Děkuji Vám za pozornost a někdy zase na počtenou!
Máme dobojováno! Ve třetí třetině vykřesali hosté ještě malou kapku naděje, když vsítili dvě branky v rozmezí šesti minut. Drama se však nekonalo, neboť Tomáš Zohorna potrestal hostující power-play a zpečetil tak vysoké vítězství domácího celku.
Střely na branku celkem: 52:32
Nejlepší hráči utkání: Lukáš Radil (PCE) a David Hruška (KVA)
60:00
59:29
Pardubice právě vstřelily branku!
Po velkém nedorozumění hostů v rozehrávce útočné akce se puku zmocnil Lukáš Radil, posunul ho na TOMÁŠE ZOHORNU a ten poslal kotouč do odkryté klece. Asistence: Lukáš Radil. 6:3
59:12
Skuhravý vyhrál buly na Radka Dudu, který vyslal tvrdou střelu směrem na Kristana, ten však drží svůj tým.
59:07
A hosté to zkusí v šesti hráčích, Habal zůstává pouze na střídačce!
59:07
Oddechový čas pro hosty.
59:07
Icing Pardubic.
58:50
Píšovu dělovku vyráží Habal jen do rohu kluziště.
58:01
Cetkovský trestuhodně promáchl, když zůstal zcela nepokrytý na hranici brankoviště.
57:14
Energetici se potřebují dostat ke kotouči, ale pardubičtí ho kontrolují ve své útočné třetině a chtějí přidat rozhodující branku.
56:48
Ofsajd hostů.
56:35
Střelu Lukáše Radila kryje Habal pohotovým zákrokem lapačkou.
56:26
Východočeši se zbavují kotoučů a na ochozech se začíná ozývat varovný pískot.
55:53
Po pumelici Redlihse se vhazuje v obranné třetině domácích.
55:31
Západočeši jsou aktivnější a Pardubice jsou pod neustálým tlakem, osvobozují se jen za cenu dalšího zakázaného uvolnění.
54:43
Oba týmy hrají v plném počtu.
54:22
Hosté zamkli pardubickou čtveřici v obranné třetině, ale ke střele se nedostávají.
53:55
Slovenský forvard opět v akci, nyní ho betonem vychytal zatím bezchybný Vladislav Habal.
53:02
Radoslav Tybor se dostal ke střele přes obránce a jeho pokus minul pravou tyč Habalovi branky jen o pár centimetrů.
52:43
Současně vyloučeni Michal Vachovec (KVA) a Tomáš Zohorna (PCE), oba dostávají 2 minuty za hrubost. 4/4
52:43
Dnešní utkání sleduje 7 385 diváků.
52:43
Agilní Radek Duda motal hlavu domácím bekům, ale ke střele se nedostal.
52:06
Komerční přestávka poskytuje domácím chvilku na vydechnutí.
51:41
Energetici zakládají jeden útok za druhým, všechny snahy však končí již v zárodku, neboť domácí skvěle brání střední pásmo.
50:48
Pardubicím se přesilová hra vůbec nepovedla, naopak Západočeši ožili a ženou se za další brankou.
50:37
Hosté hrají v plném počtu.
49:38
Roman Pšurný vyklekl Benákovu střelu a s bolestivou grimasou spěchá na střídačku.
49:08
Domácí se nepřesnou rozehrávkou sami vyhánějí z útočného pásma.
48:37
Jekabs Redlihs (KVA) fauloval Kristana a dostává 2 minuty za sekání.
48:25
Kristanovi vypadl nahozený kotouč a Pardubice měly štěstí, že široko daleko nebyl nikdo, kdo by puk uklidil do zcela odkryté domácí svatyně.
48:12
Icing hostů
47:22
Pardubice polevily a po právu je stihl trest v podobě snížení skóre. Karlovarští nyní po ledě doslova létají.
46:43
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Jan Tomeček našel z rohu křižnou přihrávkou najetého DAVIDA HRUŠKU, který na nic nečekal a z první poslal kotouč za přesunujícího se Roberta Kristana. Máme zaděláno na drama! Asistence: Jan Tomeček. 5:3
46:04
Východočechům se dvakrát nepodařilo dostat kotouč za svou obrannou modrou čáru a hosté se tlačí do zakončení.
45:35
Úmyslný ofsajd hostů, proti kterému výrazně protestuje hostující bouřlivák Radek Duda.
44:48
Po Cetkovského šikovné teči měl Habal plné ruce práce, ale zatím stále neinkasoval.
44:09
Radoslav Tybor neprostřelil karlovarský obranný val. Hra se stěhuje do středního pásma.
43:52
Kristan raději přikryl volný kotouč na svém brankovišti. Vhazování po jeho levé ruce.
43:18
Pardubice vyčkávají na soupeře ve středním pásmu a jen nahazují kotouče za Habala.
42:49
Icing domácích.
41:34
Pardubice se ženou opět do útoku a chtějí čerstvého Habala zaskočit střelou z každé pozice.
40:22
Současně dochází ke střídání brankářů hostujícího celku. Závorku nahrazuje Vladislav Habal.
40:22
JAROMÍR KVERKA obdržel bezchybný pas od Radka Dudy a z první se střelou pod břevno nemýlil. Asistence: Radek Duda. 5:2
40:01
Vše už je připraveno pro začátek závěrečného dějství.
Třetí třetina začne přibližně v 18:47.
I přes drobné potíže s připojením jsme se dočkali konce druhé dvacetiminutovky. V prostředním dějství se Pardubice radovaly hned třikrát a navýšily tak svůj slibný náskok po první třetině. Hosté zlepšili svou hru, ale chybí jim tolik potřebné štěstíčko. Nicméně poslední dějství začnou přesilovou hrou pět na tři, která bude trvat jednadvacet vteřin.
Střely na branku ve druhé třetině: 19:12
Střely na branku celkem: 42:19
40:00
39:46
Aleš Píša (PCE) nestíhal Radima Hrušku, fauloval ho, a tak dostává 2 minuty za hákování. 5/3
39:15
Jaromír Kverka nebezpečně tečuje kotouč těsně před Kristanem.
38:21
Následně však přicházejí komplikace pro domácí. Tomáš Kaut (PCE) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
38:10
A právě navrátivší PETR SÝKORA nastartoval ve středním pásmu své dva turbomotory, přehnal se kolem hostujícího obránce a po obkroužení hostující branky zasunul kotouč za bezmocného Závorku. Asistence: Lukáš Radil. 5:1
37:55
37:29
Pardubice vyhazují až za Závorku.
37:17
Po reflexivním zákroku lapačkou měl Kristan kotouč na svém rameni a v jeho brankovišti následně vznikla pořádná mela. Domácí brankář však odolává.
36:31
36:25
Tomáš Harant trefuje horní tyč za Kristanem!
35:55
Petr Sýkora (PCE) nastřelil prvního hráče před sebou a podle hlavního arbitra si při jeho stíhání počínal nedovoleně. Pardubický sniper dostává 2 minuty za nedovolené bránění. 4/4
35:01
Nepřesná rozehrávka a následný icing domácích.
34:48
Hosté kontrolují puk na svých hokejkách a šetří tak cenné vteřiny.
34:31
Vladimír Sičák (KVA) dostává 2 minuty za hákování.
34:24
Tempo zápasu mírně opadlo a bojuje se především o střední pásmo.
33:57
Po nepřesné rozehrávce hostujícího Závorky se do šance dostával Daniel Voženílek, ale Závorka svou chybu dokázal napravit.
33:34
Karlovarský útok nyní zastavil hvizd rozhodčího. Píská se ofsajd.
32:46
Energetikům se stále nedaří založit útok, a tak se neustále musí s kotoučem vracet za svou branku.
31:58
Po rychlé souhře ve středním pásmu dua Radil-Tybor se druhý jmenovaný dostával do šance, ale byl nekompromisně zastaven hostujícími zadáky.
31:26
Danielu Voženílkovi pokazil radost hostující Závorka, který proti jeho střele vytrčil beton.
31:15
Po teči jednoho z hostujících zadáků končí touš na tribuně. Vhazuje se po pravé ruce Tomáše Závorky.
30:56
Rozehrávku Vladimíra Sičáka vrací domácí jen zpět za branku Tomáše Závorky, další neúspěšný pokus o rozehrávku.
30:02
Hosté se hned vrhají do útoku a chtějí co nejrychleji také gólově odpovědět, zatím se jim však nedaří usadit v útočném pásmu domácích.
29:10
LUKÁŠ ENDÁL se s tím nepáral a po nahození od modré čáry rozjásal pardubickou ČEZ Arenu již po čtvrté. Asistence: Karol Korím a Blaž Gregorc. 4:1
27:32
Juris Štals ujel pardubické obraně a střelou orazítkoval horní tyč domácí branky!
26:40
Roman Pšurný pálí těsně nad pardubickou klec.
25:30
Současně vyloučeni, Tomáš Zohorna (PCE) 2 minuty za hrubost a Michal Vachovec (KVA) 2 minuty také za hrubost. 4/4
23:42
Radomír Heizer (KVA) dostává 2 minuty za sekání.
23:01
Domácí kombinují v útočném pásmu a vytváří si střeleckou pozici.
21:31
JAN KOLÁŘ se nadvakrát prosazuje a dostává kotouč za záda Závorky. Asistence: Jiří Cetkovský a Tomáš Marcinko. 3:1
20:18
Tomáš Zohorna vystihl hostující rozehrávku a přihrál puk na modrou, kde stál Petr Čáslava. Jeho střelu však bez potíži kryje Závorka.
20:01
Hráči obou mužstev přichází na ledovou plochu.
Druhá třetina začne přibližně v 17:50.
V první periodě viděli diváci v ČEZ Areně strhující úvod, když během pěti minut padly hned tři branky. Dva góly vstřelili hráči z města perníku, a tak odcházejí do kabin spokojenější. Nutno dodat, že prozatímní vedení je zasloužené, hráči Pardubic se tlačí do zakončení a chtějí odčinit minulý domácí zápas, kdy inkasovali osm branek.
Střely na branku: 23:7
20:00
19:38
Třetina se dohrává v poklidném tempu, puk na svých holích drží karlovarský celek.
18:52
Voženílkova teč těsně minula branku Energetiků.
18:34
Domácí hrají v plném počtu.
18:22
Radek Duda vymyslel skvělou přihrávku, ale David Hruška branku střelou z první netrefuje.
17:46
Východočeši vyhazují ze své třetiny jeden kotouč za druhým.
17:07
Stanislav Balán se dostával před odkrytou klec domácích, ale v poslední chvíli mu puk přeskočil hokejku.
16:34
Jiří Cetkovský (PCE) dostává zbytečné 2 minuty za hrubost, když neudržel své emoce a mimo hru atakoval hostujícího Dudu u domácí střídačky. Šance pro Karlovy Vary na srovnání stavu.
16:06
Po delší době kombinují hosté ve svém útočném pásmu a doslova ostřelují domácího Kristana.
15:26
Výtečný Závorka se zaskvěl proti střele Koláře i proti následné bekhendové dorážce, kterou měl na svědomí Tomáš Zohorna.
15:05
14:30
Bombarďák Petr Sýkora dostal nahrávku na modrou a jen těsně netrefuje branku hostů.
14:05
Nahození od modré kryje Závorka ve své výstroji. Vhazování po jeho levici.
13:42
Cenné vteřiny nyní šetří Radek Duda, který kontroluje puk na své čepeli.
13:18
Západočeši se však ihned po buly osvobozují.
13:05
Radim Hruška (KVA) dostává 2 minuty za hákování.
13:01
Aleš Píša se vydal do útoku a nebezpečně prověřil Závorku.
12:39
Tomáš Kaut se nechal natlačit na Závorku, a tak se píská postavení útočícího hráče v brankovišti.
12:15
Kotouč opustil hrací plochu po zásahu Heizera, vhazování ve středovém kruhu.
11:25
11:15
Havlík trefil svého spoluhráče Lukáše Radila a po jeho zásahu skákal kotouč na horní síťce hostující branky!
10:39
Petr Sýkora zkoušel vystřelit od mantinelu, ale jeho střela byla zblokována obětavým zákrokem.
09:56
Pardubice kombinují, stále bez střely na branku.
09:25
Jekabs Redlihs (KVA) dostává 2 minuty za sekání, když nedovoleně atakoval Lukáše Nahodila.
08:56
Karol Korím trefuje od modré spojnici hostující branky!
08:13
Domácí hráči jsou aktivnější a Energeici mají s jejich včasným napadáním rozehrávky velké potíže.
06:42
Jiří Cetkovský tvrdou ranou příklepem zasáhl Závorku do masky, hra pokračuje dál.
06:23
Komerční přestávka, která hostům přijde určitě vhod.
06:18
Pardubická odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat. RADOSLAV TYBOR se, v signalizované výhodě, prokličkoval do obranného pásma hostů a střelou zápěstím přes obránce nedal Závorkovi žádnou šanci. Asistence: Lukáš Radil a Ladislav Havlík. 2:1
05:10
RADIM HRUŠKA zůstal trestuhodně sám v předbrankovém prostoru a po přihrávce z rohu kluziště srovnává střelou z první stav utkání. Asistence: Juris Štals a Petr Koblasa. 1:1
04:20
Jan Kolář byl osamocen před brankou, kam dostal od Marcinka kotouč, ale vyprášil jen levý beton Závorky.
03:42
Puk se ocitl mimo hrací plochu po zásahu Davida Hrušky, vhazuje se ve středním pásmu.
03:26
První vážnější zákrok si připisuje také Robert Kristan, jenž lapil nahození z hole Václava Skuhravého.
02:47
Po zadovce od Zohorny se opřel do rány Petr Sýkora a jeho rána těsně minula branku Západočechů.
02:14
Závorka raději kryje před dojíždějícím klubkem hráčů.
01:52
Východočeši jsou při chuti, po rychlém vpádu do pásma to zkoušel Jiří Cetkovský, ale hostující Harant jeho ránu zblokoval vysoko nad.
01:24
LUKÁŠ NAHODIL se neukvapil, obkroužil karlovarskou branku, která byla na moment zcela opuštěná a neomylně posílá Pardubice do vedení. Asistence: Lukáš Radil a Radoslav Tybor. 1:0
00:19
Hosté se hned usazují ve svém útočném pásmu, ale střela nepřichází.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Halász) – Píša, Čáslava "C", Benák, Havlík, Korím, Gregorc, Kočí – Sýkora, Špaček, Zohorna – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, Cetkovský – Endál, Kaut, Voženílek – Moučka.

Hlavní trenér: Zdeněk Venera.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Redlihs, J. Tomeček, Deyl, Šmach, Dvořák – Vachovec, Kverka, Duda "C" – Heizer, Skuhravý, D. Hruška – Pšurný, Balán, V. Tomeček – Štals, R. Hruška, Koblasa.

Hlavní trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodčí: Hribik, Wagner – Barvíř, Blümel.
HC Energie Karlovy Vary

6. místo (16 zápasů, 23 bodů, skóre 33:40)

Naopak hosté jsou povzbuzeni domácí výhrou nad Plzní, kterou ve vyrovnané bitvě nakonec udolali 2:1 v základní hrací době. Vítězným gólem se o to zasloužil bouřlivák Radek Duda, jenž skóroval dokonce ve vlastním oslabení. Energetici tak přijedou určitě příjemně naladěni a domácí borce dnes nečeká vůbec nic jednoduchého.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

5. místo (15 zápasů, 27 bodů, skóre 42:41)

Domácí tým chce přerušit sérii dvou proher v řadě a dostat se tak zpět na vítěznou vlnu. Pojišťováci si chtějí také udobřit své fanoušky, které v posledním domácím zápase doslova šokovali a inkasovali hned osm branek! Proti svému dnešnímu "sousedovi" z tabulky tak mají o motivaci postaráno.
Dobrý hokejový podvečer všem! Vítáme vás u on-line přenosu utkání, v rámci předehrávky 24. kola Tipsport extraligy, ve kterém proti sobě nastoupí týmy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a HC Energie Karlovy Vary. Utkání začíná v 17:00.