SESTŘIH: 39. kola extraligy, Hradec Králové - Kometa 0:7

Z mojí strany to bude vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
V Hradci Králové jsme byli svědky vyrovnané první třetiny, která ale přešla v jasnou dominantu brněnské Komety, jež vsítila pět branek ve druhé části a dvě v poslední. Za zmínku rozhodně stojí fanoušci Mountfieldu, kteří své hráče vyprovázejí ze hřiště potleskem.
Střely po třetí třetině

Mountfield HK – 9 (celkem 28)
Kometa Brno – 5 (celkem 28)
60:00
59:47
Jenže Kometa se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
59:11
Šanci k tomu budou mít v další přesilovce. Leoš Čermák zahrál vysokou holí.
59:09
A diváci stále fandí a prosí své hráče o alespoň jednu branku.
58:13
Kometa právě vstřelila branku!
Z následného přečíslení tří na jednoho se po krásné přihrávce od Vondráčka prosazuje PETR TON. Asistence: Tomáš Vondráček, Jan Hanzlík.
57:58
Ani Nedvídek teď z bezprostřední blízkosti na Čiliaka nevyzrál.
57:30
57:18
Jenže to nevypadá, že by se měl prosadit...
56:27
Hradec bude pokračovat už ve standardní přesilovce pět na čtyři.
55:48
Jiří Šimánek dorážel do v podstatě prázdné branky, jenže přestřelil! Hradci tak opravdu není souzen ani symbolický úspěch.
55:34
Hradec už kombinuje v pásmu Komety.
54:27
Hradec bude mít dvojnásobnou početní výhodu, trvající dvě minuty. Brněnský Čermák totiž fauloval (hákování).
54:27
Oddechový čas pro domácí.
53:30
Kempný je potrestán 2+2+2 minutami za sekání, napadení a hrubost. Červený je vyloučen za hrubost, Hradec Králové tedy bude mít k dispozici 4 minutovou přesilovou hru.
53:30
Oba kapitáni jsou na "poradě" u rozhodčích, aby si vyslechli odůvodnění vyloučení.
53:24
Červený vyvezl kotouč až do obranné třetiny Komety, následně byl atakován a skončil na mantinelu. To si ale nenechal líbit a Kempnému jeho počínání náležitě oplatil.
52:34
Mikuš vyhazuje až před Čiliaka, domácí střídají.
52:06
To až nyní. Za podražení na dvě minuty oslabí svůj tým Bohumil Jank.
51:44
Rozhodčí se radí o eventuálním trestu a jeho výši, nakonec se ale nevylučuje.
51:44
Na ledě zůstává ležet po zásahu Vašíčka Hynek Zohorna.
51:24
Kukumbergova střela míří po teči domácího obránce nad břevno!
50:41
Kometa se snaží usadit v obranném pásmu Hradce.
50:08
Je to právě Pláněk, který je z hradeckého celku vyloučen, a to za podražení.
49:47
Domácím vážně není přáno! Pláňkova střela od modré čáry byla sražena k nohám Čiliaka, který se ve stoje natahoval, aby na kotouč viděl. Tečovaný puk i tak trefil jeho výstroj a v síti neskončil.
49:35
A když už se domácí dostali do šance, Pospíšilova střela do odkryté svatyně Čiliaka byla zblokována vložením hole jednoho z hostujících obránců.
48:22
Iniciativu tak opět přebírá Kometa, Kempný s Burianem ale byli nuceni opustit postavení uvnitř hradecké obranné třetiny.
47:34
Domácí by se jistě chtěli pokusit alespoň o symbolický zásah, toho se jim však z rohu za Kantorovou branku podaří docílit jen těžko.
46:57
Přesto domácí fanoušci neztrácejí nic ze své euforie. Dneska už to ale na body zcela jistě stačit nebude.
46:14
Statistické okénko: Hradečtí hokejisté doma nevsítili branku již 105 minut.
45:51
Z dalšího útoku Vondráček mířil vedle levé Kantorovy tyče...
44:53
Jenže je tomu přesně naopak. Po skončení oslabení Brno zavelelo k útoku a po přihrávce, směřující před pravou tyč Kantora, dokázal hradeckého gólmana překonat ANTONÍN HONEJSEK. Asistence: Tomáš Vondráček, Jan Hanzlík.
44:43
44:24
Hradečtí letos jako jediný tým extraligy ještě neskórovali ve vlastním oslabení, alespoň tenhle statistický bonbónek by jim Kometa mohla přenechat.
43:42
Kukumberg mohl střílet, byť z nikterak nebezpečného místa, kotouč se mu však zamotal na holi a zůstal za jeho bruslemi.
42:59
Kometa se ale nemusí moc trápit ohledně toho, zda-li nabídnutou výhodu promění v branku, či nikoliv. Tomu také odpovídá její snaha na hřišti.
42:43
A je to právě níže jmenovaný Kopta, který je vyloučen na dvě minuty za sekání.
42:43
Ondřej Kopta se pustil do rozmíšky za Čiliakovou brankou. Teď se bude vylučovat.
42:08
Puk se nakonec přece jen dostal až ke Kantorovi. Střela Hynka Zohorny ale jen zanechala tmavou šmouhu na červeném betonu hradeckého brankáře.
41:21
Hanzlík za vlastní brankou čeká se založením další akce.
40:31
Brno se už logicky do ničeho extrémního pouštět nehodlá.
40:18
A domácí skutečně vstoupili do třetí třetiny aktivněji, jenže střela Šimánka k Čiliakovi nedoputovala.
40:01
Hradečtí hokejisté nastupují na led s vědomím těžkého úkolu, který je před nimi: Vstřelit pět branek, aby v dnešním zápase brali alespoň bod.
Střely na branku po druhé třetině

Mountfield HK – 13 (celkem 19)
Kometa Brno – 14 (celkem 23)
Další třetina začne přibližně v 19:24.
Pakliže v první třetině byla hra víceméně vyrovnaná, o druhé části lze říct cokoliv, jen ne to, že byla "vyrovnaná". Kometa dokázala vsítit pět branek, což je něco, co Hradec Králové tuhle sezónu ještě nezažil.
40:00
39:54
Na výlet do útočného pásma se vydal Dietz, který zavezl puk až před Čiliaka, kde se jej společně se spoluhráči pokusil několikrát dorazit za záda Čiliaka. Ten nevěděl, kde má kotouč, přesto jej za svá záda nepustil.
39:12
Ten teď znovu musel zasahovat, nechybělo moc, aby Kometa vedla již 6:0...
38:08
A Kometa se opět tlačí do útoku. Nechtěl bych být v pozici Pavla Kantora...
37:18
Suverénně nejhorší třetina Hradce Králové v sezóně jako by neměla konce. Z bezprostřední blízkosti dokázal Kantora překonat ANTONÍN HONEJSEK. Asistence: Martin Dočekal, Hynek Zohorna.
36:43
Němec uháněl vstříc Kantorovi, jeho střelu nad pravé rameno dokázal domácí brankář vytěsnit mimo tři tyče.
36:12
35:36
Lvi se až nyní dokázali rozestavit v pásmu, jenže jejich střely končí mimo branku, nebo jsou blokovány obránci soupeře.
35:06
Teď je pro změnu vykázán z pásma kolem Čiliaka pro hru vysokou holí.
34:48
Hradec se až tři čtvrtě minuty po zahájení přesilovky dostává do útočné třetiny, jenže je zastaven hvizdem čárového rozhodčího pro postavení mimo hru.
34:12
Kometa si zahraje oslabení. Petr Ton vyloučen na dvě minuty za podražení.
33:27
Mertlova přihrávka před branku Čiliaka neohrozila, Kudrnův pas na iniciátora první akce už ale pozlobil Kometu pořádně. Skóre zůstává nezměněné.
32:38
Lukáš Vantuch se zkoušel prosadit podél levého mantinelu. To se mu povedlo, dostal se i ke střele, tu ale lapil strážce brankoviště v bílomodrém dresu.
32:19
Petr Ton v přečíslení dvou na jednoho trestuhodně poslal přihrávku do míst, kam jeho spoluhráč rozhodně nemohl svou holí dosáhnout.
31:43
Šimánek se zjevil těsně před Čiliakem, ale nedokázal se kolem jeho pravé tyče obtočit tak rychle, aby zasunul puk za záda brankáře. Touš skončil jen na jeho betonu.
30:49
Kempný mířil nad levý roh Kantorovy branky, který se stačil za střelou jen ohlédnout.
30:31
29:43
Tak naopak, byli to hosté, kterým oslabení přineslo výhodu. MARTIN DOČEKAL si sjel na osu hřiště a příklepem na vzdálenější tyč skóroval. Asistence: Tomáš Vondráček.
28:38
Hradec už začíná kombinovat poblíž Čiliaka, jenže po ztrátě kotouče bude muset začít znovu až od Pavla Kantora.
28:31
Že by šance domácích na snížení? Na dvě minuty na trestnou lavici je za podražení poslán brněnský Hanzlík.
28:26
Současně puk končí v ochranné síti nad Čiliakem, zatímco Jaroslav Kudrna se jen těžko zvedá z ledu.
27:49
Bohumil Jank mohl zkusit zaútočit, neměl ale dostatečnou rychlost, a tak jen zavedl puk do útočné třetiny.
27:32
Jenže ani Kantor neoplývá extra velkou jistotou – teď jej od inkasování zachránila tyč!
26:48
Ani teď ale domácí fanoušci neztrácejí elán a hlasitě ženou svůj tým za vyrovnáním. To ale nebude vůbec jednoduché...
25:54
Kacetla v brance střídá Pavel Kantor.
25:54
Jenže znovu to jsou hosté, kdo úřaduje. TOMÁŠ VONDRÁČEK překonává domácího brankáře Ondřeje Kacetla a dostává tak Kometu do tříbrankového vedení. Asistence: Vilém Burian, Jakub Koreis.
25:41
Golfový úder Kudrny z levého kruhu dokázal chytit Čiliak, byť si musel proti střele hradeckého matadora povyjet.
25:22
Po vhazování na hradecké půli kluziště je na puku zase Kometa.
24:42
To se pokusil změnit Jiří Vašíček, jenž má také zkušenosti s působením v jihomoravském celku, nicméně jeho zblokovaná ráda skončila mimo hřiště.
24:19
Přestože se Hradec dokáže usadit v útočné třetině, ke gólové šanci jeho snaha zatím nevede.
23:57
Práci nebude mít hradecký brankář ani teď, útok Komety zastavila ochranná síť nad za jeho zády. Vhazuje se po levici hradeckého gólmana.
23:11
Malecův pokus od modré čáry dokázal zablokovat jeden z hradeckých obránců, Kacetl tak zasahovat nemusel.
22:53
Vašíček sprintoval za nahozeným kotoučem, situace ale končí postavením mimo hru.
22:39
Pilařova rána našla jen náruč Čiliaka.
22:10
Přesto Mountfield vybojoval vhazování po pravici Čiliaka. Ten je ve druhé části zatím bez práce.
21:58
Domácí se vrhají do dalšího útoku, ten je zastaven obranou hostů.
21:33
Jenže Brno znovu skóruje, a to z velice podobné situace. Jako střelec je označen PETR KUBOŠ. Asistence: Antonín Honejsek, Martin Dočekal.
20:46
Hradečtí tak musí dotahovat jednobrankovou ztrátu, i přes podporu fanoušků to pro ně nebude nic snadného.
20:13
Brno rychle využívá přesilové početní hry. Střela FRANTIŠKA PTÁČKA od modré čáry zapadla za záda Kacetla, který měl zakrytý výhled. Asistence: Petr Ton, Jan Hruška.
20:01
Druhá část začne co nevidět, hráči obou celků už krouží na ledě hradecké FORTUNA arény.
Střely po první třetině

Mountfield HK – 6
Kometa Brno – 8
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Pod Bílou věží jsme byli svědky rychlého hokeje, který zatím ale pozbýval toho nejdůležitějšího – branek. V první desetiminutovce byla lepší Kometa, ke konci třetiny ale Hradec vyrovnal i co se počtu šancí týče. Zda-li bude hra vyrovnaná i ve druhé třetině, uvidíme za chvíli.
20:00
19:48
Do konce první části se ale už nic nestane.
19:33
Místo toho je tu trest pro kapitána Hradce Králové. Jiří Šimánek zahrál vysokou holí, což se samozřejmě nesmí.
19:16
Ani z dalšího závaru před Čiliakem branka nepadne.
18:36
Mikuš hledal Kukumberga, který byl ale atakován jedním z hráčů soupeře a nemohl tak puk zpracovat podle své představy.
17:56
Pilařovi nesedla střela z voleje od modré čáry, přesto ale udržel kotouč na holích domácích.
17:44
17:32
Po zákroku Kacetla se za jeho brankou strhla menší potyčka, aktéry jsou Kudrna a Vondráček.
16:43
A znovu Kukumberg! Ránu z voleje z levého kruhu vykrýval přesouvající se Čiliak na poslední moment.
16:08
Kukumberg zpoza brány posílal kotouč na brankáře Čiliaka – trefil jeho rameno a způsobil tak hostům nemalé potíže.
15:44
Další možnost početní výhody pro domácí. Z Komety je vyloučen Martin Dočekal za podražení.
15:38
Vašíčkův pokus o střelu se odrazil do brankoviště takovým způsobem, že jej do odkryté branky málem dorazil Šimánek.
14:28
Burian bojuje u mantinelu s hradeckým Mikušem, který v souboji zvítězil a umožňuje tak domácím bez větších nervů vystřídat.
13:44
Hradec se pokouší o postup skrze tvrz, kterou Kometa postavila na obranné modré čáře. S přechodem do útočného pásma mají domácí zatím nemalé potíže.
13:33
Po komerční pauze hra pokračuje vhazováním před Kacetlem, konkrétně po jeho levici.
13:11
12:24
Brněnský Káňa dokázal alespoň na chvíli hosty osvobodit od hradeckého tlaku, plynoucí z jeho početní výhody.
11:31
Mikuš od modré čáry pálil nejdříve mimo, a pak jen do spoluhráče Kukumberga, který s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.
11:11
První přesilovku dostanou k dispozici i domácí hráči. Za Kometu se provinil Petr Ton, a to hákováním.
10:16
Dobrá práce v rohu Honejska znamenala další střeleckou příležitost pro Kometu, Kacetl na poslední chvíli zareagoval.
09:47
Jenže zakázané uvolnění vrací dění před Kacetla. Hradec opětovně vyhazuje na icing a celá situace se tak bude opakovat.
09:02
Mezitím se hra opět přesunula na druhou stranu kluziště, Jiří Vašíček v zelené helmě za vítěze prosincového Radegast Indexu však opět vyváží puk do středního pásma a odchází střídat.
08:23
Pláněk inkasoval náraz, který jej k nevoli domácích diváků katapultoval na mantinel, o faul se však v žádném případě nejednalo.
07:42
Kotouč v držení hostující Komety, ta je zatím aktivnějším celkem.
07:41
Jeho snaha končí na postavení mimo hru, a to hned dvakrát v krátkém časovém sledu.
07:18
Pro změnu jsou to hosté, kteří se musí bránit tlaku soupeře. Hradec obsadil útočné pásmo.
06:46
Start první komerční přestávky obohatil chycením kotouče směřujícího na střídačku domácí trenér Draisaitl.
06:32
Z rychlého průniku do útočného pásma se pokusil překonat Kacetla Hruška, hradecký gólman jeho svižnou ránu dokázal vyrazit.
05:52
Kacetl ale musí být stále v pozoru, střelou z pravého kruhu se jej pokusil překvapit Hynek Zohorna.
05:37
Hradec se osvobodil zakázaným uvolněním, pokud se to tak dá říct.
05:24
Opět se bojuje za brankou Hradce, kde je Dietz v souboji s Vondráčkem.
05:05
To se děje až nyní, ale s ranou doprostřed branky nemá hradecký gólman sebemenší potíže.
04:43
Hradec se musí bránit, Kometa se usadila v jeho obranné třetině. Ondřej Kacetl zatím nemusí zasahovat.
04:16
Ani 24. přesilová hra v letošních duelech mezi Hradcem a Kometou tedy nenabídla branku.
04:05
03:22
Až teď se ke střele dostal Kempný, Lukáš Vantuch byl ale na svém místě a střelu zblokoval.
02:56
Stejný kousek se povedl i Romanu Kukumbergovi.
02:26
Ale Hradci se daří vyhodit puk přes všechny čáry, postaral se o to Karel Pilař.
02:05
Je tu první vyloučení dnešního zápasu. Rudolf Červený (MHK) si jde posedět na trestnou lavici za držení protihráče.
01:52
Další zásah Čiliaka resultuje v buly po pravici brankáře Komety.
01:18
Hradec vyhrál buly a drží se v obranné třetině Komety, kde se snaží o kombinaci, která by jej dostala k bezprostřední blízkosti brankoviště.
01:08
Střela Pospíšila byla pro změnu sražena hostujícími beky do ochranné sítě, vhazuje se po levici brněnského gólmana.
00:39
Puk se dostává také na hole hradeckých hráčů, Vydareného střela míří mimo branku Čiliaka.
00:06
Na prvním vhazování byli úspěšnější hosté, kteří se také ihned pokoušejí o založení útoku.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu buly, za pár vteřin začínáme!
Stejně tak činí i hráči v bílomodrých dresech brněnské Komety.
Domácí mužstvo vedené Ondřejem Kacetlem už nastupuje na ledovou plochu.

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Dietz, Vydarený, Pilař, Mikuš, Pláněk, Vašíček, Jank – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Kukumberg, Pospíšil – Vantuch, Knotek, Červený – Beránek, Nedvídek, Kopta. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Malec, Vágner – Ton, Němec, Hruška – Vondráček, Koreis, Burian – Honejsek, H. Zohorna, Dočekal – R. Zohorna, Čermák "C", Káňa. Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Lhotský, Svoboda.
Individuální statistiky

Střetnutí Hradce a Brna bude mimo jiné zajímavé i z hlediska jednotlivých hráčů. Oku diváka by určitě nemělo ujít počínání Petra Tona a Tomáše Mertla, kteří jsou s 18 vstřelenými góly na 4., respektive 5. místě extraligové tabulky střelců.

Bod od sebe dělí zase Jiřího Vašíčka a Jana Hanzlíka, jež okupují 1. a 3. příčku tabulky Radegast Indexu. Lépe je na tom se 166 body hradecký bek.
Letošní vzájemná klání

V zápasech Hradce a Komety zatím platí pravidlo „Můj dům, můj hrad“. Oba celky si v letošních vzájemných kláních dokázaly ubránit vlastní led.

Nejprve Hradečtí v rámci 13. kola vyprovodili Kometu ze svého ledu poměrem 3:2, aby o třináct zápasů později podlehli v Rondu domácím 1:2.

Není bez zajímavosti skutečnost, že v celé sérii ještě ani jednou nebyla využita přesilová hra. A to jich měla obě mužstva k dispozici již 23!
Mountfield HK – 6. místo, 56 bodů

Domácí tým okupuje právě poslední pozici, zajišťující mu volno v předkole play-off. Na šestou příčku si ale dělají zálusk i další celky, nejbližší Plzeň na ni ztrácí pouhý jeden bod. Nicméně Hradec Králové má zápas k dobru, který bude dohrán 20. ledna proti Slavii.

Právě minulé kolo a výhra v Olomouci rozhodla o tom, že Mountfield opětovně přeskočí v tabulce indiány a posune se na šestou příčku. Svěřenci trenéra Draisaitla si po vítězství 4:1 určitě oddychli, vždyť dva předchozí zápasy prohráli a tabulkou se pomalu propadali směrem dolů.
HC Kometa Brno – 4. místo, 68 bodů

Týmu z moravské metropole se poslední dobou sice daří vyhrávat, avšak mnohdy nad rámec šedesáti minut. Posledních sedm zápasů znamenalo pro Kometu jen dvakrát příděl plného počtu bodů na její konto.

I tak se ale Moravané drží na 4. příčce tabulky, odkud stíhají třetí Spartu a druhý Litvínov, tedy týmy s náskokem jednoho, respektive dvou bodů.

V minulém utkání ale modrobílí prokázali velkou mentální sílu, to když ještě v půlce zápasu se Slavií prohrávali 0:2. Nakonec ale dokázali utkání otočit a Slavii vsítit pět branek. Brněnští mohli slavit hned dvakrát, protože po dlouhých devíti zápasech se trefil jejich nejlepší střelec Petr Ton.
Hokejová Tipsport extraliga pomalu finišuje! Po dnešním 39. kole se totiž nejvyšší tuzemská hokejová liga přehoupne do svojí poslední čtvrtiny, po níž teprve nastane to pravé peklo v podobě vyřazovacích soubojů. A právě hradecká FORTUNA aréna bude dnes svědkem souboje dvou týmů z elitní šestice, tedy z těch míst, která zaručují přímý postup do čtvrtfinále play-off. Na východ Čech totiž zamíří brněnská Kometa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.