SESTŘIH: 8. kolo extraligy, HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:4

Třinec rozhodl o svém vítězství již v první třetině, kdy si vytvořil náskok, který už poté jen bezpečně udržoval. Několik hraničních rozhodnutí sudích ve třetí třetině způsobilo emočně vypjatý závěr rozhodnutého zápasu.
58:30
57:30
Každý další osobní souboj obou rivalů je teď na hraně faulu a za rozhodnutého stavu jde v celku zbytečně o hazard se zdravím hráčů.
56:40
Za souboj před brankovištěm domácích vyloučen Jánský (LIT) na 2 minuty za krosček.
55:33
Po ataku u hrazení je v hlubokém předklonu odvážen Gerhát. Hra je přerušena, z ledu se odklízí desítky lahví a dalších odpadků.
53:51
Lukeš končí na zemi po pádu přes zkřížené hole třineckých hráčů. Sudí signalizuje přihraný pás domácího forvarda, ale nevylučuje ani na jedné straně.
52:57
Řehoř pálí po přiťuknutí s Kubátem, ale i on si vylámal střelecké zuby na Hrubcovi.
51:57
Hrubec neudržel Skleničkovu střelu, ale Gerhát se ve změti těl k dorážce nedostal.
50:00
Domácí jsou dnes vskutku bezradní v zakončení. Hraje se rychlý hokej, ale přesná zakončení zatím převládají na straně Třince. Zmar v zakončení Litvínova dokumentuje mezi kruhy Hořava, který trefuje jen klín brankáře Třince.
48:03
Martynek s Trávníčkem číhali na odražený kotouč, ale Hrubec jej udržel a v brankovišti Třince tak dochází k dalším strkanicím bez vlivu na zápis o utkání.
46:51
45:09
Třinec právě vstřelil branku!
Hvězdnou kombinaci zakončil za Janusova záda VLADIMÍR DRAVECKÝ. Asistence: Zbyněk Irgl, Erik Hrňa.
44:46
Vyloučen Lukeš (LIT) na 2 minuty za hákování, když se snažil vydolovat puk z prostoru pod protihráčem.
44:46
Lukeš napřáhl od modré a Plíhal jeho střelu blokuje.
44:30
Drobná strkanice před Janusem končí příjezdem Skleničky do chumlu hráčů.
44:06
Vyloučen Hořava (LIT) na 2 minuty za držení protihráče.
43:25
43:20
Janus se dokázal rozložit na ledě a zabránit tak rozjetému Klepišovi ve skórování.
42:13
Jánský se v oslabení vydal na útočný výpad, ale jeho pokus o přihrávku na Piroše nevyšel.
41:25
Vyloučen Trávníček (LIT) na 2 minuty za faul kolenem.
40:01
Druhou třetinu začali domácí aktivněji, ale nedokázali využít přesilovku 5 na 3 a soupeř trestal chybu v obraně chemiků přesnou střelou Klepiše. O korekci stavu do současné podoby se postaral Jánský.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
40:00
38:50
Irgl předvedl parádní práci rukou proti obraně Litvínova, která mu sice nedokázala vzít puk, ale Janusův beton byl na místě.
37:39
Martynek z levého kruhu vyslal nebezpečnou jedovku na Hrubce, který puk vyrazil pouze před sebe. Třinecký brankář se tak vyznamenal proti další střele Hořavy z prostoru mezi kruhy.
36:48
Hübl opět pod tlakem domácí obrany pouze protečoval do středního pásma.
35:00
34:52
Trávníčkovu zadovku vystihl L. Doudera a vyhazuje přes všechny čáry.
34:10
Hosté se osvobozují.
33:37
Lukeš vyslal dvě střely z levého kruhu, obě šli do brankáře Hrubce, který je dokázal pouze vyrazit. Druhý pokus mohl ještě do branky vrátit Hübl, ale nestihl se tak rychle zorientovat.
33:00
Vyloučen Klepiš (TRI) na 2 minuty za podražení.
32:40
V signalizované výhodě vypálil do pravého betonu Gula.
31:00
Domácí bleskově odpověděli na trefu Klepiše a v polovině utkání je tak rozdíl opět dvobrankový. Orsava od modré nastřelil pouze pravý beton domácího brankáře a Irgla k dorážce nepustila obrana.
29:39
Litvínov právě vstřelil branku!
PETER JÁNSKÝ se dostal do útočného pásma a na levém kruhu měl dostatek prostoru pro rychlou křižnou střelu švihem, která zapadla přesně za vzdálenější tyč. Asistence: Viktor Hübl.
29:12
Domácí dostali po nevyužité přesilovce další lekci v obraně, ale jejich herní projev zůstává svěží.
28:50
Po chybě domácí obrany za brankou se k puku dostal , který našel přesně před brankou JAKUBA KLEPIŠE, který se sám před brankou trefil přesně do pravého horního rohu nad lapačku brankáře Januse. Asistence: Jiří Polanský.
27:54
27:00
Kubát vyháčkoval obranu Třince, předložil tutovku na Hüblovu hůl, ale jeho pokus dokázal Hrubec vykopnout pravým betonem.
26:51
Hosté ve čtyřech.
26:32
Další pokud Lukeš z pravého kruhu už Hrubec udržel. 18 sekund do návratu Hrni na led.
26:14
Lukeš dostal od Hübla nepříliš přesnou přihrávku a půl odkryté branky minul.
25:54
Vyloučen Dravecký (TRI) na 2 minuty za hákování.
25:10
Pavlík pálil dvakrát od modré, ale vždy trefil jen před brankou dobře postaveného obránce.
24:50
Vyloučen Hrňa (TRI) na 2 minuty za podražení.
24:13
Domácí ve druhé třetině okupují pásmo Třince o poznání více. Hrubec kryje další střelu Kubáta.
23:30
Rychlá kombinace Třince po které z pravé strany na bližší tyč zakončoval opět Irgl a Janus tentokráte zasáhl efektně lapačkou.
23:08
Irgl se prosmýkl mezi kruhy a vyprášil pravý beton brankáře Januse.
22:27
Hořava se ve sprinterském souboji na pravém křídle nemohl rovnat s Noskem a tak zkusil alespoň vystřelit. Jeho pokus byl zblokovaný a Hrubec jej s přehledem kryje.
20:54
Trávníčkův pokus z pravého kruhu neměl mnoho šancí na úspěch. Hrubec kotouč viděl a pohodlně jej lapil.
20:01
Domácí se především kvůli vyloučením a 5 minut trvající přesilovce Třince dostali hned od začátku zápasu do útlumu, který pak ještě prohloubily přesilovkové trefy Irgla a Orsavy. Návrat do plného tempa pak domácím trval a hra se opticky vyrovnala až od 15. minuty. Na vyrovnání skóre však domácí ztrácejí 2 branky.
Další třetina začne přibližně v 18:24.
20:00
18:53
Sklenička naznačil nastřelení kotouče, Trávníček s Martynkem vyrazili na zteč, ale jejich spoluhráč nakonec vyrobil kličku a spolu s ní i ofsajd.
18:20
Domácí se nyní ve snaze o rozehrání nedostali ani z vlastního pásma a Rákos si před střídáním připsal ještě jednu střelu.
17:20
Rákos obkroužil branku Litvínova, mířil nad lapačku brankáře Januse, ale minul cíl o dobrý metr.
15:45
Písařík v dobré šanci na pravém kruhu promáchl.
14:40
Pavlíkova střela opět zblokovaná. Obrana Ocelářů je pevná a konsolidovaná.
14:10
Kubát minul ranou od modré, Trávníček následně hledal před brankou postaveného Řehoře a celou akci domácích zakončil střelou tečovanou mimo led opět Kubát.
12:09
Hanzl nejprve tečoval střelu od modré a následnou dorážku měl na dlouhou hůl a nedokázal puk vrátit do sítě.
11:09
Ruffer vystřelil od modré čáry pouze do pravého betonu brankáře Januse. Na druhé straně se přes Noska nedostal k zakončení Trávníček.
10:44
Domácí dlouho bojovali o kotouč u hrazení a hra se k nim do pásma vrátí po zakázaném uvolnění.
08:54
08:20
Nosek pálí v pokračující přesilovce mimo tyče.
07:00
Akci na jeden dotek zakončuje JAKUB ORSAVA, který usměrnil za vyjetého Januse naznačenou střelu Irgla z pravého kruhu. Asistence: Zbyněk Irgl, Tomáš Plíhal.
06:40
Hosté pokračují v dlouhé přesilovce neúspěšným obléháním pásma Litvínova.
05:50
Klesla na modré čáře zmuchlal najíždějícího Kubáta, který takový strom nečekal a teď se těžce zvedá z ledu.
05:10
Martynek vypíchl kotouč u hrazení, ale v jeho stíhání mu zabránila hůl soupeře. Domácí ochozy burácí, ale tentokráte se vylučovat nebude.
04:38
Irgl vyloučen z vhazování a Klepiš již souboj na buly nevyhrál. Dokázal však obrat Skleničku a Třinec pokračuje v náporu.
04:37
Domácí dlouho nemohli vyhodit kotouč z pásma až jej za pomoci obrany zachytil Janus.
03:53
Jurčík (LIT) vyloučen na 5 minut + do konce utkání za faul kolenem na Foltýna.
03:53
Po zasažení soupeře u hrazení odchází faulující Jurčík přímo do kabin.
03:41
ZBYNĚK IRGL se prosazuje přesnou střelou švihem z pravého kruhu. Asistence: Jiří Polanský.
03:25
Kubát vyhazuje, oba celky střídají.
02:52
Trávníček vyhazuje, ale ještě se otáčí po sudím, když byl atakován u pravého hrazení.
02:43
Po střele Hrni se puk odrazil do sítě nad brankou.
02:24
Vyloučen Frolo (LIT) na 2 minuty za nedovolené bránění.
02:15
Kubátova střela od modré opět zachycena obranou.
01:29
Branku Litvínova minul z blízké vzdálenosti, ale těžkého úhlu u pravé tyče Hrňa.
00:40
Z druhé vlny se ke střele rovnal Kubát, ale jeho pokud z mezikruží byl tečován do levého rohu pásma Třince.
00:10
Klesla po vyhraném vhazování pouze odevzdal domácím.
00:01
Nejproduktivnějším hráčem Třince je s průměrem jeden bod na utkání rychlonožka Jiří Polanský. Druhým nejproduktivnějším hráčem Ocelářů je legenda Zbyněk Irgl. Velkou oporu mají lonští vicemistři na brankářském postu. Peter Hamerlík si v letošní sezoně drží prozatím skvělý průměr 2 obdržené branky na utkání. Uvidíme, zdali svou formu předvede i dnes na zimním stadionu Ivana Hlinky.
HC Oceláři Třinec

Třinečtí Oceláři se v posledních utkání hodně trápí. Třinečtí odehrají třetí venkovní utkání v řadě, v těch dvou neodkázali získat ani jeden bod. Nejprve prohráli na ledě Liberce smolně 1:2. V pátečním utkání podlehli Mountfieldu HK 5:3. Oceláři tak v repríze loňského finále extraligy budou chtít prolomit černou sérii porážek.
Nejproduktivnější hráči HC VERVA LITVÍNOV

Zmiňovaný útočník Viktor Hübl také vládne produktivitě nejen svého týmu, ale i celé soutěže, když se s devíti body drží na první pozici kanadského bodování před Radkem Dudou a Branko Radivojevičem. Druhým a třetím nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Robin Hanzl a Rostislav Martynek. Oba dva prozatím nasbírali šest kanadských bodů za dvě branky a čtyři asistence.
HC VERVA Litvínov

Litvínovská VERVA se po bídném startu do sezony začíná pomaloučku zvedat. V dnešním utkání odehrají Litvínovští třetí utkání v řadě doma, dvě z nich vyhráli, a tak svou sérii budou chtít před vlastními fanoušky jistě natáhnout. Obě dvě předchozí utkání vyhráli Chemici shodně 3:2 po samostatných nájezdech. Nejprve porazili Spartu, v pátek Mladou Boleslav. V obou případech rozhodl nájezdy litvínovský šikula Viktor Hübl.
Přeji pěkný den při sledování online přenosu z osmého kola Tipsport extraligy. V něm na sebe narazí úřadující mistr HC VERVA Litvínov a vicemistr Oceláři Třinec. Oba týmy spolu v tabulce po sedmi odehraných utkáních sousedí a dělí je pouhopouhý bod. Třinec momentálně sídlí na deváté pozici, Litvínov o pozici pod ním.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.