NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Dallas - 29. března 2024   03:00

Dallas
18:47' Hintz  (J. Robertson, Benn) • 56:52' Benn  (Pavelski, Hintz) • 57:56' J. Robertson  (Pavelski, Hintz)
Vancouver
O´Rourke, Skilliter – Apperson, Kelly
Rogers Arena, Vancouver
18 987 diváků
Dallas

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou! Přeji všem hezký den, hezký prodloužený víkend a hezké Velikonoce. Mějte se fajn.
Dnešní utkání sledovalo v Rogers Areně ve Vancouveru 18 987 diváků.

3. Jamie Benn (DAL) 1+1
Ve třetí třetině se dlouho neměnilo skóre a vypadalo to, že půjde zápas do prodloužení, ale nakonec strhl Dallas vítězství na svou stranu. V 57. minutě nejprve Benn využil přesilovku a v 58. minutě pak při risku domácích bez brankáře trefil puk do prázdné brány Robertson. Vancouver byl ve třetí části střelecky sice aktivní, ale na Oettingera už nikdo nevyzrál. Domácí tak musí zkousnout druhou prohru v řadě, naopak Dallas zapisuje už šestou výhru v řadě.
59:26'
Hughesovu ránu zablokoval Tanev.
59:08'
Domácí to znovu zkouší v šesti bez brankáře!
59:08'
Oddechový čas pro tým Vancouver Canucks.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
57:56'
Dallas právě vstřelil branku! Domácí to následně zkusili v šesti a odvolali brankáře. Risk ale nevyšel, protože Pavelski našel JASONA ROBERTSONA, který poslal puk do prázdné brány. Asistence: Joe Pavelski a Roope Hintz.
56:52'
Dallas právě vstřelil branku! Dallas přesilovku využívá a znovu vede! Po pěkné přesilovkové kombinaci se puk po nahrávce Pavelskiho dostal do mezikruží, kde stál JAMIE BENN, jehož následná tvrdá rána prošla za záda DeSmithe. Asistence: Joe Pavelski a Roope Hintz.
56:42'
Při vlastním oslabení se ale ke střele z pravého kruhu dostal Boeser, ale střelou branku minul.
Blueger trefil hokejkou do obličeje Johnstona a dostává dvě minuty. Dallas má velkou šanci v přesilovce rozhodnout.
56:32'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Teddy Blueger – 2 min., vysoká hůl.
55:42'
Lundkvist si najel za modrou čáru, odkud vypálil, ale jeho tvrdou ránu DeSmith vyrazil.
54:35'
Po buly pálil Seguin, ale jeho pokus skončil vedle levé tyče.
54:32'
Zakázané uvolnění Vancouveru. Buly před DeSmithem.
53:36'
Petterssonovu ránu z předbrankového prostoru zblokoval v poslední chvíli Johnston.
53:00'
Smithova střela zápěstím z levé strany skončila dalším zákrokem DeSmithe.
52:55'
Heiskanenovu ránu kousek za modrou čarou vyrazil DeSmith.
52:05'
Lafferty u mantinelu čistě trefil Hintze a přitlačil ho na mantinel.
50:55'
Harley zblokoval ránu Boesera z pozice před brankou.
50:41'
Höglander zakončoval zápěstím z pravé strany, ale jeho ránu vyrazil Oettinger.
49:33'
Zadorovovu střelu z pozice před brankou na poslední chvíli zblokoval Johnston.
48:38'
Hughesovu střelu z levého kruhu zablokoval Ryan Suter.
48:27'
Odpískána přihrávka rukou Vancouveru. Další buly ve středním pásmu.
48:18'
Puk skončil mimo hru a hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:47'
Marchmentovu bekhendovou střelu z předbrankového prostoru vyrazil DeSmith.
46:36'
Stankoven se dostal ke střele z pozice před brankou, ale těsně minul levou tyč.
46:23'
46:16'
Robertson zakončoval z levého kruhu, ale branku netrefil.
46:03'
Ránu Piuse Sutera z levého kruhu lapil Oettinger, který přerušil hru. Buly před jeho brankou.
44:14'
Höglanderova rána z úhlu z pravé strany zápěstím skončila zásahem Oettingera, který pokus vyrazil.
43:06'
Tanevova rána z pravého kruhu skončila zákrokem DeSmithe, který střelu vyrazil.
42:31'
Lundkvistovu ránu z pravého kruhu zblokoval Michejev.
41:46'
Ofsajd Vancouveru. Buly ve středním pásmu.
41:27'
Z předbrankového prostoru pálil bekhendem Duchene, ale rána šla těsně vedle levé tyče.
41:21'
Lindellova rána z levé strany vyrazil DeSmith.
41:15'
Marchmentův pokus z levého kruhu zblokoval Boeser
40:33'
Harleyho střelu z pravého kruhu zblokoval Hronek.
40:18'
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 19:23
Ve druhé třetině také padl jeden gól, ale tentokrát ho dali domácí. Ve 28. minutě se domácí dostali rychle do útočného pásma a Garland našel pěknou nahrávkou na levém kruhu Millera, který na nic nečekal a rychlou ranou propálil Oettingera, který tak přišel o čisté konto. Ve druhé třetině se také dost vylučovalo, ale oba týmy se nedokázaly prosadit. Oba týmy měly další střelecké pokusy, ale i díky skvěle chytajícím brankářům je po 40 minutách skóre vyrovnané 1:1. Dallas si navíc do třetí části přenese zbylých 18 sekund z přesilovky. Třetí třetina začne zhruba v 5:00.
40:00'
39:31'
Seguin znovu střílel z levého kruhu a tentokrát nemusel DeSmith přerušovat hru, ale pouze ránu vyrazil.
39:23'
Seguin pálil z levého kruhu, ale jeho střela skončila v lapačce DeSmithe a vhazuje se před jeho brankou.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:42'
Benn také minul domácí bránu.
38:30'
Heiskanen pálil už za modrou čarou, ale rána šla mimo.
38:18'
Nikita Zadorov – 2 min., podrážení.
37:52'
Podkolzin bekhendem z mezikruží těsně minul pravou tyč Oettingerovy brány.
37:49'
36:15'
Petterssonovu další ránu zápěstím vyrazil Oettinger.
35:57'
Petterssonova rána z hrany levého kruhu jen přeletěla branku a skončila nad horní tyčkou.
35:49'
Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Roope Hintz – 2 min., držení.
35:36'
Pavelski znovu v šanci. Tentokrát zakončoval z pozice před brankou, ovšem DeSmith pokus zastavil a přerušil hru. Buly před jeho brankou.
35:34'
34:02'
Pavelski přejel modrou čáru a za ní se dostal ke střele, ale bránu minul.
Blueger krosčekem fauloval Stankovena a po ubráněném oslabení si pro změnu zahraje Dallas početní výhodu.
33:34'
Teddy Blueger – 2 min., krosček.
33:19'
Michejevovu ránu z levého kruhu vyrazil dalším dobrým zákrokem Oettinger.
32:57'
32:29'
Před brankou Oettingera zakončoval Pettersson, ale jeho ránu zblokoval Lindell.
31:39'
Ránu Piuse Sutera z mezikruží vyrazil Oettinger.
Po komerční pauze začne další přesilovka domácího týmu. Smith totiž zahákoval v útočném pásmu Bainse.
30:57'
Craig Smith – 2 min., hákování.
30:07'
Teď byl naopak Hronek v roli zakončovatele, ale Marchment mu ránu zblokoval.
29:43'
Hronek znovu úspěšně zablokoval ránu. Tentokrát pálil Lindell.
29:37'
Puk skončil na střídačce domácích a vhazuje se před DeSmithem.
29:30'
Garlandovu bekhendovou střelu vyrazil Oettinger.
29:24'
Boeser zakončoval z pozice před brankou, ale trefil pouze nachystanou lapačku Oettingera, který přerušuje hru a vhazovat se bude před jeho brankou.
28:57'
Hronek má další zblokovanou střelu. Tentokrát tu, která šla z hole Taneva.
28:50'
27:39'
Vancouver právě vstřelil branku! A je srovnáno! Vancouver se rychle dostal do útočného pásma a Garland pěknou nahrávkou našel na levém kruhu J.T. MILLERA, který na nic nečekal a rychlou ranou prostřelil Oettingera k jeho vzdálenější tyči. Asistence: Conor Garland a Teddy Blueger.
26:47'
Pius Suter se snažil vystřelit, ale jeho pokus zblokoval Smith.
25:52'
Dvakrát po sobě pálil zápěstím Johnston a v obou případech jeho pokusy vyrazil DeSmith.
25:37'
Benn pálil rychle z pravého kruhu, ale DeSmith zůstal v této třetině nepřekonán a ránu vyrazil.
25:00'
Následně je hra přerušena kvůli tomu, že puk skončil mezi střídačkami a vhazuje se ve středním pásmu.
24:54'
Johnston zakončoval zpoza branky a snažil se dostat puk k jeho levé tyči. DeSmith si ale mezírku pohlídal a zasáhl.
24:12'
Harley nyní úspěšně zablokoval Zadorovovu ránu.
23:58'
Na druhé straně zasáhl Oettinger, který vyrazil Bluegerovu ránu.
23:23'
Ze stejného místa jako Harley nyní pálil Marchment, ale i on netrefil místo u levé tyče a puk skončil vedle.
23:14'
Hrley po vypršení svého trestu pálil z pravého kruhu, ale DeSmith jeho pokus vyrazil.
23:06'
22:11'
V oslabení pálil Hintz, ale branku minul.
22:00'
Tvrdou Hughesovu ránu příklepem od modré vyrazil pohotově Oettinger.
21:27'
Hughesovu ránu z levého kruhu zablokoval Johnston.
21:06'
Thomas Harley – 2 min., krosček.
20:50'
Heiskanenova rána skončila v ochranné síti a hra je přerušena. Vhazuje se před Oettingerem.
20:48'
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 8:9
Je za námi první třetina, ve které byl k vidění jeden gól a dal ho Dallas. V přesilovce se trefil v 19. minutě Hintz, který dostal nahrávku do předbrankového prostoru od Robertsona, a pak zamířil přesně. Střídačka Vancouveru si vzala trenérskou výzvu a posuzovalo se případné nedovolené bránění brankáři. Video to ale nepotvrdilo, a tak gól platil. Do druhé třetiny tak vstoupí hosté se zbytkem přesilovky 5 na 4. Dallas měl i trochu štěstí, když v 10. minutě trefil Pettersson z levé strany a navíc z mírného úhlu trefil tyč. Vancouver zatím naráží na skvěle chytajícího Oettingera v brance Dallasu. Druhá třetina začne zhruba ve 4:03.
20:00'
18:48'
HL – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Conor Garland.
Ještě si po gólu vzala domácí střídačka trenérskou výzvu a zkoumalo se, jestli nedošlo k nedovolenému bránění brankáři, což ale záběr nepotvrdil, a tak branka platí a navíc čeká hosty další přesilová hra.
18:47'
Dallas právě vstřelil branku! ROOPE HINTZ využívá přesilovku, když po krásné kombinaci dostal před branku nahrávku od Robertsona, a následně u pravé tyčky dostal puk za DeSmithe. Asistence: Jason Robertson a Jamie Benn.
18:28'
Z mezikruží pálil Robertson, ale střelu na bránu nepustil Cole, který ránu zblokoval.
18:16'
Hintzovu střelu z pravého kruhu zablokoval Zadorov.
17:40'
Teď se ale píská ofsajd Vancouveru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
Hughes trefil do obličeje vysokou holí před DeSmithovou bránu Benna, za což dostává dvě minuty. Po komerční pauze začne přesilovka hostů.
17:21'
Quinn Hughes – 2 min., vysoká hůl.
17:06'
Pavelski se dostal ke střele z předbrankového prostoru, kterou dobře vyrazil DeSmith.
16:17'
Hronek úspěšně zablokoval ránu Benna zpoza pravého kruhu.
15:19'
Po komerční pauze se vhazovalo před bránou Oettingera.
15:06'
Ryan Suter vyslal bekhendovou střelu z mezikruží, ale těsně minul pravou tyč domácí branky.
13:34'
Johnstonovu střílenou nahrávkou od levého mantinelu vyrazil do bezpečí DeSmith.
13:23'
Od modré pálil Tanev, ale jen těsně minul levou tyč DeSmithovy branky.
12:01'
Další zblokovanou střelu si zapsal Cole, který na bránu nepustil ránu Pavelskiho.
11:05'
Z pravého kruhu to zkusil Duchene, ale branku přestřelil.
10:51'
Hronek si připsal úspěšný blok, když zblokoval Seguinovu ránu.
10:09'
Oba týmy v plném počtu.
09:03'
Pettersson střelou z levé strany a navíc z mírného úhlu nastřelil tyčku!
08:35'
Hronek dostal nabito na levý kruh, odkud vypálil, ale jeho pokus vyrazil Oettinger.
08:09'
Současné vyloučení:
Ian Cole – 2 min., nedovolené bránění.

Wyatt Johnston – 2 min., nedovolené bránění brankáři.
07:49'
A znovu Zadorov, který tentokrát minul kousek za modrou čarou levou tyč Oettingerovy brány.
07:29'
Zadorov to zkusil zápěstím z pravého kruhu, ale Oettinger vyráží. Hostující brankář má zatím více práce.
07:23'
Střelu Bainse z pravého kruhu lapil do své rukavice Oettinger a přerušil hru. Bude se vhazovat před jeho brankou.
06:23'
Z levého kruhu pálil Joshua, ale ani on na Oettingera zatím nevyzrál.
05:59'
Myers to znovu zkoušel zprava a i tentokrát jeho ránu vyrazil Oettinger.
05:47'
Soucy od modré čáry pálil zápěstím, ale jen těsně minul levou tyč Oettingerovy brány.
05:22'
Myersovu ránu z pravé strany vyrazil Oettinger.
05:06'
První střelu na bránu v podání Vancouveru vyslal z mezikruží Blueger, který ale branku minul.
04:24'
Odpískána hra vysokou holí Vancouveru. Vhazuje se před Oettingerem.
03:47'
Pavelski zakončoval z předbrankového prostoru, ale bránu těsně minul.
03:01'
Puk skončil mezi diváky a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.
02:31'
Smith od pravého mantinelu ranou zápěstím branku DeSmithe minul.
02:13'
Střelu Myerse z pravého kruhu zablokoval Steel.
00:31'
Kousek za modrou vypálil Lindell. Jeho pokus lapil do lapačky DeSmith. Buly před jeho brankou.
00:01'

Vancouver Canucks: DeSmith (Šilovs) – Q. Hughes (C), Hronek, Soucy, T. Myers, Zadorov, Cole – Höglander, E. Pettersson (A), Garland – Joshua, J. Miller (A), Boeser – Michejev, Blueger, Lafferty – Bains, P. Suter, Podkolzin.
Trenér: Rick Tocchet

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), Harley, C. Tanev, Lindell, Lundkvist, R. Suter – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Seguin, Duchene, Marchment – Stankoven, W. Johnston, Benn (C) – Cr. Smith, Steel, Faksa.
Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: O´Rourke, Skilliter – Apperson, Kelly.
Zdravím všechny příznivce zámořské NHL a hokeje obecně! Společně se zaměříme na souboj mezi Vancouverem a Dallasem. Vancouver po třech výhrách v řadě v minulém zápase prohrál, kdy nestačil doma na Los Angeles, kterému podlehli 2:3. Střelci Vancouveru v tomto zápase byli Sam Lafferty a Brock Boeser. Vancouver je na druhém místě Západní konference se ziskem 98 bodů se ztrátou jednoho bodu na 1. místo, které shodou okolností drží právě Dallas. Ve své Pacifické divizi je Vancouver první. Dallas naopak táhne 5 výher v řadě, když postupně porazil doma Los Angeles 4:1, Arizonu 5:2, Pittsburgh 4:2, pak znovu Arizonu na jejím ledě 4:2 a v posledním zápase vyhrál Dallas na ledě San Jose 6:3. Střelci Dallasu v tomto zápase byli Wyatt Johnston, Mason Marchment, Jason Robertson, Jamie Benn a znovu Johnston. Dallas je v Západní konferenci první místo se ziskem 99 bodů a je první i ve své Centrální divizi. Jediným Čechem, který působí v této sezóně ve Vancouveru, je obránce Filip Hronek, který odehrál 72 zápasů, ve kterých si zapsal 45 bodů (5+40). Nejproduktivnějším hráčem Vancouveru je americký útočník J.T. Miller, který odehrál zatím 72 utkání, ve kterých si připsal 91 bodů (34+57). Nejlepším střelcem je ale jiný americký útočník Brock Boeser, který nastřílel 37 gólů v 72 zápasech a přidal ještě 31 asistencí. Mezi beky je tím nejproduktivnějším Američan Quinn Hughes, který je kapitánem týmu a zatím odehrál 72 utkání, ve kterých nasbíral 81 bodů (13+68). Mezi brankáři má nejlepší statistiky Thatcher Demko, který v aktuálním ročníku odchytal zatím 49 utkání s úspěšností zásahů 91,6 % a s průměrným počtem 2,4 branek na zápas. Demko je ale aktuálně zraněný a do tohoto zápasu určitě nezasáhne. Na soupisce Dallasu aktuálně z českých nebo slovenských hráčů působí český útočník Radek Faksa, který odehrál zatím 65 zápasů, ve kterých si zapsal 16 bodů (6+10). Nejproduktivnějším hráčem Stars je americký útočník Jason Robertson, který odehrál zatím 73 zápasů, ve kterých si připsal 74 bodů (25+49). Nejlepším střelcem Dallasu je ale kanadský útočník Wyatt Johnston, který nastřílel 28 gólů v 73 utkáních a k tomu ještě přidal 29 asistencí. Nejproduktivnějším obráncem je Fin Miro Heiskanen, který v 62 utkáních zaznamenal 48 bodů (8+40). Nejlepší statistiky mezi brankáři má Kanaďan Scott Wedgewood, který odchytal 31 zápasů s procentuální úspěšností zákroků 90,1 % a s průměrným počtem 2,8 branky na zápas.
Oba týmy spolu v aktuální sezóně sehrály dva zápasy. 5. listopadu vyhrál Vancouver po brankách Sutera a Petterssona na svém ledě 2:0. Brankář Demko udržel čisté konto, ke kterému potřeboval 28 zásahů. Druhé vzájemné utkání se odehrálo 22. prosince, kdy Dallas vyhrál na svém ledě 4:3 v prodloužení. Za Dallas se tehdy trefili Tyler Seguin, Roope Hintz, Thomas Harley a v prodloužení rozhodl Matt Duchene. Za Canucks se prosadili Dakota Joshua, Brock Boeser a Connor Garland. Uvidíme, kdo se bude radovat v tomto utkání. Úvodní buly bude v Rogers Areně ve Vancouveru vhozeno krátce po 3:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.