NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Calgary - 29. března 2024   01:00

St. Louis
St. Louis
13:02' Z. Bolduc (Toropčenko, Binnington) • 23:27' Neighbours (Thomas, Parayko) • 28:54' Bučněvič (Neighbours, Krug) • 42:02' Saad (Kyrou) • 58:45' Bučněvič (Krug, Binnington)
5:3
(1:2, 2:1, 2:0)
Calgary
Calgary
14:48' Kuzmenko   • 18:37' Huberdeau  (Weegar, R. Andersson) • 36:50' Kuzmenko  (Kadri, Weegar)
St. Louis
Binnington (Hofer) – Parayko (A), Leddy, Krug, Kessel, Faulk, Kalynuk – Thomas (A), Bučněvič, Kyrou – B. Schenn (C), Saad, Hayes – Toropčenko, Z. Bolduc, Dean – Kapanen, N. Walker, Peca – Neighbours.
Hebert, Sandlak – Baker, Murray
Enterprise Center, St. Louis
18 096 diváků
Calgary
Wolf (Markström) – R. Andersson, Kylington, Miromanov, Weegar (A), Pachal, Hanley, Ochoťuk – Kadri, Pospíšil, Zary – Coronato, Backlund (C), Coleman – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau (A) – Rooney, Dr. Hunt, Greer.

Statistika
Střely na bránu: 19 – 26 | Přesilová hra: 1/4 – 1/3 | Trestné minuty: 11 – 11

Kdo se postavil do brankoviště?
Dustin Wolf (CGY) – 14 zákroků, 4 OG, úspěšnost 77.8 %, odchytal 57:57.
Jordan Binnington (STL) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88.5 %, odchytal 60:00.

Česká a slovenská stopa
Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:10.

Tři hvězdy utkání
1. Jake Neighbours (STL) 1+1
2. Brandon Saad (STL) 1+0
3. Alexej Kuzmenko (CGY) 2+0
Je dobojováno! Velice vyrovnaný zápas, ve kterém si týmy střídali vedení jako na běžícím páse končí zaslouženým vítězstvím domácího týmu, které ve 42. minutě vystřelil Brandon Saad. Blues si tak připisují tři body do tabulky a nepříznivá šňůra proher Flames se protahuje již na pět utkání v řadě. Děkuji vám za pozornost a zase někdy na počtenou.
58:45'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Torey Krug sice minul střelou přes celé hřiště prázdnou branku, ale u kotouče byl první PAVEL BUČNEVIČ, který ho doklepl do prázdné branky.
Asistence: Torey Krug a Jordan Binnington.
58:33'
Nepřesnou rozehrávkou se hosté sami připravují o útočné pásmo.
58:01'
Toropčenko minul prázdnou branku!
57:18'
Flames bez brankáře!
57:18'
Nahození Anderssona od modré čáry dorážel Coleman, ale ani on Binningtona překonat nedokázal.
56:51'
Další icing v podání Blues. Domácí šetří cenné vteřinky.
56:44'
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Binningtona.
56:18'
Kuzmenko byl chycen v ofsajdu a čárový rozhodčí správně přerušuje hru.
55:55'
Schenn se výborně vrátil a agresivním forčekinkem odebral kotouč Šarangovičovi.
55:05'
Neighboursovi sjel kotouč z hokejky přímo na hokejku Backlunda, který svižnou střelou zápěstím nepřekvapil Binningtona.
52:59'
Střelu Miromanova od modré čáry krásným zákrokem levým betonem zastavil domácí brankář Jordan Binnington!
51:23'
Za nahozením Bučneviče spěchal Neighbours, který souboj o kotouč prohrál a dopředu vyráží hráči Flames.
50:52'
Kyrou zakončoval z ostrého úhlu, který si hostující brankář pohlídal.
50:04'
Ofsajd zastavuje Flames v přechodu do útočného pásma.
49:54'
Nahození Pospíšila klepe ze své lapačky domácí brankář a snaží se rychle rozehrát na své obránce.
48:31'
Robert Thomas v přechodu do útočného pásma uklouzl, ale kotouč si přebral Faulk a těsně udržel útočné pásmo pro svůj tým.
47:06'
46:50'
Hosté se nemohou dostat přes obranu Blues do útočného pásma.
46:08'
Díky nepřesné kombinaci Flames se domácí osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
45:28'
Kadri v dobré pozici na levém kruhu minul Binningtonovu branku!
45:06'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Justin Faulk – 2 min., sekání.
45:06'
Šarangovič prokličkoval středním pásmem a zavezl kotouč až do útočné třetiny, kde jeho akci zastavuje obranný faul Blues.
44:27'
Jordan Binnington spěchá za branku a pomáhá obráncům s rozehrávkou.
43:45'
Zakončení ze samostatného úniku Schenna jen těsně udržel Dustin Wolf před brankovou čárou!
43:31'
Dělovku Weegara od modré čáry vyráží domácí brankář a na kotouči se i nadále drží hosté.
42:57'
Ofsajd zastavuje útočnou akci Flames.
42:50'
Bučnevič si nahodil kotouč do pásma kde nenašel nikoho v modrém a puk si tak přebírají hosté.
42:27'
Hlavní rozhodčí opět rozpažuje! Video potvrdilo ofsajd a Blues tak zůstávají ve vedení.
42:27'
Domácí si berou coach challenge na ofsajd před vstřelením čtvrtého gólu Flames.
42:02'
Jordan Kyrou vybojoval kotouč za brankou a poslal ho na sjíždějícího BRANDONA SAADA, který umístil svojí střelu do šibenice Wolfovy branky.
Asistence: Jordan Kyrou.
41:11'
Weegarovu střelu tečoval do branky Kuzmenko. Hlavní rozhodčí ale ihned rozpažil, protože Kuzmenko tečoval kotouč vysokou holí.
40:41'
Neighbours protečoval kotouč do útočného pásma až za hostující branku kde rozehrává brankář Wolf.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:02.
Také druhá třetina byla svědkem tří gólů. Na straně Blues nejprve skóroval Jake Neighbours a následně i Pavel Bučněvič. Hosté to nenechali jen tak a díky Andreji Kuzmenkovi neodchází do šaten s gólovou ztrátou.
40:00'
39:51'
Kapanen prohrál bruslařský souboj s Hanleyem a píská se zakázané uvolnění.
39:38'
Ofsajd domácího celku přerušuje hru.
39:03'
Kadri otestoval pozornost domácího brankáře přízemní střelou z levé strany. Domácí brankář byl připraven a vyráží kotouč do rohu kluziště.
38:20'
Kuzmenko útočí na hattrick! Jeho pokus alá Tomáš Hertl zastavuje domácí brankář Binnington.
38:08'
Střela Leddyho od modré čáry brankáři Flames vypadla, ale před brankou nebyl nikdo v modrém na dorážku a tak hosté vyváží kotouč do středního pásma.
36:50'
Calgary právě vstřelilo branku!
MacKenzie Weegar od modré čáry nahodil kotouč na Nazema Kadriho, který ho z mezikruží backhandem vystřelil na branku, před kterou operoval ANDREJ KUZMENKO, který šikovnou tečí opět vyrovnává stav utkání.
Asistence: Nazem Kadri a MacKenzie Weegar.
35:11'
34:59'
Blues opět vyhazují puk přes všechny čáry.
34:34'
Binnington pomáhá svým obráncům s rozehrávkou a právě díky tomu končí kotouč až ve středním pásmu.
33:57'
Kadri šikovně tečoval přihrávku Huberdeaua, ovšem kotouč končí pouze na plexiskle za domácí brankou.
33:11'
Zach Dean – 2 min., držení.
33:01'
Další střela z mezikruží letěla na domácí branku, kde byl připraven Jordan Binnington a ten přerušuje hru.
32:46'
Dělovka od modré čáry v podání Anderssona minula levou tyč Binningtonovi branky.
32:08'
Puk mezi diváky přerušuje hru. Vhazování ve středním pásmu.
31:36'
Flames se usazují v útočném pásmu a snaží se o vyrovnání!
29:52'
Zakázané uvolnění Flames.
28:54'
Domácí využívají přesilovou hru! Jake Neighbours našel na levé straně volného PAVLA BUČNĚVIČE, který střelou pod lapačku vrací vedení na stranu Blues.
Asistence: Jake Neighbours a Torey Krug.
28:38'
Backlundova střela byla sražena do ochranné sítě za domácí brankou.
28:17'
Bučněvič nepřesně rozehrál a čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění. Hra se přesune před branku Blues.
28:01'
Schennovu střelu z levé strany si svojí lapačkou vychutnal brankář Flames Wolf.
27:20'
Blues za sebou mají polovinu přesilové hry bez větší šance.
27:00'
Nepřesnou přihrávku Thomase přebrali hráči Flames, kteří posílají kotouč až za branku Binningtona.
26:16'
Domácí staví přesilovkové postavení a hledají skulinu v soupeřově obraně.
25:26'
Kadri tvrdě zasáhl hokejkou do obličeje jednoho z hráčů Blues a míří tak zaslouženě na trestnou lavici.
25:26'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Nazem Kadri – 2+2, vysoká hůl.
25:20'
Nazem Kadri byl u kotouče první a icing se nepíská.
24:36'
Ochoťukovu příhrávku srazil obránce Kessel ke svému brankáři, který puk přikryje a přeruší hru.
23:59'
Weegar tvrdě zastavil rozjetého Neighbourse ve středním pásmu. Vše je však v rámci pravidel a hra pokračuje dál.
23:27'
Střelu Roberta Thomase od modré čáry vyrazil brankář Flames před sebe, kde se nejlépe zorientoval JAKE NEIGHBOURS a srovnává tak stav utkání na 2:2!
Asistence: Robert Thomas a Colton Parayko.
23:19'
Nathan Walker – 5 min., bitka.

Joel Hanley – 5 min., bitka.
23:19'
Napínavý a velice vyrovnaný pěstní souboj přerušili čárový rozhodčí, když oba hráči zůstali ve stoje a bitka nikam nevedla.
23:19'
Bitka mezi Hanleyem a Walkerem!
23:08'
St. Louis doslova vlétlo do druhé třetiny a pilně se snaží se o vyrovnání.
22:40'
Faulkovu střelu od modré čáry si našel Dustin Wolf a kryje kotouč do své lapačky.
22:05'
Kyrou zavezl kotouč do útočného pásma kde kombinuje s Bolducem.
21:02'
Binnington neudržel přízemní střelu Huberdeaua a po chvilkovém zmatku v brankovišti se kotouč objevil za jeho brankou.
20:16'
Calgary vyhazuje kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazování po levici Dustina Wolfa.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:05.
V první třetině jsme byly svědky celkem tří branek. Nejprve poslal domácí do vedení Zack Bolduc. Hosté ale díky brankám Kuzmenka a Huberdeaua dokázali vyrovnat a následně otočit stav utkání a po první třetině si odnáší do šaten jednogólový náskok.
20:00'
19:57'
Brandona Saada v samostatném úniku vychytal hostující brankář hranou lapačky!
19:47'
Ofsajd domácího týmu přerušuje hru.
18:37'
Flames využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Na konci kombinační hry byl JONATHAN HUBERDEAU, který střelou od modré čáry prostřelil Binningtona a otáčí tak stav utkání.
Asistence: MacKenzie Weegar a Rasmus Andersson.
18:29'
Hosté se usazují v útočné třetině a začínají svojí kombinační hru.
17:43'
Domácí vyhráli vhazování a posílají puk až za hostující branku.
17:27'
Brayden Schenn nešťastně zasáhl Anderssona hokejkou do obličeje a půjde si na 2 minuty odpočinout.
17:27'
Brayden Schenn – 2 min., vysoká hůl.
16:25'
Zakázané uvolnění hostujícího celku vrací oba aktéry utkání před branku Dustina Wolfa.
16:18'
Kotouč vypadl mimo ledovou plochu a uvidíme vhazování ve středním pásmu.
14:48'
Je vyrovnáno! ANDREJ KUZMENKO výborným forčekinkem sebral za brankou Blues Faulkovi kotouč, následně si pohrál s Binningtonem a backhandem zakončil do levého horního růžku.
Bez asistence.
13:59'
Ofsajd přerušuje útočnou akci domácího celku.
13:02'
Binnington šikovně rozehrál na modrou čáru na Toropčenka, který zavezl kotouč až k soupeřově brance, kde si počkal na sjíždějícího ZACHARYHO BOLDUCE a ten backhandovou střelou mezi nohy posílá Blues do vedení!
Asistence: Alexej Toropčenko a Jordan Binnington.
12:36'
Šarangovič pálil z levého kruhu pouze do lapačky domácího brankáře.
12:04'
Robert Thomas se šikovně natlačil před branku, ale kotouč za Wolfova záda protlačit nedokázal.
11:47'
Přihrávku Kyroua na modré čáře přečetl jeden z hráčů Flames a domácí se tak musí pro kotouč rychle vrátit až za svojí branku.
10:16'
Šarangovič nabil na modrou čáru Hanleymu, který svojí dělovkou otestoval pozornost domácího brankáře. Binnington byl připraven a i nadále tak drží svůj tým.
09:31'
Odražený kotouč od souboje u zadního mantinelu raději domácí brankář podrží a přeruší hru. Vhazování po jeho pravici.
08:09'
Obrovská chyba Leddyho, který ztratil kotouč v předbrankovém prostoru a ten se dostal přímo na hokejku Huberdeaua, který ihned pálil na Binningtona. Domácí brankář s velkou dávkou štěstí jeho střelu vyrazil před sebe.
07:14'
Střelu Braydena Schenna si vychutnal Dustin Wolf svojí lapačkou a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
06:48'
Šarangovič zavezl kotouč do útočného pásma ve kterém hledal zadovkou Zaryho, který si potáhl kotouč na levou stranu a vystřelil. Na jeho střelu byl však domácí brankář připraven a vyráží puk před sebe.
05:11'
Miromanov chtěl po návratu z trestné lavice zaútočit, ale šikovně ho dobruslil Parayko a z jeho pokusu tak nic nebezpečného nevzniklo.
05:04'
04:30'
Brayden Schenn mířil svojí střelu od modré čáry pouze do lapačky brankáře Flames.
04:02'
Domácím se zatím nedaří udržet útočné pásmo, natož postavit své přesilovkové postavení.
03:22'
Kotouč letí přes všechny čáry a hosté se úspěšně osvobozují.
03:10'
Domácí si po nedovoleném zákroku Miromanova zahrají první přesilovou hru.
03:04'
Daniil Miromanov – 2 min., sekání.
02:27'
Leddy nepřesně rozehrál kotouč, který doputoval až k Anderssonovi a ten ho posílá dloubáčkem do středního pásma.
02:07'
Kotouč v hledišti, uvidíme vhazování po pravici brankáře Dustina Wolfa.
01:51'
Zary nahodil kotouč za domácí branku, kde pomáhá svým obráncům s rozehrávkou brankář Binnington.
01:19'
Útočnou akci Flames zastavuje ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
00:04'
Na úvodním vhazování byly úspěšnější domácí, konktrétně Robert Thomas a ti se ihned vrhají do útočné třetiny.
00:01'
Před utkáním zazní ještě státní hymny Kanady a USA.
Domácí Blues nastoupí v modrých dresech. Hosté z Calgary nastoupí v dresech bílých. Utkání začne za několik minut.

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Parayko (A), Leddy, Krug, Kessel, Faulk, Kalynuk – Thomas (A), Bučněvič, Kyrou – B. Schenn (C), Saad, Hayes – Toropčenko, Z. Bolduc, Dean – Kapanen, N. Walker, Peca.
Trenér: Drew Bannister

Calgary Flames: Wolf (Markström) – R. Andersson, Kylington, Miromanov, Weegar (A), Pachal, Hanley – Kadri, Pospíšil, Zary – Coronato, Backlund (C), Coleman – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau (A) – Rooney, Dr. Hunt, Greer.
Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: Hebert, Sandlak – Baker, Murray.
Předpokládané absence:

St. Louis Blues:
Josh Jacobs (Zranění)
Mackenzie MacEachern (Poranění ramena)
Oskar Sundqvist (Zranění v dolní části těla)

Calgary Flames
Daniel Vladař (Poranění kyčle)
Dillon Dube (Osobní důvody)
Poslední utkání mezi těmito celky dopadlo lépe pro Blues, kteří porazili Flames na jejich ledě 4:3. Tři body zapsal americký obránce Nick Leddy (0+3).
St. Louis na tom jsou o něco lépe než jejich dnešní soupeř. Týmu z Missouri v Západní konferenci momentálně patří 9. místo se ztrátou 6 bodů na osmé Golden Knights. Blues v posledních pěti zápasech třikrát zvítězili a dvakrát prohráli, když nestačili v prodloužení na Vegas a Colorado. Nejproduktivnějším hráčem St. Louis je kanadský útočník Robert Thomas se ziskem 73 bodů (23+50).
Calgary si momentálně neprochází nejlepším obdobím. Poté, co prohrálo ve středu v Chicagu se jejich šňůra prohraných zápasů protáhla již na čtyři utkání. Naposledy se Flames radovali z vítězství 17. března, když porazili Canadiens 5:2. Tři body v tomto utkání zaznamenal švédský útočník Mikael Backlund. Aktuálně se Calgary nachází na jedenácté příčce Západní konference se ztrátou krutých patnácti bodů na osmé Golden Knights. Nejproduktivnějším hráčem kanadského celku je kanadský útočník Nazem Kadri se ziskem 60 bodů (23+37).
Krásné páteční brzké ráno z Missouri! Od 01:00 zde budeme svědky utkání mezi St. Louis Blues a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.