1. Ray Emery (PHI) 31 zákroků, 2 góly, 93,9 %

Jakub Voráček (PHI) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 17:14

vhazování: 36:31
hity: 30:35
trestné minuty: 12:18
přesilové hry: 1/6 – 1/3
Philadelphia dokázala po dlouhé době vyhrát v Madison Square Garden a srovnává stav série na 1:1! Jedním gólem se na tom podílel také český útočník Jakub Voráček.
60:00
59:35
Philadelphia právě vstřelila branku!
Hra v oslabení bez brankáře domácímu týmu příliš nevyšla, od červené čáře trefil odkrytou branku v pádu WAYNE SIMMONDS – 2:4! Asistence: Matt Read.
59:14
Lundqvist je na střídačce, domácí v pěti!
58:41
Derek Dorsett (NYR) dostává dvouminutový trest, šance Rangers se znovu o trochu snížila!
58:38
Henrik Lundqvist odjel na střídačku, vzápětí se ale musí vrátit mezi tři tyče. Domácím hráčům se příliš nedaří.
58:22
Hra je přerušena, vhazovat se bude v útočné třetině Philadelphie. Tento průběh zatím nenasvědčuje příliš dramatickému závěru.
58:11
Puk za brankou Henrika Lundqvista.
57:11
Domácí hokejisté se usadili v útočné třetině, Flyers je ale do předbrankového prostoru nechtějí pustit.
56:48
Nashovu přihrávku nedokázal Stralman zachytit v útočném pásmu, je z toho další ofsajd Rangers.
56:27
Rána Couturiera sražena do rohu, hosté se nechtějí zbavit kotouče.
55:47
Brian Boyle postupoval po levém mantinelu a z kruhu poslal svůj kotouč do náruče jistého Emeryho.
55:14
Útok domácího týmu končí postavením mimo hru.
54:52
Luke Schenn od modré čáry nechal vyniknout švédského brankáře ve službách Rangers, hosté stále drží puk daleko od vlastní branky.
54:27
Nyní je dokonce pískáno zakázané uvolnění domácího New Yorku.
54:19
Po posunuté brance Philadelphie se do sebe pustili McDonagh a Claude Giroux, na pomoc ještě přijeli Voráček na jedné straně a St. Louis na té druhé. Vše se ale obešlo bez trestů.
54:01
Giroux se pokusil bekhendovým lobem vyslat do příležitosti Jakuba Voráčka, český útoční se ale ke kotouči dostat nedokázal.
53:24
Střela Marka Streita skončila u Lundqvista, Philadelphia se brání velmi pozorně a je dopředu také nebezpečná.
52:41
Philadelphia nyní vyhodila puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
52:25
Domácí hokejisté se stále nemohou dostat do útočnějšího módu, čas jim však ubíhá velmi rychle.
51:07
Lecavalier obkroužil branku soupeře a poslal puk na modrou čáru pro Grossmana, jeho rána skončila na hrudi Henrika Lundqvista.
50:20
Třetí dvacetiminutovka nám vstoupila do druhé poloviny, Rangers se stále musí snažit o smazání těsného manka.
49:06
Přečíslení tři na dva nakonec skončilo v rohu kluziště, domácí ale zůstávají s kotoučem v útočném pásmu.
48:00
Hosté se nyní poněkud oklepali z tlaku soupeře, do útočných akcí se ale nijak zběsile nepouští.
46:50
Puk končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude v neutrální zóně.
46:19
Kevin Klein od modré čáry tahem trefil pouze beton Emeryho, Rangers však zůstanou v útoku.
45:15
Hosté jsou v pěti, obrana si bude moci na chvíli oddychnout.
44:50
Při vlastním oslabení se do stoprocentní šance dostal Adam Hall, který postupoval sám na gólmana. Udělal bekhendovou kličku, kterou ale Henrik Lundqvist báječně vykryl!
44:26
Domácí se nemohou dostat přes střední pásmo.
43:45
Po nepřesné přihrávce Flyers vyhazují až za branku Rangers.
43:15
Šance New Yorku Rangers se pro tuto chvíli o něco zvyšují, za nedovolené bránění Ricka Nasha totiž putuje na trestnou lavici Nicklas Grossman (PHI).
42:24
Philadelphia vyhodila na zakázané uvolnění, domácí znovu přeřadili na vyšší rychlost. Na vyrovnání mají ještě nějakých sedmnáct minut.
41:19
Už to vypadalo na velkou šanci Rangers, jejich akce je ale přerušena pro ofsajd.
41:03
Do třetí části nastoupili lépe hosté, kteří se usadili před Lundqvistem. K jeho ohrožení se ale nedostali.
40:01
Ve druhé části se nám opravdu začaly dít věci! Philadelphia dokázala dvěma góly otočit skóre ve svůj prospěch a má nakročeno ke srovnání série. Ve třetí třetině ji však čeká ještě velká kupa práce.
40:00
39:02
Emery má na kontě již třiadvacet zákroků, čímž výrazně drží akci Philadelphie. Stane se ve druhé části ještě něco závratného?
37:55
38:01
Po krásné kombinaci domácích měl na hokejce téměř jistý gól Derek Stepan, z bezprostřední blízkosti ale napálil pouze břevno, od kterého puk skončil v ochranné síti!
37:01
Rangers se nemohou usadit v útočném pásmu, Flyers se brání velmi pečlivě.
35:55
Braydon Coburn (PHI) si přidržel unikajícího Zuccarella, za což obdržel dvě minuty pobytu na trestné lavici.
35:17
Po třetí inkasované brance se domácí probrali a mají nyní více ze hry. Podaří se hráčům Flyers udržet svůj náskok?
34:20
Marc Staal měl na hokejce vyrovnání! Po hrubé chybě jednoho z hostujících beků zůstal sám před brankářem, zkusil přímou střelu k tyči, kterou však Emery reflexivně zachytil!
33:44
Ray Emery se po dvou inkasovaných brankách rozchytal ke skvělému výkonu a nyní drží svůj tým. Lapil také střelu Dericka Brassarda.
33:15
Hostům je odpískáno zakázané uvolnění, hra se vrací před Emeryho.
31:41
Na ledě se nám začíná přiostřovat, hodně těžko nyní nesli hráči Flyers najíždění do brankáře Emeryho, což dali hlasitě najevo. Po dvouminutových trestech dostanou shodně Hartnell, Simmonds, Moore a Dorssett. Pokračovat se bude pochopitelně v pěti.
31:18
Tak to je obrovská radost na straně Philadelphie! Hosté dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu a nyní se dokonce dostávají do vedení! Při signalizovaném vyloučení dorazil volný puk do sítě LUKE SCHENN – 2:3! Asistence: Adam Hall a Michael Raffl.
30:58
Philadelphia hraje v pěti.
30:27
Až nyní se New York napevno usadil v útočné třetině a ihned z toho byla zajímavá příležitost! Po křižné přihrávce vypálil z první Richards, Emery se stihl včas přesunout!
29:49
Hosté se zatím brání dobře a vyhazují jeden kotouč za druhým.
28:58
Vzápětí však již půjdou hosté do čtyř, za držení usedá za katr Kimmo Timonen (PHI).
28:40
Trestné lavici se zaplní na obou stranách, za vzájemnou neshody jsou potrestáni Andrew MacDonald a Mads Zuccarello. Pokračovat se bude ve čtyřech.
28:33
McDonaghova střela od modré čáry byla odražena až do ochranné sítě, hra zůstane před brankou Flyers.
28:18
Moore prosvištěl podél levé strany, nahození z nulového úhlu skončilo v moci Raye Emeryho.
27:20
Aktivita Philadelphie pokračuje také po vstřelené brance, Coburn se snažil vytočit do střelecké pozice, jenže nakonec byl na poslední chvíli zastaven.
25:45
Také hostům se daří využít přesilovou hru, díky které se dočkávají vyrovnávací branky! Střelu od modré čáry vyrazil Lundqvist pouze na hokejku JASONA AKESONA, který bleskově poslal kotouč do domácí sítě – 2:2! Asistence: Brayden Schenn a Vincent Lecavalier.
25:14
Až nyní vyhodil McDonagh o plexisklo puk mimo hřiště, hra je tak přerušena. Domácí hráči unaveně opouští ledovou plochu.
25:00
Hosté mají opravdu silný přesilovkový zámek, unavená čtveřice ještě nevystřídala.
24:23
Girouxovu střelu se na přední tyči snažil dorážet Simmonds, Lundqvist znovu úspěšný.
23:48
Flyers si zahrají početní výhodu, hlavní rozhodčí totiž posílá na trestnou lavici za faul na Jakuba Voráčka Antona Stralmana (NYR).
23:06
Domácí se snaží trochu zatlačit svého soupeře, Brassardova přihrávka zpoza branky do ohně nikoho v barvách Rangers nenašla.
22:32
Puk končí v ochranné síti za brankou Emeryho, vhazovat se bude v obranné třetině Flyers.
21:25
Voráček posunul puk přímo na Hartnella, který z dobré pozice nechal vyniknout Lundqvista! To byla skvělá šance Philadelphie na vyrovnání!
20:41
V úvodu druhé části se Philadelphia dopustila icingu, na druhé straně však domácí dopadli velmi podobně.
20:01
V první části byla aktivnější Philadelphia, která ale dvakrát inkasovala. Hrůzný začátek nakonec zachránil gól Jakuba Voráčka, kterým se Flyers vrátili do zápasu. Před námi je jistě ještě zajímavých čtyřicet minut, druhá část startuje asi v 19:17.
20:00
19:16
Přesilovky Rangers jsou velmi nebezpečné, tentokrát se však domácí neradovali. Voráček je zpět na ledě.
18:23
Domácí zasypali Emeryho řadou střel, brankář Flyers je již neomylný.
17:16
Jakub Voráček (PHI) to však nyní přehnal s důrazem, za sekání si dvě minuty posedí za katrem.
16:42
Icing se píská také na straně druhé.
16:22
Střelu Braydena Schenna sebral Lundqvist do své lapačky, Philadelphia však pokračuje ve svém tlaku.
15:20
Nejen, že se jim to nedaří, ještě jim je odpískán icing. Vhazovat se bude po pravici Lundqvista.
15:00
Rozeběhla se poslední pětiminutovka první části, domácí se snaží usadit před Emerym.
14:29
Rázem Philadelphia ještě více ožila, má výrazně navrch a snaží se o vyrovnání. Rangers musí zabrat, jinak o svůj vypracovaný náskok přijdou. Na řadě je reklamní brejk.
14:14
To již neplatí, v závěru první části je znovu o co hrát! Skvělou práci předvedl JAKUB VORÁČEK, který se natlačil do brankoviště, položil brankáře a v poklidu zasunul kotouč do odkryté branky – 2:1! Asistence: Scott Hartnell a Claude Giroux.
13:29
Philadelphia má v těchto chvílích o něco navrch, stále se ale nedokáží vytočit z rohů kluziště.
12:20
Nepřesnost v rozehrávce domácího týmu znamená zakázané uvolnění.
11:56
Vyloučený Hagelin je zpět na ledě, hosté se ze snížení radovat nemohli.
11:13
Simmondsova střela trefila pouze St. Louise, domácí se následně osvobozují.
10:26
Lecavalierovo zakončení vyrazil Lundqvist, následné dorážky se neujaly. Hosté jsou ale nastěhováni v obranné třetině Rangers.
09:56
Philadelphia má šanci vrátit se do zápasu, Carl Hagelin (NYR) je totiž potrestán za držení Grossmana.
09:03
To je hodně špatný začátek pro hosty, ze čtyř pokusů svého soupeře inkasovali dva góly. Lundqvist zatím pochytal pět pokusů.
08:22
Rangers právě vstřelili branku!
Rázem domácí díky využité přesilové hře odskakují na rozdíl dvou branek, gólmana Emeryho prostřelil BENOIT POULIOT – 2:0! Asistence: Derick Brassard a Mats Zuccarello.
06:55
Rangers si znovu zahrají v početní výhodě, za katr putuje Couturier (PHI). Útočník Flyers je potrestán za hru vysokou holí v obličeji Girardiho.
06:45
Po dalším zákroku Emeryho následuje první reklamní brejk dnešního mače.
05:39
Hosté se snaží o vyrovnávací trefu, Girouxova rána však byla sražena do rohu hřiště.
04:59
Na druhé straně mohl bleskově srovnat Coburn, který se dostal až před brankáře! Jeho střelu z bezprostřední blízkosti si však domácí gólman dokázal pohlídat!
04:08
Na začátku páté minuty zápasu zde máme první vedoucí branku! MARTIN ST. LOUIS poslal kotouč prudkou střelou přesně k tyči a poprvé dnes rozjásal Madison Square Garden – 1:0! Asistence: Dereck Stepan a Rick Nash.
03:46
Na druhé straně je postup New Yorku ukončen pro ofsajd.
03:29
Claude Giroux prosvištěl podél pravého mantinelu a centrem hledal hokejku Simmondse, obrana Rangers si však s jeho centrem poradila.
03:05
02:36
Brad Richards si vybruslil od modré čáry a střelou zápěstím poslal kotouč do náruče Raye Emeryho.
02:16
Početní výhoda se domácímu týmu zatím příliš nedaří, Philadelphia se brání s velkým přehledem.
01:35
Flyers hned na začátku oslabení dvakrát za sebou vyhazují.
01:04
Máme zde první dvouminutový trest, který obdrží Wayne Simmonds (PHI) za držení. Domácí mají šanci hned zkraje otevřít střelecký účet duelu.
00:56
Akesonovu opakovanou střelu švédský brankář dvakrát za sebou vyrazil, poprvé ke slovu se dostávají také Rangers.
00:27
Hosté vstoupili do utkání aktivněji a ihned se usadili před brankou soupeře. K ohrožení Lundqvista ale zatím nedošlo.
00:01
Oba týmy již bruslí po ledové ploše, do začátku druhého zápasu série již opravdu mnoho nezbývá.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Staa, Stralman, Klein, Moore – Nash, Stepan, St. Louis – Fast, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Dorsett, Moore, Boyle

Philadelphia Flyers: Emery (Heeter) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Schenn L., MacDonald – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, Schenn B., Raffl – Akeson, Couturier, Read – Hall, Lecavalier, Rinaldo.
V dnešním utkání se představí také jeden český hokejista, v akci uvidíme Jakuba Voráčka, který zdatně sekunduje v první lajně Flyers Claudu Girouxovi. Podaří se mu a jeho spoluhráčům poslat sérii do Philadelphie za vyrovnaného stavu?
První utkání série:

New York Rangers – Philadelphia Flyers 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky:
11. Zuccarello (Poulio, Staal), 49. Richards (St.Louis, Nash), 50. Stepan (Richards, St.Louis), 56. Hagelin (Richards, Fast) – 8. MacDonald (Hartnell)

NY Rangers: Lundqvist – Staal, Stralman, Falk, J. Moore, Klein, Diaz – Nash, Stepan, Hagelin – Fast, Richards, St. Louis – Zuccarello, Brassard, D. Moore – Pouliot, Dorsett, Boyle

Philadelphia: Emery – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Schenn, MacDonald – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, Schenn, Raffl – Akeson, Couturier, Read – Hall, Lecavalier, Rinaldo
Boj o Stanleyův pohár se rozjel do velké rychlosti, jednou ze sérií, kde se vedení ujal domácí tým, je právě tato mezi New Yorkem Rangers a Philadelphií Flyers. Blíže k postupu jsou hráči Rangers, kteří vedou v sérii nejtěsnějším možným způsobem. Podaří se jim ji dnes navýšit?