SESTŘIH: 38. kola extraligy, Vítkovice - Mladá Boleslav 4:1

Ode mě je to pro dnešek z Ostravy vše, mějte příjemný večer, hezký víkend a budu se těšit opět někdy napočtenou.
Ve Vítkovicích je tajenka osmatřicátého kola již rozluštěna. Po zásluze si vítkovičtí připisují tři body a připisují si první domácí výhru proti mladoboleslavským hráčům. Ti se ve třetí třetině urputně bili o vyrovnání a nějaké body, ale vítkovičtí si stav zápasu dokázali uhlídat.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Vladimír Svačina
BK Mladá Boleslav – Michal Bárta
60:00
59:49
Do konce třetí třetiny se už zřejmě nic zásadního nestane.
59:31
Pabiška vyslal na branku Kašpaříka, ale přes množství hráčů se k Dolejšovi nedostal.
59:17
Hraje se ve středním pásmu.
58:51
Hokejisté Mladé Boleslavi mají puk pod kontrolou, ale domácí si svou klec brání.
58:13
Další zakázané uvolnění pro Vítkovice.
57:41
Broš Dolejše, ale neuspěl.
57:18
U vítkovické klece se vytvořil chumel hráčů, hra je přerušena.
57:00
U hostující klece se zjevil Svoboda, ale Růžička překvapen nebyl.
56:23
Zakázané uvolnění pro domácí.
56:08
Mladoboleslavští se nahrnuli před branku, domácí Dolejš je ale v pohotovosti.
55:43
Domácí vletěli do pásma, před brankou se objevil Svačina, ale na přihrávku nedosáhl.
55:11
Dnešní utkání sleduje 5 287 diváků.
54:29
54:00
Vítkovičtí posílají puk už podruhé v krátkém sledu do bezpečí.
53:38
Hosté usazeni v pásmu.
53:17
Hra ve středním pásmu.
53:00
Vítkovičtí se brání úsporně, Dolejš zatím příliš zasahovat nemusel.
52:29
Hosté mohou v přesilovce pokračovat, za hákování putuje na trestnou lavici Svoboda.
52:29
Probíhá komerční přestávka.
52:26
52:07
Výborná šance pro Pabišku, ale ten zblízka na Dolejše nevyzrál.
51:49
Vítkovičtí vyhazují.
51:33
Domácí se brání zuby nehty, mladoboleslavští mají dobře rozehranou přesilovku.
51:00
Kucsera se vydal i s pukem do útočného pásma, ušetřil několik cenných vteřin.
50:33
Dolejš zpacifikoval dobrý pokus Mikulíka.
50:26
Při závaru u domácí branky si sekáním pomohl Klok a bude potrestán.
49:59
Bude se vhazovat ve středovém kruhu.
49:30
Střední pásmo je jedno z nejvytíženějších – pro tyto chvíle.
49:04
Huna nahodil puk do pásma.
48:43
Vítkovičtí si zakombinovali na zakázané uvolnění.
48:10
Hraje se po celé ploše, gólmani si mohou dát chvilkový oddech, protože u jejich branek se žádné dějství neodehrává.
47:38
Halou objíždí mexická vlna.
47:14
Domácí v pásmu před Růžičkou, Huna ale nemířil přesně.
46:44
46:23
Vítkovice právě vstřelily branku!
Co se nepovedlo v přesilovce, to se povedlo nyní – Svačina poslal puk na JIŘÍHO BURGERA, který si sám najížděl na Růžičkovu klec, počkal si na jeho pohyb a mazácky zakončil do odkryté klece – 4:1. Asistence: Vladimír Svačina, Lukáš Zíb.
46:09
45:34
Vítkovice stále v pásmu, ale Růžička je pozorný.
45:02
Mladoboleslavští přistupují k vítkovickým natěsno a nedávají jim příliš prostoru.
44:39
Domácí v pásmu.
44:20
Hosté vtrhli do pásma, ale vítkovický gólman si poradil.
44:09
Dalí hráč, který působil v minulosti ve vítkovických barvách odjíždí na trestnou lavici, Mikulík se provinil držením.
44:03
Hosté se drží v pásmu, ale jejich hra je nepřesná.
43:36
Tak tuto přesilovku si domácí za rámeček nedají, vyslali jen jednu střelu na Růžičkovu branku.
42:56
Domácí rozehrávají od Dolejše.
42:17
Domácí v pásmu, ale hosté se brání velmi úspěšně.
42:00
Vítkovickým rozehrávka nevyšla, je z toho zakázané uvolnění.
41:36
Další přesilovka pro domácí celek, Ovčačík se provinil nedovoleným bráněním.
40:56
Domácí využívají přesilovku! Zíb poslal přihrávku na Romana, který viděl u vzdálenější tyče zcela volného VLADIMÍRA SVAČINU, což Růžička nečekal, a tak posledně jmenovaný vítkovický útočník mohl pálit do odkryté sítě – 3:1. Asistence: Ondřej Roman, Lukáš Zíb.
40:40
Zíb ve spolupráci s Romanem vyděsili Růžičku.
40:35
Domácí usazeni v pásmu.
40:01
Vítkovičtí mají k dispozici ještě 1:39 přesilovou hru.
40:01
Druhou třetinu vyhráli hosté, když využili přesilovku a snížili díky Robarovi. Mladoboleslavští jakoby pomalu nacházeli recept na hru domácích, ale ještě to není úplně ono. Naproti tomu i vítkovičtí v této části tvořili více nepřesností, takže třetí třetina může být ještě hodně zajímavá. Určitě se k nám po krátké pauze vraťte.
Další třetina začne přibližně v 18:40.
40:00
39:51
Hostující gólman má pokrytou spodní část branky dobře.
39:41
Prvním vyloučeným mladoboleslavského týmu v tomto utkání je právě nyní Bárta, který se provinil nedovoleným bráněním.
39:30
Domácí se drží v pásmu, Růžička vyhlásil pohotovost.
39:18
Vítkovičtí se přesouvají do útoku.
38:53
Růžička si sjíždí pro puk za branku, Huna byl u ní o chviličku později.
38:25
Vedle vítkovické branky zůstal ležet Hruška, hra je přerušena, na nohy mu pomáhají spoluhráči.
38:04
Kovář se natlačil před branku, ale Kočí jeho střelu srazil do bezpečí.
37:49
Huna z mezikruží nemířil přesně.
37:17
Domácí se přesouvají do útočného pásma.
36:50
Ve vítkovickém brankovišti je narváno,hra je přerušena.
36:38
36:35
Od kruhu vypálil tvrdě Mikulík, Dolejš sklapl betony včas, Výbornému se nepodařilo zpracovat kotouč a hned střílet.
36:19
... k puku se dostávají znova hosté.
36:08
Burger se dostal k puku a míří do pásma, kličkuje hezky..
35:47
Až nyní se podařilo domácí čtveřici vyhodit puk.
35:08
Dolejš má zakrytý výhled, hosté si zatím jen přihrávají.
34:38
Mladoboleslavští mohou srovnat, za sekání je za katr odvelen domácí Huna.
34:32
Broš mířil se spoluhráči do pásma, ale Dolejš v poklidu jeho střelu odpálil vyrážečkou.
34:24
Szturc se dostal k puku, zkusil ho poslat na branku, Růžička na svém místě.
34:05
Vítkovičtí rozehrávají útok.
34:03
33:41
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A přece jen! Výborný si vybruslil ke kruhům, poslal puk zpět na MITJU ROBARA, který prostřelil Dolejše – 2:1. Asistence: David Výborný, Marek Trončinský.
33:20
Hosté se usadili v pásmu, ale zatím nestřílejí.
32:53
Další vyhození puku, oba týmy střídají.
32:38
Vítkovickým se podařilo poslat puk daleko do bezpečí.
32:20
Szturc se dostal k puku, najel si podél mantinelu k Růžičkovi, ale vyslal jen lehkou střelu na jeho klec.
32:07
Útočící hráč v brankovišti, hra se přesunuje do středního pásma.
31:59
Za hru vysokou holí je vyloučen domácí Štencel, hosté mohou snížit.
31:59
Broš si najížděl na branku, ale byl tísněn a trefil jen Dolejše.
31:35
Hraje se v rychlém sledu od branky k brance.
31:03
Němec vyzrál na dva protihráče a posílá puk do pásma.
30:27
Vítkovičtí se znovu usadili v pásmu, ale hosté se brání dobře.
29:34
Obrovský zmatek před Růžičkovou brankou, ke kterému nemalou měrou pomáhají i hostující hráči, ale naštěstí pro ně toho domácí nedokázali využít.
28:52
Vítkovice v pásmu, zpoza branky nahrával mezi kruhy Olesz, Zíbova dělovka těsně minula mladoboleslavskou klec.
28:28
Ve vítkovickém obranném pásmu probíhá přetahovaná o puk.
27:54
Ofsajd pro hráče v bílozelených dresech.
27:39
Hosté posílají nechtěně puk na zakázané uvolnění.
27:13
Pabiška vletěl před vítkovickou klec, nastřelil kotouč, ale těsně minul horní část Dolejšovy branky.
26:46
Hosté se rozjížděli do pásma, ale domácí byli proti a sebrali jim kotouč.
26:35
26:35
Vítkovičtí se přesunuli k Růžičkovi, jejich snaha dopravit puk až do klece ale úspěch neslavila.
26:08
Mladoboleslavští se drží v pásmu, Dolejš ve střehu.
25:40
Střelu zápěstím zkusil Rys, Dolejšova hůl na svém místě.
25:16
24:40
Domácí vletěli do pásma, ale chyběla jim v té rychlosti přesnost.
24:22
Hosté se dlouhými přihrávkami dostali do pásma, ale v něm se jim nepodařilo vůbec nic vymyslet.
24:01
Bude se vhazovat po levici Dolejše, vítkovičtí poslali puk na zakázané uvolnění.
23:31
Před brankou se ujal puku Olesz, ale jen do něj plácnul.
23:10
Na opačné straně se snažil na Růžičku vyzrát jeden z domácích borců, ale neuspěl.
22:05
Robar se prokličkoval do pásma, ale jeho spoluhráči mu na pomoc nepřišli.
21:51
Vítkovičtí byli příliš natěšeni, je z toho ofsajd.
21:25
Zmatky mezi domácími, hosté se tím pádem mohou zdržet před Dolejšem.
21:01
Stříteský v pozici klečícího střelce hodně mimo.
20:35
Olesz přihrávku nedostal, vítkovičtí ale stále kontrolují puk.
20:18
Domácí se však u mantinelu dostali k puku a sprintují do pásma.
20:03
Vhazování tentokrát pro hosty.
20:01
První třetina vyšla domácímu celku na jedničku, když první branku vstřelil už po minutě a půl Rudolf Huna, necelou minutu a půl před koncem první třetiny se pěknou střelou prezentoval bek Lukáš Klok. Hosté sice měli k dispozici jednu přesilovou hru, ale mnoho v ní nepředvedli, s ostatními několika pokusy během první části si Dolejš dokázal poradit. Sledujte s námi další část hry, která nám ukáže, jakým směrem by se dnešní utkání mohlo vyvíjet.
Další třetina začne přibližně v 17:49.
20:00
19:38
Domácí usazeni v prostoru Růžičkovy klece, ale puky zastavuje zadní mantinel.
19:18
A tak nic, hosté posílají kotouč do středního pásma.
19:02
Vítkovičtí chytili vítr do svých plachet, Růžičkova branka je znovu v ohrožení.
18:37
Domácí si najeli do pásma, Hlinka poslal puk na LUKÁŠE KLOKA, který se napřáhl za modrou a vystřelil – Olesz číhající na teč před Růžičkou neměl práci – 2:0. Asistence: Michal Hlinka, Roman Szturc.
18:32
Další vítkovický pokus o zteč hostující klece.
18:05
Vítkovičtí se rozjeli na branku, ale do její blízkosti se nakonec neprosadili.
17:36
Mladoboleslavští se v přesilovce příliš nepředvedli, Dlapa se zapojuje do hry.
17:06
Další vyhození Vítkovic.
16:35
Kotouč míří na hostující branku.
16:31
Hosté se drží v pásmu, ale Dolejš si příliš zásahů nepřipisuje.
15:46
Domácí vyhazují.
15:36
Domácí nováček Dlapa je vyloučen za podražení.
15:36
15:24
Urputně bojující hosté jsou domácím trochu nepříjemní, proto nahazují už podruhé v krátkém čase puk na branku a střídají.
14:43
Hlinka si bude ještě asi i večer pamatovat hůl, která ho u mantinelu masírovala...
13:57
Húževkovi se nepodařilo vydolovat kotouč od Tršky, proto se musí stáhnout bránit.
13:14
Klok nahodil puk do pásma, Vandas se zjevil v rohu, ale byl včas zastaven.
12:47
Nyní musejí domácí zahájit útok od Dolejše.
12:15
Zíb posunul kotouč do pásma, ale nikdo v modrém dresu nablízku nebyl.
11:44
Hosté rozehrávají ze svého obranného pásma.
11:22
Olesz upadl u Růžičkovy branky.
11:15
Prudký výpad hostující pětice do pásma zastavuje ofsajd – úmyslný.
11:00
Puk zašlápnut za mladoboleslavskou brankou, sudí pobízejí hráče ke hře.
10:30
Růžičkova lapačka byla připravena na prudkou střelu Burgera ze střední vzdálenosti.
10:13
Vítkovičtí spěchali do pásma příliš, je z toho zakázané uvolnění.
10:00
Hned po vhazování končí puk v Dolejšově lapačce.
09:57
Hra je přerušena, bude se vhazovat u domácí klece.
09:34
Puk končí v ochranné síti za brankou.
09:24
Zakázané uvolnění pro vítkovické.
09:17
Domácí ztratili puk v obranném pásmu, Ovčačík posílá puk na branku.
08:56
Dolejš lapil dobrou Kašpaříkovu střelu přes obránce.
08:35
Hra je vykázána do středního pásma, což je pro hosty na škodu.
08:15
Vandas si počínal důrazně v souboji s protihráči, ale gólovou situaci nakonec vykřesat nedokázal.
08:04
Kotouč končí na střídačce hostí.
07:55
Svoboda si objel mladoboleslavskou klec, ale nezvedl kotouč.
07:41
Domácí ovládají kotouč.
07:00
Vítkovičtí poslali puk k Růžičkovi, aktivní Huna jej v rohu dojel, nahrál na spoluhráče, ale ten jeho příhru nezužitkoval.
06:23
Mladá Boleslav vytvořila menší závar před Dolejšem, Jiránek se ale nezorientoval včas.
06:13
06:13
Dolejš si připisuje zákrok lapačkou.
05:58
Vítkovičtí poslali puk do pásma, zakázané uvolnění to ale není, hraje se dál.
05:32
Domácí v pásmu, Vandas mířil na branku, Kucsera vystřelil nepřesně.
05:08
Hosté rozehráli na zakázané uvolnění.
05:00
Vítkovičtí s pukem v pásmu, ale Ovčačík byl proti.
04:32
Kotouč krouží obranným pásmem hostů.
04:04
Vítkovičtí se dostali do pásma nahozením puku, ale nedokázali v něm setrvat příliš dlouho.
03:42
Mladoboleslavští se drží v pásmu, nenechávají domácím prostor k rozehrávce.
03:10
Hosté si najeli do pásma, Ovčačíkova prudká střela se dostala až za branku.
02:52
Domácí rozehrávají od své klece.
02:20
Vítkovičtí bojují v pásmu, Húževkova střela minula tyč.
01:58
Puk zašlápnut v rohu u mladoboleslavské branky.
01:48
Zákrok pro Dolejše, bude se vhazovat po jeho pravici.
01:27
Domácí se dostali do pásma, Svačina byl vytěsněn bekem až na úroveň branky, ale zvládnul přihrát zpět, RUDOLF HUNA byl sám před Růžičkou a prostě ho prostřelil – 1:0. Asistence: Vladimír Svačina, Ondřej Roman.
01:01
Střela Mikulíka orazítkovala zadní plexisklo.
00:38
Hosté posílají puk do bezpečí a střídají.
00:21
Vítkovičtí v pásmu, ale na branku ještě nevystřelili.
00:02
Vhazování pro domácí.
00:01
Hráči obou týmů jsou také připraveni na svých místech, ještě zazní pokřiky a budeme moci začít. Jste připraveni i Vy?
Čtyři muži v pruhovaných trikotech už také zkoušejí kvalitu ledové plochy vítkovické arény.
Hala potemněla, malé vítkovické naděje krouží po ledě s vítkovickými vlajkami.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Maxwell) – Kudělka, Kovář, Dlapa, Zíb, Klok, Čerešňák, Hrbas, Štencel – Olesz, Hlinka, Szturc – Svačina, Roman, Huna – Němec, Burger, Svoboda – Kucsera, Húževka, Vandas

BK Mladá Boleslav: Růžička (Rittich) – Stříteský, Ovčačík, Trončinský, Hruška, Robar, Kočí, Trška, Čermák – Jiránek, Broš, Klimenta – Mikulík, Výborný, Bárta – Volf, Kašpařík, Pabiška – Lenc, Musil, Rys

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hlavatý.
Vítkovičtí trenéři avizovali změny v sestavě a ty opravdu proběhly. Posuďte sami. Obránci Tomáši Malcovi skončilo hostování z Komety Brno, rozloučil se také Petr Šenkeřík, který se vrátil do Slavie. K týmu se naopak ale připojil Ondřej Dlapa, kterého vedení Komety uvolnilo do konce sezóny.
Vzájemná bilance v letošní sezóně je vyrovnaná, oba celky vyhrály utkání na ledě soupeře, celkové skóre je příznivější pro mladoboleslavské, z pohledu domácích tedy 6:7.
Lídrem kanadského bodování hostujícího týmu je s jednatřiceti body David Výborný (8+23). Hned čtyři hráči mají po devíti vstřelených gólech, které je čadí mezi nejlepší střelce týmu: Tomáš Klimenta (9+19), Milan Mikulík (9+15), Michal Broš (9+11) a Radan Lenc (9+6). Nejlepším obráncem je se sedmnácti body Matěj Stříteský (8+9). Sedmdesát trestných minut si vykoledoval obránce Boris Žabka, jenž odehrál jen deset utkání. V mladoboleslavské brance se už vystřídala celá pětice gólmanů, nejlepším je však ex-vítkovický Roman Málek s průměrem 2,68 a úspěšností 91,15%.
Vítkovickou jedničkou v kanadském bodování je s jednatřiceti body Vladimír Svačina (12+19). Nejlepším střelcem je však se třinácti góly Rudolf Huna (13+6). Mezi obránci je s třinácti body jedničkou Lukáš Zíb (1+12). Mezi nejtrestanější hráče stále patří útočník Ondřej Roman se čtyřiceti trestnými minutami. Daniel Dolejš drží pozici nejlepšího gólmana s průměrem 2,40 a úspěšností 91,83%.
Domácí se po vánocích docela slušně rozjeli, ale poslední dva zápasy jim nevyšli podle představ. Doma podlehli Litvínovu 0:5, na Spartě pak po nezvládnutém začátku prohráli 2.4. Mladoboleslavští produkují výsledky jako na houpačce, v posledním zápase vybojovali bod za prohru v prodloužení s Kometou (3:4), z Olomouce si ale odvezli vysokou prohru 4:7.
Domácí Vítkovice se po sedmatřiceti kolech Tipsport extraligy vypracovaly na desáté místo v tabulce v bilancí 13-3-4-17, skóre 93:109 a 49 body. Hráči Mladé Boleslavi, kteří přijedou zkusit dobýt ostravskou arénu, jsou momentálně na třináctém místě s bilancí 12-0-8-17, skóre 109:128 a 44 body. Rozdíl mezi soupeři jsou tedy tři místa v tabulce a 5 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.