NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Seattle Kraken - 17. dubna 2024   02:00

Winnipeg
Winnipeg
10:33' Connor (Scheifele, Morrissey) • 19:54' Connor (Morrissey, Scheifele) • 22:30' Ehlers (Toffoli) • 51:40' Toffoli (Ehlers, Pionk)
4:3
(2:1, 1:2, 1:0)
Seattle Kraken
18:38' Tatar  (Bellemare) • 25:11' Gourde  (R. Evans, B. Tanev) • 38:13' Kartye  (Gourde)
Winnipeg
Mitch Dunning, Pierre Lambert – Ryan Gibbons, CJ Murray
Canada Life Centre, Winnipeg
15225 diváků

Děkuji za sledování onlajnu a přeji všem dobrou noc, případně dobré ráno.
Utkání je u konce! Poprvé v této sezoně zvítězil ve vzájemném duelu domácí tým. Winnipeg porazil Seattle 4:3.

Do utkání lépe vstoupili Jets, když se prosadil Kyle Connor. Na jeho gól odpověděl v závěru úvodní periody slovenský forvard Tomáš Tatar. Jenže na samotném konci první třetiny se ještě jednou trefil Kyle Connor a Winnipeg šel do šatny s jednogólovým náskokem. Ten dokonce ve druhé části navýšil Nikolaj Ehlers. Ovšem hosté se nevzdali a do přestávky vyrovnali. Nejprve se parádní tečí prosadil Yanni Gourde a po něm vyrovnal také díky hostující třicet sedmičce Tye Kartye. Závěrečná perioda se celkem vyostřila a k vidění bylo pár nepříjemných faulů, po nichž následovaly přesilovky. Jednu z nich využil domácí Tyler Toffoli a postaral se o rozhodující gól. Jets tak posedmé v řadě zvítězili a naopak prohloubili sérii nezdarů Seattlu.
Statistika
Střely na bránu: 24 – 23 | Přesilová hra: 1/4 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
Connor Hellebuyck (Winnipeg) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,0 %, odchytal 59:38
Philipp Grubauer (Seattle) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 59:14

Česká a slovenská stopa
Tomáš Tatar (Seattle) – 1+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:37

Tři hvězdy utkání
1. Connor Hellebuyck (Winnipeg) 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,0 %
2. Kyle Connor (Winnipeg) 2+0
3. Nikolaj Ehlers (Winnipeg) 1+1
59:40'
Seattle hraje v útočném pásmu, ale ke střele se ne a ne dostat.
59:08'
Seattle to zkouší v šesti!
59:08'
Oddechový čas pro tým Seattle Kraken.
58:45'
Winnipeg drží puk v útočném pásmu a nepouští soupeře do tlaku.
57:31'
Dlouhá čtyřminutová početní převaha Winnipegu skončila bez úspěchu.
55:52'
Jets si krásnou kombinací vytvořili prostor, který využili k pasu na volnou levou tyč. Tam stál Vilardi, jenž však nedokázal trefit puk před odkrytou bránou.
55:16'
Hosté se osvobozují.
53:34'
Začala dlouhá přesilovka domácích, kteří mohou potvrdit svůj náskok.
Winnipeg právě vstřelil branku!
Domácí využívají poprvé v zápase přesilovku a dostávají se do vedení! Ehlers našel před bránou TYLERA TOFFOLIHO, jenž si krásně potáhl puk nejprve na forehand a poté bekhendovou kličkou překonal nachytaného Grubauera. Asistence: Nikolaj Ehlers a Neal Pionk.
50:47'
Po Morrisseyho ráně vznikl v obranné třetině Seattlu pěkný zmatek, ale Jets toho nedokázali využít.
49:52'
Jared McCann – 2 min., hákování.
49:29'
Ehlers se snažil objetím brány překonat hostujícího brankáře, Grubauer byl však připraven.
49:12'
Toffoliho ránu vyrazil Grubauer hokejkou.
47:55'
Winnipeg drží kotouč pod kontorlou.
45:25'
Hra se zklidnila a stále čekáme na nějakou větší gólovou příležitost.
44:40'
Oba týmy nyní vyčkávají na šanci.
43:15'
Seattle se dostal do obrovské příležitosti, když puk se po jedné ze střel odrazil do volného prostoru a branka byla úplně prázdná. Domácí však zachránil pohotový Dylan Samberg.
42:15'
Nikolaj Ehlers vypálil z mezikruží, ale Grubauer zasáhl.
41:50'
Přečíslení 2 na 1 nedokázali Krakeni využít, kvůli rychlému přesunu Hellebuycka.
41:01'
Icing posílá hosty před vlastního brankáře.
40:01'
Buly tentokrát vyhrál Winnipeg.
40:01'
Po 40 minutách je skóre nerozhodné 3:3. Také v prostřední části padly tři góly, tentokrát ale dva na straně Krakenů, kteří tak srovnali stav zápasu. Nejprve sice zvyšoval na 3:1 Nikolaj Ehlers, ale poté už úřadovali pouze hosté. Na 2:3 snížil pohotovou tečí Yanni Gourde, jenž měl prsty také u vyrovnávací trefy, když obral soupeře o puk připsal si důležitou asistenci na gól Tye Kartyeho, jenž vstřelil zatím poslední branku utkání. Závěrečná třetina bude jistě zajímavá, jelikož se rozsekne, kdo si z tohoto zápasu odveze body. Tak neváhejte a zůstaňte s námi. Třetí část začne přibližně ve 3:49.

Střely ve druhé periodě: 11:9.
40:00'
38:20'
Máme vyrovnáno a začínáme od znovu!
38:13'
Seattle právě vstřelil branku!
Tentokrát už se Krakeni dočkali! Yanni Gourde ukořistil puk, když v útočném pásmu o něj obral soupeře a předložil kotouč TYEI KARTYEMU, který neměl problém srovnat skóre. Asistence: Yanni Gourde.
38:03'
Další útočný tlak hostů zatím ke gólu nevede.
36:41'
Nino Niederreiter se protáhl po pravé straně k zakončení, ale minul.
35:39'
Před bránou se ocitl volný hráč Winnipegu, ale Grubauer dokázal na poslední chvíli zasáhnout.
34:38'
Krakeni jsou neustále aktivní a tlačí se do útoku, ovšem k vyrovnání to zatím nevede.
32:39'
Hosté strávili téměř celé dvě minuty v útočném pásmu, avšak početní převahu nevyužili.
32:28'
První střelu při přesilovce vyslali Krakeni až v jejím závěru.
30:39'
Seattle dostává příležitost ke srovnání skóre.
30:39'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Brenden Dillon – 2 min., nedovolené bránění.
30:00'
Po komerční přestávce je hra znovu v plném proudu.
28:48'
Po pěkné rychlé kombinaci v útočném pásmu se ke střele dostal Morrissey, ovšem trefil pravou spojnici tyče a břevna.
28:01'
Josh Morrissey se snažil procpat puk před bránu, ale ani jednou z jeho dvou pokusů se mu to nepovedlo.
27:20'
Seattle kontaktní branka nabudila a nyní je aktivnější a drží kontrolu nad pukem.
27:00'
Borgenovu ránu z první zblokoval Vladislav Naměstnikov.
25:11'
Krakeni snižují! YANNI GOURDE se blýskl skvělou tečí, když Evansovu střelu od modré nádherně stáhl ze vzduchu do brány za bezmocného Hellebuycka. Asistence: Ryker Evans a Brandon Tanev.
24:00'
Do rozehrávky Seattlu se zapojil i gólman.
22:30'
Jets z následného protiútoku zvyšují svůj náskok! NIKOLAJ EHLERS vyvezl puk do útočného pásma, Toffoli nahodil puk před bránu a tam dánský útočník prokázal svou bojovnost, když dokázal kotouč nadvakrát došťouchat do sítě. Asistence: Tyler Toffoli.
22:18'
Tečovaná střela od modré skončila za domácí brankou.
21:40'
Scheifeleho sražená přihrávka prošla až ke Grubauerovi, jenž musel být pozorný.
20:58'
Pierre-Édouard Bellemare vypálil z prostoru mezi kruhy, ale Hellebuyck jeho střelu vyrazil. Borgenovu snahu puk dorazit překazil jeden z hokejistů Jets.
20:01'
Seattle opět vyhrál vhazování na začátku periody.
20:01'
Máme za sebou úvodních dvacet minut utkání a Jets vedou 2:1. Po nepříliš záživném úvodu se na konci první třetiny zápas celkem rozjel, když v posledních dvou minutách padly dva góly. Ale pojďme popořádku. V 11. minutě otevřel skóre Kyle Connor, když si ho hosté nepohlídali u levé tyči Grubauerovi branky. V závěru úvodní části srovnal slovenský útočník Tomáš Tatar. Na jeho branku však odpověděl 6 sekund před zazněním sirény gólem ze stejné pozice znovu Kyle Connor. Domácí tak gólem do šatny zaskočili Krakeny, kterým vyrovnávací branka mohla velmi pomoci. Seattle se bude moci pomstít ve druhé třetině, která začne asi ve 2:57.

Střely na branku: 6:8.
20:00'
19:54'
A Jets tento tlak využívají! V závěru první periody skórují gól do šatny! KYLE CONNOR dostal před brankovištěm strašně moc prostoru a po přihrávce Morrisseyho měl spoustu času si puk zpracovat a zamést jej do brány. Asistence: Josh Morrissey a Mark Scheifele.
19:45'
Winnipeg v závěru drží kotouč v útočném pásmu.
18:38'
Seattle z nenápadné akce vyrovnává! TOMÁŠ TATAR vystřelil při protiútoku z mezikruží a jeho rána švihem prošla až do sítě. Asistence: Pierre-Édouard Bellemare.
17:33'
Následoval tlak hostů, při němž po jedné ze střel vypadl Hellebuyckovi puk, ale jako zázrakem ho nikdo z Krakenů nedokázal za domácího gólmana dostrkat.
17:20'
Po rychlém protiútoku jel sám na Hellebuycka Pierre-Édouard Bellemare, ale svou šanci neproměnil.
16:09'
Borgenovu střelu od modré vyrazil Connor Hellebuyck.
14:42'
Nikolaj Ehlers vystřelil bez přípravy z prostoru mezi kruhy, ale minul bránu.
12:20'
Seattle inkasovaný gól probral a drží kotouč v útočném pásmu.
10:33'
Domácí otevírají skóre zápasu! Mark Scheifele našel přihrávkou zpoza brány KYLEA CONNORA na pravé straně, ten vypálil z první a prostřelil Philippa Grubauera. Asistence: Mark Scheifele a Josh Morrissey.
09:15'
Toffoliho rána z mezikruží se odrazila od tyče nahoru a nikdo chvíli nevěděl, kde je puk. Nakonec ho našli domácí, ale Grubauera nedokázali překonat.
09:05'
Přesilovka Jets pomalu končí.
08:26'
Krakenům se podařilo po dlouhém tlaku vyhodit kotouč z obranného pásma.
07:13'
Máme tu první trest v dnešním utkání! Dokáží domácí hokejisté využít přesilovou hru?
07:13'
Brandon Tanev – 2 min., podrážení.
06:06'
Po komerční pauze se znovu hraje.
04:54'
Oba týmy nyní vyčkávají na chybu soupeře a nikam se zbytečně neženou.
02:51'
Philipp Grubauer předvedl dva důležité zákroky svými betony, když nejprve vyrazil Naměstnikovovu ránu od modré a poté vykryl i dorážku Barrona.
02:20'
Na druhé straně poprvé vyzkoušel Hellebuycka Adam Larsson.
01:12'
Nahození Dillona od levého mantinelu v pohodě kryl Grubauer.
00:01'
Úvodní buly vyhrál Seattle.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Stanley, Samberg – Connor, Scheifele (A), Vilardi – Ehlers, Monahan, Toffoli – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, Naměstnikov, Iafallo.
Trenér: Rick Bowness

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – R. Evans, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – Burakovsky, Beniers, Eberle – Schwartz (A), Yamamoto, McCann – Kartye, Gourde (A), Bjorkstrand – Tatar, Bellemare, B. Tanev.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Mitch Dunning, Pierre Lambert – Ryan Gibbons, CJ Murray.
Seattlu se příliš nedaří. Dokazuje to také pohled na tabulku, kde je jasné, že se Krakeni letos do play-off nepodívají. Nacházejí se totiž až na 12. místě Západní konference se ziskem 79 bodů z 80 utkání. V poslední době nemají obzvlášť zářivou formu, jelikož prohráli poslední tři zápasy, v nichž vstřelili pokaždé pouze jeden gól. Seattle se potřetí za sebou představí na ledě soupeře, kde se mu příliš nedaří. V posledních pěti venkovních zápasech vyhrál pouze dva, nad Anaheimem a nad San Jose.

Posledních 5 zápasů Seattlu:

St. Louis 4:1 Seattle
Dallas 3:1 Seattle
Seattle 1:3 San Jose
Seattle 5:0 Arizona
Anaheim 1:3 Seattle
Jets už mají jistý postup do play-off. V Západní konferenci se nacházejí na 3. místě se ziskem 106 z 80 zápasů. Jedná se o jejich nejlepší sezonu za posledních 6 let. Momentálně drží šestizápasovou sérii bez porážky, když v dubnu ještě neprohráli. Naposledy rozdrtili Colorado sedmi góly. Winnipeg se po čtyřech venkovních kláních ukáže znovu doma, kde po menších nezdarech dvakrát po sobě zvítězil. Formu si drží Josh Morrissey, jenž nastřádal v posledních pěti utkáních 6 bodů (1+5). Střelecky se daří Gabrielovi Vilardimu, který má na svém kontě 5 gólů z uplynulých pěti duelů.

Posledních 5 zápasů Winnipegu:

Colorado 0:7 Winnipeg
Dallas 0:3 Winnipeg
Nashville 3:4p Winnipeg
Minnesota 2:4 Winnipeg
Winnipeg 5:2 Calgary
Zdravím všechny fanynky a fanoušky NHL! Závěr sezony si pro nás nachystal duel mezi Winnipegem Jets a Seattlem Kraken. Tyto dva týmy se letos střetly dvakrát a pokaždé vyhráli hosté. Poprvé se oba celky utkaly 6. března, tehdy slavil vítězství 3:0 Winnipeg. O tři dny později se z výhry 4:3 radoval Seattle.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.