři branky! Znovu se prezentovali rychlou kombinací. V útočném pásmu si černou gumu předali Eeli Tolvanen a MATTHEW BENIERS, přičemž druhý jmenovaný pohotově a přesně vystřelil. 4:0. Asistence: Eeli Tolvanen.
34:55'
Jaden Schwartz si pomohl nahozením do útočného pásma. Do konce druhé části už zbývá jen pět minut.
34:25'
Nyní si Ducks předávali kotouč ve středním pásmu, ale následně se do střelecké pozice nedostali.
32:15'
Beniers přistrčil kotouč na hůl Bjorkstranda, který bleskurychle vypálil. Také John Gibson své mužstvo podržel.
31:33'
Isac Lundeström měl na hokejce velkou šanci. Kotouč se k němu dostal a jemu stačilo už puk jen přehodit přes beton, ale Joey Daccord se skvěle natáhl.
30:43'
Troy Terry si už po konci přesilovky převzal kotouč na levém kruhu, klec Kraken o kousek netrefil a pak se už hrálo ve střední třetině.
29:46'
Cam Fowler dlouho držel kotouč, až mezi kruhy vybídl Killorna, jehož ránu zastavil lapačkou Joey Daccord.
28:53'
Vatranova střela z první nadělala brankáři potíže, hned vzápětí ale Seattle vyhodil přes všechny čáry.
28:27'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Brandon Tanev – 2 min., vysoká hůl.
27:46'
27:34'
Po rychlé kombinaci střílel Matthew Beniers těsně před bránou, bekhendová rána zapadla na beton brankáře Gibsona.
26:48'
Justin Schultz vypálil z kruhu, jeho pokus byl přizvednutý do ochranné sítě.
26:29'
Jordan Eberle zůstal volný u tyče, jeho pohotová rána skončila na rameni hostujícího brankáře.
25:46'
Ryan Strome – 2 min., hákování.
25:08'
Kraken přidávají další přesný úder! Tolvanen posílal kotouč před bránu, kde se puk od brusle obránce Pavla Mintjukova odrazil mezi kruhy k OLIVERU BJORKSTRANDOVI. Dánský útočník pak přesně zamířil k tyči. 3:0. Asistence: Eeli Tolvanen a Matthew Beniers.
24:19'
Jordan Eberle si najel mezi kruhy, odkud se chystal pálit, ale kotouč mu ve finální fázi utekl.
23:55'
Jaden Schwartz předkládal na levé křídlo nebezpečnou přihrávku, hosté však následně kotouč vyhodili přes celé kluziště.
23:14'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Mason McTavish.
23:07'
Gibson z brány vyjel a zastavil ránu domácího hráče z kruhu. Další důležitý zákrok pro hostujícího maskovaného muže.
22:04'
André Burakovsky se protáhl po levém křídle, aby mohl ze značného úhlu vypálit. Bránu Ducks o kousek minul, ale také zkraje druhé části je Seattle lepší.
20:59'
Brian Dumoulin se postaral o rychlé nahození směrem na bránu, John Gibson však stačil zareagovat na podtrženou jedničku.
20:01'
Skončila nám první třetina, která nabídla dva góly. O oba zásahy se postaral domácí celek, který zaslouženě vede poměrem 2:0. Druhá část začne přibližně ve 4:03.
20:00'
18:53'
Kačeři se složitě dostávají do šance. Nyní si zrovna nepomohli rozehrávkou, a tak minutu před koncem třetiny se bude vhazovat před Gibsonem.
18:32'
Další rychlá akce domácího celku, místo u přední tyče si ale pohlídal pozorný John Gibson.
16:51'
Přesilovka domácích je využita a rozdíl mezi oběma celky je už dvoubrankový! JORDAN EBERLE posílal kotouč k zadní tyči, avšak hrací předmět se poněkud šťastně odrazil od brusle zadáka Williama Lagessona až do sítě. 2:0. Asistence: Jared McCann a Justin Schultz.
16:14'
Jackson LaCombe – 2 min., podrážení.
14:50'
Druhá formace Anaheimu si chtěla vynutit v útočném pásmu tlak, ale Seattle si poradil velmi dobře. Oba celky nyní střídají.
13:56'
Tye Kartye neměl rychlost, a proto ze středního pásma jen nahodil černou gumu směrem vpřed.
13:14'
U mantinelu nyní hráli hokejisté v tmavých dresech, ti se ovšem až do střelecké pozice nedostali.
12:15'
Trevor Zegras vypálil z velkého úhlu jen těsně vedle domácí svatyně.
11:16'
Po komerční přestávce už pokračujeme ve hře, hostující celek se snaží usadit v útočné třetině.
09:15'
Troy Terry posílal před bránu velmi nebezpečnou přihrávku, tu ale zablokoval jeden z obránců.
08:50'
Larsson dostával zpětnou přihrávku k modré čáře, kotouč mu ale přeskočil přes čepel.
07:50'
Domácí se dostávají do vedení! Matthew Beniers zpoza brány vyprodukoval přihrávku na EELIHO TOLVANENA, který kotouč poslal přímo do šibenice. Brankář Gibson byl v tomto případě bez šance. 1:0. Asistence: Matthew Beniers a Jamie Oleksiak.
07:30'
Přesně po sedmi a půl minutách hry byla hra zastavena kvůli ofsajdu Seattlu.
07:11'
Jakob Silfverberg přihrával zpoza brány do nebezpečného prostoru, avšak adresáta v bílém dresu nenašel.
06:06'
Tye Kartye si navedl kotouč ke střele, bránu ale o pár čísel minul.
05:30'
Hokejistům Kraken se nevyvedla rozehrávka, takže vhazovat se po icingu bude před Joey Daccordem.
04:48'
Mason McTavish se dostal do první šance tohoto utkání. Kanadský útočník pádil sám na bránu, ale klec o pár čísel minul.
04:06'
Domácí získali puk a přihrávají si ve svém pásmu. Anaheim nenapadá příliš vysoko.
03:19'
Joey Daccord raději zastavil letící kotouč ve své lapačce. Bude se vhazovat v jeho pásmu.
02:13'
Anaheim teď velice nebezpečně kombinoval na útočné polovině. Nakonec z toho byla nepřesná střela od modré čáry.
01:26'
Eberle si navedl kotouč do kvalitní střelecké pozice, ale ve finální fázi mu černá guma ujela z hole.
00:52'
Na začátku utkání poslal hostující celek kotouč na icing. Bude se vhazovat v pásmu Ducks.
00:01'

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson (A), Dumoulin, Borgen, Oleksiak, Schultz, Olofsson – Bjorkstrand, Beniers, Tolvanen – Eberle (A), McCann, Schwartz – Burakovsky, Gourde, B. Tanev – Winterton, Morrison, Kartye.
Trenér: Dave Hakstol

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Zellweger, Fowler (A), LaCombe, Mintjukov, Lindström, Lagesson – Terry, Carlsson, Killorn (A) – R. Strome, McTavish, Vatrano – Leason, Zegras, Lundeström – Silfverberg (A), Meyers, R. Johnston.
Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: O'Rourke, Skilliter – Apperson, Kelly.
Seattle je dvanáct zápasů před koncem základní části na dvanácté pozici ve své konferenci. Na postup do play-off už ztrácí propastných šestnáct bodů, takže nyní je téměř jisté, že vyřazovací část si tento celek nezahraje. Kraken jdou do utkání se sérií osmi proher za sebou, naposledy uspěli 6. března na ledě Winnipegu 4:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jared McCann s 54 kanadskými body.

Anaheimu se play-off také týkat nebude. Tento tým v 71 zápasech nasbíral 52 bodů a v celé NHL je po Chicagu a San Jose třetí nejhorší. Ani Kačeři nemají dobrou formu, poněvadž z posledních devíti klání se radovali pouze jednou, a to předminule, když doma přehráli 4:0 Chicago. Naposledy Anaheim podlehl po prodloužení hokejistům Tampy. Nejlépe si v týmové produktivitě vede Frank Vatrano s 51 kanadskými body.

Tomáš Tatar (Seattle)
Marián Studenič (Seattle)
Lukáš Dostál (Anaheim)
Radko Gudas (Anaheim)
Pavol Regenda (Anaheim)
Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Seattlem a Anaheimem. Úvodní buly padne krátce po 3:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.