NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Washington - 17. března 2024   03:00

Washington
26:01' Wilson  (Mirošničenko, Carlson) • 27:54' Ovečkin  (McMichael, Alexejev)
Vancouver
DeSmith (Šilovs) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Zadorov, Cole – P. Suter, E. Pettersson (A), Höglander – Boeser, J. Miller (A), Michejev – Garland, E. Lindholm, Podkolzin – Lafferty, Blueger, Di Giuseppe.
Skilliter, Markovic – MacPherson, Gibbons
Rogers Arena, Vancouver
18 859 diváků
Washington

Zápas mezi Vancouverem Canucks a Washingtonem Capitals je u konce. Navzdory předzápasovým předpokladům z něj vychází jako vítězové hostující hráči, kteří se tak blíží pozicím zajišťujícím playoff.

Domácí se musí, zejména kvůli výpadku ve 2. třetině, smířit s porážkou a ztrátou 2 bodů, které jim mohou chybět v boji o Prezidentský pohár.
59:48'
I přes držení puku v útočném pásmu se Vancouveru nedaří vyrovnat. Rick Tocchet si tak bere timeout, při kterém se pokusí vymyslet něco na posledních 12 vteřin základní hrací doby.
58:01'
Casey DeSmith opouští brankoviště a domácí hrají v 6.
55:57'
Po zklepnutí puku vysokou holí Nikitou Zadarovem rozhodčí správně píská. Následuje komerční přestávka, po které se domácí poženou za vyrovnáním. Budou na to mít ještě zhruba 4 minuty.
54:07'
Domácí roztočili další kolotoč v obranném pásmu Washingtonu. Capitals čeká předlouhých 6 minut do konce základní hrací doby.
52:25'
Vancouver si vytvořil tlak v útočném pásmu, ale žádný z náznaků šancí gólem neskončil.
49:10'
Hra se přelévá mezi pásmy. Děje se tak ale bez vážnějších šancí.
46:17'
Quinn Hughes si vybruslil na osu hřiště a střelou zápěstím zkusil prostřelit Lindgrena. Ten však kotouč spolehlivě pokryl.
43:46'
I přes pár dobrých příležitostí nedokázali domácí přesilovou hru využít.
43:02'
Po skvělé crossové přihrávce z hole J.T. Millera měl možnost vyrovnat Elias Pettersson. Jeho střelu z první však Charlie Lindgren pokryl lapačkou.
41:46'
První přesilovku v zápase si zahrají domácí. Nedovoleným bráněním se proti Eliasi Petterssonovi provinil Rasmus Sandin (WAS).
41:03'
Nabídka Quinna Hughese před bránu sice našla hokejku Iliji Michejeva, toho však gólman hostí vychytal.
40:01'
Druhá třetina patřila jednoznačně hostům z Washingtonu, kteří se dostali do vedení díky brankám Wilsona a Ovečkina. Domácí se z letargie probrali až v posledních 5 minutách. To jim však na vyrovnání nestačilo. Ve 2. třetině je hosté přestříleli 5:14. 3. třetina začne zhruba v 05:00.
40:00'
37:25'
Výborná pasáž ze strany domácích. Více než na minutu v kuse uvěznili hosty v jejich obranném pásmu. Velký tlak však zakončili jen slabou střelou doprostřed brány.
34:55'
John Carlson div, že nepřekvapil domácího gólmana střelou z úhlu. Po následném závaru před brankou domácích došlo k menší potyčce, avšak obešla se bez trestů.
34:29'
Po předávce kotouče na modré čáře to zkoušel střelou zápěstí český obránce Filip Hronek. Charlie Lindgren však pokus viděl a zneškodnil.
33:57'
Po icingu hostí bude mít Vancouver příležitost usadit se v útočném pásmu.
32:04'
Laciná ztráta při rozehrávce dvojice Hronek-Hughes vyústila v šanci hostí. DeSmith však své parťáky podržel a domácí se tak drží stále na dostřel jediné branky.
31:00'
Až na samém konci početní převahy si hosté připisují střelu. Vyslal jí Rasmus Sandin. Casey DeSmith v brance Kosatek si s ní však poradil.
29:02'
Washington má příležitost navýšit vedení při přesilové hře po nedovoleném bránění ze strany Phillipa Di Giuseppeho (VAN).
28:38'
Po dvou gólech v krátkém sledu jsou domácí jako opaření. To jen podtrhuje jejich vyhození na zakázané uvolnění.
27:54'
Washington právě vstřelil branku!
ALEXANDER OVEČKIN se prosazuje po skvělé kombinaci hostí. Před prázdnou bránou moc problémů mít nemohl. Během krátké chvíle se tak Capitals ujímají vedení a otáčí tak zápas. – 1:2. Asistence: Connor McMichael a Alexander Alexeyev
26:01'
Po sporném zakázaném uvolnění se z následného pobytu v pásmu hosté poprvé prosazují. TOM WILSON se dobře zorientoval na brankovišti soupeře a puk dopravil do odkryté části branky. – 1:1. Asistence: Ivan Mirošničenko a John Carlson.
23:47'
Dělovkou od modré se prezentoval domácí obránce Ian Cole. Puk se však od hráčů před brankou odrazil mimo tři tyče.
22:26'
Živelnou úvodní pasáž 2. třetiny zakončil střelou do náručí Charlieho Lindgrena Connor Garland.
20:01'
První perioda krom brzkého gólu moc vzrušení nepřinesla, což dokládá poměr střel na branku, který je 6:6. Vancouver po většinu času držel utkání pevně ve svých rukou, ovšem ke konci třetiny se hosté začali osmělovat. Díky zapsané asistenci u prvního, a zatím jediného gólu, Quinn Hughes překonal svou nejlepší sezónu, co se bodů týče. Momentálně jich má letos na kontě již 77 (13+64). 2. třetina začne přibližně v 04:03.
20:00'
18:54'
Malenstyn se opřel do kotouče z první, ale ani touto střelou z pravého kruhu si na domácího brankáře nepřišel.
16:55'
Po dobrém napadání rozehrávky Vancouveru se Capitals dostali k zajímavé příležitosti. Gólman domácích však střelu z bezprostřední blízkosti udržel ve své výstroji.
15:05'
Už to vypadalo, že Ovečkin s McMichaelem půjdou do přečíslení 2 na 1, ovšem ruský útočník byl při přechodu do pásma s pukem na mladého kanadského hokejistu moc pomalý a vystavil ho tak do offsidu.
12:47'
Konečně první nebezpečná střela hostů. Vyprodukoval jí Sonny Milano. DeSmith však domácím podržel jednobrankové vedení dobrým zákrokem jeho betonu.
12:06'
Washington sice téměř celé dvě minuty držel puk na svých hokejkách, ovšem většinu času ve vlastní třetině, přičemž nevyprodukoval jedinou střelu.
10:04'
Puk byl protečován domácím hráčem do ochozů, a tak se bude vhazovat před Caseym DeSmithem. Předtím však ještě přijde na řadu komerční přestávka.
08:08'
Do šance se řítil Connor Garland, ale Charlie Lindgren haškovsky vyjel z brány a puk hokejkou vypíchnul do bezpečí.
06:08'
Icing hostí znamená jediné. Vhazovat se bude před gólmanem Lindgrenem.
05:14'
První střelu Capitals si připisuje po 5 minutách Max Pacioretty. Gólman DeSmith se střelou z levého kruhu však žádné problémy neměl.
03:51'
Domácí Kosatky zatím hosty k ničemu nepouští. Naopak praktikují nátlakovou hru, při které si sami vytváří zajímavé příležitosti.
01:11'
Vancouver právě vstřelil branku!
Quinn Hughes si na modré přebral puk od Michejeva, vybruslil si na levý kruh a odsud adresoval přesný střílený pas na hokejku BROCKA BOESERA, který šikovnou tečí otvírá skóre zápasu. – 1:0. Asistence: Quinn Hughes a Ilja Michejev.
00:01'
Dnešní zápas bude speciálním pro útočníka Capitals T.J. Oshieho, který si za malou chvíli připíše svůj 1000. start v zápase NHL v kariéře.

Vancouver Canucks: DeSmith (Silovs) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Zadorov, Cole – P. Suter, E. Pettersson (A), Höglander – Boeser, J. Miller (A), Michejev – Garland, E. Lindholm, Podkolzin – Lafferty, Blueger, Di Giuseppe.
Trenér: Rick Tocchet

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Jensen, Sandin, Alexejev, T. van Riemsdyk – Oshie (A), Ovečkin (C), McMichael – Mirošničenko, D. Strome, Wilson – Pacioretty, Lapierre, Milano – Protas, Malenstyn, Dowd.
Trenér: Spencer Carbery

Rozhodčí: Skilliter, Markovic – MacPherson, Gibbons.
V tomto utkání NHL se potká vedoucí tým Západní konference z Vancouveru s týmem z hlavního města USA, Washingtonem. Ten se v pořadí Východní konference nachází 1 bod za příčkou zajišťující playoff.

Domácí Kosatky se musí v následujících pár týdnech vypořádat se ztrátou jejich jedničky v bráně, Thatchera Demka. Chybí jim také Dakota Joshua, který prožívá svou životní sezónu. Vrátit by se do sestavy však mohl obránce Tyler Myers.

Hostující Capitals mají kromě švédského veterána Nicklase Backstroma marodku vyprázdněnou. Po výprodeji během trade deadline, kdy pustili Kuznetsova, Manthu a Edmundsona, stále pomýšlí na playoff. V tomto zápase však favoritem nebudou.

Vancouver má z posledních 5 zápasů bilanci 4-0-1. V tom posledním ztratil proti Coloradu vedení 3:0. Formu hostí v posledních 5 zápasech vystihuje bilance 3-2-0, kdy porazili Pittsburgh, Chicago a Seattle, ale zároveň dostali za vyučenou od Edmontonu (7:2) a Winnipegu (3:0).

Týmy se potkaly na východě USA před zhruba měsícem. Tehdy nabídly fanouškům prodloužení, ve kterém překlopil misky vah na stranu Vancouveru J.T. Miller, když zařídil výhru 3:2pp. Uvidíme, jak se týmům povede v odvetě, která začne v 03:00 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.