SESTŘIH: 38. kola extraligy, Zlín - Třinec 2:3 po PP

Z mojí strany je to pro dnešek vše, mějte se krásně a zase někdy na počtenou!
Ševci se dnes proti suverénovi ligy vytáhli a nebyli daleko od výhry, nicméně v prodloužení byl nakonec šťastnější Třinec. Oceláři tedy prodloužili svou vítěznou sérii již na dvanáct zápasů v řadě.
64:09
Třinec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, drama ukončuje ROSTISLAV KLESLA! Plíhal obral o kotouč Holíka a naservíroval jej do mezikruží třineckému kapitánovi, který propálil Kašíka střelou mezi betony! Asistence: Tomáš Plíhal.
63:55
Kreps to byl, kdo teď vypálil z pravého kruhu, Kašík zakročil lapačkou!
63:45
Na buly tak musel netradičně obránce Marušák, který jej ovšem se svým třineckým protivníkem prohrál.
63:38
Čajánek buly vyhrál, jenže to se bude opakovat a domácí kapitán z něj nakonec vykázán.
63:37
Jenže další potrestaný hráč, konkrétně Michael Foltýn a znovu se tak jde do tří na obou stranách!
63:34
Opět začíná přesilovka Třince!
63:20
Polanského dělovka z levého kruhu skončila těsně nad.
62:54
Holík se chtěl prokličkovat až před branku, zastavil ho však Plíhal.
62:30
Puku se za vlastní brankou zmocnil Marušák a domácí míří dopředu.
61:46
Polanský z úhlu nahazoval na Kašíka, ten se překvapit nenechal.
61:34
Bude se tak hrát tři na tři, vhazování před hostující klecí.
61:34
Jenže pozor, na trestnou usedá Kreps a bude se tak hrát čtyři na čtyři! I třinecký kapitán dostal dvě minuty za vysokou hůl.
61:25
Obrovská šance Třince na rozhodnutí! Kotvan zasáhl Rákose holí do obličeje a dostává 2+2 minuty! Třinec tedy bude hrát celé prodloužení, pokud tedy nerozhodne, v přesilovce!
60:53
Dnes agilní Žižka se dostal s kotoučem až před Hamerlíka, jenž ovšem zakročil svým levým betonem!
60:15
Marušák dobře vypálil, hostující brankář ovšem svůj tým podržel!
60:01
Matějíček v přesilovce dostal Zlín do vedení, ovšem Galvas následně dokázal vyrovnat. Hra byla ve třetí třetině až do domácího gólu hodně opatrná, potom ovšem nabrala na tempu! Utkání, na nějž zavítalo 5 216 diváků, je tak po šedesáti minutách nerozhodné a rozhodne se v prodloužení, případně v nájezdech!
60:00
59:53
Do protiakce ovšem ujel Okál, jeho následná zblokovaná rána zamířila až do ochranné sítě.
59:38
Zápas míří do prodloužení, v tlaku ovšem ještě Polanského řada!
59:08
A další Žižkova dělovka z dálky, která nyní byla tečována, ke smůle domácích však skončila mimo!
59:00
Žižkův pokus od modré zblokován, domácí pokračují v náporu!
58:37
Říčku přihrál Vlachovi, jemuž byl ale za hostující brankou kotouč odebrán.
58:15
Domácí tým oslabení ubránil a Leška je zpátky na ledě!
57:44
Kašík zasáhl proti Draveckého střele a následně Matějíček dokázal vyhodit!
57:03
S kotoučem na modré Polanský.
57:13
Z tribun se ozývá "Hoši, bojovat." Ustojí ševci kritickou situaci?
56:50
Doudera s kotoučem na modré, hosté už rozjeli kombinaci okolo domácí branky.
56:21
Některý z třineckých hokejistů zlomil hůl, čehož využili domácí a ihned vyhazují.
56:15
Leška inkasuje dvě minuty za hákování a tohle je těžká situace pro berany!
55:42
Tutovka Zlína! Vlach obral o kotouč Linharta, posunul kotouč na Říčku, jenž ovšem následně sám před brankou pálil pouze do Hamerlíkových betonů!
54:39
Oceláři srovnávají na 2:2! LUKÁŠ GALVAS nahodil od modré a Kašík, který takřka nic neviděl, propustil kotouč za svá záda! Bez asistence.
54:00
Do konce třetí třetiny zbývá přesně šest minut! Vhazování po pravici hostujícího brankáře...
53:48
Nakonec se Ocelářům podařilo kotouč dostat pryč od vlastní branky.
53:21
Teď se v útočném pásmu drží ševci, u kotouče Leška za brankou.
52:46
Do protiútoku ovšem ujel Říčka a přes obránce pálil mimo, hra výrazně nabrala na tempu!
52:18
Dravecký pálil z mezikruží, výborně domácí gólman! Hosté pokračují v tlaku!
52:00
Zlínští fanoušci jsou teď ve varu, na stadionu panuje skvělá atmosféra.
51:30
Krepsův pokus sražen do ochranné sítě, buly před Kašíkem.
51:12
Okal se dral za kotoučem, nakonec od něj byl odstaven. A na druhou stranu míří hosté.
50:36
Třinec má na vyrovnání ještě více než devět minut, teď ovšem míří do další šance domácí.
49:48
Zlín právě vstřelil branku!
A přesilovou hry žluto-modří velmi rychle využívají! MARTIN MATĚJÍČEK ihned po buly vypálil od modré a Hamerlíkovy propadl kotouč mezi betony! Asistence: Petr Čajánek.
49:45
Ševci si v posledních dvou minutách vytvořili tlak a publikum se dostává do varu. Navíc nyní fauloval Kreps a uvidíme další početní převahu domácích!
49:08
Dobrá šance Zlína, když Köhler přes celou šířku kluziště přihrál Leškovi, jenž by ale musel pálit více k tyči! Skvělý zákrok Hamerlíka!
48:54
Kubiš pádil za kotoučem, Doudera ho k němu ovšem nepustil.
48:05
Boj čtyř hráčů o kotouč v rohu u domácí klece vyhráli Zlínští, když Holík poslal kotouč do střední třetiny.
47:12
A formace zlínského kapitána si vytvořila tlak, větší šanci jsme ale nakonec neviděli.
46:21
Čajánek při souboji s Foltýnem ve snaze získat kotouč upadl, rozhodčí ovšem zůstal klidný.
46:02
Nosek pálil z dobré pozice, mířil pouze o pár centimetrů mimo pravou tyč!
45:30
Čím více ubíhá čas, tím více jsou oba celky opatrnější a žádný z nich logicky nechce udělat chybu, Je zřejmé, že ten, kdo vstřelí druhou branku, bude k vítězství podstatně blíž.
44:32
Třinečtí kombinovali v útočném pásmu, Kašík ovšem žádné střele nakonec čelit nemusel.
43:29
Polanský zamíchal s kotoučem a hledal za brankou Draveckého, který puk ovšem nedokázal zpracovat.
42:40
Kreps přišel o kotouč v útočném pásmu a do útočení se tak vrhají opět domácí.
42:11
Horák střílel od modré, jenže trefil prvního protihráče.
41:28
Kotouč po Holíkově odpálení, které bylo po své cestě ještě zblokováno, opustilo ledovou plochu. Vhazování ve středu hřiště.
40:23
Klesla vypálil od modré, oba gólmani jsou zatím dnes jistí.
40:03
Kreps vyhrál první buly a hosté ihned míří s kotoučem do útoku.
40:01
V prostřední části utkání jsme branku neviděli, byť se hokejisté obou celků dostali do slibných šancí. Zlínští si zahráli několik přesilových her, které však využít nedokázali. Na konci třetiny pak vzplály po pár ostřejších zákrocích trochu emoce a rozhodčí museli situaci uklidňovat.

Závěrečné dějství sledujte i nadále v tomto on-line přenosu, startujeme v cca 19:14!
40:00
39:40
Veselý vjel s pukem do útočného pásma a vystřelil na Hamerlíka, jenž jeho pokus ukryl do výzbroje.
39:01
Začíná se hrát poslední minuta druhé třetiny.
38:48
Veselý tvrdě srazil ve vlastním obranném pásmu jednoho z hostujících hráčů, za což sklidil potlesk od publika.
38:02
Polanský v situaci dva na dva nebezpečně vystřelil, zasáhla ovšem Kašíkova pohotová lapačka!
37:49
Třinec v plném počtu.
37:35
Leška chtěl bekhendem prostrčit na Marušáka, což se mu ale nepovedlo.
36:52
Urbanecovo nahození od modré bylo zblokováno, následně hostující tým opět vyhazuje přes všechny čáry.
36:22
Teď hosté vyhazují a oba týmy střídají.
36:00
Matějíček napřáhl v prostoru mezi kruhy, skvělý Hamerlík ovšem vyráží!
35:49
Ale je tu další vyloučení, dvě minuty za zdržování hry dostane Linhart a Zlín tak bude hrát klasickou přesilovou hru.
35:28
Nyní začíná hra v plném počtu na obou stranách.
35:18
Avšak pozor, na trestnou odjíždí i Okál. Zřejmě za filmování a domácí tak budou přesilovou hru pět na čtyři, neboť se tresty vzájemně ruší.
35:18
A za inkriminovaný okamžik byl menším trestem pokárán třinecký kapitán Rostislav Klesla.
35:18
Okál zasažen holí do obličeje a ševci budou hrát deset sekund v pěti proti třem!
34:30
Hamerlík vyrazil tvrdou ránu z Matějíčkovy hole, načež se Ocelářům daří vyhodit.
33:58
Kotvan z vrcholku pravého kruhu mířil pouze nad.
33:32
Vlach sice vyhrál buly, i přesto se hostům ihned podařilo vyhodit a domácí tak musí začínat od své branky.
33:28
A tentokrát podražen u mantinelu Leška, dvě minuty dostává Galvas a v početní výhodě si tak pro změnu zahrají berani.
32:27
Hraje se pět na pět. Diváci nyní ovšem hlasitě pískají a dávají tím najevo svou nevoli, neboť podle nich Třinec hrál v šesti.
32:15
Až teď Horák vyhazuje a tribuny tleskají.
31:54
Oceláři opět kombinují okolo domácí branky.
30:36
Velmi dobře Čech, který dokázal vypíchnout puk jednomu z Třineckých a Čajánek poté ušetřil cenné vteřinky v útočném pásmu.
30:27
A tlak hostů vyústil v Žižkův druhý faul v utkání, ten byl potrestán za hákování.
29:50
Linhart střílel od modré nad, Třinec má teď mírný tlak.
29:05
Ofsajd hostí a následuje komerční přestávka.
28:24
Vlach nahrával Kubišovi, jemuž ale ujel puk od hokejky a neuvidíme tak situaci dva na dva.
27:58
Hosté již hrají v plném počtu.
27:20
Hamerlík měl teď co dělat, aby vyrazil Matějíčkovu tečovanou ránu!
26:27
Leška pálil z vrcholku pravého kruhu pouze do boční sítě, následně hosté vyhodili.
25:58
Teď už rozhodčí zapískal a na trestnou lavici usedá Michael Foltýn, který si odsedí dvě minuty za podražení.
25:48
Říčka faulován a domácí hrají v signalizované výhodě.
25:22
A další zakázané uvolnění ševců.
25:00
Icing domácích a oba celky posílají na led čerstvé síly.
24:24
Polanský se dostal s kotoučem osamocený před Kašíka, pravou tyč jeho svatyně ovšem netrefil!
24:12
Nakonec odešel po svých na střídačku a hned se zase bude hrát.
24:12
Na ledě nyní zřejmě po nějakém ostřejším zákroku leží Radim Matuš a už k němu přispěchali třinečtí lékaři.
23:41
Cienciala na obranné modré Zlína obral o kotouč Marušáka a už chtěl pádit k domácí brance, když mu v tu chvíli rozhodčí pískl ofsajd.
22:48
Šťastný střílel přes obránce, mířil mimo. Kotouč za brankou následně dojel Kubiš, ovšem dlouho jej na své hokejce neudržel.
22:23
Ovšem teď už mladý zlínský gólman musel zasahovat, když svým levým betonem vyrazil ostrou Adamského ránu od modré.
21:52
Až teď, po konci přesilovky, se Oceláři udrželi před Kašíkem, jehož ale nakonec neohrozili.
21:34
Köhler na ledě a oba týmy tedy hrají v plném počtu.
21:06
A hostům se tato přesilovka nedaří, domácí opět vyhazují.
20:39
Ani teď se Slezané do pásma nedostanou, byl jim totiž odpískán ofsajd.
20:03
Čajánek vyhrál úvodní buly ve druhé třetině a Matějíček následně ihned vyhodil až k hostující brance.
20:01
Připomínám, že Třinec bude dohrávat ještě minutu a třicet čtyři sekund přesilovku.
Po první periodě evidujeme nerozhodné skóre, když oba týmy využily jednu ze svých dvou přesilových her. Domácí do vedení dostal Ondráček, za hosty vyrovnával Doudera. Leška navíc neproměnil své trestné střílení. Utkání zatím probíhá v docela svižném tempu a dá se říct, že je vyrovnané.

Jak se průběh zápasu bude vyvíjet ve druhé dvacetiminutovce? Ta začíná v 18:22!
20:00
19:34
Köhler se dostal ke kotouči, avšak pouze za cenu faulu. Druhá přesilovka pro hostující celek!
19:19
Vlach se málem prokličkoval až před Hamerlíka, v poslední chvíli ovšem zasáhla hokejka Galvase.
19:01
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:43
Polanský z vrcholku levého kruhu mířil nad branku, Oceláři stále hrají s kotoučem v obranném pásmu domácích.
18:09
Horák nahodil od modré a vyražený kotouč se pokoušel dorazit Ondráček, nakonec se k němu ale nedostal.
17:55
Leškova formace už ovšem operuje okolo Hamerlíkovy branky.
17:35
Zlínský matador to zkusil nezvykle do forhendu a udělal to dobře, trefil ovšem pouze levou tyč!
17:35
Leška jel sám na branku a byl zahákován, dostane tak příležitost trestného střílení!
16:42
Šťastný vtrhl do útočného pásma a střelou přes obránce mířil k pravé tyči, tu ale minul!
16:03
Linhart od modré pozdravil domácího brankáře, jemuž jeho pokus nenadělal větší potíže.
15:37
Holík se nedostal k přihrávce od Urbance přes celé hřiště a i přes nevoli diváků domácí vyhodili až na icing.
14:38
Teď se hraje už dlouho bez přerušení, s kotoučem na hokejkách domácí.
13:39
Růžička vystihl Matějíčkovu nepřesnou přihrávku a z levého kruhu jel sám na Kašíka, jenž ale jeho bekhendový blafák za svá záda nepustil!
13:01
Matějíček nedokázal udržet kotouč jedoucí podél mantinelu a Zlín se tak v útočném pásmu nezdrží.
12:29
Hostům nyní odpískán ofsajd.
12:11
Hamerlíkovi vypadlo nahození a za dorážkou mířil dravec Okál, naštěstí pro Třinec se slovenský gólman dostal ke kotouči dřív.
11:34
Ondráček vjel s kotoučem do útočné třetiny, kde jej ale proti dvojnásobné přesile dlouho neudržel.
11:03
Urbancův pokus o vysunutí Čecha skončil pouze na zakázaném uvolnění.
10:16
Slazené hrají v pěti.
10:06
Žižka to zkusil od modré, střela mu ale příliš nesedla.
09:28
Ondráček vjel do útočného pásma dříve než bylo zdrávo a domácím je tak odpískáno postavení mimo hru.
09:05
A další Marušákova dělovka, nyní dobře zasáhl Hamerlík!
08:53
Leška nabil Marušákovi, ale ten trefil pouze Köhlera.
08:16
Klesla potrestán dvěma minutami a druhá přesilovka pro domácí celek!
07:30
Říčka se pokusil vypálit přes obránce, trefil však pouze jeho brusle.
06:43
Přesně v okamžiku, kdy se Žižka vracel z trestné lavice na led, Dravecký zpoza branky našel MILANA DOUDERU a ten přesně umístěnou ranou nad levý Kašíkův beton srovnal na 1:1! Asistence: Vladimír Dravecký a Jiří Polanský.
06:04
Opět domácí dostávají kotouč pryč z obranného pásma a vysloužili si potlesk tribun.
05:44
Nosek vypálil od modré, branku ovšem netrefil a následná Draveckého střela byla zblokována do ochranné sítě.
04:57
Domácí se dostali s kotoučem do středního pásma, avšak hosté se s ním ihned dokázali nastěhovat ke Kašíkovi.
04:43
Žižka dostává dvě minuty za nedovolené bránění a poprvé si v početní výhodě zahraje i Třinec!
04:08
Kreps objel branku a z levého kruhu vyzkoušel pozornost domácího brankáře.
03:53
Matuš nahodil na Kašíka, který ale nemusel předvést žádný těžší zákrok.
03:06
Zlínští využívají svou první přesilovou hru a dostávají se do brzkého vedení! Čajánek našel v mezikruží Žižku, který poté parádní střílenou přihrávkou vyzval ke skórování JIŘÍHO ONDRÁČKA, jenž poprvé rozradostnil domácí publikum! Asistence: Tomáš Žižka a Petr Čajánek.
02:28
Teď už domácí v pásmu a kotouč má na modré Marušák.
02:08
Nicméně hosté ihned dostávají kotouč až ke Kašíkovi.
02:02
Holík obral v útočném pásmu o kotouč Plíhala, jenž ho následně podrazil. Dostal tedy dvě minuty a Zlín si zahraje první přesilovku!
01:28
Říčka ihned po buly z pravého kruhu nahazoval před branku, kde ale nikoho ze svých spoluhráčů nenalezl.
01:24
Ševci se na chvilku usadili v pásmu, načež Oceláři kotouč vyhazují až na zakázané uvolnění.
00:28
Köhler dojel kotouč za hostující brankou a posílal jej na Okála, který se k němu ale nakonec před Hamerlíkem nedostal.
00:01
Ještě jednou Vás všechny srdečně vítám, utkání za chviličku odstartuje!

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Žižka, Marušák, Matějíček, Urbanec, Kotvan, Horák, Stuchlík – Köhler, Čech, Čajánek "C", Vlach, Leška, Ondráček, Kubiš, Šťastný, Říčka, Holík, Veselý, Okál,

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Klesla, Galvas, Doudera, Nosek, Foltýn, Hrabal – Chmielewski, Dravecký, Polanský, Kreps, Orsava, Plíhal, Matuš, Rákos, Jašek, Cienciala, Adamský, Růžička

Rozhodčí: Homola, Pešina – Lhotský, Svoboda.
Předzápasové ohlasy z obou táborů

Útočník Ocelářů Martin Adamský se vyjádřil pro klubové stránky k vynikající sérii svého týmu: “Jedeme zápas od zápasu, pokaždé chceme vyhrát. Zatím se to daří. Jestli nějaká šňůra končí nebo pokračuje, to nám je jedno. Do konce ale ještě zbývá hodně zápasů, těch bodů ještě je ve hře strašně moc. My pojedeme až do posledního kola."

Na webu hokejistů z východní Moravy naopak promluvil hlavní trenér Rostislav Vlach, který ví, že uspět bude velmi těžké: "Třinec má velkou fazónu, hraje v letošní sezoně opravdu výborně. Má velmi kvalitní hráčský kádr, hrají naprosto v pohodě a spoustu gólu dají dokonce i v oslabení. Nezlomí je ani nepříznivý stav, otočí ve svůj prospěch zdánlivě ztracený zápas."
Podaří se žluto-modrým na třetí pokus vyhrát?

Obě letošní střetnutí dnešních soupeřů ovládl Třinec, a to jednoznačně! Nejprve si v říjnu z ledu Zlína odvezl výhru 4:0 a v následné listopadové odvětě zvítězil 6:2.
Lídři obou celků...

Berany klasicky táhne matador Petr Leška (4+17), avšak ještě o dva body víc než on nasbíral kapitán týmu Petr Čajánek (7+16). Nejvíce branek pak nastřílel Roman Vlach (9). Nejproduktivnějším hráčem Slezanů je pro změnu Jiří Polanský (15+19) a nejlepším střelcem s dvaceti zásahy Martin Adamský. Bekům pak vládnou ve Zlíně Jiří Marušák (8+9) a v Třinci Vladimír Roth (8+23).
Koho můžeme považovat za favorita?

Rozhodně Oceláře! Ti v letošní sezoně prozatím plní smělý plán svého vedení získat titul, když poráží jednoho soupeře za druhým a aktuálně vedou ligu už o dvanáct bodů před Litvínovem! Navíc Třinečtí drží jedenáctizápasovou vítěznou sérii! Zlín tak dnes nečeká žádná lehká práce. Ševci se po tragickém vstupu do ročníku postupně vzchopili a aktuálně ztrácejí dva body na elitní desítku. Navíc jsou povzbuzeni dvěma posledními výhrami nad Karlovými Vary (3:2) a Hradcem Králové (3:0)!
Hezký páteční večer všem příznivcům kvalitního hokeje! Jedním z dnešních extraligových zápasů je i souboj Zlína s Třincem a vy díky našemu přenosu máte možnost toto střetnutí sledovat on-line!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.