SESTŘIH: 26. kolo extraligy, Liberec - Mladá Boleslav 2:1 v prdloužení

Dnes je to ode mě všechno. Přeji hezký zbytek první adventní neděle.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Boris Žabka (MBL) a Tomáš Filippi (LIB).
64:24
Liberec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! TOMÁŠ FILIPPI se odhodlal k sólové akci, když od pravého mantinelu pustil mezi přesilu bránících hráčů a parádní střelou pod víko Rittichovy branky rozhodl o dvou bodech pro Liberec.
63:25
Vampola předvedl chybnou rozehrávku, jeho zaváhání ale napravil domácí kapitán Výtisk.
62:14
Derner předvedl ukázkový bodyček a sklidil ovace domácího publika.
61:07
Látal a Mikulík jeli proti jedinému libereckému obránci, ale první jmenovaný na slovenského gólmana nevyzrál.
60:28
Tygři se v pokračující přesilovce zabývají spíše kombinací než střelbou.
60:01
Ve třetí části jsme viděli jednu velkou vyčkávanou. Skóre zůstalo neměnné a se o vítězi rozhodne v prodloužení, případně v samostatných nájezdech.
60:00
59:50
Bartek pálil okamžitě po buly, Rittich měl však na jeho střelu dobrý výhled.
59:47
Ještě jedno vyloučení na závěr třetího dějství! Kubica (MBL) dostává dvě minuty za hákování.
59:08
Vampola se vydal dopředu s Urbanem, vytáhlý liberecký forvard si ale nepohlídal postavení v mladoboleslavském brankovišti.
58:12
Pacovský si najel mezi kruhy, ale ve finální fázi nechal kotouč za sebou.
57:50
Liberec vyhazuje na icing.
56:54
Rozhodčí nachytal Tygry při postavení mimo hru.
56:41
56:36
Po nepřesné kombinaci hostů končí kotouč mimo hřiště.
55:41
Mikulíkovi sjela z čepele přihrávka Radana Lence a domácí se tak osvobozují.
54:41
Jelínek (LIB) se následně provinil proti pravidlům a dostává dvě minuty.
54:39
Jelínek se dostal k dorážce Valského střely, ale ani na několikrát neprotlačil puk za záda Davida Ritticha.
53:47
Mikulík prověřil Lašáka ve vlastním oslabení pokusem od pravého mantinelu.
52:58
Přesilovka pro domácí nezačala vůbec dobře. Hosté zahrozili rychlým kontrem, ale celá situace nakonec skončila ofsajdem.
52:49
Vampola se sice neprosmýkl kolem Vidmara (MBL), ten si ho však přidržel a dostává menší trest.
52:25
Vampola s Urbanem teď předvedli pohledný ťukes, který nakonec zakončil druhý jmenovaný problematickým pokusem pro gólmana Bruslařů.
51:08
Lenc si našel puk mezi kruhy a pokoušel se vystřelit, což se mu nakonec nepodařilo, protože domácí obránci k němu přistoupili včas.
50:42
Bartek se zapomněl v útočné třetině a Dernerovi tak byl odpískán ofsajd.
49:41
Radivojevič se chopil puku ve středním pásmu a okamžitě postupoval směrem střed. Nakonec došlo i na střelu, mladoboleslavský gólman vyrazil puk do rohu.
47:55
Bartek se blýskl rychlou střelou z otočky, kterou Rittich vyrazil jen před sebe, kde se po kotouči už už natahoval Jelínek. Hosté však liberecký tlak přestáli bez úhony.
46:40
Valský hledal před hostující svatyní Filippiho, ten ale v tísni nezakončil přesně a puk šel tak těsně vedle.
45:23
Kreželok vystihl rozehrávku hostů a okamžitě posílal kotouč na mladoboleslavskou bránu, po několika odrazech sebral puk Rittich.
43:56
Kica prověřil Ritticha hned po buly.
43:54
Mladoboleslavští vyhazují na zakázané uvolnění.
42:44
Loskot se prosmýkl kolem libereckých beků ostře vypálil, domácí gólman ale skryl puk ve své výstroji.
42:12
Liberec se v pohodě brání.
41:30
Mikulík přilétl do útočného pásma a protáhl Lašáka střelou z plné rychlosti.
40:59
Vampola (LIB) zasáhl svého soupeře hokejkou do obličeje a dostává menší trest.
40:40
40:01
Druhá perioda příliš hokejové krásy nenabídla a s výjimkou několika střeleckých možností především na straně Bruslařů nebylo k vidění nic zajímavého a do kabin se tak jde za nerozhodného stavu 1:1. Třetí třetina startuje přibližně ve 20:06.
40:00
39:15
Výtisk vystřelil od modré, trefil však pouze clonícího spoluhráče.
38:40
Kučný (MBL) si přidržel svého proti hráče a dostává menší trest.
37:39
Šimek prověřil mladoboleslavského gólmana u ostrého úhlu, Rittich byl ale včas na svém místě.
35:46
Krenželok se vydal na výlet do útočného pásma, tam si jej však Mladoboleslavští pohlídali.
34:33
Loskot se natahoval po kotouči, ale nakonec jej nezasáhl a sudí odpískal icing.
34:13
33:20
Tygři kombinují v útočném pásmu, na Ritticha však neletěla dosud jediná střela.
32:13
Pavel Musil (MBL) se dopustil útočného faulu a na trestné si tak posedí dvě minuty za hákování.
31:42
Rozhodčí trochu váhal nad odpískáním zakázaného uvolnění, nakonec ale do píšťalky foukl a vhazovat se tak bude před Lašákem.
30:58
30:56
Hosté si teď nepohlídali ofsajdovou linii.
29:22
Lašák se teď famózně přesunul proti střele Mikulíka, který zakončoval rychlou kombinaci Bruslařů.
28:58
Víšek dostává 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.
28:19
Valský se zničeho nic dostal ke kotouči a ve výhodné pozici mezi kruhy nad ničím nepřemýšlel a vystřelil. Situaci však z pohledu hostů zachránil Pacovský a přizvedl střelu českého reprezentanta do ochranné sítě.
27:36
Valský je na ledě, to znamená opět hru v plném počtu na obou stranách.
26:30
Jelínek v trochu krkolomné pozici udržel puk pro Davida Kajínka, který prověřil Rittichovu pozornost od pravého mantinelu..
25:36
Uvidíme hru ve čtyřech, Valský (LIB) dostává menší trest za sekání.
25:05
Urban nezastavil puk na útočné modré, čímž vyslal do nebezpečného kontru Hyku. Po jeho střele se ale zavlnila jen boční síť.
24:33
Milan Mikulík (MBL) si teď však pobude za hákování na trestné lavici.
23:35
Mikulík se prezentoval pěkně jedovatou střelou z levého kruhu, kterou Lašák vyrazil jen nad sebe.
22:53
Tygři vyhodili kotouč přes všechny čáry a byl tak pískán icing.
21:46
Z přetlačované v rohu obraného pásma Mladé Boleslavi vzešel jako vítěz Bartek a po drzém průniku kolem hostující klece vystřelil zápěstím jen těsně vedle horního rohu Rittichovy brány.
20:17
První úspěšný zákrok druhé periody si připsal proti pokusu Musila liberecký gólman.
20:01
Bruslaři měli vskutku bleskový start do duelu. Po necelé minutě a půl otevřel skóre Radan Lenc. Domácí ale přispěchali se svojí odpovědí už za třicet vteřin, kdy se po zmatcích v mladoboleslavské obraně prosadil Radim Šimek a určil tak konečný výsledek prvního dějství. Další třetina začne přibližně v 19:14.
20:00
19:30
Valský vyjel z rohu až před mladoboleslavskou klec, libereckému forvardovi však chyběl prostor pro nebezpečnější zakončení.
18:02
Bartekův střílený pas jemně lízla čepel Vampolovy hole, hostující brankář vyrazil betonem.
17:13
Kotouč se ocitl na mladoboleslavské střídačce, vhazovat se bude před Rittichem.
16:28
Bartek napřáhl na modré a Rittich měl co dělat aby zkrotil puk před dotírajícím Urbanem.
15:51
Hosté jdou do tří! Žabka (MBL) dostává dvě minuty za držení a navrch ještě inkasuje dvě minuty za následný krosček.
15:26
Tygři špatně rozehráli a sudí tak píská icing.
14:48
Jass nabil Valskému a ten se do puku pořádně opřel, bohužel pro domácí trefil jen Ritticha do hrudi.
14:31
Pavel Musil (MBL) si odsedí dvě minuty za podražení.
13:53
Žabka se do puku opřel zrovna, když byl před Lašákem hustý provoz a liberecký gólman byl úspěšným zákrokem možná i trochu překvapen.
13:10
12:30
Hosté se zatím k ničemu nedostali.
11:10
Filippi (LIB) si při bránění Musila nepočínal čistě a dostává menší trest za hákování.
11:04
Domácí obrana nepokryla Pavla Musila a ten se tak řítil sám na libereckého gólmana. Rychlý brejk ale nezvládl zakončit přesně.
10:46
Lašák musel dávat pozor na odražený kotouč a raději jej přikryl.
09:19
Jass proletěl obranou hostů a dokázal i vystřelit. Rittich si nadvakrát poradil.
08:50
08:32
Kajínek odpaluje puk až k mladoboleslavskému gólmanovi.
07:15
Trška se na modré čáře příliš nerozpakoval a okamžitě pálil. Jeho pokus prosvištěl vedle Lašákovy klece.
06:50
Kica (LIB) hákoval svého soupeře a odsedí si tak dvě minuty.
05:59
Urban obdržel za hostující klecí puk od Výtiska a okamžitě ho cpal před bránu, kde hlídkoval Petr Vampola. Bruslaři si však vše pohlídali.
04:15
A znovu postavení mimo hru, tentokrát na druhé straně.
03:05
Ofsajd hostů.
01:53
To byla ale rychlá odpověď. Domácí se hned po buly ve středovém kruhu usadili v útočném pásmu a výsledkem byla gólová střela RADIMA ŠIMKA od pravého mantinelu. Na tu už Rittich nedosáhl. Asistence: Tomáš Filippi.
01:23
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
To je start! Za ani ne minutu a půl Mladá Boleslav vede! Postaral se o to RADAN LENC, který svou střelu perfektně skryl za bránícího Krenželoka a Lašák tak neměl dobrý přehled o jeho ráně. Asistence: Marek Loskot.
00:51
Hosté vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění.
00:25
Výtiskovo nahození ze středního pásma sbírá v klidu mladoboleslavská defenziva.
00:01
Hráči už se staví na úvodní buly. Vše se schyluje k začátku dnešního zápasu.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Vaněček) – Šimek, Výtisk, Vitásek, Voráček, Derner, Kajínek – Radivojevič, Vampola, Urban – Vlach, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Bartek – Kica, Jass, Víšek

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Stříteský, Vidmar, Hruška, Kučný, Žabka, Čermák, Trška – Mikulík, Musil, Klimenta – Hyka, Loskot, Lenc – Látal, Vrbata, Pacovský – Jarůšek, Kubica, Pabiška – Volf

Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Barvíř, Blümel.
Bílí Tygři Liberec

Liberec je letos zatím za očekáváním a jeho herní výkony jsou jako jedna velká houpačka. V jeho herním kalendáři nenalezneme sérii alespoň tří výher po sobě, na druhou stranu to samé platí i o prohrách. Naposledy si Tygři připsali porážku v Karlových Varech, kde sice dokázali smazat tříbrankové manko, ale na další přesný zásah Energie už neměli svěřenci trenéra Čady odpověď a ze západu Čech si tak neodvezli jediný bod.

Ofenzivu domácích táhnou především slovenský kanonýr Martin Bartek (10+8), mistr světa z roku 2010 Petr Vampola (9+6) a Tomáš Filippi (5+10). Liberecké ale trápí zápasy na domácí půdě, letos tam už totiž řádily týmy Sparty, Olomouce, Komety, Plzně, Karlových Varů a lídra z Třince. Jestli se hráčům s tygrem na prsou povede proti Mladé Boleslavi najet na vítěznou vlnu, uvidíme v 18 hodin 20 minut.
BK Mladá Boleslav

Bruslařský klub je po roční přestávce zpět v extraligovém kolotoči a vede si velmi dobře. Mladoboleslavští sice ještě před nedávnem osidlovali pozice, které by po dvaapadesáti kolech znamenaly boj ve skupině o umístění. Po čtyřzápasové sérii bez porážku se ale Středočeši vyhoupli až na sedmé místo, v posledním utkání však ve Škoenergo Areně podlehli Vítkovicím a klesli tak na současnou devátou příčku.

Hosté se letos mohou spolehnout na svého kapitána Davida Výborného. Nejproduktivnější hráč Mladé Boleslavi má na svém kontě 24 bodů a pomalu se tlačí mezi vůbec nejlepší hráče celé soutěže. Zcela nejasná je ale situace v brankovišti středočeského klubu, kde v úvodu sezony dostal přednost před zkušenějším kolegou Málkem David Rittich. Před necelými dvěma týdny však do týmu přišel Martin Růžička a po dvou odchytaných duelech má bilanci jedné výhry a jedné prohry.
V Home Credit Areně se potkávají sousedé v extraligové tabulce. Desátí Bílí Tygři přivítají na domácím ledě devátou Mladou Boleslav, což slibuje dramatickou podívanou o důležité body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.