SESTŘIH: 8. kolo extraligy, HC Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 3:2 po prodloužení

Ode mne je to již pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u příštího přenosu na shledanou.
Šelmy ukazují, že v letošní sezóně na jejich ledě bude velmi náročné ukořistit vítězství. Naopak Piráti na svého soupeře nestačili potřetí v řadě.
Utkání končí vítězstvím Tygrů. Ti potřetí za sebou obrátili na domácím ledě nepříznivé skóre, a prodloužili tak svojí neporazitelnost.
Nejlepší hráči utkání:
Tomáš Pospíšil (CHM) – Petr Vampola (LIB)
63:22
Liberec právě vstřelil branku!
Hokejová krása v podání Petra Vampoly, ten mohl v dobré pozici vystřelit, ale místo toho nahrál PETRU JELÍNKOVI, který měl úlohu již lehkou. Asistence: Petr Vampola.
63:09
Birner posunul kotouč Vampolovi, který napřáhl a tvrdě vypálil. Hanuljak připraven.
62:50
Tygři si vyžádali oddechový čas.
62:50
Uvidíme početní výhodu šelem. Lukáš Květoň (CHM) inkasuje od sudího menší trest za podražení.
61:25
Birnerova dělovka od modré čáry byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po levici chomuvského maskovaného muže.
60:34
Ševcovu ránu z mezikruží dokázal Hanuljak eliminovat.
60:10
Šelmy zahájily prodloužení lépe, vyhrály vhazování.
60:01
Začalo prodloužení.
Uvidíme prodloužení. Napínavý zápas základní hrací doba nerozhodla. Po třech minutách nám pomůže rozuzlit zápletku nastavený čas.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:08
Vitásek zachytil na polovině hřiště letící kotouč a vydal se na útočnou zteč. Tu musel zastavit až hostující gólman.
57:50
Hra je znovu přerušena. Odpískána přihrávka rukou.
57:22
Radivojevičova rána z pravé strany končí na hrudi Hanuljaka.
55:48
Icing Chomutova.
55:14
Vampola skočil na led a přidal se do rychlého přečíslení, to zakončil Šimek, nicméně pokusu chyběla potřebná razance.
54:48
Kotouč znovu letí až za Hanuljakovu bránu.
54:20
Rychlou souhru hostí zakončoval nepříjemnou střelou Červenka, strážce domácí svatyně byl připraven na svém místě.
53:35
Radivojevič znovu posílá kotouč přes všechny čáry.
53:11
Tygři se v podstatě ihned po vhazování osvobozují.
53:04
Petr Vampola (LIB) si musí jít sednout na trestnou lavici. Provinil se držením protihráčovi hole.
53:00
Rýglovu schovanou střelu od modré čáry schoval Lašák do lapačky.
52:43
Hanuljak skončil bez helmy v brance. Opakované záběry prozrazují, že souboj s Bakošem značně přihrál.
Dozvídáme se údaj o návštěvnosti. Na dnešní utkání si do Home Credit Arény našlo cestu 4 452 diváků.
52:10
Po Ševcově střele hosté znovu vyhazují kotouč přes všechny čáry. Přesilovka pomalu končí.
51:19
Dalekonosné nahození Šidlíka Lašák rychle vyklepal ze své lapačky.
51:08
Šelmám odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
50:40
Piráti se osvobozují.
50:26
Další přesilovka pro Tygry. Roman Červenka (CHM) fauloval (hákování) Jana Výtiska a po právu musí na samotku.
49:06
Krenželok se prodral zcela nečekaně obranou Chomutova a zakončil! Jeho střela z mezikruží jen těsně minula zařízení.
48:05
Růžičkova střela mezi tři tyče nezamířila, ale splnila efekt oddechu pro hostující mužstvo, to kompletně vystřídalo.
46:16
PETR VAMPOLA si tak dlouho hledal vhodné místečko ke zakončení až ho našel na vrcholu pravého kruhu pro vhazování. Po bezchybné přihrávce Řepíka je opět vyrovnáno. Asistence: Michal Řepík.
45:30
Bude se vylučovat. Vladimír Růžička (CHM) zahákoval protihráče a na dvě minuty oslabí svůj celek.
44:39
Tygři dobývají hostující tvrz, nicméně prozatím spíše neúspěšně. Obrana liberecké hráče drží v pozicích, ze kterých se branka téměř ohrozit nedá.
43:27
Hosté nechtějí připustit jakékoliv komplikace a při každém náznaku nebezpečí odpalují kotouč přes všechny čáry.
42:30
Další zakázané uvolnění Chomutova.
42:26
Bakoš se prodíral obranou hostí, nakonec byl však o kotouč připraven.
41:36
Stejným prohřeškem se provinili hosté i o chvíli později.
40:59
Icing Pirátů.
40:33
Vondra ujížděl sám na Lašáka, ten jeho kličku do forhendu ale výborným zákrokem vychytal!
40:01
V prostřední části hrály prim přesilové hry. Nejprve tu dlouhou po vyloučení Bulíře využil Tomáš Pospíšil, na konci třetiny udeřil při klasické početní výhodě Michal Řepík. Skóre je tedy stále mírně přikloněno k hostujícímu celku, jenž vede, nicméně stále není rozhodnuto. Na to, kdo nakonec urve větší počet bodů, si budeme muset počkat, poslední část začne v 16:51.
40:00
39:35
Červenka se ocitl v obložení protihráčů a proto jeho střela zamířila pouze vedle zařízení, nicméně Piráti pokračují v útočení.
39:04
Řepíkova rána byl zblokována, jelikož skončila až v ochranné sítě, bude se vhazovat po pravici Hanuljaka.
38:25
Icing domácích, hra se přesune před Lašáka.
38:03
Postavení útočícího hráče v brankovišti, Tygři budou muset svůj útok začít znovu.
37:44
Ševcova přízemní střela od modré čáry nadělala hostujícímu maskovanému muži problémy, ale nakonec ji přeci jen do své výstroje stihl schovat včas.
37:39
Ožili jak domácí fanoušci tak celek z města pod Ještědem. K dvojitému zakončení se propracoval Petr Jelínek, Hanuljak tentokráte připraven.
36:42
Již v čase, kdy se Dušek vrátil, domácí udeřili. Chomutovská trojice totiž nestihla vystřídat a byla na ledě téměř dvě minuty. Nestihla pokrýt MICHALA ŘEPÍKA jehož dokonalou přihrávkou nalezl Birner. Asistence: Michal Birner, Petr Vampola.
36:20
Vampola našel před zařízením osamoceného Birnera, jeho lehká teč však skončila pouze vedle tyče.
35:51
Sklenář posílá kotouč přes všechny čáry. Šelmám se přesilovka prozatím nedaří.
35:06
Michal Vondrka (CHM) posílá svým nedovoleným zákrokem (vysoká hůl) do dvojnásobné početní nevýhody.
34:59
Vampola dvakrát ostře vypálil, nejprve pokus zastavil Hanuljakův hrudník poté pravý beton.
34:29
Antonín Dušek (CHM) inkasuje od hlavního sudího dvě minuty za držení protihráče. Tygři tak mají k dispozici další početní výhodu.
34:00
Zápas v posledních okamžicích připomíná tahovou bitevní hru. Hra je kouskovaná, oba týmy si svoje kroky pečlivě promýšlí a děj se tvoří především ve středním pásmu.
32:48
Obrana domácích zapomněla na levé straně pokrýt Rýgla, ten se tak ocitl v rychlém brejku, který vyřešil střelou po nápřahu. Lašák ji lehce stihl tečovat mimo nebezpečné území.
31:55
Řepík si vyměnil kotouč s Plutnarem a projel do výborné střelecké pozice, poté mu však puk utekl, a rychlonohý liberecký forward o dobrou příležitost ke snížení stavu tak přišel.
30:55
Přihrávka Radivojeviče přes celou šíři brankoviště nalezla Petra Vampolu, jeho dělovku Hanuljak v leže dokázal vyrazit mimo tři tyče!
29:38
Na zemi zůstal ležet Vladimír Růžička, který zřejmě schytal projektil jednoho ze spoluhráčů.
28:25
Hovorkova dělovka po dlouhém nápřahu orazítkovala pouze zadní mantinel.
27:30
Hra je v posledních minutách poměrně neučesaná, oba týmy hledají správné tempo.
26:00
Liberci se nedaří udržet kotouč v útočném pásmu, nyní se to málem povedlo Stránskému, ale i ten nakonec skončil bez puku.
24:43
Tygři jsou po dlouhých pěti minutách kompletní, uvidíme tedy hru v pěti bruslařích na každé straně.
24:28
Chomutovu se nedaří přesně rozehrát, nyní přerušilo hru zakázané uvolnění.
24:05
Na Hovorkovu ránu z levé strany strážce domácí svatyně viděl, i proto ji dokázal s ledově klidným výrazem na tváři zachytit.
23:25
Odpískán ofsajd Pirátů.
23:15
Šelmy se osvobozují.
22:55
Piráti obléhají i nadále své útočné pásmo. Velkou šancí pohrdl Hřebejk, který si sjel na prudkou přihrávku jednoho ze spoluhráčů před bránu, při dobržďování ale kotouč nestihl tečovat.
22:05
Aktivita hostí pokračuje, ti teď zasypávají libereckou klec doslova salvou střel.
21:31
Piráti právě vstřelili branku!
Stav se mění podruhé. TOMÁŠ POSPÍŠIL zakončoval pohlednou a rychlou akci hostujícího celku, přesouvající se Lašák neměl proti přesnému pokusu šanci zakročit. Asistence: Tomáš Červenka, Michal Vondrka.
21:10
Michal Řepík (LIB) obdržel dvouminutový trest za zdržování hry – vyhození kotouč mimo hrací plochu.
20:01
Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 15:56.
První třetinu bychom nejlépe popsali rozdělením na dvě části. V té první (úvodních deset minut) byli jednoznačně lepší domácí, kteří svého soka přehrávali. V té druhé se role obrátili, tempo se trochu zpomalilo a v samém závěru navíc hosté udeřili. V úvodních minutách prostředního dějství se obraz asi příliš nezmění, bude totiž pokračovat dlouhá početní výhoda Pirátů.
20:00
19:44
Home Credit Aréna doslova bouří. V době kdy hosté poprvé udeřili, je vyloučen Michal Bulíř na pět minut + do konce utkání za faul kolenem.
19:44
Na konci periody se zrodilo velké překvapení. Hosté se díky ráně TOMÁŠE POSPÍŠILA z velkého úhlu ujímají vedení. Lašákovi prošel přízemní projektil mezi betony. Asistence: Štěpán Hřebejk.
19:00
Bulířova tečovaná rána těsně před gólmanem Chomutova skočila, čímž mu značně ztížila pozici, ten i tak nakonec dokázal kotouč nasměrovat do rohu.
18:51
Zakázané uvolnění Pirátů, kotouč se v ruce čárového sudího vrátí zpět před Hanuljaka.
18:24
Růžičkovo nepříliš razantní nahození nenadělalo Lašákovi žádné vrásky na čele. Zkušený slovenský brankář lehce puk tečoval betonem mimo tři tyče.
17:34
Odpískána přihrávka rukou, hra je přerušena.
17:12
Tygři jsou kompletní, Výtisk je na ledové ploše.
16:54
Jonák ujel s trojicí spoluhráčů na útočnou zteč! Vzal roli střelce na sebe a málem překvapil Hanuljaka. Hostující maskovaný muž nakonec zákeřnou ránu nad pravý beton dokázal zachytit do rukavice.
16:10
Rychlou souhru zakončoval hostující Krajnc dělovkou z pravé strany, liberecký brankář možná i trochu se štěstím puk vyrazil mimo nebezpečné území.
15:45
Šelmy se ihned po vhazování osvobozují.
15:41
Jánošíkův projektil od modré čáry ukryl Lašák do své lapačky.
15:12
První početní výhodu budou mít těsně před koncem úvodní části i Piráti. Hákováním se provinil kapitán Jan Výtisk (LIB).
14:30
Květoň objel zařízení a snažil se zasunout kotouč pod Lašákovou výstrojí za brankovou čáru a to se mu málem povedlo. Nakonec si však strážce domácí svatyně připisuje další, tentokráte obtížný, zákrok.
13:39
Řepík nalezl rozjetého Birnera, ten zkusil vypálit z první, ale na dobře pozičně postaveného Hanuljaka nevyzrál.
13:26
Šelmy jsou aktivnější, nicméně tentokráte je zastavil další icing.
11:59
Lakatoš nestihl dobruslit svůj vlastní nahozený kotouč. Zakázané uvolnění.
10:40
Vampolova dělovka z pravé strany skončila někde mezi Hanuljakovými betony, chomutovský gólman raději zůstal v rozkleku až do hvizdu sudího.
10:30
Růžička si u mantinelu obhodil krásnou kličkou jednoho z obránců, nicméně nenašel u spoluhráčů podporu a o chvíli později přesile podlehl.
09:24
Na útočné zteče se vydávají po delší době i Piráti, liberecká defenziva prozatím odolává.
08:24
Již poté co Jánošík opustil trestnou lavici zkusil své štěstí ranou od modré čáry Radivojevič, Hanuljak opět připraven.
07:54
Birner se ocitl osamocený před Hanuljakem, měl mnoho času i prostoru na zamíření, ale i přesto hostující gólman dokázal kotouč plastronem vytěsnit mimo tři tyče.
06:58
Vystřídat mohou i o půl minuty později, hokejistům z města pod Ještědem se nedaří udržet puk v útočném pásmu.
06:34
Chomutovští se osvobozují.
06:21
Adam Jánošík (CHM) přerušil tlak šelem jen za cenu faulu (držení protihráče). Budeme tedy svědky druhé přesilovky domácích.
06:00
První liberecká formace hostům poměrně zatopila, vše začalo nenápadným nahozením Výtiska od modré čáry, které tečoval Řepík. K následné dorážce se dostal ještě Birner, ale Piráti nakonec celou akci přestáli bez úhony.
05:00
Ševc vyslal ránu z hranice pravého kruhu určeného pro vhazování, chomutovský brankář usměrnil pokus betonem mimo nebezpečné území.
04:29
Tygři pokračují v aktivitě, ta prozatím v žádnou gólovou šanci nevyústila.
03:43
Michal Bulíř po rychlém protiútoku pálil přes bránícího hráče, Hanuljak i přesto však dokázal svižnou přízemní střelu ukrýt do lapačky.
03:05
Pěknou kličkovanou předvedl v útočném pásmu exliberecký Dušek, nicméně nakonec o kotouč přišel.
02:30
Rýgl se vrací do hry, Chomutov je kompletní.
02:13
Kotouč se dotkl ochranné sítě, bude se vhazovat ve středním pásmu. Šelmy přesilovku nesehrály dobře.
01:23
Sérii odrazů kotouče v předbrankovém prostoru ukončil svoji střelou Radivojevič, bohužel pro domácí příznivce minul.
00:43
Piráti se ihned po vhazování osvobozují.
00:30
Martin Rýgl (CHM) inkasuje menší trest za nedovolené bránění. Tygři mají k dispozici početní výhodu.
00:23
Vondrka si připsal první dnešní střelu a Lašák první dnešní zákrok, když vystavil proti hostujícímu střelci lapačkový semafor.
00:01

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk, Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Stránský, Jelínek, Krenželok – Jonák, Lakatoš, Špaček

Piráti Chomutov: Hanuljak (Strmeň) – Drtina, Jánošík, Dlapa, Rýgl, Tejnor, Šidlík, Blaha, Kranjc – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka, Růžička, Červenka – Tomica, Sklenář, Pospíšil – Květoň, Kaše, Kämpf

Rozhodčí: Šír, Lacina – Lhotský, Svoboda.
Vzájemná bilance:

Oba celky na sebe v extralize narazily již osmkrát, jelikož jak Tygři tak Piráti dokázali zvítězit čtyřikrát, těžko odhadovat, kdo by byl z historického hlediska favoritem. Každopádně více branek vsítily šelmy (22), Chomutov se v soubojích s Libercem prosadil sedmnáctkrát. Průměrná návštěva je 4 179 diváků.
Piráti Chomutov
Piráti si po úvodní prohře s Třincem (0:3) připsali hned čtyři výhry za sebou, ty však vystřídaly dva nepříznivé výsledky, které jim připravila Olomouc (2:5) a Karlovy Vary (0:2). Svěřenci trenéra Růžičky se tedy budou na severu Čech pokoušet o velmi obtížný úkol, jelikož musí bojovat jak se svou nepříznivou sérií tak se začarovanou Home Credit Arénou.

V statistikách najdeme na vrcholu trio Roman Červenka (1+5), Michal Vondrka (5+1) a Vladimír Růžička ml. (2+4), všechny tři střelce spojuje skutečnost, že působili ve Slavii i pod trenérem Růžičkou.

Zařízení navíc střeží další z bývalého týmu sešívaných, i Miroslav Kopřiva byl poměrně jednoznačnou volbou, za což se Růžičkovi odvděčil výbornými statistikami. Na svém kontě má již 154 zákroků, průměr 1,39 obdržených gólů na zápas a úspěšnost zásahů 94,5 %.
Bílí Tygři Liberec

Severočechům se daří, ze sedmi zápasů totiž vybojovali hned čtrnáct bodů a jsou prozatím jen o skóre čtvrtí. Na domácím ledě navíc svěřenci Filipa Pešána udržují neporazitelnost, když dokázali ovládnout všechny čtyři duely hrané v Home Credit Aréně.

Klubovému bodování velí zkušený trojlístek Branko Radivojevič (4+3) – Petr Vampola (4+2) – Petr Jelínek (2+3), nicméně síla Tygrů spočívá spíše v týmovém duchu než individuálních statistikách. Jediný, kdo si zatím nepřipsal ani bod a naskočil alespoň do jednoho zápasu je obránce Lukáš Derner (7 odehraných záp.) a útočník Jaroslav Vlach (2 odehrané záp.)

V brankovišti mají šelmy velkou jistotu. Ján Lašák naskočil do všech sedmi soutěžních střetnutí a disponuje 189 úspěšnými zásahy, úspěšností zákroků blížící se k 95 % a průměr 2,55 gólů na utkání.
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z osmého kola Tipsport extraligy. Dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a Piráti Chomutov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.