SESTŘIH: 26. kolo extraligy, Kometa Brno - Mountfield HK

Ode mne je to pro dnešek z Brna vše, loučím se s vámi a těším se na počtenou někdy příště.
Kometa si tak v přímém souboji o čtvrté místo připsala důležité tři body, díky kterým na čtvrtém místě odskočila právě Hradci Králové.
Zápas je u konce, ve třetí třetině jsme již branku neviděli a Kometa si tak na domácím ledě ponechává tři body za těsnou výhru 2:1. Brňané byli v zápase aktivnějším týmem.

Nejlepší hráči: Jakub Koreis – Lukáš Vantuch
60:00
59:33
Střela Kempného a další zákrok Kacetla. Hra je přerušena.
59:28
Kometa takticky drží puk v útočném pásmu a do koncovky se vůbec nežene.
59:07
Faul na kapitána Komety Čermáka. Za hákování si jde dvě minuty odsedět Šimánek.
58:54
Oddechový čas pro hosty.
58:54
Zakázané uvolnění Komety, vhazovat se bude před Čiliakem.
58:48
Není na co čekat! hosté odvolávají brankáře a zkusí to v šesti!
58:38
Čiliak se natáhl po puku před jeho brankovištěm a sám ho vyhodil ven z pásma.
58:23
Puk se dotkl ochranné sítě za bránou Komety, vhazovat se bude ve středním pásmu.
57:23
Mertlův pokus z mezikruží zakončil sérii hradeckých pokusů. Čiliak krotí touš na hrudi a přeruší hru.
56:15
Utkání sleduje 7 200 diváků. V Brně je tak opět vyprodáno!
56:15
Střela Čermák z levého křídla, Kacetl si připisuje další zákrok a přeruší hru.
56:04
55:33
Hosté se na delší dobu usadili v útočném pásmu, ke střele se nakonec ale nedostali. Kometa si tak může oddechnout a vyhodit.
54:32
Znovu brněnský obránce Kempný a znovu putuje puk pryč z pásma.
54:09
Kempný se po buly dostal na puk a vyhazuje.
54:04
Kometa hrála v šesti bruslařích a zahraje si tak na závěr třetí třetiny ještě v oslabení. Trest odpyká Vondráček.
53:58
Kapitán Čermák vyhodil puk úplně naslepo středem hřiště, k němu se dostali hosté a málo chybělo k tomu, aby v jasné šanci nesrovnali!
53:18
Rána Pláňka od modré trefila před Čiliakem stojícího Koreise. Střelec druhého gólu Komety tak nyní pomohl svému brankáři v jeho práci.
52:46
Hruškova střela z levého křídla, brněnský útočník ale byl již ve velmi ostrém úhlu a měl to tak těžké.
52:13
Němec ihned po buly zkoušel něco vymyslet na Kacetla, ten byl ale pozorný.
52:09
Po dalším útoku domácího celku se puk dotkl ochranné sítě nad bránou Hradce. Hra je přerušena.
51:18
A další velká šance Buriana! Vytáhlý brněnský útočník se protáhl středem přímo k bráně Hradce, místo střely ale volil přihrávku na pravé křídlo na najíždějícího Vondráčka. Přihrávka mu ale šla na paty.
50:08
Hosté při přechodu do útočného pásma opět ztratili puk. Ten tentokrát skončil na střídačce domácího týmu.
49:08
Němec ihned po naskočení z trestné lavice mohl jít s Čermákem do přečíslení dva na jednoho, nakonec se k němu ale stáhl jeden z obránců Hradce a puk mu vypíchl.
49:00
48:51
Puk při přechodu hostí do útočného pásma vypadl z ledové plochy a stal se cenným úlovkem jednoho z diváků.
48:17
Burian na vlastní obranné čáře vypíchl puk a rozjel se do samostatného úniku. Branku ale nedal, blafák do bekhendu se mu nevyvedl, zastavil ho perfektním zákrokem brankář Kacetl.
48:03
Postavení mimo hru hostujícího týmu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
47:36
Hosté v plném počtu a začíná jejich početní výhoda.
47:18
Dočekal se rozjel do útočného pásma, jeho střela zápěstím z mezikruží však mířila mimo.
46:59
A přesilovka Komety je u konce. Za podražení putuje za katr Němec.
46:56
Další vyhození hostujících hráčů. Domácí v téhle přesilovce ještě nevystřelili ani na brankáře.
46:10
Hosté se znovu dobře brání. Kometa má problémy při založení útoku.
45:41
Hosté znovu vyhráli buly a osvobozují se. Kometa musí začít od Čiliaka.
45:36
Za sekání je vyloučen Červený. Přesilovka pro Kometu.
44:59
Z ničeho nic však diváky ze sedadel zvedla rychlá akce Komety. Ptáček se zcela osamocený na levém kruhu dostal ke střele z první, puk ale poslal jen do boční tyčky hostující brány.
43:56
Nepříliš zábavná pasáž pokračuje i nadále. Oba týmy jako kdyby vyčkávaly na chybu soupeře.
42:54
Zatím se hraje velmi opatrně z obou stran, brankáři mnoho práce zatím nemají.
41:43
Ofsajd domácího celku, buly ve středním pásmu.
41:40
41:21
Tonova střela z první z levého kruhu. Kacetl se stačil přesunout a vyrazit puk mimo.
40:45
Kometě se začala přesilová hra, hosté se ale zatím velmi dobře brání. Kometa se nemůže dostat do pásma a usadit se v něm.
40:22
40:01
Druhá třetina je za námi, viděli jsme v ní tentokrát po jedné brance na každé straně. Hostům se nejprve podařilo vyrovnat zásluhou dnes aktivního Vantucha, vedení však domácímu celku vrátil důrazný Koreis.

Kometa tak před třetí částí vede o jednu branku a vše je pro obě strany stále otevřené. Nic totiž ještě není zdaleka rozhodnuté.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
40:00
39:39
Káňův dravý průnik z pravého křídla končí faulem hostujícího hráče. Kudrna je potrestán za držení protihráče. Bude se hrát 4 na 4.
39:15
Zakázané uvolnění hostí ve vlastní přesilové hře. Buly se tak vrací před Kacetla.
38:34
Slovákova rána od modré proletěla těsně kolem Čiliakovy tyče. Dorážka se pak hostům nevyvedla.
38:21
Přesilovka pro Hradec. Dujsík je vyloučen za držení protihráče.
37:23
Kometa v přesilovce moc nestřílí, spíše se snaží se hledat. To hostům vyhovuje, kteří tak snadněji sbírají puky a vyhazují se.
36:29
Ani tahle početní výhoda se domácím příliš nedaří. Hosté se totiž velmi efektivně brání.
35:46
Střela Pláňka z pravého křídla mířila těsně mimo vzdálenější tyč domácí brány.
35:39
35:21
Střela Kukumberga z pravého křídla, Čiliak s problémy vyráží mimo.
34:45
Další vyhození Komety. Ani hosté ještě neměli v přesilové hře žádnou velkou šanci.
34:18
Burian se dostal na puk a v poklidu ho vyhazuje z obranného pásma.
33:54
Kudrna chtěl zakončovat z mezikruží, puk mu ale přeskočil hůl a domácí se osvobozují.
33:38
Přesilovka pro Hradec Králové. Kuboš je potrestán za držení.
32:55
Střela Ostřížka z pravého křídla hostujícímu brankáři vypadla, nakonec ji ale Kacetl stihl zavčas pokrýt.
32:23
31:53
Kometě se početní výhody v polovině zápasu příliš nedaří, hosté se docela v poklidu brání.
31:25
Honejskova rána z pravého křídla, hostující brankář s obtížemi vyráží.
31:07
Hosté ve čtyřech.
30:42
Střela Kuboše, Kacetl připraven.
30:22
Bude se vylučovat na hradecké straně. Trest za příliš mnoho hráčů odpyká Dej. A hosté budou hrát znovu ve třech, tentokrát 43 vteřin.
30:22
Obrovské zmatky na ledě. Oba týmy mohly klidně skórovat v krátkém okamžiku, nakonec ale celá situace končí přerušením sudích.
30:00
Hosté ve čtyřech, přesilovka se jim nedaří.
29:15
Kometa ztratila v útočném pásmu puk a hosté ho v poklidu vyváží pryč.
29:05
A jdou do tří! Za podražení je vyloučen Frühauf. Kometě tak bude mít necelou minutu výhodu pět na tři!
28:58
První domácí formace kombinuje v útočném pásmu, hosté se musí znovu jen důsledně bránit.
28:00
Další přesilovka. Dej si odpyká dvě minuty za hákování.
26:51
Obrovské zmatky před Čiliakem! Šimánek byl velmi aktivní v brankovišti, puk přenechal Mertlovi, který mířil do prázdné brány. Střílený puk ale na poslední chvíli stačil v pádu špičkou hokejky vyrazit na břevno! Chybělo málo a mohlo být vyrovnáno!
26:34
Na druhé straně to z mezikruží zkusil Beránek, tohle ale byla snadná práce pro Čiliaka.
25:36
Kometa právě vstřelila branku!
Obrovský tlak Komety přináší další branku v síti Kacetla! Hosté se snad dvě minuty bránili ve vlastním obranném pásmu, až se k puku dostal JAKUB KOREIS, agresivně ho protlačil do brankoviště a ještě agresivněji do hostující brány. Kometa si bere vedení znovu na svoji stranu. Asistence: Jan Hanzlík, Antonín Honejsek.
25:25
Čermák si vyjel zpoza brány, jeho rychle zakončení ale končí na hostujícím brankáři.
24:57
Domácí mají veliký tlak v útočném pásmu, hosté neví, kam dříve skočit.
24:40
Burianova střela z levého křídla. Ani tenhle pokus se ale neuchytil.
24:10
Kometa oproti začátku třetiny po inkasované brance přidala. Z levého křídla se do zakončení tlačil Káňa. Ke střele se nakonec ale nedostal.
23:35
Hruška nabil Němcovi do mezikruží, který nechal vyniknout znovu hostujícího brankáře!
23:15
Kempný dostal na modré čáře více prostoru, napřáhl a svoji pumelenicí nechal pořádně protáhnout hostujícího brankáře.
22:23
Mountfield právě vstřelil branku!
Lepší vstup hostí do druhé třetiny přináší kýženou vyrovnávací branku. K volnému puku před brankářem Čiliakem se dostal LUKÁŠ VANTUCH a pohotově dopravil puk do volné klece. Obkroužený Čiliak byl zcela bez šance zasáhnout. Asistence: Peter Frühauf, Petr Beránek.
22:11
Kometa poslala puk přes všechny čáry, buly se vrátí k Čiliakovi.
22:01
Další práce pro Čiliaka, z levé strany ho prověřil Vantuch.
21:36
Hradec do druhé části vstoupil aktivněji a zatím domácímu týmu dělá nemalé problémy před Čiliakem.
20:53
Na druhé straně napřáhl na modré čáře Kempný, Kacetl puk vytěsnil mimo.
20:22
Za Čiliakem zvoní levá tyč! Z pravého křídla ji trefil Kudrna!
20:01
Hráči se už vrací na ledovou plochu, utkání bude brzy pokračovat.
První třetina je za námi, viděli jsme v ní jednu branku. O tu se postaral v osmé minutě nejlepší střelec celé soutěže Petr Ton, který šikovnou a šťastnou zadovkou poslal puk za záda hostujícího brankáře. Kometa byla v první třetině celkově mírně aktivnějším týmem, ale ani hosté nebyli zcela bez šancí.
Další třetina začne přibližně v 17:56.
20:00
19:54
Nakonec se ale za asistence lékařů zvedá a pokračuje sám na střídačku.
19:54
Němec byl při svém protiútoku do útočného pásma čistě zastaven a zatím leží v bolestech na ledě.
19:32
Nahození ze středního pásma končí v lapačce pozorného Čiliaka. Jeho otřesení tak nebylo nijak vážné a může pokračovat dále ve svých kvalitních výkonech.
19:17
Zakázané uvolnění hostujícího mančaftu. Čeká nás tak minimálně ještě jedno buly před Kacetlem.
18:16
18:13
Hosté vyhráli další buly a osvobozují se.
18:09
Kubošova rána od modré čáry. Kacetl na puk sice moc dobře neviděl, nakonec mu ale skončil ve výstroji.
17:28
Němcova křižná přihrávka přes celé pásmo na Hrušku. Ten však z první mířil jen do přesouvajícího se Kacetla. Vynikající zákrok hostujícího brankáře!
16:43
Hosté jsou již ve čtyřech.
16:39
Ton přišel o puk v útočném pásmu a hosté se mohou znovu osvobodit.
16:16
Hosté jdou do tří! Pláněk je potrestán za sevření puku. Kometa bude mít 27 vteřin dlouho výhodu dvou mužů v poli navíc.
15:49
Domácí tlak pokračoval i dále, hosté se ale dokázali osvobodit a vyhazují.
15:20
Rychlá kombinace domácího celku zakončená střelou Tona z levého kruhu. Kacetl se stihl přesunout.
14:48
Hosté vyhráli buly a ihned posílají puk z obranného pásma.
14:43
První přesilovka pro Kometu. Hostující kapitán Šimánek je potrestán za hákování.
14:11
Čiliak ale nakonec bude pokračovat, Falter si po chvíli zase sedl na své místečko.
14:11
Čiliak je stále otřesen a je ošetřován na střídačce. Vedle něj se navíc začíná pro jistotu rozcvičovat náhradník Falter.
14:08
Vantuch z levého křídla trefil Čiliaka do masky, brněnský gólman byl sice otřesen, nakonec ale celou situaci dokázal ustát a zabránil, aby se hosté dostali na volný puk k dorážce.
13:34
Další technický prohřešek hostujícího týmu. Po ofsajdu následuje buly ve středním pásmu.
13:16
Hradecké nahození ze středního pásma končí v lapačce Marka Čiliaka. Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
12:26
Pasáž bez vyložených šancí na žádné ze stran. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale gólmani moc práce nemají.
11:48
Hostující protiútok brzdí postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
10:48
Ton při přechodu do útočného pásma upadl a Vondráček už byl v ofsajdu. Hra je přerušena.
10:38
10:16
Z levého křídla střílel hostující Frühauf, Čiliak podrží puk mezi svými betony.
10:00
Střela Červeného zblokovaná, domácí se mohou znovu osvobodit.
09:20
A znovu Hanzlík. Puk tak opět putuje ven z obranného pásma.
08:59
Hanzlík napadl rozehrávku soupeře a vyhazuje puk přes všechny čáry.
08:38
První přesilovka, zahrají si ji hosté. Vyloučen je Vondráček za podražení.
07:17
Domácí celek otevírá po zásluze skóre dnešního zápasu. Po střele Hrušky z levého křídla se k odraženému puku mezi kruhy dostal PETR TON a pohodovou zadovkou poslal puk do sítě hostujícího Kacetla. Šťastný gól domácích, ke kterému si ale nejlepší střelec soutěže šel naproti! Asistence: Vojtěch Němec, Jan Hruška.
06:55
Dočekal dostal na levém křídle více prostoru a napřáhl. Jeho dělovka letěla těsně mimo vzdálenější tyč hostující brány.
06:14
Hosté se ale zuby nehty Koreisově útoku silových hráčů ubránili a mohou jít vystřídat.
05:45
Kometa je v zápase zatím aktivnější. Třetí brněnská formace aktuálně pořádně zatápí hostující pětici.
04:37
Čermákova formace si vytvořila tlak v útočném pásmu, ke střele se ale nedostala. I tak ale hosté vyhazují puk raději na zakázané uvolnění.
03:42
Další drobné zaváhání Komety v obranném pásmu a další důležitý zákrok Čiliaka. Buly po jeho levici.
03:26
Hruškova střela z mezikruží mířila mimo. Kacetl nemusel zasahovat.
02:29
Nedvídek se z ničeho nic dostal sám s pukem před Čiliaka, k zakončení v jasné situaci se ale nedostal, protože ho o puk připravil Dočekal. Dle sudích dle pravidel.
02:04
Nahození Nedvídka z levého křídla. Čiliak má puk v náruči a raději přeruší hru.
01:40
Třetí domácí formace si vytvořila další tlak před hostujícím brankářem. Po střele Dlapy mohl na pravém křídle dorážet Burian, místo střely ale ještě přihrávkou hledal svého spoluhráče.
00:48
Zajímavý pas dostal mezi kruhy na druhé straně i Kukumberg. Hostující útočník ale puk poslal těsně mimo pravou tyč Čiliakovy brány.
00:22
Diváci se ještě nestihli ani usadit do sedaček a hned první tutovka domácího týmu! Němec dostal puk před bránu, z první ale trefil jen hostujícího gólmana.
00:01
Před úvodním buly bude odhalen ještě dres jedné z brněnských legend – Františka Vaňka.
Hráči obou týmů vjíždí na ledovou plochu. To vše za dohledu opět slušně zaplněných brněnských tribun.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Hájek – Hruška, Němec, Ton – Káňa, Čermák (C), Honejsek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Ostřížek, Mrázek.

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Vydarený, Pláněk, Dietz, Slovák, Mikuš, Frühauf – Šimánek (C), Mertl, Kudrna – Červený, Kukumberg, Dej – Vantuch, Tvrdík, Beránek – Nedvídek, Troliga, Kovářů.

Rozhodčí: Polák, Hribik – Kis, Lučan.
Kometa sice poslední domácí zápas proti Mladé Boleslavi nezvládla, i tak by měla být v duelu mírným favoritem. V předcházejících jedenácti zápasech, v řadě totiž dokázala bodovat, její šňůra se tak zasekla až proti bruslařskému klubu. To soupeř z Hradce se v posledních zápasech trápí, z posledních pěti duelů vyhrál jen proti Slavii.
Celý zápas se ponese v duchu souboje o aktuálně čtvrtou příčku v tabulce soutěže. Tu zatím okupuje brněnská Kometa, která má na svém účtě 41 bodů.Hosté z Hradce ovšem na domácí celek ztrácí z pátého místa jediný bodík a je tedy jasné, že vítěz duelu jde lidově řečeno na čtvrtý flek.
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání 26. kola Tipsport extraligy. V námi sledované bitvě změří síly domácí Kometa Brno s hosty z Mountfield HK. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.